Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75951) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Lumia 640-en hogy lehet újra kalibrálni az iránytűt?

(#75952) BenJoe80


BenJoe80
senior tag

Sziasztok,

tudna valaki egy megbízható megoldást arra, hogy hogyan lehet a szinkronizációt megbízhatóan beállítani WP, PC és az Outlook.com között? Jelenleg - egyes esetekben - mind a három mást mutat ill. ha történik szinkronizáció az is 2-3 nap.

A másik kérdésem az lenne, hogy tudok a naptárból bizonyos "eventeket" (pl. születésnap) törölni, ha a rendszer "Calendar Error (Sorry, there’s a problem deleting this birthday at the moment. Please try again later." üzenetet ír ki - már lassan egy éve?

A segítséget előre is köszönöm!

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#75953) Bukk900 válasza timelord1987 (#75951) üzenetére


Bukk900
őstag

Elindítod pl. a Here Maps appot és a bal alsó sarokban rányomsz a zöld pontra. Ha nem jó az iránytűd, akkor jelzi, hogy hadonássz vele 8-as alakban. Ilyenkor a közelben lévők furcsán nézhetnek rád... :DDD
Kedvenc iránytű programom is szokta kérni indításkor, ha régen használtam.

[ Szerkesztve ]

(#75954) Bilux


Bilux
veterán

tunein alternatíva kéne számomra, 950xl nemtámogatott :U

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#75955) timelord1987 válasza Bukk900 (#75953) üzenetére


timelord1987
őstag

Köszi!

(#75956) lugosi válasza Melack (#75945) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A fórumból az jön le az embernek, hogy más platformon kb ahányszor újraindítják a telefont, wp-n annyiszor kell HR-ezni. :D

(#75957) consono válasza lugosi (#75956) üzenetére


consono
nagyúr

Pedig ez hülyeség :) Én a nyáron csináltam utoljára HR-t, mikor ideiglenesen 3 hétre visszamentem 8.1-re. Már az újabb w10m telepítésekor sem HR-tem, és azóta folyamatosan W10-en vagyok, folyamatosan frissítek. Lumia 830 és egy elégedett felhasználó.
Persze nyilván más az ingerküszöbünk, de én jól elvagyok. Ja és csak a 830 van, nincs mellé másik telefon...

"In God we trust. All others must bring data"

(#75958) lugosi válasza consono (#75957) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Hm azért ha valakinek valami problémája van wp telefonnal akkor a default megoldás mindig az hogy "HR". Ez szerintem egyértelműen lejön ha valaki követi a fórumot.
De írd be a topik keresőjébe, hogy HR, és kiad 1306 hsz-t találatként. Azért ez csak írdekös. ;)

[ Szerkesztve ]

(#75959) Bogyó bá' válasza lugosi (#75958) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A HR az öntökönszúrás minősített esete szerintem... :O

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#75960) Melack válasza lugosi (#75956) üzenetére


Melack
veterán

Egyébként ez tényleg durva, hogy itt a HR mindennapos aktivitás. A backup miatt viszont nem akkora nyűg, mint mondjuk stock droidon.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#75961) Bogyó bá' válasza Melack (#75960) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Hát ha van valakinek fél napja arra, míg az összes alkalmazás, térkép, stb. letöltődik.... (3 év alatt kb. 5-6 HR-em volt a 920-on, de nem szerettem igazán. ;] )

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#75962) MrZidi


MrZidi
tag

Egy gyors szakmai kérdés azokhoz akik tesztelték a Windows térképet W10M-en....van olyan jó és az offline része is ugyan olyan jól használható mint a Here ? ☺

Melack: Ez jogos csak az a baj, hogy a backup sokaknak zavart okoz az erőben 😂😂😂

[ Szerkesztve ]

ZTE Grand X In --> Sony Xperia SP --> Nokia Lumia 735/Microsoft Lumia 535

(#75963) hroberto


hroberto
veterán

Egy ismerősöm kitörölte a Filmtekercs mappát. Onedrive mentés nem volt. Van lehetőség a fényképek visszaállítására?

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#75964) donmackó válasza MrZidi (#75962) üzenetére


donmackó
őstag

Igen, kb. ugyan az a kategória. Itt-ott téved, de használható.

(#75963) hroberto: Fellép pc-n a onedrive-ra és ott van lomtár mappa. Elvileg abban benne van 30 napig még. Azt hittem hogy van mentés. :B

[ Szerkesztve ]

Release the cable hounds!

(#75965) MrZidi válasza hroberto (#75963) üzenetére


MrZidi
tag

Sajnos nincs 😕😕😕😕

ZTE Grand X In --> Sony Xperia SP --> Nokia Lumia 735/Microsoft Lumia 535

(#75966) Melack válasza MrZidi (#75962) üzenetére


Melack
veterán

Igen, térkép ugyanaz, mint a Here-nél, navi pontos.

hroberto: így járt, kapcsolta volna be.

bogyó bá: a here a necces benne, a többi már gyorsabban megy.

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#75967) chipesz válasza Melack (#75960) üzenetére


chipesz
őstag

Igen ám, csak a backup meg nem működik. Legalábbis 10-en. Múlt héten abból álltam vissza és konkrétan minden szar lett. Tegnap kénytelen voltam ismét HR-ezni, de ekkor már nem álltam vissza biztonsági mentésből.

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#75968) Melack válasza chipesz (#75967) üzenetére


Melack
veterán

Nekem 10-en működött, az utolsó pl abból ment fel. Akkor itt is nagyon "egyénfüggő" a dolog.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#75969) hroberto


hroberto
veterán

Gondoltam, de azért köszönöm!

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#75970) laral


laral
újonc

Kedves nálam jobban hozzáértők!

Nokia lumia 800-as telefonnal kapcsolatban van két kérdésem, megköszönöm, ha valaki segít.

Az egyik az, hogy bluetooth-on kaptam néhány videót, melyet a telefon zenék + videok alkalmazásban látok, le is tudok játszani, de továbbküldeni nem tudom.
A zune szoftvert a gépen használva pedig látom a videó fájlokat, de már lejátszani sem lehet, sem másolni, áthelyezni. Nem csinál a zune semmit, ha ezzel próblákozom. Van mód arra, hogy a telefonról gépre kerüljenek a videók?

A másik, hogy kaptam néhány egyedileg készített csengőhangot, melyeket gépen nem mentettem el, csak a zune segítségével a telefonra tettem, ringtone beállítással. Tudom is csengőhangként használni őket. Szeretném viszont elmenteni gépre, de a telefonról küldeni nem tudom, a zune pedig nem látja őket. Van erre megoldás?

Köszönet előre is minden segítségért!

(#75971) starr válasza laral (#75970) üzenetére


starr
őstag

Gondolom ez még win7. (Sosem láttam win-7-et :DDD )
Látatlanban azt mondom, hogy ha USB-n nem megy:
(1. lehetőség) Töltsd fel a telefonról a Ondedrive-ba, majd szedd le webről, vagy onedrive klienssel.
(2. lehetőség) Ha van benne SD kártya, akkor arra kell másolni, majd kivéve a telefonból kártyaolvasóval átvinni gépre.
(3. lehetőség) Kisebb fájlokat elküldhetsz magadnak emailben.

[ Szerkesztve ]

(#75972) #16695808 válasza starr (#75971) üzenetére


#16695808
törölt tag

A 2 lehetőség nem jatszik mivel a lumia 800 nem bővíthető, legyszi mielőtt valaszolsz kerulj képbe.

(#75973) starr válasza #16695808 (#75972) üzenetére


starr
őstag

Uram! Önnek teljesen igaza van. Az én ....mat, hogy segíteni próbálok. :)

[ Szerkesztve ]

(#75974) onlineair


onlineair
tag

Tudtok Lumiához olyan NEM bluetooth-os fülhallgatót/headsetet, ami NEM agybadugós és lehet zenét vezérelni (tekerés, next, play pause stb) hogy ne kelljen mindig elővenni a telefont a zsebből?

Egy ehhez hasonló is jó lenne (konkrétan ez nem kompatibilis) amihez külön lehet hozzákötni fülest.

[ Szerkesztve ]

(#75975) Clemi válasza onlineair (#75974) üzenetére


Clemi
veterán

Tekerés nincs, de next play pause működik és persze a telefon felvevés, ráadásul még meglepően jól is szól és az ára is jó ennek és van feketében is.

(#75976) ZavaBalazs


ZavaBalazs
őstag

európai szervizközpont lettünk

most nem tudom, hogy ez jó-e, mert pont nekünk nem kell messzebb menni, vagy rossz, mert tele lesz munkával az iqor, és többszörösére nő a szervizelés ideje...

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#75977) Nooeca


Nooeca
senior tag

Február 29-én jelenik meg a Windows 10, valószínűleg nem csak Mexicóban hanem nálunk is.

(#75978) cattus válasza Nooeca (#75977) üzenetére


cattus
őstag

Ez aztán a hiteles és megbízható forrás! ;]

Do the thing!

(#75979) mirci18 válasza Bogyó bá' (#75961) üzenetére


mirci18
addikt

Én is ezért nem szeretem a hr-t.
Ráadásul hónapok óta nem tudok biztonsági mentést csinálni valamiért hibával nem megy végbe a mentés.
Így több hónappal régebbi mentéssel nem hiszem hogy vissza a akarnám hozni a rendszert.
Nekem eddig a 3 év alatt volt 3 lumia telefonom és csak egyszer nyomtam hr-t.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#75980) Melack válasza ZavaBalazs (#75976) üzenetére


Melack
veterán

Egy újabb ok, hogy mindenki rólunk beszéljen :D

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#75981) Plazmacucci válasza ZavaBalazs (#75976) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Olvasva a külföldi véleményeket, ez is csak olaj a tűzre. Kb csak negatív hozzászólások vannak. Szerintem jogosan, MS mindent megtesz, hogy csökkentse a nemlétező felhasználóbázisát :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#75982) Nooeca válasza cattus (#75978) üzenetére


Nooeca
senior tag

Nem, ez +1 forrás a meglévőkhöz, hogy február végén jelenik meg a Windows Mobile 10.

(#75983) Melack válasza Nooeca (#75982) üzenetére


Melack
veterán

De évet már megint nem írtak oda :O ;]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#75984) laral válasza starr (#75971) üzenetére


laral
újonc

Igen, win7.
Az a baj, hogy egyik lehetőség sem járható út:
- a onedrive nem látja a fájlokat
- nem ajánl fel egyiknél sem másolási lehetőséget (sd-re sem)
- nem ajánl fel küldési lehetőséget sem, illetve e-mail küldésnél sem jönnek fel a fájlok, mint csatolható mellékletek
Ezért izgalmas kérdés. A csengőhang már nem is érdekel annyira, de a videókat valahogy ki kéne menteni.

(#75985) jimmy5 válasza Plazmacucci (#75981) üzenetére


jimmy5
aktív tag

Sziasztok !

Én is nagyon gondolkozok a 925 elpasszolásán :) :) :K

Poco F2 Pro 8GB/256Gb ł Intel I5-4690 ł Asrock H97 Fatal1ty Performance ł FSP Raider S 550W ł Gigabyte R9 280X 3GB GDDR5 WF3 Rev2.0

(#75986) Nooeca


Nooeca
senior tag

No most pedig egy lista a frissítési szakaszokról:

Első körben:

640 XL / 640 összes változatai.
930 / 830 / 1520 / Nokia Phi / Nokia Moneypenny / HTC One (M8) for Windows

Második körben:

Lumia 635
Lumia 636
Lumia 638
Lumia 730 Dual SIM
Lumia 735
Microsoft Lumia 430
Microsoft Lumia 435
Microsoft Lumia 435 Dual SIM
Microsoft Lumia 435 Dual SIM DTV
Microsoft Lumia 532
Microsoft Lumia 532 Dual SIM
Microsoft Lumia 532 Dual SIM DTV
Microsoft Lumia 535
Microsoft Lumia 535 Dual SIM
Microsoft Lumia 540 Dual SIM
Microsoft Lumia 735

Harmadik körben:

Lumia 1020
Lumia 1320
Lumia 520
Lumia 525
Lumia 526
Lumia 620
Lumia 625
Lumia 630
Lumia 630 Dual Sim
Lumia 720
Lumia 822
Lumia 920
Lumia 925
Lumia 928
Lumia ICON

Ez a Decemberi ütemterv ami elvileg még aktuális.

[ Szerkesztve ]

(#75987) MrZidi válasza Nooeca (#75986) üzenetére


MrZidi
tag

Csak az a kérdés hogy egy egy kör között mennyi idő fog el telleni.....😂

ZTE Grand X In --> Sony Xperia SP --> Nokia Lumia 735/Microsoft Lumia 535

(#75988) jimmy5 válasza MrZidi (#75987) üzenetére


jimmy5
aktív tag

Az MS-en múlik akkor fél év :D :DD ;]

Poco F2 Pro 8GB/256Gb ł Intel I5-4690 ł Asrock H97 Fatal1ty Performance ł FSP Raider S 550W ł Gigabyte R9 280X 3GB GDDR5 WF3 Rev2.0

(#75989) 313313 válasza Nooeca (#75986) üzenetére


313313
addikt

820-as nem kap win10m-et?

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#75990) Nooeca válasza 313313 (#75989) üzenetére


Nooeca
senior tag

Lumia 530, Lumia 530 Dual Sim, Lumia 810, Lumia 820

Elvben ezek nem, de ez még változhat valami kijátszos módon.

(#75991) Воланд válasza Nooeca (#75990) üzenetére


Воланд
titán

a lumia 822 es a 820 majdnem ugyan az.....

kijatszos modra meg ott van az insider program production ring-je.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#75992) this is life válasza hroberto (#75963) üzenetére


this is life
Ármester

Ha sd karzyqn volt a kamera roll akkor meg nincs minden veszve , mert flash drive recovery programmal az sd-rol vissza hozhatoak az adatok, ha belso tarhely akkor sajna bukta,mivel nem tudod meghajtokent csatlakoztatni a telefont a szamitogephez ...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#75993) hroberto válasza this is life (#75992) üzenetére


hroberto
veterán

Rendben, köszi. Majd utána nézek, hogy hova mentette a képeket.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#75994) 313313 válasza Nooeca (#75990) üzenetére


313313
addikt

Azért ha ez így van, akkor egy vicc az egész..
620, 625, 720 miért kap?
Vagy Microsoft ennyire ássa a saját sírját?

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#75995) Lacielvtárs válasza Nooeca (#75986) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

nekem az lenne a kérdésem hogy ha jön majd a végleges win 10 a lumia 532-re, akkor az majdnem ugyan az lesz mint ami az insiderrel jelenleg is elérhető vagy valami "butított" változat lesz majd?
mert amit én a hetekben kipróbáltam win 10 az insiderrel, az nekem eléggé lefogta a telcsim teljesítményét, és eléggé belassúlt, sajnos
majdnem olyan érzés volt mint amikor a lumia 520-ra felraktam a win8 után a 8.1-et...
létezhet hogy optimalizálják a teljesítményt a lumia 532 esetében?
mert ha olyan lomha lesz mint amit az elmúlt hetekben tapasztaltam akkor nekem nem kell a win 10 erre a lumiámra :(

valamint még annyi hogy látom a lumia 550 már gyárilag win 10-el jött ki?
hardverben nem sok eltérés van a lumia 550 és az 532 között.
azon is akadozhat a win 10 futása?
előre is köszönöm a válaszaitok és véleményetek :) :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#75996) Воланд válasza Lacielvtárs (#75995) üzenetére


Воланд
titán

ugyan az lesz.

letezni meg sokminden letezhet, de ketlem, hogy tul sok valtozas lenne ezen a teruleten.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#75997) ΞΔGLΞ válasza Lacielvtárs (#75995) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Tegnap próbáltam az MM-ben egy 550-est és azon elég fürgén szaladgált a w10, jó nem egy 950 XL volt, de panaszkodni nem lehetett rá.

(#75998) Lacielvtárs válasza Воланд (#75996) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

értem, köszönöm a válaszod...
így akkor én jelenleg hanyagolni fogom a win 10-et, ameddig csak tehetem.
pont azt szeretem a jelenlegi lumiámban hogy minden pörög rajta...
a win 10 meg lassabb lett, de jelentősen...
így nem fogom piszkálni.
marad ami van most jelenleg és ennyi :)

mflex: neked is köszönöm a véleményed, válaszod :R
hát lehet igazad van, lehet beugrok majd én egy ilyen boltba és mielőtt leírom magamban a win 10-et előtte azért kipróbálom :)
jó ötlet.
én imádom ezt a win világot, telcsi téren. de akkor lehet még is csak az lumiám a problémás példány.
lehet gariztatnom kéne :K
már sok féle fajta anomáliára kérdeztem rá itt a topikban, és lehet a példányom a ludas :)

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#75999) Nooeca


Nooeca
senior tag

A windows 10 gördülékenysége nem függ annyira a hardvertől, mert 8.1 valamivel hardverigényesebb (pont mint PC esetében is).

Az eltérés az eredeti és az Insider között továbbra is max a bugfix lehet... sokan hiszik azt hogy egy .107 és egy másik .107 között nincs különbség, pedig ez nem igaz.

Több 100 több 1000 módosítás van pár delta számértékben, vagyis ha .107-ben módosítanak még pl. 32 helyen valamit az még nem növeli a delta számértékét, közben pedig mégsem ugyanaz mint mondjuk a másik .107-es.

(#76000) Воланд


Воланд
titán

HP Elite X3 leaked with HD images & full Specs

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.