Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76401) juve600 válasza ΞΔGLΞ (#76399) üzenetére


juve600
nagyúr

:R :R :R

(#76402) tomboy0013 válasza gorgo (#76397) üzenetére


tomboy0013
veterán

Lehet váltani a számok között csak mivel 10 van mindkét Lumiamon ezért nem emlékszem már hol :DDD De a 10-ben az üzenet app-ban alulról ha feljön a menü ott a váltás opció, lehet hasonlóképpen van a 8.1-nél is.

(#76403) zsoltzsolt válasza juve600 (#76398) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Én sem

(#76404) Teebee9206


Teebee9206
csendes újonc

Valakinek lenne valami info, sejtés a HIVATALOS megjelenésről? :W :)

(#76405) Bogyó bá' válasza Teebee9206 (#76404) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ne csüggedj! Ne lankadj! Karácsonyig tuti kijön. Legfeljebb nem idén.... :B

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#76406) ΞΔGLΞ válasza Teebee9206 (#76404) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Fél 11.

(#76407) viharhozo


viharhozo
addikt

Van egy Lumia 625, ami mindenfele rejtelyes hibakat produkal. A telefon anyame, allitasa szerint o semmit nem nyomkodott el rajta, de erre azert nem vennek merget.

1. A telefon par napja gyakorlatilag nem hivhato. A hivonal "pillanatnyilag nem elerheto" a szoveg, a hivott kap egy SMS-t, h nem fogadott hivasa volt. Hivni gond nelkul lehet a telefonrol.

2. A biztonsagi mentes mindig hibat dob. A hozza kapcsolt Microsoft acc mukodik.

3. A hivasatiranyitas (vagy ilyesmi) menuben egyszeruen nem lehet kivenni a pipat az opciok elott. Pl. ha a "nem valaszol" elol kiveszem, kiirja, h Mentes, homokorazik kicsit, aztan minden marad a regiben.

Lehetnek ezek beallitasbeli problemak, vagy kezd vegkepp meghalni a keszulek? Erdemes esetleg egy factory resettel probalkozni?

Kösz!

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#76408) MrZidi válasza viharhozo (#76407) üzenetére


MrZidi
tag

Hrrel rontani nem fogsz a dolgokon, lehet megjavul tőle egy próbát megér szerintem. :C ;]

ZTE Grand X In --> Sony Xperia SP --> Nokia Lumia 735/Microsoft Lumia 535

(#76409) StLui válasza viharhozo (#76407) üzenetére


StLui
veterán

hívásátirányítást nem csak sms-sel lehet változtatni, beállítani?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#76410) Nooeca válasza juve600 (#76398) üzenetére


Nooeca
senior tag

HR-nek a migrálással való gondok miatt volt értelme, de - én nem töltöttem le 8.1-re 122-t - azt mondják hogy a 122 már nem igényel HR-t 8.1 esetében sem. Legalábbis döntő többség esetében... persze lehet két belakott telefon között olyan különbség, hogy valahol mégis kell, ezért is van benne mint funkció a telefonban... de nem általános már elvben a HR 8.1-ről 122-re nem hogy 107-ről 122-re.

(#76411) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Nálatok is jelentkezett már olyan, hogy, amikor megnyomtátok a vissza nyilat, akkor rezgett a telefon és nem csinált semmit?

(#76412) afk22 válasza gorgo (#76397) üzenetére


afk22
tag

"..."-ra kattintasz utana "switch number" (legalso menu).

bocsi, latom mar valaszoltak... nem frissitettem az ablakot...

[ Szerkesztve ]

(#76413) Gömbike válasza timelord1987 (#76411) üzenetére


Gömbike
senior tag

Nálam is szokott ilyet csinálni, de inkább csak netezésnél. De másodikra nyomásra/érintésre teszi a dolgát. Már megszoktam, szinte észre sem veszem.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#76414) timelord1987 válasza Gömbike (#76413) üzenetére


timelord1987
őstag

Köszi, akkor megnyugodtam.
Azt hittem, hogy valami hibája van a telefonnak.
Neked milyen mobilod van?

(#76415) T ú l é l ő


T ú l é l ő
csendes újonc

SZERVUSZTOK ! Egy kis segítség kellene . Az outlook-os email fiókomból nem tudok emailt küldeni
azt Írja ki hogy hibakód8600c13
Viszont fogadni tudok. Előre is köszönöm a segítséget és a tanácsot.

[ Szerkesztve ]

Egy áldozat típus csak kifogást keres,egy harcos akkor is küzd ha reménytelen.

(#76416) Lacielvtárs válasza T ú l é l ő (#76415) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Smtp jol van beállítva?

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#76417) Lacielvtárs válasza timelord1987 (#76414) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Annyi hibája van hogy wp :P
Amúgy nálam is szokott jelentkezni, de nem veszem tudomásul. Nekem lumia 550 van. De a lumia 532-nel is tapasztaltam

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#76418) afk22 válasza T ú l é l ő (#76415) üzenetére


afk22
tag

szerintem egy nulla lemaradt az errorkodbol, ha tenyleg, akkor itt irnak rola:

link

(#76419) T ú l é l ő válasza Lacielvtárs (#76417) üzenetére


T ú l é l ő
csendes újonc

És renbe szokott jönni? Tudtál utána üzenetet küldeni?

Egy áldozat típus csak kifogást keres,egy harcos akkor is küzd ha reménytelen.

(#76420) Lacielvtárs válasza T ú l é l ő (#76419) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

A kimenő level nálam mindig rendben volt eddig. Bár en saját domainrol levelezek, igy kérdés hogy neked milyen mail címről nem megy a kimenő levelezésed...

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#76421) T ú l é l ő válasza Lacielvtárs (#76420) üzenetére


T ú l é l ő
csendes újonc

Nokia lumia 520 telefonról és Outlook fiókom van.

Egy áldozat típus csak kifogást keres,egy harcos akkor is küzd ha reménytelen.

(#76422) Lacielvtárs válasza T ú l é l ő (#76421) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Tehát Windows fokról... Érdemes utána olvasni a neten az smpt beállításokról es ellenőrizni hogy a telcsiden megfelelő e a beállítás. Elvileg magától nem allitodhatna el, szerintem

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#76423) T ú l é l ő válasza Lacielvtárs (#76422) üzenetére


T ú l é l ő
csendes újonc

Nem találom az SMTP-beállítást .Nem tudom hogy hol kell beállítani.

Egy áldozat típus csak kifogást keres,egy harcos akkor is küzd ha reménytelen.

(#76424) Partyface007 válasza T ú l é l ő (#76423) üzenetére


Partyface007
őstag

afk22 kolléga linkjét azért nézd meg

https://account.live.com/ (telefonról esetleg pc-ről) nézd meg nem kéri-e hogy ellenőrizd a fiókodat

(#76425) mtomi95


mtomi95
senior tag

Windows Phone-ra (8.1-W10M) nem lesz más böngésző?
Olvastam régebben, hogy Firefox-ot fejlesztgették csak leálltak vele. Gondolom az akkor még létező FF OS miatt. Chrome az megint csak hasonló okok miatt nincs.
Operából nagyon béta van még mindig.
Az UC egy IE, a Maxthon megint csak.
Nem áll valami jól ebből a szempontból a WP. A jövőben fog ez változni?

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#76426) chipesz válasza mtomi95 (#76425) üzenetére


chipesz
őstag

Nem valószínű.

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#76427) Gömbike válasza timelord1987 (#76414) üzenetére


Gömbike
senior tag

A fő telefonom Prestigio 8500 duo, a tartalék lumia 435 dual. Mindkettőnél előfordul az általad említett "probléma", de tényleg már észre sem veszem. Imádom mindkettőt.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#76428) Spet


Spet
addikt

Sziasztok,

Lenne egy 735-os (8.1 denim) amiben cserelve lett memoria kartya, az adatok mrg ctrl+c ctrl+v modszerrel atlettek masolva. Viszont egyes zeneszamokat nem lat. Erdeklodnek, hogy miert, illetve, hogyan tudnam szinkronizalni a listat (ha lehet)? Valaszokat elore is koszonom.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#76429) Plazmacucci válasza Spet (#76428) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Telefont HR, kártyát formáz, mindent kezd előröl :D WP módszer.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#76430) Spet válasza Plazmacucci (#76429) üzenetére


Spet
addikt

Faaaaaaasssszaaaaa, Telóval már leformatáltam a kártyát, így az kimarad. :))

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#76431) Teebee9206


Teebee9206
csendes újonc

http://www.winbeta.org/news/vodaphone-italy-says-windows-10-mobile-update-release-pegged-march-7-13

(#76432) mirci18 válasza Teebee9206 (#76431) üzenetére


mirci18
addikt

Na végre lessz frissítés?
Hátha utána már leapad a hisztéria.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#76433) ΞΔGLΞ válasza Teebee9206 (#76431) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Semmit nem jelentenek ezek a sokadik elinduló frissítésről készült izék...hírek, vagy minek nevezzük ezeket?

(#76434) T0rnad0 válasza mtomi95 (#76425) üzenetére


T0rnad0
addikt

UC nem lenne rossz, csak pl nem lehet megnyitni egy hivatkozást új oldalon...Valaki megnézné, hogy neki is ezt csinálja? A többi böngésző nekem sem jött be...

Z Fold 4

(#76435) ZavaBalazs válasza T0rnad0 (#76434) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

meg lehet, hosszan nyomsz a linkre.
viszont a görgetés ótvar lassú, a hajam kitépem tőle. :(((

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#76436) T0rnad0 válasza ZavaBalazs (#76435) üzenetére


T0rnad0
addikt

Persze, úgy próbáltam, működnie is kellene, de nem lehet megnyitni új oldalon. Újratelepítettem, úgy sem jó. Lehet az Insider kavar be, mert ha pl megnyitok más programot böngészés közben ( Edge-t nem érinti ez a hiba) és visszalépek, akkor teljesen behal, semmire nem reagál.

[ Szerkesztve ]

Z Fold 4

(#76437) lugosi válasza mirci18 (#76432) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Kizárt. Ez az új "február 29". :)

(#76438) ZavaBalazs válasza T0rnad0 (#76436) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

ja, hogy w10 probléma, akkor szkúzi. :B

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#76439) tooolz


tooolz
tag

Szép napot lumia 830 kapcsolatban lenne 1 kérdés a navigációs sáv háttér világítása kikapcsol kb 20-30 mp belül de amint sötétbe viszem ill befogom a szenzort azonnal felkapcsol ez normális dolog v hiba lehet kb 1 hónapos a telefon mindennap használom és eddig nem tűnt fel soha..ill lehet ezt állítani ki be kapcs h mindig világítson.. :R gondolom ha normális dolog kímélné a villany számlát köszönöm..

(#76440) Ryoo válasza tooolz (#76439) üzenetére


Ryoo
senior tag

Ez normális dolog, a fényérzekelője miatt kapcsolja be, ha sötétbe mész, ha letakarod a fényérzékelőt, akkor is sötétet érzékel, ezért bekapcsolja a világítást. Nem tudom, hogy állítható-e, hogy állandóan világítson.

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#76441) Moretimer


Moretimer
aktív tag

Erre tud valaki megoldást?

Moretimer

(#76442) Imi1981 válasza ZavaBalazs (#76435) üzenetére


Imi1981
veterán

Én is a görgetés miatt nem szeretem.De igazából az ie és az edgén kívül mindegyiknek tetű lassú a görgetése ami elveszi a kedvem a használatuktól.

[ Szerkesztve ]

(#76443) tooolz válasza Imi1981 (#76442) üzenetére


tooolz
tag

Köszönöm

(#76444) bluemirage válasza Moretimer (#76441) üzenetére


bluemirage
őstag

Onedrive alkalamzáson belül, pl. a Dokumentumok mappában lévő excel file-ra rányomok, hogy
- megosztás.
(Többet is ki lehet jelölni, ha hosszan nyomsz, és akkor feljönnek a pipa lehetőségek)

- majd file küldés
- Ezután feljön, hogy melyik postafiókkal akarom és akkor már indul is a telón lévő levelezőkliens

Meliora sunt bono inimica

(#76445) Dzsosy


Dzsosy
senior tag

Nekem az (Ms féle) Facebook appal van gondom (jobban mondva az anyámnak).
Adott egy Lumia 640 (wp8.1). Amikor rányom a fb app csempéjére, megjelenik a kék háttér fb felirattal, majd vissza dob a főképernyőre és nagyjából 4-5 próbálkozás után indul el rendesen az app. Az újratelepítés egy ideig megszokta oldani a problémát, de aztán minden előjel nélkül újrakezdi. Jah és miután sikerült belépni, akár be is zárhatom az appot, egy darabig megint rendesen működik.
Ötlet?

Minden be van kapcsolva az appon belül, de gondolkozom a szinkronizáció kikapcsolásán, hátha segít. Ezt inkább csak végső esetben.

Igazából elég tanácstalan vagyok. Volt pár wp-s teló a kezeim között (nekem is a jelenlegi már a 3.), de ilyennel még sosem találkoztam ezen a rendszeren..

[ Szerkesztve ]

(#76446) T ú l é l ő


T ú l é l ő
csendes újonc

SZERVUSZTOK ! Tudna segíteni valaki? Nem tudok küldeni az outlook-os email fiókomból üzeneteket. Mi lehet ennek az oka? Valami 86000C13 hibaüzenetet ír ki.Fogadni viszont tudok. Előre is köszönöm a segítséget vagy tanácsot. Üdv-T

Egy áldozat típus csak kifogást keres,egy harcos akkor is küzd ha reménytelen.

(#76447) bluemirage


bluemirage
őstag

Az idézett cikk.

És még annál is kevesebb Windows Phone: a windowsos mobilok értékesítése tavaly 18 százalékot zuhant. Az idén a tavalyinál további 18,5 százalékkal kevesebb, 23,8 milliót értékesítenek, ami 1,6 százalékos piaci részesedésnek felel majd meg. A 2020-ra jósolt 17,8 milliós értékesítéssel pedig a piaci részesedés 0,9 százalékra csökken.

Ezt most hogy kel érteni? Van olyan, hogy 3 éves értékesítési volumenről beszélnek. Azt tudom, hogy a globális részesedés és egy lokális nagyon eltérő... Pl. az IOS Svájcban vezet.

De ez MS-re viziónált trend ennyire egyértelmű, hogy néhány fejlődő országot leszámítva a maradék néhány % is eltűnik... azaz mire az idén vásárolt Lumia-kat cserélné az ember?
Ha igen, akkor miért csinál W10M-et az MS. A Surface tabeletek miatt?

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#76448) tooolz


tooolz
tag

Frissítéssel kapcsolatban nekem is lenne gondom lumia 830 kb 1 hete nem tud frissíteni a csomagot letölti de a telepítés előkészülete 20-30 százalék körül megáll és nem tudja kibontani hibakód 8018830f
..ez miatt nem is naprakész..csak a 830 esetén többi lumiámon 735 535 520 naprakész felirat látható Lumia Software Recovery Tool sem segitett :R

(#76449) Nooeca válasza bluemirage (#76447) üzenetére


Nooeca
senior tag

Leírtuk már ezerszer hogy az MS tisztában van a platform bukásával és nincsenek is nagy igényeik, azaz akár 1%-al is beérik mint piaci lefedettség.

(#76450) Nooeca


Nooeca
senior tag

Információk:

Valóban a TH2 közel van a kiadáshoz.

Azonban mint tudjuk - meg már említettem korábban - az RS 2 részletben jön, idén nyáron (Junius vége vagy Julius eleje), a másik pedig eredetileg úgy volt hogy November. Ez csúszik 2017-re (mármint az RS2 azaz a novemberi időpont), pontosabban 2017 tavaszára.

Viszont ezek a dátumok már univerzálisan értendők, mint mobilra mint pc-re. Aki követi a Redstone-t tudhatja hogy az RS-es mobilbuild és a PC build szinte szorosan egy build számon vannak, ellenben a TH2-vel nem kell egy csomó inkompatibilitási problémát megoldani az RS-ben, hiszen a Redstone nem a TH2-t váltja fel, hanem kiegészíti, nem úgy mint anno a 8.1-et a TH2.

Vagyis ennél rövidebben megfogalmazva, elég jól állunk a Redstone builddel, és habár valószínű hogy a PC-s jön elsőnek, szorosan követni fogja a mobil is, így nem nagyon lesz időnk TH2-t használni sokáig.

Megpróbáltam utánajárni mégis mi lesz még a Redstoneban mert ugye eddig amiket tudunk az elég kevés egy ilyen "frissítéscsomagnak" de nem nagyon kaptam még erről információt, mint pl. arról sem hogy a böngészőkiegészítők most az RS1 vagy az RS2 frissítési csomagba tartoznak.

Mert ugye csak annyit közölt annó az MS hogy a Redstoneban lesz erre opció (korábban még a TH2-be igérték), de az RS-t is 2 kiadásban teszik és egyelőre nem nagyon látszik még az hogy ez kiforrottan működik a böngészőben... pedig ahogy nézzük lassan itt van a Nyár már szóval valamire kéne vinniük, ha ki akarják adni az RS1-ben. Engem kicsit zavarnak a reklámok az Edge/IE-ben... habár csak az Edge-t érinti, még 8.1 van a 640-emen.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.