Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76151) RMZ250 válasza mtomi95 (#76149) üzenetére


RMZ250
senior tag

A hang ablakban most ha megnézed mi van? Nekem egyszer üres lett és nem ébresztett. Beállítottam egy hangot és azóta jó.

Thermaltake, Gigabyte B450M S2H, Ryzen7 5800X, G.Skill RipjawsF4 3200, Lian Li Galahad 2 Trinity Performance 360, EVGA RTX3080FTW3 Ultra, Xiaomi 11T

(#76152) mtomi95 válasza RMZ250 (#76151) üzenetére


mtomi95
senior tag

Nekem ezek vannak:
http://prohardver.hu/dl/upc/2016-02/23/535173_dozlz6fbnulx7asp_wp_ss_20160223_0001.png
Hang az nekem mindig volt beállítva. Vagyis úgymond abban a rublikában szöveg, cím a hangról.

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#76153) RMZ250 válasza mtomi95 (#76152) üzenetére


RMZ250
senior tag

Hmmmmmmm akkó passz.

Thermaltake, Gigabyte B450M S2H, Ryzen7 5800X, G.Skill RipjawsF4 3200, Lian Li Galahad 2 Trinity Performance 360, EVGA RTX3080FTW3 Ultra, Xiaomi 11T

(#76154) mtomi95 válasza RMZ250 (#76153) üzenetére


mtomi95
senior tag

Olyan fura nekem ez menü. Ez a Windows 10 mobile már?
Ha igen, neked hogy tetszik? Régebbi lumia-t frissítettél rá? Van olyan gördülékeny a rendszer mint a gyári win10-es telefonok? Explorer helyet már Edge van? Vagy mind kettő? Hogy remekel az Edge?
Bocsi a hirtelen sok kérdésért! :))

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el az USB pendrive-ot...

(#76155) mirci18 válasza RMZ250 (#76151) üzenetére


mirci18
addikt

Király végre a rendszer kiírja újra hogy az ébresztésig mennyi idő van hátra.
Kezdem még a végén várni hogy kijöjjön az új rendszer.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#76156) Ricardo


Ricardo
félisten

Nekem eddig minden esetben ébresztett. Win10 gyári alkalmazás, gyári hang.

(#76157) ΞΔGLΞ válasza Ricardo (#76156) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Szintén semmi gondom nem volt eddig az ébresztéssel.

(#76158) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

srácok, jó reggelt
tegnap jött a vadiúj hétfőn vásárolt lumia 550-mre egy win 10 frissítés, és azóta nem megy az OTP bank smart alkalmazásom :(
elindul, de ha be akarok irni valamit akkor elsötétedik, és se kép se hang
semmi nem fagy le, még az alkalmazás sem, de nem tudok vele mit csinálni :U
már megvolt az újra telepítés, de nem segített. valakinek valami ötlet, javaslat :U
előre is köszönöm :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#76159) ΞΔGLΞ válasza Lacielvtárs (#76158) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Az újratelepítés, az most a program újbóli telepítése, vagy az OS alaphelyzetbe állítása?
Ha az előbbi, akkor az utóbbit is el kellene "játszani".

(#76160) Lacielvtárs válasza ΞΔGLΞ (#76159) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

az újra telepítés a program újra telepítése...
az ost nem állítottam vissza...
mert azt mondod érdemes lenne?
de most komolyan, minden ilyen jelenségnél vissza kellene állítanom a telcsit?
nem szemrehányásként mondom, mert nem hibáztatok senkit, de az ilyen gondok miatt cseréltem le a lumia 532-m erre :W

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#76161) ΞΔGLΞ válasza Lacielvtárs (#76160) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

mert azt mondod érdemes lenne?

Szerintem, igen...és ezzel mindenkinek tele van már töke. Mert, ha nem működik, akkor kénytelen leszel ezt meglépni és "új telefonként" mindent egyenként felrakni, ha akkor sem működik, küld el te is a francba "Gabikát"! Eléggé kapja az ívet mostanában!

(#76162) Lacielvtárs válasza ΞΔGLΞ (#76161) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

ki az a Gabika :)
értelek, de nem vetted remélem sértésnek :) :R
egyesével? biztonsági mentésből volna értelme visszarakni, vagy mindenképp újra kezdeni az egész telepítést?
mert elvileg ez az alkalmazás nem használ mentett adatokat visszaállításnál...
de meg fogom próbálni, hátha segít rajta, és köszönöm a tipped, ötleted :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#76163) RMZ250 válasza mtomi95 (#76154) üzenetére


RMZ250
senior tag

Ja, 10 van fent a 830-on. Lassulást nem tapasztaltam. Nem érzek különbséget a két böngésző között sem(Edge van fent) mondjuk nem vagyok nagy hardcore felhasználó. Minden működik azt kész. Igaz nem volt egyszerű az átállás mert voltak anomáliák. Pl. eltűntek egyes menüpontok, először nem volt tárterület ell., újra tettem aztán nem volt hangszínszabályzás, újratettem utána nem volt energiagazdálkodás :W Na itt már azért kezdtem pepipulni de most jó minden. Aztán volt olyan, hogy nem kaptam jelzést az üzikről, ezzel már nem tudtam mit kezdeni leszartam, majd pár nap múlva megjavult és jöttek a értesítések. A múlt héten meg olyat csinált, hogy egy éjszaka alatt 20% merült az aksi. Újraindítottam kövi este megint. Eltelt 2-3 nap és most megint visszaállt és nem merül csak pár %-ot.
Összességében tetszik a teló meg a rendszer de az utóbbi szarakodások amiket olvasok itt azért kipróbálnék egy androidos telefont, hogy azon milyen az élet :F

Thermaltake, Gigabyte B450M S2H, Ryzen7 5800X, G.Skill RipjawsF4 3200, Lian Li Galahad 2 Trinity Performance 360, EVGA RTX3080FTW3 Ultra, Xiaomi 11T

(#76164) Plazmacucci válasza RMZ250 (#76163) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Edge háttérben futása sokat eszik.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#76165) ΞΔGLΞ válasza Lacielvtárs (#76162) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Az Gabe Aul.:)
Természetesen, biztonsági mentés nélkül értettem, teljesen új készülékként, de előtte akár megpróbálhatod a mentést is, hátha működni fog.

[ Szerkesztve ]

(#76166) Lacielvtárs válasza ΞΔGLΞ (#76165) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

okés, értelek, hát meg fogom próbálni, de egy kicsit kezdek kiábrándulni a win világából :D
eddig imádtam 8.1 alatt nem volt semmi bajom, egész addig amíg le nem cseréltem a lumia 520-am az 532-re...
azóta meg csak szívok mint a torkosborz :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#76167) ZavaBalazs válasza confuser (#76082) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

hát, xalámi mi5 már van, de wines változatról még nem hallottam semmit...

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#76168) Ryoo válasza Plazmacucci (#76164) üzenetére


Ryoo
senior tag

Én az edge háttérben futását ki sem tudom kapcsolni, nem jelenik meg sehol. :)

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#76169) Melack válasza Ryoo (#76168) üzenetére


Melack
veterán

Tölts le egy pdf-et, és meg fog jelenni.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#76170) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

lenne egy nagyon komoly kérdésem.
Adott egy Nokia Lumia 610,amire Androidos telefonrol kellene adatokat másolni,a kérdés hogy bluettoth-on és a Zune szoftveren kivül van-e lehetőség wifi sharingre?

(#76171) duo válasza Melack (#76169) üzenetére


duo
őstag

letöltöttem pdf-et és nem jelent meg. .107-es build. 2 HR volt. csak az íze miatt.:D

Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

(#76172) lugosi válasza duo (#76171) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én amúgy lehet hogy nagyon ufó vagyok, de több mint egy éve van wp-s telefonom, igaz egy ideje nem főműsoridőben használom, de még nem volt Hr-em. 😊

(#76173) confuser válasza ZavaBalazs (#76167) üzenetére


confuser
senior tag

Ja, én se. Gondolom Mi4-hez hasonlóan csak kiadják hozzá a ROM-ot. Vagy már zárt bootloader-re váltottak? Olvastam ilyet is, hogy ez a terv...

(#76174) ZavaBalazs válasza confuser (#76173) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

közben egy ilyenbe belefutottam (jó, jó, tudom, nem kedvelt forrás :) )

Remember, Microsoft will be releasing Windows 10 Mobile ROMs which you can install on this device. If you are looking for an affordable flagship Windows 10 Mobile device, Xiaomi Mi 5 might be the best choice.
hát ez így lóf...itty, semmit nem ér. :(

szerk. na amióta haver linkelte, már át is írták feltételes módba a fenti mondatot. :D

[ Szerkesztve ]

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#76175) confuser válasza ZavaBalazs (#76174) üzenetére


confuser
senior tag

Tudom, én is olvastam ezt a cikket. De még mwc előtt is volt valami cikk, hogy valami kínai blogom az ms azt írta, hogy mi5, oneplus1 és oneplus2 (így írjak egyáltalán?) romok várhatóak.

(#76176) foxymaci válasza lugosi (#76172) üzenetére


foxymaci
senior tag

Elárulhatnád a titkod.... :D

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#76177) T.ati


T.ati
tag

Sziasztok!

A myappfree ajánlásával letöltöttem a Blek nevű alkalmazást, de eltűnt, nem tudom törölni. Intő jel lehetett volna, hogy letöltéskor lefagyott a teló.

Van lehetőségem törölni, vagy örökre ottmarad valahol a belső bugyrában. Gondolom ha egyszer lesz HR, és visszaállítást kérek, akkor megint letölti automatikusan. Két és fél éves a telefon (L820), egyszer csináltam HR-t kíváncsiságból, többet nem szeretnék :)

(#76178) lugosi válasza foxymaci (#76176) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Igazából magam se tudom.

(#76179) Melack válasza T.ati (#76177) üzenetére


Melack
veterán

Tárhely - alkalmazások alatt nézd meg, ott van e. Elvileg backup tartalmazhatja, de ha nem kérsz visszaállítást .hr után, akkor nem teszi fel. MRT-vel lehet jobban járnál.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#76180) St3ven


St3ven
addikt

Azért az nagyon frankó, hogy már WP-n is előkerülnek a recovery, ROM-olás meg a flashtool fogalmak, mint mindennapos megoldás, holott a Droiddal szemben pont az volt a legfőbb előny sokunk számára, hogy nem kell ilyenekkel szórakozni, csak használni, mert a rendszer megbízhatóan tudja azt, amire tervezték. 😩

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#76181) mirci18 válasza St3ven (#76180) üzenetére


mirci18
addikt

Sajnos ezt a világot éljük.
Én is nagyon nagy wp fan voltam a lumia 800 óta de kezdek belefáradni hogy vannak problémák.
Engem a factory reset nem zavar nincs is rá szükségem.
Engem a jövő nyugtalanít hogy ilyen jelen után vajon milyen jövője van a cégnek.
Meddig hajlandó még tovább futtani a rendszert.
Meddig hajlandó még fejleszteni.

A másik dolog a Romolás lehetséges de azt ne említsük érvként mivel az átlag droidosok azt se tudják mi az nem élnek vele.
Alap rendszert használnak ahogy mi is.
A kisérletezést meghagyom másnak.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#76182) guftabi96


guftabi96
addikt

Sziasztok!

Gondolkozom egy Lumia 550 vételén.
Mivel ezelőtt csak pár napig használtam WP-t, ezért nincs is vele túl nagy tapasztalatom.
Csak netezésre, zenehallgatásra kellene.
A kérdésem az lenne, hogy gyári kameraalkalmazás tud-e egyből SD-re menteni, illetve appokat lehet-e SD-re telepíteni.
(Ha már itt tartunk, milyen SD kártyát érdemes venni? (class XY) )
Túl nagy elvárásaim nincsenek ezen kívül a telefontól, ha egy angry birds-et és egyéb egyszerű játékokat még elfuttat, az nem hátrány, de nem fontos az se.

#KeepFightingMichael

(#76183) Melack válasza guftabi96 (#76182) üzenetére


Melack
veterán

Igen-Igen-Class10-Gond nélkül

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#76184) juve600 válasza guftabi96 (#76182) üzenetére


juve600
nagyúr

inkább 640-et vegyél

(#76185) Lacielvtárs válasza guftabi96 (#76182) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

szia, nekem lumia 550 van.
tetszik, elég kiforratlan még, de tökéletesen megy, nekem bevállt.
előtte volt lumia 532 és 520, családban van 535 is.
a 8.1 stabilabb jobb, de előbb utóbb vége lesz annak a fajnak is, tehát lehet érdemesebb majd a win 10-ben gondolkodni, hosszabb távon, szerintem :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#76186) Plazmacucci válasza Lacielvtárs (#76185) üzenetére


Plazmacucci
félisten

W10 a 640-re is lesz, elsők között. A hardver meg jobb mint az 550-ben.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#76187) Lacielvtárs válasza Plazmacucci (#76186) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

ez látod, nincs kizárva :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#76188) mntn


mntn
tag

Sziasztok!

Lumia 635-as telefonomra feltettem a Vibert, de egyszerűen nem látja azokat a névjegyeket akik használják a szolgáltatást. Húgom pl. használja androidon, látszom nála, de én nem látom őt. :U
Ha pl. küld egy üzenetet akkor is csak a telefonszámát látom, pedig a telefonkönyvemben ugyanaz a szám található.

Újratelepítés, telefon újraindítás után is ugyan az a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#76189) Ryoo válasza mntn (#76188) üzenetére


Ryoo
senior tag

Szia!

+36-al vannak beírva a telefonszámok? Mert ha 06-al kezdődnek, akkor nem is fogok látni az appban a felhasználókat.

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#76190) tomboy0013 válasza foxymaci (#76176) üzenetére


tomboy0013
veterán

Az a titok, hogy hagyni kell a gyári rendszert a telefonon. Évek óta vannak Windows-os telefonjaim, de soha egyiknél sem kellett HR-t csinálni ameddig a gyári rendszer volt rajta, egyszer sem. De mivel én vállalkozó kedvű vagyok, volt hogy ROM-oltam WP7-en, vagy PfD-ztem 8-on vagy Insider-eztem 8.1-en maximum ezért kellett a HR ami ugyebár nem kötelező.

[ Szerkesztve ]

(#76191) mirci18 válasza tomboy0013 (#76190) üzenetére


mirci18
addikt

Így van 3 év alatt 1hr-em volt az is feleslegesen.
Nem piszkálom a rendszert nincs gond.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#76192) FіkuszKukіsz válasza mirci18 (#76191) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Mondjuk sok lehetőséget nem ad az MS, hogy piszkálhasd a rendszert. :)

Romanes eunt domus

(#76193) mntn válasza Ryoo (#76189) üzenetére


mntn
tag

Köszi, a "+" hiányzott, csak a 36-ot írtam be :)

Viszont akkor ha már át kell irkálnom, mi a különbség az outlook és a google névjegy között? Van előny, hátrány, hogy melyikre viszem fel a telefonszámot?

(#76194) mirci18 válasza FіkuszKukіsz (#76192) üzenetére


mirci18
addikt

Nem is hiányolom.
Mert nekem nyugalmat ad hogy a telefonom nem kaphat vírust mivel zárt a rendszer ellentétben egy androidossal.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#76195) guftabi96 válasza Melack (#76183) üzenetére


guftabi96
addikt

Köszönöm! :R

(#76184) juve600
Annyit nem akarok (és nem is fogok) rászánni.
A mostani telefonomban elszállt a kamera, nyírja az SD-ket + a Lumiákon található offline navigáció nagyon bejött. Ez a váltás oka.
Nem volt tervezett, már egy ideje így használom, és simán együtt tudok élni vele így is.

(#76185) Lacielvtars
Igen, erről már én is hallottam. Majd kipofozzák. (legalábbis remélem :D )

#KeepFightingMichael

(#76196) MrCsiT


MrCsiT
addikt

UPC-s naptár problémám van WP-n: nem jelenik meg a naptár, holott az e-mail, az szinkronizál.

Használ valaki UPC-s fiókot WP 8.1-en? :F

guftabi96: nem tudom, hogyan nyírja az SD-ket a mobilod, de pl. nálam a párom 830-as telóján 8.1-el először egy Samu 32GB-s Class10 SD volt benne, majd, elkezdett rá nyávogni a teló, hogy vizsgálat szükséges.. a 3. ilyen nyávogásnál már az adatok lementése is problémás volt, amíg a kártyát nem tettem át egy droidos telefonba (azzal simán lementettem mindent)..
..ezt követően, a WP 10 prev.-vel futtatott 830-am is elkezdett sírdogálni egy-egy frissítés után a Samu SD-re, hát, kicseréltem mind a 2 SD-t Sandisk-re. Erre, 2-3 frissítéssel ezelőtt, a WP10 prev.-es telóm szólt, hogy gond van a kártyával.. a "javítás" után közölte, hogy tönkre ment, tegyek be egy másikat.
A telepített app-jaim szép elérhetetlen ikont kaptak az applistában.

A "tönkrement" kártyát lementettem egy droidos telóval (tehát, hibátlan.)
Visszatettem az SD-t a WP-be, sírt, hogy megvizsgálná, nyomtam rá egy kövér NEM-et, majd 2-3 perc múlva, minden, a kártyán lévő appom ikonja rendben megjelent az applistában.
Azóta, minden restartkor sír, hogy javítani kellene, én meg el-elhajtom a francba, de ezt nem nevezném normál működésnek..

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#76197) mirci18 válasza MrCsiT (#76196) üzenetére


mirci18
addikt

Nekem mostanában a kártyát javítani akkor akarja a telefon hogyha valamelyik játék közben újraindul a telefon.
Ez a játék rajta van a kártyán.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#76198) starr válasza MrCsiT (#76196) üzenetére


starr
őstag

Exchange, Google, iCloud, Outlook, Yahoo fiókot, stb fel lehet venni, amihez naptár is tartozik.
A többit "más fiók"-ként lehet felvenni IMAP, vagy POP3-ként, de szerintem ez csak e-mailt jelet, naptárat, stb nem.
Esetleg nézd meg a UPC fiók szinkronizálási beállításainál van-e naptár checkbox, mint pl a gmail-nél.
Nem lehet, hogy az outlook-odban egy másik fiók is be van állítva pl gmail, és annak a naptárát látod?

(#76199) guftabi96 válasza MrCsiT (#76196) üzenetére


guftabi96
addikt

hát úgy nyírja, hogy beteszem, és 1-2 hónap múlva jelez, hogy sérült.
És más eszközben (telefon, tablet, fényképező) sem működik tovább, lehetetlen életre kelteni, akármit csinálok vele.
Már 3 vagy 4 kártyám ment tönkre nyár óta, nincs kedvem egy ötödikhez :D

[ Szerkesztve ]

#KeepFightingMichael

(#76200) Nooeca


Nooeca
senior tag

Egyébként aki fél hogy a .107 nem elég jó, nem muszáj rögtön feltenni majd a Windows 10-et...

Valószínű eleinte heti később 2-3 heti rendszerességgel lesznek összegző frissítések, amelyek mint a PC esetében is foltozzák a hibákat...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.