Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75301) aszti75


aszti75
senior tag

Nem ertem,mi a feneert "vitaztok" azon,hogy droid,ios vagy a wp jobb.
Az osszes rendszernek megvannak az elonyei epp ugy mint a hatranyai.Kinek a pap,kinek a papne.Esetleg mind2 😁
Nekem volt mar szerencsem min3-hoz.
Ezeken rugozni...

(#75302) kovacsroli válasza SOAD19 (#75288) üzenetére


kovacsroli
senior tag

Ezt én is olvastam még az egyik fórumtárs aláírásaként is, de amikor anno tavaly februárban megvettem a 735-ömet és kifizettem érte ~65ezer forintot, egy kicsit sem éreztem magam szegény embernek. És még messze nem a Nokia-Microsoft legdrágább készülékéről beszélünk.

Persze értem a poént, de akkor is egy kicsit erős egy olyan embert szegénynek titulálni, akinek egy 70 ezer forintos telefon van a zsebében.

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#75303) TommyX_ válasza Aethelstone (#75299) üzenetére


TommyX_
őstag

Az is jó telefon. :K

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#75304) juve600 válasza Aethelstone (#75300) üzenetére


juve600
nagyúr

:R
szegény ember Iphone-ja, maradjunk ennél

(#75305) SoundX válasza juve600 (#75304) üzenetére


SoundX
tag

Nem gondoltam volna, hogy ilyen reakciókat vált majd ki a véleményem. :U

Azért az iOS-tól se legyünk elragadtatva. Minden rendszernek megvannak a saját hibái... Mondjuk a kedvenc telefonom mindig is a 3. generációs alma lesz(6.x-es rendszerrel), van is a fiókomba 2.darab :DD

De mivel ez elvileg Windows Phone felhasználók szakmai topikja, térjünk is vissza a Windowsra. Még mindig erős a gyanúm, hogy a Microsoft átb@sz. Nekem nem kerek, hogy azt a sok-sok jobbnál jobb ötletet miért nem elsőnek a saját telefonjaiba teszik.

Itt most kitérnék arra, hogy a sok ötletből van ami később SEM kerül be az ablak rendszerébe.

Érthető üzletpolitika lenne, hogy előbb más, elterjedtebb rendszeren kezdik ezeket bemutatni, de egy átlag felhasználó, ha már megszokta a rendszert és arra is megkapja ugyan azt, minek váltana?! Iszonyatosan sok feature-t láthattunk az elmúlt pár hónapban a Microsoft-tól és engem iszonyatosan feldühít, hogy legalább a fele ki sem jött a saját rendszerére.

Nem a telefonokat hibáztatom, hanem ezt a hozzáállást. :R

SZERK.:

Végül-is ha kiadja ezeket saját telefonjaira, miután máshol már elterjedt és megszokott, majd onnan törli, azokat elég kegyetlen de szerintem hatásos lenne ;]

(pont mint, ahogy a Google tette a Youtube app-pal. :K

[ Szerkesztve ]

"Sose higgy az interneten lévő idézeteknek, sokszor átverés." (Petőfi Sándor)

(#75306) #16695808


#16695808
törölt tag

Talált valaki megoldást a zenehalgatas+net fagyasokra. Nekem mar kb 15perc utan csinalja, es utana mar vagy 5percenkent mi a megoldás? Masik zenelejatszó? L800

(#75308) Postas99 válasza SoundX (#75305) üzenetére


Postas99
senior tag

Azért hogy mondunk jókat is, a HERE droidon egy rakat fos kezelhetőségben a WP-s felülethez képest.
Nem értem miért nem lehetett volna úgy megírni mint a WP felületet.

Nekem L822-m volt és igenis éreztem, hogy nem laggol és teszi a dolgát, még akkor is ha az áttűnési effeketek minden váltáskor ugyan azok voltak. Működött és kész. Ez kell az embereknek. Kevés hibával találkoztam a használata során, de előfordult.

Ha a WM10 ugyan olyan sebességet fog hozni mint a 8.1 akkor majd benevezek 930-ra, mindig is az volt a vágyálmom.

Mindegyik platformnak meg van az előnye, sajna az MS azzal hogy a többi platformra is megjelenteti a saját termékeik tényleg egyre jobban süllyeszti a hajót a saját telefonja alatt.

(#75309) joysefke válasza #16695808 (#75306) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Én a Core Player fizetős verzióját használom használom (bár zenehalgatás közben nem nagyon netezek) tud folder playt, gyors, szép, számomra mindeddig tökéletes volt (folder play módban használom).

J.

[ Szerkesztve ]

(#75310) Plazmacucci válasza joysefke (#75309) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Szerintem nem megy az L800-ra. Ahogy semmi más sem. Szóljatok ha tévedek.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#75311) Aethelstone válasza #16695808 (#75306) üzenetére


Aethelstone
addikt

Az még a 7-es széria, nem?

[ Szerkesztve ]

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#75312) cattus válasza Aethelstone (#75311) üzenetére


cattus
őstag

Igen, WP7-es.

Do the thing!

(#75313) SoundX válasza Postas99 (#75308) üzenetére


SoundX
tag

iOS-en viszont szépen fut.

"Sose higgy az interneten lévő idézeteknek, sokszor átverés." (Petőfi Sándor)

(#75314) SoundX válasza cattus (#75312) üzenetére


SoundX
tag

De imádtam még a 7.5 elötti időket. :D :B

"Sose higgy az interneten lévő idézeteknek, sokszor átverés." (Petőfi Sándor)

(#75315) #16695808 válasza joysefke (#75309) üzenetére


#16695808
törölt tag

Nincs wp7-re, de most vegig probalom ami van... Nokia zene, listen, stb :)

(#75316) aszti75


aszti75
senior tag

Urak!
Csak b@sztatja a fantaziamat a WP10M.Feltennem az Insider-el.L635 1gb ram.Akinek van tapasztalata,irja mar meg legyen szives,hogy erdemes-e feltenni(nem probara,ugy mindennapos hasznalatra)es ha igen,melyik verziot?
Koszonom :R

(#75317) Gery1987 válasza aszti75 (#75316) üzenetére


Gery1987
őstag

Szia!

Ugyanezen típuson teszteltem. Mindennapra ajánlatos használni, de lehetnek anomáliák.

Ha felteszed azonnal nyomj egy HR-t és nulláról lakd be. Először app frissítés, majd tedd fel a saját alkamazásaid.

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#75318) Zoli133 válasza Gery1987 (#75317) üzenetére


Zoli133
őstag

MIért van ajánlva ész nélkül a HR? Elég sok user jelezte vissza, hogy HR nélkül sem volt gond.
NEm elég akkor a HR ha tapasztalunk is valami problémát? Teljesen felesleges szivatni a usert ezzel akkor ha nem feltétlen van rá szükség.

[ Szerkesztve ]

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#75319) aszti75 válasza Gery1987 (#75317) üzenetére


aszti75
senior tag

Szia!
Koszonom a valaszt :R
Frissiteskor hany mb-ot vagy gb-ot szed le?
Csak azert,mert a vezetekes netem csak 1Mb/s es max 😒

(#75320) Simtu


Simtu
senior tag

Sziasztok!

Ismerősömnek keresek megoldást: Lumia 640-es telót szeretné használni egy dension kihangosítóval, autóban. Megoldható az valahogy, hogy automatikusan fogadja a hívást, tehát hogy ne kelljen a telefonhoz nyúlni a kocsiban?

Köszi

(#75321) Plazmacucci válasza Simtu (#75320) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Cortanát be kell kapcsolni és majd ő megkérdezni, hogy felvegye e.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#75322) Simtu válasza Plazmacucci (#75321) üzenetére


Simtu
senior tag

Köszi!
Viszont ahhoz meg régiót+nyelvet kell állítani, ha jól tudom...

[ Szerkesztve ]

(#75323) cattus válasza Simtu (#75322) üzenetére


cattus
őstag

Igen.

Do the thing!

(#75324) Partyface007 válasza Zoli133 (#75318) üzenetére


Partyface007
őstag

nem ész nélkül

a legtöbben azt tapasztaltuk hogy kell a 10-nek a hr és nem ajánlatos visszaállni 8.1-es backupból

meg lehet próbálni anélkül is de kb 99% az esélye annak hogy valami nem lesz kerek..

IOS-t nem ismerem de elvileg androidon is ajánlanak update-kor szóval ez nem wp/w10m specifikus

(#75325) Zoli133 válasza Partyface007 (#75324) üzenetére


Zoli133
őstag

Szeretem a releváns statisztikát. Egyáltalán nem mondanám durvának a helyzetet volt jópár olyan user akinek update után nem volt gondja, de tisztában vagyok vele, hogy problémás LEHET az update, de csak lehet. Minek szivassa magát a user feleslegesen egy nem 1 valószínűséggel bekövetekzendő esemény miatt? Ráadásul láttunk már arra is példát, hogy HR se javított, akkor rögtön ajánlhatunk 3HR-t egymás után....

Az elejétől olvasom a win10 tapasztalatokat, az új buildeknél szeirntem teljesen felesleges addig HR-t ajánlani amíg nincs gond, elég jó esély van rá, hogy nem is lesz. (1%-nál nagyobb valószínűséggel megússze bármi gond nélkül az updatet én olyan 60-40 körülre tenném mondjuk inkább a hibás-hibátlan update-t)

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#75326) Partyface007 válasza Zoli133 (#75325) üzenetére


Partyface007
őstag

nyilván nem tudunk adni erre statisztikát mert gyanítom nincs se reprezentatív se nem reprezentatív erre vonatkozóan :-)

mindenki azt csinál amit jónak lát

én speciel még 8.1 alatt se álltam vissza szinte soha backupból hr után (és bizony volt hogy csak a hr volt az egyedüli megoldás) mert nem voltak jó tapasztalataim

de ahogy említettem mindenki cselekedjen saját belátása szerint

(#75327) Gordiann


Gordiann
őstag

Annyit beszéltek erről a HR-ről... mit csinál tulajdonképpen Windows Phone-nál a HardReset és hogy kell végrehajtani?
Mihez nyúl hozzá, mihez nem?

(#75328) Sungoo válasza Gordiann (#75327) üzenetére


Sungoo
addikt

Gyári állapot visszaállítás.

(#75329) Gery1987 válasza Zoli133 (#75318) üzenetére


Gery1987
őstag

Szia!

Ahogy előttem is írták pont azért mert legtöbb app a mobilon nem fordul át magától Win10M-esre illetve van olyan WP8.1-es app aminek nincs W10M-es verziója és ez okozhat anomáliákat. Én is egyszer úgy csináltam, hát borzalom volt. Egy lagg halmaz lett. Kövire nyomtam HR-t és teljesen más élmény volt használni.

Ha kijön hivatalosan akkor érdemes vagy a 8.1-et HR-ezni és úgy frissíteni, vagy frissítés után HR-t nyomni.

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#75330) Gordiann válasza Sungoo (#75328) üzenetére


Gordiann
őstag

Oh

(#75331) edari


edari
őstag

Sziasztok.
Fateromnak van egy 925-e, de a gps rossz. Ugyan megtalálja a pozíciót, de képtelen követni, állandóan kalibrálni kell az iránytűt, szóval tényleg nem az igazi. Ma bevittem Nokia Care-be, és ott megnézték a szoftvert. Állítólag szoftverből ez javítható.Azt mondták, hogy mivel a pozíciót megtalálja, ezért nem hardveres a probléma, hanem szoftveres. Na itt kezdődnek a gondok: mivel Malajziából van, ezért a szoftver frissítés miatt tégla lehet a telefonból. amit elvileg sehogy nem lehet majd visszahozni.
Kérdésem az, hogy találkozott-e már valaki ilyennel?

Mert vannak módszerek amivel WP-n firmware-t lehet "cserélni", és 735-ön már csináltam is, csak azt nem tudom hogy ilyen az Extrák+infóban a "manufacturer name" megváltozik-e?

Mert amíg maláj a telefon, addig nem tudják felküldeni szervízbe.

Szóval kérdés: váltott-e már így firmware-t, és ha igen, akkor tudja-e esetleg azt az illető, hogy a "manufacturer name" változik-e.

Ha nem muszáj, akkor nem akarom a Care-re bízni a dolgot, jobban szeretném én csinálni (akkor is ha elbaszom a telefont)

[ Szerkesztve ]

(#75332) Zsoleszhun válasza edari (#75331) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Ha Maláj a firmware akkor a nokia software recovery tool a Maláj szoftvert fogja rá letölteni, ettől nem lehet tégla.

¯\_(ツ)_/¯

(#75333) chipesz válasza Sungoo (#75328) üzenetére


chipesz
őstag

Igazából - ha kötekedni akarok - nem teljesen, mert a Windows 10-es telódat nem fogja 8.1-re visszaállítani, hiába azzal jött ki a gyárból. :)
Csak letöröl minden személyes információt, appot, beállításokat.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#75334) edari válasza Zsoleszhun (#75332) üzenetére


edari
őstag

Viszont Nokia Data Package Manager-el lehet másik firmwaret felrakni. Akkor viszont nem a malájt fogja frissíteni.

(#75335) Zsoleszhun válasza edari (#75334) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

Ha újratudod húzni a 8.1-et akkor minek akarsz a firmware cserével foglalkozni?

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#75336) RMZ250 válasza Zsoleszhun (#75332) üzenetére


RMZ250
senior tag

Szerintem nem. Nekem Ausztrál volt a 925-öm. Miután megbütyköltem magyar lett, és szerencsére nem tégla :DD A manufacturer name is ausztrálból átment hun-ra.

Thermaltake, Gigabyte B450M S2H, Ryzen7 5800X, G.Skill RipjawsF4 3200, Lian Li Galahad 2 Trinity Performance 360, EVGA RTX3080FTW3 Ultra, Xiaomi 11T

(#75337) edari válasza RMZ250 (#75336) üzenetére


edari
őstag

Köszönöm, ez egy hasznos hsz volt.
Firmware-t frissítettél?

Zsoltifree: látszik hogy nem érted a problémát.
Hiába a hr, hiába az új 8.1, nem a firmware ennyitől nem változik.

[ Szerkesztve ]

(#75338) RMZ250 válasza edari (#75337) üzenetére


RMZ250
senior tag

Már lassan 2 éve, hogy csináltam úgyhogy nem emlékszem sok mindenre. A teló fórumában találtam valami független kódot és a Nokia Data Package Manager segítségével újra húztam. Ott is figyelmeztettek, hogy tégla lehet belőle de belevágtam és hát volt is izgalom mikor újrainduláskor vártam, hogy feléledjen. Azóta is megy.

Thermaltake, Gigabyte B450M S2H, Ryzen7 5800X, G.Skill RipjawsF4 3200, Lian Li Galahad 2 Trinity Performance 360, EVGA RTX3080FTW3 Ultra, Xiaomi 11T

(#75339) edari válasza RMZ250 (#75338) üzenetére


edari
őstag

Aha. Szóval akkor jól gondoltam. Szerintem szervízben is így csinálnák meg. Na mind1. Majd még átgondolom. Köszi a segítséget.

(#75340) Sungoo válasza chipesz (#75333) üzenetére


Sungoo
addikt

Itt az alap fogalomról volt szó. :) Az tudjuk, hogy nem áll vissza a 8.1, de a 10 is visszaáll alapra. Szóval a lényeg ugyan az. :P

(#75341) Partyface007


Partyface007
őstag

durvák ezek a számok:

"A Microsoft és a Nokia öt év alatt összesen 110 millió Lumiát tudott eladni, miközben az iOS-t és Androidot futtató mobilokból 4,5 milliárd került a vevőkhöz. "

http://index.hu/tech/2016/01/29/lottek_a_windows_mobiloknak/

(#75342) Sungoo válasza Partyface007 (#75341) üzenetére


Sungoo
addikt

Miért csodálkozol rajta? :) Egyébként az emberek alapból irtóznak a WP-től. A kollégám telefont akar venni, javasoltam neki a WP-t. Erre ő: az szar. Miért, próbáltad már? Nem, de akkor is szar. Sőt, még a szolgáltatók boltjaiban is ezt sugallják az új vevőnek.

A BB-vel hasonló a helyzet, a szűkebb, tágabb környezetemben egy ismerősnél sem láttam egy árva darabot sem.

[ Szerkesztve ]

(#75343) juve600 válasza Sungoo (#75342) üzenetére


juve600
nagyúr

pedig sztem gördülékenyebb rendszer a wp a droidhoz képest,ios-hez képest nem tudom mert olyan nem volt,meg sztem nem is lesz,az ios már inkább státusz szimbolum,az veszi aki gazdag vagy szeretné ha annak látnák

múltkor mutattam ismerősőmnek a 640-em,telefon csere elött állt és végül a 435-t vette meg és el van tőle ájulva hogy mennyivel jobb mint a droid,csak pl ő nem is hallott wp teloról,azt se tudta hogy ilyen létezik :)

(#75344) Zoli133 válasza Gery1987 (#75329) üzenetére


Zoli133
őstag

Okozhat, ez a lényeg, nem 100%, hogy okoz. Neked kellett, elismerem, hogy tudnak hibák lenni, de nekem meg még jópár embernek felment gond nélkül a 10 és HR sem kelett a nromális működéshez, igazából jól megszivattam magam volna a HR-el, de nem kelett mert nicns hiba, szerintem felesleges szivatni direktbe a usert olyannal ami nem biztos, hogy szükséges. Ha baj van akkor cisnáljon HR-t.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#75345) Noise.tm válasza Sungoo (#75342) üzenetére


Noise.tm
csendes tag

Én nem ezt tapasztaltam, hogy irtóznának, sőt. Több kollégám is vett már, érdeklődtek felőle, hogy milyen, nézegették, aztán belevágtak. Azóta is elégedettek vele. Aztán ismerek olyanokat is, akik kitartóak voltak, de váltottak, mert kisebb-nagyobb haszontalan vagy hasznosabb alkalmazás nem jelent meg hosszabb idő után sem. Megértem őket is és szerintem sokan vannak így ezzel. WP7 mango óta használom én is a wp-t, de nagyon tud már dühíteni a szerencsétlenkedés és egyre többször fordul meg a fejemben a váltás gondolata, csak hát nehéz, mert mégis szinte a kezdetek óta használom, a droid nem szimpatikus, alma meg túlárazott. Ezek a számok nagyon lehangolóak és megint csak híre megy, hogy a wp rossz és mégúgy sem veszi senki és nem fejlesztenek rá.

(#75346) Partyface007 válasza Sungoo (#75342) üzenetére


Partyface007
őstag

a 10-el is az a baj hogy jó lesz az mire kijavítják az összes hibát ami most még jelen van (hónapok kérdése :-) ) de addigra olyan szinten elhúz az android meg az IOS ....

ráadásul az új készülékek árazása is túlzó

(#75347) Aethelstone válasza Partyface007 (#75346) üzenetére


Aethelstone
addikt

A droid meg a szifon mág rég elhúzott. Nem ezen a pár hónapon múlik. Hanem azon, hogy ha lesz egy valóban fasza WP10, akkor az mennyi usert tud elszipkázni a droid vonalról. Szifontól esélytelen. Engem is a droidtól szipkázott el és minimum 4 embert ismerek, akik a közelmúltban kukázták a droidot egy WP-s telóért.

Túlzó árazás? Szerintem meg kifejezetten baráti a 640,550,stb. ára pl. Most a nagyokat ne keverjük ide, mert 150K nem sok egy csúcsmodellért, amikor a Samu és az Apple majd' 100K-val drágábban tolja a csúcsmodelljeit.

[ Szerkesztve ]

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#75348) Sungoo válasza juve600 (#75343) üzenetére


Sungoo
addikt

Nekem sincs semmi gondom vele, az értesítési hülyeségein kívül. De most hajt a vérem, ha elkelne a telefon, vennék egy BB-t, olyanom még sosem volt.

(#75349) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Mai bulvárhír...
forrás: [link]

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#75350) StLui válasza Noise.tm (#75345) üzenetére


StLui
veterán

Alma nem túlárazott, mert minden hasonló minőségű, tudású cucc, asus, samsung akármi, ugyanannyiba kerül, hanem nincs olcsó változat belőle, engem egyedül ez tartott a WP-nál, de olyan reménytelen a helyzet, hogy lehet bele kell kóstoljak androidba előbb utóbb, pedig soha nem szerettem volna, de gyereknek nem fogok drága telefont venni.

bogyo112: a számok azok számok sajnos, és ha megnézed a legtöbb új app-nál azt olvasod: elérhető iOS-re és androidra

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.