Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76601) Lacielvtárs válasza KunEmber (#76599) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

még neeem, még próbálkozom, de nagy a kísértés :D
Huawei P8 Lite ezen agyalok...
de az is lehet ha volna valami kisebb méretű, olyan 4,5-4,7 col körüli de 2 GB ram, akkor az is érdekelne, nézelődöm mert ennek eladás lesz a vége.

kezdem azt érezni hogy hiába a ddr3 ram a telóba, akkor is megfogja a win 10...
ennek droid lesz a vége, nincs mese, vagy a zöldségesbe beugrok és veszek reszelt almát ;]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#76602) chipesz válasza MrCsiT (#76578) üzenetére


chipesz
őstag

Vodafone-os a teló, amin megjelent? Mert elvileg Vodafone exkluzív app.

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#76603) ΞΔGLΞ válasza Lacielvtárs (#76598) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nem lehetne, hogy bepanírozod, majd bő zsírban kirántod azt az 550-nes csodakészüléket, utána felszeletelve tálalod?
Ilyen teszt még nincs a youtube-on és talán lenne akkora nézettsége, hogy vehetnél belőle egy sokkal jobbat. :DDD

(#76604) Lacielvtárs válasza ΞΔGLΞ (#76603) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

alapvetően igazad van és jó is az ötlet :)
az én hülyeség áldozata vagyok, mert hittem a neten olvasottaknak erről a telről :)
az a baj hogy sajnálom rá a pénzt, de nincs mese, ha megbízható telefont akarok, akkor többet kell rá áldoznom :D

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#76606) Lacielvtárs válasza Lacielvtárs (#76604) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Koszonok mindent urak :)
Beragtam. Ennyi volt. Meghirdettem. Hatha kell valakinek. Ha nem akkor berakom a lumia 520 melle a fiokba. Joejt

... Vagy videot forgatok rola 😈

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#76607) formula01 válasza Lacielvtárs (#76606) üzenetére


formula01
aktív tag

A hirdetést elnézve mindenesetre az fix, hogy nem marketinges vagy. :D :D

(#76608) Partyface007 válasza Lacielvtárs (#76606) üzenetére


Partyface007
őstag

recovery tool-al újrahúzva 0-ról belakva a telefont se működik?

(#76609) Lacielvtárs válasza Partyface007 (#76608) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Azt mar nem probaltam... Arra mar nincs ideg rendszerem... :D

formula01:
Igazad van :D
Viszont ahogy irok magamrol, senkit nem verek at. A teny attol teny marad. :D
Ha igy valaki elviszi korrekt aron, akkor jo. Ha nala nukodik, akkor bodottá. Ha nem, nyugodt a lelkiismeretem hogy elore jeleztem. Es van gyari gari. De nekem nincs idom, turelmem erre :D

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#76610) mirci18 válasza Nooeca (#76464) üzenetére


mirci18
addikt

Usa-ban Iphone-t vesznek.
Ázsiában de főleg Kínában amúgy is a legtöbbször valami csoda olcsó androidos kamu telefont hajtanak.
Európában főleg céges telefonként az áruk miatt nagyon mentek eddig.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#76611) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Valaki tud ebben segíteni?
Előre is köszönöm.

(#76612) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Sziasztok!

Felmerült beszélgetés közben az a kérdés nálunk, hogy Windows Phone 8.1-re vagy 10-re, ugyan miért ne kellene

1. tűzfal
2. vírusírtó,
3. és miért nem lehet szabályozni, hogy milyen alkalmazások induljanak, indulhatnak el az op.rendszer indulásakor?

Erre a 3 kérdésre, van valami megnyugtató válasz? :F

A kérdés azért érdekes, mert akárhogy is nézzük, egy WP-s telefon ma már egy komoly számítógép, ami azonnal kint van az interneten, amint ki szeretnénk használni, márpedig, ami neten van, az elvileg támadható is.

A "vegyél butafont ha nem tetszik" - jellegű, tartalom nélküli válaszokat most nem kérem, tehát azt kérem, hogy bárki is válaszol, legyen a válaszában egy internetes link, ami hivatalos információra mutat, és alátámasztja a hozzászóló állítását, véleményét.

Előre is köszönöm az információkat! :R

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#76613) Plazmacucci válasza MrCsiT (#76612) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Láttál már vírusos WP telefont? :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#76614) #97246720


#97246720
törölt tag

üdv...ilyen problémával csak most találkoztam....adott egy 1320as lumia 8.1gyel telepítve, az appokat nem akarja sd kártyára telepíteni, állandóan hibakódokat dobál, ha meg telefonba töltöm le és onnan akakrom átmozgtani akkor meg lefagy a telefon, se kép, se hang, se melegedés...a helyzet hasonló a win10mob tech.prew-ben mielött nekiálltok kötegedni hogy hamis az sd kártyám, közlöm hogy nem hamis, eredeti kingston sdhc 32GB-os C10UHS1-es! a Médiában vettem :) és nem hibás a kártya, mert a laptopon teszteltem, hiba nélkül telemásolom a kártyát és vissza....tehát a kártya kizárva..... valami ötlet?

(#76615) boncser válasza MrCsiT (#76612) üzenetére


boncser
aktív tag

Olyan alacsony a részesedése hogy még a vírusok is elkerülik. :D

(#76616) Zsoleszhun válasza #97246720 (#76614) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

A páromnak is ugyanez van a 735-el 8.1-en, egy sandisk ulta 16Gb-os kártyával...

Boncser :DDD

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#76617) ZavaBalazs válasza boncser (#76615) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

nem ezért kerülik el! gyárilag be van építve ez a vírusirtó, csak a rendszer engedi hogy külön is telepítsd rá, ha ez megnyugtatja a lelkedet.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#76618) mirci18 válasza MrCsiT (#76612) üzenetére


mirci18
addikt

Ez nem számítógép így a telefon elindulásakor nem megy egy program sem hanem az online háttérben frissíthető programok frissítik magukat.
Mivel zárt a rendszer tűzfal vagy vírusirtó nem kell.
Ez nem android itt nincs vírus.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#76619) MrCsiT válasza Plazmacucci (#76613) üzenetére


MrCsiT
addikt

Épp az ilyen hsz-ekre írtam, hogy nem kérem őket. De tényleg.

Ha most kijelentem Neked, hogy a saját gépemen (PC-n) sosem láttam vírust, akkor Te válaszul kijelented, hogy nem is létezik/létezhet semmiféle vírus, nyilván azért nem láttam? lol?
Ám, ha valóban így gondolod, akkor a Kaspersky-t és társait már csak kérdezd meg, hogy mégis mivel foglalkoznak? ;]

A kérdésemhez kapcsolódva, azért egy cikket csak találtam a témában, ami magyarázhatja, miért nem kell/nincs értelme vírusírtónak wp-re.

mirci18: köszönöm szépen.

ZavaBalázs: köszönöm. :R :DDD

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#76620) Plazmacucci válasza MrCsiT (#76619) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Tehát láttál WP-n vírust vagy nem? Asztali Windows, hogy jött ide? Kevered a szezont a f@szommal.
Egyébként woland elmagyarázta már máshol.

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#76621) MrCsiT válasza Plazmacucci (#76620) üzenetére


MrCsiT
addikt

Azért mert valamit nem láttam, nem mondanám, hogy nem is létezik, ezen mit nem érteni?!
Csak azért, mert nem találkoztam vele, egy csomó minden van a világon.

Ha Marika néném Karakaszhörcsögén sosem látott okosórát, Grand Canyont, a Marsot..

akkor ezek szerinted nincsenek?!

Te viccelsz..

"Egyébként woland elmagyarázta már máshol." - ha ezt megkerested volna, és linkeled, akkor ONtopic lettél volna, így meg, csak épp beleestél a "mondok valamit, de nem tudom bizonyítani" esetbe, amit kifejezetten írtam, hogy nem kérek.. értő olvasás?

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#76622) Teagol


Teagol
aktív tag

Sziasztok!

A windows device recovery tool-al újratelepítettem az L925-öm.
Független a telefon.

Rendben végig is ment a visszaállítás, de bejelentkezéskor valami Tre.it nevű olasz szörnyűséggel jelentkezik be! Magyar nyelv választására pedig nincs lehetőség.

Van valami ötletetek, hogy mi a fene ez? Hogyan tudom eltüntetni?
Valami szolgáltatónak írja, amit nem értek, mert a telefon független.
Ráadásul vodás kártyával fogadja a hívásokat hiba nélkül ...

(#76623) Воланд válasza Teagol (#76622) üzenetére


Воланд
titán

az ugy fuggetlen, hogy a zuggsm ahol vetted olaszorszagbol hozta be.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#76624) timelord1987


timelord1987
őstag

Sziasztok!

Ha a windows device recovery tool-al újratelepítem a Telenor függő telefonomat, akkor elvesznek a Telenor által telepített alkalmazások?
Miben különbözik a gyártó által telepített változattól?

[ Szerkesztve ]

(#76625) donmackó válasza timelord1987 (#76624) üzenetére


donmackó
őstag

Nem. A telenoros romot fogja neked vissza rakni.

Release the cable hounds!

(#76626) timelord1987 válasza donmackó (#76625) üzenetére


timelord1987
őstag

Köszi!
Miben "ér többet" a windows device recovery tool a telefon alaphelyzetbe állításánál?

[ Szerkesztve ]

(#76627) Teagol válasza Воланд (#76623) üzenetére


Teagol
aktív tag

Én is erre gondoltam, de ezek után hogyan tudom visszaállítani?
Az utolsó az, hogy beviszem hozzájuk ...

(#76628) donmackó válasza timelord1987 (#76626) üzenetére


donmackó
őstag

Csak annyiban hogy az kompletten "újra rakja" a romot, még az alaphelyzetbe állításnál csak vissza áll minden az alapra. Ha nem egetverő probléma miatt akarsz visszaállítani akkor elég az utóbbi is.

Release the cable hounds!

(#76629) timelord1987 válasza donmackó (#76628) üzenetére


timelord1987
őstag

Köszi!

(#76630) Teagol


Teagol
aktív tag

Közben nézem a dobozán, hogy tényleg olasz.
... valahogyan ők is rátették az eredeti helyett ...

(#76631) mirci18 válasza MrCsiT (#76621) üzenetére


mirci18
addikt

Nem értem a kirohanásod.
Azért egy dolgot vegyünk figyelembe.
Pc-nél rendszergazdák vagyunk mi döntjük el mit töltünk le mit olvasunk el.
Ott vannak vírusok.
De mivel a telefonon egy teljesen más zárt rendszer van amire neten keresztül nem tud vírus letöltődni a szoftverboltban vírusos app nincs így nincs vírus telefonra sem.

Ezért nem kell android mert az nyílt rendszer és ott van vírus.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#76632) spider80 válasza MrCsiT (#76621) üzenetére


spider80
őstag

Meg is lehet fordítani a dolgot,mivel te hoztad fel a témát. Tehát légyszíves linkelj be olyan szakmai oldalt,ahol leírják hol milyen vírusok voltak már a világban WP rendszeren, és majd akkor mi az alapján elgondolkodunk, hogy kell e rá vírusírtó, vagy nem. Ne csak úgy bemond, hogy akár kellhet is rá.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#76633) mirci18 válasza spider80 (#76632) üzenetére


mirci18
addikt

Így van ezért is nincs vírusirtó a telefon appok közt.
De mivel zárt a rendszer elvileg optimalizált nem kellenek memóriakezelő takarító appok.
Hogyha hagy az ember egy meghatározott mennyiségű szabad tárhelyet nem kell nagyon a telefont takarítani vagy felügyelni.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#76634) Zsoleszhun válasza Teagol (#76630) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

firmware cserével tudod megoldani

¯\_(ツ)_/¯

(#76635) #97246720 válasza Zsoleszhun (#76634) üzenetére


#97246720
törölt tag

és csak windows device recovery tool-lal, a data package manager nem működik, a navifirm+ nem működik, az NSU4R nem működik....talán a PST működik még, amivel lehet régebbi Lumiákat szoftverezni, a 930-at már nem szereti!az NSU4R talán Offline módban működik, de nem biztos...

[ Szerkesztve ]

(#76636) Teagol válasza Zsoleszhun (#76634) üzenetére


Teagol
aktív tag

:R Köszönöm, egy próbát megér!

[ Szerkesztve ]

(#76637) confuser válasza Teagol (#76630) üzenetére


confuser
senior tag

Ha jól emlékszem NSU-val te is bármilyen régiójú ROM-ot rá tudsz rakni, de a WDRT akkor is a származás szerintit fogja visszarakni.

(#76638) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Uraim, hihetetlen a dolog, DE HR után, újra belakva eddig működik rendben úgy mint eddig :Y
nem tudom elhinni ezt, pedig úgy tűnik, majd még tesztelgetem.bár ha így működik akkor a mentés lehet a gond :U
ki érti ezt?
de akkor van rá esély hogy amíg nem lesz végleges a win 10, akkor így kell majd nekem rendszert frissítenem? :U

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#76639) Ryoo válasza Lacielvtárs (#76638) üzenetére


Ryoo
senior tag

Lehet, hogy a Lumia 532-ről hozott 8.1-es mentés nem tetszett neki, és azért hülyült meg. Ha ezt belaktad és csinálsz mentést, akkor jó eséllyel már nem fog meghülyülni.

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#76640) bluemirage válasza MrCsiT (#76621) üzenetére


bluemirage
őstag

Hacker konferenciákon sem tudták feltörni... nemhogy vírus... Egy zárt sandbox-os elven futnak a programok. Teljesen más a futtató környezet, mint a droid-nál, így nagyon korlátozott, hogy egy program mit ér el.

A WP biztonsága-1
A WP biztonsága-2
A WP biztonsága-3

A droid-os cikk, a sok százból

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#76641) Lacielvtárs válasza Ryoo (#76639) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

hát nem tudom, anno amikor megvettem és belaktam, akkor egy teljesen új email fiókban csináltam mentést...
és az már win 10-el készült mentés volt, tehát elvileg az nem lehet
és amit tapasztalak az meg az hogy a win 10-es mentéssel sem hajlandó normálisan visszaállni egy HR esetén
számomra ez az igazán X-akta :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#76642) dredbiro


dredbiro
senior tag

Sziasztok! Ki kellene cserélném a telefonomban az LCD kijelző kivételével az egesz elejét, mert ugyan azt a hibás sz@rt tették vissza mint előtte, igy meg eleg nehezen használható ha nem azt irja amit szeretnék, mindig a mellette vagy a közelében lévő karaktert illeszti be és mostmar enyhén szólva is idegesítő. Erről a cseréről azt olvastam, hogy ehhez a fajta készülékhez 535 ds, kettő féle létezik. Szetszedés nélkül hogyan lehet megállapítani nekem melyikre van szükségem? Elore is köszönöm a válaszokat :R

Good hunting,STALKER !

(#76643) Ryoo válasza Lacielvtárs (#76641) üzenetére


Ryoo
senior tag

Akkor nem szóltam :) Nekem ebből a szempontból szerencsém volt, 640-en a 10-esen is 8.1-es mentést állítottam vissza és semmi nyűgje nem volt, már az gmail értesítésem is magához tért :D

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#76644) Lacielvtárs válasza Ryoo (#76643) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

attól még örülök a véleményednek :K
viszont tök jó, eddig minden okésan megy, persze már írja hogy újabb frissítés érhető el és már 34%-on áll...
tök jó akkor holnap ismét indulhat a medness :W
lehet csak csere lesz és megyek droid vonalra...

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#76645) KunEmber


KunEmber
senior tag

Néha elgondolkozom, hogy ezek Redmondban miféle állatok. Hogy is várhatnánk, hogy egy sehonnanjöttsehovasemtartó mobilos rendszer működjön, amíg ilyenek vannak:

[ Szerkesztve ]

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#76646) MrCsiT


MrCsiT
addikt

A névjegyek automatikus összefűzését azok felvételekor, hogyan lehet kikapcsolni? :F

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#76647) Aethelstone válasza KunEmber (#76645) üzenetére


Aethelstone
addikt

Mi a gond? Egyet kattintasz és máris nem levélszemét. :)

[ Szerkesztve ]

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#76648) starr válasza Aethelstone (#76647) üzenetére


starr
őstag

Aztán, amikor legközelebb küldi újra levélszemét lesz. Többször tapasztaltam.

(#76649) #74459392


#74459392
törölt tag

Sziasztok!

Lumia 520-at használok és sajnos már egy jó ideje nem működik az érzékelő szenzor, vagy mi a neve..
Most érkeztem el odáig, hogy megkérdezem, van-e rá megoldás, mert ha nincs, le kell cseréljem, mert elég idegesítő ez a hiba.
Win7-en még ment, aztán feltettem win8-at. Ha jól emlékszem innentől nem működött. Aztán 8.1 és 10, de sajnos nem oldódott meg a probléma.
Elveszem a fülemtől a telefont, de ugyanúgy sötét marad a kijelző, nem kapcsol vissza. Híváskor meg magától besötétül, nem is várja meg míg a fülemhez teszem...
Csak a bekapcsoló gomb nyomogatásával tudom visszavarázsolni a képernyőt.
Szerintetek ez hardveres vagy szoftveres hiba lehet?

(#76650) confuser válasza #74459392 (#76649) üzenetére


confuser
senior tag

A win7-et megkérdőjelezném, mert az 520-at 8.0-val adták ki, másrészt a 7-eseket nem lehetett 8.0-ra frissíteni, csak 7.8-ra.
Ha HR-eken túl vagy, akkor egyértelműen nem szoftveres a hiba. Fólia van rajta? Sokszor rálógnak, túl vastagok, vagy szimplán csak zavarják a fóliák a közelségérzékelő szenzort. Esetleg valami absztrakt alakú tok? Ha ezek is kizárva (fólia és tok nélkül sem működik, akkor hardveres. Esetleg nézd meg, nem áll-e el a kijelző abban a sarokban, ahol a szenzor van (nagyobb testvéreknél előfordul, kicsit be lehet nyomni, majd szép lassan magától újra kiemelkedik).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.