Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4601) zsírsámán válasza HawerKing (#4600) üzenetére


zsírsámán
senior tag

Milyen hibát ír ki?

(#4602) blackmajesty válasza kingabo (#4598) üzenetére


blackmajesty
aktív tag

Ha nem akarod az msn kontaktjaidat a people hubba, akkor ne az msn-en használt live fiókodat használd a telefonnal, hanem egy újat regisztrálj. Máshogy nem megy szerintem.

(#4603) mukibuci válasza HawerKing (#4600) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

csak jó lenne, ha nem írnád ezt be minden olyan topikba, aminek a nevében szerepel a windows phone :U
btw valamelyik másikban már kaptál rá választ

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#4604) savoo


savoo
addikt

Előrendelhető a telenornál a Lumia 920.

[ Szerkesztve ]

(#4605) mukibuci válasza savoo (#4604) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

160ért feltöltőkártyával nem is annyira vészes :U

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#4606) gyuromoj válasza savoo (#4604) üzenetére


gyuromoj
veterán

Simán korrekt ennyiért, remélem a T-nél jobb ajánlatok lesznek. ;]

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#4607) savoo válasza mukibuci (#4605) üzenetére


savoo
addikt

Jaja... Most elgondolkodtam, ha hasonló árban lesz a T-nél, mint a 8X, akkor nem is tudom.. :K

(#4608) crey válasza mukibuci (#4603) üzenetére


crey
MODERÁTOR

En zavartan át ide, meg nem kapott választ szerintem.

920-hoz: ennyit a tularazott Nokiarol meg a 220 ezres arról :((

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#4609) mukibuci válasza crey (#4608) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

láttam, de azon kívül is volt még pár helyen :U

Teljesen jó ár ez kezdésnek, kíváncsi vagyok a vodánál 200 alatt lesz-e vitamaxban ;]

ha tudna rezegni csörgés közben, még komolyan el is gondolkoznék rajta :D

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#4610) savoo válasza crey (#4608) üzenetére


savoo
addikt

Ja tényleg, ezután a teszt még egy fokkal gázosabb lett. :P

(#4611) btudos válasza crey (#4608) üzenetére


btudos
Topikgazda

Ennyiért az asszonynak is veszel egyet, nem? :P Viccet félretéve tényleg jó ára van.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#4612) HawerKing


HawerKing
őstag

Ha kivennem a Lumia 900 bol a kartyat ugy tudnek piacterrol letolteni??

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#4613) btudos válasza HawerKing (#4612) üzenetére


btudos
Topikgazda

Mi a hibakód?

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#4614) HawerKing válasza btudos (#4613) üzenetére


HawerKing
őstag

Meloban vagyok s most se mobilnetem se wifi kapcsolat nincs nemtudom leirni a hibakodot, ha hazaerek le irom. Csak kivancsi vagyok hogy sim kartya nelkul mukodik e a piacter?

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#4615) mukibuci válasza HawerKing (#4614) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

a piactér miért ne menne sim nélkül? a microsoft accountoddal azonosítanak, nem a telefonszámoddal

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#4616) crey válasza btudos (#4611) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Nem, asszonynak a Rayed van becélozva, mert nem tetszett neki a csempe... :D

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#4617) catroot válasza savoo (#4604) üzenetére


catroot
veterán

Na, így esélyes, hogy mégsem 8X lesz. :(

;]

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#4618) Ádám16 válasza nicu71 (#4583) üzenetére


Ádám16
addikt

Omniám volt, nekem is így kezdődött. Nálam utána néha lefagyott játékindításnál is, majd 2-3 naponta fagyott a zenéknél, alaplapcsere lett a végeredmény...

(#4619) Integrale


Integrale
veterán

Tudtok abban segíteni, hogy a régiós beállításoknál melyiknek kell feltétlenül USA-nak lennie (természetesen USA reggel)? Be volt állítva rendesen, de nem jegyeztem meg :(

"Bad reklám is reklám too"

(#4620) Barthezz2 válasza mukibuci (#4605) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Egyre inkább nagyon durvának érzem a 8X Matrix2 csomagos 144k-s árát.. :(((

Más: WP7.8 téma..

Tegnap este olvastam wmpoweruser-en a hírt. Olyan szép dolgok fogalmazódtak meg bennem, de sajnos csak most sikerült gép elé kerülnöm, nem tudom sikerül-e visszaadni.. A következőkben szigorúan egyéni véleményem következik, és lehet egyetérteni, vagy sem, én akkor is így gondolom..

Mikor megjelent a Wp7, az MS nagy fába vágta a fejszéjét, hogy egy merőben új megközelítésben képzelte el az okostelefonok világát. Az Android és az iOs mellett lehetett imádkozni, hogy legyen helye a piacon.
Mi, Én, és pár százaléknyi okostelefon user úgy döntöttünk, hogy belevágunk. Magam részéről nem bántam meg, bejön a rendszer, és idő közben a hiányosságokkal is többé kevésbé megbarátkoztam már. De! Akik első körben ugrottak bele, a Mango előtt bizony volt mit elviselni, pedig mi sem 2 forintért vettük a készülékeket. A Mango aztán dobott egy nagyot rajta, de még mindig nem az igazi. Maradjunk annyiban, hogy azt a pár százaléknyi részesedést köszönheti az MS az eddig kitartó usereknek.
A nagy házasság másik fele, a Nokia, nem érzem úgy, hogy akkora nagyot dobbantott volna a Wp7 alatt. Elaludt, és lehet ezt magyarázni, hogy át kellett állni symbianról, meg miegymás, de az LG, a HTC, meg a Samsung se gyártott annak előtte Wp7-et. Mindegy, nagy nehezen lassan kijött a Lumia 710 és 800, ami mégis csak Nokia, és fogytak is Wp körökben elég rendesen.

Aztán Mango után nagy csend, és csak a Tangoról szóló kósza pletykák szálltak a széllel, ami semmi másra nem volt jó, csak arra, hogy a Nokia ki tudjon dobni egy 610-et, amibe pont az nincs meg, ami a WP erénye, a "live"-ság. Hát ők tudják.
Mindegy ekkor már az Apollo volt a célkeresztben, vártunk és találgattunk, de az MS nem mondott semmit. Közben a Nokia végre piacra dobta a 900-at(amire marhára nem éreztem késztetést, hogy 1st genről váltsak), majd nem sokkal később az MS bejelenti, hogy az eddigi piaci részesedésüket összekaparó WP7 userek le vannak pottyantva, mert l***art nem kapunk, nem Apollo-t. De nem kell ám félni, jön majd a 7.8.. Vigasz volt ez annak, aki 2 hete vette ~150-ért a Lumia 900-at.
Mindegy, elült a por, mindenki lenyugodott, várjuk akkor azt a 7.8-at. Mikor volt ez? Július? Mikor kapjuk a következő infót? November vége? Mi az infó? Várjál csak még hónapokat, meg fog az jönni. Hát lehet tenni egy szívességet, hogy a Mango után több mint egy év kell ahhoz, hogy kapjunk +1 méretű csempét, és +10 színt. Igazán nincs mit, hogy ~2 éven át "teszteltük" nektek a rendszert, adtuk az infót mi a bibi, mi nem, és le vagyunk ejtve. Oké, nem várja senki, hogy örök frissíthetőséget adjanak, de nézzük már meg, hogy a konkurens, jóval felettünk álló rendszereknél fél évente/évente mennyi innováció van. Igen, android körül sem fenékig tejfel az élet, mert sok drága készülék nem kap frissítést, de a google az akkor is csak megcsinálta. Mellesleg még most is ott tartunk, hogy majd 2013 elején az MS ki óhajtja adni, aztán lesz május, mire talán mindenkihez el is jut. Hát köszönöm, akkor már nem kell, mert a Jelly Bean/iOs utódját fogom várni... :R

Everybody lies.

(#4621) catroot válasza Barthezz2 (#4620) üzenetére


catroot
veterán

"plusz egy" :U

[ Szerkesztve ]

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#4622) Blyan válasza mukibuci (#4609) üzenetére


Blyan
félisten

Vodánál biztos 200 lesz. ;]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#4623) emvy válasza Barthezz2 (#4620) üzenetére


emvy
nagyúr

> google az akkor is csak megcsinálta

Tudom, hogy ez teged nem vigasztal, de ott nincs akkora architektura-kulonbseg (vegig Linux-kernel vs WinCE/NT valtas).

En csak azt tudom mondani, hogy 'bosszubol' nem erdemes valtani.

while (!sleep) sheep++;

(#4624) Blyan válasza emvy (#4623) üzenetére


Blyan
félisten

Egyetértek. Én egyébként alig várom, hogy visszaválthassak... csak még fejlődni kell. :D

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#4625) btudos válasza Barthezz2 (#4620) üzenetére


btudos
Topikgazda

Nagyon jól összefoglalja a WP7 pályafutását, és a MS töketlenkedését.

Nekem ami a legjobban fáj a Microsoft ténykedésével kapcsolatban, hogy hiába tették bele azokat a dolgokat, amiket a nagyközönség hiányolt (mass storage, bt file transfer pl.), egy rohadt böngészőt nem sikerült csinálni, ami képes megjegyezni a jelszavakat, vagy egy híváslistát, ahol nem szerepel minden kontaktom 60-szor, csak a legutóbbi aktivitására bökve jönnek elő egyesével az események. És a legfájóbb az egészben, hogy k**vára látszik a WP8-on, hogy egy király rendszert hoztak össze, és én imádom, mert amiket most nem tud, azt a WP7 se tudta, és nem létfontosságú dolgok ezek, csak az ilyen apró bakikon sokak szemében elúszik az egész. Főleg hogy ezek olyan dolgok, amiket egy Microsoft szintű cégnek simán tudnia és látnia kéne, és mégis itt vagyunk..

Mindezekkel együtt azt mondom, hogy sírni fog az, aki visszavált droidra úgy, hogy a hiányosságokkal együtt szereti a WP-t. Én kényszerből megléptem, de képtelen voltam megszokni, pedig adtam neki időt. Rendben, csak egy Ray volt, de egy One X-en ugyanazok a baromságok zavartak volna (a sebességével normál esetben pont nem volt gondom). Szóval így, WP7, Android és WP8 tulajként azt tudom mondani, hogy hiába csalódtunk sokan a MS-ban, hogy tök evidens dolgokat nem képes belerakni a rendszerbe, akkor is a WP8 a legjobb választás nekünk (próbáltam i5-öt, One X-et, One S-t, Xperia T-t mielőtt elmentem és megvettem a 8X-et). Aki képes együtt élni a WP7 butaságaival, annak a WP8 is csak előrelépést hozna.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#4626) emvy válasza btudos (#4625) üzenetére


emvy
nagyúr

Bele fogjak rakni. Fejlesztokent ugy latom, hogy minden az API-kon meg a fejlesztokornyezeten mulik. Ha most rendesen megcsinaltak az alapokat, akkor f*sni fogjak a ficsoroket. Irtozatosan nagy kapacitas van az MS mogott, es a jovojukert kuzdenek. Az MS API szempontbol nagyon tapasztalt es jo dolgokat hozott ossze az utobbi 10 evben -- erdemes megnezni az egesz .Net frameworkot.

Szoval en arra szamitok, hogy felgyorsulnak a dolgok, igazabol mar most is van lendulet.

while (!sleep) sheep++;

(#4627) btudos válasza emvy (#4626) üzenetére


btudos
Topikgazda

Én is nagy lehetőségként tekintek a WP8-ra, amennyire én értek hozzá, látom hogy szinte minden megvalósítható amit hiányoltunk a WP-ből és tényleg rettentő jól kitalálta ezt az egész Windows (Phone) 8 történetet a Microsoft, de ha csak néhány alapvető dolog benne lenne az indulásnál, sokan nem újabb droidos cuccot vennének, hanem WP8-at. És a WP-vel ez a baj, hogy azok tudják igazán az első pillanattól szeretni, akik pontosan tudják hogy nekik ez kell. Hiába mondja mindenki hogy szimpatikus a WP8, de mindig van egy "de", amin bukik a történet, ezért nem próbálják ki, és nem tudják meg hogy valójában mennyire felhasználóbarát hosszabb távon.

Egyébként kíváncsi vagyok mennyien háborognának a 7.8 miatt, ha ugyanezekkel a feature-ökkel jönne ki, csak ezt is WP8-nak hívnák. (mint a 3GS+iOS6 esetén, ott szerintem még annyi változás sem volt mint amit a 7.8 hoz) :P

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#4628) crey válasza Barthezz2 (#4620) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Bezzeg a nagy szentségelés közepette, amikor felháborodtam akkor amikor kijött az első hír, hogy nem lesz Apollo nekünk, akkor is le lettem tolva :P

Amúgy most nem akarom vissza keresni, de megmondtam vagy megmondtam, hogy szolgáltatóknál a Nokia ára be fog bukni (persze minden relatív - mihez képest, de majdnem egy árban van a 8X-el)?

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#4629) btudos


btudos
Topikgazda

T-Mobile-nál webshopban Dominoval 130 k a 8X, néha elgondolkodom miért is ragaszkodom én a függetlenhez. Aztán eszembe jutnak a frissítések illetve az esetleges szolgáltatóváltással járó szopások, és rögtön jobban érzem magam :D De azért 130 k.... Egy rossz szavunk sem lehet az árára. :N

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#4630) crey válasza btudos (#4629) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Szerintem - kiindulva a WP7 érából - az a plusz 20k simán megéri a Nokia 920-ért (szubjektív tényezőket, mint tetszik vagy nem tetszik most iktassunk ki, kizárólag "feature lista" alapján megéri...

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#4631) kingabo válasza blackmajesty (#4602) üzenetére


kingabo
őstag

Értem köszi. Sajna az msn-est használom xbox-on is, ezért sztem megy egy külön gmail-re, úgy legalább ha váltanék droidra, akkor is könnyű lesz az adatok átvitele.

(#4632) btudos válasza crey (#4630) üzenetére


btudos
Topikgazda

Megéri, persze. Aki kihasználja azokat az extrákat, annak megéri. Nekem nem érné meg.

Ha kivesszük a szubjektív tényezőket, mint formaterv és súly, akkor is el kell azon gondolkodni, hogy a papíron jól mutató extrákkal mennyit nyernél. Én ezért vettem 8X-et, anélkül hogy kézbevettem volna a 920-at. Fogtam az excelt, beleírtam hogy nekem mire van szükségem, és hogy mit tud a Lumia amit a 8X nem. Kidobta hogy nem éri meg várnom a Lumiára. Ekkor már azt hiszem volt Expansys-os ára, ami támpontot adott nekem a hivatalos független verzió árához.

Szóval az abszolút szubjektív döntésemet objektív tényekkel támasztottam alá, és nem bántam meg :N

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#4633) crey válasza btudos (#4632) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Persze, de neked vannak jól körbehatárolt igényeid, és egy döntési szituációban mérlegeltél. De már ehhez is a szubjektív szűrő kellett, hogy te adott plusz featuret nem használnád ki - és ezért lett a befutó a 8X.

Tényleg tételezzük fel, hogy csak és kizárólag a két feature lista döntene, olyan usernek aki ki is használná. Na akkor a Nokia a nyerő.

(ne érts félre, nem téged akarlak meggyőzni, hogy rosszul választottál, abszolút jó választás volt, tapiztam én is 8X-et, ha nem lenne a 920, gondolkodás nélkül az lenne a favorit).

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#4634) Barthezz2 válasza emvy (#4623) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Nincs az igaz, de szerinted 2 éve az MS nem tudta, hogy most milyen lesz a Win8 és a WP8? Dehogynem.. Akkor vagy vártak volna, és nincs ez a kernel váltás dolog, vagy ha már meglépték, és kiadják, akkor nem kellene 2 év után úgy eldobni, hogy nagyban lesajnálják az eddigi felhasználókat, és még normális kommunikációt se mutatnak felénk, amit személy szerint minimum elvárnék, ha mást nem is..

(#4625) btudos:
A rendszert valóban kedvelem, de a MS hozzáállását nem. Mi garantálja nekem, hogy megveszek egy Lumia 920-at, aztán a jövőre állítólag érkező Win Blue kiadásakor meg majd közlik, hogy bocs fiúk, de vegyél újat mert ezzel nem fog menni. Most az van, hogy fog, de az elmúlt 2 év után, majd elhiszem, ha úgy lesz.

(#4626) emvy: Az eddigi tapasztalatok alapján, majd egy hívásszámláló, meg egy jelszavakat jegyző böngésző jön majd 2 év múlva, de csak az új készülékekre..

Nálam valahogy elvesztették a hitelüket..

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#4635) btudos válasza crey (#4633) üzenetére


btudos
Topikgazda

Értemén. Specifikációs táblázat alapján persze hogy a Nokia győz, na de aki csak és kizárólag az alapján vesz telefont, az... nemszeretem/nemértem állatfaj, na :P

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#4636) catroot


catroot
veterán

Most nézem, hogy a telefonon van 220mb szabad hely, nemrég még volt kb. 1,2gb. Ja és azóta nem telepítettem szinte semmit, videó/kép/zene sincs több a telefonon. :W

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#4637) btudos válasza catroot (#4636) üzenetére


btudos
Topikgazda

Arra figyelj, hogy ugyanazt az adatot nézd (telefon mást mondd, mint a Zune). Amúgy mennyi ideje volt az a nemrég?

szerk.: A Zune ugye kiveszi a beállított értéknek (ugye default-ban 5 %) megfelelő tárhelyet, ami miatt annyival kevesebbet látsz, mint a telefonon. Kíváncsi vagyok mostmár hogy egy hónap alatt mennyi szemét gyűlik fel nálad.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#4638) catroot válasza btudos (#4637) üzenetére


catroot
veterán

"Arra figyelj, hogy ugyanazt az adatot nézd."

pill, meglesem akkor telefonon is, hogy mennyi az annyi.

Amúgy durván egy hónapja.

szerk.: system info alapján 1,1gb szabad helyem van jelenleg.

De a Zune szerint lett ~800mb szemét pluszban? :F Összevetve a legutóbbi értékkel.

[ Szerkesztve ]

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#4639) MasterMark


MasterMark
titán

Ezt a kernel dolgot egyáltalán nem vagyok képes felfogni.
Tény hogy ehhez a részéhez nem értek, de a kb. 2005-ös PC-s tudásommal annyi lenne, hogy formatáljuk a háttértárat, és felrakjuk az új op.rendszert. Linux is meg Win is mehet pedig más kernelt használnak pl.
Akkor ez mobilnál nem így megy? Az oké, hogy a Zune nem tudja ezt megcsinálni, de lehetne olyan, hogy mindenki beviszi a mobilját egy MS szervízbe és ott megcsinálják.

Switch Tax

(#4640) btudos válasza catroot (#4638) üzenetére


btudos
Topikgazda

Múltkor nézted a Zune-ban? Ha nem, valószínűleg akkor is annyival kevesebbet mutatott volna, mint most. :)

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#4641) catroot válasza btudos (#4640) üzenetére


catroot
veterán

Igen, tulajdonképpen mindig ott néztem. :K Ezért is fura, hogy ennyivel kevesebbet mutat most.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#4642) Pttypang válasza MasterMark (#4639) üzenetére


Pttypang
veterán

Ennek vannak egyéb okai is, nem ilyen egyszerű a dolog.. de azért még mindig ott bujkűl mindenható indokként az, hogy mégis csak profitot kell termelniük..
Miért érné meg nekik? :) Vedd meg az újat, ha wp8 kell! Vedd meeeeg!

Everybody lies.

(#4643) #32711680


#32711680
törölt tag

új Lumia 710 feature: simán beveszi a körmömet is. Iphone tesztelve, az nem :D

(#4644) btudos válasza #32711680 (#4643) üzenetére


btudos
Topikgazda

8X is beveszi :D

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#4645) tybsen


tybsen
addikt

Na beszereztem egy Lumia 820-at, vegyesek az erzelmek, a telefon nagyon szep, a wp szokatlan, a kijelzo durvan tulszaturalt. Nincs erre valami program, ahol vissza lehet venni a fenyerobol? A kijelzo felbontasa a netezesi elmenyt erosen visszafogja, maga a wp vsodalatosan smooth, hianyzik a swype billentyuzet, ezzel szerintem en nem fogok tudni kibekulni. Alszom ra egyet de azt hiszem ez igy nem tul OK es el lesz adva.

(#4646) legiaap válasza tybsen (#4645) üzenetére


legiaap
nagyúr

Fogadjunk androidról jöttél és ott mókolgattós voltál.
:)

btudos: Én meg tudom kesztyűben kezelni a 8X-em...van egy The North Face kesztyűm, aminek van ilyen funkciója, hogy tudom vele kezelni az érintőkijelzőt.
:D

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#4647) tybsen válasza legiaap (#4646) üzenetére


tybsen
addikt

Igen androidrol, de nem mokoltam ;) csak kicsit es csak neha ;)

Egyebkent cool a rendszer de pl Facebook ertesitesek nem jonnek meg, mikozben parhizamosan androidra folyamatosan erkeznek, gondolom csak ne kell valamit allitani de nagyin kusza egyelore minden :D

(#4648) mukibuci


mukibuci
MODERÁTOR

khmm :U

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#4649) MasterMark válasza tybsen (#4647) üzenetére


MasterMark
titán

Kusza. XD
Igen csak be kell állítani amúgy. :)

mukibuci: Na ne már. :((( Akkor én jövőre kérem hivatalosan is 710-re.

(#4650) legiaap: Mondom én, hogy elég fura a tesztelés.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#4650) legiaap


legiaap
nagyúr

Ma megvolt a második bugom. fogta magát a 8X-em azt újraindult. Igencsak el kell egy frissítés majd!
Csak azt nem tudom mi a f@szomat csináltak a Microsoftnál ennyi ideig, hogy még így sem 100 %-os a rendszer.
Hogy a f...met verném bele!

How are U today? Just kidding...I don't care!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.