Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4351) crey


crey
MODERÁTOR

Dr. Kind engedélyezte a privát üzenetünk megosztását, dőlttel András válaszai. Innen is köszönöm neki.

nem felejtettük el a kérdéseket, dolgozunk az ügyön. Sajnos Lumia 920-at nem olyan egyszerű beszerezni még egyszer, már futtatjuk a dolgot, de nem tudom, mikor lesz belőle valami. Addig is válaszolunk azokra, amikre készülék hiányában tudunk:

2. teszteljétek le a BT file sharet (mármint hogy lehet-e képet, doksit küldeni más rendszerre is).
- lehet
5. teszteljétek már le a videó lejátszót valami xvid vagy divx alapú fájllal - meg nézzétek meg, hogy mennek-e azok a formátumok, amiket beígértek.
- mindkettő megy
7. gondot jelent-e hogy nem tördel a böngésző ekkora felbontás mellett?
- buszon / zötyögős úton / indokolatlanul kis betűméretű oldalakon igen, ott kellene a nagyítás, nyugodt helyzetben.

9. videó lejátszó fut-e a háttérben? (mármint hang még megy-e attól, hogy visszalépek a start képernyőre?)
- nem

10. ha van BT füles a környéken, nézzétek meg, hogy átmegy-e az audio ha videó fájlt játszanak le (sima audionál átmegy, de ezt a protokollt a WP7 nem támogatta).
- megy, kipróbálva
12. milyen a 820/920 telefonálási hangminősége?
- mindkettő megfelelő

14. felmerült egy olyan kérdés, hogy anno a Lumia sorozat 10/10-et kapott sebességre, a 920 most csak 9/10-et. A kérdés szó szerint így hangzik: "Tehát, hogy mi nem elég gyors benne, vagy melyik telefon gyorsabb? Mert ha smooth és gyors, akkor miért nem 10 pont?"
- az áttűnési animációk hosszúak, a programok háttérből visszahozásakor a konkurenseknél érezhetően tovább tart a betöltés. ez a pont nem csak a folyamatosságot, hanem a felületek közötti váltás sebességét is mutatja.


remélem, hamarosan megkapjuk a device-t és a többire is tudunk válaszolni.

üdv,
A."

[ Szerkesztve ]

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#4352) negyedes


negyedes
addikt

USSD menure van mar megoldas wp8 alatt?

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#4353) gzbotii válasza negyedes (#4352) üzenetére


gzbotii
veterán

Na ez a legnagyobb hianyosagga a WP7nek..en a szolgaltatonal veszek 5 euro creditet es aval majd tudok allitani 5-9 opcio kozul amelyik nekem megfelel ( mert maskepp 20p beszelgetesre lenne eleg az 5 euro). Ehez meg USSD kodokwt kellene futtatni.... En minden honapban ki kellet kapjam a kartyat es atrakjam egy szimpla Nokiaba, hogy ezt el tudjam vegezni :(((

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#4354) Dale válasza legiaap (#4348) üzenetére


Dale
aktív tag

Szerintem vedd azt amelyik jobban tetszik. :) Belsőleg kb ugyanaz, a programok meg majd valóban kiegyenlítődnek, én mondjuk még egyik Nokia programot se használtam de majd talán navigációra jó lesz.

Nekem a 920 jobban tetszett külsőre (főleg fehérben) és bizakodtam a jó kamerában, plusz a 32GB storage nekem teljesen megfelel. A 8X 16GB-ja talán kicsit kevés lenne nekem hosszútávon és nem bővíthető. Zene, podcast, 1080p-s kamera felvétel, 16GB-on idővel zsonglőrködni kéne a tárhellyel. Ráadásul itt asszem a 8GB-os volt $450, a 16GB-os meg már $550 vagy ilyesmi. Mivel a 920 AT&T exkluzív itt, így azt nyomottabb áron adják. Juteszembe, a wireless chargert azóta se küldték ki, rájuk fogok csörögni hogy mivan már.

A kamera képe majdcsak javul, de ha csak úgy használom mint amire a telefon kamerát általában (twitterre, webre) akkor leméretezve teljesen jó képet ad, 100-szor jobb mint az Optimus 7-ben, ami nekem már megfelelő. Az Optimus kamerája rettenet rossz volt, a 920 meg (leméretezés után) simán hozza egy kompakt fényképező minőségét, így a célnak tökéletesen megfelel. Nem ezzel fogok eseményeket fotózni, de spontán kis dolgok megörökítésére remek.

Ugyanakkor biztos vagyok benne hogy a 8X kamerája is legalább ilyen jó ezekre a célokra, a telefon szép, kisebb is, könnyebb is, talán jobban is szól a zene, a rendszer meg ugyanolyan jó mindkettőn. :) Sok örömet hozzá, ha megveszed!

https://enginedesigns.net

(#4355) Dale válasza Dale (#4354) üzenetére


Dale
aktív tag

Jut eszembe, mit nem adnék egy olyan kamera opcióért, hogy azt mentse le file-ba, amit épp a kijelzőn látok... Ugyanis az Optimussal is az volt, hogy amit live view-ban láttam az (sokszor) tökjól nézett ki, teljesen elégedett lettem volna egy 800x480-as képpel is, de amikor megnyomtam a kamera gombot akkor piff, a szép képből egy elmosódott, fakó, bemozdulós vacak lett (nem a kezem remegett). Ez az 1280x768-as felbontásnál még jobb lenne.

Ja és a 920 kamera gombja nekem csalódás. A félig lenyomás a fókuszáláshoz jó, de az elsütéshez a gomb nyomáspontja olyan alacsonyan van, hogy sokszor kényelmetlen benyomni és már bemozdul a kezem közben az erőlködéstől. Lehet hogy csak szokni kell, vagy gyúrni kell rá. :) Szerintem nem valami jó ez így.

https://enginedesigns.net

(#4356) T0rnad0


T0rnad0
addikt

Vodafone árlista, HTC 8S Vitamax: 79 990ft. Kipróbálnám már, milyen lett :K

Z Fold 4

(#4357) mukibuci válasza T0rnad0 (#4356) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

szerintem nincs még belőle sehol, csak az árlistán :B

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#4358) Blyan válasza T0rnad0 (#4356) üzenetére


Blyan
félisten

Az elég jól hangzik. Főleg annak függvényében, hogy Lumia 800 meg 130 most is. :D

Kár azért a fél giga ramért.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#4359) T0rnad0 válasza mukibuci (#4357) üzenetére


T0rnad0
addikt

Egyszer csak lesz :)

Blyan: a 800-as árát még nem a karácsonyi szezonhoz igazították...

Z Fold 4

(#4360) NGA válasza T0rnad0 (#4356) üzenetére


NGA
addikt

Lumia 800 meg 140e :-)

(#4361) Blyan válasza T0rnad0 (#4359) üzenetére


Blyan
félisten

Azt nem is fogják, szvsz. :D Amúgy tényleg csodálkozom, a 8s ára nagyon baráti, nem ehhez vagyok szokva a Vodától. Jó, nem sokkal olcsóbb, mint a gyári függetlené, ez tény.

(#4360) NGA

Ja, és boltban hivatalos garicval is 98-ért osztogatják.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#4362) catroot válasza T0rnad0 (#4356) üzenetére


catroot
veterán

Expansys-nál átteték a megjelenést a szülinapomra (remélem egyből küldik is az alkalom miatt postán ;] ), pedig eddig november 26. vagy 29. volt kiírva.

Kíváncsi leszek azért a tesztre.

[ Szerkesztve ]

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#4363) amanoba válasza Blyan (#4361) üzenetére


amanoba
őstag

viszont az előfizetéses árai a 8s-nek..fú, na az merész., két év rabláncért 5k kedvezmény (vitamax sim nélkül pedig csak 78310ft) :Y

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#4364) Barthezz2 válasza T0rnad0 (#4356) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Ennek függvényében több mint vicces, hogy a 8x-et meg 144k-ért adnák nekem oda ha még két évet aláírok Matrix 2-vel.. :W

Everybody lies.

(#4365) Blyan válasza Barthezz2 (#4364) üzenetére


Blyan
félisten

A Vitamaxal 179 is elég húzós... :D
Miközben a T dominoban adja 145-ért.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#4366) eduba válasza Blyan (#4365) üzenetére


eduba
aktív tag

webshop-ban csak 130 :C

(#4367) Blyan válasza eduba (#4366) üzenetére


Blyan
félisten

Hát igen, ez a hazai Voda és a T közti különbség. :D

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#4368) btudos


btudos
Topikgazda

Nokia ide vagy oda, a 8S személyében igen jó ár/érték arányú WP8-as telefont tisztelhetünk. Ilyen jó kezdőáron még szerintem droidos ketyere sem volt még ennyiért. Ennyiért annak aki nem ragaszkodik az Androidhoz, igen jó választás lesz, főleg ha ezen az árszinten nem csak a Vodafone-nál lesz majd elérhető :)

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#4369) mukibuci válasza btudos (#4368) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

és megint ott vagyunk, hogy 60 körül l800 vagy 80 körül 8s :D

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#4370) Blyan válasza mukibuci (#4369) üzenetére


Blyan
félisten

Konklúzió? ;]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#4371) mukibuci válasza Blyan (#4370) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

viber kell vagy wp8? ;] (Nokia, anyád!)

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#4372) Oppenheimer válasza mukibuci (#4371) üzenetére


Oppenheimer
veterán

:DDD

De lesz WP8-ra is viber

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#4373) btudos válasza mukibuci (#4371) üzenetére


btudos
Topikgazda

Még mindig azt mondom, hogy oké hogy a 2nd gen. gyorsabb mint a HD7-em, de így is nagyon komoly az előrelépés, és ha az embernek nem feltétlen van szüksége ingyen navira, és van annyira képzett hogy képes legyen kitalálni hogy milyen buszra kell felszállnia, ha el akar jutni valahová Budapesten belül(máshol úgyse ér semmit a Noikia Transport), emellett nem akar pár hónap múlva új készüléket venni, akkor ezerszer inkább a WP8-cal megáldott 8S. Az 512 MB RAM nem lesz komolyabb korlátozó tényező, mint a 800-nál a WP8 hiánya, nem beszélve arról hogy a következő két évben esélyes hogy naprakész a telefonod (itt a WP7-es frissítési rendből indultam ki, ott ugye 1st gen. device-ra 2 év a support a 7.8-cal bezárólag), és sokkal több minden lesz hosszabb távon WP8-ra, mint 7-re. Ez az én véleményem Lumia 800 vs. HTC 8S témában, sokadszor írom le, mostmár csak ezt a hsz.-t fogom linkelni valahányszor előkerül a kérdéskör ;] Nyilván akinek fontosak a Nokia szolgáltatásai, és elég neki az amit a telefonja most tud (ez amúgy akkora bullshit, ki az aki biztosan meg tudja jósolni hogy nem fogja kihasználni egy készülék többletlehetőségeit? :U ), az vegyen 800-ast, szép és jó, csak inkább hiszek a WP8-ban, mint a Nokia WP7 supportjában (ami egy friss 800 tulaj szerint az általam maximalizált fél év helyett akár másfél évig is tarthat. Ráhagytam, álmodozzon csak ;] )

Oppenheimer: Ja, lesz. Lumiákra :P Ne legyen igazam, de kétlem hogy a nem Nokia készülékek valaha is számíthatnának bármire a Viber fejlesztőcsapatától, akár WP7-ről, akár 8-ról beszélünk :(

savoo: Nekedis. Hiába van normális API rá, ha a Nokia fizeti a céget :(((

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#4374) savoo válasza mukibuci (#4371) üzenetére


savoo
addikt

Viber hála a VOIP apinak tuti jönni fog WP8-ra is, normálisan tárcsázóból használható formában szvsz, szóval dugja fel magának a nokia őőő, amit akar. :D

szerk.: mondjuk az L920-at. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4375) mukibuci válasza Oppenheimer (#4372) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

hiszem, ha látom :U és egyelőre nagyon úgy tűnik, hogy csak akkor látom, ha egy nokia feliratot is látok a telefonon :D

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#4376) becksim válasza mukibuci (#4375) üzenetére


becksim
aktív tag

Skype most milyen formában van WP8-ra? App jellegű vagy integrálódik?

Nindzsák?? Hol?

(#4377) savoo válasza btudos (#4373) üzenetére


savoo
addikt

Simán eltudom azt képzelni, hogy Nokiákra ingyenes lesz, máshol meg fizetős.

(#4378) btudos válasza becksim (#4376) üzenetére


btudos
Topikgazda

Egy béta állapotú app, ami képes integrálódni az új API-nak köszönhetően a tárcsázóba, de mivel nem használom, így nem tudok nyilatkozni róla :(

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#4379) NGA válasza Dale (#4355) üzenetére


NGA
addikt

A kijelzőn kellett igy exponálni az optimussal, akkor semmi bemozgás. Azaz nem a gombot nyomtad, hanem a kijelzőn tartottad az ujjad.

(#4380) Blyan válasza NGA (#4379) üzenetére


Blyan
félisten

Látom árulod az Optimust. Van már helyettesítő?

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#4381) Dale válasza NGA (#4379) üzenetére


Dale
aktív tag

Ugy sem lett olyan a kep, amilyen a live view-ban volt. Ne nezz azert ilyen amatornek, koszi... :)

Nem konnyu a telefonrol posztolni...

[ Szerkesztve ]

https://enginedesigns.net

(#4382) btudos válasza Dale (#4381) üzenetére


btudos
Topikgazda

Megszokás kérdése. Én nagyon szeretem és a legjobbnak tartom a WP keyboard-ját, napközben szinte mindig telefonról jövök fel ide, és arról írok, akár hosszabb postokat is. A rendes magyar szótár kifejezetten egyszerűvé teszi a dolgot :)

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#4383) Dale válasza btudos (#4382) üzenetére


Dale
aktív tag

En is igy latom a WP keyboardjat (angol szotarral) de a teljes meretu prohardver post formja nem elmeny ezen a kijelzon, viewport, ilyesmi... Es igen tudok a mobilos oldalrol, nem akarok tobbet magyarazkodni. :)

https://enginedesigns.net

(#4384) Blyan válasza btudos (#4382) üzenetére


Blyan
félisten

És WP8 alatt megy rendesen a fórumfunkciók használata? képbeillesztés, bold, italic, link, képfeltöltés, stb?

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#4385) btudos válasza Blyan (#4384) üzenetére


btudos
Topikgazda

A képbeillesztést, illetve a linkelést nem próbáltam. Mobilos oldalt használom, bár utálom hogy ott rohadt kicsi részt látok kommentelés közben, de mivel fejből tudom hogy kell mondjuk linkelni, így inkább megbarátkozom ezzel a mérettel, mint a normál oldal, az feleslegesen sok információt jelenít meg, annyit nem akarok nagyítani. Szvsz olvasni is jobb a mobil verziót :)

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#4386) Blyan válasza btudos (#4385) üzenetére


Blyan
félisten

Fórumos szinten kezelhetetlen a mobilos oldal, sosem használom, még mobilnettel sem. Wifin meg nem érdekel a betöltési idő, hiszen elhanyagolható.
És a fórumfunkciókat is csak a normál oldalon lehet elérni, de azok WP7 alatt nem működtek, ezért kérdem, hogy WP8 alatt mi változott.
Safarival még a lokális képfeltöltés is megy, gondoltam (remélem) ehhez hasonlóan megcsinálták a IE10-et is.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#4387) btudos válasza Blyan (#4386) üzenetére


btudos
Topikgazda

A "kattintható kódok" (de elcseszett elnevezés, sose figyeltem :D ) általam használt része teljesen jól működik, mondom, amit nem tudok, hogy a képfeltöltés és a linkelés megy-e, de majd kipróbálom, és nyilatkozok róla.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#4388) Blyan válasza btudos (#4387) üzenetére


Blyan
félisten

Tehát a link betétele úgy megy, mint PC-n, ugye?

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#4389) btudos válasza Blyan (#4388) üzenetére


btudos
Topikgazda

Nem, a felugró ablakot nem tudja kezelni az IE10 :(

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#4390) Rage47 válasza btudos (#4389) üzenetére


Rage47
veterán

Majd a 8.9-ben :D

(#4391) btudos válasza Rage47 (#4390) üzenetére


btudos
Topikgazda

Addig meg tanuljátok meg Ti is a "kódokat", ha linkelni akartok, nem nagy ügy :P

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#4392) Blyan válasza btudos (#4389) üzenetére


Blyan
félisten

Na az szopórém... nem is értem mit gondolnak Redmondban. :D :(((

(#4393) mukibuci

Lumia megtart, HTC eldob, vigyorog, vakarja a seggét. Maci :D

(#4394) crey

iOS-en az iPhone-on lévő képeket is lehet közvetlenül a fórumba linkelni. Szóval ez elég barón megy.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#4393) mukibuci válasza mukibuci (#4375) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

átraktam a kártyám egy lumiába és tökéletesen működik a viber, mind a tárcsázás, mind a hívásfogadás. Az üzeneteket is egyből megkapom, lezárt képernyő mellett is. A HTC-n még az üzenetküldés se működött :U

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#4394) crey válasza btudos (#4391) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Azzal van a gond, hogy a kóddal sem tudok feltölteni a telefon galériámból... Ez iOS-en megy...

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#4395) btudos válasza mukibuci (#4393) üzenetére


btudos
Topikgazda

Tekintve hogy a véglegesen Viber messengernek hívott vacak egy pre-beta állapotból véglegesnek kikiáltott cucc, ne csodálkozz, pont ugyanez van a többi nem Nokia készüléken WP7 alatt :(((

crey: A linkelésre gondoltam, a képfeltöltés szerintem egyelőre lehetetlen próbálkozás IE alól.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#4396) Oppenheimer válasza Blyan (#4386) üzenetére


Oppenheimer
veterán

+1!

Viber temara visszaterve: Nokia csak 7.8-ra hozta el exluzivan, ha a Vibernel ugy latjak, hogy megeri megcsinalni WP8-ra, akkor meg fogjak. WP7-re is megirtak belole annyit amennyit a rendszer tamogat. A VOIP reszhez meg nativ kod elengedhetetlen es a Nokia elt a lehetoseggel, hogy kiadta a sajat neveben WP7-re. Mert ugye a gyartok tolthetnek fel nativ appot, masok meg nem. Szal nem kell parazni. De fogadok barkivel egy Lumia 920-ban ;]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#4397) btudos válasza Oppenheimer (#4396) üzenetére


btudos
Topikgazda

Vedd csak meg a 8X-ed, ne fogadj itt holmi elérhetetlen Lumia 920-ban ;]

Legyen neked igazad, én szkeptikus vagyok, bármennyire szeretem a rendszert, már nem hiszek a csodákban :N

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#4398) mukibuci válasza Oppenheimer (#4396) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

aham, tehát alapból annyit támogat a wp7, hogy elindul a viber? mert többre nem lehet használni a messengert, ugyanazt a sim kártyát átrakva egy lumiába tökéletesen működik minden :U

btudos: wp téren pedig különösen nem hiszek a csodákban :U

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#4399) Oppenheimer válasza mukibuci (#4398) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Hat amilyen szar a tobbi WP7-es messenger app is, igen, ennyit tud. En amugy hasznaltam a vibert eleg sokat chatelesre es arra nem volt rossz. Csak lassan indult el, de ez is a WP hibaja. De ne legyen igazam es ne legyen viber wp8-ra ;] :D

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#4400) savoo válasza mukibuci (#4393) üzenetére


savoo
addikt

Nekem Omnián megy az üzenetküldés is simán, viszont a hívás nem jó, én hallom a másikat, ő nem (a nokia féle viber van rajt. :P ), és a push hol működik hol nem. Asszonypajtás Lumia 800án is, hol működik a live tile, hol nem, szóval ez a wp7 bénasága, nem telefon függő.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.