Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-03-18 13:02:18

LOGOUT.hu

Windows 10 Mobile (Windows Phone) felhasználók szakmai topikja. Off és warez tilos!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3751) crey válasza mukibuci (#3750) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Hát egy részük már elérhető, de még vannak fehér foltok...

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#3752) Blyan válasza mukibuci (#3750) üzenetére


Blyan
félisten

Tényleg bundás, végülis cseréltél pár napra iPhonet? :D

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#3753) mukibuci válasza crey (#3751) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Ami viszont a legjobban bassza a csőröm, hogy működjön a rohadt notification rendszer. Ha az nem fog olyan patentül menni, ahogy iOS-en vagy droidon, akkor marad az iOS - itt azért eléggé elvérzik a dolog :(

Blyan: nem-nem :N

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#3754) Blyan


Blyan
félisten

crey, igazad van, jó ez a csempés rendszer, de mindent nem akarok kicsempézni, akármennyire is lehet kicsinyíteni már a négyzeteket. Kellene egy központi értesítő rendszer. Főleg olyan, ami tényleg jól működik, felőlem egy konkrét csempe is lehetne, ami csak on demand bukkan fel.

Muki, mé nem? :D Nem mertél átállni a sötét oldalra? :D

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#3755) btudos válasza mukibuci (#3753) üzenetére


btudos
Topikgazda

Az a baj, hogy a Me tile notifications menüpontja nem gyűjti össze a toast notification-öket (ha tudnék magyarul írni ilyenekről... :P ). De lehetne egy külön notification menü (lehetőleg nem lehúzható állapotsáv formában, hanem valami Metro-s megoldásban) is akár, ugyanezzel a funkcióval.

Megjegyzem WP8-ban a kis csempékkel azért jóval könnyebb lett minden fontos dolgot kitűzni a kezdőképernyőre, de egyetértek hogy lehetne jobb megoldás.

Sötét nagyúr ne téríts!

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#3756) consono válasza btudos (#3755) üzenetére


consono
nagyúr

Hangosan felsírtam az első mondatodon :D

"In God we trust. All others must bring data"

(#3757) btudos válasza consono (#3756) üzenetére


btudos
Topikgazda

Életemben minden technikai eszközt angol nyelven használtam, a telefonnal sincs ez másként :D

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#3758) crey válasza btudos (#3757) üzenetére


crey
MODERÁTOR

nekem ne is mond... ott durrant el végleg az agyam, amikor anno megjelentek az első komolyabb 3D videókártyák (Riva TNT sorozat, 3dfx Voodoo szériája, stb) - és a különböző angol szakkifejezésekre megjelentek az első magyar megfelelők... (anti-aliasing, meg vertex shader) és társai.

Hah, régen volt, tán igaz sem volt. :D

[ Szerkesztve ]

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#3759) pikkubee


pikkubee
tag

Sziasztok,

A következő problémám lenne.
2 hónapja vásárolt T-s lumia 900-asom nagyon ritkán talál csak hspda hálózatot, illetve sokszor elveszti a 3g-t is és csak edge-re képes. Ilyenkor a hálózati beállításoknál edge-re állítom a legnagyobb kapcsolati sebességet majd vissza 3g-re és így működik egy darabig. :W

Ma cseréltettem sim kártyát, de az sem oldotta meg a problémát.

Valakinek ötlete?

Illetve sokszor előfordul, hogy 12-20 perces késéssel jönnek csak meg az e-mailem, hasonlóan az online beszélgetésekhez.

Teljesen hulladék a telefonom vagy más is tapasztalja ezeket?

A trophy-m vodafone hálózaton soha nem produkált hasonló szarságokat.

[ Szerkesztve ]

(#3760) mukibuci válasza pikkubee (#3759) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

cseréltess telefont is :)

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#3761) legiaap


legiaap
nagyúr

Ma kaptam egyik ismerősömtől egy érdekes üzenetet WhatsApp-on, úgy látszik itt is már terjed a baromság. A lényege, ha nem küldöm ezt az üzenetet, tovább 18 embernek, akkor másnaptól fizetős lesz... :W

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#3762) catroot válasza legiaap (#3761) üzenetére


catroot
veterán

Így látatlanban is gratulálok az ismerősödnek! ;]

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#3763) Воланд


Воланд
titán

jelszoval vedett excel megnyithato wp8 alatt?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3764) Dale


Dale
aktív tag

Ehh, kicsit elkapkodtam ezt a Lumia 920 vételt. Egy másik projectem kapcsán most kontaktolt meg a Nokia hogy szívesen adnának fejlesztő eszközt WP8-hoz. :)

https://enginedesigns.net

(#3765) legiaap válasza catroot (#3762) üzenetére


legiaap
nagyúr

Tudod mennyi ilyen idióta ember van. A Facebookról már nem is beszélve. Szinte mindenkit letiltottam már, mert telehányták az üzenőfalat.
:D

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#3766) btudos válasza Dale (#3764) üzenetére


btudos
Topikgazda

Meg mindig eladhatod, nem? :)

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#3767) Blyan válasza Воланд (#3763) üzenetére


Blyan
félisten

Nem hiszem... Máshol igen?

(#3764) Dale

Küldesd el velük, ide hozzám, jó? :D

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#3768) Sabre válasza legiaap (#3761) üzenetére


Sabre
őstag

nekem rettenetesen szar a whatsapp :(
Valakivel beszélgetek egy ideig-óráig rendben van, aztán közben más is nézek és a felső csíkben bejön az üzi de miután visszanyitom az appot nem jön meg, illetve össze-vissza jönnek meg az egymásnak küldött üzenetek :(((

(#3769) Plazmacucci válasza pikkubee (#3759) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Költözz pestre. Vagy menj vissza vodához.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#3770) tybsen válasza Sabre (#3768) üzenetére


tybsen
addikt

Na pont ezért érdeklődöm whatsapp-ügyben, hogy működik-e, mert mindenhol mást olvasni róla. Ezért sem merek wp7-et venni.. gondolom wp7-ről beszélsz, ugye? :(

Nagyon remélem, hogy wp8-on tényleg működőképes, mert ha veszek egy drága nokia-t és még ez sem megy rajta, akkor ... ##@#!!

(#3771) btudos válasza tybsen (#3770) üzenetére


btudos
Topikgazda

Tökéletesen működik eddig a Whatsapp :) (mondjuk nem vagyok egy intenzív felhasználó, de amikor kellett, akkor mindig ment. )

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#3772) pikkubee válasza Plazmacucci (#3769) üzenetére


pikkubee
tag

Hihetetlenül hasznos tanács.
Esetleg értelmes kommentre számíthatok valakitől?

(#3773) mukibuci válasza pikkubee (#3772) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

ha szar a telefonod, akkor fogod és beballagsz vele a szervizbe, majd megcsinálják. Vagy mi számítana értelmes megoldásnak :F

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#3774) laccy88 válasza btudos (#3713) üzenetére


laccy88
senior tag

Így már érthető :D megint okosabb lettem :) köszi a korrekt válaszokat (Y)

(#3775) pikkubee válasza mukibuci (#3773) üzenetére


pikkubee
tag

Könnyen megeshet, hogy valakinek hasonló problémája volt és talált rá megoldást. Erre valók a hasonló fórumok, ha jól sejtem.

(#3776) mukibuci válasza pikkubee (#3775) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

nem hinném, hogy bárki szoftveresen meg tudna oldani egy hardveres problémát. Ha nem akarsz szervizbe menni, akkor további jó keresgélést ;)

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#3777) Plazmacucci válasza pikkubee (#3775) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Akivel ez megesett az mind olyan helyen lakik, hogy fos a térerő. Pl telenornál még bp-n is sok helyen. Hypernet egy talicska meleg fo$$.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#3778) pikkubee válasza Plazmacucci (#3777) üzenetére


pikkubee
tag

Akkor mégsem egyedi a probléma?
Budapesten produkálja a jelenséget. Nem gondolnám, hogy hardveres a probléma. Akkor miért térne magához az átkapcsolgatástól?

(#3779) catroot válasza pikkubee (#3778) üzenetére


catroot
veterán

HR-t próbáltál már csinálni?

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#3780) pikkubee válasza catroot (#3779) üzenetére


pikkubee
tag

Telefon alaphelyzetbe állítása?
Ha ez a hard reset akkor igen.

(#3781) Barthezz2 válasza dr. Kind (#3738) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Köszönjük :R

A 8X teszt előtt én Bog-nak küldtem mailt pár dologgal kapcsolatban, amit ugyan nem tudom emiatt-e, de a WP és a 8X tesztben javarészt meg is válaszoltatok.

Egy valami viszont érdekelne, és mivel írta Bog valahol, hogy pár dolgot a HTC-től érdeklődtetek, arra esetleg finoman rákérdezhetnétek, hogy 2013Q1-ben terveznek-e még valami WP telefont piacra dobni? :B

Everybody lies.

(#3782) Воланд válasza Blyan (#3767) üzenetére


Воланд
titán

passzolom.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3783) Dunbar


Dunbar
senior tag

http://blog.gsmarena.com/lumia-920-goes-against-keys-a-particularly-large-knife-and-a-mallet/

Jól bírja a gyűrődést.

(#3784) Plazmacucci válasza pikkubee (#3780) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Szerintem mindenképp nézettesd meg a telefont. Nekem csak metroban és vidéken van E kapcsolat, pesten 3G és ritkán H. Az is csak Pest közepén.

Hálózatbeállítások app is segíthet. Frissítetted a telefont ?

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#3785) btudos válasza Воланд (#3782) üzenetére


btudos
Topikgazda

Majdnem megkérdeztem miért nem próbálod ki, aztán rájöttem.... értemén, nekem is bizonyos szempontból a szerencsén múlott, hogy maradt munkám a suli mellett, így meg tudtam venni...

Plazmacucci: Én Telenoros vagyok, és most a 8X-szel rengeteg helyen lett H, van ahol H+ is, bár ez a sebességen nem változtat :( T-Mobil-os időkben szinte mindig volt H a belvárosban HD7-tel.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#3786) Воланд válasza btudos (#3785) üzenetére


Воланд
titán

nincs munka, nincs penz, nincs wp8. ez van.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3787) Oppenheimer válasza Plazmacucci (#3784) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Nekem pesten szinte mindenhol H van, néhol 3g. Metróban is 3g van egy ideje.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#3788) pikkubee válasza Plazmacucci (#3784) üzenetére


pikkubee
tag

http://wp7.hu/2012/05/14/lumia-800-t-mobile-mobilnet-problema-megoldasa/

Beállítottam eszerint, remélem ez segít rajta. Ezek szerint másnak is volt hasonló problémája...
Ti esetleg tapasztaltatok olyat, hogy késve érkeznek az e-mail-ek (gmail) illetve az online üzenetek?

(#3789) Andris837 válasza pikkubee (#3788) üzenetére


Andris837
senior tag

Személyes tapasztalatom az, hogy a Gmail szinte azonnal megérkezik. Persze ha úgy van beállítva, hogy "elemek érkezésekor" szinkronizáljon. Én egyébként a 30 percenkénti frissítést használom, frissít és már jelez is, ha van e-mail. Hotmailnél ugyan így 30 percenként szinkronizál és ezzel sincs semmi gondom eddig.

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#3790) tybsen válasza btudos (#3771) üzenetére


tybsen
addikt

Tudom, Nalad mukodik, de sokan irtak, hogy naluk nem - a marketplace-en nagyon sok komment van, amik nem tul pozitivak. Nem tudom, mitol fugghet ez.

(#3791) blex


blex
senior tag

bluetooth fülest mikrofonnal továbbra sem használ senki?

más: osztálytársam omniáján nem nyílik meg az ie. rányomsz az ikonra és csak az animáció jelenik meg, még egy fehér lap sem bukkan fel a programból. alternatív böngészők lazán működnek. ilyet pipált már valaki? :F

(#3792) mrhitoshi válasza blex (#3791) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Igen. Újraindítás megoldja. Én tapasztaltam már ilyen a Zenelejátszóval is. Lehet valami memóriatúltelítődés vagy ilyesmi lehet a probléma okozója.

PS4

(#3793) btudos válasza tybsen (#3790) üzenetére


btudos
Topikgazda

WP7-től? :F

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#3794) crey válasza blex (#3791) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Én használtam HD7-hez egy Jabra BT3030-at, amit azóta kölcsön adtam öcsémnek. Miért?

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#3795) tybsen válasza btudos (#3793) üzenetére


tybsen
addikt

Na igen, valoszinu :-(

En mindenesetre most ugy dontottem, hogy kihagyom egyelore az aktualis wp8-at.. akarmennyire szimpatikus es akarmennyire smooth (meg jo ez a tarsasag is itt a topikban :DDD ), inkabb tovabbra is bevallalom az esetleges androidos akadasokat vagy pontosabban fogalmazva a kevesbe minosegi felhasznaloi elmenyt mert osszessegeben az en fehasznaloi szokasaimnak aktualisan jobban megfelel az android. Inkabb veszek most egy nexus4-et, aztan jovore ha lesznek olcsobb wp8-ak, talan kiprobalok egyet. Addigra talan megcsinaljak azokat az alkalmazasokat amiket most nagyon hianyolok, frissitik-csiszolgatjak a rendszert, meg nagyobb lesz a keszulek-valasztek is illetve csokkennek az arak.

(#3796) crey


crey
MODERÁTOR

920-as topik, ez jó :D

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#3797) andris811 válasza pikkubee (#3759) üzenetére


andris811
tag

Nem tudom, hogy ugyanaz lehetett-e a gond, de nekem az 1 napos lumia710-em egyáltalán nem tudott 3g-re/edge-re csatlakozni. Vagyis csatlakozott, fent ott volt az ikonja, de net az nem volt. Ma letöltöttem a nokia hálózatbeállítást, futtattam, és már működött is a mobilnet. De mondom, nem tudom, h ez neked segít-e...
más: van olyan program, ami szűri a beérkező számokat? (black list)

(#3798) szentkuti11


szentkuti11
addikt

Üdv! Amikor szeretném frissíteni a telefon,t akkor mindig ezzel a hibával dob ki. Mi lehet ez? ( Gyári független telefon, registry-ből unlockoltam, Windows 7-es gépet használok és gyári kábelt)

(#3799) catroot válasza szentkuti11 (#3798) üzenetére


catroot
veterán

Nincs semmiféle hibakód?

Nem lehet, hogy a registry-s unlock miatt van? :F

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#3800) szentkuti11 válasza catroot (#3799) üzenetére


szentkuti11
addikt

Hibakód nincs. Én is arra gyanakszom, de amíg nem biztos, addig nem akarom levenni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.