Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) qqcqqc


qqcqqc
őstag

SMBv1..... hát ezt megoldották, végül is az összes jelenleg támogatott Windowsban alapból le van tiltva.

(#2) Armagedown válasza qqcqqc (#1) üzenetére


Armagedown
őstag

De legalább van ARGB, attól lesz gamer :))

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#3) Multibit


Multibit
veterán

Annyira jellemző. Formaterv... RGB... pf :O

(#4) Cifu


Cifu
nagyúr

140 000 Ft-ért nincs magyar nyelv, csak egyetlen 2.5Gbps (WAN) és négy 1Gbps csati, "csak" Wi-Fi 6E (mikor már itt vannak az első Wi-Fi 7-es routerek) és tényleg, SMBv1? :F

Egyfelől öröm, hogy egy amúgy patinás márka belép a routerek piacára, de nem érzem az átütő erőt, hogy na, ezt szeretném, ez kell nekem.

Persze az is igaz, hogy nem feltétlen én vagyok a célcsoport...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Csatlakozom az előttem szólókhoz.

Ennyi pénzért más márkáktól sokkal nagyobb tudású eszközt lehet venni, avagy ezért a csomagért rettenetesen magas ez az ár.

Nem is értem, hogy hogyan képzelik ezzel a piacra lépést... Ha ez a beetető ár, mennyit terveznek a későbbiekre egy olyan piacon, ahol azért elég jó a már sokszorosan bizonyított márkák és eszközök felhozatala.

512 MB RAM? Csak OpenVPN? Gigabites LAN? Lassú USB?

Oké, az RGB mindezért nyilván bőven kárpótol... :W

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#6) fecke78


fecke78
senior tag

140 ezért .... :C

(#7) Szemjuel


Szemjuel
tag

egy smb tplink router + egy vagy több unifi bőséggel kijön az árából... a hálózat minőségét pedig össze se lehet majd hasonlítani. bár ez nem RGB-s :D

(#8) bitblueduck


bitblueduck
senior tag

azért egy mérést megnéztem volna ahol a QoS gaming módban hogyan teljesít játékoknál a többi módhoz és más routerekhez képest.
meg azt is, ha az rgb bevan kapcsolva mennyivel nő az fps/csökken a ping ;]

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#9) makszutov.hu


makszutov.hu
tag

SMBv1... 140 ezerért? Ez most komoly? :F

"Magyar az, aki Magyarországon született, itt dolgozik és itt adózik!"

(#10) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Mainstream piacon szerintem ASUS, ha routerről van szó.

Ha valaki meg komolyabb kiépítésen agyal, akkor megvannak a bevált piaci szereplők.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#11) Krugszvele válasza Graphics (#10) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

asus routerekkel nekem még csak bajom volt, pedig abból indultam ki, hogy ha alaplapból a legjobb, akkor routerben sem lehet rossz.
Többnyire persze azt írták a support oldalakon, hogy a koaxkábeles internetszogáltató a hibás, valamint a konkrét hibára fw javítást is adtak ki, de utána se lett jobb. Vettem egy normális cudy routert, azzal hibátlan volt. Elköltöztünk, örömmel raktam vissza az asus-t, hogy na tessék, végre márkás! Hasíthat! Fát inkább hasogattam volna a routeren, ezt a kábeles szolgáltatót se szerette. Mondom tuti régi, veszek egy újat. Az új asus se bírta ezt a szolgáltatót! Áááááá.
Beraktam a cudy-t, azóta még két költözésünk volt. A cudy mindenhol 100%-osan megy. Jobb lefedettséggel, mint a 45 ezres asus.

(#12) E.Kaufmann válasza Krugszvele (#11) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Olyan Asus-t szabad csak venni, amire felpattan az OpenWRT. Én Asus-ban szoftver és driver téren sosem bíznék. Mondjuk a többi lapgyártóban sem.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#13) Krugszvele válasza E.Kaufmann (#12) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Szerintem itt hibáztam, hogy ezt nem tudtam! Nem is gondoltam volna, köszi! Soha többet asus hálózati termék.

(#14) Graphics válasza Krugszvele (#11) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem vitaindítónak szántam, de több éve Asus van, tavaly váltottam két kisebb AX-esre, mindenhol frankó.

De nincsenek nagy igenyeim, net pedig mindenhol van.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#15) MaCS_70 válasza E.Kaufmann (#12) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az Asusokra az OpenWRT-képesség nem jellemző.

De nem is annyira vészes a helyzet. Bő tíz éve legalább húsz Asus routert használtam vagy ápolgattam, és érdemi probléma egyikkel sem volt.

Bár most sajnos mintha slamposodnának, de még mindig kiváló eszközök nagyon jó szoftverrel. A saját kategóriájában nem látom piaci alternatíváját Magyarországon.

De azért Merlin-párti vagyok...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#16) Victorio


Victorio
aktív tag

Annyira bírom amikor egyetlen 2.5G port van csak, de így rögtön jövőálló 2.5G ethernet képes eszköznek számít, és ezért máris indokolt a nevetséges ár.
Amúgy a "játékosok igényeit jobban kielégítő intelligens QoS motor" bekapcsolásakor itt is megszűnik a NAT hardveres offloadja?

De sebaj, hiszen van világító antenna és az ízléses a dizájn. ;]

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#17) vottokar


vottokar
senior tag

Ahogy alapból átfutottam, cca. a wifi6E-ben több, mint a 100K-val olcsóbb TUF4200-as routerem (bocs , meg az rgb-ben :B ).
Hiába tudja a Stryx notim a 6E-t, cseszhetem, ha se a netem (koax tel*kom)., se a belső gigás lan portok miatt nem tudnám ezzel kihasználni.
Úgy tekintem spóroltam egy va*ag pénzt.

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#18) E.Kaufmann válasza vottokar (#17) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

A 6e (és a 6 Ghz) arra jó, hogy a (még) kevés eszköz és a csatornán a minimum AX-et ismerő eszközök miatt (5Ghz-n elvileg 802.11a is lófrálhat, de gyakoribb az n és ac) stabilabb és gyorsabb lehet a kapcsolat, mint 5 GHz-n és 1 Gbps-nél jobb sebesség amúgy se nagyon jönne össze, de azt legalább majdnem állandóan megkapod (ha közel az AP).
Ja és a 160MHz is jobban elfér 6 GHz-n, de a "be" (wifi7) esetén a 320 MHz-hez még kicsit gyengus a jelenleg engedélyezett tartomány :(

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#19) Moric


Moric
aktív tag

Pont a samba v1 miatt kellett routert váltanom.
Az hogy a vindows 11 tiltja alapból egy dolog, azt fel lehet oldani. Viszont rengeteg androidos program nem támogatja. Azt feloldani kb. lehetetlen küldetés.

Végignéztem kínálatot és sehol nem találtam smb v3 képes routert.
A legtöbb gyári firmware smb v2, az openwrt smb v2 ismer. Minden ami ezekre épül az is max v2 lehet. Teljesen mindegy, hogy a 15e vagy 140e a router smb v2 lesz a max.
Pedig a samba 4.20-nál tart, az új routeremben meg 3.6 van ami 2011-es.

(#20) E.Kaufmann válasza Moric (#19) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Vegyél Mikrotik-et :DDD (RouterOS only supports SMB2.1 SMB3.0, SMB3.1.1. SMB1 is not supported due to security vulnerabilities.)
Vagy egy NAS-t és docker-ben azt pakolsz még, amit szeretnél.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#21) Multibit válasza Moric (#19) üzenetére


Multibit
veterán

Marginális probléma a routergyártók szempontjából. A - valamit is számító - NAS-ok mind ismerik az SMB v3-at.

(#22) devast


devast
addikt

Mint már többen leírták, ez akkora peasant blinding, hogy leírni is nehéz.

(#23) E.Kaufmann válasza Multibit (#21) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Annyiból azért bosszantó, hogy ilyen Wifi chipsetek mellé jár alapból elég nagy CPU, RAM és flash tárhely, hogy beférjen rendesen SMB3 támogatás megfelelő sebességgel. Az hogy csak SMB1-et támogat, az a neszesemmifogdmegjól vagy inkább a neszesántaittegypúp :W

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#24) Multibit válasza E.Kaufmann (#23) üzenetére


Multibit
veterán

Szerintem az még bosszantóbb, hogy a konzumer routerek gyártói - a szoftverért felelős marketingesek - nem vesznek tudomást a VLAN-ról. Annak kezelése inkább router feladat.

(#25) E.Kaufmann válasza Multibit (#24) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Én ilyenek miatt veszek Mikrotiket és OpenWRT képes routert, van nálam otthon most kapásból 3 VLAN.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#26) n4n3x válasza E.Kaufmann (#25) üzenetére


n4n3x
csendes tag

Ezt akartam kérdezni, hogy egyébként ennek az árának a töredékéért nem jobb egy mikrotik hap ax3?

(#27) E.Kaufmann válasza n4n3x (#26) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Wifiben nem, minden másban sokkal.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#28) Moric válasza E.Kaufmann (#20) üzenetére


Moric
aktív tag

A nast szeretném megszüntetni, mert nincs rá szükségem.

Igen, vehetnék Mikrotiket sőt építhetnék egyet magamnak arm akár x86 alapra. Valahogy nincs humorom 3 hetet programozni egy routert.
Félév tanulás után akár magam is beleforgathatnám az openwrt-be a 4.20-as sambat.

Mindenki hangosztatja, hogy mennyire fontos a biztonság az még a nagy router gyártó cégek is smbv2-nél tartanak.

(#29) E.Kaufmann válasza Moric (#28) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Én is lusta vagyok, franc akar fordítgatni, meg amire lehet, arra Lucit használok. Amúgy még szambát se kell használni (fordítgatni meg pláne nem, ha van elég flash, Luci alól telepíted):
[link]
Mikrotikre meg megint nem akarok költeni 3 hetet, szöveges konfigot ki tudom emelni a régiből meg átírni pár nevet, oszt csókolom.
De kezdőknek ott az amúgy gyűlölt Quick set. Alap routert simán össze lehet dobni pár kattintással, név és jelszó megadással.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#30) turbuczn


turbuczn
tag

Na és mi a véleményetek ASUS és MSI router helyett a Gl.iNet routerekről?
Például ez: https://www.gl-inet.com/products/gl-mt6000/

[ Szerkesztve ]

(#31) devast válasza turbuczn (#30) üzenetére


devast
addikt

En gl.inet-et es x86-ot hasznalok openwrt-vel, unifi wifivel x86 melle ahol az van.

(#32) turbuczn válasza devast (#31) üzenetére


turbuczn
tag

Én a Gl.iNet-es routerekkel szemezgetek mostanában. De itthon kevés szó esik erről a márkáról, máshol meg nagyon dicsérik. Itthon miért nem ismerik sokan?

[ Szerkesztve ]

(#33) MaCS_70 válasza turbuczn (#30) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem ismerem a márkát, de kicsit gyanús, hogy az Aliexpresst dobja fel elsőnek a Google vele kapcsolatban.

A papramétereik jól néznek ki, talán az áruk is.

A gyári rendszerből hiányolom a VLAN-t, de ha (amint devast írja) jól megy rajtuk az OpenWRT, akkor, feltételezem, a VLAN és a mest is működhet, ami így már elég jó csomagnak tűnik.

Kérdés, hogy mennyire jó a hardver.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#34) turbuczn válasza MaCS_70 (#33) üzenetére


turbuczn
tag

Az amazonon néztem még, ott nagyon jó vélemények vannak. Máshol is dicsérik, főleg az utazó routereket, mivel tethering-re is képes (tovább osztja a telefon megosztott netét USB kábelen).

[ Szerkesztve ]

(#35) MaCS_70 válasza turbuczn (#34) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszi, jó tudni.

Örvendetes, ha új és jó szereplők jelennek meg a piacon, az OpenWRT lehetősége pedig egy jó nagy adag hab a tortán!

:R

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#36) turbuczn válasza MaCS_70 (#35) üzenetére


turbuczn
tag

Bedobom majd a router topikba is. Lehet én tesztelek egyet belőle, megosztom majd a tapasztalatokat.

(#37) MaCS_70 válasza turbuczn (#36) üzenetére


MaCS_70
félisten

:C :R

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#38) bteebi


bteebi
veterán

Amikor megláttam az RGM antennákat, azonnal tudtam, hogy ez nekem KELL! :K Bekapcsolod a "neonfényeket", máris 15%-kal kisebb ping, instant +20 fps és +30% heccsat. Pedig nem is játszom.

A 19 Mbps-re leeső sebesség azért elég karcsú, pláne ennyiért. Ott már azért szaggatna egy jobb stream. :U

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#39) MaCS_70 válasza bteebi (#38) üzenetére


MaCS_70
félisten

Mi az az RGM? Valami RGB továbbcsicsázás? Mert akkor simán felgyorsíthatja a WAN-oldalt is a szolgáltatói sebesség akár duplájára is!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#40) bteebi válasza MaCS_70 (#39) üzenetére


bteebi
veterán

Komolyan nem tudod? :Y Komolyan??? :(

Typo. Nem vettem észre. :DDD Természetesen RGB akart lenni, bocs. :B (Mondjuk poén lenne, ha kiderülne, hogy egyáltalán létezik olyan bármi, hogy RGM. Az viszont, hogy az esetleges egzisztenciája esetén bármennyire is releváns lenne router témakörben... hát nem hinném.)

És amúgy van olyan. HBR-ből persze gyakorlatilag végtelensok van, szóval valóban nem csoda, hogy az RGM, amiben semmilyen extrább betű (q, x, y, dzs) nincs, létezik. Ez pedig a méltán híres/közismert Ronnie Gardiner módszer, ami [nagyjából idézet az idézett cikkből] egy ritmus- és zenei alapú neurológiai rehabilitációs beavatkozás. Használják például a stroke rehabilitáció, demencia, ADHD, az autizmus, a tanulási zavarok kezelésében, de hasznos eszköz az általános iskolai környezetben vagy az egészséges öregedés esetében is.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#41) MaCS_70 válasza bteebi (#40) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az első dolgom volt, hogy tisztázzam, hogy a B és az M nem szomszédos billentyűk.
Ennél fogva pedig az tűnt reálisnak, hogy én nem ismerem ezt a rövidítést -- mivel egyébként kicsit sem vagyok tájékozott a vizuális tuning területén! :K :(

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#42) turbuczn válasza MaCS_70 (#41) üzenetére


turbuczn
tag

Lehet nem is qwerty billentyűzetet használ. :)

(#43) bteebi válasza MaCS_70 (#41) üzenetére


bteebi
veterán

Valóban nem szomszédosak, de az még a typot nem zárja ki. Nálam semmiképp sem. :DDD A felvetésed amúgy teljesen jogos volt, de nem, semmi nóvum. Csak nem tudok gépxleni.
(Ez most spec. direkt volt.)

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#44) fanti


fanti
addikt

Mekkora egy rakás szar lett...köszi!

Ez nem hogy 140 ezret, de a felét is éppenhogy megérné... de 40K-ért elvinném.

Ja, amúgy a szar, az szar marad, akkor is ha színpompás fényekkel világít....

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#45) Stealth válasza makszutov.hu (#9) üzenetére


Stealth
aktív tag

Hát ez tényleg vicc! SMBv1... :C

-= Stealth =-

(#46) fanti


fanti
addikt

"Bár az SMBv1 letiltása vagy eltávolítása kompatibilitási problémákat okozhat a régi számítógépekkel vagy szoftverekkel, az SMBv1 jelentős biztonsági réseket tartalmaz, ezért azt javasoljuk, hogy ne használja . Az SMB 1.0 alapértelmezés szerint nincs telepítve a Windows 11 vagy a Windows Server 2019 és újabb verzióiban. Az SMB 1.0 alapértelmezés szerint nincs telepítve a Windows 10 rendszerben, kivéve a Home és Pro kiadásokat. Javasoljuk, hogy az SMB 1.0 újratelepítése helyett frissítse azt az SMB-kiszolgálót, amelyhez még szüksége van rá."

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#47) Vesa


Vesa
veterán

LED nagyon kell, biztos nem vílágít még elég cucc éjjel, alvás közben. :U

A tudomány a valóság költészete!

(#48) makszutov.hu válasza Vesa (#47) üzenetére


makszutov.hu
tag

Meg folyamatosan játszhatna még valami háttérzenét is - anélkül nem router a router! :D

"Magyar az, aki Magyarországon született, itt dolgozik és itt adózik!"

(#49) E.Kaufmann válasza makszutov.hu (#48) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

[link] ;]

Vagy fiatalabbaknak az örök sláger:
[link]
;] ;] ;]

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#50) MaCS_70 válasza makszutov.hu (#48) üzenetére


MaCS_70
félisten

Esetleg valami szagos megoldás is örvendetes lehetne...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.