Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#131748) meszesgergo


meszesgergo
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék, mert elég idegesítő hibával küzdök és nem tudom, hogy én vagyok-e az okozója :D

Van egy Mikrotik ax2 routerem a Vodás modem mögött (szürke, kerek fémlábon álló). A Vodás cucc nincs még bridge-ben, de szerintem ennek nem kellene gondot okozzon.
Internet XL csomagom van, az elméleti sebesség szinte folyamatosan meg is van (kb. 1 Gbps / 42 Mbps, 5-10 ms késleltetéssel).

Elég sokat távmunkázok és a probléma az, hogy a Teams meetingjeim alatt random hang problémáim vannak (én hallom a másik felet, engem nem hallanak). Nem Teams/eszköz hiba, máshol nem tapasztalható, illetve próbáltam másik laptopról is. Napok óta sűrűn mérek speedtest CLI-ből és időnként 2% feletti csomagvesztésem van kábelen is.
Attól tartok, hogy a Mikrotik kavar be, de mértem és a Voda eszközön is tapasztalható a csomagvesztés. A debugolást nehezíti, hogy nem folyamatos hibáról beszélünk.

Mi lehet szerintetek a gond és mit lehet ezzel kezdeni? Okozhatja, hogy nem bridge-ben van a modem? Ez lehet szolgáltató oldali hiba és ezzel megkereshető a Voda? ÁSZF szerint nincs vállalásuk a csomagvesztésre.

Bp. 14 ker., társasház, koax.

Köszi! Gergő

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.