Hirdetés

2024. május 16., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74901) zolapapi


zolapapi
csendes tag

Adott egy UPC HD felvevős box. Nagyon szeretem, mivel a csatornaváltás, a felvételkészítés gyors. Annyiból rossz hogy nem lehet sorba rendezni, és havi 1000ft a felvétel opció.
Egy olyan megoldással viszont ki lehetne váltani, hogy HD mediacard és kéttuneres tv.
A két tuner a felvétel alatti "elkapcsolhatóság" miatt fontos.
Ilyen modell ha jól értesültem a h6500. (DVB-S2)

Valaki már írt az F6500-ról
"Nekem 46F6500 van, megy UPC mediacarddal, de a boxhoz képest annyira ostoba, hogy erősen gondolkozom, hogy visszaváltok boxra.
1. 1 tv műsort tudsz felvenni egyszerre, ráadásul nézni SEM tudsz egy másik csatornát (box: 1 műsor + másik csatorna, + timeshift)
2. Timeshift: csak megállítás után lehet visszatekerni a megállításig (box: ha nézel egy műsort egy órája, akkor visszatekerheted az elejére)
3. Guide: 1 napot látsz előre (box: 1 hét) A guide nézetből NEM tudsz egyszerűen felvenni, valami idióta találta ki ezt így.
4. Ha nézel egy felvett műsort, közben nem tudod megnézni a film tartalmát (box: meg tudod nézni)
5. A felvett műsorokat ostoba képkockák mutatják, ahol nem látszik az epizód címe, se sorszáma Pl: Híradósok, felvétel dátuma, ideje, hossza .. stb (box: Híradósok 4.epizód .. stb)
Hirtelen ennyi :("

Az f6500 + h6500 csak a tuner mennyiségében különbözik egymástól?
Mennyire áll fent a h6500-nál, hogy elhibázza, elfelejti a felvételbeállítást?Valaki írta hogy előfordul valamelyik típusnál. Bekapcsoláskor milyen hamar "tölti be" a mediacardot, csatornaváltás 4sec?
50"-os nincs a h6500-ból?

(#74902) szaszapi válasza Teasüti (#74895) üzenetére


szaszapi
őstag

Ezt meg tudom erősíteni!H6400-as tévén led képtisztaság mellett szürke mindkét csúszka.2130-as firmware-t nem raktam fel,nekem az előzővel is szürke volt.Egyszer samsung chat-en beszéltem valakivel,de szerintük tökéletesen működik...

(#74903) gorog67 válasza zolapapi (#74901) üzenetére


gorog67
aktív tag

Kéttuneres tv és Digi Cam tapasztalat, hogy csak az egyik tuner adását kódolja ki, a másikét nem. Ebből következik, hogy nem tudsz két különböző adót nézni PIP-ben vagy nézni és felvenni.

(#74904) e.vid válasza Teasüti (#74895) üzenetére


e.vid
senior tag

(#74871)" PuMbA
H6400-ason 2130-as szoftverrel és már a gyári szoftverrel is úgy működött, hogy az egyedi beállításnál a Ledes képtisztaságot aktiválva kiszürkültek a csúszkák. Ez az én értelmezésemben kizárja egymást."

És nem is maradnak a beállított értéken, hanem 0-ra veszi vissza mindkettőt.

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#74905) zolapapi válasza gorog67 (#74903) üzenetére


zolapapi
csendes tag

Köszi!
Pedig azt gondolná az ember, hogy lehet.
Ejjha akkor nem áldozom be a boxot.

Milyen hátrányom származik majd, hogy nem carddal használom majd?

(#74906) gorog67 válasza zolapapi (#74905) üzenetére


gorog67
aktív tag

Azon kívül, amit te is írtál, hogy nem tudod a csatornákat rendezni, a két kütyü, két táv, kábeldzsungel. Ha nem lenne olyan fontos neked a felvétel, akkor nagyon kényelmes a CAM. Barátom a Kaon-t cserélte le és nagyon szereti, szerinte a képe is szebb. Viszont az EPG időtávjának különbségét más is írta, nem látom a technikai okát, elvileg csak a tévé memóriájának kellene korlátoznia a hosszát.

[ Szerkesztve ]

(#74907) ALI_G


ALI_G
veterán

Sziasztok!
Nappaliba szeretném a tv-t egy újabbra cserélni (és egyúttal a hálóba bekerülne a régi, hehe).
46-48as méretben gondolkozom és a techradar cikke alapján ezek jöhetnek szóba (240.000 Ft-os korláttal):
UE48H6700 - 231k
UE48H6400 - 177k
UE46F6400 - 180k
Ezek közül melyik a legjobb vétel az utóbbi kettő közül és miért ér 50-nel többet az első?
Esetleg más amit ez a cikk nem ajánlott?
:R

(#74908) Teasüti válasza ALI_G (#74907) üzenetére


Teasüti
nagyúr

2"-al nagyobb és egy évjárattal újabb és olcsóbb is? Milyen érvek szólnak az F6400 mellett? :N

(#74909) BBéci válasza Teasüti (#74895) üzenetére


BBéci
titán

Pontosítsunk! Van mozgóképfelbontás és mozgásmegjelenítés. Előbbi alapesetben (50 Hz) csak 300 soros, ezt növelik képkocka interpolációval és háttérfény villogtatással. Mindkét módszer az elmosódást, az élesség csökkenését mérsékli.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#74910) kisbuba


kisbuba
tag

Valaki tudna neken abban segíteni, hogy nemrég egy ue55h6500-tvre tettem szert, amit ösdzekötöttem egy házimozi erősítővel. Ha külső HDD-ről játszok le egy filmet, nem akar 5.1 lenni, pedig a film tartalmazza az 5.1-et. A tv lejátszója kezeli az 5.1-et? :W

(#74911) BBéci válasza kisbuba (#74910) üzenetére


BBéci
titán

Olvass vissza, ma volt erről szó!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#74912) dethroner válasza PuMbA (#74871) üzenetére


dethroner
veterán

Ahogy utánam többen is megerősítették a H sorozat már nem engedi a torzítás/mosódás csökkentés együtt használni a ledes képtisztasággal, szóval nem nálam van szoftveres hiba. Samuék így látják jónak :F

BBéci Köszönöm a bemásolt szöveget, nagyon hasonlót találtam abban is amit a tévémhez lehet olvasni. DE! Egy szóval sem beszélt senki az anynet teknikáról. Mindannyian csupán azt szerettük volna ha a pc-ről hdmi kábellel kapott sokcsatornás hangot a tévé továbbítaná az optikán rádugott házimozi erősítőnek. És a pc az nem anynet képes eszköz.
Ez a kedvenc mondatom: "Ha az 5.1 csatornás hangot külső eszközön szeretné hallgatni, csatlakoztassa az eszközt a TV-készülékhez
HDMI-kábellel, az eszköz digitális hangkimenetét pedig közvetlenül csatlakoztassa a házimozi-rendszerhez.
" Most tényleg, ezek azt gondolják hogy ha van a parasztnak egy BD lejátszója és egy erősítője akkor nincs annyi esze hogy a hdmi kábelt csak kép továbbítására használja, a hangnak meg ott az optika? Bravo, feltalálták a meleg vizet Koreában :C

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#74913) Teasüti válasza BBéci (#74909) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Még mindig nagy a homály, ezzel most csak összezavartál. :B
Mi köze az interpolációnak az "elmosódás csökkentéshez"?
Az interpoláció az a "torzítás csökkentés", ahogy a TV hivatkozik rá.

Viszont feljebb PuMbA ezeket írta, amiket nem tudok megemészteni:
"mindkét csúszkánál köztes képkockákat szúr be a TV és mégis a dejudder nem növeli a mozgásfelbontást, a deblur pedig igen"
"A H szériás TV-knél tesztek szerint a Tiszta beállítással (ami 5/0-át jelent), már megvan az 1080 sor. Ha biztosra akarsz menni, akkor a 8/0 és LED Clear Motion együtt biztos meghozza az 1080 sort :) Ezekből pedig következik, hogy csak az elmosódás csökkentés és a LED Clear Motion beállítás növeli a mozgásfelbontást :) A torzítás csökkentés pedig csak a kép folyamatosságát növeli, ami tetszhet, de egyébként semmiféle pozitív hatása nincs a képminőségre vagy részletességre"

Honnan jött ez a "300 sor" elnevezés? Az "1080 sor" meg vmi gyenge utalás a fHD felbontásra? :F Ezek mérhető exakt dolgok aminek mértékegysége van (milyen mértékegység az a "sor"??), vagy a fantázia szülötte?
Elképzelésem sincs mire kell itt gondolni. Van köze ennek az egésznek az utánhúzáshoz?
Mert ahogy én tapasztaltam az "elmosódás csökkentés" főleg ezen segít: az utánhúzáson (akár fizikai, akár képi tartalomból származik - bemozdulás?). És ah igen, akkor talán ez az egész visszavezethető a képfrissítési időre, vagy vmilyen a panel fizikai tulajdonságára? G2G válaszidő? Na kezd melegedni, vagy jéghideg? :))

(#74912) dethroner
"Most tényleg, ezek azt gondolják hogy ha van a parasztnak egy BD lejátszója és egy erősítője akkor nincs annyi esze hogy a hdmi kábelt csak kép továbbítására használja, a hangnak meg ott az optika? Bravo, feltalálták a meleg vizet Koreában "

Ha a paraszt így tenne, akkor élből lemondhatna a lossless HD hanganyagról és a 7.1-ről, ha már Bluray-ről van szó. Az általad felvázolt rendszer a pre-Bluray korszakban volt használatos, ma már az a trendi, ha hdmi-n megy ki minden. A toslink már nem trendi. ;)

[ Szerkesztve ]

(#74914) #33101952 válasza Teasüti (#74899) üzenetére


#33101952
törölt tag

Ha átkapcsolod a hangot külsőre akkor egész máshogy szól, sokkal erőteljesebb és nem visszhangzik.

(#74915) BBéci válasza dethroner (#74912) üzenetére


BBéci
titán

De megengedi, legfeljebb nem mindegyik készüléknél. Különben nem jönne létre a 600-800 Hz. Az csak az interpoláció és a BFI együttműködésével sikerülhet.

"a pc-ről hdmi kábellel kapott sokcsatornás hangot a tévé továbbítaná az optikán rádugott házimozi erősítőnek."
Továbbítja, de csak sztereóban. Mellesleg nem vagyok képes megérteni, miért kellene a hangot keresztül vezetni a tévén? Azért, hogy rontsunk a minőségén?
Sajnos a fórumos hozzászólások bizonyítják, hogy sokaknak "nincs annyi esze hogy a hdmi kábelt csak kép továbbítására használja, a hangnak meg ott az optika".

Az pedig ne zavarjon, hogy az Anynet fejezetben olvasható az idézett szöveg. Régebbi kezelési leírásokban a hangkimeneteknél szerepelt ugyanez.

(#74914) Kingunique
Teljesen felesleges és értelmetlen átkapcsolni külső hangszóróra. Akkor visszhangzik, ha nem halkítod le a tévét.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#74916) Teasüti válasza #33101952 (#74914) üzenetére


Teasüti
nagyúr

A visszhangot a késleltetés adja, nem halkítottad le a tv hangszóróit.
Az audioformátumnál kiválasztott DTS vagy Ac3 pedig mindenképp bitstream lesz függetlenül az épp kiválasztott hangeszköztől (szép is lenne, ha a tv képes lenne dekódolni vagy újra enkódolni :P ). Vagyis teljesen mindegy, hogy minden alkalommal átállítod a TV-t külső/belső hnagszóróra, vagy hagyon belsőn és leveszed a hangerőt, amikor a külsőt hallgatod.

[ Szerkesztve ]

(#74917) BBéci válasza Teasüti (#74913) üzenetére


BBéci
titán

"Az interpoláció az a "torzítás csökkentés", ahogy a TV hivatkozik rá."
Ez tévedés. Az interpoláció elsősorban a mozgóképfelbontást növeli. Hasznos mellékhatása a mozgás folyamatosabbá tétele. Ugyanakkor elfedi a "telecine juddert" is, ami t nem mindenki szeret. Éppen azért kapcsoljuk ki 24 fps-es filmek nézésekor.
A 300 sort mindegyik teszt említi. Tesztábrákkal mérhető.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#74918) Teasüti válasza BBéci (#74915) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Mellesleg nem vagyok képes megérteni, miért kellene a hangot keresztül vezetni a tévén? Azért, hogy rontsunk a minőségén?

Felvázolom: PC hdmi kimenetén kiküldeni az 5.1 Ac3/dts-t a TV-nek, ami onnan tovább küldi az AVR-re. Kb ennyi. Apró technikai kellemetlenség, hogy a PC nem fog kiküldeni a TV-nek sztereón kívül semmi mást, amíg nincs Edid hack. Ez hdmi-vel nem rendelkező régebbi AVR-ekhez lenne kerülőút, ha a PC-n nem lenne SPDIF kimenet, mert egyébként csak egy technikai érdekesség. Nagyon nagyon réteg igény csak. Ki rendelkezik olyan PC-vel, amin van HDMI kimenet és nincs SPDIF kimenet ÉS régi 5.1-es AVR-re van? :))

Amúgy mitől is romlana a bitstream minősége egy bit-exact jelátvitel esetén függetlenül, hogy milyen úton jut el a jel a DAC-ig? Ebből úgy egy hónapja volt flame egy hifis Logout írás alatt és a konklúzió az volt, hogy a bitazonos átvitel, az bizony bitazonos és mint olyan, ez egy axióma miszerint ha minden bitre pontosan ugyanaz, akkor a minőség is éppen ugyanaz függetlenül az átvitel közegétől. Aztán az is kiderült, hogy a toslink átvitel is olyan ritkán hibázik a gyakorlatban, hogy kvázi hibamentesnek tekinthető, de főleg az a végkövetkeztetés, hogy ha hibázik is egy-egy bit erejéig, az nagyon maximum egy apró pillanatnyi hanghiba volna csupán, amit talán észre se vesz az ember, de a lényeg, hogy ki van zárva a hang minőségére gyakorolt hatása. És ez ugye a toslink, ahol nem kevés jelkonverzió zajlik. Na most ehhez képest mit hibázik vajon egy full elektromos közeg, ahol kettővel kevesebb jelkonverzió történik?

(#74917) BBéci
Interpoláció alatt most ugye a képkocka interpolációt értjük? :F Annak pedig nem mellékhatása, hanem fő célja a mozgás folyamatosabbá tétele. :U Vagy most mi van? :))

A "telecine juddert" alatt mit is értesz pontosan? Telecine az tudtommal NTSC-nél használatos, hogy a mozifilmből 29.97 fps-t csináljanak.
"And now here is NTSC, the American brother of PAL. NTSC is also used for DVD and DIVX material, and plays somewhere near 29.97 fps (to be exact it is 4.5 MHz/286/525). You see a bigger problem here. How can we play cinema movies on NTSC. Accelerate them? Sure no, because you would notice that the film plays much too fast (a 60mn movie would play in 48mn3s). So NTSC engineers came with a solution called “telecine” or “3:2 pulldown” which is quite complicated. To convert a film that runs at 24 fps to run at 29.97 fps, it is first necessary to slow down the video by 0.1% to 23.976 fps. Then approximately 6 frames are added to the video each second, bringing the frame rate to 29.97 fps. This is done by adding one extra frame to each group of 4 film frames. Although they could simply duplicate 1 out of every 4 frames to produce the extra frame, this method is not used. This is because the duplication of one frame would cause that frame to be displayed for twice as long as the other 3 frames, which leads to jerkier motion. Fortunately, film producers can make use of the field-based nature of video to more gradually introduce the extra frame. Instead of adding a whole new frame at once, 2 fields are introduced separately to each group of 4 film frames. Since 2 fields make up a frame, this method is equivalent to adding 1 new frame. However, since the 2 duplicated fields are not added at the same time, this reduces the jerkiness of the video.
"

[ Szerkesztve ]

(#74919) BBéci válasza Teasüti (#74918) üzenetére


BBéci
titán

Nem fogok itt vitába bonyolódni olyasmiről, ami nyilvánvaló és egyértelmű tény. Minél több kábelen, csatlakozón és készüléken megy keresztül a jel, annál rosszabb lesz a minősége. Teljesen mindegy, hogy az HDMI, vagy SPDIF. Éppen ezért használnak a high end rendszerekben kettős HDMI kimenetes lejátszókat (nálam is olyan üzemel). A hang egyenesen az erősítőbe, a kép a megjelenítőbe megy. Baromira nem érdekes, hogy mi a helyzet a bitekkel és az elmélettel, amikor látható és hallható a minőségromlás. Aki nem látja és nem hallja, az szerencsés ember, olcsóbban megússza az egészet.
Nem vagyok PC szakértő, de tudtommal nem létezik olyan 6 évesnél fiatalabb alaplap, amin ne lenne SPDIF kimenet, vagy tüske.
Erről egyetlen betűvel nem írok itt többet.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#74920) tyccon


tyccon
tag

Üdv mindenkinek. Megérkezett a H6400-as,és megmondom őszintén,óriási csalódás mármint ami az élességet,színeket illeti a T-Home Sat tv csatornáknál. Pld. az RTL HD egy vicc,a fiam HD telóján százszor élesebbek a képek.A beállításokat az összefoglalóban leírtak alapján lőttem be,de...... A kalibrálás javítani fog rajta? Nagyon el vagyok keseredve :(((

(#74921) PuMbA válasza tyccon (#74920) üzenetére


PuMbA
titán

T-ről már hallottam, hogy nem valami képminőségbajnok szolgáltató, a legrosszabbak között van :) Egy Invitel SD csatorna képe köröket ver a T SD csatornáira, ez biztos :) Kalibrálás nem javít rajta :) Digi HD-t is láttam már, azok nagyon szépek :)

dethroner: Értem, hát tényleg érdekes, hogy miért szedték ki :) Hasonló ok miatt lehet szerintem, ami miatt nekem mondták, hogy azért nem működik a LED Clear Motion kikapcsolás után, mert még nem megbízható állapotban működik :)

[ Szerkesztve ]

(#74922) PuMbA válasza Teasüti (#74895) üzenetére


PuMbA
titán

A mozgásfelbontás nem a kép folyamatosságát jelenti, hanem az, hogy amit az eredeti videóanyag tartalmaz (ami TV adás esetén 50p), azt a megjelenítő teljes részletességgel megjeleníti :) Tehát egy film 24p-jéhez nem kell Motion Plus, mert a képkockák közötti idő olyan sok, hogy a TV ugyanazon képkocka 3 vagy 4-szeri felvillantásával a teljes mozgásfelbontását megkapod :) Értelem szerűen minél több a képkocka az eredeti videóanyagban, annál jobb cucc kell a teljes mozgásfelbontás eléréséhez, tehát mozgásfelbontás esetén mindig TV adásról beszélünk :) A sorokat pedig jól gondolod, az 1080 sor azt jelenti, hogy a TV egy FullHD TV adást teljes részletességgel megjelenít :) A 300 sor meg azt jelenti, ahogy írtam nem rég, hogy egy VHS kazettának megfelelő minőségű mozgó képanyagot kapsz Motion Plus nélkül :)

[ Szerkesztve ]

(#74923) dethroner válasza tyccon (#74920) üzenetére


dethroner
veterán

Persze hogy jobbnak tűnik a hd telefonon a kép. Mekkora a telefon, 5"? És a tévé mekkora, legalább 40? Ha csak kb egyeznek a méretek az általam megtippelttel, te is kiszámíthatod hogy 1020*768 az 5 colon kontra 1920*1080 pixel a 40 colon. Hol nagyobb( és lényegesen nagyobb) a pixelsűrűség?

BBéci Azért kell legalábbis számomra a tévét összekötni a házimozi érőssítővel optikán, mert a házimozim egy régebbi típus, csak 1 optikai csatlakozója van és többnyire a tévé beépített lejátszóján nézek filmet, plusz meg a focimeccseket is azon keresztül hallgatom, mert élvezetesebb mint a tévé hangszórója. Viszont néha kipróbálnám a 3D iso nézést pc-ről, és ott jó volna ha hdmi-n fogadott hangot változatlanul adná tovább optikán a tévé. Mert az optikai csatit nem fogom ki és vissza dugdosni a tévé-ből a pc-meg meg vissza. Mert lehetne mondani hogy vegyen az ember új eszközt amin van több optikai csati meg stb, de nem mindenki akar jól működő dolgokat lecserélni.

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#74924) PuMbA válasza dethroner (#74923) üzenetére


PuMbA
titán

Hát igen....ez is közrejátszik :K :DDD

[ Szerkesztve ]

(#74925) dethroner válasza dethroner (#74923) üzenetére


dethroner
veterán

Bocsánat, elrontottam a kis hd felbontását. Helyesen 1280x720 :B

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#74926) Teasüti válasza BBéci (#74919) üzenetére


Teasüti
nagyúr

"Minél több kábelen, csatlakozón és készüléken megy keresztül a jel, annál rosszabb lesz a minősége."
Ez igaz így önmagában. Amíg analóg jelről beszélünk. Amíg elégséges minőségű kábelen az analóg folytonos jeleket hibamentesen lehet kvantálni digitális jellé és így nincs információ vesztés, addig nincs miről beszélni. A digitális átvitelnek épp az a lényege, hogy az analóg minőségromlás nem befolyásolja a továbbított információ tartalmát.

Ez az elutasítás is egy hozzáállás végül is...
Pedig ez még csak nem is az okkultizmus része a hifi-nek, hanem a tudományos része.
Az pedig tény, akár elfogadod akár nem, hogy ha az információ 100% bitazonosan kerül továbbításra a digitális jelátvitel esetében, akkor nincs minőségromlás. Ha nagyon firtatni akarjuk (persze persze, részedről egy betűvel se többet az egészről...), akkor a jitter az, ami okozhat hallható különbséget, de jobb eszközökben a digit. puffer és újraórázás ezen is segíthet többnyire.
Nagyon off, nagyon más világ, de kényszert éreztem tisztázni a helyzetet. :R

(#74927) BBéci válasza dethroner (#74923) üzenetére


BBéci
titán

Házimozi erősítőm 2002-es modell, van rajta 3 db optikai (Toslink) bemenet, tehát nem az a baj a tiéddel, hogy régi. :N
Nem tragédia az átdugdosás, de ha nem vagy rá hajlandó, akkor használj közösítőt, amit pár ezer forintért be lehet szerezni.

(#74926) Teasüti
Semmilyen helyzetet nem tisztáztál, csupán elmondtad a véleményedet. Én is azt tettem, de az enyém évtizedes tapasztalatokon és nem elméleteken alapul.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#74928) Devilhun_HUN


Devilhun_HUN
aktív tag

Hello!
Szeretném megkérdezni hogy a samsung tv frissítésekről hol találok infót és hogy az adott frissítés mit tartalmaz.

Youtube csatorna: Devilstudio 2015™

(#74929) Teasüti válasza PuMbA (#74922) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Tehát ha jó felé közelítek, akkor arról van szó, hogy a TV képes megjeleníteni a videó minden egyes képkockáját a maga teljes valójában? Mármint ~24 különálló diszkrét képkockát a TV teljes képi 1920x1080-as felbontásában? Ez biztos rosszul közelítettem meg, mert ez teljesen evidens, hogy egy megjelenítő megjeleníti a vetített képet. :F

A mozgásfelbontás nem a kép folyamatosságát jelenti, hanem az, hogy amit az eredeti videóanyag tartalmaz (ami TV adás esetén 50p)
Na akkor próbálom értelmezni... Mit tartalmaz az eredeti videóanyag? Mi az az 50p?
Nekem ez egy teljesen új fogalom, én videó alatt diszkrét képkockákat értek, definiált képi felbontással (720x576 pixel 25 képkockával másodpercenként példának okáért) és eddig ez nekem teljesen triviális volt, hogy ezt meg tudjuk jeleníteni egy képernyőn. :F

Tehát egy film 24p-jéhez nem kell Motion Plus, mert a képkockák közötti idő olyan sok, hogy a TV ugyanazon képkocka 3 vagy 4-szeri felvillantásával a teljes mozgásfelbontását megkapod
Akkor másodszori nekifutásra: a mozgásfelbontás alatt itt azt a videófolyamot értjük, amit a 720x576 felbontás képkockák tesznek ki másodpercenként 25x? Vagyis ha ezt meg tudja jeleníteni a képernyő "teljes részletességgel", akkor teljes mozgásfelbontásom van? És vmiért ezt 50p-nek nevezik? Van ebben az elnevezésben logika? Illetve ha már itt tartunk, akkor felvetnék egy keresztkérdést is megfordítva a gondolatmenetet: van olyan képernyő, ami nem tudja megjeleníteni ezt a videót a maga teljes valójában???
Gondolom ekkor beszélünk arról, hogy nem teljes a "mozgásfelbontás".

Hmm, vagyis ha egy 1080p videót játszok le egy HD-Ready képernyőn, akkor azt hívjuk 720 soros mozgóképfelbontásnak? Mivel az 1080 sorból csak vmi 1366x768 pixelt jelenít meg a HD-Ready tévé és ebből a sorok száma adja a mozgásfelbontást? Miért épp a sorok száma? Az oszlopok nem számítanak?

Vagy a mozgásfelbontásnál nem a képi felbontás számít? (Hogy jön be a képbe a mozgás folyamatossága? Mi köze a sorok számának a képkocka interpolációhoz?)
Akkor van olyan TV, ami nem tud megjeleníteni másodpercenként adott számú képkockát?
Mondjuk ha HFR 48 fps filmet játszok el egy hagyományos Crt tévén a maga 25 fps képfrissítésével, akkor beszélünk csökkent mozgásfelbontásról?

Vagy mind a kettő számít, az fps is és a kép felbontása is? Ez nekem kínai...
Ez vmi akkora parasztvakításnak tűnik, mint az audióban a P.M.P.O. :N

De azért nem adom fel:
Tehát egy film 24p-jéhez nem kell Motion Plus, mert a képkockák közötti idő olyan sok, hogy a TV ugyanazon képkocka 3 vagy 4-szeri felvillantásával a teljes mozgásfelbontását megkapod
Ha a TV csak egyszer jeleníti meg az adott képkockát, akkor csorbul a mozgásfelbontás? Mi az isten az a mozgásfelbontás és ki határozta meg, hogy 3-4x kell felvillantani egy képkockát egymás után, hogy nekem teljes legyen az örömöm? Mi van, ha csak egyszer villantom fel? (Technikailag elkezd fehéren vibrálni a 100 hz-es LCD panel, de ez egy teoretikus kérdés akar lenni. Vagyis úgy fogalmazok, hogy addig egy TFT monitor mintájára megőrzi a képet, ha az nem változik.)

És akkor megpróbálok a saját logikámmal kihámozni a mozgásfelbontást:
a mozgás felbontása... Vagyis az fps szám. Mint a HFR kameratechnikánál. Vagyis a felvételen látható mozgás 24/25/30 fps-el felvéve szaggatott lesz és a motion blur miatt látjuk mégis folyamatosnak. Ergó ha ez a felvétel bemozdulás nélkül kerül éles képpel rögzítésre jó kicsi záridővel, akkor velősen fogalmazva szaggat, mint az állat. Viszont ha ugyanazt a felvételt 60/120 vagy még nagyobb fps-el vesszük fel, akkor a mozgás megjelenítése lényegesen folyamatosabb lesz, smooth.
Az fps számnak viszont semmi köze a kép felbontásához, a rögzített tartalom részletességét határozza meg, nem pedig a tartalom mozgását.
A lejátszásnak a kicsi fps számot képkocka interpolációval kompenzáljuk, már ha zavar az eredeti videó szaggatása (igen, zavar, különben nem létezne képkocka interpoláció sem). Vagyis a mozgás felbontását növeli képkockák hozzáadásával, mesterségesen előállítottva a két kép eltéréséből az elmozdulásvektor szerint. Az én értelmezésemben ez maga a gyógyír és a kép folyamatossága nem mellékhatás, hanem kívánt cél.

Bocsi, késő van, belőlem meg csak ömlik a szó. Ha vki venné a fáradtságot felhomályosítani, azért hálás lennék. :R
Jó éjszakát mindenkinek!

(#74927) BBéci
Ha a valós fizikai tények szerinted csak egy vélemény, akkor nem túráztatom magam tovább. Elnézést, hogy raboltam a drága idődet! :R

[ Szerkesztve ]

(#74930) devil-k válasza Devilhun_HUN (#74928) üzenetére


devil-k
nagyúr

Sehol! Nem publikus a Samsung szerint.

- mozi bolondéria -

(#74931) gyogyi007


gyogyi007
újonc

Sziasztok,
Nem találok semmi tesztet a H6650 készülékről. Ismeri valaki vagy vegyek 6400-et. előre is köszi

(#74932) dany1710


dany1710
csendes tag

Ez jó Samsumg tv?

(#74933) BBéci válasza Teasüti (#74929) üzenetére


BBéci
titán

Nem jó felé közelítesz, nem értetted meg a 300 soros mozgóképfelbontás mibenlétét. Annak az LCD kristályok lomhasága az oka, azt kell kompenzálni interpolálással és BFI-vel.

A fizikai tényeknek nevezett valamik - ebben az esetben - teljesen érdektelenek, csak az számít, amit látunk és hallunk. Még akkor is, ha az ellentmond a fizikának, vagy megmagyarázhatatlan.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#74934) Teasüti válasza BBéci (#74933) üzenetére


Teasüti
nagyúr

300 sor = "VHS kazetta minősége".
Gondolom nem arról van szó, hogy egy 1080p videónál 1920x300 felbontást fogok látni és nem is arról, hogy a 24hz az 24 fps. Akkor viszont két tényező maradt a bitráta az egyik, ami közvetlenül lehet felelős a VHS minőségért, illetve a panel reakcióideje. A reakció idő okozta utánhúzás túlvezérléssel csökkenthető, viszont tudtommal ez egy állandó tényező.
Szóval jah, elképzelésem sincs a 300 sor mozgóképfelbontás mibenlétéről.
A képernyő háttérvilágításának villogtatásával meg nem szűnik meg az utánhúzás csóvája, amit húz maga után a mozgó tartalom. Az interpoláció meg a képi tartalmat "finomítja", vagyis az elmozdulás vektort felezi meg (gondolom legalábbis, hogy felezi) a mesterséges harmadik képkockával a két eredeti között és ez így rövidíti a csóvát is mozgás közben, mivel két képkocka közti elmozdulás kisebb lesz.
Jól értem? Ezt igazolná a tapasztalatom is, amikor tesztvideót nézek (fekete háttér előtt fehér mozgó elem egyenletes egyenes vonalú mozgása) és azt látom, hogy amikor nincs interpoláció, akkor szaggatott a mozgás és az utánhúzás az vhogy úgy figyelhető meg, mint mikor Windows-ban bekapcsoljuk ezt:

Az elmozdulás vektor elég hosszú ahhoz, hogy az objektum két képkockán lévő önmagával való átfedése kicsi legyen és "szellemképeket" hagy maga után. Interpolálva viszont finomodik az elmozdulás is és a sűrű képkockákon jóval nagyobb átfedés miatt elkezd csóvát húzni maga után az utánhúzás miatt, ami azelőtt szellemképszerű volt.
Az elmosódáscsökkentés meg talán az overdrive mértéke akar lenni? Mert vhogy képes a TV jelentősen javítani a csóva hatáson.

Ha ez így van, akkor már részben kapiskálom. :R
Csak azt az "50" sor, "300 sor" részt nem értem.

[ Szerkesztve ]

(#74935) Devilhun_HUN válasza devil-k (#74930) üzenetére


Devilhun_HUN
aktív tag

Köszi :(
Ennyire titkolni valamit, ááááááááá és még ezért adtam ki pénzt!

Youtube csatorna: Devilstudio 2015™

(#74936) nightshadow válasza Teasüti (#74934) üzenetére


nightshadow
veterán

"elképzelésem sincs a 300 sor mozgóképfelbontás mibenlétéről"

"Mozgóképfelbontás

"A fizikai képfelbontás csak egy adat, sokkal többet elmond egy televízióról, hogy mekkora a mozgóképfelbontása. Képzeljük el a következő tesztet! Adott két Full HD felbontású tévé, az egyik LCD, a másik plazma. Mindkettőn megjelenítünk egy olyan ábrát, amely egy pixel vastagságú, függőleges fekete és fehér vonalak egymásutánjából áll. Az ábra gyönyörűen látszik, egészen addig, amíg el nem kezdjük mozgatni a vonalakat. Ebben az esetben a kép elmosódik, a szemünk szürkének kezdi látni. Növeljük a vonalak vastagságát egészen addig, amíg újra meg tudjuk különböztetni a fekete és fehér vonalakat egymástól. Értelemszerűen az a jobb, ha minél vékonyabb vonalak között tudunk különbséget tenni.
Az LCD legnagyobb hátránya nagyon jól látszik ennél a tesztnél. Azonos mozgatási sebesség mellett egy plazmatévén 50-100%-kal több sort tud a szemünk megkülönböztetni, mint a vetélytársánál. A plazmatévénél ez körülbelül 900 sort, az LCD tévénél pedig 450-600 sort jelent. Hozzá kell tenni, hogy az LCD tévék sem teljesen reménytelenek ebből a szempontból, LED-es háttérvilágítással az egyik koreai gyártó például biztató eredményeket ért el (800 soros felbontást). A baj csak az, hogy nagyon sok időnek kell még eltelnie ahhoz, hogy ez a megoldás a belépőszintre is eljusson, a csúcskategória pedig értelemszerűen csak keveseket érdekel.
A tesztek persze sarkított helyzetben mutatják a panelek képességeit, és a valós felhasználási körülmények között messze nem ekkora az eltérés, de ettől még tény, hogy az LCD tévéknél az utánhúzás jelensége a kép bizonyos mértékű elmosódását okozza, éppen úgy, mint egy közönséges TFT monitornál."

forrás: [link]

Megjegyzés: ez a cikk 2008-as. Azóta annyi a változás, hogy a plazmagyártás megszűnt, és a középkategóriájú LCD tévék is elérték az 1080 soros mozgóképfelbontást képkocka-interpoláció és BFI segítségével. Ezek nélkül továbbra is csak 300 sort tudnak. [link]

[ Szerkesztve ]

(#74937) BBéci válasza Teasüti (#74934) üzenetére


BBéci
titán

Azt tisztáztuk, hogy a folyadékkristályok mozgása lassú (de sokszor leírtam, elmagyaráztam már ezt itt a Fórumon), ezért még nem teljesítette az első parancsot (nyiss vagy zárj), máris megérkezik az ellentéte. El sem jut a végpontig az alatt az idő alatt, amit a gyors mozgások megjelenítése megkívánna. Ennek elfedésére kellenek az interpolált képkockák, vagy a tartalom nélküli feketék, amikor a háttérfény kialszik.
A benchmark tesztábrákon (valójában filmfájlok) különböző sűrűségű mozgó vonalsorok kóvályognak, azokat kell figyelni. Amelyiknek mindegyik elemét, vonalát tisztán, elkülönülten, megszámolhatóan látni, az még a mozgóképfelbontás határán belül van. Amelyik "csokor" összemosódik, azt már nem tudja a TV megjeleníteni. Értelemszerűen mindegyik egy értéket képvisel, abból adódik a 300; 600; 800, stb. mozgóképfelbontás adat.
Hétköznapi körülmények között ez látványosan megmutatkozik egy emberi arcon, amin álló helyzetben minden pihe, szeplő, ránc, pórus tisztán látható, de amint megmozdul, az egész összemosódik, mint egy vízfesték, vagy mintha hirtelen vastag alapozó réteget kentek volna a bőrre. Persze nem a szoba túlsó feléről, hanem a táblázatokban megadott nézési távolságból szemlélve.
Más szavakkal: nem frissül egyszerre az összes képpont.
Az utánhúzás más tészta.

(#74936) nightshadow
Feleslegesen koptattam a billentyűket, megelőztél.
Az akkori plazmák közül még kevesen tudtak 1080 soros mozgóképfelbontást, ám 2012-re csak a leggagyibbak maradtak el ettől.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#74938) Teasüti válasza nightshadow (#74936) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Aha, vagyis egy adott tesztnél a függőleges vonalakat nézve mozgás közben a szemünk hány sort képes megkülönböztetni. Nyertem? :))

(#74937) BBéci
Más szavakkal: nem frissül egyszerre az összes képpont.
És ez csak az lcd panel gyengesége, vagy van vmi erőforrásbeli probléma is?
Ebből gondoltam: Amelyik "csokor" összemosódik, azt már nem tudja a TV megjeleníteni.
Amelyik csokor, vagyis a függőleges vonalak közül a képernyő adott területén egy csokornyi.
De miért nem egységes feltételek vonatkoznak a képernyő teljes egészére? Vagy ha mégis, akkor itt vmi (számítási) kapacitás korlát van?

Utolsó kérdésem mára: H6400-nak mekkora a max mozgóképfelbontása? :))

[ Szerkesztve ]

(#74939) gorog67


gorog67
aktív tag

Nekem két kérdésem maradt:
Ha függőleges vonalakat mozgatunk, akkor miért sor felbontásról beszélünk? Én oszlopfelbontásnak hívnám.
Hol lehet ilyen tesztvideót letölteni, amivel kipróbálhatnám, hogy a tv beállításaitól mi változik? Az én tévémen Tiszta, Szemkímélő meg hasonlók vannak.

(#74940) nightshadow válasza Teasüti (#74938) üzenetére


nightshadow
veterán

H6400-nak mekkora a max mozgóképfelbontása?

Motion resolution 1080 with [Motion Plus] engaged; 300 otherwise (forrás:[link])

[ Szerkesztve ]

(#74941) gorog67 válasza nightshadow (#74940) üzenetére


gorog67
aktív tag

Te is írtad: Ha engedélyezve van a Motion Plus, akkor 1080, különben 300.

(#74942) devil-k válasza Devilhun_HUN (#74935) üzenetére


devil-k
nagyúr

Akkor vegyél LG-t! ;]

- mozi bolondéria -

(#74943) PuMbA válasza Teasüti (#74929) üzenetére


PuMbA
titán

Már megválaszolták a nagy részét, de azért:

"Tehát ha jó felé közelítek, akkor arról van szó, hogy a TV képes megjeleníteni a videó minden egyes képkockáját a maga teljes valójában? Mármint ~24 különálló diszkrét képkockát a TV teljes képi 1920x1080-as felbontásában?"

Igen és igen.

"Ez biztos rosszul közelítettem meg, mert ez teljesen evidens, hogy egy megjelenítő megjeleníti a vetített képet. :F"

LCD lassúsága miatt nem, CRT-n természetesen evidens.

"Mit tartalmaz az eredeti videóanyag? Mi az az 50p?"

TV adás esetén 25 váltottsoros képkockát (25i, de 50i-nek is szokták nevezni) (egy képkockában két időpillanat van tárolva - a páros sorokban az egyik, a páratlanban a másik) tartalmaz a videóanyag, ami CRT-n a pásztázás miatt natúr megjeleníthető, de progresszív megjelenítőknél, mint pl. az LCD a félképeket teljes képekké kell konvertálni, ami úgy lesz, hogy a hiányzó sorokat már algoritmus segítségével nagyon jól ki tudjuk találni, tehát kapunk 50 progresszív képkockát (50p), mert kettészedünk 1 képkockát az időpillanatoknak megfelelően és feltöltjük a hiányzó sorokat.

"Hmm, vagyis ha egy 1080p videót játszok le egy HD-Ready képernyőn, akkor azt hívjuk 720 soros mozgóképfelbontásnak?"

Mondhatjuk így is.

"Miért épp a sorok száma? Az oszlopok nem számítanak?"

De azok is, csak így van meghatározva és elnevezve.

"Mondjuk ha HFR 48 fps filmet játszok el egy hagyományos Crt tévén a maga 25 fps képfrissítésével, akkor beszélünk csökkent mozgásfelbontásról?"

A hagyományos CRT TV 25i-s, tehát valójában 50 "képkockát" látsz, de amúgy ha kevesebb az fps, akkor igen, kevesebb a mozgásfelbontás.

"és ki határozta meg, hogy 3-4x kell felvillantani egy képkockát egymás után, hogy nekem teljes legyen az örömöm?"

Mert pl., ha 100Hz-et tud az elekronika, akkor a 24 x 4 az még 100 alatt van :) Magyarul annyiszor jelenítjük meg, amennyiszer tudjuk, nincs meghatározva, de 3x-i a minimum, hogy ne lássunk vibrálást... a moziban is így van :)

"A lejátszásnak a kicsi fps számot képkocka interpolációval kompenzáljuk, már ha zavar az eredeti videó szaggatása (igen, zavar, különben nem létezne képkocka interpoláció sem). Vagyis a mozgás felbontását növeli képkockák hozzáadásával, mesterségesen előállítottva a két kép eltéréséből az elmozdulásvektor szerint. Az én értelmezésemben ez maga a gyógyír és a kép folyamatossága nem mellékhatás, hanem kívánt cél."

Azért nem gyógyír és egyben talán rájöttem, hogy mi a különbség a dejudder és a deblur csúszka között, mert a dejudder teljes egészében új képkockákat hoz létre, mintha a videó pl. nem 50,hanem 100fps-es lenne és ezzel automatikusan olyan TV kellene a teljes mozgásfelbontás megjelenítéséhez, ami szerintem ma még nem is létezik, mivel ugye 100fps-es videót nem tudsz küldeni a TV felé, képtelen fogadni és feldolgozni, mert sok számítási kapacitás kéne :) A deblur csak a kép azon részén számol ki köztes állapotot, ami mozog, tehát a kép álló része álló marad, ami mozog ott meg számol.

[ Szerkesztve ]

(#74944) PuMbA válasza PuMbA (#74943) üzenetére


PuMbA
titán

Hát a vége egy kicsit zavaros, mert ez így értelmetlen :DDD Reggel van még :)

(#74945) Flashget válasza Devilhun_HUN (#74935) üzenetére


Flashget
félisten

Persze, hogy titkolják, különben senki nem rakná fel ha látják éppen melyik samygo fejlesztést tíltják le benne és semmit sem javítanak. ;)

Realme GT Master Edition

(#74946) Askformore válasza PuMbA (#74944) üzenetére


Askformore
senior tag

Hello! Tegnap írtam erről a festmény efektusról. Este beállítottam Blu-ray-re, kikapcsoltam minden színbeállítást a catalystban. Bizonyos filmeknél továbbra is fennáll ez a "pacázódás", (Pl HOME S01E01 1080p), más filmeknél viszont 5 centiről nézve is meg tudom számolni a hajszálát az illetőnek. Avatárt is próbáltam, ott a színekkel nem voltam megelégedve, de összeségében nem rossz. Gondolom a filmek kódolása/tömörítettsége okozza ezt a különbséget. Mondjuk továbbra sem értem ezt a sok hasraesős külföldi tesztet, amiben a képminőséget dícsérik..

Lenne egy újabb problémám:
Nekem bejön ez a Motion Plus dolog, ami tök jól működik, ha úgy használom, hogy simán rádugom a tv-re a vinyót. Viszont, ha XBMC-vel nézek filmet, alapból tök jól indul, pásztázza a tájat a kamera, szép folyamatos minden, majd egy pillanatra megakad, majd ismét folyamatos, és megint megakad... nagyon idegesít. Mi okozza ezt? Catalystban mit kapcsoljak ki? Tuti ott zavarja be valami. A folyamatosságot, stb, kikapcsoltam benne, gondolom a herz-cel kell trükközni.. Xbmc-ben is bekapcsoltam ezt a képfrissítés opciót amit írtál, de ugyanúgy akadozik.. Valami ötlet?

(#74947) Flashget


Flashget
félisten

ennyit írni 1 téma körben :)
Régebben is tudott volt ha MP-t kikapcsoltuk a valós 100Hz helyett lett 50Hz-es a tévé...ezért azt nem kikapcsolni kell hanem beállítani kell, írtuk mindig.

Realme GT Master Edition

(#74948) Askformore válasza Flashget (#74947) üzenetére


Askformore
senior tag

Állítgattam, kipróbáltam mind a két végletet, de ugyanúgy beakad.. viszont ha nem gépről nézem, hanem vinyóról, akkor nem akad be, ugyanazzal a beállítással.

(#74949) Flashget válasza need (#74893) üzenetére


Flashget
félisten

1. új tv vásárlása
2. valamilyen androidos kütyü beszerzése mint ez: [link]

Realme GT Master Edition

(#74950) PuMbA válasza Askformore (#74946) üzenetére


PuMbA
titán

Mert az XBMC-ben nem állítottad be a frissítés váltást. Az MPC-HC-s leírásban ez benne van, XBMC-ben fingom sincs, hogy hogy kell. Jöjj rá vagy használj MPC-HC-t :) Amikor elindítod a filmet a TV felső sávjában ami automatikusan megjelenik látnod kell, hogy 24p :) Motion Plusnál elkerülheetetlen egy kis akadás, ezért ajánljuk, hogy filmnél kapcsoljuk ki.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.