Hirdetés

2024. május 16., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74251) Tamás007 válasza Jaded (#74250) üzenetére


Tamás007
csendes tag

Példát, vagy márkát tudsz mondani? Kb. mekkora összeg lenne?

(#74252) kali válasza Jaded (#74250) üzenetére


kali
legenda

engem érdekel a 3d, annyira megszerettem, hogy a későbbiekben is szempont lesz, ha majd cserélem a tévét.

[ Szerkesztve ]

(#74253) embersrise


embersrise
csendes tag

Sziasztok!

Amennyiben nem a megfelelő topikba írok, előre is elnézést!

Segítségre, illetve tanácsra lenne szükségem a következúő problémával kapcsolatban:

Van egy augusztusi vadonatúj tévém: [link]

Ami tegnap produkált egy ilyet hibát ami azóta se múlik el:

Soha korábban nem volt vele semmi probléma (fél éves sincs a TV), kábelt megnéztem-kicseréltem, ki-be kapcsolás pihentetés nem segít.
Gyanítom hogy a látható sávban megadta magát a háttérvilágítás? (nem értek hozzá).

Ötlet esetleg? (ha valaki tud valami okosat, kérem privátot írjon)

Sajnos a garancia egyelőre nem jöhet szóba, ugyanis a tévét nyertem és nem kaptam meg hozzá a számlát amivel a garancia érvényes lenne (ezt megprbálom megszerezni, mert félek, hoyg garanciális a probléma)

Előre is köszi!

(#74254) devil-k válasza embersrise (#74253) üzenetére


devil-k
nagyúr

Szerviz, más megoldás nincs! :(

- mozi bolondéria -

(#74255) Tegla80 válasza embersrise (#74253) üzenetére


Tegla80
addikt

Szia
Hat ebben szepen elszallt egy sor led a hattervilagitasbol....
Volt mar itt valaki mostanaban ugyan ezen problemaval,nala kijelzocsere lett a vege,ha jol emlexem.
Szamlat keritsd elo,ez garis tema!!
(gari nelkul magad nem fogsz kijelzot venni bele az tuti,mert kb 80% a tv aranak. Szval keritsek elo neked ha ingyen szeretned +uszni.)

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#74256) Batib válasza embersrise (#74253) üzenetére


Batib
őstag

Ennek apropóján. Már régóta mondom, hogy a Samsung folyamatosan csökkenti a backlites tv-iben a ledek számát. Ennek kompenzálására tulvezérlik a ledeket. Az F sorozatttól egyértelműen látszik az eredmény. Tévészerelő ismerőseim panaszkodnak, hogy elég sok a led hibás tv, és csak kijelzőt ad a gyár a javításhoz. A KP-s javításhoz elég lenne led sort cserélni de azt nem kapnak.
A Hsorozatban még az F-hez képest is csökkentik a ledek számát.
A képen felül egy 40-es F, alul egy 48-as H. És ennél még vannak durvább dolgok is.

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#74257) Tegla80 válasza Batib (#74256) üzenetére


Tegla80
addikt

Nem szeretnem meg veletlenul sem vedeni a samut,ezt elore tisztazzuk.
Azonban az is igaz,h a led technika is rohamosan fejlodik kozben,igy lehet ez is kozrejatszik a ledek szamat illeto csokkenesben.Fenyeroben/fogyastasban sokkal jobb szamok vannak mar,mint par eve .Igy a kulonbozo led termekek egyre jobban benne vannak a hetkoznapjainkban is.Lehet ez is kozrejatszik es a "kevesebb mar tobb" is jelenleg.
A meghibasodasokra ez persze nem mentseg,de a led darabszamok csokkenesere lehet egy alternativa esetleg.

Kozben kikerestem
"F6400 a masik"

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#74258) Tamás007 válasza devil-k (#74248) üzenetére


Tamás007
csendes tag

Szia! Még nézegettem pár típust! Mi a véleményed? Samsung UE48H6200 155.380ft vagy Samsung UE48H6400 179.090 Ft de van hozzá 2db szemüveg is és 400Hz

(#74259) Batib válasza Tegla80 (#74257) üzenetére


Batib
őstag

Ebben is lehet igazság, de tényleg megnőtt a led hibák száma az EH srozathoz képest.
És ehhez mit szólsz? Mindkettő 40-es.
H5303 vs. F5500

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#74260) g@bo válasza Flashget (#74249) üzenetére


g@bo
nagyúr

mit hasonlítok mihez, mi bajod? akkor a belépőszint volt 100k. az árakat hasonlítottam.
ne kötekedj... :(

(#74261) szaszapi válasza Batib (#74259) üzenetére


szaszapi
őstag

Ezek elég hangulatleromboló képek! :)

El sem tudom képzelni hogy ennyi ledsorral hogy lesz egyenletes a háttérvilágítás.H6400-ról van képed?

(#74262) Tegla80 válasza Batib (#74259) üzenetére


Tegla80
addikt

Hat jah...
Ezen boven latszik az arcsokkentes mikentje es ezt mar nem lehet arra fogni,h esetleg fejlodott a technika.Itt mar latvanyosan kevesebb sorra es szamban is a led a regebbi mellett.
Olcso tv is kell a nepnek es ennek ez az ara ami latszik.

Klafa es latvanyos kepek,koszi a megosztast. :R

Sony® & PlayStation®

(#74263) g@bo válasza Tegla80 (#74262) üzenetére


g@bo
nagyúr

megspórolnak 20 db ledet amivel kockáztatják, hogy a masina jó ha kihúzza a gariidő végéig?

okosak.

(#74264) L@cek válasza Tegla80 (#74194) üzenetére


L@cek
újonc

Nem állítottam el semmit csak vissza kellett állítani inaktívra a Hotel Mode-ot és visszajöttek a digitális csatornák. Az ajánlott helyről nem találtam megoldást a Pendrivos felvétel készítés menetéről a C650-re.

(#74265) macy válasza g@bo (#74263) üzenetére


macy
addikt

A gyártóknak nem érdekük, hogy a végtelenségig használd a terméküket. Különben hogy adnák el az új termékeket? Ezt hívják tervezett elévülésnek.

(#74266) Flashget válasza g@bo (#74260) üzenetére


Flashget
félisten

Nem kötekedtem az teljesen másképpen nézett volna ki.
Almát hasonlítottál körtéhez talán így már érteni fogod.

Realme GT Master Edition

(#74267) g@bo válasza Flashget (#74266) üzenetére


g@bo
nagyúr

árat árhoz hasonlitottam, nincs körte és alma, nem látok ilyet emlitve. bármennyire is próbálod odaképzelni.

macy, az nem 2 év. és mint látható, két év alatt a tévém is avult rendesen. nem kell tönkremennie, hogy vegyek jobbat.

[ Szerkesztve ]

(#74268) Daffni2 válasza embersrise (#74253) üzenetére


Daffni2
addikt

Garancia jegy van?

Mert a jótállásos javítás feltétele, vagy számla, vagy jótállási jegy.

"Aki ad,az nyer"

(#74269) Tegla80 válasza L@cek (#74264) üzenetére


Tegla80
addikt

Letezik leiras/vidi boven rola....nezelodj,hatha osszejon.
[link]

Sony® & PlayStation®

(#74270) macy válasza g@bo (#74267) üzenetére


macy
addikt

Az lehet, viszont a nagy többség nem 2 évig használná a tv-jét, ahogy én is 8 évig néztem a régi samut. És még most is az menne, ha nem kellett volna a full hd.

(#74271) raiden1bak válasza Tegla80 (#74262) üzenetére


raiden1bak
tag

Na paszdmeg! Az ember azt hinné,hogy előre lépés képminosegben az ujjab modellek a regitől!Aztán jonnek az ilyen kis turpiszsagok!Pont ma gondolkoztam azaon hogy miert dragabbak most az azonos kategoriban levő LG tvk.

(#74272) Flashget válasza raiden1bak (#74271) üzenetére


Flashget
félisten

Többször írtam, hogy a D6500-hoz képest az F6640 képe gyengébb...láttam a H6500-at detto.
a turpisságok abból adódnak, hogy a samsung valamit ad, de el is vesz különben az áraikat nem tudná tartani vagy urambocsánat csökkenteni.

Realme GT Master Edition

(#74273) g@bo válasza macy (#74270) üzenetére


g@bo
nagyúr

akkor eménykedem... kihúzza pár évig. :D mást nem tehetek.

innentől érdemes lenne lebeszélni a népeket a samsungról.... inkább +10k és lg, mint biztos hulladék.

[ Szerkesztve ]

(#74274) devil-k válasza g@bo (#74273) üzenetére


devil-k
nagyúr

Az LG is ugyanolyan hulladék, mint a Samsung. Egykutya.

- mozi bolondéria -

(#74275) Meghivott válasza devil-k (#74274) üzenetére


Meghivott
addikt

Sony?

(#74276) g@bo válasza devil-k (#74274) üzenetére


g@bo
nagyúr

akkor legyen sony vagy pana, mindegy. sok jóra nem számitok 120-150k kategóriában.
nekünk ez sok pénz, nyugatabbra nem...

(#74277) hype.skill


hype.skill
csendes tag

Hellász!
SAMSUNG UE55HU7500 TVmmel olyan problemam lenne, hogy a pcmre rakotve a windowsban tudja a 4Ks felbontast, ad kepet, viszont fifa 15nel ha a felbontast 4Kra allitom nosingal-t ir... FullHDban (1920x1080) fut a jatek, 4Knal (3840×2160) viszont nem... A kabel tudja a 4Kt.
Esetleg valaki valami otlet?
Nagyon koszonom elore is!

[ Szerkesztve ]

(#74278) devil-k válasza hype.skill (#74277) üzenetére


devil-k
nagyúr

A játék is tudja a 4K-t?! Mert ha nem, az sosem fog natív 4K-ban hasítani.

- mozi bolondéria -

(#74279) Meghivott válasza devil-k (#74278) üzenetére


Meghivott
addikt

Dehogy tudja

(#74280) devil-k válasza Meghivott (#74279) üzenetére


devil-k
nagyúr

Akkor Game Over!

Az utóbbi kérdésedre a válasz:

A Sony TV-ket annyira nem ismerem, de a vetítőm viszont Sony és meg vagyok vele elégedve!

- mozi bolondéria -

(#74281) hype.skill válasza devil-k (#74278) üzenetére


hype.skill
csendes tag

Jezusom emberek, ne már...
Persze hogy tudja...

(#74282) Meghivott válasza hype.skill (#74281) üzenetére


Meghivott
addikt

Ja hogy pc?!
Bocs akkor!

(#74283) jsk válasza kali (#74252) üzenetére


jsk
senior tag

Engem is érdekel a 3D, kár hogy a 6-os szériából kihagyják. Minden akciódús blockbustert 3D-ben nézünk, mert a szar story miatt kell legalább annyi plusz. Viszont egy krimit, drámát, vígjátékot eszembe sem jutna szemüveggel az orromon nézni.

Hátha a 2016-os tévékben visszarakják, akkora van tervezve a csere:)

(#74284) devil-k válasza jsk (#74283) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nekem már édes kevés a 3D, hogy megmentsen bármilyen filmet is. :(

- mozi bolondéria -

(#74285) szaszapi válasza hype.skill (#74281) üzenetére


szaszapi
őstag

szerintem itt nézz körül:

[link]

(#74286) Flashget válasza jsk (#74283) üzenetére


Flashget
félisten

Engem is érdekel a 3D, kár hogy a 6-os szériából kihagyják.

Ezt azért ne vedd készpénznek..pletyka még csak.

Realme GT Master Edition

(#74287) kali válasza jsk (#74283) üzenetére


kali
legenda

nekem még f6xxx van, így adott a 3d, bár van egy olyan érzésem, hogy a későbbiekben a nagyobb méretre ugrás miatt lesz másik tv, mert ez csak 40" - bár jelen helyzetben elég -, viszont akkor tényleg agyalni kell majd a 3d képes típuson, ár/érték arányon...stb.
vannak olyan filmek, amiken tényleg sokat dobnak a jó 3d látványok, bár a nagyon rosszat az sem menti meg, de a jóból képes még jobbat csinálni.

(#74288) hype.skill válasza szaszapi (#74285) üzenetére


hype.skill
csendes tag

Köszönöm szépen! :B

(#74289) razzorr


razzorr
őstag

Olvasom, hogy a 40H5000 típus tudja a PIP funkciót. Érdekelne 1-2 részlet róla,hogy normál digitális adást tud pipelni vagy tud esetleg pendriveról lejátszott filmet tv adással is pipelni? Vagy hogy működik ez a dolog?
Mert ezzel így többet tud mint az LG amit kinéztem ebben a kategóriában.

(#74290) RudY válasza razzorr (#74289) üzenetére


RudY
addikt

TV adás mellé bármilyen külső forrást be tud tenni.

(#74291) hype.skill válasza szaszapi (#74285) üzenetére


hype.skill
csendes tag

Ha bekapcsolom az UHD COLOR-t, meg a windowst sem jon be... :/

(#74292) gboszi válasza hype.skill (#74277) üzenetére


gboszi
senior tag

Irigylésreméltó a problémád... :D

"If you're good at something, never do it for free!"

(#74293) razzorr válasza RudY (#74290) üzenetére


razzorr
őstag

Akkor öröm és boldogság :)
Gondolom nem csak fele-fele arányban tudja,hanem kis ablakba is lehet rakni és az áttetszőséget is tudom állítani.
Egyébként hol érdemes venni a tv-t,nem ragaszkodom a legóccóbb webshophoz,inkább a normális gyári gari érdekel.

(#74294) embersrise


embersrise
csendes tag

Köszönöm a válaszokat!

Sejtettem, hogy ez garis ügy lesz...

Szerencsére időközben reagállt is az illetékes, és ha minden igaz a héten elintézik nekem a hiányzó számlát, úgyhogy van remény a garanciáztatásra

(#74295) Jaded válasza Tamás007 (#74251) üzenetére


Jaded
senior tag

Hirtelen nem tudok ajánlani semmit. Mire, mekkora helyre kellene? Én most egy Pioneer VSX-424-et vettem Wharfedale Vardus VR-300-as szettel (egy Pioneer VSX-418-at váltott Jamo hm szettel). Ez sima belépő szint, így volt 150ezer ft. Ettől lehet menni a milliós határig :) de ez itt off, kérdezz rá a házimozi topikban. A komponensekre amiket beírtam, rákereshetsz, Google a barátod. :)

Renault Megane IV Limited

(#74296) galaxys80


galaxys80
veterán

SD adások esetén ( TV, DVD) is javasolt az élességet 0-ra állítani? (én jelenleg 30-on használom) HD esetén az tiszta, hogy 0 a megfelelő érték.

(#74297) dethroner válasza PuMbA (#74218) üzenetére


dethroner
veterán

Valamit félre néztél, ugyanis aktív szemüveget használ a mozi. De semmi vibrálás, hihetetlenül tökéletes a kép. Két 3D filmet láttam eddig ott, itthon is megnéztem már párat(igaz csak a beépített lejátszón mkv), de semmiféle vibrálást nem tapasztaltunk.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#74298) galaxys80 válasza galaxys80 (#74296) üzenetére


galaxys80
veterán

Illetve játék esetén (xbox) érdemesebb a fényerőt feljebb tenni vagy maradhat amennyin filmet szoktam nézni? (9)

(#74299) dethroner válasza Batib (#74256) üzenetére


dethroner
veterán

Akkor led hiba esetén lehet meg kellene próbálkozni valami led szalaggal, hátha kiváltható a gyári megoldás ;]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#74300) senki66


senki66
senior tag

Akinek rossz a szeme (+- dioptriás) és szemüveget visel az tudja valahogyan a 3D-és műsort élvezni? Én próbáltam a szemüveg alá/fölé rakni a 3d szemcsit, de sehogyan sem volt az igazi. Létezik olyan 3D szemüveg, amit hozzá lehet kalibrálni a szemhez, ha igen mennyibe kerülhet egy(több) ilyen?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.