Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Asztali PC-be, nem lenne jobb egy ilyen modul LPDDR5X-el, mint a DDR5?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#2) .mf válasza tibaimp (#1) üzenetére


.mf
veterán

Miért is lenne jobb?
- több helyet foglal az alaplapon, a 4 slot helyett csak 2 ilyen férne el
- nehezebb ki- és beszerelni
- drágább
- rosszabbak az időzítései
Ez kifejezetten laptopokba készült, ahova lapos megoldás kell.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#3) arabus válasza .mf (#2) üzenetére


arabus
addikt

8db már nem tudom hogyan férne el?
Még egy plusz alaplapon?

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#4) tibaimp válasza .mf (#2) üzenetére


tibaimp
nagyúr

A tuning lapokon eleve csak 2 DIMM foglalat van, de ez más tészta.

Én arra gondoltam, hogy maga a memória típusa, az LPDDR5X nem lenne-e jobb, mint a DDR5? Például egy erős IGP-s APU-hoz?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#5) Graphics válasza tibaimp (#4) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Tuning lapokon 2 DIMM foglalat?

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#6) tibaimp válasza Graphics (#5) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Hirtelen ezt a kettőt találtam, de van kb. az összes gyártónak: [link] , [link]
Sőt, van olyan, ahol még el is van forgatva 90°-al, hogy ne legyen a légáramlás útjába!

(meglepődnék, ha ez Neked új lenne... ;) )

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#7) Graphics válasza tibaimp (#6) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Régebben nem volt ez megszokott, nekem kicsit új volt :D

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#8) tibaimp válasza Graphics (#7) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Örülök, hogy segíthettem. Mindig tanul az ember. :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#9) .mf válasza tibaimp (#4) üzenetére


.mf
veterán

"Én arra gondoltam, hogy maga a memória típusa, az LPDDR5X nem lenne-e jobb, mint a DDR5?"

Az LP előtag = Low Power. A frekvencia sem magasabb, mint a DDR5, az időzítés meg sokkal gyengébb, alapesetben pedig a CPU érzékenyebb az időzítésre. A sávszél ugyan kell az IGP-nek, de ennek is csak azért nagy a sávszéle, mert alapból kétcsatornás; máskülönben ugyanannyi, mint a DDR5 (2x DDR5-7500 szintén 120 GBps). Szóval továbbra sem értem, miért gondolod, hogy ez jobb lenne...

Az IGP-nek az tenne jót, ha a procik eleve 3-4-csatornásak lennének, és az alaplapon a 4 modul 4 csatorna lenne.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#10) tibaimp válasza .mf (#9) üzenetére


tibaimp
nagyúr

"miért gondolod, hogy ez jobb lenne..." -- nem gondolom, kérdezem/kérdeztem. De OK, végül is igazad lehet.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#11) Lokii válasza tibaimp (#6) üzenetére


Lokii
aktív tag

Na én is tanultam valamit, nem tudtam :B ^^

Need for speed world:0DARIUS0 , Battle.net: Dunna#2926

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.