Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-11-20 07:55:08

LOGOUT.hu

Samsung LCD és LED TV-k

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#74951) monroe8609


monroe8609
aktív tag

sziasztok

Valakinek tapasztalata ezzel a tv vel kapcsolatban??Samsung UE55H6203 Mennyire megbizhato,Milyen keppel rendelkezik?

[ Szerkesztve ]

(#74952) Jaded


Jaded
senior tag

Sziasztok! Van egy H6200-as tv-m, összekötöttem egy Pioneer házimozi erősítővel HDMI-n, így működik az ARC. Ha az erősítő távjával állítom a hangerőt az látszik a tv-n és ugyanúgy vissza is. Viszont ha kikapcsolok mindent, majd vissza, a tv visszaáll a tv hangszórójára. Nem tud mindig a házimozin szólni?
Ha jól értem, ha kikapcsolom a tv-t ki kéne kapcsolnia az erősítőt és fordítva. Viszont ez sem megy. Vagy én tudok valamit rosszul, esetleg beállítási hiba?

Renault Megane IV Limited

(#74953) cyberkind


cyberkind
félisten

A statikus zaj eltüntetésére mit szoktak csinálni?

Paranormal Cocktivity

(#74954) bodojani


bodojani
csendes tag

Sziasztok!
Vettem egy UE48H6650 - készüléket, annyi a gondom vele, hogy nem tudom az AUDIO kimenetét működésre bírni, a két kábel helyesen bedugva egy Sony kistorony bemenetére (másik tévével működik), ezen átkapcsolom a menüben, hogy a kimenetről szóljon, de nem csinál semmit.
Van valami tipp, hogy oldjam meg?

(#74955) gorog67 válasza bodojani (#74954) üzenetére


gorog67
aktív tag

A legtöbb Samun nincs is RCA audio kimenet, csak bemenet. Próbálkozhatsz a fülhallgató kimenettel vagy a Scart-tal.
[#74939] -re valaki?

[ Szerkesztve ]

(#74956) ujlakany1993


ujlakany1993
aktív tag

Sziasztok. Adott egy ue48h6200-as tv. Milyen szemüveg kell hozzá?

(#74957) Flashget válasza ujlakany1993 (#74956) üzenetére


Flashget
félisten

20-as háttérvilágításhoz napszemüveg.
homályos vagy olvashatatlan felülethez szemorvos által ajánlott megfelelő dioptriás szemüveg.
esetleg 3D-re gondoltál?
:)

[link]

Realme GT Master Edition

(#74958) Csocsesz75 válasza Flashget (#74957) üzenetére


Csocsesz75
őstag

Half-SBS 3d-hez meg ilyen kell, egy jobbos és egy balos [link] :)

(#74959) warzone1980


warzone1980
újonc

Sziasztok!
Van egy olyan gondom,hogy kb 2 évig külső vinyóról ment minden film tv-n,tökéletesen vitt mindent.Aztán gondolt egyet és nem ismer fel semmilyen videófájlt a vinyón,formáztam a vinyót,semmi eredmény.Nem volt semmi változtatás tv-n se vinyón se.Tv-t áramtalanitottam vissza semmi.
TV:Samsung UE 32D6100SW
VINYÓ:320gb Samsung
Volt nálam kölcsön másik külső vinyó más márkájú azt se vitte már,tulajnak az ment Samsung tvjén.
Köszönöm előre is az ötleteket,válaszokat!üdv

(#74960) gorog67 válasza warzone1980 (#74959) üzenetére


gorog67
aktív tag

1. Másolj a vinyóra pár jpeget, hogy avval mit kezd!
2. Próbáld ki a film lejátszást pendrájvról!

Így kiderül, hogy a tv vagy a vinyó a hibás, bár, ha a kölcsön vinyó sem ment, akkor esélyes, hogy a tv szoftvere bolondult meg. Nem frissítettél mostanában?

(#74961) warzone1980 válasza gorog67 (#74960) üzenetére


warzone1980
újonc

Nem frissitettem,pendrive-al próbáltam vmi samsung oldalról leszedett drivert rátenni de nem olvasta.
Routerem nincs,a modemet nem lehet összekötni a tv-vel és úgy frissitést keresni?

(#74962) warzone1980 válasza warzone1980 (#74961) üzenetére


warzone1980
újonc

Ja még annyi mintha a tv a régi mappákat látná a vinyón,formázás elöttieket.

(#74963) Flashget válasza warzone1980 (#74961) üzenetére


Flashget
félisten

Ne frissíts!
Lehet maga a tv ezen USB portja dobta be az unalmast, előbb nézd meg penről filmet vagy képet ugyanott.

Realme GT Master Edition

(#74964) gorog67 válasza warzone1980 (#74961) üzenetére


gorog67
aktív tag

Megpróbálhatod, nagy bajt nem csinálsz. Pendrájvról játszik mp3-at, jpeg-et, divx-et, mkv-t?
Én vinyóra másoltam fel a frissítőfájlokat és azt sem találta, bár nem volt üres. Ha most éppen a te vinyód üres, megpróbálhatod onnan is a szoftverfrissítést.
Ja, ha a könyvtárstruktúra sem jelenik meg, akkor hallgass az előttem szóló félistenre!
Nem mozog a csati? Nem törött ki? Én pc-nél már jártam úgy, hogy a térdemmel kiütöttem a pendrájvot, de ott a kulcs hajlott meg, nem az aljzat.

[ Szerkesztve ]

(#74965) hodostamas


hodostamas
addikt

3D filmnél mennyire szabad átlátszania az egyik szemnek szánt anyag a másikban?

Bizonyos jeleneteknél, főleg ahol pl a tárgyak messze vannak, rendesen látom a szellemképet. :(

40H6400, gyári szemüveg.

(#74966) sandró60 válasza warzone1980 (#74962) üzenetére


sandró60
addikt

Elképzelhető,hogy a tévé memóriája nem tudja frissiteni magát.Próbálj egy alaphelyzetbe állitást.Nálam is van úgy amikor letörlöm a winchestert és másolok más filmet akkor a tévé egy pillanatra beolvassa az elöző filmeket amit már letöröltem.Lehet,hogy nálad még működik az a megoldás a távirányiton legalább 10s-ig nyomd az exit gombot.

[ Szerkesztve ]

(#74967) gorog67 válasza hodostamas (#74965) üzenetére


gorog67
aktív tag

Én is tapasztaltam ilyet, megállítottam a filmet és volt szellemkép. Ha szerencséd van, akkor a videóanyag gyatra, ha nincs, akkor a tévéd ennyit tud. Ellenőrizd több filmmel is!

(#74968) warzone1980 válasza gorog67 (#74964) üzenetére


warzone1980
újonc

Na megvolt pendrive teszt:mp4,avi,bdrip,mkv,jpeg
A filmeket látja de beolvasáskor ledob usb-röl visszakapcsol tvre.
Jpeg fájlokat nem látta.

(#74969) hodostamas válasza gorog67 (#74967) üzenetére


hodostamas
addikt

Tobb filmnel is megvan, de csak bizonyos jelenetnel, szineknek.. Pl fekete hatter, es hullo ho.. Na ott durvan. Alapbol nincs gond a ter erzettel, csak finnyas vagyok, es elegge meglatom neha ezt.

(#74970) warzone1980 válasza warzone1980 (#74968) üzenetére


warzone1980
újonc

Az alaphelyzetbe állitás mit eredményez?csatornák gondolom törlődnek.
Valaki mondta van reset gomb Samsungja hátulján?

(#74971) sandró60 válasza warzone1980 (#74968) üzenetére


sandró60
addikt

Elképzelhető nem elég gyors a pendrive.
Mentsd el penre a csatorna listát.Ahogy irtam legalább 10 másodpercig tartsd nyomva az exit gombot.

[ Szerkesztve ]

(#74972) gorog67 válasza hodostamas (#74969) üzenetére


gorog67
aktív tag

Másold ki a filmet pendrájvra és vidd el egy barátodhoz, üzletbe, ahol meg tudod nézni egy másik tévén!

(#74973) warzone1980 válasza sandró60 (#74971) üzenetére


warzone1980
újonc

Holnap letesztelem ezt az exit gombos verziót,meg a modemeset.
Köszi a válaszokat!

(#74974) aneda


aneda
aktív tag

Üdv Urak,
Tegnap előtt vásároltam egy 40H6200-at, kérdésem lenne működik-e "hadonászós" távirányítóval?
A MM-ben a Samsungos arc szerint nem, a honlap szerint igen...

Az oroszok már a spájzban vannak!

(#74975) gorog67 válasza aneda (#74974) üzenetére


gorog67
aktív tag

A Samsung pólós srácok részt vesznek oktatáson, szóval nem hülyék. De, ha már ott voltál a boltban, akár ki is próbálhattátok volna.

(#74976) dany27


dany27
őstag

Sziasztok!

Van egy Samsung UE40F6400A TV-m és szeretnék hozzá vásárolni egeret és billentyűzetet.
Az lenne a kérdésem hogy bármilyen drót nélkülit megeszik vagy csak valami speckó jó hozzá?

Előre is köszi a válaszokat!

(#74977) tome0001


tome0001
senior tag

Nem tudjátok hogy melyik pesti Mediamarktban, Euronics-ben vagy Samsung storeban van kiállítva 50 collos H6200 típus? Vétel előtt elmennék élőben megnézni. Köszi előre is.

(#74978) bodojani válasza gorog67 (#74955) üzenetére


bodojani
csendes tag

Köszönöm, elnéztem, csak az RCA csatlakozók színét néztem a feliratot nem.

(#74979) Tamás007


Tamás007
csendes tag

Sziasztok! Van arra mód, hogy a Samsung H6400-as tv-m által rögzített felvételt lementsem számítógépre? Megformázza a tárolót és utána nem olvasható csak a tv-n! Meg lehet kerülni valahogyan ezt a védelmet?

(#74980) Flashget válasza Tamás007 (#74979) üzenetére


Flashget
félisten

Hivatalosan nem.
Nem hivatalosan ha samygos srácok megoldják egy hack vagy progi útján.
Ezek ellen jönnek az újabb fw-k általában amiknek nem publikusak a tartalmuk. ;)

Realme GT Master Edition

(#74981) PuMbA válasza monroe8609 (#74951) üzenetére


PuMbA
titán

Ekkora méretben nem érdemes ilyen low-end modellt venni :) H6400-nél nézelődj kicsivel kisebb méretben :)

(#74982) Jaksi45 válasza sandró60 (#74471) üzenetére


Jaksi45
csendes tag

Kösz a gyors választ, kipróbáltam, OK.

(#74983) mattheus válasza Flashget (#74957) üzenetére


mattheus
őstag

régen nevettem ilyen jót :D

(#74984) To_Pet


To_Pet
tag

Sziasztok!

Szükségem lenne egy kis segítségre.
Van egy samsung ue40es6560-as tv-m, amivel allshare progival szoktam a pc-ről filmeket nézni. Ezzel nincs is semmi probléma. Viszont a közelmúltban beszereztem egy új routert aminek van usb portja (tplink 1043nd) és felmerült bennem, hogy erre tennék egy hdd-t és innen nézném a filmeket, hogy ne kelljen mindig mennie a szgépnek. Egyelőre csak egy pendrive-ot dugtam a routerbe, amit el is érek a számítógépről hálózaton keresztül és a tv is látja a forrásoknál, de ha a tv-n kiválasztom akkor azt írja, hogy a "A kérés nem teljesíthető. A media play visszatér a kezdőképernyőre"
Tudna nekem valaki segíteni, hogy hogyan tudnék a hálózati meghajtóról filmet lejátszani?

Előre is köszi a válaszokat!

(#74985) Headless válasza To_Pet (#74984) üzenetére


Headless
őstag

Ha a 1043-on gyári fw van és nem is szeretnéd lecserélni, nem fog működni, azonban nem gyári fw-vel (openWRT, DD-WRT) simán megy de ez ebbe a topicba szerintem off, 1043ND topic. Itt érdemes utána olvasni a dolgoknak, és ha belevágsz akkor várunk szívesen a kérdésekkel ott.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#74986) Markyxx


Markyxx
tag

Sziasztok,

Most vásároltam egy Samsung UE32H4500-as Smart TV-t.
Ráfrissítettem a legújabb gyári firmware-t. (2130-as)
Itthon UPC-s kábel TV van Mediacard-al.

Lefutattam a wizzardot, szépen megtalálja seperc az összes UPC-s beállítást, csatornát, minden tökéletes jön is.
Viszont hol a pékbe lehet variálni a csatorna sorrendet? Az Adás/Csatorna szerkesztése menüpontban a „Szám módos” menüpont inaktív.
A csatorna listát le tudom menteni egy másik menünél USB-re, amit aztán biztos lehet szerkeszteni pc-n(*.scm), de nehogy már ne lehessen valahogy a tévén is módosítani!

Segítsetek pls.

Köszi előre is
Üdv: Máté

Honor 90

(#74987) Tigi


Tigi
őstag

Sziasztok

A lányomnak van egy UE55ES6100WXXH tv-je és egy Note 2-je amin a legújabb (asszem 4.4.2.) hivatalos Android van.

A kérdésem az, hogy valahogy összelehet hozni ezekkel a képernyő tükrözést?

Előre is köszi. :R
üdv.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#74988) Tigi válasza To_Pet (#74984) üzenetére


Tigi
őstag

Hali

Miért nem a TV USB-be dugod a HDD-t?

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#74989) Headless válasza Tigi (#74988) üzenetére


Headless
őstag

Gondolom azért, hogy ne kelljen sose dugdosni... Vagy akár bárhonnan el lehessen érni a tartalmát a világból. Szerintem sokkal kényelmesebb mint dugdosni összevissza. Vagy akár a pc-t teljesen ki lehet iktatni a router letölti aztán kiküldi dlna-val a tvre

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#74990) Angel2014 válasza Markyxx (#74986) üzenetére


Angel2014
addikt

Szia!
Szám módos menüpont inaktív?

Nézd át nincs e kijelölve több csatorna , ha több van ,eltűnik a szám módosítása és inaktív lesz.
A pipákat vedd ki mindenből és ha csak egy, vagy egy sem akkor újra aktív lesz.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#74991) bozont válasza To_Pet (#74984) üzenetére


bozont
veterán

A router beállításoknál a mediaserver-t kell bekapcsolni. Most nem emlékszem már pontosan, de lehet hogy hozzá is kell adni a meghajtót, vagy könyvtárat. Meg először kicsit várni kell míg scanneli a meghajtót. Nálam működik, mondjuk nekem újabb H szériás TV van, nem tudom a régebbiek hogy viselik a dlna-t.

mod.: [link]

[ Szerkesztve ]

(#74992) Headless válasza bozont (#74991) üzenetére


Headless
őstag

Nekem az EH5300-assal nem ment a media server gyári FW-vel. Ez az ES-el egy évben készült, szerintem az se tudja kezelni.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#74993) Batib válasza Markyxx (#74986) üzenetére


Batib
őstag

Elsőre: menü - adás - csatornaszám szerkesztés/engedélyez

Angel2014 Ha egy sincs kijelölve akkor sem aktív.

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#74994) Tigi válasza Headless (#74989) üzenetére


Tigi
őstag

Értem, így már világos. :)

Erre valaki?

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#74995) Markyxx válasza Batib (#74993) üzenetére


Markyxx
tag

Köszi,

De az van, hogy nincs ilyen menü az "adás" -on belül.

Csak arra tudok gondolni, hogy az UPC beállítási miatt nem jeleníti meg.... :W

Honor 90

(#74996) bozont válasza Headless (#74992) üzenetére


bozont
veterán

Nekem működik, azért mondom. :) Egy 80GB-os vinyó van rákötve külső rack-ben, a TV pedig a H7000. Működött az 1043NDv1-gyel is, de most v2 van, azzal is. Persze a legfrissebb gyári fw van mindkettőn.

mod.: Mondjuk arra a célra amit szeretne egy NAS lenne a legjobb, torrent is mehet rajta, közben megy a megosztás. És nem fogyaszt sokat.

[ Szerkesztve ]

(#74997) Flashget válasza Tigi (#74987) üzenetére


Flashget
félisten

ES6100 tud screen mirros funkciót? szerintem nem.
ha a source gombot megnyomva nincs ilyen bemeneti választási lehetőség akkor nem tudja.

Realme GT Master Edition

(#74998) Batib válasza Markyxx (#74995) üzenetére


Batib
őstag

Ha lejjebb görgeted?

[ Szerkesztve ]

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#74999) Angel2014 válasza Batib (#74993) üzenetére


Angel2014
addikt

Nálam aktív és egy sincs kijelölve. :F

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#75000) Markyxx válasza Batib (#74998) üzenetére


Markyxx
tag

Köszi a képet.

Nálam az "kedv. szerk." után az "audioopciók" vannak.

Nálad UPC van médiacard-al? Milyen területei beállításokkal?
Arra tudok gondolni, hogy át kell tenni észtre vagy cseh-re, hogy megjelenjen....

[ Szerkesztve ]

Honor 90

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.