Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20452) Orlin válasza LonGleY (#20450) üzenetére


Orlin
addikt

:D

Akkor így remélem érthető!
A Next,Dev vagy a Opera 16 stabilhoz keresném a kiegészítőt!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#20453) fatal` válasza Orlin (#20452) üzenetére


fatal`
titán

Letiltották a kiegészítők futtatásának lehetőségét a belső lapokon (chrome módra), szóval nem lesz ilyen, maximum az egész gyorshívót lehet majd cserélni.

(#20454) Sk8erPeter válasza Penge_4 (#20447) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ja, mert ha kiadnák a Presto forráskódját, akkor NYILVÁN egyből rácsapnának, mint gyöngytyúk a takonyra, hirtelen összetartó fejlesztői közösség verbuválódna, tök simán bele tudnának nyúlni a kódba alapos dokumentáció nélkül, és egy hosszú távon is fejlesztett, legalább minimális népszerűségre szert tevő böngészőt sikerülne alkotni... ;] NYILVÁN. Ahogy az is nyilvánvaló, hogy a Presto kódja BIZTOS sokkal jobb, mint a WebKit/Blink-motoré.

Sk8erPeter

(#20455) chab7 válasza Penge_4 (#20447) üzenetére


chab7
addikt

Jajj, ha megszűnik az opera classic akkor mobilon nem fogok tudni böngészni. :W
De legalábbis vissza fog esni az ingerenciám, hogy mobilon böngésszek, mert annyit romlana a helyzet a többi böngészőt használva.
Ilyet ne kívánj nekem.

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#20456) fatal` válasza chab7 (#20455) üzenetére


fatal`
titán

Apk-ból fel fogod tudni telepíteni. A Classic pedig már nem fog frissülni sajnos, erőltetik ott is az új szart.

(#20457) LonGleY válasza fatal` (#20456) üzenetére


LonGleY
veterán

Tényleg, el is rakom. :] Külön honnan letölthető olyan verzióban, ami a Play-től függetlenített és véletlen sem akar majd updatelni?

Gyanítom, most pár évig ez lesz az egyetlen élhető darab. Többmagoson mondjuk már nem annyira idegesítők a WebKit-es böngészők.

(#20454) Sk8erPeter: utólag is +1 ;)

[ Szerkesztve ]

(#20458) Sk8erPeter válasza dqdb (#20441) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Tényleg, ha már böngészőablak kódja, meg ilyenek: az vajon miért van, hogy majdnem mindenféle ablaknak a fölső címsorát alapértelmezetten meg lehet fogni asszem a Windows Vista óta, és maximalizált állapotából "letépni", ugyanúgy, mint amikor a "Restore Down" gombra (Restore Down (Windows 8)) kattintok, és így visszaállítani a korábbi méretére, arrébb mozgatni, stb., DE Operánál (Dev. 17.0.1246.0) mindezt most már nem lehet? (Pedig korábbi Prestós Operánál ez is működött.) Mármint oké, ablakkezelésnél ezt ki lehet kapcsolni, de miért tették ezt? Elég zavaró, igencsak megszoktam, hogy ilyen módon "tépem le" az ablakokat a maximalizált állapotból (és rakom át esetleg másik kijelzőre).

Sk8erPeter

(#20459) Penge_4 válasza Sk8erPeter (#20454) üzenetére


Penge_4
veterán

Szerinted miért fejleszt akkor annyi mindenki eleve halálra ítélt böngészőt? Ha x év múlva kiadják, amikorra már senkit nem érdekel, akkor az lesz a forgatókönyv, amit te jósolsz.

De ha idejében adnák ki és tényleg rácsapna valami olyan csoport, akinek ugyanez a filozófiája (pl. a KDE csapata), csak eddig hiányzott az alap, akkor akár még jól is elsülhetne. És ezt pontosan tudja az Opera Software is.

Mert tudod vannak dolgok, amik üzletileg nem érik meg és csak mindenféle zárt forráskóddal meg licenszekkel meg jogdíjakkal bevédve magukat tudják megtartani a pozíciójukat, de ugyanakkor ingyen, lelkesedésből szárnyalhat.

A piaci részesedés pedig 17 évig senkit nem érdekelt a részvényeseken kívül. Még a felhasználók is úgy voltak vele, hogy annak ellenére, hogy közvetett hasznuk ugyan származna belőle, de közvetett hátrányuk is (lásd: mainstreammé válás), úgyhogy senki nem erőltette különösebben.

A Presto kódja meg már csak azért is jobb, mint a WebKit/Blink motoré, mert míg utóbbi "csak" egy motor, de még ha a Chromium API-t is veszed alapul is "csak" egy GUI-s renderelőmotor címsorral, addig nincs olyan, hogy külön Presto. Ha ez lehetséges lett volna, akkor valószínűleg a régi alá rakták volna be a Blinket, ahogy azt a hivatalos postok valamelyikében is hazudták mondták.

Szóval Presto forráskód az én szememben = a teljes funkcionalitású Opera a maga teljességében.

Ha valami kiherélt szart kap a közösség, azzal valóban nem lenne előrébb. De mivel
1. A Presto teljesen össze van/volt drótozva a régi Operával. Még az Opera Mail is egy letiltott böngészőrésszel rendelkező teljesértékű 12.x-es Opera.
2. Az új Opera egy sort nem tartalmaz éppen ezért a régi kódból, szóval számukra a Presto köré épített böngésző sem bír nagyobb jelentőséggel, mint maga a Presto core (már ha ebben az esetben van éles határvonal a core és a böngésző között).

(#20460) LonGleY válasza Penge_4 (#20459) üzenetére


LonGleY
veterán

Milyen közösségre gondolsz? Amelyik majd teljesen új JS motort fejleszt alá? :Đ Esetleg amelyik karbantartja azt az iszonytató mennyiségű bugot, ami mindig is jelen volt az Operában, és amit az eredeti fejlesztők sem tudtak felszámolni? Vagy amelyik majd rendesen többszálúsítja, függetleníti egymástól a tabokat? Aham-aham..

[ Szerkesztve ]

(#20461) lexter00


lexter00
őstag

Hova települnek a kiterjesztések?Mert kellene egy értesitőhang az egyik email kiterjesztésből csak nem tudom hogy hol keressem a gépen.

(#20462) fatal` válasza LonGleY (#20457) üzenetére


fatal`
titán

Elrakod a classic apkját, az már nem fog frissülni. Vagy fogod és újra aláírod a csomagot, akkor be sem köti magát a playhez, mert nem tudja. :)

(#20463) fatal` válasza Sk8erPeter (#20458) üzenetére


fatal`
titán

A címsorba helyezett fülek miatt nem megy. A régi operánál pont emiatt tartották meg azt az 1 pixelt a fülek felett.

Pl. róka esetében sem működik ez, de valószínűleg azért mert duplakattra új fület nyit nekem.

Elfelejtettem szerkeszteni, elnézést.

[ Szerkesztve ]

(#20464) Penge_4 válasza LonGleY (#20460) üzenetére


Penge_4
veterán

JS motor is van hozzá. Carakan. Az se kell már nekik semmire, ki is adhatják. Nyilván az is össze van drótozva vele.

A közösség pedig sok olyan dolgot is karbantart, ami pl. az Oracle-nek nem érte meg.

(#20465) Orlin


Orlin
addikt

Kíváncsi vagyok frissítik-e a Dev-et ma.
Elvileg hetente kellene.Főleg,hogy ez ablak bezárós dolog roppant idegesítő.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#20466) Orlin


Orlin
addikt

ctrl + p-re összeomlik az egész böngésző :Y

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#20467) fatal` válasza Orlin (#20466) üzenetére


fatal`
titán

És tényleg. :DDD De hát dev verzió, ez lenne a legnagyobb bug/hiányosság, de boldog lennék...

(#20468) fatal`


fatal`
titán

Kint van már a 17-es Next.

(#20469) w333 válasza fatal` (#20468) üzenetére


w333
félisten

Alapból van már benne könyvjelzősáv ? :U

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#20470) fatal` válasza w333 (#20469) üzenetére


fatal`
titán

Flagsban bekapcsolható ugyanúgy, ahogy eddig.

Egyelőre nincs random kilépkedés (bár nagyon keveset használtam) és CTRL+P-re sem omlik mint a dev.

Viszont a notification apikat bevezethetnék, hogy működjön a gmail checker addon.

(#20471) w333 válasza fatal` (#20470) üzenetére


w333
félisten

Még várok a 17 stabilra és ha jó lesz akkor váltok Chrome -ról :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#20472) fatal` válasza w333 (#20471) üzenetére


fatal`
titán

Nem megy minden Chrome addon sem, nincs csak könyvjelzősáv (igaz, az legalább mappázható).

(#20473) Orlin


Orlin
addikt

Local pass store

This extension is a password manager for Opera 15+ which aims to reimplement some of the old Opera's WAND features.

[link]

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#20474) fatal` válasza Orlin (#20473) üzenetére


fatal`
titán

Ez nálam nem működik :( Meg sem jelenik a kulcs ikon, de látom a kommentek között, hogy 16-ossal se ok valami az új verzióval. Mindenesetre ígéretes is lehet akár. :)

Érdekes, hogy a Next a buildszám alapján régebbi, mint a dev, mégsem találkoztam még a kilépős buggal.

(#20475) dqdb válasza fatal` (#20474) üzenetére


dqdb
Topikgazda

A bővítmény a forráskód alapján sajnos localStorage-ben tárolja a jelszavakat (ugyebár láttunk már olyan Opera hibát, hogy repült az egész a böngészőből való kilépéskor) webdb helyett, és mindenféle minimális titkosítás nélkül, szóval lenne még miben fejlődni. Minden oldalbetöltéskor JSON serializer kódot injektál az oldalba, mindig betölti az összes jelszót localStorage-ből, majd megint kódot injektál és azt lefuttatja. Nekem feleslegesen bonyolultnak és pazarlónak tűnik ez a megoldás, az első két lépés szükségességét nem igazán értem (JSON támogatás van a böngészőben natívan, a jelszavakat a bővítmény tudná tárolni egy singleton objektumban). Minden jelszóhoz három további control adatát képes elmenteni, ami a régi wandból ismerős lehet.

Szóval csak arra akarok kilyukadni, hogy nem rossz, de még lesz mit javítani rajta. És arra, hogy ezt natívan kellene, ha végre megjönne Norvégiában az eszük.

Érdekes, hogy a Next a buildszám alapján régebbi, mint a dev, mégsem találkoztam még a kilépős buggal.
A next buildben még nincsen benne, míg a developerben már igen :D

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20476) fatal` válasza dqdb (#20475) üzenetére


fatal`
titán

Nem, mert a korábbi developer buildben is benne volt már. :D

Pont a controlok miatt kellene a jelszókezelő, azt szerettem a wandban. Tudom, LastPass de nem akarok szinkronizálni. Bár a leírásod alapján ez nem valami biztonságos :(

(#20477) dqdb válasza fatal` (#20476) üzenetére


dqdb
Topikgazda

LastPass helyett állítólag jó a KeePass+KeePassHttp+chromeIPass trió. Nem próbáltam még, csak ajánlották. Ha a LastPass-ban lenne lehetőség saját szerver futtatására, akkor szívesen fizetnék is érte, de így köszönöm, részemről sem.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20478) LonGleY válasza dqdb (#20477) üzenetére


LonGleY
veterán

De miért is nem?..

[ Szerkesztve ]

(#20479) dqdb válasza LonGleY (#20478) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Azért, mert az itt leírtak számomra nem elegendőek. Látok sok blablát, néhány buzzwordot Wikipédia linkkel, de konkrétumot a protokollról és a forgalmazott adatokról nem igazán. Például ilyenekkel van problémám: egy belépési adat url-username-password hármasokból áll. A jelszót biztosan titkosítják, eddig oké. És a felhasználói nevet? Mert az is érzékeny adat. És az url-eket? Mert szerintem az is érzékeny adat, hogy melyik szerverekhez van eltárolt belépési adatod.

Opera Linkben sem szinkronizálom a jelszavaimat, ott sem olvastam ezekről az infókról rendes leírást, nem kizárólag a LastPass-szal van problémám.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20480) Black Plague válasza dqdb (#20479) üzenetére


Black Plague
tag

Ethical hacking 2013

Tekerj a 31 : percig ott lesz számodra érdekes Last pass+ yubico key

(#20481) dqdb válasza Black Plague (#20480) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Köszi a linket. Az ott látható módszer szerintem egyáltalán nem a LastPass hibája/hiányossága, hanem a böngészőé, amelyik nem védi meg a telepített bővítményeket a külső módosítás ellen.

Ma délelőtt olvastam a Desktop Team blogon, hogy egy Opera alkalmazott szerint ([1], [2]) azért nem lehet még O17-ben az alapértelmezett keresőket módosítani, mert meg szeretnék akadályozni, hogy azokat külső alkalmazások felülírhassák, és még nem dolgozták ki erre a megoldást (inkább nem kommentálnám ezt az indokot és a realitását $€£¥). Ezután és a linkelt videó megnézése után úgy érzem, muszáj lesz feltenni azt a kérdést, hogy a hivatalos add-on oldalról feltelepített bővítményeket, mint például a LastPass mivel kívánják megvédeni attól, hogy bárki beletúrjon a forrásukba kompromittálva azt, mert most egy gyors teszt alapján nincsen erre semmi ellenőrzés ;]

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20482) Black Plague válasza dqdb (#20481) üzenetére


Black Plague
tag

Szerintem erre egy olyan tipusű megoldás lehetne a jó mint pl ami a WP áruházban van...WP rendszerre nem kell még biztonsági eszkőz..ÉN el tudnék képezni valami ilyesmit szűrést a különbözö böngészők és oprendszerek áruházainál is..igaz akkor nem lennének több százezres app mennyiségel de talán az appok és ahova telepítve vannak talán biztonságban lennének

(#20483) dqdb válasza Sk8erPeter (#20458) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Tényleg, ha már böngészőablak kódja, meg ilyenek: az vajon miért van, hogy majdnem mindenféle ablaknak a fölső címsorát alapértelmezetten meg lehet fogni asszem a Windows Vista óta, ... Operánál (Dev. 17.0.1246.0) mindezt most már nem lehet?
Ennek a támogatására a saját non-client implementáció miatt külön kódot kellett volna írniuk, folytassam? :DDD Rengetegen kérték tőlük, hogy teljes képernyős ablak esetén a fülsávban az O12-höz hasonlóan a duplaklikk új fület nyisson és ne állítsa vissza normál méretűre, de a válasz határozott nem volt (link nincsen, elfelejtettem elmenteni).

hunfatal: A címsorba helyezett fülek miatt nem megy. A régi operánál pont emiatt tartották meg azt az 1 pixelt a fülek felett.
O17-ben a flagsben kikapcsolható az 1 pixeles rész, ha nem szereted.

Penge_4: A Presto kódja meg már csak azért is jobb, mint a WebKit/Blink motoré ... A Presto teljesen össze van/volt drótozva a régi Operával.
Fejlesztőként azt kell mondanom, hogy látatlanul is 10-ből 9-szer egy moduláris kód sokkal jobb, mint egy monolitikus monstrum.

Black Plague: az Opera bővítményeknél most is van code review, szóval szemét/biztonságilag problémás kód nem kerül fel. De azt jelenleg semmi sem akadályozza meg, hogy egy külső alkalmazás kicsinosítson egy biztonságos forrásból telepített bővítményt. Feltettem a kérdést, kíváncsi leszek a hivatalos válaszra.

"This has been requested many times: we are working on limiting the HDD usage"
[link]

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20484) LonGleY válasza dqdb (#20483) üzenetére


LonGleY
veterán

A régi Operában skin-ek válogatták, hogy volt-e 1 pixel vagy sem.

(#20485) #41133696


#41133696
törölt tag

Vistára felraktam próbálgatni, az HDD-s partíción van úgyis :)

(#20486) LonGleY válasza #41133696 (#20485) üzenetére


LonGleY
veterán

Vista? Wtf?

(#20487) Sk8erPeter válasza #41133696 (#20485) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

És most ezzel mit akartál mondani? :DDD

===================

(#20480) Black Plague :
jó ez a videó, kifejezetten érdekes az előadás! Végignéztem, köszi a linket. :)

===================

(#20483) dqdb :
nem értem: most kipróbáltam, és most "le tudom tépni" a maximalizált állapotból. Opera Developer 17.0.1246.0 verzió, elvileg ugyanaz, mint amit korábban próbáltam.
Fogalmam sincs, mi változott, elvileg semmi, a verzió is ugyanaz. Igazából csak annyi változhatott, hogy azóta volt újraindítva a böngésző is, Windows is, más nem. Ezt most elkönyvelem a misztikus hibák közé. :D

Azért a fülletépéstől, másik ablakból visszarendezgetéstől még mindig omlik párszor a böngésző, ha ügyesen csinálom. :D

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#20488) Sk8erPeter válasza Orlin (#20466) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Valóban omlik Ctrl+P-re az Opera Developer 17.0.1246.0. :D

====

(#20483) dqdb :
még erre elfelejtettem reagálni:

"Fejlesztőként azt kell mondanom, hogy látatlanul is 10-ből 9-szer egy moduláris kód sokkal jobb, mint egy monolitikus monstrum."
Teljes mértékben egyetértek.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#20489) #41133696 válasza Sk8erPeter (#20487) üzenetére


#41133696
törölt tag

Csak annyit, hogy ameddig nem lesz valamilyen formában áthelyezhető benne -akár paraméterezéssel - a gyorsítótár addig csak a harmadlagos rendszeremen lesz fent, a két SSD-sen (Windows 7 és 8) nem :)

(#20486) LonGleY: Mi a gond a Vistával? Sok emberrel ellentétben nekem abszolút bejött a rendszer SP1-től kezdve már baráti volt, és ha már anno ezt is megvettem, mint eddig az összes MS OS-t OEM 32 bites XP-vel kezdve a dolgot miért ne használnám? A Vistás gépre van licencelve egy 64-bites XP és egy 64- bites W7 is. Az XP-t már azért nem használom, a polcon van :)

(#20490) Sk8erPeter válasza Penge_4 (#20459) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Szerinted miért fejleszt akkor annyi mindenki eleve halálra ítélt böngészőt? Ha x év múlva kiadják, amikorra már senkit nem érdekel, akkor az lesz a forgatókönyv, amit te jósolsz."
Nem értem, mi ebből a következtetés? Hogy azért fejlesztenek halálra ítélt böngészőt, mert az sokkal jobb, mint a többi, de a jobb kóddal megírt böngészők eleve halálra vannak ítélve? :DDD Nem látom az ok-okozati összefüggést, egyáltalán az értelmet ebben a két mondatban.

"De ha idejében adnák ki és tényleg rácsapna valami olyan csoport, akinek ugyanez a filozófiája (pl. a KDE csapata), csak eddig hiányzott az alap, akkor akár még jól is elsülhetne. És ezt pontosan tudja az Opera Software is."
Jah, tehát valójában a Presto minden eddiginél forradalmibb módon volt elképesztő igényes kóddal rendelkező, és valóban csak azért nem adják ki a forráskódot, hogy nehogy ezt a know-how-t valami ügyesebb cég ellopja tőlük, mert ők ám mindenkinél jobbak és ügyesebbek, biztos nem ám egy évek óta toldozgatott-foldozgatott széjjeldrótozott szar, amit egyszerűbb volt elölről kezdeni, mint szépítgetni. Az is lehet, hogy szép kódja volt, az is lehet, hogy undorító hányadék lett már a végére, mivel nagyon sok éve hurcolják már az örökségeket, de nem tudom, még ezt hányszor kell átrágni, úgysem tudjuk megítélni.
Az Opera rendkívül töketlen volt a marketingkérdésekben, legalábbis az asztali böngészők piacán mindenképpen. Nyilván ahhoz befektetés is kell, ami sok pénz, de anélkül nem is fog menni az igazán népszerűvé válás.
Hidd el, én is szeretem az ingyenes, open source dolgokat, de ettől még nem gondolom, hogy az Opera Presto forráskódjának kiadása után létrejönne ez alapján egy böngésző, ami "szárnyalna" - szavaiddal élve -, vélhetően elnyomná az első kezdeményeket a többi konkurrens böngésző, mint egy cigicsikket, vagy csak simán alábbhagyna a fejlesztői lelkesedés. Meg azt is írtam már, hogy egy igazán aktív open source fejlesztői közösséget HOSSZÚ TÁVON összeverbuválni, szigorúan a feladat igényes elvégzéséhez sürgetni, folyamatos update-ek kiadására sarkallni, az idejük rendszeres rászánására ösztönözni, erős befektetőket, támogatókat szerezni mindehhez, főleg igazán igényes dokumentáció nélkül (nyilván rengeteg olyan kódrészlet van a Prestóban, amit lustaságból vagy időhiányból rohadtul nem kommenteltek a fejlesztők) nem olyan könnyű feladat, mint ahogy írod.
Szerencse, hogy vannak élő, aktívan fejlesztett open source projektek ettől függetlenül.

"A Presto kódja meg már csak azért is jobb, mint a WebKit/Blink motoré, mert míg utóbbi "csak" egy motor, de még ha a Chromium API-t is veszed alapul is "csak" egy GUI-s renderelőmotor címsorral, addig nincs olyan, hogy külön Presto. Ha ez lehetséges lett volna, akkor valószínűleg a régi alá rakták volna be a Blinket, ahogy azt a hivatalos postok valamelyikében is hazudták mondták."

És ez mégis mitől bizonyíték bármire is, hogy a Presto egy összedrótozott szar, míg a Blink "csak" egy renderelő motor? :DDD
A példád ebben a formában hülye példával élve nagyjából annyira helytálló, mintha azt állítanád, hogy sokkal jobb az olyan autó, aminek a kerekét nem lehet kicserélni, ha durrdefektet kapott, mert úgy van megoldva, hogy akkor már az egész autót kell kicserélni újra.
Hidd el, a pókhálószerűen szanaszéjjel-drótozott kód nem lesz igényesebb, mint a moduláris egységekből összeálló kód. Pont ezt fejtette ki dqdb is.

========================

(#20489) GoodSpeed :

ez az előző hsz.-edből egyáltalán nem derült ki, hogy ez a mögöttes mondanivaló. :DDD Sajnos nem tartjuk számon, melyik gépedben van HDD vagy SSD. :D

A Vista számomra egy köztes állomás az XP és a 7-es között, olyan állomás, ahonnan szeretnék már elhúzni, mert nem szeretek ott lenni. :DDD

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#20491) Sk8erPeter válasza dqdb (#20479) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Most én is elolvastam az egész önigazoló jellegű cikket a LastPass oldalán, hátha megtudok valamit a technológiáról, de sajnos én is csak "mi vagyunk a legnagyobb és legmegbízhatóbb királyok"-jellegű, "biztonság, na még egyszer biztonság, mert azt szeretik, meg a még nagyobb hitelesség érdekében megint csak biztonság"-címszavakban összefoglalható, minden konkrétumot nélkülöző, egyszerű júzerek számára érthetetlen, ezért hitelesnek tűnő, infós szemmel viszont unalmas marketinghablaty szöveget olvastam. Tényleg nem részletezi, milyen adat hogyan kerül elküldésre a kiszolgáló felé, pontosan mi kerül titkosításra, stb. Nem is beszélve arról, hogy a magyarra lefordított szöveg minősége elképesztő silány, valami viszonylag olcsó gyorsfordítás eredménye lehet. :D Bár nem utóbbi fogja meghatározni a viszonyulásomat a dologhoz, de azért adhatnának erre. :)

Sk8erPeter

(#20492) #41133696 válasza Sk8erPeter (#20490) üzenetére


#41133696
törölt tag

Akkor tiszta vizet öntök a pohárba :D Mind a két PC-ben van SSD, és HDD is. PC-nként egy SSD, illetve az egyikben 2 HDD a másik meg csak egy :DDD

Mondjuk én is többet használom a Windows 7-et azon a gépen ez tény, mivel optimalizáltabb a memória kezelése is, de ettől még a Vista az egyik legszebb Windows számomra eddig :)

[ Szerkesztve ]

(#20493) LonGleY válasza #41133696 (#20492) üzenetére


LonGleY
veterán

Legszebb? Ez olyan, mintha Millenium-ra mondanád, hogy szebb az XP-nél. Egyikből jött a másik, ugyanaz, leszámítva, hogy az újabb kevésbé fejfájós. Mindegy, tetod.. :]

[ Szerkesztve ]

(#20494) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Ezt láttátok már? Opera 16.0.1196.62 for Linux x86-64

Win alól nem működik, átdob wines letöltésre

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#20495) Penge_4 válasza AtHoS (#20494) üzenetére


Penge_4
veterán

Mit kéne rajta látni? Opera 9999.0.1196.62 for Linux x86-64

(#20496) AtHoS válasza Penge_4 (#20495) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Esetleg azt, hogy VAN linux verzió? Bár mint írtam, win alól nem lehet tölteni onnan, mert átdob a win letöltési oldalra...

Én eddig ennek ellenkezőjéről olvastam csak, de lényegében nem is érintett, mivel nem használok linux-ot. Viszont melóban 12.12-t kezdtem el frissíteni 12.16-ra az egyik gépen és a letöltés közben bedobta a linkelt oldalt az arcomba. Ezen kicsit meglepődtem, mert egyrészt úton-útfélen azt olvastam, hogy nincs linux verzió, másrészt pedig win alól miért éppen a linux-os 16-ot kínálgatja letöltésre. Szóval kiíváncsian várom, hogy valóban van linux-os verza vagy csak egy előre gyártott oldal a későbbi letöltési lehetőséghez

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#20497) Sk8erPeter válasza #41133696 (#20492) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Rengeteg tekintetben különbözik a Windows 7 a Vistától, az érezhetően jobb teljesítménytől kezdve nagyon hosszan lehetne sorolni az újításokat, de inkább rábízom a Wikipédiás gyűjteményre:
http://en.wikipedia.org/wiki/Features_new_to_Windows_7
Azt viszont nem egészen értem, mitől a "legszebb" számodra a Vista, miben szebb, mint a 7-es mondjuk. (Azt megértem, hogy az XP-nél szebb, sőt, tény.)

Sk8erPeter

(#20498) Sk8erPeter válasza AtHoS (#20496) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Szerintem csak megvan előre az a bizonyos letöltőoldal, de hogy mi a francnak hazudnak az ember arcába, hogy van 16.x verzió Linuxra, azt nem értem. :DDD

Changelog szerint az utolsó továbbra is a 12.16-os változat:
http://www.opera.com/docs/changelogs/unix/
Hogy mikor lesz Linuxos változat, azt azok tudhatják, akik olvasgatják az Opera Desktop Team blogját.

Szerk.:

http://my.opera.com/desktopteam/blog/2013/09/06/opera-17-next
szept. 6-ai bejegyzés:
"To save some of you a little trouble, there is no Linux release of Opera 17, but there will be Opera for Linux."

Talán kicsit korrektebb lenne tőlük, ha az általad linkelt oldalon az "Opera 16.0.1196.62 for Linux x86-64" változat helyett azt tüntetnék fel, ami valóban készen van már... :(

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#20499) #41133696 válasza Sk8erPeter (#20497) üzenetére


#41133696
törölt tag

Nem azt montam, hogy a legszebb, hanem hogy az egyik legszebb :) Tovább pontosítok, a legszebb úgy igaz, hogy amennyiben a superbar előtti Windows verziókat vesszük alapul, azaz a hagyományos tálcás rendszereket. Azt pedig pláne nem vitattam - csacsiság is lett volna -, hogy a 7-es jobban optimalizáltabb, a 8-as meg még jobban. Nem hiába használok Windows 8-at és ha most vennék új Win-t akkor csakis 8-as lenne már nem is 7-es. Ami pedig még tetszett benne az nem más mint az oldalsáv... ez egyébként 7-esre is rávarázsolható, bár ott csak egyszer próbáltam, annyira nem tetszett mint Vistán :)
Ami pedig a stabilitást illeti: Vistán SP1, de különösen SP2 óta remek stabilitás van, Windows 7-nél SP1 előtt sem volt különösebb gond, és Windows 8-nál a 8.1 előtti állapotokat tekintve sincs instabilitásra panaszom. A jelenlegi Windows 8 telepítésem még 2012-es... december 31-ei dátummal.

[ Szerkesztve ]

(#20500) LonGleY válasza #41133696 (#20499) üzenetére


LonGleY
veterán

Oldalsáv? Milyen oldalsáv?

Érdekességképp: én a tálcát használom oldalt + Opera v12 és a Z1-Glass skin (már csak ezért sem váltanék a felületben visszafejlődött 8-ra):

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.