Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19601) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Sürgős segítségre lenne szükségem.

Az összes itthoni számítógép ezt a hibaüzenetet dobja ha megakarom nyitni a Google vágy bármi mást aminek köze van a Google-höz.

Mi lehet a baj és mit lehet vele csinálni? (mozilla opera stb.... mind ezt csinálja)

THX a választ

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#19602) AtHoS válasza Predator2 (#19601) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Routerben kapcsold ki a dnscrypt-proxy -t :K

read-only mode on the forum

(#19603) Penge_4


Penge_4
veterán

Ezek közül mi az, ami megmaradt az Opera 15-ben?

(#19604) Predator2 válasza AtHoS (#19602) üzenetére


Predator2
addikt

Igen az volt a ludas. THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#19605) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Én elvagyok a 15-ben.De a könyvjelző nagyon hiányzik :( A speed dial mappa még talán jó is lenne,de megszoktam,hogy pár oldalt fentre teszek kis és egy gombnyomással nyílnak.
Nincs valami kiegészítő amivel meg lehetne úgy oldani?
Köszi

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#19606) Predator2 válasza Orlin (#19605) üzenetére


Predator2
addikt

+1

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#19607) fatal` válasza Orlin (#19605) üzenetére


fatal`
titán

Nincs sajnos. Mivel az egész könyvjelzőkezelés úgy, ahogy van hiányzik, ezért még a neat bookmarks se megy.

(#19608) Orlin


Orlin
addikt

Kár....
Jó lenne majd idővel valami akár nem közvetlenül az Operatol érkező megoldás.

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#19609) Johnny194


Johnny194
aktív tag

nem rossz a 15, egész gyorsnak tűnik, csak azért tényleg hiányos: könyvjelzők, teljes mouse gestures, linkre kattintás után nincs webhelyre ugrás parancs. nekem ezek tűntek fel, ami hiányzik a "mindennapos böngészésből"

Hogy kell az aláírást szerkeszteni?

(#19610) dqdb válasza Penge_4 (#19600) üzenetére


dqdb
Topikgazda

A legbosszantóbb az egészben, hogy még ha sok pénzem lenne és vehetnék valami brutál gépet 32 giga RAM-mal, SSD-vel meg a legerősebb Core i7-tel, akkor is cseszhetném az egészet, mert annyival lennék beljebb, hogy elférne 100 kiegészítő is párhuzamban egymás mellett.
Az a vicces, hogy hiába eszik több memóriát*, hiába több folyamatot futtat, nálam pont ezek miatt mégis sokkal használhatóbb ugyanazon a vason az O15, mint az O12. Próbáld már ki pár napos intervallumban is a böngészőt, mielőtt prekoncepciók alapján eltemeted előre teljesen.

Az egyik gépemen teljesen áttértem O15-re, a topikban leírt felfedezések jelentős részét bevetettem, pár kiegészítő, köztük saját, pár user JS, bookmarkok külső fájlban, és persze sokszor mérgelődés, amikor hiányosságba/más működésbe futok, és remélem Norvégiában sokat csuklanak. Adott 4 GB memória 64 bites Windows 8 mellett, ahol a fizikai memória 75-85%-a általában foglalt, a virtuális 7-13 GB között alakul, ez van, sok nagy memóriaigényű programot futtatok egyszerre. Ebből is a 64 bites Opera a legnagyobb fogyasztó önmagában, 1.5-2.7 GB között szokott megenni.

Korábban rendszeres volt, hogy a sok lapozás miatt O12-nél egy fül bezárása vagy egy régen használtra váltás mikroakadással járt, vagy súlyosabb esetben 5-10 másodpercekre megállt az egész böngésző, és amíg pörgött a HDD, addig semmit sem tudtam tenni a hajtépésen kívül. Ez O15-nél úgy néz ki, hogy a több folyamat miatt eleve másképpen lapozza ki a Windows a memóriát, és abban az esetben, ha egy teljesen kilapozott fülre lépek, akkor annyit látok, hogy teljesen fehér az egész, majd maximum 2-3 másodpercen belül megjelenik a tartalom, és közben maga a böngésző használható marad, másik fülre is át tudok lépni.

Valahol (vagy itt vagy a blogon) valaki említette fülváltáskor a számára zavaró fehér felvillanást: ez a több folyamatos megoldás mellékhatása. Ilyenkor kerül át a háttérfolyamatból a fül ablaka a fő böngészőablakba. Ha gyengébb a vas vagy valami eszi az erőforrást, akkor ez lassabban megy végbe, ezért a fehér villanás.

* pontosabban nem tudom, hogy többet eszik-e, ugyanis a leírtak miatt annyival jobb a helyzet az O12-höz képest, hogy eddig még lusta voltam kiszámolni a teljes memóriafoglalását, mert nem érdekel a végeredmény

#19603: erre a kérdésre nem lehet röviden válaszolni, mert ezek user JS események, míg az O15-ben nincsen gyári user JS támogatás (kiegészítőként Tampermonkey van csak). O15-ben extension API van, ahol másképpen, más néven, de úgy nézem, kivétel nélkül el lehet kapni ezeket az eseményeket (például az összes scripttel kapcsolatos a chrome.webRequest API-val kiváltható).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19611) Penge_4 válasza dqdb (#19610) üzenetére


Penge_4
veterán

"Az a vicces, hogy hiába eszik több memóriát*, hiába több folyamatot futtat, nálam pont ezek miatt mégis sokkal használhatóbb ugyanazon a vason az O15, mint az O12."

A 15-öt a Linux miatt nem tudom kipróbálni, de a Chrome-ot most megint próbálgatom (ezt is az alól írom). Egyelőre 10 kiegészítőm van és 680-750 körül ingadozik a memóriahasználat 8 tabbal. Gyorsnak gyors, de hiába, ha nem férek el 2 giga rendszermemóriával.

"Korábban rendszeres volt, hogy a sok lapozás miatt O12-nél egy fül bezárása vagy egy régen használtra váltás mikroakadással járt, vagy súlyosabb esetben 5-10 másodpercekre megállt az egész böngésző, és amíg pörgött a HDD, addig semmit sem tudtam tenni a hajtépésen kívül."

Ez a Windows hibája, ami mindig lapoz. Többek között is közrejátszott abban, hogy Linuxra váltottam. A tököm tele volt vele, hogy folyamatosan lapoz. Nem csak az Operát, még az a rohadt TC is folyton megakadt ilyenkor. A Start menü se nyílt ki azonnal, szóval ez általános jelenség, nem sok köze volt konkrétan az Operához.

A Magyar Operás kommentedre reagálva: Ez a hiányosság minek lehet a jele? Csak mert simán megtehették volna, hogy fognak egy teljes funkcionalitású Chromiumot és azt fejlesztik tovább. De ez még attól is butább (még az under the hood dolgokban is, mint Extension API). Ez annak lehet a jele, hogy beépítve akarnak majd megcsinálni dolgokat, vagy annak, hogy nagyon hülyék? :DDD

(#19612) LonGleY válasza Penge_4 (#19611) üzenetére


LonGleY
veterán

Gyorsnak gyors, de hiába, ha nem férek el 2 giga rendszermemóriával.

Ma már nem cél 2 gigába beleférni, viszont a 3-4 legtöbbször elegendő. Ez azért nem egy elvetemült gépigény, vagy radikális változás, pár ezer forint 8 GB, de már a legtöbb alapabb laptopot is 4-el szállítják. Ha megy a háttérben egy IM, zene, Dropbox, 1-2 másik aprósággal, egy futó böngészővel 1,8 - 2,2 gigát eszik a win7, ha bármit komolyabban használnál (szerkesztőprogramok, több megnyitott böngészőfül), azt a 2 giga fölött teszi.

A Start menü se nyílt ki azonnal, szóval ez általános jelenség, nem sok köze volt konkrétan az Operához.

Konkrétan semmi más nem tud így beakadni nálam, csak az Opera 12. Plusz még a Photoshop CS6 64-bit is gyorsabban indul, mint az Opera 12. Hiába az SSD, nagyon durván be tud akadni, ha 1-2 lap nyitása közben váltok. Ezt a 15-ös és a Chrome nem csinálja.

[ Szerkesztve ]

(#19613) Rimuru válasza LonGleY (#19612) üzenetére


Rimuru
veterán

Mondj már nekem olcsón minimum 1 gigás DDR400-as RAM-ot (ha lehet kettőt, akkor már ott járok mint penge). :U

Vigyázat, csalok!

(#19614) LonGleY válasza Rimuru (#19613) üzenetére


LonGleY
veterán

Most komoly elvárás részetekről, hogy 8-12 éves gépekre fejlesszenek, vagy mi? Nagyjából 7 éve DDR2-m van (6 GB-ra kiegészítve), de tegyük fel, hogy rászánom 2 sörözés árát a mindennapi munkaeszközöm fejlesztésére...

[ Szerkesztve ]

(#19615) brd válasza LonGleY (#19612) üzenetére


brd
nagyúr

Konkrétan semmi más nem tud így beakadni nálam, csak az Opera 12.

Te valami nagy mágus vagy, ez már biztos. Mi a titkod? Komolyan kérdezem. Hogyan tudod Windowsnál megoldani, hogy pagefile mellett ne akadjon be ez-az, ha a fizikai RAM felhasználása 60-70% környékén, vagy felette jár? (Pláne gondolom Win7-nél).

The only real valuable thing is intuition.

(#19616) dqdb válasza Penge_4 (#19611) üzenetére


dqdb
Topikgazda

A 15-öt a Linux miatt nem tudom kipróbálni, de a Chrome-ot most megint próbálgatom (ezt is az alól írom). Egyelőre 10 kiegészítőm van és 680-750 körül ingadozik a memóriahasználat 8 tabbal. Gyorsnak gyors, de hiába, ha nem férek el 2 giga rendszermemóriával.
Az asztali gépemen rendszeresen akad meg 4 GB memória mellett az O12 alapprogramokkal. Task Manager, a fizikai memória 95%-a foglalt, pskill opera és azonnal csak 35% foglalt. Szóval hiába memóriatakarékosnak kikiáltott az O12, ha szinte egyedüli programként nem fér el 4 GB-ban. Próbálkoztam a cache-elés állítgatásával kordában tartani, de az egyetlen megoldás az 1-2 óránkénti Opera restart volt, különben szépen lassan elszivárgott 2 GB fölé. Az O15-re átállított laptopomon a munkából adódóan kissé más a böngészési stílusom, ott nem volt ilyen rossz ilyen a helyzet.

Ez a Windows hibája, ami mindig lapoz. Többek között is közrejátszott abban, hogy Linuxra váltottam. A tököm tele volt vele, hogy folyamatosan lapoz. Nem csak az Operát, még az a rohadt TC is folyton megakadt ilyenkor. A Start menü se nyílt ki azonnal, szóval ez általános jelenség, nem sok köze volt konkrétan az Operához.
Nálam az összes ilyen esetnek rengeteg köze van az Operához: ha az megeszi a rendszer összes erőforrását, akkor az azonnal lapozgatni kell, hogy üres fizikai memóriához jusson. Én amúgy a Windows virtuálismemória-kezelését kimondottan jónak tartom, nem kevés fejlesztői háttérinfót olvastam róla.

A Magyar Operás kommentedre reagálva: Ez a hiányosság minek lehet a jele? Csak mert simán megtehették volna, hogy fognak egy teljes funkcionalitású Chromiumot és azt fejlesztik tovább. De ez még attól is butább (még az under the hood dolgokban is, mint Extension API). Ez annak lehet a jele, hogy beépítve akarnak majd megcsinálni dolgokat, vagy annak, hogy nagyon hülyék?
Valószínűleg terveik vannak adott funkcióval, hogy nem emelték át egy az egyben a Chromium megoldását. Hiányzó, de nem megkerülhetetlen szolgáltatásokról van szó, így a későbbi inkompatibilitással járó lépés helyett most a hiányt vállalták be.

Az O12 is tud omlani, ezen hozzászólás jelentős részét kétszer írtam meg, közben volt egy pure virtual function called hibaüzenet egy másik fül bezárásakor.

LonGleY: Konkrétan semmi más nem tud így beakadni nálam, csak az Opera 12.
Fut többféle fejlesztőeszköz, virtualizálás, emulátor, és én is pontosan ezt tapasztalom.

Most komoly elvárás részetekről, hogy 8-12 éves gépekre fejlesszenek, vagy mi? Nagyjából 7 éve DDR2-m van (6 GB-ra kiegészítve), de tegyük fel, hogy rászánom 2 sörözés árát a mindennapi munkaeszközöm fejlesztésére.
Ez azért nem ennyire egyszerű. Hiába elég CPU-ban a fejlesztésre is használt laptop, lassan a kevésnek bizonyuló 2×2 GB memória miatt kénytelen leszek váltani, mert a 4 GB-os DDR2 modulok ára az égben van.

colomb2: nos, te konkrétan megszívtad. A korábbi lefelé jól skálázódó Opera a múlté, O15-től kezdve valószínűleg kevés lesz hozzá a géped. Ha az adatlapodon szereplő ~10 éves vasról váltasz egy ~5 éves alsó-középkategóriásra, akkor annak meg sem kottyan az új böngésző (és a korábban emlegetett virtualizálás sem), szóval nem erőmű kell, csak egy már ma is lesajnáltnak tartott gép (írom ezt egy ~6 éves vas előtt ülve).

brd: Komolyan kérdezem. Hogyan tudod Windowsnál megoldani, hogy pagefile mellett ne akadjon be ez-az, ha a fizikai RAM felhasználása 60-70% környékén, vagy felette jár?
Ezt nem lehet megoldani, akadás van, de az O12-t kivéve extrém 95% feletti foglaltságtól eltekintve pillanatokra. Az akadás ténye mellett nem mindegy annak mértéke (5-10 másodperc) és gyakorisága (szimpla fülváltás) nem mindegy.

Én általában 70% alatt nem igazán szoktam járni egy átlagos munkanapon.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19617) chab7 válasza LonGleY (#19614) üzenetére


chab7
addikt

Csak ezért vegyek új laptopot? Ugyanis a 6 éves jelenlegi minden munkát jól elvégez amire nekem kell. nem is lehet bele 2 gigánál több memóriát tenni. de nem is kíván csak a böngésző sokat ;)

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#19618) LonGleY válasza chab7 (#19617) üzenetére


LonGleY
veterán

Csak ezért ne vegyél. :] De annyira nem új, hogy a winek alá kell legalább az a 3 GB és a 2 mag. Ha nincs meg, akkor bizonyára tisztában vagy a limitekkel.

Ehhez kapcsolódik, hogy a weboldalak összetettsége is változik, és ez növekvő memóriaigényben realizálódik. De akkor is - ha a szerencsétlen módon bővíthetetlen gépektől eltekintünk - ez az egyik legolcsóbb bővítés.

(#19619) brd válasza dqdb (#19616) üzenetére


brd
nagyúr

Mi a jó abban, ha 8GB-ból 5.6GB foglaltságnál egy 1GB-ot (a max. RAM-foglaltságot utána megtekintve pl. a Process Explorerben) használó játéknál már eszeveszett swap-elésbe kezd a Windows, ha a játékról elváltasz a Win képernyőre, vagy vissza a játékra? Leírva tényleg jónak néz ki a Windows virtuális memóriakezelése, csak a pagefile kezelése borzalmas, és tudtommal sajnos ez a viselkedés nem is állítható. :(

Szerk.: az Opera ilyen viselkedése valószínűleg annak tudható be, hogy a memóriatérben kevésbé vannak egy helyen a kilapozott részek (egy weboldal ugye sok apró részből áll), mint más alkalmazásnál, így több fejmozgással jár a visszaolvasása. Erre utal az is, hogy (nálam legalábbis) ez a viselkedés sokkal kevésbé lesz zavaró SSD használatakor, mint más programnál.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#19620) LonGleY válasza brd (#19619) üzenetére


LonGleY
veterán

Mondhatjuk, hogy az Opera miatt vettem SSD-t. Persze amúgy is beneveztem volna egyre, de ez volt nálam a legzavaróbb kerregtető program. A váltás után pedig ennél volt a legszembeötlőbb a gyorsulás, de még így is brutál néha... hatalmas mennyiségű fájllal dolgozik egyszerre, ami az SSD-nél a procit rogyasztja. Ez az, ami egyáltalán nem hiányzik a 12-ből még HDD-mentesítve sem.

[ Szerkesztve ]

(#19621) dqdb válasza brd (#19619) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Én a képletből az O12-t kivonva ilyen jellegű problémával nem találkozom. Más jellegű felhasználás, más jellegű programok futtatása (3-4 különböző, önmagában 300-800 MB-ot foglaló program futtatása több példányban, általában 7-8 darab jön össze ilyen nagy memóriaigényűből), lehet, hogy pusztán szerencsém van.

A szerkesztett résszel tökéletesen egyetértek, pont emiatt jobb a több folyamatos működés, mert ott egész weboldalak egyszerre kerülnek ki lemezre, és nem képenként kell összevadászni őket a memóriából-merevlemezről.

LonGleY: Mondhatjuk, hogy az Opera miatt vettem SSD-t.
Kijelentem, hogy főleg az Opera miatt nem vettem a laptopba SSD-t. Folyamatosan fut a háttérben a HD Sentinel, így az utóbbi 4 év statisztikái alapján nem tippelem, hanem pontosan tudom, hogy az évi 19 TB írás összejön (nem, nem írtam el, tényleg ennyi egy 250 GB-os HDD-re, amin 40-50 GB üres hely van). A legtöbb pagefile miatti észrevehető probléma az O12 jóvoltából van nálam, így ha az a Windows folyamatos lapozásra kényszerítésével csak ennek 20%-áért felelős, már az is sok.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19622) fatal` válasza Penge_4 (#19611) üzenetére


fatal`
titán

Pofonegyszerű: Letiltod a lapozófájlt, vagy leveszed 10 megabájtra. Mondjuk nekem nem lapozgat, de erőművem van. De nincs ilyen gondom a notebookomon sem, amiben 3g ram van.

Mondjuk nem is tartok nyitva 200 fület egyszerre, mert nem sok értelmét látom.

(#19621) dqdb: Veszel egy ssd-t, ráhányod csak a rendszert, meg a programokat, és a HDD-t kirakod rackbe, vagy eSATA-n, ha van. És akkor nem ír 19TB-t évente. :)

Nekem 1 éves az SSD-m, 4,16TB-t írtam rá és 100% a kondíció.

[ Szerkesztve ]

(#19623) LonGleY válasza fatal` (#19622) üzenetére


LonGleY
veterán

Kicsit ellentmondásos: [link] / [link]

Amúgy az igaz, hogy nem azért vesz SSD-t az ember, hogy féltse, hanem hogy használja. Én is sok-sok TB-t írtam már rá, semmi baja.

[ Szerkesztve ]

(#19624) fatal` válasza LonGleY (#19623) üzenetére


fatal`
titán

Letiltani teljesen nem ajánlott, mert pár alkalmazás nyavalyog miatta, azt még Pengének írtam, HDD-re.

De át is lehet helyezni vinyóra, persze értelme nincs.

Mondjuk szvsz. felesleges az SSD-t pátyolgatni. Nekem adatoknak még nagyon sokáig meg fog felelni a HDD, tehát az SSD-t csak a rendszernek és az alkalmazásoknak használom. Mire tönkremegy a jelenlegi addigra fillérekért utánam vágnak majd egy 128-ast.

(#19625) Penge_4 válasza LonGleY (#19612) üzenetére


Penge_4
veterán

"pár ezer forint 8 GB"

Ez egyrészt csúsztatás, mert valójában 18 ezer a legolcsóbb, másrészt DDR2-t vegyek 8 éves alaplapba? Ha megdöglik, akkor cserélhetem az LGA775-ös procimat, meg egy csomó mindent. A legolcsóbb Core i7 is 50-60 ezer körül van, talán jó rá a HyperTX2-m (ha nem, akkor azt is vehetek +10 ezerért).

"de tegyük fel, hogy rászánom 2 sörözés árát a mindennapi munkaeszközöm fejlesztésére..."

Akármilyen elképzelhetetlen, nem mindenki sörözi meg cigizi el a pénzét, van aki annyiból egy hónapig él és tovább spórolni már nem tud.

(#19616) dqdb: "Szóval hiába memóriatakarékosnak kikiáltott az O12, ha szinte egyedüli programként nem fér el 4 GB-ban."

Milyen kiegészítőket használsz? Másra nem tudok gondolni csak arra, hogy Adblock, Ghostery, AutoPager meg ehhez hasonlók. Az ilyenek nagyon fel tudják zabálni a memóriát. Én 2 gigával nem mondom, hogy olyan nagyon kényelmesen, de Opera 12-vel el vagyok. A többi böngészővel nem. Talán még Firefox-szal, de az meg annyira lomha, hogy emiatt lesz használhatatlan. Pedig tök fasza cuccokat találtam hozzá, még Wand klón is van rá. De a lassúság miatt elromlik az egész böngészési élmény...

"Én amúgy a Windows virtuálismemória-kezelését kimondottan jónak tartom, nem kevés fejlesztői háttérinfót olvastam róla."

Erről érdekelne valami bővebb infó, mert én csak azt hallottam, hogy még 16 giga RAM mellett is lapoz, úgy kell kikapcsolni, miközben a Linux még a 2 gigám mellett is csak tényleg végszükségben swappol. És valahogy intelligensebbnek tűnik. XP-n még viszonylag el voltam (bár XP-nek valóban jó a 2 giga), de a SuperFetch óta valahogy végtelenül elcseszték az egészet. Ha bekapcsolom akkor sosem tudja mit mikor kéne betölteni, emiatt gyakran a lapozófájlból nyílik meg és nem ritka, hogy még néha egy Notepad vagy egy valamilyen programból (pl. böngésző) nyitott fájlmentőablak (ami ugye betölti az explorer.exe-t) is hosszú másodpercek alatt nyílik. Ha pedig kikapcsolom, akkor 2-3 nap uptime után valahogy megszívja magát és már ha mindent leállítok, ami futott, akkor is 1,3-1,4 gigát zabál maga az OS, a maradék 6-700 mega meg kevés és egyre szűkül. Ha a lapozófájlt teljesen kikapcsolom, az a legkényelmesebb, akkor gyors a rendszer, de 2 gigával öngyilkos vállalkozás.

"Hiányzó, de nem megkerülhetetlen szolgáltatásokról van szó, így a későbbi inkompatibilitással járó lépés helyett most a hiányt vállalták be."

A könyvjelzőkről is mondtál valami olyat, hogy láttál egy csomó metaadatot (visited date, created date, nickname, description és társai), tehát ha lesz könyvjelzőkezelés, akkor az is normálisabb lesz, nem olyan semmilyen, mint Chrome-ban, nem?

Egyébként tényleg nem értem miért titkolóznak ennyire. Még mikor anno elcsesztek valamit és nem lehetett kézzel szerkeszteni az útvonalakat (akár letöltési hely, akár userJS, akár userCSS), hanem csak betallózva, emiatt nem lehetett úgy linkelni, hogy még létre nem jött útvonalra mentsen, amit első alkalommal létrehoz, akkor is egyesek úgy védték a fejlesztők közül ezt a metódust, mint valami szent grált. Aztán a végén visszacsinálták a régi módszert.

De hozhatnám példának a régi opera-illegal-url-t vagy az állandó felugró ablakot, hogy biztosan engedélyezem-e a userJS-eket HTTPS alatt. Ezeket is úgy védték, mint valami szent hagyatékot, aztán a végén csak kiszedték. Szóval nem lehet rajtuk kiigazodni.

"közben volt egy pure virtual function called hibaüzenet egy másik fül bezárásakor."

Ugye tudod, hogy ha ezt az üzenetet nem okézod le, akkor addig teljesen jól funkcionál a böngésző. Miután az Ok-ra nyomsz, utána omlik.

"Ha az adatlapodon szereplő ~10 éves vasról váltasz egy ~5 éves alsó-középkategóriásra, akkor annak meg sem kottyan az új böngésző (és a korábban emlegetett virtualizálás sem), szóval nem erőmű kell, csak egy már ma is lesajnáltnak tartott gép (írom ezt egy ~6 éves vas előtt ülve)."

Az a szar az egészben, hogy ha nem hardverhiba miatt, akkor valami hülye OS vagy szoftver igénye miatt kell az embernek módosítani a terveit. Persze, nyilván ha én is arra hajtanék, hogy az asztali gépet fejlesztgessem, akkor olcsóbban ki tudnám hozni, de az asztalival már nem akarok leginkább semmit. Örülök, ha működik, amíg egy normális laptopra összegyűlik, amivel kiváltom az asztalit is és egyúttal hordozható is (nem folyamatosan, csak néha, amikor hosszabb távra megyek) + szünetmentes se kell hozzá. Csupa előny lenne számomra. De neem, helyette verjem el a pénzem egy részét felesleges fejlesztésekre, mert jelenleg az lett a trend, hogy a felhasználói programokat összekeverik a benchmarkokkal. :((

Egyébként meg csak nekem tűnik kicsit visszásnak, hogy az Opera Turbo esetén állandóan a harmadik világgal példálóztak, miközben itt gyakorlatilag még a kelet-európai régiót is pofánszarják a hatalmas hardverigényekkel? Az Opera Turbo célcsoportjának (leszámítva a jó hardverrel rendelkező mobilneteseket) el sem indul a gépén az új böngésző...

(#19626) LonGleY válasza Penge_4 (#19625) üzenetére


LonGleY
veterán

Ez mind megható, de amikor egy ma kapható belépőszintű gép is megfelelően felszerelt (2 gigásokat egyre kevesebbet látok, inkább már a 4 jellemző), akkor nem hiszem, hogy az szempont, hogy MO-on hányan nem tudnak még sörözni sem, nemhogy memóriát venni egy egyébként gyorsabb böngésző alá. Régi cuccot pedig használtan vesz az ember.

[ Szerkesztve ]

(#19627) fatal` válasza Penge_4 (#19625) üzenetére


fatal`
titán

És csak core i7-et lehet venni, vagy miért az a példa mindig? Van i5 és i3 is. Meg lehet venni AMD-t is, az olcsóbb. TX2 azt hiszem nem megy rá, csak a TX3, ha van hozzá lefogató.

"Ha pedig kikapcsolom, akkor 2-3 nap uptime után valahogy megszívja magát"
Na látod, ha kikapcsolnád éjszaka a géped, akkor már vehettél volna a ramot a megspórolt villanydíjból. :DDD

(#19628) majsztro


majsztro
tag

Az mitől lehet, h kb. 20 percig tudom használni normálisan a operát, (12.15) aztán megjelenik egy fehér fátyol szerű a böngészőn és nem enged semmit csinálni? Hagyhatom akár percekig is, akkor se áll helyre, csak az újraindítása oldja meg. Olyan, mintha töltene, mert teker a "homokóra", de nem történik semmi. Elég régtől ezt a verziót használom, de eddig soha nem csinált ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#19629) M_AND_Ms válasza majsztro (#19628) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

"megjelenik egy fehér fátyol szerű a böngészőn és nem enged semmit csinálni"

Vagyis a program "Nem válaszol"

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#19630) majsztro


majsztro
tag

Pontosan. 5let, h mitől lehet?

[ Szerkesztve ]

(#19631) Ndruu válasza majsztro (#19630) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Tegyél fel egy friss USB-s, hordozható Operát (simán letöltöd az installert az Opera honlapjáról és telepítésnél az USB módot választod) és nézd meg azzal. Felteheted mellé a kiegészítőidet is, hátha azok közül valamelyik okozza a problémát. Ha a hordozhatóval jó, akkor Opera újratelepítés (vagy profil könyvtár törlés/csere), ha nem, akkor valószínűleg olyan oldalt nézel, ami amúgy is megakasztja a böngészőt.

Harrrr!!!!

(#19632) Telefunen2 válasza dqdb (#19610) üzenetére


Telefunen2
csendes tag

" és abban az esetben, ha egy teljesen kilapozott fülre lépek, akkor annyit látok, hogy teljesen fehér az egész, majd maximum 2-3 másodpercen belül megjelenik a tartalom"
-Ez vérgáz szvsz. Ilyen egy sima samu F3-al nálam SOHA! (2-3 sec, az nagyon sok) nem történt még Opera12 alatt...

@(#19612): Hát nálam egy öreg q6600-al, 4Gb rammal, meg egy samu F3-al is villámgyorsan indul az O12, abszolút nem akad be (pedig nem kevés fület használok álatalában, éppen azért, mert az O12-vel megtehetem, hogy lusta legyek bármit is bezárni). Nem mellesleg nálam a PS5 64bit kb. 3-5x lassabban indul mint az O12..

Egyébként részemről olyan sima az Opera12, hogy ff-ben bármikor, bármilyen fülváltás nagyobb "akadás" (tudom, az nem akadás, az ff GUI-ja ilyen...) mint amit az O12-ben valaha is tapasztalok (igen, az O15 bőven nem ilyen sima. A GUI sem, meg a böngésző sem, meg lehet nézni milyen darabos pl egy középső klikkel megfogott oldal abban, meg O12-ben)

@(#19625): Nem lehet/érdemes teljesen kiváltani az asztalit, szerintem megbánod majd:). Kb. 30K> egy Athlon2, lap, 8Gb DDR3 az apróról, ezen nem fog múlni a notid.

(#19633) majsztro


majsztro
tag

Kiegészítőket nem használok az operához, úgyhogy az biztos nem akasztja meg. Oldalaknál teljesen változó, mikor melyiknél akad ki, úgyhogy én azt is kizárnám. USB-t megpróbálom

(#19634) Telefunen2 válasza Telefunen2 (#19632) üzenetére


Telefunen2
csendes tag

Egyébként nálam most 64 füllel eszik 625 megát az Opera12. Nemigazán van oka lapozni:)

(#19635) M3oH válasza Telefunen2 (#19634) üzenetére


M3oH
addikt

Nem flame, csak kerdes. Mire jo vagy mi az oka, hogy 64oldal van megnyitva? Nalam is nyitva van tobbszor 3-4oldal, ha keresek vmit akkor 8-10+ is, de ezek eleg ritka esetek.

(#19636) Sk8erPeter válasza Telefunen2 (#19632) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"@(#19625): Nem lehet/érdemes teljesen kiváltani az asztalit, szerintem megbánod majd. Kb. 30K> egy Athlon2, lap, 8Gb DDR3 az apróról, ezen nem fog múlni a notid."
Ez hülyeség, én már egy ideje teljesen kiváltottam egy laptoppal az asztali gépet, és NAGYON nem bántam meg, SŐT. :) Erősebb is, mint az egykori asztalim, játékra úgysem nagyon kell, munkára, szórakozásra viszont annál inkább, és tökéletes választásnak bizonyult, mivel még ráadásul hordozható is, ami ugye az egésznek a lényege... DE ezt tudom asztaliként is használni, ha olyanom van, ha rádugok egy egér+bill. párost, valamint egy monitort. Szóval semmi értelme ilyet kijelenteni, hogy "szerintem megbánod majd", mivel totálisan egyénfüggő, hogy kinek mire kell, meg hány évente tervez bármit is újítani a konfiguráción. Memóriát, SSD-t lehet laptopba is venni (én a DVD-meghajtót kidobtam a gépből, ment a helyére egy fiókban a régi HDD, majd a HDD helyére ment egy SSD, plusz vettem RAM-ot, most van 12 GB, egyáltalán nincs szükségem egyelőre többre, és nagyon jól megvagyok így a laptoppal), meg a procit is újra lehet pasztázni a laptopban, ha már elöregszik a paszta rajta (vagy gyárilag rondán ráokádtak valami kevésbé jó minőségűt), és jobban melegszik (nálam nemrég megvolt). Egy szó, mint száz, nagyon jó az a laptop asztali alternatívájaként, ha valaki nem bővítget állandóan, meg nem kell neki nagyon játékra. :)

Sk8erPeter

(#19637) Sk8erPeter válasza M3oH (#19635) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Most azon nem tudom, van-e értelme bármit is magyarázni, hogy kinek miért más valamilyen szokása. Ez most nagyjából olyan kérdés, mint hogy te miért szereted a sóskát, pedig az szerintem nem is olyan finom (pediog másnak meg az).
Nálam például szintén rendszeresen előfordul, hogy számtalan fület megnyitva hagyok, egyszerűen azért, mert mindenre az adott pillanatban nincs időm, hogy megnézzem, viszont később esetleg érdekel, amikor időm jut rá, viszont addig nem fogom könyvjelzőzni, vagy az URL-t felírni valahova, hogy nehogy elfelejtsem...hanem meg van nyitva a háttérben, ha majd oda jutok, hogy elolvassam végre. Van olyan is, amikor pazarlásból felejtek megnyitva füleket, ezeket pedig bezárom szintén, amikor odajutok, hogy na most akkor takarítsunk. Nálam sokszor tematizáltan több ablak is meg szokott lenni nyitva amellett, hogy egy ablakon belül sok fület megnyitva tartok. Más megőrül tőle, de én így szeretek böngészni (a zseni átlát a káoszon ;] :DDD), úgyhogy az én gépemen így is fogok, nálam ez az oka. :P

Sk8erPeter

(#19638) piqla


piqla
őstag

Segitsetek legyszi, mert megorulok.
Fent volt Opera, minden faintos.
4 hettel kesobb windows reinstall, friss opera felrakasa, azota... minden olyan lassucska. nyogvenyelos. allandoan osszeomlik a cucc, mar 10 ablakot sem bir el, pedig reklamok blokkolva, es azt a kurva flash playert hiaba teszem mar fel neki naponta otvenszer, csak nem ismeri fel. hetfo este felteszem legfrissebb flasht, mert sir a szaja, majd utana jo. kedden delelott elmegyek youtubera, hat hogy azonnal tegyem fel a flasht, mert kulonben armageddon. egyszeruen nem latja, vagy en nem tudom, hogy mi az isten a baja, de baromi idegesito. ha meg esetleg elindul, akkor is szaggat, lassu, aaaaaah.

valami otlet, esetleg?

ja, es termeszetesen a legujabb dolgok vannak fent...

[ Szerkesztve ]

Szereted az állatokat?

(#19639) zoli62


zoli62
addikt

Egyre inkább úgy tűnik, hogy azOpera Next automatikus frissítése Windows 7-en nem működik.

(#19640) M_AND_Ms válasza zoli62 (#19639) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Nekem még egyszer se szólt és ilyen menüpontot se találok

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#19641) fatal` válasza zoli62 (#19639) üzenetére


fatal`
titán

Nekem Windows 8-on sem frissített egyszer sem. Most 7 van, de a nextet fel sem raktam.

(#19642) sekli


sekli
addikt

Fordult már elő valakivel olyan a 12-es verzióval, hogy a beágyazott youtube videókat automatikusan elindítja? Rettentően bosszantó a dolog. Kiegészítőm egy van telepítve, azt már próbáltam letiltani.

Tudom, hogy be lehet úgy is ágyazni a videót, hogy elinduljon automatikusan, de itt most nem arról van szó, ezek a videók eddig jók voltak.

(#19643) Predator2 válasza zoli62 (#19639) üzenetére


Predator2
addikt

ez így ebben a formában nem teljesen igaz
nekem 1147.61-nél automatikusan frissített win7 x64 esetén viszont 1147.72-nál már nem csinálja sajna
(USB verziót használok)

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#19644) zoli62 válasza M_AND_Ms (#19640) üzenetére


zoli62
addikt

USB változatról van szó.

(#19645) zoli62 válasza Predator2 (#19643) üzenetére


zoli62
addikt

Nálam két különböző Win7-es gépnél még egyszer sem frissített automatikusan az USB változat.

(#19646) Land


Land
veterán

Sziasztok!

Felraktam az Operát és így jeleníti meg a Hardveraprót:

Ezzel lehet valamit kezdeni? :(((

+ Gépelésnél minden magyar szót aláhúz. Van magyar szótár hozzá?

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#19647) Penge_4 válasza Sk8erPeter (#19636) üzenetére


Penge_4
veterán

Új snapshot: 15.0.1147.100

Ctrl+Insert, Shift+Insert hotkeys work in address bar
Ctrl+Shift+V does "paste and go"
Maximized window state saved on Windows, too
Chromium updated to 1500.52

"Ez hülyeség, én már egy ideje teljesen kiváltottam egy laptoppal az asztali gépet, és NAGYON nem bántam meg, SŐT. :) Erősebb is, mint az egykori asztalim, játékra úgysem nagyon kell, munkára, szórakozásra viszont annál inkább, és tökéletes választásnak bizonyult, mivel még ráadásul hordozható is, ami ugye az egésznek a lényege..."

Így van. Továbbmegyek: Egy jó laptop (pl. Clevo) még a masszív igénybevételt is bírja (normális belső kialakítás, bővíthetőségre optimalizálva, IC Diamond hűtéssel). És mégis relatíve olcsóbbak, mint a divatcuccok (Alienware, MacBook). Csak azt sajnálom, hogy a ToughBook-ból nincs high-end változat. Bár igaz, hogy igyekszem vigyázni a cuccaimra, terepjáróval meg főleg nem megyek át rajtuk, de a túlbiztosítás megnyugtató. ;]

Bár a Clevo is húzósabb, mintha vennék valami Dell vagy Acer notit, de legalább tényleg én döntöm el, hogy mi legyen benne a legapróbb részletig és nem erőltet rám valami szart, legyen az OEM Win8 vagy Blu-Ray meghajtó vagy 18"-tól kisebb kijelző (még ha fullHD is), ha nem akarok kompromisszumokat kötni a specifikációban.

(#19646) Land: ESET Smart Security-t tiltsd le, cseréld le, vagy (ha képes rá) kapcsold ki Opera specifikusan.

[ Szerkesztve ]

(#19648) LonGleY válasza Penge_4 (#19647) üzenetére


LonGleY
veterán

És csináltak neki Next-es setup ikont is végre. :]

[ Szerkesztve ]

(#19649) Badman 4ever válasza Land (#19646) üzenetére


Badman 4ever
őstag

+ Gépelésnél minden magyar szót aláhúz. Van magyar szótár hozzá?

Igen, van hozzá. Az egyik szövegdobozba kattints bele jobb gombbal és a legördülő menü utolsó pontja a "Szótárak", itt válaszd a "Szótárak hozzáadása és törlése..." opciót.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#19650) Land válasza Penge_4 (#19647) üzenetére


Land
veterán

Megtartanám ha lehet.:) Hogyan kapcsoljam ki?

Badman 4ever: Sikerült köszi.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.