Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19951) LonGleY válasza Orlin (#19950) üzenetére


LonGleY
veterán

Egyszercsak.

(#19952) vihar100


vihar100
tag

köszi a válaszokat és a linket

(#19953) szildavid90


szildavid90
aktív tag

Meglehet e azt csinálni, hogy ha rámegyek a kezdőlapra akkor ne a gyorshívót hozza be hanem a gyűjtőlapot?

Más: Lehet témázni valahogy a böngészőt? Csak alap 4-5 témát találtam, azon kívül nem lehet?
Más: A felső kék csíkot a címsor felett nem lehet át állítani más színűre?

(#19954) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Hátha tudtok segíteni, Ubuntun az Opera 12.16-ban (és elődjében a 12.15-ben) nem működik az RSS. Ugyan felveszi a hírfolyamokat a listára, de egy darab értesítés se érkezik sehova se. Szerintetek ezt mi okozhatja?

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#19955) Rimuru válasza Badman 4ever (#19954) üzenetére


Rimuru
veterán

Beállítások -> Haladó -> Értesítések -> Értesítés új levelekről-t pipáld be.

Vigyázat, csalok!

(#19956) Badman 4ever válasza Rimuru (#19955) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Az az opció be van pipálva, más lesz a gond.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#19957) Rimuru válasza Badman 4ever (#19956) üzenetére


Rimuru
veterán

Tiszta profillal megjelenik?

Vigyázat, csalok!

(#19958) Badman 4ever válasza Rimuru (#19957) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Úgy nem próbáltam, de teszek majd vele egy kört.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#19959) Dot


Dot
őstag

Hali!
Szerintem nem pont böngésző hiba, de hátha tudtok segíteni:
youtubeon a videókat ugye 360p/vagy nagyobba 480p/ nyitja meg automatikusan.
Pár hónapja azt vetem észre mikor felrakom hd-ba, nem akad meg a videó, hanem folytonos a magasabb felbontásba az átállás. Ahogy észrevettem, a bufferelt tartalmat nem tölti újra, hanem ameddig megvan utána már hd-ba bufferli. Mivel elgé gyors a netem így van olyan, hogy mire hd-ba rakom majdnem a teljes videót letöltötte. Ez elég zavaró és idegesítő, inkább akadjon meg és töltse újra, de végig hd legyen! Ezt meg lehet oldani? Downgrade-elni kéne a flash-t? Flash: You have version 11,7,700,224 installed. Opera: Verzió:12.16 x86
Vagy be lehet-e állítani, hogy lehető legnagyobb felbontásban vagy 720p ben vagy ilyesmi játsza le a videókat? (ha már a lehető legkisebbre felbontás lejátszására lehetőséget ad)

[ Szerkesztve ]

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#19960) fatal` válasza Dot (#19959) üzenetére


fatal`
titán

Használd az extendtube kiegészítőt és forceold a legmagasabb minőséget. :)

(#19961) LonGleY válasza Dot (#19959) üzenetére


LonGleY
veterán

Annyit kell csinálni, hogy HD-ra váltás után ráböksz egyet a seekbar-ra, így abban a pillanatban átáll a kiválasztott nagyobb felbontásra.

Kipróbáltam közben, amit hunfatal javasolt, de nálam kezelhetetlenné vált a youtube felülete, csak az escape-et vette be teljes képernyőn.

[ Szerkesztve ]

(#19962) Dot


Dot
őstag

Köszönöm, kipróbálgatom! Még úgy is használtam, hogy a &hd=1 írtam az url-hez

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#19963) fatal` válasza LonGleY (#19961) üzenetére


fatal`
titán

Configold be az addont és szedd ki ami nem kell. :)

Mondjuk én nem használok billentyűkombinációkat a youtubeon.

[ Szerkesztve ]

(#19964) Wolverine válasza fatal` (#19960) üzenetére


Wolverine
félisten

YouTube Options? :)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#19965) gzbotii


gzbotii
veterán

Szaisztok.

Ubuntu alatt, mennyire működik jól az Opera?
Apum jelenleg azt használ, de mivel egy gyengébb a vas, Win7ről váltanék Ubuntura viszont az Opera az maradna

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#19966) chab7 válasza gzbotii (#19965) üzenetére


chab7
addikt

Működik, én azt használom :K

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#19967) littlemamba


littlemamba
aktív tag

Sziasztok, 2 hétig Franciaországban voltam és az operában átállt a google így: http://www.google.fr/webhp?hl=hu&tab=ww
Hogy tudom visszavarázsolni, hogy mindig a google.hu-ban keressen?

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#19968) Predator2 válasza littlemamba (#19967) üzenetére


Predator2
addikt

"A cookie-k segítenek szolgáltatásaink biztosításában. Szolgáltatásaink igénybe vételével Ön beleegyezik a cookie-k használatába"

Szerintem ha a cookie-t törlöd utána már a magyart fogja megnyitni.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#19969) littlemamba válasza Predator2 (#19968) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Szia, ezt hol kell kilőni pontosan? Amit eddig találtam a beállításokon belül a sütikben, kidobtam a francia bejegyzéseket, nos az nem oldotta meg, de lehet nem ott kell. Megírnád?

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#19970) littlemamba válasza littlemamba (#19969) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Bocsánat, lejárt a szerkesztés, a böngészőnél alul is megjelent az a szöveg amit beírtál, de hiába OK-ézom le, nem lesz jó...

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#19971) Predator2 válasza littlemamba (#19970) üzenetére


Predator2
addikt

Mert előtte a Franciát törölni kell.

[link] (nekem csak a Hu és Com van )

Szerintem ez a hiba oka.

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#19972) #27441408


#27441408
törölt tag

Üdv, a minit még fejlesztik ? A közeljövőben várható a támogatás megszűnése?

(#19973) karldergroße válasza Predator2 (#19971) üzenetére


karldergroße
senior tag

Beleolvastam végre a topicba és megijedtem. Az Operát használom évek óta, most a 12.15-öst és tökéletesen és testreszabottan működik. Viszont olvastam, milyen a 15-ös. Szerintetek meddig lehet ezt a 12-es verziót még értelmesen és gond nélkül használni?
Utána, ha a dolgok így mennek, vissza kell térni a firefoxra...

(#19974) LonGleY válasza karldergroße (#19973) üzenetére


LonGleY
veterán

Oldalfüggő nagyon. A Facebook és Google oldalak nem igazán szuperálnak benne, tegnap pl. a Play-t barmolták el ilyen téren (is). A nagy, scriptekkel szétanimált oldalak eddig is akadtak benne, mint állat, szóval szerintem sokkal nem romlik a helyzete a következő 1-2 évben (már nincs hova...). Az említett termékekre pedig vagy valamiféle kliens kell, vagy Chrome (netalántán Opera 15+). A Firefox az olyan átlag közép. Se nem gyors, se nem túl lassú, de ezt mindenhol hozza. Mondhatni unalmas. :]

[ Szerkesztve ]

(#19975) littlemamba válasza Predator2 (#19971) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Sajnos ez nem oldja meg.

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#19976) LonGleY válasza littlemamba (#19975) üzenetére


LonGleY
veterán

Állítsd be, hogy hol tartózkodsz a Google beállításokban: [link]

(#19977) littlemamba válasza LonGleY (#19976) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Hiába állítom be a helyet Magyarországra, nem lesz jó, majd, újra kidobom a sütiket, mert persze mindig azonnal visszatölti, de így is ott marad az fr, újra és újra...

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#19978) fatal` válasza LonGleY (#19974) üzenetére


fatal`
titán

Nálam nincs gond az FF sebességével és legalább testreszabható, ellentétben a többivel.

(#19979) LonGleY válasza fatal` (#19978) üzenetére


LonGleY
veterán

Arra gondoltam, hogy a Chrome gyorsabban nyitja meg magát, az Opera pedig az egyszerűbb oldalakat, de nem azért írtam, mert különösebb baj lenne vele.

(#19980) Telefunen2 válasza LonGleY (#19974) üzenetére


Telefunen2
csendes tag

A play azzal a lebegővel a bal sarokban még bőven használható (cserébe minden oldalon, ahol nincs postion:fixedm jobb a presto mint bármi más, fair trade -nekem mindenképpen)

[ Szerkesztve ]

(#19981) LonGleY válasza Telefunen2 (#19980) üzenetére


LonGleY
veterán

Mi szükség arra a szétcsúszott négyzetre? Nem is használható
semmire. Az egész úgy el lett barmolva, hogy csak na...

(#19982) littlemamba


littlemamba
aktív tag

Kérlek, segítsetek, hogy ki tudjam ütni az operából ezt a francia google-t, mert sehogy nem megy.

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#19983) littlemamba válasza littlemamba (#19982) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Mindegy, újraraktam.

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#19984) LonGleY válasza littlemamba (#19983) üzenetére


LonGleY
veterán

Megelőztél... Meg még egy ilyen ötlet:

Google fiók > Elsődleges nyelv > magyar

(#19985) Orlin


Orlin
addikt

Opera 15 to be even better!

Short after Opera 15 was released, Chromium was updated to 1500.72

Akkor most a stabilra előbb jött frissítés mint a "bétára" ? :)

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#19986) Predator2 válasza Orlin (#19985) üzenetére


Predator2
addikt

Én nem értem ezt a frissítéses dolgot.

Az előző két verzió automatikusan megkérdezte, hogy szeretném a telepíteni a frissítéseket.

Az "új" viszont önállóan kellett telepítenem miért? Ráadásul mi az új benne csak a motor?

THX a választ

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#19987) Orlin


Orlin
addikt

Helló!

Csak én nem találta az operához gmail figyelőt?Gyorshívóba illeszkedő van,de nem pont azt keresném :)

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#19988) Rimuru válasza Orlin (#19987) üzenetére


Rimuru
veterán

Pl.

Vigyázat, csalok!

(#19989) Orlin


Orlin
addikt

This extension is only supported in Opera 11 and 12.

Nekem Next van fent :P

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#19990) Wolverine válasza Orlin (#19989) üzenetére


Wolverine
félisten

Gondolom, szétnéztél már a hivatalos oldalon...

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#19991) PettR86 válasza Orlin (#19987) üzenetére


PettR86
csendes tag

Szedd le a download-chrome-extension-t majd ezt a chrome kiegészítőt .
Én ezt használom eddig nem tapasztaltam semmi problémát.

(#19992) dqdb


dqdb
Topikgazda

Opera 16: az Opera 15-ben működő billentyűzetátdefiniálási megoldás nem megy :(

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19994) Orlin


Orlin
addikt

Opera Next16 is van már!Bookmarks még nincs viszont :/

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#19995) Penge_4 válasza dqdb (#19992) üzenetére


Penge_4
veterán

Remélem azért, mert meg akarják csinálni normálisan.

ps: Viszont aktiválták a default Advanced Shortcuts-t (ha bekapcsolod a beállításokban), szóval már natívan mennek a következők:
- Ctrl+Tab-os aktivációs fülváltás (ezt opera:flags alatt kell engedélyezni)
+/-*-os Zoom (ami nem akad a Rich Text szerkesztőkkel)
- 1-es és 2-es fülváltás.

(#19996) dqdb válasza Penge_4 (#19995) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Hmm, köszi. Nagyon nem volt még időm foglalkozni vele, csak feldobtam gyorsan.

Lehet, hogy berágott a saját hegesztésű Preferences fájlra, mert pont ezek a billentyűkombinációk nem akartak működni (amit pont ezekért módosítottam azt), majd megnézem. A korábbi blokk még egy az egyben szerepel az opera.pak fájlban.

Pozitívum, hogy a bővítményeket az opera:// oldalakon is engedélyezni lehet (vagyis kézzel megoldható a Ctrl+szám támogatása addig egy minimalista bővítménnyel, amíg ki nem javítják ezt a hiányosságot), elképzelhető, hogy a speed dialt is át lehet emiatt majd szabni (erre ránézek később, mert a komplett fejlécet kukáznám legszívesebben).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19997) Dr_Syrex


Dr_Syrex
senior tag

A hétvégétől végre SSD-n fut majd az oprendszerem és természetesen az Opera is.
Mire érdemes a leginkább figyelni és mik a legfontosabb beállítások?

Visszaolvasgattam a topikban és többen ajánlották a RAMdisk használatát (a cache miatt).

Ha van valakinek jól bevált beálltási javaslata, szívesen veszem :)

Nem fáltem én annyira az SSD-t, de cserélni sem szeretném idő előtt garanciában (nyílván nem az operán fog múlbi :) ), szóval menjen ameddig bír :).

Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! *** WoT: Blitzking 43M TURAN - Hungarian Armored Brigade

(#19998) Penge_4 válasza Dr_Syrex (#19997) üzenetére


Penge_4
veterán

"de cserélni sem szeretném idő előtt garanciában "

Az elhasználódásra gondolom nem vonatkozik a garancia, mert ha így lenne, akkor a garancia lejárta előtt mindenki vadul futtatna rajta benchmarkolós progikat és szépen leperegne az írási limit, majd vinné vissza, hogy ingyen adjanak neki egy újat. ;]

(#19999) Dr_Syrex válasza Penge_4 (#19998) üzenetére


Dr_Syrex
senior tag

Inkább amolyan "hírtelen halálra" gondoltam, mert 12 éven belül nem hiszem, hogy el tudnám teljesen használni :)

Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! *** WoT: Blitzking 43M TURAN - Hungarian Armored Brigade

(#20000) fatal` válasza Penge_4 (#19998) üzenetére


fatal`
titán

De vonatkozik, persze nem extrém terhelésre.

De a mai ssd-k simán kibírjak a gari időt. Nekem egy 128-as a-datan van a rendszer, több, mint egy éves, 4,5 TB adatot írtam rá, 100% a kondíció (az elhasználódással folyamatosan csökken).

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.