Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19455) Sk8erPeter válasza Penge_4 (#19449) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hoppá, erről a bugról akkor lemaradtam. De ha a régiben is volt ilyen bug, vajon hogy sikerült átemelni az újba is, ha már forkolták a Chromiumot? Mondjuk feltételezem, a Speed Dial kódjait átvitték, azzal együtt ment a bug is. Mondjuk az megdöbbentő, hogy még mindig nem javították, gondolom tudnak róla.

Sk8erPeter

(#19456) dqdb válasza Sk8erPeter (#19455) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Egy korábbi snapshotban az volt a kedvenc bugom, hogy számmal kezdődő keresésre hanyatt vágta magát az Opera, én pedig előszeretettel használtam durva árfolyamátváltásra a 125 eur in huf keresést, így akkoriban sűrűn emlegettem őket. Ezt kijavították 2-3 hét múlva, volt öröm, majd pár builddel később visszarakták ismét egy időre :D

vajon hogy sikerült átemelni az újba is, ha már forkolták a Chromiumot? Mondjuk feltételezem, a Speed Dial kódjait átvitték, azzal együtt ment a bug is.
A Speed Dial kódjából valószínűleg a nevet vitték csak át. A régiben teljesen natív kód lehetett mögötte, most kevés natív + sok script.

Haavard többször is leírta, hogy teljesen új felületet gyártottak a Blink fölé, nem a Chromiumot vették át, és kapott egy új skint. Ebben lehet valami, Spy++-szal megnézve a címsor biztosan az Opera saját fejlesztése.

Penge_4: [link]
IIS és Node.js alá készítettem egy egyszerű kis csomagot, amivel egy lokális webszerveren keresztülfuttatva a GET-es keresést POST megy el az oldalra, így használható Opera 15 és Chrome alatt is. Részletek a repóban található leírásban.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19457) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

Megkérek mindenkit, mellőze a személyeskedést a szakmai topiban! Köszönöm.

(#19458) LonGleY válasza Sk8erPeter (#19445) üzenetére


LonGleY
veterán

Az a poén, hogy az IE 9, főleg 10 a leggyorsabb renderelésben, hatszor smooth-abb minden. De ebben ki is merült.

(#19459) dqdb


dqdb
Topikgazda

Hordozható 12.15 profiljának importálása hordozható 15-be:
1. lépjél ki abból az Opera példányból, ahová importálni szeretnél
2. töröld le a profile mappát (úgyis minden elveszik, így legalább nem utólag lepődsz meg :) )
3. launcher.exe --presto-small-prefs-dir=XXX --presto-large-prefs-dir=XXX, ahol XXX helyére a korábbi hordozható példány profile mappáját kell írni
4. látszólag nem történik semmi, de nyugalom, a háttérben két opera.exe folyamat dolgozgat, az importálandó adatmennyiségtől függően egy idő múlva meg fog jelenni az ablaka is (ami hosszú perceket is jelenthet)

Tesztelve, működik.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19460) Rimuru válasza dqdb (#19459) üzenetére


Rimuru
veterán

Akkor ha a Windows alatt szétszedett profilt egy mappába összerakjátok elvileg azzal is működik. (csak azért írom hogy akkor így lehet hordozhatóba a régi profilja az embernek)

Vigyázat, csalok!

(#19461) dqdb válasza Rimuru (#19460) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Nem kell összemásolni:

launcher.exe --presto-small-prefs-dir=%APPDATA%\Opera\Opera --presto-large-prefs-dir=%LOCALAPPDATA%\Opera\Opera

XP-nél nem tudom, Vista felett jó a fenti parancssor. Ha 64 bites Operát migrálnál, és azt az alapértelmezett mappába telepítetted, akkor mindkét pathnál a második Opera helyére Opera.x64 kerül. Ezt az esetet (azaz egy normál telepítés migrálását) azért nem írtam le, mert mind normál, mind hordozható telepítés esetén magától megcsinálja az Opera (ami szerintem hordozhatónál bug).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19462) Rimuru válasza dqdb (#19461) üzenetére


Rimuru
veterán

Biztos én vagyok béna de XP alatt nem akar összejönni. :B

Viszont virtuális gép alatt nagyon könnyen össze lehet omlasztani az új Operát.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#19463) zoli62


zoli62
addikt

A standalone USB verziót is telepíteni kell. Ez a változat valójában a nevével ellentétben mégsem hordozható? Ugyanis a telepített állományokat más könyvtárba áthelyezve nem sikerült futtatni.

(#19464) dqdb válasza zoli62 (#19463) üzenetére


dqdb
Topikgazda

A standalone USB verziót is telepíteni kell.
Egyszer igen, hogy kicsomagolja neked a fájlokat a választott mappába. Onnantól kezdve már nem kell.

Ez a változat valójában a nevével ellentétben mégsem hordozható? Ugyanis a telepített állományokat más könyvtárba áthelyezve nem sikerült futtatni.
Működik az Opera 12 és Opera 15 esetén is, rendszeresen klónozok ideiglenes jelleggel már létező hordozható telepítéseket. (ha nem egy belakott, hanem egy új, üres profil kell, akkor másolás után a profile mappát letörlöm).

A következőkre kell ügyelned:
1. Opera 15 esetén a launcher.exe-vel indítsd el a programot.
2. Ha a klónozandó profilban átírsz elérési útvonalakat, akkor sose használj abszolút path-t, mindig relatívan add meg a mappákat.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19465) #27441408


#27441408
törölt tag

Üdv, szívesen kitenném hírfolyamba az operablogot az enyémbe, de csak akkor ha az opera blogba valahol megjelenik az enyémre való hivatkozás. Írjon 1 "fejes" a blogtol és egyezkedhetünk.

(#19466) zoli62 válasza dqdb (#19464) üzenetére


zoli62
addikt

Érdekes. Áthelyeztem a fájlokat máshova, és ott a launcher.exe-t nem sikerült futtatni. Kipróbáltam úgy is, hogy a profil mappát is átmozgattam, de akkor se indult el.

(#19467) dqdb válasza zoli62 (#19466) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Biztosan hordozható módban telepítetted, nem csupán egy másik mappába? Hordozható mód esetén a launcher.exe mellett található installer_prefs.json fájlban a single_profile paraméter értéke true (két almappa van, az aktuális programverziót tartalmazó 15.0.xxxx.yyyy és a profilt tartalmazó profile).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19468) zoli62 válasza dqdb (#19467) üzenetére


zoli62
addikt

Biztos. Direkt standalone módba telepítettem, hogy ki tudjam próbálni de az általa felajánlott alapértelmezett mappa (Program Files\Operanext) helyett egy másikat adtam meg, ami egy külső meghajtón van. Nálam csak Profile alkönyvtár van. Amúgy ez a hiba egy Windows Xp-s notebookon jelentkezett. Egy Windows 7-es asztali gépen meg hibaüzenetett dobott, ha a hordozható változatnál az alapértelmezett mappa volt megadva, miszerint nincs jogosultság a telepítésre. Ez utóbbi hiba okát jobban értem, ki is küszöböltem azzal, hogy egy saját tulajdonú könyvtárba csomagoltattam ki, de az előzőt nem értem, hogy miért lehet.

[ Szerkesztve ]

(#19469) zoli62 válasza zoli62 (#19468) üzenetére


zoli62
addikt

Na az almappák tegnap mintha még nem lettek volna meg, most már látom őket, gondolom azokat is át kell másolni az új helyre ugye?

[ Szerkesztve ]

(#19470) zolee0307


zolee0307
őstag

Mikor jelenik meg ebből az "új" operából a végleges verzió? Mert még csak a 12.15-öst lehet letölteni a hivatalos oldalról és szeretném kipróbálni, mert jó pár oldal már nem megy rendesen a 12-es verzióval.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#19471) Rimuru válasza zolee0307 (#19470) üzenetére


Rimuru
veterán

Amikor "kész" lesz. Itt van a Next, kipróbálhatod.

Vigyázat, csalok!

(#19472) Ndruu válasza zolee0307 (#19470) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Még nincs megadva dátum, de remélhetőleg minél később. Május 27-én jelent meg a Next 15, ha tippelnem kellene, akkor ebben az évben nem jön a végleges.

"mert jó pár oldal már nem megy rendesen a 12-es verzióval" - Még mindig a 12.15 a legutolsó stabil végleges verzió, ahol kiveszik a forráskódból a webfejlesztők az Operára optimalizált részeket, azoknak meg rá kell koppintani az orrára egy kellemes e-mail formájában (még nem találkoztam ilyen oldallal, ami május 27-e után ne működött volna Operával). Ami most nem működik, az nagy valószínűséggel ezelőtt sem működött rendesen.

---------------------

Más: Most látom, hogy külön alkalmazást csináltak az M2-ből. Opera Mail for Windows
Így elgyúrni egy böngészőt... :U

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#19473) fatal` válasza Ndruu (#19472) üzenetére


fatal`
titán

Dehogynem jön. Szerintem egy-két hónapon belül kinyomják, ahogy tették a mobil verzióval is. Más kérdés, hogy sokmindenre nem lesz jó :D

A mostani nextet egy funkciókész bétának szánták.

Az Opera Mailt nem tudom ki fogja használni, felesleges így. Pont azért szerettem, mert a böngészőben volt. Mindegy, én most beconfigoltam egy rókát, egész sokat gyúrtak a sebességen mióta utoljára próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#19474) Sk8erPeter válasza dqdb (#19456) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

De ha nem vitték át a kódját, akkor mitől migrálódhatott az új verzióba is a konkrétan ugyanott jelentkező bug? :F Hát akkor valamit csak átvittek, ha a Chromiumban nem volt ilyen bug, a korábbi Operákban viszont igen, és most már a forkolt Chromiumos Operában is van... :D

Tényleg, nehogy elfelejts szólni a Magyar Opera Blog egyik "fejesének", mert itt valaki a topicban "emelni" kívánja a blog hírnevét a saját remek kis blogjában. :DDD ;] De feltételek vannak ám, vigyázzá'!!! :DDD :))

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#19475) chab7 válasza fatal` (#19473) üzenetére


chab7
addikt

Linuxra van már valami ebből a 15-ös operából? Már én is kipróbálnám, annyit olvasok róla. De ezért windowst nem fogok felrakni.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#19476) Sk8erPeter válasza chab7 (#19475) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Egyelőre nincs.

Ha nem lenne egyértelmű: Opera Next egyelőre csak Windows-ra... Nyisd ki a szemed, és láss!! :D

Sk8erPeter

(#19477) Rimuru válasza chab7 (#19475) üzenetére


Rimuru
veterán

Nincs, még wine-vel se megy.

Vigyázat, csalok!

(#19478) Sk8erPeter válasza fatal` (#19473) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Mindegy, én most beconfigoltam egy rókát, egész sokat gyúrtak a sebességen mióta utoljára próbáltam."
Hát ez már tényleg a legrosszabb, ha inkább Firefoxra van szükség Opera helyett... :(

Mondjuk nálam úgyis fent van állandóan legalább 4 böngésző tesztelési célokból, úgyhogy én bármikor könnyedén áttérek egyikről a másikra. :D

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#19479) #27441408 válasza zolee0307 (#19470) üzenetére


#27441408
törölt tag

Teljesen jó a next is,,, nálam több mint 1 hete elsődleges böngésző, stabilabb mint a "normális" opera. Tölsd le és használd nyugodtan.

hunfatal annó régen 1 cikkbe 2014 második fele vollt megjelölve.....

egyébként meg nem mindegy? Teljesen jól működik...

Sk8erPeter te meg csak saját magadrtol állítasz ki bizonyítványt, sebaj a te operádnak annyi :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

(#19480) Sk8erPeter válasza zolee0307 (#19470) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Az itt előttem eggyel elhangzott fals információk ellenére egyelőre NEM stabil az új 15-ös Opera (lásd: Next), mint azt korábban például dqdb megerősítette, és ő elég sokat nyüstölte (omlós), és nem stabilabb, mint a jelenlegi stable (az ettől még előfordulhat, hogy kevesebb kompatibilitási probléma akad, ezek okát már itt bőven fejtegettük a topicban), de nyugodtan kipróbálhatod, és rácsodálkozhatsz, hogy mi lett egy gyönyörűen szanaszéjjel konfigurálható böngészőből: egy "internetezzé-ide-kattintsá'-azt'-ne-akarjá'-túl-sokat-pofád-lapos"-böngésző! :DD Na, de komolyra fordítva a szót, a fejlesztők állítása szerint lesz ez még jobb is, sok mindent fejlesztenek, szóval egyelőre nem (teljesen) temetjük; kíváncsian várjuk, mit hoznak ki belőle. Hogy lesznek-e normálisan hierarchiába rendezhető könyvjelzők, az tudtommal még mindig nyitott kérdés... érdekes... :U

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#19481) #27441408 válasza Sk8erPeter (#19480) üzenetére


#27441408
törölt tag

És miért is nem stabil? Nem omlik össze mint a stabilnak mondott társa..... de ellenkedjél csak nyugodtan ;) én mindenesetre a nextet használom elsődlegesnek és ha nem tudnám, hogy béta nem tűnne fel. De mindegy a többiek várjanak a felrakással 2014 ig ekkorra igérték. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19482) zoli62 válasza Sk8erPeter (#19480) üzenetére


zoli62
addikt

Nem tökéletes, nem konfigurálható, cserébe nagyon gyors. :)

(#19483) Sk8erPeter válasza zoli62 (#19482) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

A jelenlegi stable Opera 12.15 is nagyon gyors. Azt elhiszem, hogy a 15-ös is nagyon gyors. (Extensionök majd kellenek, hacsak nem bővítik megfelelően jódarabig - és akkor máris nem lesz olyan nagyon gyors, lásd Chrome példáját.)
Mindig rácsodálkozom, amikor jódarabig Google Chrome-ot használok, és aztán ismét előkapom az Operát, hogy jéé, ilyen sebességgel is meg tudnak jelenni oldalak. :D

Most például épp Chrome-ból írtam ezt a hsz.-t. Maga a szervernek elküldés - sikeres elküldés üzenet megjelenése - teljes oldalfrissülés procedúra látványosan sokkal lassabb Chrome-ban, mint Opera alatt, igazából hype-tól mentesen (és nem a sávszélesség a szűk keresztmetszet - mivel akkor a másik böngészőben is az lenne :DDD).

Na, most szerkesztem ezt a hsz.-t még így az 5 perces korláton belül a Nexttel, és biztos remek érzés lesz. :DDD Tényleg gyors. :D De mondom, szerintem a 12.15 is nagyon gyors.

(Látom azért itt vannak, akik szeretik leírni többféleképpen, hogy "sokkal jobb, az előző sokkal szarabb, ez az igazi, minden más egy fos". ;])

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#19484) #27441408 válasza Sk8erPeter (#19483) üzenetére


#27441408
törölt tag

A next kenterbe veri a nagypapát :)

(#19485) LonGleY válasza Sk8erPeter (#19483) üzenetére


LonGleY
veterán

A szimpla oldalakon gyorsabb, ehhez kétség nem fér. Az összes többin megszenved a 12-es Opera.

(#19486) Sk8erPeter válasza LonGleY (#19485) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Eddig nem a Facebook, Gmail volt a legnagyobb problémád a stable-lel? Azok meg nagyon nem a szimpla oldalak közé tartoznak... :D

Sk8erPeter

(#19487) LonGleY válasza Sk8erPeter (#19486) üzenetére


LonGleY
veterán

Pontosan. Nem látok ellentmondást.

(#19488) Sk8erPeter válasza LonGleY (#19487) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ja, bocs, félreértelmeztem az eredeti hsz.-edet, most másodjára elolvasva tiszta (3 órát aludtam :DDD). Az eredeti állításod viszont akkor ebben a formában egyszerűen nem igaz. :)
De mivel ebben úgysem fogunk egyetérteni, én nem is akarlak erről meggyőzni. :)

Sk8erPeter

(#19489) LonGleY válasza Sk8erPeter (#19488) üzenetére


LonGleY
veterán

Hogy használhatatlannak tartottam és lassúnak? Túloztam, valóban. :] Oldala válogatja.

Viszont van egy kérdésem, amit nem is tudom, miért nem tettem föl eddig...

Naponta rengetegszer nyitom ki az Operát, majd zárom beidegződésből (és néha idegből, hogy átlépjek Chrome-ba.. :]). Van benne system tray-be csukás (Hide Opera), ami nálam a ALT+CTRL+SHIFT+h-ra van beállítva (tán ez a default), és letöltés közben is oda csuk az X-re. Azt szeretném megoldani, hogy az X és/vagy ALT+F4 minden esetben system tray-be "zárjon". Megoldható bárhogyan is ez? SSD-vel nyomom, de így is zavar, hogy fölöslegesen várok az indulásra. A kiikszelésről sajnos nem tudok leszokni... :>

Mouse gesture-re valamiért nem tudtam beállítani ezt.

[ Szerkesztve ]

(#19490) fatal` válasza Sk8erPeter (#19478) üzenetére


fatal`
titán

Más nincs. A Chrome nekem kevés, addonokkal is. IE meg... Ne vicceljünk már :D

"internetezzé-ide-kattintsá'-azt'-ne-akarjá'-túl-sokat-pofád-lapos"-böngésző!"
:DDD :DDD

+1

[ Szerkesztve ]

(#19491) LonGleY válasza LonGleY (#19489) üzenetére


LonGleY
veterán

Pontosabban most be tudtam állítani a hide-ot (el is felejtettem, hogy ezt nem konfigoltam újra), de akkor is az X / ALT+F4 funkcionalitást lenne jó megváltoztatni. Nincs ugyan sok kiegészítőm (Adblock Plus, Facebook Ad Blocker, Gmail on Speed Dial, LastPass), ezért nem vészes az indulási sebesség (3-4 mp), de azért rendesen összeadódik.

[ Szerkesztve ]

(#19492) Penge_4 válasza LonGleY (#19489) üzenetére


Penge_4
veterán

A régiben igen: Ctrl+F12->Haladó->Billentyűparancsok->Szerkesztés.

Itt keresd meg a "Hide Opera" bejegyzést, majd szerkeszd. A Platform Windows-Unix-MCE rész nem szükséges bele, csak a billentyűparancsot írd be.

Arra figyelj, hogy fordítva kell. Tehát Alt+F4 esetén így add meg (idézőjelek nélkül): "F4 alt"

Meg töröld a Close window-hoz társított Alt+F4-et, mert azzal ütközni fog.

X-re nem lehet, mivel azt a Windows vezérli az meg nem KDE, hanem buta ilyen szempontból. Maximum AutoHotKey-jel.

(#19493) LonGleY válasza Penge_4 (#19492) üzenetére


LonGleY
veterán

Magyarán a billentyűkiosztásnál az 'F4 alt'-hoz társított 'Close opera'-t írjam át 'Hide opera'-ra. Megötörtént, működik, köszi!

[ Szerkesztve ]

(#19494) Penge_4 válasza LonGleY (#19493) üzenetére


Penge_4
veterán

Igen, így valóban egyszerűbb. :DDD És megmarad a gyári billentyűparancs is.

Más: Főleg dqdb és hozzáértők véleménye érdekelne a billentyűparancsokkal kapcsolatban: Az új Operában ugyebár csak meglévő action-ökhöz lehet majd billentyűparancsot módosítani. Ez implementációs okból van így (azaz Chromium örökség) vagy konkrét technikai akadálya is van annak, hogy ne lehessen Operához hasonló megoldást csinálni?

[ Szerkesztve ]

(#19495) zoli62 válasza Sk8erPeter (#19483) üzenetére


zoli62
addikt

Én Chrome-ot eleve nem használok at erőszakos automatikus frissírési mechanizmusa miatt. :) A Next vényleg nagyon gyors, de azén ízlésemhez képest iszonyúan minimalista, még jó, hogy az egérmozdulatok benne vannak, de nagyon hiányzik az Operában korábban megszokott about:config.

(#19496) LonGleY válasza zoli62 (#19495) üzenetére


LonGleY
veterán

Tényleg borzasztó, hogy frissen tartja magát... :]

(#19497) Penge_4 válasza LonGleY (#19496) üzenetére


Penge_4
veterán

Nem arról van szó, hanem a hozzáállásról (letilthatatlanság, önkényes rendelkezés). A Chrome minden részében azt a hatást kelti, hogy majd ő bizony beszabályozza a usert, akár tetszik neki, akár nem.

Én meg eleve óvakodom az olyan szoftverektől, amik okosabbak akarnak lenni, mint a user. Az Operában sokáig nem volt automatikus frissítés (talán valamikor a 10-es verzió körül került bele), mégis mindig frissen tartottam. Nem az automatikus frissítés ellen vagyok és idióta sem vagyok, mint a Windows XP SP1 hivő "az SP2 kémkedik, meg WGA meg minden" típusú emberek, de szeretem kézben tartani a dolgokat.

Nem azt mondom, hogy ne legyen benne silent upload azoknak, akik arra vágynak, de legyen opcionális (még ha default ez is a beállítás). És legyen olyan opció, hogy feljön egy értesítés, én megnézem a changelogot és eldöntöm, hogy frissítek-e vagy sem.

(#19498) sekli válasza LonGleY (#19496) üzenetére


sekli
addikt

Nekem egy gyenge gépen sokáig volt felrakva Chrome az Opera mellett és kicsit zavaró volt, hogy gyakrabban frissített, mint ahányszor elindítottam... :DDD

(#19499) LonGleY válasza sekli (#19498) üzenetére


LonGleY
veterán

Amúgy megértem, az opció tényleg hiányzik (mondjuk legyakható a Google Update, legalábbis tűzfalban). Néha zavaró, hogy kerregteti magát, még ha a kutya nem is használja, de userkékhez jó az. Régebben sok olyan Firefox-ot láttam, amit szegény nem frissített a nagyobb főverzióra.

[ Szerkesztve ]

(#19500) brd válasza LonGleY (#19496) üzenetére


brd
nagyúr

Te még nem találkoztál olyan frissítéssel, ami valamit elrontott? :F (Igen, többnyire nem baj, ha magától frissül, de aki kézben szeretné tartani a dolgot, azt extrán megszivatja a nehezen kikapcsolható automatikus frissítés.)

The only real valuable thing is intuition.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.