Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19851) Debilon


Debilon
addikt

auto update-t ki lehet valahogy kapcsolni 12.15-ben?

gondolom a stabil 15 miatt jelezget, hogy van frissítés, de ahogy olvasgatom, nem kell az nekem

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#19852) AtHoS válasza Debilon (#19851) üzenetére


AtHoS
nagyúr

CTRL+F12 -> Haladó -> Biztonság -> Automatikus frissítés listából válaszd ami neked szimpatikus

read-only mode on the forum

(#19853) Rimuru válasza Debilon (#19851) üzenetére


Rimuru
veterán

Ctrl+F12 -> Haladó -> Biztonság -> automatikus frissítés, és választasz. Amúgy kijött 12.16 azért jelez, elvileg nem frissül automatikusan az új csatornára.

Vigyázat, csalok!

(#19854) dqdb válasza Debilon (#19851) üzenetére


dqdb
Topikgazda

A héten kiadott 12.16 miatt jelez, szerencsére 15-re nincsen automatikus frissítés.

Hangosan gondolkozom: ha az Opera befejezi majd az O12 támogatását, akkor ez valószínűleg azt jelenti, hogy a browser.js frissítése is megszűnik. Onnantól kezdve hatványozottan fognak szívni az új Blink vonalra nem frissítő felhasználók, mert egyre több kompatibilitási probléma jön majd elő. Most ezeknek a túlnyomó/bejelentett többségét ebben a fájlban kezelik az Opera fejlesztői, de ha felhagynak vele, akkor még rosszabb lesz a helyzet O12 vonalon, mint most.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19855) Debilon


Debilon
addikt

ok, köszi mindenkinek :)

kikapcsoltam teljesen.. jó nekem a 12.15

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#19856) Dictator^ válasza Maxtreme (#19820) üzenetére


Dictator^
veterán

NOD32... nekem is ez van, 12.15 12.16 (x64 akár) mindegyikkel csinálja, rohadt idegesítő.

NOD32 V4-el jó, V5 és V6-al már ratyi :)

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#19857) Maxtreme válasza Dictator^ (#19856) üzenetére


Maxtreme
addikt

:Y
Hát ez remek.
Ráadásul neten találtam egy 2006-os cikket (!!) már akkor is felmerültek iylen jellegű problémák nod vs opera téren.

(#19858) RadicalLarry válasza attisx (#19850) üzenetére


RadicalLarry
csendes tag

Köszönöm!

15-ös Operából elérhető 64 bites változat vagy az csak a 12.x ből létezik?

This guy is all business all the time. Vibrates through walls, can burrow underground.

(#19859) LonGleY válasza RadicalLarry (#19858) üzenetére


LonGleY
veterán

utóbbi

[ Szerkesztve ]

(#19860) scott_free


scott_free
senior tag

hali,

az utóbbi pár napban elkezdett akadozni a videólejátszás az imdb.com-on (a trailereknél) - youtube-on ugyanakkor gond nélkül mennek a videók.
(ill. firefox-on az imdb-s is)

ez mitől lehet? :F
(próbáltam ki/bekapcsolni a hardveres gyorsítást, de semmi nem változott)
12.16-os operám van.

köszi!

(#19861) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

A következő lenne a problémám:
A régebbi Opera (12.02) Xp rendszer alatti dolgait (könyvjelzők, cookie-k, stb.) szeretném átvinni Win7 (64 bites) alá, a legfrissebb Operába.
Gondolom, ehhez az XP "Documents and Settings" alkönyvtárában lévő Opera mappa tartalmát kéne átvinni. Ebben vannak az operás könyvjelzők, mentett jelszavak, stb.
Átmásoltam a Win7 "Users\...\AppData\Local\Opera" mappájába, de a Win7-es Opera nem hozza be az Xp-s operás dolgaimat.
XP alatt simán ment az ilyen mappa átmásolás.
Ez a win7 még teljesen új nekem.

Tudnátok segíteni?

Köszönöm szépen előre is.

[ Szerkesztve ]

(#19862) AtHoS válasza peter889 (#19861) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ahogy az 1. hsz-ban olvasható alap esetben ide kellene másolgatnod:

"C:\Users\<felhasználónév>\AppData\Roaming\Opera\Opera\profile"

Szerk.
Egyébként az opera:about oldalon láthatod honnan veszi a profil fájlokat
Na meg feltételezem, hogy 12.16-ba szeretnéd áthozni a profilt

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#19863) peter889 válasza AtHoS (#19862) üzenetére


peter889
őstag

Nagyon köszönöm, sikerült! :R
Most még csak a 12.02-be hoztam át, de kipróbálnám frissebbel.
Szerinted jó az Opera legfrisebb változata, a 15.0?

(#19864) AtHoS válasza peter889 (#19863) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Már miért ne lenne jó?

Aki csak feltelepítette a "régi" verzát és csak használta, minimális könyvjelzővel, az észre sem veszi, hogy motor váltás volt.

Aki viszont kicsit komolyabban személyre szabta, annak elég gáz lehet. Én maradok a 12-es szériánál még jó darabig.....

read-only mode on the forum

(#19865) fatal` válasza peter889 (#19861) üzenetére


fatal`
titán

Roamingba tedd :) A localban csak a faviconok meg a mail van.

(#19866) peter889 válasza AtHoS (#19864) üzenetére


peter889
őstag

Ok. Főleg könyvjelzőket (sokat) és jelszavakat tettem bele. Komolyabban nem állítgattam.
(#19865) hunfatal: :R

[ Szerkesztve ]

(#19867) peter889


peter889
őstag

Átfutottam az 1. hsz.-t.
Most nincs türelmem átírni a "operaprefs.ini"-ben található elérési útvonalakat.
Lehet azt csinálni, hogy a frissen települt Opera "operaprefs.ini"-jét megtartom, és azt a régi Xp-s profilommal használom a frissen települt Operában?

(#19868) AtHoS válasza peter889 (#19867) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ha nagyon sok könyvjelződ van, akkor előbb mentsd el a 12-es Opera profilod, mert érhet meglepetés a 15-tel, mivel nincs benne könyvjelzőkezelés. Legalábbis a jelenlegi Opera-s elképzelésnél füveztek a tervezők és elszálltak, de rendesen

"Lehet azt csinálni, hogy a frissen települt Opera "operaprefs.ini"-jét megtartom, és azt a régi Xp-s profilommal használom a frissen települt Operában?"

Már miért ne lehetne?

read-only mode on the forum

(#19869) peter889 válasza AtHoS (#19868) üzenetére


peter889
őstag

Hát, ha nem lehetnek könyvjelzőim a 15-ben, akkor inkább kihagyom és maradnék én is a régebbi változat mellett.
Nem tudom, milyen a 13-14-es, de konkrétan melyik verziót ajánlanád és honnan töltsem le?

Ok, akkor az új "operaprefs.ini"-t fogom használni.

[ Szerkesztve ]

(#19870) Wolverine válasza Wolverine (#19819) üzenetére


Wolverine
félisten

Másnak nincs gondja ezek szerint a JavaScripttel? Hmm.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#19871) AtHoS válasza peter889 (#19869) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Milyen 13-14-es?

Ha opera fő verzióra gondolsz, akkor jelenleg a régi Opera 12.16-nál tart és valószínű ez is marad végleg, míg a másik lehetőség a 15. A 13-as és 14-es főverzió kimaradt.

Én 12.15-öt használok. A 12.16 minap jött ki, de jó páran panaszkodtak véletlen crash-ekről, amik 12.15-tel nem voltak megszokottak, így inkább kihagyom a 12.16-ot. Mondjuk emiatt lehet, hogy lesz még egy javító verzió a 12-es főverzióhoz.

read-only mode on the forum

(#19872) peter889 válasza AtHoS (#19871) üzenetére


peter889
őstag

Ok, köszi az infót. :R
A 12.15-öt és tartozékait honnan érdemes letölteni?
Szeretném, hogy magyar nyelvű legyen.

(#19873) Ndruu válasza peter889 (#19872) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Az Opera FTP-jéről. "Tartozékokat" még mindig az addons.opera.com-ról.

Harrrr!!!!

(#19874) LonGleY válasza peter889 (#19872) üzenetére


LonGleY
veterán

Telepíts rá egy international verziót: [link]
A beállításokban ezután állítható a nyelv.

Kiegészítő lehet más forrásból is, pl. Social Fixer,
olyankor hozzá kell adni az oldalt a biztonsági
beállításoknál a kivételekhez. De sok ilyen nem
lesz, ami nem megtalálható az addons.opera.com-on.

[ Szerkesztve ]

(#19875) peter889 válasza LonGleY (#19874) üzenetére


peter889
őstag

Ndruu, LonGleY, köszönöm szépen a linkeket! :R
Holnap át fogom nézni.

A 64 bites Win7-hez gondolom az "Opera_1215_int_Setup_x64.exe" kell.

[ Szerkesztve ]

(#19876) LonGleY válasza peter889 (#19875) üzenetére


LonGleY
veterán

Vagy a .16-os, szerintem nincs baja.

(#19877) Penge_4


Penge_4
veterán

Annak van valami technikai akadálya, hogy valamikor a jövőben a billentyűparancsokat megreformálják, hogy
"CloseActiveTab" & "SwitchToNextPage": ["Ctrl+F6"], vagy
"CloseActiveTab & SwitchToNextPage": ["Ctrl+F6"],
formában is működjön?

[ Szerkesztve ]

(#19878) Penge_4


Penge_4
veterán

Egy Desktop Team-es kommentben bukkantam rá, hogy az Opera oldalain milyen érdekes változások történtek.

A korábbi oldal: http://web.archive.org/web/20130305084711/http://business.opera.com/company/vision

És a mostani oldal: http://business.opera.com/company/vision

Az még oké, hogy feladták minden korábbi elveiket és mintha valami rossz kapitalista kiáltványt olvasnék, de hogy még a környezetvédelmi policy-jüket is leszedték... Tényleg ennyire kell a pénz a részvényeseknek? :(

(#19879) Wolverine válasza Wolverine (#19870) üzenetére


Wolverine
félisten

Probléma megoldva a 12.15-re downgrade után.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#19880) Bici válasza Penge_4 (#19878) üzenetére


Bici
félisten

"We believe that an open, connected world — powered by great technology and services — is essential to break down barriers that limit access to information, education and fun."

Ezt úgy is lehet olvasni, mintha az opera a totális megfigyelés eszközévé vált volna, meg úgy is, hogy a felhasználók előtt nincs akadály az információhoz és a "fun"-hoz.
Sosem voltam híve az összeesküvés elméleteknek, de ebből egyből ezt olvastam ki.
Nyilván nem így igaz, de a változás elég egyértelműen a kommersz irányba történt, és már nem a széllel szemben pisálnak, hanem felülnek az ellenkező itányba menő szekérre.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#19881) Sk8erPeter válasza Bici (#19783) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Én sem vagyok közösségi bubus, de ennek ellenére voltak gázos oldalak.
pl. egy mai találat: mnc.hu"

Na ne már, egy összetákolt-gányolt oldallal (lásd forráskód!) akarsz példálózni, és alátámasztani, miért is volt rossz a régi motor? :D Nem a legjobb érvelés.

Egyébként továbbra sem igazán világos, miért nem lehet megérteni azt, hogy a szabványok fontosak, az ahhoz való igazodás fontos, nem pedig az egyedi hülyeségekhez való igazodás a jó mentalitás.
Minél toleránsabb egy böngésző, annál inkább kitárja a kaput a tákolmány oldalak elterjedésének. Még egyszer mondom, nem ez a jó tendencia.

Sk8erPeter

(#19882) Sk8erPeter válasza LonGleY (#19787) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Aranyos ez az irányelv, meg szabványkövetés, ha aztán félúton lerobban a cucc."
Az előbbi hsz.-em valamennyire erre is válasz. Az más kérdés, hogy milyen bugok kerültek a Prestóba az utóbbi években, mint az, hogy önmagában a legjobb irány a szabványkövetés lenne, és minden böngészőgyártónak ez lenne a kötelessége. Szerinted mire valók az RFC-k? Mire valók a protokolldefiníciók? Mire való az, hogy egy szabványtervezetet elfogadnak? Miért jött létre a W3C, miért készülnek ajánlások? Amivel érvelsz, az nagyjából ezek létjogosultságának is megkérdőjelezése.
Ha volt már részed webfejlesztésben, akkor tudod jól, hogy a böngészők rettenetesen toleránsak, túlzottan is, igyekeznek a legundorítóbb tákolmány kódból is kihozni valamit, valamilyen módon megjeleníteni azt, hogy ezzel még egy idiótának is lehetőséget biztosítsanak a zzzinterneten való megjelenésre. Hogy egy böngésző nem követte ezt az irányt, az önmagában nem hiszem, hogy baj lenne. (Még mindig csak az elvekről beszélünk, amit hülyeségnek vagy álszentségnek tartottál, nem a konkrét, utóbbi időkben tapasztalható implementációról és problémákról.)

"Közelébe nem ért a Firefox stabilitásához. Never."
Ez bullshit, baromság. Használgattam a Firefoxot, és nagyon sokszor olyan szépen omolgatott, amikor az Opera vígan futkorászott, hogy rossz volt nézni. A GUI rettenet befagyása, akadozása pedig rendszeres probléma volt. Mostanság úgy vettem észre, a Firefoxnál is javult a helyzet, az idegesítő lassúságán kívül nem nagyon tapasztaltam problémát, de keveset használom; de ez, amit állítottál, hát...finoman szólva igen könnyen megcáfolható.

Amit viszont nálad nem értek: szénné fikázod a régi, Prestós Operát, az egekig magasztalod a Chromium-koppintást, és az új, rettenetesen ostoba változatot így utólag visszatekintve a múltra egy sokkal jobb alternatívának tartod, ehhez képest állításod szerint ősfelhasználója vagy az Operának. Akkor mégis mi az oka, hogy évekig használtad, kitartottál mellette, ha szerinted semmi más nem volt, csupán egy bugtenger, a testreszabhatóságára meg az átlagfelhasználónak (aki mellesleg többségében nem is ezt a böngészőt használta) nem volt szükség, meg egy ilyen fos, olyan fos volt? :) Picit önmagadnak mondasz ellent ezzel.
Vannak/voltak bugok, amik engem is nagyon idegesítettek az Operában a Prestóval (ezért használtam felváltva a Chrome-mal, ahogy már a topicban írtam is), engem is zavart, hogy a Facebook, Gmail használhatatlan vele, de nem értek egyet azzal, hogy egy fos volt úgy, ahogy van, mert tény, hogy a legtestreszabhatóbb, legegyedibb böngésző volt a piacon, mostanra pedig buta tucatböngésző lett. Ha Te is a testreszabhatóság miatt használtad annak idején a Prestós Operát, emiatt tartottál ki mellette, akkor viszont meglepő, hogy most piedesztálra emeled az új Chromium-koppintást.

Sk8erPeter

(#19883) LonGleY válasza Sk8erPeter (#19882) üzenetére


LonGleY
veterán

Dehogy magasztalom egekig a Ch-t! Miért kell túlozni? Nekem is millió dolog kell az eddigi Operából, és azért is használtam, mert eddig is bevetettem őket. Szememben a legnagyobb értéke a konfigurálható, natív gesture-nek van.

Csak néha kiakadok, hogy mennyire nem megy pár dolog a v12-vel, és hogy alapfunkciókkal kell szívózni benne. A Presto halott, ne zargassuk az örök bitmezőket.

Máskülönben úgyse lesz open source. Ha pedig mégis (ami kizárt), akkor abból új böngészőt faragni, ami még működik is a mai/holnapi oldalakkal.. eleve reménytelen. HTML5/CSS3? WebRTC? WebGL? SPDY? Multi-process? Sandbox? Stb-stb. Ebbe még az eredeti fejlesztőknek is beletört volna a bicskája. Oh, wait...

Azért köszi, a romantika-faktor magas, de hiába kenjük a dolgot a webfejlesztőkre, a dolog nem fog változni.

[ Szerkesztve ]

(#19884) Sk8erPeter válasza Bici (#19801) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Túl kicsik voltak ahhoz, hogy széllel szemben pisáljanak, és semmi olyat nem mutattak fel, amitől elég nagyra nőnének, hogy meg tarthassák az elveiket."
Ez így ebben a formában szerintem nem igaz. Felmutattak valamit, azt, hogy ez volt az egyetlen nagyon nagy mértékben (felületet is beleértve) testreszabható böngésző, aminek megvoltak a gyökér bugjai ugyan, de nem ez volt a legnagyobb hiba, hanem hogy idióta gyökerek voltak a marketingeseik, már ha voltak egyáltalán; nem mondok újat azzal, hogy - akár hazug és manipulatív (ld. Chrome) - reklámok nélkül sajnos nem lehet igazán nagy népszerűségre és ismertségre szert tenni.
Láttál bárhol komolyabb Opera-reklámozást? Én nem. Láttál Chrome-reklámokat? Szinte mindenhol. Ahogy annak idején a Firefox is rendkívül agresszív kampánnyal lett népszerű, mert ők felfedezték, hogy anélkül nem fog menni. Az Opera érthetetlen, hogy erre miért nem szánt pénzt, ha talpon akartak maradni radikális változtatások (lásd korábbi böngésző totális kidobása, ami most történt) nélkül. Ezzel együtt természetesen nyilván maradt rengeteg örökség a kódban, amit előbb-utóbb újra kellett volna írni vagy pedig kidobni; az alkalmazkodás viszont most úgy történt meg, hogy kidobáltak mindent, ami igazán Opera volt, és lett belőle egy tucatböngésző, borzalmas "újításnak" nevezett dolgokkal, hatalmas tömeg által követelt régi feature-ök kukázásával (lásd könyvjelzők), egy rettenetesen gagyi és igénytelen saját extensionnel annak pótlására, borzalmas kommunikációval (sok mindent nem voltak hajlandóak felvállalni, hogy nem fogják implementálni, és nem is tervezik, vagy épp tervezik/meglátják, ezért türelmet kérnek, amivel nagyon sok ember megnyugodott volna), és még sorolhatnám, csak kicsit hosszú lenne a lista. A baj ezzel, hogy a butaság és dilettantizmus például abban a kiegészítőben csak úgy süt a "megújult" Opera-brigádról. Reménykedem azért, hogy a jövőben nemcsak csőlátású emberek lesznek majd a brigádjukban.
A kompatibilitás és gyorsaság tök jó dolog, annak szerintem mindannyian örülünk, de nem ilyen áron.
Sajnos tényleg össze lett drótozva minden mindennel, pedig annak idején folytattunk itt a topicban egy vitát arról, hogy ELMÉLETBEN attól még, mert böngészőmotor-csere történik, nem kellene, hogy egy csomó hasznos feature repüljön a kukába, ha valamiféle absztrakciót/rétegezést belevittek a kódba. Nem ez történt, ezért sajnos tényleg olcsóbb volt valami teljesen új alapról kezdeni.

Sk8erPeter

(#19885) Bici válasza Sk8erPeter (#19881) üzenetére


Bici
félisten

Szerintem is a szabványhoz való 100%-os ragaszkodás a helyes hozzáállás.
Viszont az Opera a régi motorjával - hiába volt akármilyen szabványkövető - nem tudott normális részesedést elérni. Ezért senki nem volt rákényszerülve a szabványok követésére.
Többet foglalkoznak a fejlesztők a régi IE verziókkal, mint az Operával, mert azoknak nagyobb a felhasználóbázisa.
Vagyis az Opera nem ment semmire a szabványkövető magatartásával.

Ha a Google, vagy az MS menne a szabványosság felé, akkor annak lenne értelme, mert nekik van erejük megváltoztatni a webfejlesztők hozzáállását.

Az mnc.hu pedig hiába egy szar oldal, a felhasználók csak annyit látnak, hogy az opera nem jeleníti meg, a többi meg igen. Ez vezet az alacsony részesedéshez.

(#19884) Sk8erPeter : Valóban lehet, hogy erősebb marketinggel lett volna esélyük nagyobb részesedésre, de a fejlesztők még dupla ennyi százalékkal sem nagyon foglalkoznak. Ezt egy nagy cég webes tesztelőjeként mondom. Az IE7-et 4-5%-os részesedésnél vágtuk ki, míg az opera nálunk 1% körül volt.
Én úgy vélem, hogy a fejlesztőket nem lehetett volna rávenni 10%-os részesedés alatt semmivel, hogy plusz egy böngészővel foglalkozzanak. most már nem kell vele külön foglalkozni, "magától" menni fog a dolog.

Persze, ettől még igaz lehet, hogy a rossz kommunikáció az új motorral is árokba viszi az operát, nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#19886) Sk8erPeter válasza LonGleY (#19883) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Dehogy magasztalom egekig a Ch-t!"
Nem azt mondtam, hogy a Chrome-ot/Chromiumot magasztalod az egekig, hanem az erre épülő új Operát, legalábbis úgy tűnt, hogy nagyon elégedett vagy a váltással, és elég sokat dicsérted itt (a "magasztalás" nyilván költői túlzás, de a lényegre továbbra sem reagáltál, csak kiragadtál egy szót, amit nem éreztél helyénvalónak, bár általában a vita középpontjában álló dologra nem reagálsz, nem értem, miért - ha már vitázunk, akkor legyen a vita konstruktív :) ), de arra nem válaszoltál, hogy amennyiben megkérdőjelezed az Opera korábbi, Presto idején jellemző elveit, és most jobbról-balról mocskolod, hogy mekkora szar volt, akkor vajon miért tartottál ki mellette ennyi éven át, mivel így ellentmondásba kerülsz magaddal.

Látom, elküldés után megint agyonszerkesztetted a hsz-edet. :)
Mégis hogy jön ide az, hogy a Presto a jövőben open source lesz vagy sem? :F Biztos az én hsz.-emre reagáltál, vagy egyáltalán elolvastad, amit neked írtam?

"Azért köszi, a romantika-faktor magas"
Megmagyaráznád, az ilyenekre miért van szükség? Elkezdhetjük már megint a kötekedést, de nem hiszem, hogy jó irányba terelnéd ezzel a beszélgetést. Azért látom, ezeket a piszkálódásokat nem tudod kihagyni, ha valaki nem ért veled egyet (már másnak is szúrkálódtál), a baj ezekkel az, hogy igazából nem találsz be ezekkel, csak elindítasz egy tök felesleges ovistílust.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#19887) LonGleY válasza Sk8erPeter (#19886) üzenetére


LonGleY
veterán

Az elveit sosem! Csak azt a párlatot, ami maradt belőle. A weboldalak pedig változtak. Amíg régebben megállta a helyét, addig most már megszenved az újonnan érkező designokkal. Engem is rohadtul zavar a kialakult helyzet (a kezdeti lelkesedésemmel ellentétben), de akkor is szükségesnek látom a cserét. Megtörtént, ezen kár is vitatkozni. A Blink önmagában nem akadályozza a fejlődést, a hozzáállásuk az, ami megkérdőjelezhető. Még mindig várom a 20-as verziót. :]

Mégis hogy jön ide az, hogy a Presto a jövőben open source lesz vagy sem?
Nem a tiedre reagáltam teljességgel, más vetette fel a megnyitást kérelmező petíciót.

[ Szerkesztve ]

(#19888) Sk8erPeter válasza Bici (#19885) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Viszont az Opera a régi motorjával - hiába volt akármilyen szabványkövető - nem tudott normális részesedést elérni."
Akkor még egyszer mondom, hogy nem azért nem tudott normális részesedést elérni, mert szabványkövető volt, hanem azért, mert nem reklámozta magát. Pont erre kérdeztem az előbb: láttál komolyabb Opera-kampányt/reklámot bárhol? Én nem, pedig használtam az Operát. Láttál viszont annak idején Chrome- és Firefox-kampányt? Gondolom igen. Erről beszéltem, hogy a reklám rengeteget számít, viszont az Opera volt olyan töketlen, hogy nem hirdette magát, pedig sokat tett volna a saját jövője érdekében ezzel, ha talpon akart maradni.

Reklámokkal sokat el lehet érni (tudják ezt a nagy gyártók, nem vetik meg az erkölcstelen eszközöket sem - például nem etikus egy Google-szolgáltatás használatakor adott alternatív böngésző használata közben azt hirdetni, hogy használjon a felhasználó egy sokkal jobb, gyorsabb, stabilabb böngészőt (Chrome)), ismertté lehet válni, keresletet lehet teremteni még akkor is, ha valaki szart pakolt egymás tetejére, és a felhasználó fejest ugrik ebbe (most nem a Chrome-ról beszélek, nem is az Operáról, csak általánosságban). Ha valaki mindenhonnan azt hallja, hogy a Chrome, Firefox és IE a 3 létező böngésző (az IE részesedését gondolom nem kell magyarázni (Windows-zal jött)), akkor bizalmatlan lesz egy számára tök ismeretlen alternatívával. Meg kell szoktatni a felhasználókkal a logó látványát, erre épül a marketing, hogy bekajálod a logót, a brandet, a szlogent, akár a hazugságokat, a boltban sokkal szívesebben fogsz megvenni egy olyan terméket, aminek a logóját már ismered, pedig nem biztos, hogy az jobb termék, mint egy számodra ismeretlen, csak egyszerűen jobban volt nyomatva, és az ember tudatalattijába és tudatába is beépül egyfajta "bizalom" az adott márka iránt.

Az Opera nem tett azért, hogy széles körben ismertté váljon.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#19889) Bici válasza Sk8erPeter (#19888) üzenetére


Bici
félisten

Én nem így látom a reklámos részt.

Lehet, hogy nem vagyok reprezentatív példa, de az én ismerőseim közül mindenki használt egy ideig Operát. Vagy a mobil Opera miatt próbálta ki az asztali verziót, vagy az én javaslatomra, de szinte mindenki kukázta pár hét múlva, mert nem megy rajta rendesen a fb, google docs, myvip, picasa, akármi.
Szüleim és a barátnőm Szülei megtartották, mert ők nem látogatnak olyan oldalakat, amik nem mennek vele.

Én sem szerettem rajta használni a gugli docs-ot, meg még jópár oldalt. Pedig én aztán eltökélt Opera felhasználó voltam és vagyok is.

Azt el tudom képzelni, hogy a reklámokkal lehetett volna javítani a részesedésen, de azt nem, hogy jelentősen, mivel a fent említett oldalak nem működött rajta rendesen. Márpedig ezek az átlagfelahsználók számára fontosak.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#19890) LonGleY válasza Bici (#19889) üzenetére


LonGleY
veterán

Sajnos ez így igaz, csak még többen megutálták volna.
Barátaim is Operáról Firefox-ra váltottak, aztán ugyanez
még egyszer lejátszódott a Chrome irányában. Évek óta
eszembe nem jutna bárkihez Operát rakni... vajon miért?

Most a 16+ verziókkal erre ismét lehetőséget látok,
hogy valamikor alapvető böngészőként telepítsem
másokhoz is. Számít az ismertség, de nem a
megbízhatóság árán, mert úgyis elváltanak róla.

[ Szerkesztve ]

(#19891) Sk8erPeter válasza LonGleY (#19887) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"A Blink önmagában nem akadályozza a fejlődést, a hozzáállásuk az, ami megkérdőjelezhető."
Na ebben szerintem közös nevezőt találtunk. Nekem sem önmagában a böngészőmotor-váltással van a bajom (habár hozzáteszem, azért az durva, hogy ilyen szinten össze volt drótozva minden mindennel, hogy számtalan feature-t képtelenek lettek volna átvenni, mert több idő lett volna toldozgatni-foltozgatni-korrigálni Blinkre, mint újraírni), hanem azzal, amiket írtam, az ostobasággal, a rettenetes kommunikációval (demagógia, hazugságok, terelgetések, kimagyarázások, konkrét jövőbeli tervek megosztásának hiánya, felhasználók megnyugtatása), minden egyéb böngészőre jellemző hasznos - és semmi komoly programozási tapasztalatot nem igénylő - szolgáltatások kidobálásával (pl. könyvjelzők), dilettantizmussal (a Bookmarks Managerről már írtam a tapasztalataimat, mintha kezdő programozók izgalmas gyakorlás gyanánt összedobtak volna valamit, legalábbis jelenlegi változatában így néz ki a dolog, nem véletlenül kapott 2-es osztályzatot a hivatalos oldalon az 5-ből összesítésben a felhasználók ítélete alapján), kapkodással, mintha maguk sem tudnák, merre akarnak igazából tartani, de a nagy sietségben gyorsan kiadtak volna egy új változatot, ahelyett, hogy a nagyobb siker érdekében dolgoztak volna még egy kicsit rajta, és így tovább.
A szabványkövetés pedig csak kicsi, de fontos rész volt az egészben.

Sk8erPeter

(#19892) LonGleY válasza Sk8erPeter (#19891) üzenetére


LonGleY
veterán

A mostani minőségnek én sem vagyok támogatója, de ha megnézzük az átlagjuzerek szemszögéből, nem sokban különbözik az eddigiektől - remélhetőleg csak egyelőre...

[ Szerkesztve ]

(#19893) Sk8erPeter válasza Bici (#19889) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Én is írtam már, hogy a Google-termékek borzalmasan mentek Operával, vagy egyes dolgok egyáltalán nem, a Facebook is nagyon lassú volt vele, ismerem a problémát, és ezek használatakor én is más böngészőre váltottam, kettőt tartottam párhuzamosan egymás mellett nyitva, vagy volt, hogy teljesen átálltam egy ideig Chrome-ra, ahogy azt is mondtam, hogy egyetértek azzal, hogy ezeknek az oldalaknak a helyes működése csöppet sem elhanyagolható dolog, és mindenkinek fontos, aki használja ezeket az oldalakat, de amikor a Facebook nem örvendett ekkora világhírnévnek, akkor is ugyanúgy töketlenkedett az Opera, és akkor sem nyomatták magukat. Ez az, amit a mai napig nem tudok megérteni, hogy miért nem fogták fel, hogy anélkül nem fog menni, hogy ne tennék magukat népszerűvé.
Mobilfronton úgy tűnt, tartják, nyomják magukat, de kíváncsi vagyok, mi lesz a helyzet ezzel a jövőben.

Sk8erPeter

(#19894) Sk8erPeter válasza LonGleY (#19892) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Átlagfelhasználó is használhat könyvjelzőt. :P

Sk8erPeter

(#19895) Bici válasza Sk8erPeter (#19893) üzenetére


Bici
félisten

A FB elött is volt sok oldal, ami nem ment Operával. Talán még több is, mint manapság.

Én úgy vélem, hogy most van értelme igazán reklámozniuk magukat.
Vagyis most még nem. Majd ha visszataszik azokat a funkciókat, amiket jónak gondolnak. Akkor lesz kész a böngészőjük. Az, hogy miylen lesz ez a böngi, az már kérdéses, de ha meg akarják különböztetni magukat a többiektől, akkor vissza kell tenni jópárat a régiek közül.
Nekem egyedül a Wand hiányzik, no meg persze a könyvjelzők. Az mondjuk szerintem is botrány, hogy azt kihagyták. Olyan, mintha a TAB kezelést hagyták volna ki.
A turbora fognak szerintem rágyúrni, mert vettek valami ezzel foglalkozó céget nemrég. Lehet, hogy ennek tökéletesítésére fordítják az erőforrásaikat?
Meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#19896) slashing válasza Sk8erPeter (#19894) üzenetére


slashing
senior tag

csak egy példa anyám (60 feletti) megbeszéltük mik azok az oldalak amik érdeklik azok kikerültek a könyvjelző sávra plusz ami ezen felül érdekli arra ott a google, youtube stb... vígan elnetezik...

Nem kellett azzal foglalkoznom nekem sem meg neki sem hogy egy plusz kiegészítő felrak azt megértessem vele hogy ez ezt csinálja és így használd. Kiraktam neki az oldalakat a sávra ő kattint elolvas továbblép. No problem. Mondjuk nem is az operát állítottam be neki. Ezt az új verziót sem raknám elé akár mennyire is lebutították az átlagnak mivel még ezt a legprimitívebb az internet létezése óta jelen lévő dolgot is képesek voltak kihagyni, rohadt nagy szarban lehetnek ha már erre sem volt idő és kapacitás beleírni, mert azt nem hiszem hogy ez a fejlesztés egy ilyen multi cégnél 1 napnál tovább tartott volna az első munkanapját töltő tejfeles szájú programozónak is....

(#19897) Sk8erPeter válasza attisx (#19850) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"next = béta"
Szerintem meg inkább alfa-változat.

Sk8erPeter

(#19898) Sk8erPeter válasza slashing (#19896) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Na igen, jó bizonyíték arra, hogy nem kell power usernek lenni ahhoz, hogy valaki hiányolja a könyvjelzőket és az akárhova pakolható könyvjelzősávot...
Ez az idióta érvelés általában, hogy de hát gondolkodj az átlaguser fejével, és akkor rájössz, hogy neki nem kell semmi extra, pedig ez egy baromság, épp az ő böngészését is könnyíthetik ezek a szolgáltatások.

Sk8erPeter

(#19899) Sk8erPeter válasza brd (#19827) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Gmail? Eddig nem nagyon volt vele problémám, eltekintve régebben egy ideig a nem támogatástól, de lassú soha nem volt, ha jól emlékszem."
Akkor mákod volt, bár nem tudom, hogy csináltad, pedig a Gmail és Facebook sajnos valóban rendkívül idegesítően lassú a Prestós Operában.

Sk8erPeter

(#19900) Penge_4 válasza Sk8erPeter (#19882) üzenetére


Penge_4
veterán

"Ha volt már részed webfejlesztésben, akkor tudod jól, hogy a böngészők rettenetesen toleránsak, túlzottan is, igyekeznek a legundorítóbb tákolmány kódból is kihozni valamit, valamilyen módon megjeleníteni azt, hogy ezzel még egy idiótának is lehetőséget biztosítsanak a zzzinterneten való megjelenésre."

Pedig gondolj bele, ha még az XML-től is szigorúbban ragaszkodnának a szabványokhoz, akkor milyen lehetőségek lennének. Akár 50 megát zabálva képes lenne bármilyen böngésző villámgyorsan megnyitni 10-20-30 weboldalt. A RegExp nem csak az Adblockban és a Linkifierben jelent baromi nagy memória és CPU igényt, hanem akkor is, ha a motornak kell renderelés közben/előtt tesztelgetnie a különböző stringeket és hibákat és on-the-fly javítania.

Egyébként még egy Chrome fejlesztőnek is pozitív véleménye volt a Presto-ról.

"Ha Te is a testreszabhatóság miatt használtad annak idején a Prestós Operát, emiatt tartottál ki mellette, akkor viszont meglepő, hogy most piedesztálra emeled az új Chromium-koppintást."

Egyébként az a vicces, hogy a nagy, nemzetközi My Operán alig van ember, aki kiállna az új Opera mellett. Még a legpozitívabb kritika is annyi, hogy optimistán néz a jövőbe és várja, hogy x meg y funkciókat visszapakolják. :D A GS Statcounter-en Hungary-ra szűrve is érdemes megnézni a júniusi peak-et. Nem semmi. ;] Mindenhol máshol meg inkább csökkent a részesedése.

(#19883) LonGleY: "Csak néha kiakadok, hogy mennyire nem megy pár dolog a v12-vel, és hogy alapfunkciókkal kell szívózni benne."

Akármilyen hihetetlen, én sem örülök, hogy pl. a Magyar Opera blogot vagy jegyzetek panelen írom meg forráskódban, vagy Chrome alól szerkesztem, mert Operában a forráskód nézet szar, lassú, villog és minden baja van neki. Pl. ha elrontok egy tag-et, akkor nem lehet kitörölni, meg kijelölni sem, hogy kitöröljem. Berakja a kurzort a </p> közé, majd Del-re és Backspace-re a szöveget törli két sorral feljebb/lejjebb és egyéb easter egg-ek. :DDD

De ettől még képes vagyok elvonatkoztatni a Chrome hype-tól és belátni, hogy a Presto bár elhanyagolt motor volt, de én azért nem temetném és nem örvendeznék.

"Máskülönben úgyse lesz open source. Ha pedig mégis (ami kizárt), akkor abból új böngészőt faragni, ami még működik is a mai/holnapi oldalakkal.. eleve reménytelen."

Te nem érzed itt az ellentmondást? Ha valami annyira szar, amilyennek lefestették és teljesen új böngészőt írtak a 0-ról, akkor miért is kéne nekik félniük a forráskód kiadásától? Kiadják, mindenki látja, hogy szar, javíthatatlan, kész, finító.

Ellenben akkor jelentene nem kis problémát számukra a forráskód kiadása, ha hazudtak. Mert akkor a nyílt forráskódú közösség kapna egy korszakalkotó motort, amit kiganézna és nagyobbat robbanna, mint anno a KHTML. Mindenki azt a motort akarná. Az ChrOpera pedig szépen eltűnne a süllyesztőbe, ha nyílt lenne, akkor talán még a Mozilla is átállna rá.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.