Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20951) fatal` válasza dqdb (#20950) üzenetére


fatal`
titán

A QAB-t tudom, de legalább egy chrome szintű könyvjelzőkezelőre gondoltam. Legalább keresni lehessen már benne... Címsorról nem is beszélve.

"Az elmúlt egy hétben is felemlegette valaki valamelyik release-nél, de semmi reakció."
Szomorú :(

(#20952) LonGleY válasza amadeus11 (#20948) üzenetére


LonGleY
veterán

Ezért kell krómozni. Alapból 6x gyorsabb már a régi Operánál.

(#20953) kecskebégető


kecskebégető
aktív tag

Hali 19 devet használok teljes megelégedettséggerl remek böngésző szerintem.De egy gondom van szeretném szinkronizálni a könyvjelzőim egy 12-es verzioból amit most tettem fel de a 19 devben a további eszközök szinkronizálsá szürke nem lehet kattintani.(next ben is,)Mi leh te a gond? :R
Köszi.

Asszonták nekem,hogy szabadujjak meg azoktó a halotttizéktő

(#20954) fatal` válasza LonGleY (#20952) üzenetére


fatal`
titán

Attól még egy trágyadomb marad az is. :D

Én inkább beáldoztam a funkciókért a sebességet (FF).

(#20953) kecskebégető: Nincs szinkronizálás még.

[ Szerkesztve ]

(#20955) kecskebégető válasza fatal` (#20954) üzenetére


kecskebégető
aktív tag

Na de amikor megjelent a 15 simán áttudtam migrálni a könyvjelzőim.a gyorshívora.Akkor most mi van?
A 12.16-ból szeretnék importálni nem az opera link weboldalról!

Szerk persze azűta volt már egy win újrahűzás 8.1 de ez nemhinném ,hogy releváns.
most felvan rakva a 12.16 és 19 is.

[ Szerkesztve ]

Asszonták nekem,hogy szabadujjak meg azoktó a halotttizéktő

(#20956) fatal` válasza kecskebégető (#20955) üzenetére


fatal`
titán

Akkor te nem szinkronizálni szeretnél, hanem importálni.

Ezt viszont passzolom, nem használom az új Operát, meg már a régit sem.

(#20957) kecskebégető válasza fatal` (#20956) üzenetére


kecskebégető
aktív tag

Ja ok importálni ha így jobb.A mcacska vigye el miért szürke vajon........ :W

Asszonták nekem,hogy szabadujjak meg azoktó a halotttizéktő

(#20958) kecskebégető válasza kecskebégető (#20957) üzenetére


kecskebégető
aktív tag

Letöltöttem a 15 őst ott a ggyorshívoknál van egy nagy csillag könyvjelző importáló névvel na ez nincs nekem a nextb meg devben sem...

Asszonták nekem,hogy szabadujjak meg azoktó a halotttizéktő

(#20959) dqdb válasza kecskebégető (#20958) üzenetére


dqdb
Topikgazda

[link]

Az importálást csak a stabil változatban engedélyezik, next és developer csatorna esetén kézzel kell végrehajtani.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20960) kecskebégető válasza dqdb (#20959) üzenetére


kecskebégető
aktív tag

Köszi ez nekem új info volt .Mondjuk full értelmetlen hiszen ha működik.. Na sebaj

Asszonták nekem,hogy szabadujjak meg azoktó a halotttizéktő

(#20961) Penge_4


Penge_4
veterán

"A nap másik fontos híre, hogy a linkek szövegének nehéz kijelölhetősége nem bug, nem hiányosság, hanem feature by design"

És akik így tervezik meg a szövegkijelölést azok fizetést kapnak? :U (költői kérdés)

"A blogon bevezetett Disqus borzalmas, egyszerűen követhetetlenek a kommentek"

Viszont lehet "lájkolni" a kommenteket. :DDD (a lepontozáshoz viszont be kéne jelentkezni)

(#20948) amadeus11: "Használhatnék foxot +10 kieggel , de az se lenne gyorsabb mint a régi Opera"

A régitől nem, de a 24-től sokat gyorsult. Jelenleg ebben látom az utolsó reményt. Meg a Mozillához mentek át sokan régi Operás fejlesztők. Itt legalább a kiegészítő valóban kiegészíti a böngészőt, nem egy HTML buborékot renderel egy kattintott gomb alá meg userJS-t/userCSS-t injektál a betöltött weboldalakba, ráadásul MagicVariables vagy komolyabb eventlistener lehetőség nélkül.

(#20949) hunfatal: "A letöltésekről még mindig nem tudni semmit?"

Apropó, letöltés. Na az amiben a Firefox sem a legjobb...

(#20952) LonGleY: Előbb-utóbb úgyis csak az ikonjuk és a nevük fog különbözni. A következő dobásuk az lesz, hogy Opera Link helyett Google Drive-ra fog szinkronizálni. Haavard kommentje. :C

(#20962) fatal` válasza Penge_4 (#20961) üzenetére


fatal`
titán

Plusz egy klikk nekem nem okoz problémát, legalább nem b*sz össze mindent, mint a Chrome/Opera.

Exékhez pedig lehet berakni run gombot az OpenDownload addonnal.

(#20963) LonGleY


LonGleY
veterán

Az Opera 17-ből nem lehet linket kihúzni a címsorból az asztalra/mappába, hogy URL-t csináljon belőle? És az újabbakban?

Illetve mennyire érdemes dev-et használni? Türelmes vagyok egyébként. Már a 17-es is felüdülés a 12-es fagyások után. De ha az újabbak sem tudnak még URL-t csinálni, akkor nem bírom kivárni és lőn Chrome.

[ Szerkesztve ]

(#20964) Penge_4 válasza fatal` (#20962) üzenetére


Penge_4
veterán

Na végre, kicsit keres az ember és egyből talál. InlineDisposition

Kéne már lassan csinálni egy oldalt, ahol össze lennének gyűjtve az Opera 12 funkciók Firefoxos alternatívái. Csak nem tudom még, hogy hol.

(#20965) LonGleY válasza Penge_4 (#20964) üzenetére


LonGleY
veterán

Logout blog?

Vagy nem állnál meg a nyelvhatárokon belül? :]

[ Szerkesztve ]

(#20966) kp78


kp78
addikt

Üdv!

Kb. 1 órája volt egy fagyás a gépemen (ha be van dugva a hdmi, és lemegy alvóba, akkor nem jön vissza, hanem újraindul, de most azt sem akart), melyet a kikapcs gomb hosszas nyomásával tudtam csak "helyretenni". Ekkor az Opera is meg volt nyitva.
Újraindítás után az Operából eltűntek az előzmények, valamint a címsorba korábban beírt, és látogatott címek.
Ezt vissza lehet vhogy hozni? :R
Valamint azóta a google.hu, és gmail sem jön be, vszínű épp vmelyik volt megnyitva. Minden más bejön. Már próbáltam újra telepíteni, rendszert visszaállítani, semmi eredmény :F

(#20967) kp78 válasza kp78 (#20966) üzenetére


kp78
addikt

(#20968) Penge_4 válasza LonGleY (#20965) üzenetére


Penge_4
veterán

Valami Wiki-szerű, bárki által szabadon szerkeszthető oldalra gondoltam, ezt alapul véve. Mivel nem találtam sehol ehhez hasonlót egyelőre, csak ilyen fragmentálódott fórumhozzászólásokat és blogbejegyzéseket itt-ott, ezért alapnak angol nyelvűt szeretnék. Ebből adódóan pedig egy olyan felületen, ahol egyszerűen lehet az eredeti tartalmat lokális nyelvekre tükrözni.

(#20969) LonGleY válasza Penge_4 (#20968) üzenetére


LonGleY
veterán

A wikispaces egyébként jó, mi használtuk egy ideig. Miért kell ehhez hasonlót keresni, ha használhatod ezt is? Csinálj náluk saját aldomaint! Free.

[ Szerkesztve ]

(#20970) Sk8erPeter válasza #27441408 (#20935) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Megfogadtam, hogy a te hozzászólásaidra nem reagálok, eddig elég jól tartottam is, most mégis megtöröm ezt a remek hagyományt, mert úgy látom, nem sikerült értelmezned az eddigi hozzászólásokat: a lényeg az, hogy ez egy gyűjtőbázis az Opera-felhasználóknak és -hobbifejlesztőknek (kiegészítők, patch-ek és egyebek készítői, lásd mint akár dqdb kolléga), és az Opera blogja legalább egy helyre terelte őket, az Operával kapcsolatos hasznos dolgok szerintem igen jó, hogy egy helyen koncentrálódtak, senki nem mondta azt, hogy az Opera blogja a legkirályabb a világon. Már korábban is erről beszéltem (1, 2), dqdb is lényegében erre erősített rá. Ez egy relatíve "kis" közösség, nem baj, ha van egy koncentrált hely, ahol ennek tagjai meg tudják vitatni épp a böngészővel kapcsolatos ügyes-bajos dolgaikat. Ha valaki Operával kapcsolatos blogokat, tippeket, hasznos kiegészítéseket keres, akkor keresse a My Opera blogok közt, ez szerintem viszonylag jól követhető. Aztán nyilván van még egy-két külön honlap is a témához kapcsolódóan. De most csakis külön honlapok lesznek, hacsak valaki nem kezd el egy hasonló kezdeményezést, ami kevéssé valószínű (ha az Opera képtelen fenntartani, akkor miért akarná más, miért érné meg neki). Szóval ezzel is el lehet tántorítani felhasználókat, mint ahogy dqdb írta is, hogy ez végleg kiábrándított jópár júzert, és hagyja is a francba az egész böngészőt is most már inkább, mert tele lett a töke (lehetőleg amikor erről gondolkodsz, mielőtt írsz (remélhetőleg), ne magadból indulj ki szokás szerint, hogy de hát neked pont az új teljesen jól megfelel, akkor mindenki más rajtad kívül, aki nem így gondolja, biztos tök hülye).

A "kék F betűs" egyáltalán nem értem, hogy jön ide. Opera csoport Faszbukon, hagyjuk már. Ki mondta, hogy egyáltalán bárki is versenyezni akar a Fácséval? Vagy a Google-lal? Az Opera blogolók közül hidd el, rengetegen biztos, hogy nem is regisztráltak Fészre, legalábbis cseppet sem aktívak rajta. Ahogy esetleg más ehhez hasonló közösségi szarságokon sem.

Az meg végképp nem értem, hogy jön ide, hogy te kvázi honlapként használtad a My Opera blogot, a sakkozós dolgaidra, amely témának köze nincs az Operához, és elégedetlen voltál vele. Hát igen, saját honlapnak, általános célokra sanszos, hogy nem alkalmas. Nem is arra való (ezért is meglehetősen vicces ez a "normális blogger, nem 1 alapszintű opera blogon tolja" írásod - aki a világ nagy dolgairól akar blogolni, és amúgy is nagy publisher, ne a My Opera blogon tegye). Ettől függetlenül biztos, hogy volt benne hiányosság.

Az is érthető nyilván, hogy bőven volt terhelés, és ezt kezelni, szervereket, tárhelyet erre fenntartani, megfelelően konfigurálni nekik plusz lóvé. Másrészről évek óta megszokott szolgáltatástól elvágni az embereket viszont elég nagy érvágás pont akkor, amikor ráadásul amúgy is szar a helyzet, elégedetlenek a felhasználók (erre írtam, hogy az időzítés is rossz volt). Ez a LonGleY által "kis kuckónak" nevezett hely részben azért összetartotta az emberkéket.

Szerk.: amúgy csak kíváncsiságból, melyik blogszolgáltatókat tartod ezerszer jobb bloghelyeknek? :) Te melyiket használod, ami szted ezerszer faszább?

==============

(#20944) LonGleY :
"De a viccet félretéve, ez való igaz. Én már fél nap alatt kinőttem, aztán le is lőttem. Ne gyűjtsön az is személyes adatokat. Ne egy böngésző."
Tessék? :DDD Most ez komoly? :DDD Nem értem az összevetést: használod az Operát, de nem használod a My Opera blogot, hogy ne gyűjtsön az is adatokat? Mi van?

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#20971) Sk8erPeter válasza Penge_4 (#20946) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"sehova sem illő extensions belső lap, az INI néhol lecserélve yaml-ra, az extension API-ról te magad írtál, hogy mennyivel, illetve mennyi mindenben szarabb, mint a Chrome megoldásai, ez is egy utólag beletákolt csökevény eredménye, miközben a widgeteket meg elsorvasztották, amibe sokkal több potenciál volt"
Az való igaz, hogy nagyon gázok voltak a csapongások, igen érdekes döntések születtek, mintha a fejlesztőknek nem lett volna irányítójuk, nem lett volna projektvezető, vagy valami góré, és emiatt aztán mindenki úgy tákolgatta volna a dolgait, ahogy az ő preferenciáinak megfelelt, és végül valahogy összekovácsolták az egészet - de még mindig nem értem, hogy jön ide a Chrome-osítás, amiről beszéltél. A Chromium forkolása előtti változatoknál nem éreztem Chrome-osítást, meg számomra azokból a dolgokból, amiket említettél, még nem következik a Chrome-osítás. A 12.x változathoz használható Extension API kódjának köze nem volt a Chrome-os Extension API-hoz. Egy-két dologban több volt (milyen eseményekre lehet feliratkozni eseménykezelőkkel), más dolgokban meg rettenet buta és rendkívül ocsmányan kezelhető. Inkább számomra az volt érezhető, hogy hirtelen elkezdtek kapkodni, mintha paráztak volna, hogy bizonyos dolgokban lemaradnak más böngészőktől, és talán még jobban veszítenek a részedesésből, ha nem kapják össze magukat, de ennek nem tudom, miért kellett együtt járnia ilyen szintű inkonzisztenciával egy-két területen.

" » "látatlanban is mindennél jobbnak tartottad eddig a Presto forráskódját, amire amúgy semmiféle igazolás nincs."
Azért valamelyest csak korrelál a forráskód minősége a mindent átfogó (erőforrásigény, response time, sebesség, stabilitás, telepítés előtti és utáni méret) felhasználói élménnyel, nem? + a rengeteg hasznos beépített dolog is közvetetten jó képet fest a forráskód minőségéről azáltal, hogy több feature = nagyobb komplexitás = nagyobb kockázat bugokra és biztonsági résekre is = bugosabb/lyukasabb szoftver vagy több ráfordított fejlesztői erőforrás."

A kód szépségének SEMMI köze nincs ahhoz, hogy mennyi mindent lehet konfigurálni, mennyi beépített feature van, ettől még nyugodtan lehet egy szanaszéjjel drótozott, tákolt hányadék a kód, amin már réges régen változtatni kellett volna, kicsit megújítani az egészet, de még mindig nem volt rá kellő idő és erőforrás.
Ezt amúgy akkor lehet belátni a legjobban, ha már sok megoldási módot láttál adott feladatra: hidd el, rengetegen vannak, akik végül is megoldják a feladatot, az összes kitűzött célt megvalósítják, de annyira undormány a kódjuk, hogy rossz ránézni. Aztán vannak, akik esetleg picit többet tökölnek vele, mert odafigyelnek arra is, hogy újrahasználhatóbb és módosíthatóbb legyen a kódjuk (nyilván ezt ésszerű keretek között, hogy ne legyen nettó időelbaszás a kód készítése), és ezerszer minőségibb kódot gyártanak.
Továbbra is: mivel a Presto forráskódja zárt volt, ezért csak szűk kör látja át, hogy milyen volt a kód valójában. Tippelni semmi értelme. Én nem feltételezek annak forráskódjáról (meg az akkori fejlesztőkről) se jót, se rosszat, mivel fogalmam sincs, mi volt a motorháztető alatt, konkrét részleteket nem tudok. Látatlanban összehasonlítani egy nyílt és egy zárt forráskódú projekt kódját enyhén szólva is vicces. :D
Mindenesetre az nyilván nagyon szimpatikus volt például az Operánál, hogy különböző CSS-fájlokkal a legapróbb részletekig testreszabható volt a felület, meg hogy konfigfájlokkal rengeteg dolog állítható volt, de ezt nem is kell külön mondani, a kitartó Opera userek nyilván emiatt szerették a böngészőt...

Ja, még annyi, hogy ha nagyobb a kockázat a bugokra, és egy szoftver attól még működik, az nem feltétlenül jelenti azt, hogy a kockázatokat megfelelően kivédték előre, és a szoftver ultrabiztonságos, hanem az is elképzelhető, hogy csak senkinek nem volt érdeke ezeket a biztonsági réseket felfedezni vagy épp kihasználni, mivel marginális részesedésű böngészőről van szó, és esetleg szarnak bele. Nem tudhatjuk. :D

"A paradox az egészben, hogy így egyszerűbbé válik az eddig is nagyon jellemző struccpolitikájuk gyakorlása, mert nem lesz egy közös (házon belüli) hely, ahol koncentrálódik a hardcore Operás tömeg."
Hát ja, ebben teljesen egyetértünk.

Sk8erPeter

(#20972) Sk8erPeter válasza dqdb (#20950) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Másik megoldás a power user settings megjelenítésére a következő billentyűzetsorozat:
Ctrl+F12 Tab ↑ ↑ ↓ ↓ ← → ← → B A"
Az igen :DDD

Kipróbáltam, működik:

Opera Super user permission enabling rights: Ctrl+F12 Tab ↑ ↑ ↓ ↓ ← → ← → B A

Most ez komoly, hogy az alább bekarikázott részekkel bővültek az Opera beállításai, mint hú de advanced feature? :D

Opera Super user permission enabling rights: Ctrl+F12 Tab ↑ ↑ ↓ ↓ ← → ← → B A (opera://settings AFTER ENABLING)

Habár sanszos, hogy a nem villáskulccsal jelölt beállítások valamelyike is ún. "advanced", azt nem néztem, mi a korábbi állapot. Mindenesetre vicces a dolog.

"A nap másik fontos híre, hogy a linkek szövegének nehéz kijelölhetősége nem bug, nem hiányosság, hanem feature by design:
"It works as intended. You must start the selection outside the links. Clicking on/inside the text node will start dragging the link."
[link]"

Ez Presto-időkben másképp volt amúgy? Már nem ugrik be, de úgy rémlik, mintha ott kijelölhető lett volna normálisan a szöveg, nem kellett volna húzni az egész linket, szóval hogy ez tényleg új hülyeség. :D

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#20973) fatal` válasza Sk8erPeter (#20972) üzenetére


fatal`
titán

Ez a kijelölés pont ugyanaz a baromság, mint FF-ben. Agybajt kapok ettől is.

Tényleg, ha már FF, nem tud erre valaki kiegészítőt? Nem húzkodok linkeket sehova, rohadt idegesítő. Itt a ph-n zavar a legjobban, mert alig lehet normálisan kimásolni a comment számot és a usernevet, amikor több választ fűzök egy commentbe (mert az adminoknak ez a mániájuk).

(#20974) dqdb válasza fatal` (#20973) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Tényleg, ha már FF, nem tud erre valaki kiegészítőt?
Igen, lenyomva tartott Alt billentyűnek hívják :DDD

Sk8erPeter: Ez Presto-időkben másképp volt amúgy? Már nem ugrik be, de úgy rémlik, mintha ott kijelölhető lett volna normálisan a szöveg, nem kellett volna húzni az egész linket, szóval hogy ez tényleg új hülyeség.
Igen, ott a kijelölést tartották fontosabbnak a fejlesztők, és a drag and drop indítható nagyobb odafigyeléssel, míg Blink alatt fordítva.

Most ez komoly, hogy az alább bekarikázott részekkel bővültek az Opera beállításai, mint hú de advanced feature?
Az a komoly, hogy bekarikázott részben az advanced settings és a power user settings egyszerre látható a bekapcsoló paramétereivel együtt. Szóval 6 helyett 3 + 1 beállításról van szó.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20975) Sk8erPeter válasza fatal` (#20973) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Itt a ph-n zavar a legjobban, mert alig lehet normálisan kimásolni a comment számot és a usernevet, amikor több választ fűzök egy commentbe (mert az adminoknak ez a mániájuk)."
Szard le, ahogy én is leszarom. ;] :D (lásd fentebb, teljesen független hsz.-eket írtam, nem fogom egybekúrni :) ) Ez egy idióta szabály, régen kitalálták valami teljesen megmagyarázhatatlan okból (azt még értem, ha valaki látványosan hsz.-vadász), de nem kell vele foglalkozni.

Egyébként én úgy szoktam kimásolni, ha mégis kell (mert mondjuk tényleg rövid választ szánok), hogy a "(#20973) XYZ válasza" szövegből a "válasza" szó előtti whitespace-től kezdem a másolást, úgy elég kis hibaaránnyal sikerül. :D Mármint most a Blink-alapú Operára (és nyilván Chrome-ra) gondolok, nem Firefoxra. :D

(#20974) dqdb :
Ó, ez igen, lehetőségek széles tárháza! :N

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#20976) LonGleY válasza Sk8erPeter (#20975) üzenetére


LonGleY
veterán

Fele annyit sem kell célozgatni, ha balról indítod a kijelölést.

(#20977) fatal` válasza dqdb (#20974) üzenetére


fatal`
titán

Hm, tényleg :D

Ellenben még mindig bugos, jelöli ki az egész fejlécet, nem csak az elejét igazából erre kellene valami :D

[ Szerkesztve ]

(#20978) Sk8erPeter válasza LonGleY (#20976) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Pontosan ugyanannyit kell "célozgatni", mintha jobbról indítom... :U :DDD
Tényleg érdekelne amúgy, hogy ezt mire írtad. ;]

Sk8erPeter

(#20979) LLKobe


LLKobe
veterán

Firefox nem jött be, ma a chrome-ot próbálgattam. Nem rossz. Tetszik ez a logika, hogy alapból s*gghülye a böngésző, és semmit se tud, és te integrálod bele amire szükséged van pluginek formájában.

Le is cserélném rá a 12.16-ot HA nem lenne egy csomó hiányossága így is:

-akármit szívok egy sima könyvjelzők gombot (legördülőt mint bármelyik másik böngészőben) nem tudok kirakni a címsor bal oldalára, egyszerűen nem lehet

-akármit csinálok az utolsó tab bezárása becsukja az egész böngészőt. iszonyat hülyeség, és erre sincs jó megoldás

Ezek olyan alap dolgok amik kellenek...

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#20980) Predator2 válasza LLKobe (#20979) üzenetére


Predator2
addikt

"akármit szívok egy sima könyvjelzők gombot (legördülőt mint bármelyik másik böngészőben) nem tudok kirakni a címsor bal oldalára, egyszerűen nem lehet"

Én pont emiatt nem váltottam chromra mert ez nagyon hiányozna/megörjítene.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#20981) LLKobe válasza Predator2 (#20980) üzenetére


LLKobe
veterán

Tényleg nevetséges... Pedig nem lenne egy rossz böngésző.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#20982) Rimuru válasza LLKobe (#20979) üzenetére


Rimuru
veterán

Ilyenekkel mehetnél a Chrome topicba, egyébként másodikra [link] (nem tökélestes, pl ha bővítmény oldalán vagy [speed dial] akkor szó nélkül kilép)

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#20983) Predator2 válasza LLKobe (#20981) üzenetére


Predator2
addikt

Ha megtalálod a megoldást írj.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#20984) LLKobe válasza Rimuru (#20982) üzenetére


LLKobe
veterán

(nem tökélestes, pl ha bővítmény oldalán vagy [speed dial] akkor szó nélkül kilép)

El is mondtad a problémámat:) Azért nem megyek a chrome topikba mert asszem' feladtam, úgy néz ki már örökra a 12.16-ra vagyunk kárhoztatva :O :D

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#20985) slashing


slashing
senior tag

Ezek a böngésző tulajdoságok olyanok hogy mindegy mennyire szar csak különbözzünk a többi böngészőtől. Lásd könyvjelzők, chrome utolsó tab. Ha az egyik a jobb oldalra rakja a beállításokat akkor a másik a bal oldalra. Ha tudnák befolyásolni akkor állítom a kilépő X-et is az egyik lerakná a bal sarokba a másik meg a jobb sarokba csak hogy más legyen, hogy ezt a felhasználók utálják az kicsit sem érdekli egyiket sem. Pedig az ilyen dolgok állítom egy google vagy opera kódolónak kb. 10 perces munkájába kerülne, és ez az igazán dühítő.

[ Szerkesztve ]

(#20986) Sk8erPeter válasza slashing (#20985) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

<< Facepalm >>... Igen, nyilván mindegyik böngészőgyártónak az a célja, hogy a lehető legjobban idegesítsék és elkedvetlenítsék a meglévő és potenciális felhasználóbázisukat is, nehogy véletlenül használja is valaki... :W Most komolyan, hagyjuk már az ilyen hülyeségeket, ennél értelmesebb érveket is lehetne talán találni, hogy adott felhasználói felületet miért úgy alakítanak ki, ahogy.

Sk8erPeter

(#20987) brugo


brugo
aktív tag

Szerintem az Opera a legjobb legpraktikusabb bongeszo kár lenne ha befejeznék (becsödölnének). Csodálkozom, hogy a Linux disztrok mért a firefoxot teszik alapértelmezetnek.

(#20988) Sk8erPeter válasza brugo (#20987) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Mi ebben az annyira meglepő? A Firefox már igen régóta multiplatform, ráadásul open source, ami pedig igen jól megfér a Linux-disztribúciók általános alapelveivel (legalábbis az ingyenes, open source az általános, még ha léteznek is fizetős Linux-disztribúciók).

Az Opera sosem volt open source (és nem is lesz, lásd "Opera has no current plans to go open source."), ráadásul a jelenlegi, Blink-alapú Operának pedig még nincs is egyáltalán Linux-változata, úgyhogy már a meglepődést sem értem.

A "legjobb", "legpraktikusabb" jelző pedig az új, Blink-alapú Operára egyelőre egy cseppet sem igaz.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#20989) LLKobe válasza Sk8erPeter (#20988) üzenetére


LLKobe
veterán

A "legjobb", "legpraktikusabb" jelző pedig az új, Blink-alapú Operára egyelőre egy cseppet sem igaz.

És már a régire sem sajnos:(

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#20990) brugo válasza Sk8erPeter (#20988) üzenetére


brugo
aktív tag

Nem tudtam, hogy az Opera nem open source. a Blink -et nem ismerem. Nekem csak a 12.16 van most épp Linuxon futtatom. De legújabban egyik böngészön se tudok jelszavat menteni( csak egyeseket ) csak az operan. Van valami Lastpass program de minek annyi szar programot telepiteni mikor az Opera anélkül is csinálja.a kinézete is jobb a firefoxénál de gyengébb az IE1o-nél.

(#20991) kp78 válasza kp78 (#20967) üzenetére


kp78
addikt

Senkinek semmi ötlete, a un/reinstall-on kívül? :F

(#20992) LonGleY


LonGleY
veterán

Az Opera 17-et választottam, most ez a basic böngészőm. Nem volt kedvem dev-ezni, úgyis frissülget, kibírom.

Megoldottam a mouse gesture beállítást StrokeIt-el, amit amúgy is alkalmazok a winben és más programokra:

Így egyedül a linkekről indított gesture nincs (háttérbe nyitás), illetve a mouse flip-et hiányolom (bal klikk + jobb vagy fordítva). Ez van/lesz egyébként az újabb verziókban?

[ Szerkesztve ]

(#20993) Sk8erPeter válasza brugo (#20990) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Nem tudtam, hogy az Opera nem open source"
De azért kifogásoltad a Linux-disztribúciók kibocsátóinak döntését... :DDD :P

"De legújabban egyik böngészön se tudok jelszavat menteni( csak egyeseket ) csak az operan"
Akkor a hiba az Ön készülékében van, ez nem a másik böngészőgyártók hibája, pl. kilőhetted valahol a jelszómentés felkínálását. Az összes említésre méltó részesedéssel bíró böngésző képes jelszómentésre.

"a kinézete is jobb a firefoxénál de gyengébb az IE1o-nél"
Őő, mármint úgy érted, az IE10 kinézete jobb, mint az Opera 12.16-é? :DDD Ez jó poén. Csak az IE10 kábé cseppet sem testreszabható.

(#20989) ll-kobe :
Hát ja, sajnos egyre inkább igaz.

Sk8erPeter

(#20994) dqdb válasza LonGleY (#20992) üzenetére


dqdb
Topikgazda

illetve a mouse flip-et hiányolom (bal klikk + jobb vagy fordítva). Ez van/lesz egyébként az újabb verziókban?
Rocker gestures néven fut, O18-ban már biztosan van.

[link]
"RSS subscribers, please subscribe to the new blog through ..."
Ez a mondat kissé öngólszagú ...

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20995) Sk8erPeter válasza dqdb (#20994) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"» "RSS subscribers, please subscribe to the new blog through ..."
Ez a mondat kissé öngólszagú ..."

Ezt most nem vágtam, miért öngólszagú?
Hozzáteszem, biztos rohadt nehéz lenne egy címátírást berakni a régi feedre, hogy az új címről szolgálja ki a tartalmat ugyanazon a címen... :U

Sk8erPeter

(#20996) dqdb válasza Sk8erPeter (#20995) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Ezt most nem vágtam, miért öngólszagú?
Az O15+ fantasztikus RSS nemtámogatására gondoltam ;) Tegnap a régi blogon lezárták az összes cikknél a hozzászólásokat, így most már csak az új maradt az áttekinthetetlen Disqus borzalommal.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20997) Sk8erPeter válasza dqdb (#20996) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ja, hogy így. Én most a Feedly-vel próbálkozom, meglátjuk, milyen. Bár túl sok dologra nem szoktam feliratkozni RSS feeden keresztül.
A Disqus-nál konkrétan mit találsz áttekinthetetlennek?

Sk8erPeter

(#20998) Penge_4 válasza Sk8erPeter (#20970) üzenetére


Penge_4
veterán

"viszont elég nagy érvágás pont akkor, amikor ráadásul amúgy is szar a helyzet, elégedetlenek a felhasználók (erre írtam, hogy az időzítés is rossz volt)."

Mert rossz szemszögből értelmezed. A "múltat végképp eltörölni" mindig is zseniális stratégiai taktika volt a politikában is és az üzleti életben is.

Ha valami jó volt és hatékony és meg akarják győzni az embereket arról, hogy márpedig a pusztán anyagi megfontolásból választott újdonság sokkal jobb, ami ugyan féligazság lehet, de csak féligazság és a hazugság a szőnyeg alatt rejlik, akkor nincs annál jobb, minthogy szépen, módszeresen törlik és módosítják a múltat. Pár év múlva már csak a leghardcore-abb felhasználók fognak emlékezni arra, hogy miket tudott az az Opera, aminek az utolsó kiadott példányát már csak néhány nonprofit webarchívumból lehet majd letölteni. És az újak, akik kíváncsiak? Na ők már csak a még életben maradt hardcore userek emlékezete alapján tudhatják meg, hogy mit tudott anno az Opera nevű böngésző.

Mint mikor elégették a könyveket és a nagyszülők meséltek az unokáknak. De előbb-utóbb minden öreg meghal és akkor már nem lesz, ki továbbadja a tudást. Ráadásul a rögzítetlen és dokumentálatlan tudást az emberi elme torzítja, így végül mondákká és legendákká fog degradálódni az egész.

És elérkeztünk oda, hogy a történelem ismétli önmagát újra és újra, mert eljön az az idő, amikor már olyan kevesen emlékeznek (azok is csak sokadik forrásból) a múltban történt dolgokra, hogy probléma nélkül újra fel lehet találni a spanyolviaszt.

"Aztán vannak, akik esetleg picit többet tökölnek vele, mert odafigyelnek arra is, hogy újrahasználhatóbb és módosíthatóbb legyen a kódjuk (nyilván ezt ésszerű keretek között, hogy ne legyen nettó időelbaszás a kód készítése), és ezerszer minőségibb kódot gyártanak."

Ennek viszont sok esetben ára van. Amit már korábban írtam, hogy ha olyan kódot akarsz, amit majd az utódaid is át fognak látni és könnyen bővíthető és moduláris, akkor máshol fognak jelentkezni az ebből eredő negatívumok. Nem véletlenül választotta anno Linus Torvalds is a monolitikus kernelt. Itt az előnyök-hátrányok részt nem úgy kell elképzelni, hogy az egyik jobb/újabb/fejlettebb, mint a másik, hanem egyszerűen más az irányvonal és eltérő igényeket elégít ki. Ez kinek jobb, kinek rosszabb, egyéni preferenciától függően.

Mivel a Google aztán tényleg csak nagyon közvetetten profitál a hardveriparból, ezért számára tényleg nem sok érdek fűződik ahhoz, hogy lassan szuperszámítógép fog kelleni ahhoz, hogy a Chrome-ot 100+ kiegészítővel és 100+ megnyitott füllel használja az ember. Szóval valami oka csak van, hogy olyan amilyen. És többen írták már programozók is, hogy ez a modularitás, multiprocessz és a rapid release ára.

A másiknak meg az, hogy csak a tervezői látják át ténylegesen és brutális nagy dokumentációk kellenének hozzá, hogy az újonc fejlesztők is hozzá tudjanak szagolni anélkül, hogy elcsesznék, na meg a bedrótozás miatt nehezebben eszközölhetők nagyobb változtatások. Valamit valamiért.

(#20979) ll-kobe: "Tetszik ez a logika, hogy alapból s*gghülye a böngésző, és semmit se tud, és te integrálod bele amire szükséged van pluginek formájában."

A Firefox ugyanez. Csak ott tényleg beleintegrálod. Chrome-nál meg vagy egy gombot kapsz a címsáv mellé buborékkal, vagy (a Google által gyárilag nem tiltott) weboldalakba injektált JavaScriptet vagy CSS-t.

(#20986) Sk8erPeter: "ennél értelmesebb érveket is lehetne talán találni, hogy adott felhasználói felületet miért úgy alakítanak ki, ahogy."

Jobs bácsit már nem tudjuk megkérdezni, hogy a jobb felső sarok helyett miért a bal felső sarokba kerültek OS X-ben az ablakvezérlők. Nyilván ez sem valami spontán idiotizmus eredménye, hanem komoly tudományos kutatásokon és tanulmányokon alapul. Erősen kétlem...

"Az összes említésre méltó részesedéssel bíró böngésző képes jelszómentésre."

Az Opera volt az egyetlen, ami elmentette a checkboxok állapotát is. Erre még a híres LastPass sem képes. Ráadásul vagy kitölteted vele a formokat (biztonsági kockázat) vagy nem, ekkor viszont +2 kattintás. Nincs Ctrl+Enter-hez hasonló kitöltő+autosubmitoló gyorsbillentyű.

(#20996) dqdb: "Az O15+ fantasztikus RSS nemtámogatására gondoltam"

És ebben még az a slusszpoén, hogy
1. Végre megvalósult egy régi álmom, nevezetesen, hogy egyetlen csatornán keresztül jön le az összes komment. Régen ez nem volt megoldott, így az ember feliratkozott az újabb, pörgősebb postokra egyenként, majd mikor már elhalkultak, inkább választotta a My Operás subscribe-t, amit a http://my.opera.com/username/news/ címen tudott követni, ha véletlenül x hónap múlva jött neki válasz (bár a többség inkább csak spamelt a régi postok alá).
2. De viszont pont az Operával nem tudná az ember élvezni, mert a Feedly frissítési sebessége túl alacsony. Mikor elkezdenek a kipostolást követő órákban kommentelni, kimaradna az RSS-ből egy csomó azóta írt komment. Szóval tipikusan ez az, ami kizárólag desktop klienssel kezelhető normálisan.

(#20999) LonGleY válasza Penge_4 (#20998) üzenetére


LonGleY
veterán

Az Opera volt az egyetlen, ami elmentette a checkboxok állapotát is. Erre még a híres LastPass sem képes.

De igen.

[ Szerkesztve ]

(#21000) slashing válasza Sk8erPeter (#20986) üzenetére


slashing
senior tag

Hát pedig szöges ellentéte annak amit mondasz az amit az opera csinál, mivel pont a felhasználóbázisukat üldözik el annak reményében hogy majd szereznek helyette sík hülyéket akiknek minden mindegy. De őket már régen elvitte az FF meg Chrome meg az IE.
Azt meg nem tudod megmagyarázni egyetlen indokkal sem, hogy egy könyvjelző sáv megszüntetését milyen praktikum vezérel és miért jobb egy szar (szó szerint) kiegészítő helyette.

Amúgy sem azt mondtam hogy az a céljuk csak éppen ezt csinálják, pusztán azért hogy kicsit különbözzenek a másiktól. Mert az utolsó lap bezárása = a böngésző bezárásával azt sem lehet egyetlen ész érvvel sem megmagyarázni.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.