Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19801) Bici válasza Penge_4 (#19797) üzenetére


Bici
félisten

1.) korábban már írtam, hogy benéztem. az opera is helyesen jeleníti meg, és a króm is.
2.) ebben csak annyi a gáz, hogy az opera eddigi saját véleménye nem hozott nekik részesedést. Profit orinentált cég lévén ez elég nagy probléma. Így kénytelenek beállni a sorba és feladni az eddigi elveiket a pénzért. Túl kicsik voltak ahhoz, hogy széllel szemben pisáljanak, és semmi olyat nem mutattak fel, amitől elég nagyra nőnének, hogy meg tarthassák az elveiket.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#19802) LonGleY válasza dqdb (#19795) üzenetére


LonGleY
veterán

Teljesen mindegy, nekem 6 GB és SSD mellett is használhatatlan az az oldal v12 alatt.

[ Szerkesztve ]

(#19803) slashing válasza LonGleY (#19802) üzenetére


slashing
senior tag

dettó ugyan ez 8 giga ram amiből 6 tisztán szabad(a foglalt kettőből is egyet az opera használ el) és ssd-n fut úgy is szarrá akad ahogy próbálok görgetni. Én nem sajnálom a prestót de a köré épített rengeteg hasznos dolgot rohadtul....

a 12.16 meg többször fagyott le fél nap alatt mint a 12.15 amióta fent van. Pl. nekem most az origo.hu is megakasztja a böngészőt.... valószínű az Ustream-es baszás ott középen az kavar be neki de a 15-nek is :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19804) LonGleY válasza slashing (#19803) üzenetére


LonGleY
veterán

Pedig elvileg ennyi történt a .16-ban:

Replaced code signing certificate

Ugyanez mobilon.

[ Szerkesztve ]

(#19805) fatal`


fatal`
titán

Mint mondtam, ha felrakjátok a socialfixert és kipucoljátok a sok szar dobozt a facebookról, meg a chatet visszateszitek a régire, akkor használható lesz, nekem nem akad egyáltalán, és tényleg csak a felesleges baromságokat írtottam ki.

[ Szerkesztve ]

(#19806) LonGleY válasza fatal` (#19805) üzenetére


LonGleY
veterán

Eddig ez nekem valahogy kimaradt, ránézek. A hivatalos oldalról nem akarja telepíteni, a kiegészítőknél pedig nem találom.

Reklámokat is irt? Eddig a Facebook Ad Blocker-t használtam, bár az csak utólag kapja le.

[ Szerkesztve ]

(#19807) fatal` válasza LonGleY (#19806) üzenetére


fatal`
titán

Ha írtani nem is írtja, eltűntettem valahogy. Bár az is lehet hogy az adblock szűr.

Telepíteni sztem úgy tudod, ha letöltöd az oexet és megnyitod az operával, akkor engedi.

(#19808) LonGleY válasza fatal` (#19807) üzenetére


LonGleY
veterán

Közben elolvastam az üzenetet és engedélyeztem erről az oldalról a telepítést... :]

Nálam az Adblock Plus nem szűrt, ezért kellett az a kifejezetten FB-os ad remover. Na, mindjárt kipróba.

[ Szerkesztve ]

(#19809) slashing


slashing
senior tag

valóban helyrerakja.... a sima adblock azthiszem szűri a facebook-ot is bár nálam is volt külön kiegészítő fb-ra most kikapcsoltam azt is, így sem jelennek meg..

(#19810) LonGleY válasza slashing (#19809) üzenetére


LonGleY
veterán

Igen, mégiscsak szűri a sima Adblock Plus is.
Régebben gond lehetett vele, de most jó.

[ Szerkesztve ]

(#19815) #27441408 válasza fatal` (#19814) üzenetére


#27441408
törölt tag

Szerintem nem rosz a mobilos opera, és ne feledjük Rallyzhatunk vele a többi böngésző ilyet nem elhanyagolható dolog ez, a rally sok embernek jól jöhet.

Ha ilyen seggbuta marad az új verzió, akkor az még a 0.5%-ot sem fogja elérni.

Nem bíztos,ha a sebessége megmarad és tesznek bele még pár egyedi dolgot ami a Chrome-ba nincs még jók is lehetnek...

A powerek megritkulását meg szerintem be
kalkulálták...

[ Szerkesztve ]

(#19816) fatal` válasza #27441408 (#19815) üzenetére


fatal`
titán

"Szerintem nem rosz a mobilos opera, és ne feledjük Rallyzhatunk vele a többi böngésző ilyet nem elhanyagolható dolog ez, a rally sok embernek jól jöhet."

Ezt a mobilos IE is tudja WP8-on, és hamarosan a Google is beépít ilyesmit a Chromeba. Ott is az extra funkciókkal nyújt pluszt az Opera, egyelőre.

"pár egyedi dolgot ami a Chrome-ba nincs még jók is lehetnek..."
Amíg olyan alapdolgok hiányoznak, mint a könyvjelzősáv (vagy egyáltalán a könyvjelzők) vagy a tempbe való letöltés és onnan megnyitás, addig tökmindegy milyen extra funkciókat tesznek bele.

Amúgy még mindig nem értem miért baj, ha valami testreszabható. Akkor tegyenek mindent egy opera:config lapra és akkor az átlagpistike használhatja úgy, ahogy most van. De én nem hiszem, hogy a felhasználók nagyrésze annyira fogyatékos, hogy pár beállítás összezavarja. És most nem a penge féle customizációra gondolok.

A sebességről egyébként annyit, hogy reszeli a hdd-t, mint a félőrült, és legyártja a fél internetet cachenek. Hogy minek azt szerintem senki nem tudja, talán még a chromium fejlesztői sem.

[ Szerkesztve ]

(#19817) #27441408 válasza fatal` (#19816) üzenetére


#27441408
törölt tag

Mivel androidom van így erről nyilván nem tudtam, hát akkor ebbe sem lesznek már egyediek ez tény...

Mobil fronton akkor gondolom bukta van,...

Amúgy még mindig nem értem miért baj, ha valami testreszabható. Akkor tegyenek mindent egy opera:config lapra és akkor az átlagpistike használhatja úgy, ahogy most van. De én nem hiszem, hogy a felhasználók nagyrésze annyira fogyatékos, hogy pár beállítás összezavarja. És most nem a penge féle customizációra gondolok.

Mert Átlag úr elveszett a sok ez meg az -ba ......

(#19818) stevve


stevve
nagyúr

Mindenkinek javasolnám, hogy tartsa tiszteletben a másikat és ne menjen át személyeskedésbe, csipkelődésbe a topik. Itt nincsenek magas lovak, csak földön álló emberek.

Köszönöm

(#19819) Wolverine


Wolverine
félisten

Tegnap frissítettem a 12.16-ra - és azóta a wowhead.com oldalon nem tölti be az Opera a JavaScriptet... Minden más működik a jelek szerint, és a Wowhead is megy más böngészővel. A 12.15-tel nem volt probléma sem. Lehet, hogy downgrade-elek... :(((

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#19820) Maxtreme


Maxtreme
addikt

Srácok

Ezzel a hibával lehet valamit kezdeni? Mert kezd nagyon tele lenni vele a tököm.katt

..és sajnos ezt nem csak ezen az oldalon csinálja, hanem még ezen kívül jó páron.
Már a 64 biteset használom, gondolván hogy az jobb, de sajnos nem. (egyébként legtöbb esetben a refresh sem szünteti meg a problémát)
Próbáltam hogy a cache-t feljebb/lejjebb állítom, esetleg kikapcsolom. Ez sem segít

Nagyrészt elégedett vagyok ezzel az operával (sokáig Firefoxot majd chrome-ot használtam) de ha ez a jelenség nem "normalizálódik" akkor szerintem fájdalmas búcsút veszünk egymástól.

[ Szerkesztve ]

(#19821) LonGleY válasza Maxtreme (#19820) üzenetére


LonGleY
veterán

egyedi problem

(#19822) dqdb válasza LonGleY (#19821) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Vagy a szokásos NOD32-es probléma.

#19824: akkor keress rá a topikban a nod32 szóra.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19823) Maxtreme válasza LonGleY (#19821) üzenetére


Maxtreme
addikt

pedig neten olvastam hogy van masnak is vele ilyen gondja, csak epp megoldast nem talaltam.
az x64est javasoltak, de mint irtam es lathato sajna az sem oldotta meg a problemat.

(#19824) Maxtreme válasza dqdb (#19822) üzenetére


Maxtreme
addikt

igen? az van fent :K

(#19825) LonGleY válasza Maxtreme (#19824) üzenetére


LonGleY
veterán

Kuka...

Semmi baja nem lenne úgy az x64-es Operádnak.

[ Szerkesztve ]

(#19826) LonGleY válasza fatal` (#19805) üzenetére


LonGleY
veterán

Kipróbáltam a Social Fixer-t, nem sokat javított. Persze, hogy gyorsabb az első oldalon, mert nem tölt be most automatikusan a régebbi hírfolyam, de mikor felnézek, ezt megtenném. Amint elindítok egy (zene)videot, és 2-3 oldalnyi hírfolyamot betöltene, ugyanúgy beledöglik. Sőt, video nélkül is. A Presto-n semmi sem segít. A Gmail egyenesen használhatatlan, fél percig pörgeti a processzort, míg betölt egy levelet. Erre a két oldalra Chrome-ot nyitok már jó ideje, és ez most sem fog változni. Talán majd egyszer, valami 2x-es Opera átveheti a helyét... :]

[ Szerkesztve ]

(#19827) brd válasza LonGleY (#19826) üzenetére


brd
nagyúr

Gmail? Eddig nem nagyon volt vele problémám, eltekintve régebben egy ideig a nem támogatástól, de lassú soha nem volt, ha jól emlékszem. Nincs valami kiegészítőd, JS-ed, amitől lassú lesz?

The only real valuable thing is intuition.

(#19828) LonGleY válasza brd (#19827) üzenetére


LonGleY
veterán

Nincs. AdBlock Plus van, de anélkül is próbáltam már. Lassú ez mindenhogyan.

Mindegy, ami még a v12-nél tart, az a speed dial és a gesture-ök (egyiket sem tudják az extension-ök rendesen pótolni).

[ Szerkesztve ]

(#19829) brd válasza LonGleY (#19828) üzenetére


brd
nagyúr

Valami vírusirtó, tűzfal esetleg nem akaszthatja meg?

The only real valuable thing is intuition.

(#19830) LonGleY válasza brd (#19829) üzenetére


LonGleY
veterán

Comodo, abban csak a tűzfal aktív, de anélkül is ugyanaz a helyzet. Új telepítés is volt már nemrég, újrakonfigurálással, friss driverekkel, szóval ilyen jellegű gond nincs.

Egyszerűen a böngésző gyengélkedése. Ilyenkor, ha szétlassul a Gmail vagy a Facebook, néha a tab is beragad és nem becsukható. Csak ha gesture-rel nyitok egy újat mellé, akkor válik ismét megnyomhatóvá az x. Öreg, beteg kecske ez.

Még amiatt lehet, mert túl sok vagy nagy fájl mozgat a megnyitás közben, és az SSD-m kissé procilimites, a 2,8-as kétmagos kevés alá. De akkor is, ugyanezen a rendszeren a Blink-félék 100 x gyorsabbak.

[ Szerkesztve ]

(#19831) LonGleY válasza LonGleY (#19830) üzenetére


LonGleY
veterán

Mit lenne érdemes még állítani (a v12-nél) annak érdekében, hogy még inkább a RAM felé tolódjon a használat? Abból akad bőven... Régebben, még az SSD előtt próbálkoztam már ilyen ramból lekanyarító virtual partícióval, de az nem egy túl stabil megoldás. Inkább csak egyszerűbb, opera:config-ban kivitelezhető tweak-ek érdekelnének.

(#19832) fatal` válasza LonGleY (#19826) üzenetére


fatal`
titán

És kiszedegetted a lebegő szarokat a bal oldalról, meg a jobb oldalról a sok felesleges baromságot? Chatet visszatoltad klasszikusra? Alapbeállításon nem segít semmit. Ha kell, akkor elküldöm a saját beállításaimat.

[ Szerkesztve ]

(#19833) LonGleY válasza fatal` (#19832) üzenetére


LonGleY
veterán

Igen, kiszedtem mindent, amit lehetett. Minimál beállítás + kézi tiltogatás.

Mondjuk a bal oldali cuccokat (oldal-csoportok, saját oldalak) pont használom, de ez a legkevesebb az egész oldalon. Itt a hírfolyammal van gond, az nem megúszható, úgyhogy ez a Social Fixer is inkább csak felületileg segít. A cuccok ráadásul ugyanúgy betöltődnek, az, hogy utólag a script lekapja őket, nem segít érezhetően a görgetési sebességen (hell, itt néha nem is beszélhetünk görgetési sebességről, hanem masszív akadás a téma...).

[ Szerkesztve ]

(#19834) fatal` válasza LonGleY (#19833) üzenetére


fatal`
titán

Nálam teljesen jó, mondjuk erős a gépem.

A baloldalt én is használom, de ki van véve a lebegés. Csak a jobb oldal fix, meg a teteje. Jobb oldalon is csak a születésnapok vannak, semmi más.

Bármilyen hosszú az üzenőfal, nem akad a görgetés (maximum töltés közben, de az a többi böngészőben is).

A gmail lehet, hogy szar (korábban is írták már), azt a beépített levelezőből használom, a gmail.com jóideje meg sem volt nyitva.

[ Szerkesztve ]

(#19835) LonGleY válasza fatal` (#19834) üzenetére


LonGleY
veterán

Ez egy Athlon 64 X2 5600+, szóval kicsit jobban érezni a megcsúszásokat. De akkor te is legalább 3 x annyi kakaót fogyasztasz, mintha Chrome-ot használnál, csak nálad ez nem tűnik fel a sebességen (annyira). :]

[ Szerkesztve ]

(#19836) fatal` válasza LonGleY (#19835) üzenetére


fatal`
titán

10% a CPU használat görgetés közben, kibírom :D

(#19837) LonGleY válasza fatal` (#19836) üzenetére


LonGleY
veterán

Nálam 50 %, ami nem csak azt jelenti, hogy 5 x lassasbb, hanem hogy maximumon ég az egyik mag, tehát ez az 5-ös szám sem biztos, hogy megállja a helyét... :] De miért nem nyúl a másik maghoz? Hát hülye ez?

(#19838) fatal` válasza LonGleY (#19837) üzenetére


fatal`
titán

Érdekes, nekem 2 magot használ (1-4, másik kettőhöz nem nyúl).

(#19839) LonGleY válasza fatal` (#19838) üzenetére


LonGleY
veterán

A task managerben még nem sikerült 50 % fölé vinnem... :s

Win 7 vagy 8? Nálam előbbi, rendszer és Opera szinten is x64.

[ Szerkesztve ]

(#19840) fatal` válasza LonGleY (#19839) üzenetére


fatal`
titán

Win7 x64.

(#19841) LonGleY


LonGleY
veterán

Ti használjátok a v12-ben a hardware acceleration-t?

Én azért nem, mert minimálisan homályosabbak, bucibbak a betűk, ha be van kapcsolva, sebességben meg nem érezni a különbséget. Kiküszöbölhető valahogy a text-rendernél az erősebb élsimítás, vagy ez mindenképp a velejárója?

- off -

- on -

[ Szerkesztve ]

(#19842) LonGleY válasza LonGleY (#19841) üzenetére


LonGleY
veterán

Még egy példa:

- off -

- on -

Lehet kicsiben nem annyira feltűnő, de sok szövegnél eléggé zavaró. Összességében olyan hatása van, mintha hunyorognék, vagy a szemem nem fókuszált volna rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#19843) Penge_4 válasza LonGleY (#19841) üzenetére


Penge_4
veterán

Tudtommal nem lehet kikapcsolni, de szerintem a szemeddel van a baj, ha neked az ocsmány Windows-os "élsimítás" jobban tetszik, mint a hardvergyorsított. Linuxon még tűrhető, de most, hogy újra tesztelgettem az Opera 15-öt, majdnem elhánytam magam ezeken az ocsmány, darabos betűkön. Pedig anno vagy 10-15 percen át kalibráltam a Windows beépített varázslójával a lehető legnormálisabbra, amit ki lehetett belőle hozni, de ennyire képes.

Mondjuk Mac-en már szerintem túlzás az a vastag élsimított rész, de amit az Opera csinál az teljesen rendben van. Nem lehet, hogy csak szokatlan? Nagyíts rá és meglátod, hogy sokkal igényesebbek a karakterek.

(#19844) LonGleY válasza Penge_4 (#19843) üzenetére


LonGleY
veterán

Nincs gond a szememmel, sőt, bőven átlagon felüli, illetőleg grafikai affinitásom és színkalibrált, jóféle (H-IPS) monitorom is van. De ezen nem veszünk össze. Nálam a wines kalibráció nem lett babrálva, az alapok jöttek be leginkább (de az igaz, hogy az sem tűnik tökéletesnek - egyszerűen zavar a 0,27 mm képponttávolság 1 méterről, látom, hogy melyik pixel mellé van odakenve az élsimítás, mint valami szellemkép). A hw-gyorsított verzió így nekem főleg buci, összefolyós, kevésbé olvasható az Operában. Nekem vagy kétszer pixelsűrűség kéne - persze megnövelt betűméretekkel -, akkor nem rinyálnék.

Az elején, mikor kijött a funkció, napokig nem jöttem rá, hogy mi zavar ennyire, valami baj lehet a szememmel. Aztán esett le, hogy a hw-gyorsítás a ludas... Reméltem, hogy talán finomhangolható valamennyire, de akkor marad gyorsítás nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#19845) Penge_4 válasza LonGleY (#19844) üzenetére


Penge_4
veterán

Ja, hogy H-IPS. Azon lehet, hogy nekem se tetszene. Dzsunka TN panelen viszont más a helyzet. ;]

Kiegészítőkkel úgy finomhangolod, ahogy akarod.

(#19391) dqdb: Van egy apró gáz a kiegészítőddel. Textboxokban is aktiválódik a + lenyomására. Ezt nem tudnád valahogy kiküszöbölni?

[ Szerkesztve ]

(#19846) LonGleY válasza Penge_4 (#19845) üzenetére


LonGleY
veterán

Vááá, ettől meg olyan, mintha minden szöveg bold lenne
a hw gyorsítás mellett. Mindkettő rátesz egy lapáttal.
Borzasztó. :] De akkor még nézelődök...

[ Szerkesztve ]

(#19847) Maxtreme válasza LonGleY (#19825) üzenetére


Maxtreme
addikt

Thx, ez lett volna az utolsó dolog ami eszembe jut mint hibaforrás :)

(#19848) slashing


slashing
senior tag

Nekem zavaróbb a 15-ös szövege mint a prestoé, bár biztos szokás kérdése, ez lenne nekem a legkevesebb. (IPS panel van nálam is)

A gmail meg akkor menet igazán tönkre mikor átálltak az új design-ra előtte sem volt gyors operán de utána egyenesen használhatatlan lett. Bár nem sokat töltöttem azon a felületen mert thunderbird-t használtam majd jó pár éve átálltam az opera mail-re de most hogy kiszedik belőle nem tudom, lehet kipróbálom az outlook-ot bár emlékeim szerint volt valami hiányossága mikor régebben egyszer kipróbáltam vagy lehet mindent átviszek az outlook webes felületére az elég jól sikerült...

Én nem ragaszkodok a presto-hoz szinte minden napos gond volt bizonyos oldalak nem betöltése akadása stb... csak vigyék át a könyvjelzőt az egyéni kereső készítést + a címsor mellé egy kereső mező, azt hogy tudjak csinálni egy gombot arra hogy minden oldal bezárása+utoljára bezárt oldalak, ne kelljen külön menüben vagy kiegészítővel baszakodni, hogy az egérrel tudjak másolatot csinálni az oldalról jobb klikk fel-le mozgatás. És ezek csak azok amik így hírtelen eszembejutottak.

(#19849) RadicalLarry


RadicalLarry
csendes tag

hi
Mi a különbség az Opera 15 és az Opera Next 15 közt ?

This guy is all business all the time. Vibrates through walls, can burrow underground.

(#19850) attisx válasza RadicalLarry (#19849) üzenetére


attisx
addikt

next = béta

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.