Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17001) Sk8erPeter válasza brd (#17000) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát jó, de hol tekinthető meg mindez? :D

Sk8erPeter

(#17002) brd válasza Sk8erPeter (#17001) üzenetére


brd
nagyúr

Igen, valami hiányérzetem nekem is volt. :D itt.

The only real valuable thing is intuition.

(#17003) brd válasza brd (#17002) üzenetére


brd
nagyúr

Ja az kimaradt, hogy az opera.dll-t kell a kitömörített .rar könyvtárába bemásolni, majd lefuttatni a xa-nocta.bat file-t, és visszamásolni az opera.dll-eket (az originalt csak azért, hogy ha kellene, mert hibát okoz a patch-elt).

The only real valuable thing is intuition.

(#17004) poirot válasza Sk8erPeter (#16999) üzenetére


poirot
senior tag

Okszi, nem vettem észre.

(#17005) feket663


feket663
tag

Nincs valakinek ötlete az email jelzés visszaállítására, mert a 12-es verzió telepítése óta nem működik, az értesítések be vannak kapcsolva, mégsem megy. Köszönöm előre is!

(#17006) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Win7 64bit, Opera 12.00 (1467) 32bit, Adobe Flash 11.3.300.262 (most frissítettem az előző verzióról)
Hardveres gyorsítással vagy anélkül, WebGL-lel vagy anélkül, kiegészítők letiltva

A hiba: Youtube és minden más flash alapú videót ha teljes képernyőre teszek, majd visszalépek normál módba, behal az Opera.
opera_plugin_wrapper.exe-t kilőve az Opera tovább használható marad, természetesen beépülők (így pl. a Flash Player is) nélkül.

64bites 12.00 béta nem csinált ilyeneket. Más is tapasztalta már?

Harrrr!!!!

(#17007) mate0314


mate0314
aktív tag

Üdv!

Lenne egy olyan gondom operával ha youtube videót teljes képernyőre rakok akkor csak az ablakban nagyítja ki. De nem mindegyiket, ezt pl mindíg... Nagy zavaró és nem tudok vele mit csinálni...

Ez a jelenség fennáll 11.xx óta 12.00-val sőt, opera next 12.01-el is.

Win 7 prof 64bit.

(#17008) Rimuru válasza mate0314 (#17007) üzenetére


Rimuru
veterán

Kapcsold ki youtube-on a html5-öt: [link]

Vigyázat, csalok!

(#17009) Valed


Valed
tag

Mit állítsa linux alatt az operában hogy a fülsávon a középső egér gombbal kattintva a gyorshívót hozza be mint windowson és ne egy bezárt oldalt töltsön be újra?

(#17010) Rimuru válasza Valed (#17009) üzenetére


Rimuru
veterán

Innen szedd ki a pipát, majd mentsd el.
opera:config#UserPrefs|PageBarOpenURLOnMiddleClick

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#17011) mate0314 válasza Rimuru (#17008) üzenetére


mate0314
aktív tag

köszönöm szépen!

De most meg 720p-ben beszaggat :D a gépem bírja szóval nem azzal vana baj... ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#17012) Rimuru válasza mate0314 (#17011) üzenetére


Rimuru
veterán

Flash Playerben hardveres gyorsítás ki/bekapcsolása.

Vigyázat, csalok!

(#17013) mate0314 válasza Rimuru (#17012) üzenetére


mate0314
aktív tag

guglizgatok de nem tudom h pontosabban mit/hogy kell keresem. rá tudnál vezetni egy kicsit?

(#17014) Rimuru válasza mate0314 (#17013) üzenetére


Rimuru
veterán

Youtube-on megnyitsz egy videót jobb gomb -> settings -> enable hardware acceleration: pipa ki/be

Vigyázat, csalok!

(#17015) G4bi89


G4bi89
senior tag

Érdekes hibára (egyedi bug?) lettem figyelmes. Opera12 alatt egyik napról a másikra nem jön be a gmail. Egyből azt írja, hogy nem létezik az oldal.

Chromium alatt megnéztem ott persze egyből bejött :S

Pedig amikor frissítettem 12-es verzióra tökéletes volt. Mi a francért csinálhatja ? Tudom opera leszed,kipucul,újra fel rak megoldja de maga a hiba is érdekelne :d

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#17016) Amartus


Amartus
senior tag

Mióta feltelepítettem a végleges 12 x64-es Operát, azóta folyamatosan előugrik majd minden oldalon egy biztonsági figyelmeztetés, amit el kell fogadnom, hogy tovább menjen a böngésző. Az SSL-el problémázik állandóan. Próbáltam kikapcsolni/beállítani, de nem jöttem rá, hogy hogy lehet, vagy mire állítsam.

Tudna valaki segíteni? Ez eddig, és a béták alatt sem volt.

Istenem, tele van csillagokkal...

(#17017) brd válasza Amartus (#17016) üzenetére


brd
nagyúr

Ha beírod(/mutatsz róla képet) a konkrét üzenetet, talán, anélkül csak találgatni lehet...

The only real valuable thing is intuition.

(#17018) Amartus válasza brd (#17017) üzenetére


Amartus
senior tag

Ezt kapom. Most például a youtube-on.

Istenem, tele van csillagokkal...

(#17019) joy77


joy77
csendes tag

Pár napja felraktam a legújabb Operát és összességében elégedett is vagyok vele. Egy dolog zavar. Áttöltve a kedvencek listáját IE-ből abc-rendbe rakja őket és mivel sok van, laponként kell lapozni, ha keresek valamit. Kérdésem az lenne, hogy be lehet-e úgy állítani, hogy az eredeti sorrend, csoportosítás megmaradjon és egy görgetősávval keresni benne, ahogy az IE-ben vagy a Mozzillában is van?

:DD :DD

[ Szerkesztve ]

(#17020) cousin333 válasza joy77 (#17019) üzenetére


cousin333
addikt

"Áttöltve a kedvencek listáját IE-ből abc-rendbe rakja őket és mivel sok van, laponként kell lapozni, ha keresek valamit."

Az F4-gyel bekapcsolható oldalsávon használod őket? Mi az, hogy laponként kell lapozni? ui. Ha esetleg az Opera menüből éred el a könyvjelzőket, akkor szerintem azt felejtsd is gyorsan el. Helyette az oldalsávot, gyakoribb könyvjelzőkhöz a könyvjelzősávot és a gyorshívót ajánlom.

"Kérdésem az lenne, hogy be lehet-e úgy állítani, hogy az eredeti sorrend, csoportosítás megmaradjon és egy görgetősávval keresni benne, ahogy az IE-ben vagy a Mozzillában is van?"

Az oldalsávon a beállításoknál (csavarkulcs ikon) van olyan, hogy Rendezés egyénileg. Ugyanitt van hozzájuk kereső is. De ha a címsorba elkezdesz gépelni, akkor is megtalálja őket.

"We spared no expense"

(#17021) brd válasza Amartus (#17018) üzenetére


brd
nagyúr

Szerintem vagy megsérült certificate tár, vagy üres. Telepíts USB módban egy ugyanolyan Operát, majd a profile könyvtárból a következő file-okat másold át a hibásan működő Opera profile könyvtárába (előtte azért mentsd el az Opera profile könyvtárát, hátha megborul ettől, de szerintem nem kellene):

opcacrt6.dat
opicacrt6.dat.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#17022) Amartus válasza brd (#17021) üzenetére


Amartus
senior tag

Így sem jó. Letöröltem mindent, eltüntettem a gépről minden hozzávalót és újratelepítettem, de még mindig ez fogad.

Istenem, tele van csillagokkal...

(#17023) dqdb válasza Amartus (#17022) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Lehetséges okok:
1. a géped órája rosszul van beállítva
2. bizonyos protokollok valamiért le vannak tiltva nálad (ne kérdezd az okát), a Ctrl+F12 > Haladó > Biztonság > Biztonsági protokollok alatt meg kellene nézni, mi van engedélyezve
3. valamiért a NetLock Üzleti (Class B) CA-ja nálad tiltólistán van. A fenti helyen a Tanúsítványok kezelése gomb alatt nézd meg az Elutasított fül tartalmát, hogy ott van-e a Netlock ezen tanúsítványa
4. a biztonság megcsúfolásának jó példájaként az ING oldala is tartalmaz a https ellenére normál http-ről betöltött tartalmat, elképzelhető, hogy egy Opera beállítás emiatt tiltja le az oldalt (kerestem, de nem találtam ilyen beállítást, de semmi sem elképzelhetetlen)
5. érdemes az összes Netlock és Microsec CA tanúsítványt beimportálni CRL-ekkel együtt, ha ezek nem szerepelnének a harmadik pontban jelzett ablak Szervezetek fülén

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#17024) Amartus válasza dqdb (#17023) üzenetére


Amartus
senior tag

1. az óra jó.
2.
3. Nincs, üres.
4.
5. A Netlock-ból a Minősített-t és a Express-t volt hajlandó telepíteni.
Az e-Szigno-ból az első hármat.

Újra indítás után a címsorba beírva az sg-t, az sg.hu lenne, rögtön jönnek a biztonsági üzenetek. És még csak nem is az sg.hu-ra, hanem a google-ra, mert hogy a címsirban már elindul a keresése az oldal töredéknek.

Istenem, tele van csillagokkal...

(#17025) dqdb válasza Amartus (#17024) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Más böngészővel nincsen probléma? Eléggé extrém nálad a jelenség, ha mindezt tiszta profillal indítva is nyomatja (az USB-s telepítést próbáltad, hogy úgy is rossz-e?).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#17026) Amartus válasza Amartus (#17024) üzenetére


Amartus
senior tag

Azt sem értem igazán, hogy mindent letöröltem, uninstalláltam és mégis, újratelepítés után ugyanaz a könyvjelző tartalom fogadott, amit kitöröltem.

Istenem, tele van csillagokkal...

(#17027) Amartus válasza dqdb (#17025) üzenetére


Amartus
senior tag

Igen, usb telepítéssel is csinálja. Itt egy sorozat:

Más böngészővel nem csinálja.

[ Szerkesztve ]

Istenem, tele van csillagokkal...

(#17028) dqdb válasza Amartus (#17027) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Oké, a bűnös a második képen tökéletesen látszik, mint oly sokszor, ismét az ESET NOD32 kavar be :W Annak a beállításai között kellene nézelődnöd, valószínűleg a többi böngésző tanúsítványtárába bepakolta az ESET SSL Filter CA tanúsítványt, míg az Operáéba nem.

Mivel SSL kapcsolatot nem lehet csak úgy monitorozni, hogy menetközben megfigyeljük az adatáramlást, ezért a biztonsági programok úgy oldják meg, hogy maga a program beszélget a webszerverrel egy kapcsolaton, és az itten kommunikációt továbbítja a böngésző felé egy másik kapcsolaton. Ezt meg lehet oldani jól is, hogy ebből a felhasználó semmit sem vesz észre, és nagyon rosszul, lásd jelen állás.

Három lehetőséged van:
1. NOD32 topikban segítséget kérsz hozzáértőktől (körülbelül az utolsó vírusirtó lenne, amit megvennék, családi gépeken vagy Kaspersky van, vagy MSE)
2. Win+R > certmgr.msc > Enter > a bal oldali fában végigkattintgatod az összes mappát, és ahol jobb oldalt megjelenik az ESET SSL Filter CA tanúsítvány, rákattintasz jobb gombbal (a Trusted Root Certificate Authorities lesz valószínűleg a nyerő, a magyar elnevezéséről fogalmam sincsen), majd a megjelenő menüben All Tasks > Export > DER encoded binary formátumban elmented, és ezt a .cer fájlt importálod be az Operába
3. használsz másik vírusirtót

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#17029) Amartus válasza dqdb (#17028) üzenetére


Amartus
senior tag

Az importálást melyik fülön végezzem?

Istenem, tele van csillagokkal...

(#17030) dqdb válasza Amartus (#17029) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Ctrl+F12 > Haladó > Biztonság > Tanúsítványok kezelése > Szervezetek

#17031: nincs mit. A topikban rendszeresen előforduló problémaforrás a NOD32, rengeteg parajelenség köszönhető neki ...

Karbonade: ha erre jársz véletlenül, akkor jelezném, hogy az Authorities-re a Szervezetek eléggé szerencsétlen magyar fordítás, a tanúsítványkibocsátó, a tanúsítványkiadó, vagy egyszerűen a szolgáltató jobban megfelelne a magyar terminológiának. Bár itt már az Opera angol elnevezése is félrevezető, mert az Authorities helyett a Root CAs megnevezés lenne a legpontosabb.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#17031) Amartus válasza Amartus (#17029) üzenetére


Amartus
senior tag

Oké, csak egy helyen lehetett. Most végre nem jönnek az üzenetek. Köszönöm.

Eddig sosem volt problémám az NOD-dal.

Istenem, tele van csillagokkal...

(#17032) szombi


szombi
tag

Sziasztok!

SZÓKÖZ!
Tudja valaki, miért szúr be az Opera minden sor(kivéve a legelső) elé egy szóközt ha szöveget másolok?
Érdekes módon, ez csak pár oldalnál van így, de nagyon idegesítő, és meg akarom szüneteni!

Például itt: [link]
A pirossal bekeretezett szövegrészt jelöld ki egyben majd másold ki, nyiss jegyzettömböt és illesszed be! Ott lesz a szóköz minden sor előtt! Ugyanezt a mutatványt Internet Explorer-el elvégezve normális minden. Lehet hogy a Chrome vagy Firefox is rendesen kezeli.

Már máshol is írtak róla, pl. ITT

Sajnos a megoldás elég hosszadalmas, ráadásul én úgy veszem ki hogy csak a helyi menüt módosítja. Én meg gyorsbillentyűvel(CTRL+INS) másolok.

Frissítettem Opera12-re, teljesen új telepítés volt(tehát a profilt nem mentette át), a hatás ugyanaz!

[ Szerkesztve ]

(#17033) brd válasza Amartus (#17027) üzenetére


brd
nagyúr

NOD32. :O

szombi: Erre szerintem nincs más megoldás, az Opera kódját kellene módosítani hozzá.

The only real valuable thing is intuition.

(#17034) Amartus válasza brd (#17033) üzenetére


Amartus
senior tag

Mi az oka ennek az ellenszenvnek?

Istenem, tele van csillagokkal...

(#17035) brd válasza Amartus (#17034) üzenetére


brd
nagyúr

Hosszú évek tapasztalata, de itt a topicban is vannak példák. Egyébként nem mondom, hogy alapvetően rossz, csak a tapasztalatlan/felkészületlen felhasználóknak tud ilyen rejtélyes problémákat okozni.

The only real valuable thing is intuition.

(#17036) szombi válasza brd (#17035) üzenetére


szombi
tag

Látom, Te sem segíteni vagy itt hanem ész nélkül osztod az észt, a többi kérdező meg szerencsétlen, kezdő, amatőr, stb. Hát persze hogy mindent meg lehet oldani a forráskód módosításával, MICSODA FELFEDEZÉS! Látom nem az eszed miatt lettél "PH kedvence!"

A válaszod meg saját magadnak mond ellent. Mintha egy "tapasztalt" felhasználónál nem jönne elő a hiba, csak úgy megoldódnak maguktól, nem? Csak a tapasztalatlan amatőröket zavarják a hibák?

Nem akkor lennék amatőr ha ész nélkül kérdezgetnék olyan dolgokról amiket 2-3 kattintással meg lehetne oldani, vagy a google tele van vele?
Nem lett volna egyszerűbb leírni:
"ismerem a problémát, sajnos nincs rá megoldás!" ???

Azért köszönöm az együttérzést.

[ Szerkesztve ]

(#17037) Ndruu válasza szombi (#17032) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

"Opera's copy command excludes html formatting which may cause the problem." - forrás

Ebben a hozzászólásban van egy gomb, amit tudsz telepíteni. Telepítés után csak ki kell húzni egy tetszőleges helyre és kész.

A jobb klikkre felugró menüt is lehet módosítani, ha ez a gombos megoldás nem tetszik. Ez már kicsit bonyolultabb, itt olvashatsz róla.

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#17038) szombi válasza Ndruu (#17037) üzenetére


szombi
tag

Nekem az lenne az igazi ha a CTRL+C vagy CTRL+INS kombinációra is rendesen működne.

Egyedül azt nem értem hogy ha ennyire általános a probléma, miért nem kapcsolható ki?
Ha már az opera hivatalos oldalán is foglalkoznak vele akkor a fejlesztők miért csak a s*ggüket vakarják rajta?

A freemail-es problémám sem oldódott meg pedig már lassan egy éve írtam nekik hogy a jelszókezelő elfelejti, de ahhoz hogy újra megjegyezze, törölni kell a bejegyzést...

És a fülcsoport funkciót sem lehet továbbra sem kikapcsolni...

[ Szerkesztve ]

(#17039) brd válasza szombi (#17036) üzenetére


brd
nagyúr

Miből látod? Valamit nagyon félreértettél. Hol írtam, hogy a többi kérdező amatőr? Egyébként is, azt nem is neked írtam, hanem arra, hogy a NOD32 tud olyan rejtélyes hibákat okozni, amit csak annak van esélye tudatosan megoldani, aki tudja, hogyan működik a háttérben a dolog.
A rang időhöz, és hozzászólásszámhoz kötött, és nem értelmi szint, vagy segíteni akarás eredménye (sajnos). Egyébként a hozzászólásaim túlnyomó része másnak segítésből áll, de nyomjad nyugodtan. :D
A hiba mindenkinél előjön, de úgy, ahogyan neked lenne megfelelő, úgy nem lehet megoldani (ill. igen, ha vissza tudod fejteni az Opera kódját, és át tudod írni).

"ismerem a problémát, sajnos nincs rá megoldás!" - Légy erős, pontosan ezt írtam (ill. nem zártam ki, hogy más tud rá megoldást, de szerintem nincs). Bár, a billentyűzetkonfigot talán át lehet állítani úgy, hogy bill'kombinációra másolja a szöveget, majd meg is nézem.

The only real valuable thing is intuition.

(#17040) ludla


ludla
őstag

Sziasztok! Segítséget kérnék, hogyan tudom lementeni a kiegészítőket? Hol keressem?

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#17041) dqdb válasza ludla (#17040) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Vista/W7 alatt a C:\Users\<felhasználónév>\AppData\Local\Opera\Opera\profile\widgets mappában vannak a kiegészítők (XP esetén a mappa helyére nézve lásd első hozzászólást, ott a Local Temp alatt kell keresgélni).

Mindegyikhez tartozik ez .oex kiterjesztésű fájl és egy wuid-xxx nevű mappa (a párosításhoz a mappákban található prefs.dat fájlba kell belenézni, a preferences/section[id="ui"]/value[id="name"] node tárolja a kiegészítő nevét. Ha a kiegészítőt és a beállításait is le szeretnéd menteni, akkor kell vinni a mappát is, ha csak a kiegészítőt magát, akkor elég az .oex fájl, ha azt megnyitod egy másik Operában, akkor azonnal települ.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#17042) M_AND_Ms válasza szombi (#17036) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Te nagyon félreolvastad azt, amire próbáltál reagálni!

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#17043) cousin333 válasza szombi (#17038) üzenetére


cousin333
addikt

"Egyedül azt nem értem hogy ha ennyire általános a probléma, miért nem kapcsolható ki?"

Problémát nem szoktak kikapcsolni, azt javítani szokás. Ez van, az Opera jelenleg nem támogatja a HTML alapú kivágást/másolást. Ez nem probléma (bug), hanem hiányosság.

"Ha már az opera hivatalos oldalán is foglalkoznak vele akkor a fejlesztők miért csak a s*ggüket vakarják rajta?"

Az Opera fórumán mások is felvetették a kérdést, mert ott nyilván relevánsabb, mintha a drótszőrű foxik rajongói blogjában szerepelne. De ettől az ügy még nem lesz hivatalosabb. A fejlesztőknek nyilván sok más egyéb dolguk is volt, de hogy jó hírt közöljek: az Opera következő verziója (de vélhetően nem a 12.01) támogatni fogja a HTML másolást, legalábbis belsőleg a core-ba már beintegrálták: [link]

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#17044) Rimuru


Rimuru
veterán

Nekem is van egy tanúsítvány problémám amit egyre gyakrabban játszik el.

Ahogy látom másnál is volt ilyen, valakinek ötlet? :F

Másik meg hogy az Arch AUR tárolóját nem tudom használni https-en keresztül, ez nem olyan zavaró csak nem tudom az okát. Hibát nem ír, viszont HTTP-n keresztül működik.

Vigyázat, csalok!

(#17045) brd válasza Rimuru (#17044) üzenetére


brd
nagyúr

Milyen vírusirtót/tűzfalat használsz? Azokat kikapcsolva is van hiba? Ha a címsorban, a https-től balra lévő téglalapba kattintasz és ott megnyomod a gombot, akkor miket látsz a füleken (mint ahogy itt látható)?

The only real valuable thing is intuition.

(#17046) Rimuru válasza brd (#17045) üzenetére


Rimuru
veterán

Virusírtó nincs (linuxon nincs is idejű fájlrendszervédelem :DDD), tűzfal meg semmi komoly Iptables.
Most per pillanat működik, random szoktam kapni ilyen hibát ezért írtam, de majd mikor legközelebb tapasztalom akkor megint írok. :)

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#17047) brd válasza Rimuru (#17046) üzenetére


brd
nagyúr

Külön nem írtad, hogy Linux (mondjuk az oldalból, és az ablakkeretből lehetett volna erre gondolni :) ), picipuha ablakokat többen használnak, ezért általában arra gondol az ember, ha külön nem írják az OS-t. Router van az Internethez? Az nem lehet, hogy az gyengélkedik?

The only real valuable thing is intuition.

(#17048) Rimuru válasza brd (#17047) üzenetére


Rimuru
veterán

Igen router mögött vagyok, de szerintem nincs vele baj mivel másik böngészővel működik mikor operával nem jó. Még esetleg másik gépen lehetne megnézni de az meg nincs csak akkor ha a testvérem hozza a laptopját ami meg nem gyakran van.

Hát gondoltam hogy nem kell részletezni milyen OS mögött vagyok, azt hiszem ideje bővítenem az aláírásom. :)

Vigyázat, csalok!

(#17049) ludla válasza dqdb (#17041) üzenetére


ludla
őstag

Köszi :R

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#17050) mate0314


mate0314
aktív tag

prohardver fórum-ot hozzálehet adni a keresőmotorokhoz?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.