Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19251) Predator2 válasza Sterilzona (#19250) üzenetére


Predator2
addikt

ugyan így vagyok én is :D
csináljunk egyet közösen a sok vacakból

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#19252) Sterilzona válasza Predator2 (#19251) üzenetére


Sterilzona
senior tag

:)

(#19253) Sk8erPeter válasza Sterilzona (#19250) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Attól függ, milyenek az igényeid, mire van szükséged az általános böngészés során. Nem fejtetted ki, a többi böngésző miért nem jó, mi az, ami kellene, úgyhogy így nehéz válaszolni.
Azok meg, akik egy full konfigurálható böngészőt szeretnének, azok most szintén gondban vannak, használhatják a jelenlegi Opera stable-változatokat, ameddig tudják, és aztán nyitott a kérdés, hogy vajon mi lesz majd, sikerül-e ezt a fostalicska Chrome-klónt felturbózni egy extensionök nélkül is jól használható, testreszabható böngészővé. Bár én kicsit szkeptikus vagyok, azért jópár év fejlesztései azok, amiket most kidobtak a francba, mint egy üres sörösdobozt.

Sk8erPeter

(#19254) Dictator^ válasza fatal` (#19249) üzenetére


Dictator^
veterán

Küldtek egy üzenetet, hogy valami remover5-öt futtassak, ami legyak minden virusírtót.. meg CC cleaner utána.. meg fresh install.. és ugy kezdtem, hogy friss windowsnál produkálja..
Igy vissza sem írtam nekik, de a 3-as verziónál volt ilyesmi, találtam postot róla, hogy pont PH-ról linkelt a srác képeket, aztán javították..

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#19255) LonGleY válasza Dictator^ (#19254) üzenetére


LonGleY
veterán

Akkor fordítom, amire megpróbáltak előttem kilukadni: a NOD egy fos.

(#19256) fatal` válasza LonGleY (#19255) üzenetére


fatal`
titán

Ezt egy kicsit finomabban én is megfogalmaztam egy korábbi hozzászólásban, de elkerülte a figyelmét. :D

(#19257) Sk8erPeter válasza fatal` (#19256) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Itt meg volt egy még finomabb változat dqdb-től, hogy miért is fos:
http://logout.hu/tema/opera_bongeszo_2/hsz_17028-17028.html

Sk8erPeter

(#19258) Dictator^ válasza LonGleY (#19255) üzenetére


Dictator^
veterán

Oké, és mi a nem fos?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#19259) LonGleY válasza Dictator^ (#19258) üzenetére


LonGleY
veterán

Itt van a kérdésedhez a perfekt topik.

A Kaspersky jó (ezt onnan is látni, hogy megfelelően kis számú a téves riasztás), viszont nagyon fogja a gépet és karcsú a tűzfala - legalábbis körülményes és hozzáértést igényel.

Személy szerint a tűzfalat és egyéb védelmeket fontosabbnak tartom, mint magát a fájlszkennelést. Már nem is tudom, mikor engedélyeztem utoljára az aktív figyelést. Az elsődleges védelem úgyis te vagy meg a tűzfal, ami szabályozza a programok nethez jutását. Én az ingyenes Comodo Internet Security-t szoktam alkalmazni, abból is az 5-ös verziót. A 6-os eléggé el lett túrva felületileg és működésileg (legalábbis nagyon sok fix kell még hozzá), de az 5-ös már kifejlettnek tekinthető, és az adatbázis is frissül még.

[ Szerkesztve ]

(#19260) M3oH válasza Dictator^ (#19258) üzenetére


M3oH
addikt

Megfelelo topic De freeben: Bitdefender free, avast, avira, panda cloud free, ComodoIS. Fizetos: Bitdefender, Kaspersky, Norton, f-secure, Avast IS. Es persze fizetosben meg van par alternativa, ami kivaltja tokeletesen a Nodot.

(#19261) Dluinet válasza Dictator^ (#19258) üzenetére


Dluinet
nagyúr

MSE

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#19262) Sk8erPeter válasza Dluinet (#19261) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Én is ezt használom jóideje, és meglepően jól teljesít. Egy dolog elég "érdekes" az MSSE-nél, hogy amennyiben konkrétan a Microsoft-érdekeltségbe tartozó domaineket átirányítod locahostra a hosts-fájlban, akkor pattog, mint kecskesz@r a deszkán, pl. facebook.com esetén, ahogy ezt kitárgyaltuk Penge_4-gyel korábban:
http://logout.hu/tema/opera_bongeszo_2/hsz_18800-18804.html

Sk8erPeter

(#19263) fatal` válasza Sk8erPeter (#19262) üzenetére


fatal`
titán

"akkor pattog, mint kecskesz@r a deszkán"

Ezen borultam. :DDD

(#19264) Sk8erPeter válasza fatal` (#19263) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

:DD

Sk8erPeter

(#19265) Dluinet válasza Sk8erPeter (#19262) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nem irányítgatok semmit, nincs problémám

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#19266) ottoyes


ottoyes
senior tag

Nem.Ez nem Opera..ez inkább Chromera.Marad a régi,elavult..stb,de szerethető piros O betűs,amig véglegesen ki nem kopik.. :-(

Ottoyes

(#19267) Ginkologic


Ginkologic
senior tag

és ami az egyik legdurvább hiányossága az opera:config teljes hiánya....stb...

Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

(#19268) Sk8erPeter válasza Dluinet (#19265) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Attól még, mert Te nem irányítgatsz semmit, attól még a probléma létezik :DDD

Sk8erPeter

(#19269) Dluinet válasza Sk8erPeter (#19268) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Struccpolitika
Nem látom=nincs

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#19270) Sk8erPeter válasza Dluinet (#19269) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Az igaz, úgy valóban nem létezik :DDD

Sk8erPeter

(#19271) dqdb


dqdb
Topikgazda

Játszadoztam kicsit az Opera 15 .pak fájljaival. Szerencsére a formátum nem különbözik a Chromiumban használttól, így egyszerű volt a dolgom, mert volt róla dokumentáció. Összedobtam egy egyszerű programot a fájlok szétbontására, amely némi heurisztikával kiterjesztést is társít a fájlnevekhez. Az összerakás is tökéletesen működik, így szórakoztam kicsit az opera.pak fájl módosításával.

Ha valaki más is kísérletezni szeretne, itt a forrás, az első sorban található paranccsal Windows alatt le lehet fordítani. Az egész nem a szépségről, hanem a funkcióról szól.

Én a billentyűkombinációknak estem neki (38273.json), és találtam pár kellemes meglepetést:
1. ikon nincsen az utolsó fül újranyitására, de hotkey van (Ctrl+Shift+T)
2. bár a gyorshívó elemeinek Ctrl+szám betöltése nem megy most, de ez bug, hiszen a fájlban világosan szerepel
3. a Ctrl+F1 és Ctrl+F2 pontosan úgy működik, mint a régi Ctrl+Tab és Ctrl+Shift+Tab, szóval ez a feature sem a múlté, csak a Ctrl+Tab-ra mást kötöttek be (de a fájl módosításával és az opera.pak újrafordításával visszacserélhető a hagyományos megoldásra, teszteltem :K )
4. működnek egy karakteres hotkey-k is (tehát ennek nem kell majd búcsút inteni), 1 és 2 hagyományos funkcióval tesztelve, és a . is belőhető oldalon belüli keresésre :K
5. Ctrl+Alt+billentyű kombinációt nem sikerült belőni
6. itt nem billentyűkombinációhoz kapcsolunk történést, hanem parancshoz billentyűkombinációt, azaz a régi összetett/paraméterezett makróknak annyi :(
7. igaz, hogy Fit to width még nincsen, de tervezik
8. egy parancshoz több billentyűkombináció is rendelhető
9. lesz F12 menü!
10. lesz Fast forward
11. lesz spatial navigation!
12. a képek kezelését javítják (Show Images, Load All Images)
13. nyoma sincsen a bookmarkoknak :(

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19272) M_AND_Ms válasza dqdb (#19271) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Én akkor is azt mondom, volt egy jó funkcionalitással bíró böngésző, tele nagy részben kidolgozott és megvalósított innovációval. Most meg van egy teljesen kezdő állapot, ahol meg kell várni, hogy hosszú évek alatt újra kitalálják a spanyolviaszt: lesz majd ez, tervezik azt, miközben minden volt már.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#19273) dqdb válasza M_AND_Ms (#19272) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Én is ezt mondom.

Az mindenképpen pozitív, hogy pár nekem kedves feature úgy tűnik, nem lesz az enyészeté véglegesen. Számomra az 1, 2, 3, 4, 7, 9, 11 elengedhetetlen, ez jó kezdet.

Persze a váltáshoz ez még mindig rém kevés, nekem kell még user JS, user CSS (ezekre lehet legalább extensiont írni), rendes password manager, rendes site preferences, rendes keresők, letöltésnél Open/Save ablak, bookmarkletek, és UI testre szabhatóság.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19274) fatal` válasza dqdb (#19271) üzenetére


fatal`
titán

A kuka helyett van chrome addon szóval az annyira nem érdekes. A többit sosem használtam, ráadásul bookmarkok nélkül semmit nem ér az egész.

Gondolom a letöltéskezelő is marad a mostani, addig mindenképpen felejtős... Smooth Scroll?

(#19275) dqdb válasza fatal` (#19274) üzenetére


dqdb
Topikgazda

A kuka helyett van chrome addon szóval az annyira nem érdekes.
Nem kell addon, van rá beépített funkció, ami billentyűzetről elérhető, csak ikont nem gyártottak hozzá a felületre.

Gondolom a letöltéskezelő is marad a mostani, addig mindenképpen felejtős... Smooth Scroll?
A smooth szót nem találtam meg a szétbontott forrásban, de valószínűleg lesz. A beállítások ablakát megtaláltam, a fél fájl megjegyzésként szerepel, de ilyeneket találtam inaktív állapotban:
language options, autofill, media galleries(?), home page, font settings, search engine manager, startup options.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19276) fatal` válasza dqdb (#19275) üzenetére


fatal`
titán

Akkor a keresők visszakerülnek talán rendesen. Galéria nem tudom minek? Ez nem egy telefon. Galériát majd intézi az OS.

Egyébként én már lehet hogy annyira is képes lennék lebutítani a böngészőmet, hogyha lehet korlátozni a cachet és rendbeteszik a letöltéskezelőt, lesznek kedvencek meg smooth scroll, akkor lehet, hogy váltok. A többi funkcióra (nagyjából) van addon.

Csak ez még mindig rengeteg dolog, ami nincs, szóval lényegében tökmindegy. Még a WANDot hiányolom nagyon, de az reménytelen.

[ Szerkesztve ]

(#19277) Penge_4 válasza dqdb (#19271) üzenetére


Penge_4
veterán

Asztakurva!

"CycleBackwardInActivationList": ["Ctrl+F2"],
"CycleForwardInActivationList": ["Ctrl+F1"],
"FitToWidth" : ["F11+Ctrl"],
"Forward": ["Shift+Backspace","Alt+Right","Ctrl+Right"],
"HideOpera": ["Ctrl+Shift+H"],
"PasteAndGo": ["Ctrl+Shift+V"],
"PastePassword": ["Enter+Ctrl"],
"QuickPreferences": ["F12"],
"SelectPreviouslyActiveTab": ["Ctrl+Grave"],
"ValidateSource": ["Ctrl+Shift+U"],
"LoadAllImages" : ["I"],
"Rewind": ["Shift+Z"],
"SelectNextElement" : ["D"],
"SelectNextHeading" : ["S"],
"SelectNextLink" : ["A"],
"SelectPrevElement" : ["E"],
"SelectPrevHeading" : ["W"],
"SelectPrevLink" : ["Q"],
"ShowAddressDropdown" : ["H"],
"ShowImagesToggle": ["Shift+I"],

Felcsillant a reménysugár!

Bár ahogy elnézem a zoomon még dolgozniuk kell, mert ugyanaz az ótvar zoom van benne, ami Chrome-ban és Firefoxban (de még IE-ben is), avagy egy idő után elveszti a fokozatokat és túl nagyokat ugrik. Tehát nem 10%-os mértékben zoomolódik Ctrl+görgőre, hanem 200 után 300 és így tovább.

Amúgy a Fit-to-Width éppen pár perce jutott eszembe, amikor a szabványtámogatási különbségeket nézegettem: [link]

Megakadt a szemem a CSS3 word-break-en, ami elvileg használható erre is.

6. itt nem billentyűkombinációhoz kapcsolunk történést, hanem parancshoz billentyűkombinációt, azaz a régi összetett/paraméterezett makróknak annyi

Ezt én is nagyon sajnálom.

13. nyoma sincsen a bookmarkoknak

"AddToBookmarks": ["Ctrl+Shift+D", "Ctrl+D"],
"Bookmarks": ["Ctrl+Shift+B", "Ctrl+B", "Ctrl+Shift+2"],

Attól nem félek, hogy ne lennének könyvjelzők, csak attól, hogy ugyanolyan buta módon, mint Chrome-ban. Se nickname, se description, se külön oszlopok (created és visited date) és rendezési lehetőségek.

"rendes password manager, rendes site preferences, rendes keresők, letöltésnél Open/Save ablak, bookmarkletek, és UI testre szabhatóság."

Jelszókezelő: "PastePassword": ["Enter+Ctrl"],
A keresőfunkciót személy szerint Chrome-ban jobban szerettem három okból
1. Mutatja a találatok számát.
2. Nem ékezetérzékeny, ezért az ékezet nélkül írók esetében sem kell külön keresést indítanom.
3. Nem fagy szarrá olyan oldalakon, mint a WhatWG Current Work. :DDD (De mondhatnám a hosszú fájllistákat is, ahol buildszámra keresek rá vagy dátumra).

(#19274) hunfatal: "Smooth Scroll?"

Mondom már, hogy ne azon aggódjatok, ami Chrome-ban van, az lesz valószínűleg itt is. Nézzétek meg, a régóta könyörgött (kiegészítővel azóta megoldható) "Close tabs to Right" funkció is rögtön belekerült.

(#19278) AtHoS


AtHoS
nagyúr

No nem mintha váltani akarnék 12.15-ről, de azért informálódom róla, mert ismeretségi körömben bizonyosan lesz automatikus lefrissülés, így emiatt hamarabb kell majd vele foglalkoznom "sajnos", mint szeretnék.

A telepítés mennyire egyezik meg a chrome-éval avagy maradt a "hagyományos" oda telepítem, ahová akarom és a profil mappa is mehet a böngészővel "egy könyvtárba"?

Lehet-e választani USB (hordozható) telepítési módot?

A levelezőt nagyon sajnálom, hogy kivették. Jó, tudom, hogy külön elérhető, de akkor már lehet előbb kicsit körülnézek az alternatív lehetőségek között, mert van egy olyan érzésem, hogy az igazi extra az volt csak, hogy egybe volt integrálva a böngészővel.

read-only mode on the forum

(#19279) dqdb válasza Penge_4 (#19277) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Most az opera.exe-ből szedtem ki a stringeket, és keresgéltem érdekességeket. Íme a belső oldalak listája, de ezeknek csak egy része él, nem tudom, melyik csak a Chromium miatti copy-paste. Kiszedtem pár nem létezőt, de jónak mutatkozót:

opera://bookmarks/
opera://managed-user-passphrase/
opera://tasks/

Pár szöveg alapján készülnek az Opera 12-es profil migrálására is, annak a fájlneveit is megtaláltam. Van ilyen is: opera:: NotesImporter:: ImportFile, de még nem tudni, hova kerül az infó (az opera.pak fájlban 39020.html azonosítóval csak egy megjelenítő felület nyomait véltem felfedezni, remélem, nem csak ennyiben merül majd ki).

Ja, a 39010.html-ben van a speed dial oldal forrása. Szerintem megnézem, mennyire lehet minimalizálni a felesleges szemetet :) Itt a mostani három mellett egy negyedik, sync azonosítójú képernyő is létezik a kódban.

AtHoS: A telepítés mennyire egyezik meg a chrome-éval avagy maradt a "hagyományos" oda telepítem, ahová akarom és a profil mappa is mehet a böngészővel "egy könyvtárba"?

Lehet-e választani USB (hordozható) telepítési módot?
Igen, minden maradt a régiben, ezt szerencsére nem rontották el :DDD

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19280) AtHoS válasza dqdb (#19279) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Köszi, ez azért legalább örvendetes :)

read-only mode on the forum

(#19281) Penge_4 válasza dqdb (#19279) üzenetére


Penge_4
veterán

A felsoroltak a chrome://bookmarks kivételével Chrome alatt nem léteznek. A Notes importálása is jól hangzik. Remélem lesz oldalsáv is.

Az M2-vel meg remélem lesz valami. Ha legalább átírták volna Blink alá, már akkor nem aggódnék ennyire, még ha külön van sem, de jelenleg nagyon úgy tűnik, hogy abba is hagyják a fejlesztését. :(

"Igen, minden maradt a régiben, ezt szerencsére nem rontották el"

Akkor van rá esély, hogy ha megjelenik Linuxra is, nem az /opt alá hányja be magát (mint a Chrome). Amúgy érdekes, hogy itt a Chromium is normálisan települ (míg Windows alatt az is az AppDatába). Csak Linuxon jobb a Chrome a H.264, a PPAPI-s Flash és a PDF olvasó miatt, ugyanis itt az is a többi csomaggal együtt frissül és nem szemeteli tele a Google mindenféle Updater szarával a rendszert.

[ Szerkesztve ]

(#19282) dqdb válasza fatal` (#19276) üzenetére


dqdb
Topikgazda

meg smooth scroll
Van már most is, de még nem az igazi, --enable-smooth-scrolling parancssori paraméter, igazi Chrome módra. Szerepel a kódban az opció letiltó változata is, gondolom, most még off, aztán ha kijavítják, akkor lesz on az alapértelmezett állapota.

A spatial navigationre van újabb megerősítés az --enable-spatial-navigation paraméter személyében, ez még nem működik sajnos. A biztonságot növelő homokozót átvették a Chromiumból, és látok PPAPI parancssori opciókat is. Van lehetőség a multiprocess helyett egyetlen processként futtatni az új Operát a --single-process paraméterre, ez működik már most is.

Portable módban nézegettem, ott a launcher.exe hívását egészítettem ki a paraméterekkel. Ha valaki ilyen téren szeretne nézelődni, akkor ezt ajánlom neki strings opera.exe >..\opera.txt paraméterezéssel, és lehet az 50 mb-os fájlban keresgélni :)

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19283) littlemamba


littlemamba
aktív tag

Sziasztok, szép és tetszik az Opera next, de jól látom, hogy nem tudom a fülsávot lerakni?

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#19284) M3oH


M3oH
addikt

Jo latni, hogy azert nem teljesen eselytelen itt a dolog, a "nagy oregek" is visszakpanak dolgokat. Ha tenyleg osszejon ez nekik, nem lesz ez rossz. Nalam nagyon eselyes a chrome kivaltasa.

(#19285) dqdb válasza fatal` (#19276) üzenetére


dqdb
Topikgazda

lehet korlátozni a cachet
A profilodban a Preferences fájlt kell szerkeszteni ehhez. Az elejére dobd be ezt a node-ot:

"browser": {
"disk_cache_dir": "G:\\data\\apps\\opera\\next\\abc",
"disk_cache_size": 10000,
"media_cache_size": 10000
},

Ha nem szeretnéd áthelyezni a cache mappáját, akkor a disk_cache_dir sort töröld (ha áthelyezed, akkor ügyelj a dupla \-ekre). A disk_cache_size és media_cache_size kezelése még bugos, vagy legalábbis nagyon furcsán viselkedik. Ha értéke nulla vagy túl nagy, akkor önhatalmúlag cache-el a lemezre. Ha a fenti értéke a fenti 10000 vagy annál kisebb, akkor nincsen növekvő disk cache, 10 percnyi tesztelgetés alapján körülbelül 2 MB-nyi indexfájl került csak a mappába. Szóval tisztán kísérletezés eredménye, csak óvatosan.

littlemamba: Sziasztok, szép és tetszik az Opera next, de jól látom, hogy nem tudom a fülsávot lerakni?
Jól, a felület jelenleg semennyire sem módosítható.

Ahelyett, hogy értelmesen töltve az időmet elmegyek bringázni, továbbra is az Operát túrtam ma. Találkoztam még ilyen szövegekkel: pinned_tabs, bookmark_bar.show_on_all_tabs (ez nem csinált semmit), valószínűleg a default Google keresőt már most le lehetne cserélni, a szinkronizálás is fejlettebb lesz, mert szinte mindent szinkronizál, ha elkészül (vagy ha az erre utaló szöveglista nem a Chromiumból ottmaradt szemét).

A Chrome Extensions dokumentációjában szereplő modulok egy része már most is a kódban van (windows, tabs, management, contextMenus), de egy részük hiányzik (bookmarks, cookies), és van Opera egyedi feature is (speeddial). Szóval a bővítmények egy része ezért megy, másik részük ezért hasal el.

Penge_4: Az MDI működést nem tudom, hogy bevezetik-e újra, de anélkül a paneleknek és a minden oldalra dokkolható toolbaroknak inkább elvi, mint technikai akadálya van. Kíváncsiságból egy minimalista külső programmal átméreteztem egy Opera 15 ablakban belül található Chrome_WidgetWin_1 controlt. A fő ablak átméretezésekor/minimalizálásakor visszaáll ez is az eredeti állapotára (ennyire nem akartam beletúrni kívülről egy másik folyamat lelkivilágába), de látható, hogy a weboldal nem kötelezően tölti ki nem faltól-falig, address bartól padlóig a területet. Az MDI már macerás lehet. Jelenleg --single-process paraméterrel futtatva a fülek számától függetlenül egyszerre egyetlen Chrome_WidgetWin_1 control létezik csak (nem tudom, ez mennyire a Chromiumból jött), és fülváltáskor egy másik jön helyette létre (megpróbáltam kívülről egymás mellé rakni taknyolni két fület egyszerre látható módon, de emiatt elbukott :) )

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19286) littlemamba válasza dqdb (#19285) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Köszi, hát ez szomorú :W

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#19287) Sk8erPeter válasza dqdb (#19282) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Na, hát először is köszi, hogy megosztottad a kutakodásaid eredményét, tényleg így van némi reménysugár, bár még így is számtalan olyan dolog van, ami felháborodásra adhat okot, hogy nem került bele, de hátha majd egyszer, valamikor lesz ebből is testreszabható böngésző...
Majd kipróbálom a progit, amit összeraktál a fájlok szétbontására, abból is tényleg lehet egész sok mindent sejteni (még ha tévesen is). Amúgy tök jó, hogy open source fejjel gondolkodsz. :)
A Strings progival most én is szórakoztam, hozzád hasonlóan értelmesebb tevékenységek helyett most kb. 30 percet bújtam az exportált fájlt. :D Konkrétan én a "tab" stringre kerestem, mert annyira érdekelt, hogy van-e vajon a Ctrl+Tab viselkedésének a régihez hasonló működésére utaló jel. Mindössze ennyit találtam, de hátha ez is jelent valamit:
SelectPreviouslyActiveTab
kérdés mondjuk, hogy ez mivel lesz majd vajon elérhető. A SelectTabToTheLeft gondolom a Chrome-ban is szokásos Ctrl+Shift+Tab, a SelectTabToTheRight a sima Ctrl+Tab. De engem az előzőleg aktív fül kiválasztása érdekelne. Jah, de most látom, hogy írtad korábban, hogy "a Ctrl+F1 és Ctrl+F2 pontosan úgy működik, mint a régi Ctrl+Tab és Ctrl+Shift+Tab, szóval ez a feature sem a múlté, csak a Ctrl+Tab-ra mást kötöttek be". :DDD Na, de ezt most kipróbáltam, és a Ctrl+F1 tök jól működik, de a Ctrl+F2 most nem világos, mert mintha nem determinisztikus lenne, de majd próbálgatom erősebben. :DDD
Írtad korábban, hogy "nincsen privát böngészéses fül, csak privát ablak", ennek ellentmondhat az, hogy ilyen stringek is vannak:
"type":"function","name":"createIncognitoTab"
test.createIncognitoTab

Cache-sel kapcsolatos dolgok (bár ezt azóta írtad asszem):
disk-cache-dir
disk-cache-size

Ezekre a stringekre is felfigyeltem, hátha ebből lehet fülcsoportokra következtetni:
enable-stacked-tab-strip
enable-tab-groups-context-menu
enable-tab-browser-dragging
enable-tab-capture

A könyvjelzővel kapcsolatos bookmark_bar.show_on_all_tabs stringet Te is írtad azóta, a bookmark_bar.show_apps_shortcut, bookmark_editor.expanded_nodes most konkrétan nem tudom, mire utal.
Van még pinned_tabs, bár ez nem nagy valami, Chrome-ban is van.

Van sessions\tab_session.cc, ez alapján lehet, hogy továbbra is elmenthetők lennének füles sessionök konkrét néven, külön kiegészítő nélkül (ami Chrome-ban nem lehetséges), de lehet, hogy rosszul gondolom.

A ..\chrome_imports\chrome\browser\content_settings\tab_specific_content_settings.cc csak Chrome-ból való importálásra utal gondolom, ha nem értem félre.

Ami még felmerült bennem, hogy olyan sok a CSS-fájlra hivatkozás, ez mind pusztán "belső használatra" van (pongyolán), vagy lesz vajon testreszabható CSS-fájl a korábbi Operához hasonlóan, amivel valamelyest a felület átszabható? Nyilván ez csak költői kérdés egyelőre, de hátha mégis találtál erre utaló konkrétabb nyomot.

Na most egyelőre ennyire volt energiám, de végül is tényleg vannak biztató jelek, remélhetőleg ezek nem csak jelek, hanem előbb-utóbb lesz is belőlük valami.
Ha közben még valamit felfedeztél, kíváncsian várjuk. :D

Sk8erPeter

(#19288) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Az új Next-ből van 64 bites?

Köszi

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#19289) fatal` válasza Penge_4 (#19277) üzenetére


fatal`
titán

Igazából engem legjobban a letöltéskezelő aggaszt, hogy nem fognak vele semmit kezdeni.

(#19285) dqdb: Na ezt nem tudtam, eddig csak arról tudtam (Chromenál), hogy ezeket meg lehet adni parancssori kapcsolónak.

Remélhetőleg erre bedobnak egy beállítást, mert nem valami kényelmes. :)

Akkor mostmár tényleg (számomra) csak a letöltéskezelő hiányzik, hogy rendbetegyék. Meg persze a többi, amire már találtatok utaló jeleket. :)

[ Szerkesztve ]

(#19290) Lui04 válasza Orlin (#19288) üzenetére


Lui04
aktív tag

Nincs

(#19291) Predator2


Predator2
addikt

Most az Opera Next (15) egy teljes értékű böngésző vagy még béta és társai fázisban van?
Rányomtam a 12.15-nél a frissítésre de nem talált semmit.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#19292) fatal` válasza Predator2 (#19291) üzenetére


fatal`
titán

Funkciókész (a készítők szerint) béta, attól next.

(#19293) #27441408


#27441408
törölt tag

Sziasztok. érdemes blogot indítanom,az operánál? Eljut az magyar emberekhez stb stb,,, köszi (nyílván magyarul írnám és a sakkról szól :) )

[ Szerkesztve ]

(#19294) Debilon válasza #27441408 (#19293) üzenetére


Debilon
addikt

ha ismerik a blog linkjét, miért ne jutna el?

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#19295) #27441408 válasza Debilon (#19294) üzenetére


#27441408
törölt tag

nem így értettem, a blogspottal ugye a gugli, gondolom nyomatja a blogot, és sokan nézik (ez látszik a statisztikában is) , így értettem, ha az operánál blogolok akkor olyanok is látják e akiknek nem mutattam meg, bocsánat nem tudom jobban leírni :))
És operás imélcímet is szeetnék azt hol regisztrálhatok? köszi

ja és persze ha itt blogolnék, van e korlát , a blogspotnál azt hiszem nincs, csak a blogok számát, korlátozzák 100-ra.

[ Szerkesztve ]

(#19296) #27441408


#27441408
törölt tag

már persze ha lehetőség van operás mail címre, én úgy emlékeztem régről hogy igen,.

(#19297) #27441408


#27441408
törölt tag

Sűrű elnézést a modiktól, nem offolni szándékozom, de sikerült operás mailtt csinálnom, a kérdés e része tárgytalan. ELNÉZÉST :)

(#19298) Sk8erPeter válasza #27441408 (#19295) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"így értettem, ha az operánál blogolok akkor olyanok is látják e akiknek nem mutattam meg, bocsánat nem tudom jobban leírni"
Csak hogy lefordítsam: azt akartad megkérdezni, hogy a my.opera.com-on indított saját blogod keresőoptimalizáltsága (SEO) várhatóan milyen lesz, a Google-találatok között a megfelelő kulcsszavakra rákeresve megtalálható lesz-e a Te oldalad is?
A választ nem tudom, csak azért fordítottam le, hogy hátha így más is megérti. :DDD

Sk8erPeter

(#19299) Debilon válasza Sk8erPeter (#19298) üzenetére


Debilon
addikt

:DDD ez jó

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#19300) #27441408 válasza Sk8erPeter (#19298) üzenetére


#27441408
törölt tag

KB igen,

Apropó annó ugye terjengett, hogy az operát megveszi a facebook. Ezzel a tervvel mi van ? És ha a face,nem veszi meg hogyan akarják az anyagi gondokat megoldani? (gondolom az opcsi megszünésétől azért nem kell tartani. )

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.