Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20501) #41133696 válasza LonGleY (#20500) üzenetére


#41133696
törölt tag

(#20502) LonGleY válasza #41133696 (#20501) üzenetére


LonGleY
veterán

Azért raktam rá Operát is. :]

Azt a sidebart sosem szerettem.

[ Szerkesztve ]

(#20503) Orlin


Orlin
addikt

Known bugs
DNA-10679: Can't change language in settings in a build that was installed with the installer)
DNA-10649: Browser also closes down if last tab is closed twice

És ahogy nézem ma sem javítják még...Lassan 2 hete.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#20504) #41133696 válasza LonGleY (#20502) üzenetére


#41133696
törölt tag

Dörzsölt ;]

(#20505) rétisün


rétisün
veterán

hosszú idő után úgy gondoltam, megpróbálkozok egy frissebb operával, az eddig használt 12-es valahogy nem mindig szerette a win8-at. feltettem a 16-ost, nagyon nem tetszik, legelőször pont annak a testreszabhatóságnak a hiánya tűnt fel, amivel annak idején (számomra legalábbis) kicsit ki tudott tűnni az opera a böngészők közül. vagy csak olyan béna vagyok, hogy nem tudtam megtalálni a beállításokban, mit hogyan kéne. (oldalsáv, kedvencek)

szóval azt hiszem, marad a 12-es......

[ Szerkesztve ]

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#20506) Rikarda


Rikarda
csendes tag

Sziasztok.

A 16.0 változatnál ki lehet valahogy kapcsolni, hogy ne jelenjen meg az elején a kereső (pl google) meg ami felette van? Szóval, hogy teljesen üres fehér oldal legyen? Előre is köszönöm.

(#20507) fatal` válasza Rikarda (#20506) üzenetére


fatal`
titán

Beállítások -> On startup -> Open a specific page or set of pages -> Set pages -> about:blank -> ok

(#20508) Rikarda válasza fatal` (#20507) üzenetére


Rikarda
csendes tag

Ez hol van? Az új operába teljesen más a beállítás, mint a korábbi verziókban. Teljesen le van butitva.

(#20509) dqdb válasza fatal` (#20507) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Ez a feature a 17-től létezik csak.

rétisün: oldalsáv nincsen, egyszer majd igen, kedvencek könyvjelzősáv formájában bekapcsolható módon a 17-ben lesznek, teljes körűen még később.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20510) rétisün válasza dqdb (#20509) üzenetére


rétisün
veterán

akkor továbbra is visszafejlesztik az operát (sztem). kár érte......

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#20511) LonGleY válasza rétisün (#20510) üzenetére


LonGleY
veterán

Türelem. Az, hogy egy következő verzióban már lesz az, amit kértél, szerintem még nem a világ vége. Más szempontból lehet, de ennyiért még kár lemondani róla.

(#20512) rétisün válasza LonGleY (#20511) üzenetére


rétisün
veterán

nem mondtam le magáról az operáról, továbbra is használom, szeretem, csak éppen egyre kisebb az esélye, hogy a jól bevált 12-est újabbra cseréljem.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#20513) chab7 válasza AtHoS (#20494) üzenetére


chab7
addikt

Nekem erre csak az Opera 12.16 for Linux x86-64 letölthetősége jön be. :(

Pedig már nagyon kiváncsi lennék élesben rá (nem csak olvasgatva).

(#20495) Penge_4: Ez jó :))

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#20514) fatal` válasza dqdb (#20509) üzenetére


fatal`
titán

Hoppá, na ezt nem hittem volna. :D Persze, hogy a Nextből néztem, a stabil 16 nincs fent.

(#20508) Rikarda: Ezt az újból írtam, csak a jelenlegi stabil verzióban még nincs benne, majd a 17-esben lesz.

[ Szerkesztve ]

(#20515) Kuruc2


Kuruc2
senior tag

Kipróbáltam kíváncsiságból ezt a 16-ost, a kimaxolt 12-esem után. Érdekes hogy nem írja felül a 12-est az új telepítés, teljesen külön csinál még egy böngészőt, az előző beállításainak, gyorshívójainak átvételével. (na most ugye a beállítások átvételét hadd ne jellemezzem.)

Kapásból hiányoznak a könyvjelzők, hiányzik az egyedi háttér, hiányzik a gyorshívó állíthatósága (tényleg nem lehet állítani az oszlopokat stb?), hiányzik hogy nem tudom fentre kirakni a nagyítót (EEZ KOMOLY?) , vagy csak én bénázok?

Viszont két probléma is megoldódott számomra: online videket full ablakra rakva végre nem kúsznak be a win7 tálca mögé , ill. nem ragad be a töltésjel a videk közepén lejátszáskor, ahogy eddig végig.

De ez még édeskevés hogy bukjam a zoomkirakás stb-t. Hol a bal oldali oldalmenüscuccos-könyvjelzős-előzményes stb izéféleség is...

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#20516) rétisün válasza Kuruc2 (#20515) üzenetére


rétisün
veterán

na pont ezt mondom én is, mintha csak magamat hallanám :DD

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#20517) LonGleY válasza rétisün (#20516) üzenetére


LonGleY
veterán

Talán, ha még leírjuk pártízszer, hatással leszünk a fejlesztőkre! ;]

(#20518) Kuruc2 válasza LonGleY (#20517) üzenetére


Kuruc2
senior tag

:D :D

Amúgy a tálca mögé történő bebújás megjavulását visszavonom. Ahogy felraktam youtube miatt a flash kieget, újra előjött a probléma.

A nagyítást sikerült kieg-gel kiraknom a böngésző tetejére, de így is közvetett az elérése, nem úgy mint 12-be, ahol csak egér föléhúzása és görgetés, itt le kell nyitni görgetéshez egy miniablakot.

A több száz könyvjelzőmet meg hadd ne importáljam gyorshívóba, mert kitépem a hajam. :D

Amúgy nekem se az indulás, se a böngészés nem lett egetverően gyorsabb a 16-ossal, viszont cserébe le van butítva gecire. Ehh. Nem akarok rókázni, heeelp!

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#20519) Predator2 válasza Kuruc2 (#20518) üzenetére


Predator2
addikt

dqdb szerint ha jól emlékszem, 19-20 környéken már lehet, hogy lesz könyvjelzők és könyvjelzősáv

sajna várni kell

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#20520) Kuruc2 válasza Predator2 (#20519) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Az jó lenne. Időbe az pár hónap? Mondjuk elvagyok még 12-vel.

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#20521) Predator2 válasza Kuruc2 (#20520) üzenetére


Predator2
addikt

azt sajnos nem tudom, én viszont nem vagyok már el a 12-vel mert youtube alatt feszt összeomlik a flash
pedig újra telepítettem a böngészőt és a legújabb flash van fent

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#20522) alratar


alratar
addikt

Sziasztok.

Ki szeretnék printelni pdf-be egy weboldalt.
Az oldal két frame-ből áll, de nekem csak az egyik frame tartalma kell.

Hogy tudom megoldani, hogy ne mind a két framet mentse?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#20523) daninet


daninet
veterán

Nézze már meg aki még 12.16-ot használ, hogy az ebay találati oldala eszi a CPU-t? Nekem ha egy akármilyen keresés találati oldal nyitva van konstans 13% cpu-t elfogyaszt. Először csak az volt fura, hogy akadt a youtube videó, nem tudtam miért. Bezártam sorban az ablakokat és néztem a feladatkezelőt, és az ebay találati oldalától pörög. Bezárom a fület 0-1% megnyitom 13%. Van mellette 10 fül még nyitva.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#20524) Ndruu válasza daninet (#20523) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

64 bites 12.16-tal nem tapasztalom.

Harrrr!!!!

(#20525) daninet válasza Ndruu (#20524) üzenetére


daninet
veterán

Nekem 32 bites. Próbálgattam operát, gépet újraindítani, de úgy néz ki nem segít neki :F

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#20526) Orlin


Orlin
addikt

Kint az új Dev. a bugokat javították!

The initial new features are

-Moving tabs between windows works on Mac and Windows
-Installing themes is stabilized and enabled by default
-Lots of bugs are fixed: full changelog
-New engine version

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#20527) brd válasza Orlin (#20526) üzenetére


brd
nagyúr

Abszolút fikázásmentes szándékkal kérdezem, az utolsó sor azt jelenti, hogy minden mástól függetlenül (mert gyökeres változás nem történt, ha jól látom) adtak egy új verziószámot, mert az illetékes úgy kelt fel, és ezt új fícsörnek jegyzik?

The only real valuable thing is intuition.

(#20528) Sk8erPeter válasza Predator2 (#20521) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Chrome topicban is sokan nyavalyogtak Flash-verzióra, YouTube-parákra, inkább Flash-sel kapcsolatos lesz, nem Operával.
Ezt kipróbálhatnád:
http://prohardver.hu/tema/google_chrome/hsz_15199-15199.html

======

(#20527) brd :
erre mondjuk én is kíváncsi lennék :DD

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#20529) dqdb válasza Predator2 (#20519) üzenetére


dqdb
Topikgazda

dqdb szerint ha jól emlékszem, 19-20 környéken már lehet, hogy lesz könyvjelzők és könyvjelzősáv
Quick Access Bar néven fut a könyvjelzősáv, ez benne lesz már a 17-ben is, de alapból kikapcsolt állapotban (a flags oldalon kell bekapcsolni, mert még nem tökéletes). A ma megjelent 18-ban csiszoltak rajta, azt valószínűsítem, hogy nem lesznek annyira bénák, hogy még egy verziót csússzon.

A könyvjelző backend már a 17-ben működik, azaz megfelelő kiterjesztést használva életet lehet lehelni a rendszerbe. Most nincsen kéznél a link, de van olyan Chrome kiegészítő, ami megy Opera alatt és képes megjeleníteni a könyvjelzőket.

A maradékról (natív menü, szerkesztésnél a név+cím pároson túl a többi metaadat is módosítható, könyvjelzőpanel) semmit sem tudni, homályos ígéret van, határidő nincsen, ebből a mondatból optimizmustól-pesszimizmustól függően le lehet vonni a következtetéseket:

"We're constantly evaluating feedback and playing with UI concepts, but Quick Access Bar is what's being added *at the moment*."
[link]

alratar: a Opera 12, akkor a nyomtatni kívánt frame-en jobb klikk egy üres területen, és a megjelenő menüből az adott frame-et meg tudod nyitni új fülön, és onnan kinyomtathatod.

Orlin: Kint az új Dev. a bugokat javították!
Sok bugot kijavítottak, de pár általam ismert megmaradt, és a múltkori Ctrl+P után jött új azonnal összeomláshoz vezető is :)

brd: a mai developer 18-as semmi újdonságot nem tartalmaz az előző developer 17-hez képest, csak hibajavításokat. A változások listáján mindig feltüntetik a Blink verzióváltását, mert közben frissült az is, maximum ez a sor csak kis részben az ő erényük (ettől függetlenül általában az első sor szokott lenni a highlights részben).

Oké nyár és szabadságolás, de én a haladás helyett konstans helyben topogást látok az utóbbi pár hétben.

Sk8erPeter: neked a changelog első sora szól ;]

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20530) Orlin válasza brd (#20527) üzenetére


Orlin
addikt

Mondjuk az érdekes,hogy ez tartott közel 2 hétig...
Ahogy nézem a könyvjelző mappán belül még mindig nem lehet törölni amit felvettem,csak ha kihúzom a sávra és onnan törlöm.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#20531) Sk8erPeter válasza dqdb (#20529) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"neked a changelog első sora szól ;]"
Láttam, hogy javítottak vmit az ablakok közti fülmozgatáson, crash-elésen, odáig vagyok az örömtől :D Igazából nem, mert annyira sokat nem ráncigáltam a füleket, hogy ez probléma lett volna, kb. kétszer történt meg velem a dolog, szóval különösebben nem mozgat meg.

Jobban örülnék inkább a Ctrl+Tabos fülváltásnál látható régi vizuális fülváltós témán, ez tervben volt vmikor még, ugye? Van erről vmi újdonság?
Ja, és olyanról tudsz esetleg, hogy lenne olyan, mint régen, hogy a Chrome-ban megszokott sima jobbra fülváltást is el lehessen érni, még ha alapból a legutóbbi fülre vált is a Ctrl+Tab, mert úgy van beállítva? Ergo van rá külön hotkey? Most épp lusta vagyok utánanézni, gondoltam hátha fejből vágod. ;]

Sk8erPeter

(#20532) dqdb válasza Sk8erPeter (#20531) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Jobban örülnék inkább a Ctrl+Tabos fülváltásnál látható régi vizuális fülváltós témán, ez tervben volt vmikor még, ugye? Van erről vmi újdonság?
Na, szerencsém volt, valaki éppen megkérdezte, így nem kellett visszakeresni a fülekkel kapcsolatban immáron legalább egy hónapja ismételgetett mantráért:

"Where is promised switching tabs with mouse weel and right mouse button?"
"Tabs handling improvements are being developed. We haven't finished yet."

[link]

Többen megpróbáltak határidőre és várható feature-ökre rákérdezni, de lepattantak when it's ready és not decided yet válaszokkal.

Ja, és olyanról tudsz esetleg, hogy lenne olyan, mint régen, hogy a Chrome-ban megszokott sima jobbra fülváltást is el lehessen érni, még ha alapból a legutóbbi fülre vált is a Ctrl+Tab, mert úgy van beállítva? Ergo van rá külön hotkey? Most épp lusta vagyok utánanézni, gondoltam hátha fejből vágod.
A beállításoknál Enable advanced keyboard shortcuts és onnantól kezdve 1 és 2, mint a régi Operában.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20533) Orlin


Orlin
addikt

A hivatalos kiterjesztések közé felkerült a Smart RSS final v1.0.
(Én már ezt használom egy ideje...)

[link]

[link]

Valamint egy "kereső kiegészítő":

Search All

[link]

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#20534) Sk8erPeter válasza dqdb (#20532) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ohh, fasza, tényleg, köszi :K

Sk8erPeter

(#20535) fatal` válasza dqdb (#20529) üzenetére


fatal`
titán

Neat bookmarks megy, csak hozzáadni nem tudsz (mert azt a chrome könyvjelzőjéből kellene), így ki kell pakolnod a könyvjelzősávra és drag n droppal behúzni a könyvjelzőt a helyére a neatben, mert azt tudja. Aztán lehet, hogy más könyvjelzőkezelő is van.

Más: Akár opera.pakos mókolással, vagy bárhogy megoldható a keresősáv és a + gomb (ez idegesít a legjobban) eltűntetése a gyorshívóról?

Illetve be lehet állítani valahogy (szintén mókolással), hogy 4 elem legyen egy sorban?

(#20536) Wolverine


Wolverine
félisten

Van rá mód, hogy reseteljük valahogy egy Opera 12 JavaScript-kezelését? Kezd idegesíteni... :(

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#20537) dqdb válasza fatal` (#20535) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Neat bookmarks megy, csak hozzáadni nem tudsz (mert azt a chrome könyvjelzőjéből kellene), így ki kell pakolnod a könyvjelzősávra és drag n droppal behúzni a könyvjelzőt a helyére a neatben, mert azt tudja. Aztán lehet, hogy más könyvjelzőkezelő is van.
A Ctrl+D működik, és ha bekapcsolod, akkor ott a QAB elején is a + gomb, egyedül a címsorból hiányolom a Stash és az SD ikonja mellől a csillagot. Mappához hozzáadni macerásabb, ez igaz.

Az importálás szépen megy, az importált O12 profilomból szépen áthozta az ottani könyvjelzősáv elemeit.

Akár opera.pakos mókolással, vagy bárhogy megoldható a keresősáv és a + gomb (ez idegesít a legjobban) eltűntetése a gyorshívóról?
Opera 15: opera.pak módosítása [link]
Opera 16: mint az előzőnél és ezzel
Opera 17+: a belső oldalakon futó kiegészítőket biztonságra hivatkozva letiltották, majd két builddel később az opera.pak módosíthatóságát is kinyírták. Az opera.exe módosításával ez utóbbit felül lehet bírálni, ezt 17.0.1240.0 esetében megnéztem, azóta időhiány miatt nem foglalkoztam a tool ilyen irányú frissítésével. Ha foglalkoznál vele, akkor valószínűleg az opera.pak layout megváltozott ismét, és az opera.exe-ben is a felülírandó kód címe, így némi kézi kiigazítást fog igényelni.

Illetve be lehet állítani valahogy (szintén mókolással), hogy 4 elem legyen egy sorban?
Mókolás nélkül bármelyik verzióban: Ctrl+görgő és addig nagyítod, amíg négy elem marad soronként. Mókolással: fenti tool.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20538) fatal` válasza dqdb (#20537) üzenetére


fatal`
titán

Ez már túl sok buzulás, azt hittem a pak fájlt legalább lehet moddolni.

Szánalmas, hogy letiltogatják a belső oldalakon a kiegészítőket, utálom a Chromeban is.

A Ctrl+egérgörgő nem jutott eszembe, köszi :D

(#20539) dqdb válasza fatal` (#20538) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Ez már túl sok buzulás, azt hittem a pak fájlt legalább lehet moddolni.
Mai hozzászólás:

"Customisation options for Speed Dial is one of the things we're working on at the moment."
[link]

De ezt már mondták egy hónappal ezelőtt is.

--------------------------------

"Can you please, please, please give us some hint as to when the Linux version will be worked on and when it will be released. No timing has been mentioned at all"
"I can't, because we simply don't know yet."

[link]

"Dropping freebsd is almost certain."
[link]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20540) fatal` válasza dqdb (#20539) üzenetére


fatal`
titán

Meglátjuk, sok dolog hiányzik sajnos. Gyorshívó, kedvencek rendesen, tabkezelés, temp letöltés.

De ha tényleg dolgoznak szinte mindenen, akkor egy egész értékelhető valami lehet ebből, csak az még vagy 2 év, ha ilyen tempóban haladnak :D

(#20541) LonGleY


LonGleY
veterán

Lehetséges úgy tuningolni a V12-t, hogy oldalbetöltés előtt ne röntgenezze át a fejem a fehér alapszínnel? Olyan állítás kéne, ami viszont a betöltött oldalakra nincs hatással - gondolok itt a háttérszín nélküli oldalakra, sima txt-kre -, ezért nem teljesen jó a preferences > webpagaes > background color választó.

Upd.: Most, hogy levettem világosszürkére, már mérséklődött a probléma, és még a szimpla oldalak is olvashatók maradnak. De jó lenne sötétszürkét megadni, ha aztán nem akarja azt a kérdéses oldalakra is applikálni...

[ Szerkesztve ]

(#20542) Predator2 válasza Sk8erPeter (#20528) üzenetére


Predator2
addikt

Szerintem viszont valami csoda folytán nálam mégis opera hiba van mivel más böngésző nem csinálja

Nagyban:[link]

Be lehet azt valahogy állítani, hogy az opera 12.16 helyett másik böngésző nyissa meg a youtube-ot?

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#20543) LonGleY válasza Predator2 (#20542) üzenetére


LonGleY
veterán

YouTube-ozz eleve Chrome-ban... Szerintem olyat nem lehet beállítani, hogy a flash-ekről automatikusan átdobjon. Miután a YT oldala is frissül, Opera 12 alatt amúgy is szakadék lassú lett. Gyorsabban megnyitod a Chrome-ot YouTube-ostul, mint elindított Opera 12-ben az oldalt...

[ Szerkesztve ]

(#20544) Predator2 válasza LonGleY (#20543) üzenetére


Predator2
addikt

és ez még nem is youtube:[link]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#20545) LonGleY válasza Predator2 (#20544) üzenetére


LonGleY
veterán

A helyedben pakolnék egy tiszta x64-es 12.16-ost vagy 12.15-öst. Ha a jelenlegi rendszered 32-es, akkor abból is... Sokkal jobb a 64-bites win7 (fordítva, mint az XP-nél).

(#20546) Predator2 válasza LonGleY (#20545) üzenetére


Predator2
addikt

win7x64-et használok és full frissen telepített opera van a gépemen x64 a legfrissebb flash player társaságában.
VGA driver ugyan csak friss.

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#20547) Sk8erPeter válasza Sk8erPeter (#20442) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ezt az opera:// protokollal megnyitós f@szságot más nem tapasztalja? Engem halálba idegesít, hogy amikor új ablakot nyitok, és egyből gépelem/paste-elem az URL-t vagy keresendő stringet (ami alapból ugye elvileg a Google, és ott kéne kotornia, ha nem rendes URL), akkor azonnal az Opera belső lapjain próbálja megnyitni... :W 17.0.1246.0, várnék én türelmesen, de olyan mérhetetlen idegesítő, hogy gondoltam már beírok :D
Na, most az Aboutnál épp írja, hogy "18.0.1258.1 is available (restart Opera to update)", úgyhogy meglátjuk, milyen lesz a helyzet az újban...

Sk8erPeter

(#20548) dqdb válasza Sk8erPeter (#20547) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Na, erre, bár akartam, nem reagáltam ... De, ismerem a problémát, túl jól is sajnos. Az első verziókban olyat is tudott, ha túl gyors voltam, beírtam a teljes címet, nyomtam Entert, erre 2-3 másodperccel később kitörölte az egészet, mert közben betöltötte a gyorshívót. O18-ban eddig nem jött elő, de O17-ben is már csak ritkán, míg O16-ban mindennapos volt.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20549) AtHoS válasza Predator2 (#20546) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Win8 x64 + Opera x64 12.15b1745 + flash 11.8.800.168 + HW gyorsítás bekapcsolva nem produkálja a nálad tapasztalt crash-t.

Az opera nem válaszol néha elő szokott fordulni, de akkor a virnyákkergető éppen erősen dolgoztatja az SSD-t az ütemezett kereséssel, szóval az sem az Opera sara nálam. Ráadásul jól belakott már az Opera, nem mostani telepítés ellenben az OS-el, amit augusztus második felében telepítettem

Egyébként HD6950 + 13.10beta társaságában

read-only mode on the forum

(#20550) Sk8erPeter válasza dqdb (#20548) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem tudom, hogy csinálod, hogy ritkábban jön elő, mert már Opera Developer 18.0.1258.1 van fent, és pontosan ugyanúgy felmerül ez az opera:// protokollos szarság... :W
Az előhozás módja nagyon egyszerű: Ctrl+N, azonnal paste-elni vagy gépelni az URL-t (elég gyorsan szoktam), Enter, és máris nyitja a belső lapokon... nyitná, de nyilván ott nem lesz ilyen... ÁÁÁ, megőrülök ettől... Ezt jelezte már vki a Desktop Blogon?

Szerk.: nem konzekvens a dolog. Van, amikor pontosan ugyanazt csinálom, de épp nem csinálja a hülyeségét. Mintha aktuális terheltségtől vagy fingom sincs, mitől függene, hogy épp jelentkezik-e a jelenség. Amikor túl gyorsan csinálom, akkor belső lapokon akarja nyitni a címet... Mondom, tök random, mikor merül fel a dolog, de pont elégszer ahhoz, hogy idegesítsen.
Mi a büdös francért merül fel egyáltalán lehetőségként, hogy alapértelmezettként a belső címeken nyisson?? Miért nem kell manuálisan begépelni hozzá az opera:// előtagot? Miért nem csak felajánlja mondjuk lehetőségként, vagy valami? Valamit ennek a programozása során is sikerült rohadtul elkúrniuk... egyszerűen nem értem a probléma okát, hogy honnan eredhet egyáltalán a probléma forrása, mármint konkrétan a keresőmotorok vagy URL-megnyitás helyett van egy ilyen opció, hogy a belső lapon nyíljon. Hogy??

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.