Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19501) zolee0307 válasza Ndruu (#19472) üzenetére


zolee0307
őstag

Köszi. Megvárom a véglegest, annyira nekem sem sürgős. Egyébkébt a yahoo mail nem megy nekem, meg az asszony is panaszkodott pár oldalra.

///\\\ Már a jövő sem a régi ///\\\ Magyar égre magyar UFO-t ///\\\ Sose nyomjá full kretént - Kirk Lazarus (Tropic Thunder) ///\\\

(#19502) zoli62 válasza Penge_4 (#19497) üzenetére


zoli62
addikt

Pontosan. Biztosítson választási lehetőséget például a Next is.

(#19503) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Jött ma frissítés a Next-hez?
Elindítottam és "upgrade" felirattal indult.

Hehe most nézem a Desktop oldalt :P

Like a breath of fresh air

Daniel Aleksandersendaniel által. 2013. június 12., szerda 14:32:12

Rolling out to auto-update as we speak. Like a breath of fresh spring air. You may already have it. It’s this week’s Opera Next release. The new release have, among other things, the following notable improvements:

-faster loading of Speed Dials
-more sensitive mouse gestures
-safe saving of favorites on exit (Speed Dials, Stashes)
-proxy aware auto-updating

Velbekomme.

If you had problems importing your profile with the last release, you can try to reimporting your old Opera 12 profile with this release. Go to opera:about, take a note of your profile folder path, quit Opera Next, delete the profile folder, and run the application again. We’re interested in feedback on how well it did compared to the previous release.

Downloads for 15.0.1147.56

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#19504) fatal` válasza Orlin (#19503) üzenetére


fatal`
titán

Igen, jött egy új build.

(#19505) Orlin


Orlin
addikt

Szerintetek amúgy lesz idővel könyvjelző a Next-ben?
Vagy a speed dials-ban fogják erőltetni?

Amúgy a frissítéssel tényleg gyorsabb lett a dial! :K

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#19506) zoli62 válasza Orlin (#19503) üzenetére


zoli62
addikt

Nálam a hordozható most este nem frissült automatikusan.

(#19507) dqdb válasza zoli62 (#19506) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Elvileg négy óránként ellenőrzi, hogy van-e friss build (14400 a beállított érték, az másodpercben számolva 4 óra), ebből vontam le ezt a következtetést). Másik lehetőség, hogy perc a mértékegység, ekkor 10 naponta ellenőrizne, de ennek nem sok értelme lenne.

Ha meg akarod sürgetni, akkor
1. lépj ki az Operából, és a profilodban található Local State fájlból töröld ki a last_check_timestamp sort,
2. indítsd el az Operát, és várd meg, amíg megjelenik az új mappa
3. lépj ki az Operából, és indítsd el újra

Penge_4: Az új Operában ugyebár csak meglévő action-ökhöz lehet majd billentyűparancsot módosítani. Ez implementációs okból van így (azaz Chromium örökség) vagy konkrét technikai akadálya is van annak, hogy ne lehessen Operához hasonló megoldást csinálni?
A legutolsó két buildben szereplő opera.pak fájlt nem szedtem szét, lehet, hogy azóta változott a helyzet. Ez a fájl az Opera sajátja, nem Chromium örökség, tehát az Operánál alakították ilyenre, amilyen. Szerintem nem lenne technikai akadálya, "mindössze" nézőpont kérdése, hogy parancshoz rendelsz billentyűzetkombinációt, vagy billentyűzetkombinációhoz parancsot. Ez utóbbit lehet sokkal általánosabban makrózhatóra megírni, és az már lényegesen több időt vesz igénybe. Arra a kérdésre a válasz, hogy ez végleges, vagy egy gyors implementáció az O12 tudását hozó megoldásig, csak idővel fog kiderülni.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19508) zoli62 válasza dqdb (#19507) üzenetére


zoli62
addikt

Köszi, megnézem ezt a sürgetést, hogy működik-e. :)

(#19509) zoli62 válasza dqdb (#19507) üzenetére


zoli62
addikt

Kitöröltem az időbélyegre vonatkozó sort. Különösebb nem történt visszaíródott ez a sor. ""last_check_timestamp": "13015602606628000","

[ Szerkesztve ]

(#19510) dqdb válasza zoli62 (#19509) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Az imént ellenőriztem le a mai frissítéssel (15.0.1147.61), és működött az általam leírt sürgetést. Érdekesség, hogy a legutolsó frissítéssel megduplázták a figyelési időt.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19511) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Hali!

Nem tudom mi lehet az oka, de a PH címlapját nem hozza be az Opera, csak egy üres lapot. A Mobilarena és a lapcsalád többi címlapja esetében nincs ilyen gond, illetve más böngészővel működik a PH is. Ha letiltom a javascriptet, akkor behozza, de hosszútávon kényelmetlen... Van valakinek valami tippje?

<< Heimdal >>

(#19512) fatal` válasza Retekegér (#19511) üzenetére


fatal`
titán

Tartalomszűrőt nézd meg, hogy nem szűr-e ki valami olyat, amit nem kellene.

(#19513) LonGleY válasza fatal` (#19512) üzenetére


LonGleY
veterán

De érted, letiltott js mellett meg megy, hiába ugyanaz a tartalomszűrés?

(#19514) zoli62 válasza dqdb (#19510) üzenetére


zoli62
addikt

Windows Xp-n megy az autoupdate, Windows 7-en nem. :F

[ Szerkesztve ]

(#19515) krisztianAMG


krisztianAMG
senior tag

A mai frissítés óta kicsiben nyílik meg a Next a bal felső sarokban. Egyedi probléma, vagy nálatok is jelentkezik?

(#19516) fatal` válasza krisztianAMG (#19515) üzenetére


fatal`
titán

Ez a probléma nekem eddig az összes nextnél jelentkezett, pedig összesen ha ötször el volt indítva :D

(#19517) AtHoS válasza fatal` (#19516) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Én csak melós gépen XP alatt használtam eddig a 15-ös verzát, de ilyen problémával nem akadtam össze egyszer sem. A .61-es verzió is rendben indult

read-only mode on the forum

(#19518) zoli62


zoli62
addikt

Nextben hogy lehet beállítani,hogy az alapértelmezett kereső ne a google.hu, hanem a google.com legyen?

(#19519) Ronam


Ronam
addikt

Sziasztok!

Elegem lett a Firefoxból, Operát használok most. Firefoxban van egy Gmail Watcher nevű kiegészítő, tudnátok ajánlani valami ilyesmit Operában?

(#19520) Rimuru válasza Ronam (#19519) üzenetére


Rimuru
veterán

GMail Checker

Vigyázat, csalok!

(#19521) Ronam válasza Rimuru (#19520) üzenetére


Ronam
addikt

Köszi, pont erre gondoltam :). Esetleg egy fordítót még tudnál mondani? Olyan kéne ami az egész oldalt lefordítja magyarra.

[ Szerkesztve ]

(#19522) LonGleY válasza Ronam (#19521) üzenetére


LonGleY
veterán

translate.google.hu - ahova is beírod a kívánt weboldal címet.

(#19523) daninet


daninet
veterán

Üdv!
Van még itt valaki, aki feliratkozott facebook-on a Graph Search-re és megkapta az új fejlécet? Borzalmasan lassú Operában az új fejléccel az egész facebook nálam, kattintok egyet és 1-2másodpercig befagy az egész oldal, vagy ha valakinek a nevére mutatok legalább két másodper beletelik mire feldobja a pop-upot de addig az a fül le van halva.
Egyedi gond vagy másnál is ilyen? :U

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#19524) Dictator^


Dictator^
veterán

Kb mikorra várható a chrome alapú opera? Ha jól értettem, a chrome motorját fogja használni és végre megszünik talán a nod32 v5-6+opera bug is?

Ha kikapcsolom a web alapú keresését a nodnak, akkor jó.. ha turbó modeba teszem az operát akkor jó..

[ Szerkesztve ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#19525) fatal` válasza Dictator^ (#19524) üzenetére


fatal`
titán

Ott a next, kipróbálhatod. Szerintem nem fogod sokáig használni :)

(#19526) Dictator^ válasza fatal` (#19525) üzenetére


Dictator^
veterán

Csak olvastam róla, de eddig kb csak negatív hsz-ek jöttek vele kapcsolatba..
Egyéb alternatíva?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#19527) fatal` válasza Dictator^ (#19526) üzenetére


fatal`
titán

Milyen egyéb alternatívát szeretnél? Az lesz a chrome alapú Opera.

Máskülönben a szokásos Chrome, FF, CoolNovo stb.

(#19528) daninet válasza Dictator^ (#19526) üzenetére


daninet
veterán

erősen kezdeti fázisban van, nem véletlen a sok negatív értékelés, fontos funkciók nincsenek még benne, instabil stb.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#19529) Sk8erPeter válasza daninet (#19528) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Leginkább a funkcióhiány és a Google böngészőjére jellemző túlzott minimalizmus a baj vele... :( Mármint minimalizmus alatt most nem csak a "fülek-címsor-kész-más-nem-kell-neked-hülyegyerek"-felületére gondolok, hanem a konfigurálhatóság hiányára. De Operáéknál már remélhetőleg rájöttek, hogy ez így nem tartható, látva a fikaáradatot, meg tekintve a beígért továbbfejlesztéseket (ami még így is silányka, de azért a kezdeti jeleknél biztatóbb).

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#19530) daninet válasza Sk8erPeter (#19529) üzenetére


daninet
veterán

egyébként sem lenne értelme egy halovány chrome klónnak. Én ezt mikor először olvastam, úgy képzeltem el, hogy visszatöltik szépen az összes operás feature-t ebbe az szögegyszerű alapba. De ez a dolgok jelenlegi állása szerint nem fog teljesen végbe menni :(

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#19531) Sk8erPeter válasza daninet (#19530) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Na ja, mondjuk azt a mennyiségű fejlesztést, konfigurálhatóságot nem is lesz két perc visszahozni, már ha van olyan cél, hogy legalább a feléig eljussanak.
Amúgy vicces, hogy innovativitás tekintetében Opera volt egykor a mérvadó, mivel tőlük lopkodtak össze-vissza (az Opera meg nem védte le az újításait, gondolom lett volna erre valamilyen lehetőség, hogy legalább meg is maradjon a zzzemberkékben, hogy bizony nem a színecskés gömböcske, meg a rókácska találtak ki ám mindent), most meg a Chrome az igazodási pont. :D Tudom, ez így pici túlzás, de van benne azért valami.

Sk8erPeter

(#19532) #27441408 válasza Dictator^ (#19526) üzenetére


#27441408
törölt tag

Nálam 3 hétig napi használatba volt MINDEN GOND NÉLKÜL, saját véleményed is van és ki is próbálsz saját magad is valamit vagy elég összeolvasgatnod mindeféle emberek fórumbejegyzéseit ?

[ Szerkesztve ]

(#19533) dqdb válasza zoli62 (#19518) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Úgy vettem észre, hogy az O15 mindig a Windows regionális beállítását veszi alapul az alapértelmezett keresők hozzáadásánál, így a Local State fájl location/country értékének módosítása erre nincsen hatással (valószínűleg ezért nem került még be a beállításokhoz ez az opció, mert úgysem működne).

Szerencsére a Google rugalmas eléggé, hogy felülbírálhasd ezt:
1. a keresési oldalon a fogaskerék ikonra kattintasz > Keresési beállítások
2. bal oldalt Nyelvek > Milyen nyelven jelenjenek meg a Google termékei > angol > Mentés

Ezek a beállítások sütiben tárolódnak, ha nem vagy bejelentkezve egy Google fiókba. Ha igen, akkor a profilod adatai között.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19534) Ronam


Ronam
addikt

Hogy tudom azt beállítani, hogy amiket adatlapokra beírtam szövegeket elmentse az Opera? Firefoxban ez alapból így volt, de itt bárhova írok bármit, később nem tudom előhozni.

(#19535) fatal` válasza Ronam (#19534) üzenetére


fatal`
titán

Nincs autofill az operában.

Kiegészítő kell hozzá, pl. [link]

(#19536) Retekegér válasza fatal` (#19512) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Közben el is felejtettem visszaírni. A tartalomszűrőben semmi nincs beállítva, szóval ötletem sincs, hogy mitől lehet... :(

<< Heimdal >>

(#19537) zoli62 válasza dqdb (#19533) üzenetére


zoli62
addikt

Köszi, de nem is a nyelvi beállítás lenne fontos, hanem a domain. Én a google.hu helyett általában a google.com-ot részesítem előnyben, ezzel gondolom nem vagyok egyedül. Operánál a használni kívánt google keresőoldal domainjének beállítására még volt lehetőség, Nextnél úgy látom már nincs.

(#19538) dqdb válasza zoli62 (#19537) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Köszi, de nem is a nyelvi beállítás lenne fontos, hanem a domain. Én a google.hu helyett általában a google.com-ot részesítem előnyben, ezzel gondolom nem vagyok egyedül.
Ez teljesen mindegy, a keresési találatokat a korábbi hozzászólásomban említett nyelvi beállítások, valamint az IP címed alapján kikövetkeztetett földrajzi pozíciód befolyásolják, nem a domain. Ez amúgy nem az Opera beállítása, hanem a Google-é. Ha beírom google.com-ot címnek, akkor is google.hu jön be, mert az IP alapján Magyarországra tesz. Ha ez az apróság zavar téged, akkor menjél a Google kezdőlapjára, és a jobb alsó sarokban találsz egy Google.com linket, és kattintsál rá (ezt egyszer korábban már meglépted O12-ben is, mert nélküle hiába a google.com-os kereső, gyönyörűen google.hu-s találati lista jön be).

Jelenleg O15-ben az alapértelmezett keresőket (ez nálunk magyar Google, angol Yahoo, angol Bing, angol Amazon, angol Wiki, lásd 15.0.1147.61\resources\default_partner_content.json fájl, ami nem módosítható kézzel) semmilyen módon nem lehet felülbírálni sajnos, maximum importálással vagy SQLite adatbázis szerkesztésével sajátokat hozzáadni. Ez azt jelenti, hogy bár a fenti beállítással a találati listát a kívánságodnak megfelelően a google.com-tól kapod majd, de maga a kérés mindenképpen a google.hu felé fog elmenni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19539) Predator2


Predator2
addikt

o15-ben van könyvjelzősáv vagy lesz egyáltalán? az nagyon hiányozna

a személyes adatok beszúrásáról már nem is beszélve, de eddig nekem tetszik

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#19540) fatal` válasza Predator2 (#19539) üzenetére


fatal`
titán

Nincs, egyelőre nem tervezik. (Az az ötlet, hogy könyvjelzők helyett használd a gyorshívót)

Szerintem a sok sírás miatt előbb, vagy utóbb vissza fog kerülni, mert ez, a jelenlegi formában teljesen nevetséges.

(#19541) Predator2 válasza fatal` (#19540) üzenetére


Predator2
addikt

nekem az is megfelel ha külön kieg kell majd hozzá csak legyen

régebbi tapasztalatokból ítélve mennyi idő még megjelenik az első stabil változat kb?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#19542) Alastair'


Alastair'
nagyúr

A könyvjelzők a sávval együtt alap. Nélküle nincs böngésző, ami van az kell a francnak. Már az is idegesít ha importálni kell, az a minimum elvárás, hogy ha belépek a google fiókommal azonnal rendezzen mindent oda, ahol legutóbb hagytam, hogy semmit se kelljen keresgélnem. Az összes jelszavammal és mindenemmel kerüljön a helyére. Ha el akarják lopni a jelszavaimat azt úgyse a felhőből fogják, hanem onnan ahonnan akarják.
Letöröltem az operát a pc-ről és minden androidos cucc-ról. Nem jó irányt tűztek ki célul, túl sok a konkurens ami az alapokat használja, és senki nem akar megszokni egy újat, ami még rosszabb is.

A play áruházba is csak fikázást olvasni, tehát nem csak én gondolom így. Elcseszték és az a kérdés mennyi fikázás kell még ahhoz, hogy észhez térjenek.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#19543) Badman 4ever válasza Predator2 (#19541) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Az eddigi tapasztalatokból nem lehet kiindulni, mert az új motor mellett más kiadási ütemtervre álltak át.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#19544) dqdb válasza Predator2 (#19541) üzenetére


dqdb
Topikgazda

nekem az is megfelel ha külön kieg kell majd hozzá csak legyen
Jelenleg nem lehet olyan kiegészítőt írni, ami saját toolbart vagy panelt hoz létre, maximum olyat, ami a címsor végére vagy mellé feldob egy gombot (jelenleg is élő bug, hogy az O15 maximum 6 gombot képes megjeleníteni, így pár kiegészítő, és megszívtad).

Mivel nem lehet tudni, hogy visszakerülnek-e a könyvjelzők a böngészőbe, vagy sem, ezért valószínűleg egyetlen kiegészítőket készítő fejlesztő sem feküdt még rá a témára, hogy adott esetben feleslegesen dolgozzon. Az Opera félhivatalos álláspontja (Haavard) az, hogy jelenleg ott a Stash és a Speed Dial. Olyan kérdésekre, hogy egyáltalán tervezik-e valamikor a jövőben a könyvjelzők újbóli bevezetését, nem válaszolnak.

régebbi tapasztalatokból ítélve mennyi idő még megjelenik az első stabil változat kb?
Senki sem tudja. De az már most valószínűsíthető, hogy a 12.15 -> 15 upgrade-nél lesz nem kevés pofára esés a felhasználók részéről. Ezt az Androidos tábor már elszenvedte, ott a népharag visszahozta a régi verziót Opera Mobile Classic néven.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19545) Predator2 válasza Badman 4ever (#19543) üzenetére


Predator2
addikt

értem, köszönöm a választ

amúgy

A Google-nek miért éri meg h az operának átadja a chromban is ismert "böngésző motort"?
Ha a Opera jobban ráérez a felhasználói igényekre akkor az súlyos érvágás lehet a chromra nézva vagy rosszul gondolom? Azt most hagyjuk, hogy jelenleg nem így fest a helyzet.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#19546) Badman 4ever válasza Predator2 (#19545) üzenetére


Badman 4ever
őstag

A WebKit, a Blink és a Chromium is nyílt forráskódú (ha jól emlékszem GPL szabadalom védi őket), nem kell a Google engedélye a felhasználásukhoz.

Közben megnéztem, nagyjából jól emlékeztem, mindhármat az LGPL és a BSD védi. Egyébként már rengeteg Chromium/WebKit alapú böngésző van a piacon, itt a lista róluk.

[ Szerkesztve ]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#19547) Penge_4 válasza Predator2 (#19545) üzenetére


Penge_4
veterán

"A Google-nek miért éri meg h az operának átadja a chromban is ismert "böngésző motort"?"

Azért, amiért pl. a Trabant gyár is kitörő lelkesedéssel fogadná, ha a Ferrari vezérigazgatója megkeresné őket azzal a kéréssel, hogy innentől az autóikat Trabant motorral szeretnék szerelni, mert sajnos válság meg profitmaximalizáció mellett nem jut idő a saját motorjuk bütykölésére. Meg különben is gyakran kell javítani, mert a német autópályán jól működik, de kátyús utakon leér az alja időnként. A Trabant meg jobban bírja a strapát. És a statisztikák bizonyítják, hogy jóval nagyobb a piaci részesedésük, ráadásul az átlagember nem sebesség és gyorsulásmániás, emiatt bőven megfelel neki a 100-120 végsebesség is. ;]

A Google csak örül neki, ha a saját, immáron hivatalosan is teljesen házi gyártású (Blink) használja minél több böngésző. Ha még a Microsoft vagy a Mozilla is ezt tenné, na az lenne számukra a csúcs. Akkor az egész web jövője az ő kezükben lenne.

"Ha a Opera jobban ráérez a felhasználói igényekre"

A felhasználói igény címsor + ablak. Mivel pedig ezt mindegyik képes nyújtani, a marketing dönti el, hogy éppen melyiket használják mennyien.

[ Szerkesztve ]

(#19548) fatal` válasza Predator2 (#19545) üzenetére


fatal`
titán

A WebKit nyílt forráskódú, így a forkjai is. Ugyanazért "éri" meg, amiért az android is opensource.

"Ha a Opera jobban ráérez a felhasználói igényekre akkor az súlyos érvágás lehet a chromra nézva vagy rosszul gondolom?"

A Googlenek tökmindegy, csak használd a szolgáltatásait. Ráadásul az Operát alig ismerik, nincs mögötte milliárdos marketing. Jelen állapotban meg tökmindegy, egyelőre szétbarmolták az egészet. Mobilon is maradt a classicnál, PC-n is marad a régi Opera, amíg lehetséges, aztán váltok, ha nem alkotnak addig semmit. Illetve már most is váltottam FF-re, de nem az igazi, valószínű vissza is térek a bevált Operára. :)

[ Szerkesztve ]

(#19549) daninet válasza Alastair' (#19542) üzenetére


daninet
veterán

Jó nagy butaság elvben egyesíteni a gyorshívót meg a könyvjelzőt, míg előbbi az állandóan nyitogatott oldalaimmal van tele, utóbbiban több 100 oldal van amiket elmentettem és gondolom nem én vagyok az egyedüli.

Egyébként nem csak az Opera sz*rja le a felhasználók véleményét, nézzétek meg playstoreban a hangouts appot ami a talk helyére került, az 5 és az 1 csillagos értékelések száma ugyan annyi, de nem változtatnának semmit rajta. Ők azt ott a kerekasztalnál kitalálták, 3 kerekfejű kipróbálta és az úgy jó, készülhetett róla a mosolygós emberes google videó

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#19550) Sk8erPeter válasza Penge_4 (#19547) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Túl sokat ugyan egyelőre nem tudok a Blinkről, de vannak azért benne szimpatikus elemek, elvek is.
Például:
http://www.chromium.org/blink#vendor-prefixes
"Vendor Prefixes

Historically, browsers have relied on vendor prefixes (e.g., -webkit-feature) to ship experimental features to web developers. This approach can be harmful to compatibility because web content comes to rely upon these vendor-prefixed names. Going forward, instead of enabling a feature by default with a vendor prefix, we will instead keep the (unprefixed) feature behind the “enable experimental web platform features” flag in about:flags until the feature is ready to be enabled by default. Mozilla has already embarked on a similar policy and the W3C CSS WG formed a rough consensus around a complementary policy."

megszüntetik ezt a gyökérséget, hogy prefixekkel ellátott böngészőfüggő, sokszor kísérleti célú szolgáltatásokra támaszkodjanak a webfejlesztők, legalábbis ez a távlati cél. Meg az sem rossz azért, hogy nem a saját kis szűk világukban gondolkoznak, hanem figyelembe vesznek általános trendeket ez ügyben.

Persze ez csak gyors belepörgetés eredménye, nagyon nem olvasgattam.
Aztán a franc tudja, lehet, hogy ha az Opera brigádja is committolgathat, akkor az csak jót tesz, mert nekik van valami fogalmuk a szabványokról.
Ezt most így első megközelítésként annyira nem látom katasztrofálisnak (ti. hogy a Google irányítja majd a teljes webet, csak az ő hülyeségeik érvényesülnek), aztán hogy mi lesz belőle, fene tudja, azért én reménykedem, hogy nem csak a gyökér júzerekre építés lesz a jövő követendő iránya ezen a területen (még ha a legtöbb területen sajnos ez is a tendencia, ahogy már Te is egyszer kifejtetted).

Sk8erPeter

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.