Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21001) LonGleY válasza slashing (#21000) üzenetére


LonGleY
veterán

De ez továbbra is értelmetlen, hogy pusztán azért, hogy különbözzenek... Most a Chrone-ról beszélsz? Ott záródik be az utsó lappal a böngésző átállíthatatlanul.

[ Szerkesztve ]

(#21002) fatal` válasza LLKobe (#20979) üzenetére


fatal`
titán

- erre nincs megoldás, de könyvjelzősávra ki lehet rakni
Vagy Neat Bookmarks és akkor a jobb oldalon lesz.
- coolnovot ha felrakod abban van ilyen beállítás

Én is csak a letöltéskezelője miatt nem használok Chromeot, amúgy megfelelne.

[ Szerkesztve ]

(#21003) Armahun


Armahun
addikt

Urak.

Milyen kiegészítő kell, hogy az itt beágyazott video menjen.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#21004) Ndruu válasza Armahun (#21003) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Szerintem semmilyen, úgy látszik a videót meghívó javascripttel van gond, a régi Opera nem tudja ezt kezelni.
Az okosabbak talán tudnak rá valami megoldást.

Az új motoros Operával (15 fölött) megy, a Presto motorossal nem.

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#21005) student


student
őstag

Adott egy gyengus konfig pentium4 2.4ghz 1gb ddr2 rammmal
melyik böngészőt érdemes feltenni amelyik legkevésbé zabálná fel?

(#21006) Orlin válasza Armahun (#21003) üzenetére


Orlin
addikt

Nekem megy! :U Opera 17.0

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#21007) Armahun válasza Orlin (#21006) üzenetére


Armahun
addikt

Az nem opera... ;]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#21008) poirot


poirot
senior tag

A segítségeteket szeretném kérni;

Nemrég újraraktam a rendszert, win. 8.1 és felraktam az opera 12.16-ot. Egyetlen egy problémám van jelenleg, hogy egyes weblapokon a facebookos hozzászólásoknál csak az első, illetve egy-két hozzászólást látom, és nem tudom a többit megnézni, pedig az internet exploreren ugyanezen az oldalon a többi is megtekinthető. Javascript be van kapcsolva, nem szoktam különösebben piszkálni az alap beállításokat.

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#21009) daimonion


daimonion
senior tag

Srácok mikor lesz végre elérhetö melyik next verzióban a könyvjelzök importálása ?? esetleg az Opera Link melyik verzióba lesz aktiválva???

Hihetetlen hogy ilyen apróság mint könyvjelzö importálása HTML böl egyszerüen a másásg miatt nem lehetséges még. :(

(#21010) LonGleY válasza poirot (#21008) üzenetére


LonGleY
veterán

Elavult, ma már fölös 12-est telepíteni. Mégis mit vársz? Majd az újabbakkal. Már én is átálltam, pedig... pedig...

(#21011) poirot válasza LonGleY (#21010) üzenetére


poirot
senior tag

Ennél müködött.

(#21012) dqdb válasza poirot (#21011) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Találkoztam már én is a problémával, de annyira nem izgatott, hogy jobban kutakodjak. Ha linkelsz egy ilyen oldalt, és nem felejtem el, akkor a hétvégén ránézek, hátha elegendő egy egyszerű user JS.

student: Adott egy gyengus konfig pentium4 2.4ghz 1gb ddr2 rammmal
melyik böngészőt érdemes feltenni amelyik legkevésbé zabálná fel?

Ha a scriptekkel telezsúfolt oldalakat elkerülöd (Facebook, Gmail, Twitter), akkor Opera 12.16 vagy 11.64 (az új vonalat kerülném a helyedben). Ha nem, akkor azokon az oldalakon használhatatlanul lassú lesz az Opera (sokkal erősebb gépen is belassul).

daimonion: Hihetetlen hogy ilyen apróság mint könyvjelzö importálása HTML böl egyszerüen a másásg miatt nem lehetséges még. :(
Ennek köze nincsen semmiféle mögöttes filozófiához, egyszerűen nincsen készen a feature, valószínűleg a kilométeres todo lista végéhez közel van. Addig is kerülő út a második megoldásban.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#21013) daimonion válasza dqdb (#21012) üzenetére


daimonion
senior tag

Ennek köze nincsen semmiféle mögöttes filozófiához, egyszerűen nincsen készen a feature
Elméletileg amiből készül ez az opera / google chrome motor / abban BENNE VAN..Miért vették ki belőle ? Csak mert nekik nem tetszett vagy nem fért bele a norvég koncepcióba hogy az user tudjon HTML könyvjelzőt importálni ??? :(

.

[ Szerkesztve ]

(#21014) Wolverine válasza poirot (#21008) üzenetére


Wolverine
félisten

A 12.16 JavaScript-kezelése finoman szólva nevetséges (keményebben pedig botrányos). Nekem több oldalon semmit sem tölt be, ami JavaScript. Én a 12.15-nél maradtam emiatt...

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#21015) w333


w333
félisten

Üdv. mindenkinek !
Azt szeretném kérdezni hogy a legújabb Opera Stabil 17 van már könyvjelzősáv ? vagy esetleg be lehet ezt kapcsolni, és mennyire működik normálisan ? :R

Chrome böngészőtől már kivagyok készülve ... :O

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#21016) Predator2 válasza w333 (#21015) üzenetére


Predator2
addikt

Nincs könyvjelzősáv, így be sem lehet kapcsolni.

Ha chromtól kivagy készülve akkor o17-nél fegyverért nyúlsz.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#21017) Orlin válasza w333 (#21015) üzenetére


Orlin
addikt

Helló!

Belehet a opera:flags-ban és utána engedélyezni kell!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#21018) Predator2 válasza Orlin (#21017) üzenetére


Predator2
addikt

az nem csak 18-tól van?
Ráadásul nem véletlenül van kikapcsolva még.

A tortát meg megérdemlik :D [link]

Tényleg az elbutulás korát éljük.

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#21019) Orlin válasza Predator2 (#21018) üzenetére


Orlin
addikt

Az volt a kérdés van-e!
Nem pedig az,hogy be ajánlott-e bekapcsolni vagy sem...:)

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#21020) Predator2 válasza Orlin (#21019) üzenetére


Predator2
addikt

Most megnéztem és tényleg van már 17-ben is. Igaz engedélyezni kell.
Benéztem bocsánat.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#21021) Orlin válasza Predator2 (#21020) üzenetére


Orlin
addikt

Oks!Nekem most nincs bekapcsolva,de mikor fent volt nem tudtam a könyvjelző mappából törölni a könyvjelzőket csak ha kihúztam a mappából.
Azért elég zavaró!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#21022) w333 válasza Orlin (#21017) üzenetére


w333
félisten

Köszi szépen :R és Predator2 :R

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#21023) kp78 válasza kp78 (#20967) üzenetére


kp78
addikt

Un/reinstall után is megmaradt... Tényleg senkinek semmi ötlete? :F

(#21024) LonGleY válasza kp78 (#21023) üzenetére


LonGleY
veterán

A user datát is töröltél? Ha nem, akkor futtatás > "appdata" + enter > Roaming > Opera mappa törlés.

(#21025) kp78 válasza LonGleY (#21024) üzenetére


kp78
addikt

:R
Így most jó, a user data ezek szerint nem lett törölve.
Viszont nem tudod, hogy ezek a dolgok melyik fájlban vannak/voltak tárolva, hogy vhogy mégis vissza tudjam varázsolni őket? :U
Vagy esélytelen?

(#21026) daimonion válasza Predator2 (#21018) üzenetére


daimonion
senior tag

Azért arra kíváncsi lennék hogy hogyan rak be az OPERA fejlesztő könyvjelzők importálása nélkül 250 könyvjelzőt a speed dialba ??? egyenként bepöttyenti ?? Ugyanis még az opera link sem működik
Tényleg az elhülyülés korszakát éljük csak az Opera fejlesztői részéről..Annyira különbek akarnak lenni mindenkitől hogy az evidens dolgokat sem hagyják békén..Ha a webkit motort használják akkor mi a turóért nem engedélyezték alapból a lehetőséget a HTML importálásnak ? :W
..Az meg külön öröm hogy pl van olyan progi ami a Chrome böngészőt támogatja de "természetesen" az Operában nem müködik..pl Safe In Cloud..Pedig ez még az SRWARE ironban és a Comodo dragonban is működik és mindkettőnél ugyanaz az alap mint az operánál...webkit

(#21027) dqdb válasza kp78 (#21025) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Opera 12.16
előzmények: %APPDATA%\Opera\Opera\global_history.dat
címsorba korábban beírt és látogatott címek: %APPDATA%\Opera\Opera\typed_history.xml

Opera 15+
mindkettő: %APPDATA%\Opera Software\Opera Stable\History és History-journal

daimonion: Azért arra kíváncsi lennék hogy hogyan rak be az OPERA fejlesztő könyvjelzők importálása nélkül 250 könyvjelzőt a speed dialba ??? egyenként bepöttyenti ?? Ugyanis még az opera link sem működik
Az Opera 12 profil importálásával szépen át lehet vinni a könyvjelzőket az új Operába. Ha bekapcsolt QAB feature mellett importálsz, akkor a könyvjelzősáv egy az egyben ugyanazokat az elemeket tartalmazva jelenik meg Opera 18+-ban.

Ha a webkit motort használják akkor mi a turóért nem engedélyezték alapból a lehetőséget a HTML importálásnak ?
A motornak nincsen köze a könyvjelzők importálásához, az egy attól független feature. Az Opera úgy döntött, hogy a könyvjelzőknek saját réteget készít, amelyben támogatni tudja a régi verziók extráit (nickname, description). Első körben a chrome.bookmarks API és a hozzá szükséges backend készült el, majd erre építették fel a QAB-t, ahol most tartunk. A következő lépés ígéretük szerint a bookmark manager lesz hamarosan, az importálás ennek a része lesz majd csak. Amúgy most sem lehetetlen véghezvinni az importálást, de erről tudsz, hiszen megírtam neked a megoldást.

Az meg külön öröm hogy pl van olyan progi ami a Chrome böngészőt támogatja de "természetesen" az Operában nem müködik..pl Safe In Cloud..Pedig ez még az SRWARE ironban és a Comodo dragonban is működik és mindkettőnél ugyanaz az alap mint az operánál...webkit
Az Opera jobban belenyúlt a Blink alap testreszabásába, mint a Chromium klónok, ezért jelenleg még nem támogatják az összes chrome.* extension API-t, csak azok egy részét, de ez a kör folyamatosan bővül. Ellenpéldaként a chrome.declarativeWebrequest.* és chrome.declarativeWebNavigation.* API-kat tudnám felhozni, amelyeket az Opera 17 már az első developer build óta támogat, és az élesben is ezt teszi, míg Chrome-ban a mai napig nem érhető el stabil csatornában.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#21028) SRII


SRII
őstag

sziasztok!
szeretnék segítséget kérni, van egy olyan helyzet ,hogy a melo helyen sajna internet kapcsolat korlátozva(csak facebook jelenik meg) hogy tudom lementeni pl: a prohardver topikok hozászolásaikkal,teszteket, címlapokat, hogy tudnám letölteni lementeni böngészőn keresztül ,hogy majd egy internet mentes számító gépen meg tudjam nyitni és elolvasni, valami ötletetek van erre?teljes weboldal mentés és vagy milyen formátumban lehetne...
köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#21029) LonGleY válasza SRII (#21028) üzenetére


LonGleY
veterán

Ez abszolut nem Opera-realted kérdés, ezért offba teszem.

Pl. mobilon netezel. Csak van valami olcsó előfizu, esetleg egy kósza wifi. A teljes lementés nagyon sok aloldalt érintene.

Esetleg valami olyan beállítással, hogy csak a főoldalról nyithatókat menti, még viszonylag moderált lenne a művelet a HTTrack-el, de úgy kimaradnának a hozzászólások. A kétlépcsős részletesség szerintem már sok lenne, dehát próbálkozni szabad. A project elég jól bekonfigurálható, ráadásul menthető, így máskor is ugyanazt le tudod futtatni. Még kötegelni is tudsz, így nem csak egy oldal belőhető mentésre. Ha a beállításaid emberi idő alatt végeznek a kívánt oldalakkal, máskor elég egy kattintás az újabb procedúrához.

[ Szerkesztve ]

(#21030) daimonion válasza dqdb (#21027) üzenetére


daimonion
senior tag

Na azt nem olvastam elnézést
A Könyvjelzők megvannak de ehhez meg engedélyezni kelett a flagsban a sávot..ne mindegy Ez még mindig a közröhej kategória de legalább könyvjelzők vannak most keresnem kelle egy támogatott jelszókezelőt ami jelen pillanatban a Last pass.
Mindegy köszi mégegyszer :R

(#21031) gzbotii válasza Sk8erPeter (#20633) üzenetére


gzbotii
veterán

Nos igen..újra az a bajom mint régebb az Operával. Ugye átállt HTML5 -re a YT így most a videók igencsak szaggatnak *. Nem lehetne visszaállítani Flashre, mert eddig jó volt...

Másnál hasonló tapasztalat?

*A konfigom az adatlapomon látható

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#21032) anorche1 válasza gzbotii (#21031) üzenetére


anorche1
őstag

[link]

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#21033) gzbotii válasza anorche1 (#21032) üzenetére


gzbotii
veterán

Franc se erti...most meg Flash..
Maskor meg jobb klikknel HTML5 beallitasok jonnek elo.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#21034) Ghandi


Ghandi
aktív tag

Sziasztok!
Nem tudjátok hogy az Opera 17-ben hova tüntették a varázspálcát?Tudjátok amivel a mentett felhasználónevet és a jelszót lehetett egy beilleszteni.A régebbi operákban ott volt a vissza és az elöre,frissít gombok melett,de ebben már nincsen! Sokszor belépek egy oldalra és nem irja be magától ezeket és hiába van mentve akkor sem tudom elővarázsolni sehogy sem a felhasználóneveket és a jelszavakat.

Egyébként is kicsit (nagyon) érdekes ennek a 17-nek a jelszavak kezelése.Ha illetéktelen kézbe kerül a laptopom akkor bárki megtudhatja az összes mentett felhasználóneveimet és a jelszavaimat is,mindenféle trükk nélkúl! Beállítások - Adatvédelem és biztonság - Mentett jelszavak kezelése.
Na itt a listában rögtön láthatóak az oldalak amihez elmentettem az adatokat,melette ott a felhasználónév és a jelszavak pontokkal hejetesítve.Na de ha a pontokra rákattintok akkor ott a lehetőség hogy megjelenítés!!!!
Hogy van ez?

[ Szerkesztve ]

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#21035) gzbotii válasza gzbotii (#21033) üzenetére


gzbotii
veterán

Jol latszik, egy idoben kleszult a ket screenshot es egyszer Flash maskor meg HTML5.
A HTML5 meg szarul megy.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#21036) fatal` válasza Ghandi (#21034) üzenetére


fatal`
titán

Nincs WAND. Chrome féle jelszókezelő van.

(#21037) daninet


daninet
veterán

No, fájó szívvel de váltok 12-ről.. néhány oldal már-már tarthatatlanul viselkedik alatta (de még nem törlöm :B )
Hogyan tudom 17 alatt mondjuk a torrent fájlt automatikusan megnyílóvá tenni, hogy ne töltsem le... Nagyon hiányzik a "futtatás mentés mégse" ablak.. A fájlok felét soha nem kellett leszednem csak futtatni.. Olyat tudok csinálni?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#21038) Ghandi válasza fatal` (#21036) üzenetére


Ghandi
aktív tag

Na az faja :( Egyre többet csalodok az operában pedig már régóta használom,mindig az tetszett bene hogy pont az ilyenek miatt másabb mint a többi ismert böngésző.
Lehet váltanom kellene csak még em tudom mire

Elmélet és gyakorlat közt nincs különbség elméletben

(#21039) Sk8erPeter válasza Penge_4 (#20998) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nagyon bírom, amikor elkezdesz fantáziálni és disztópiákat lefesteni. :DDD

"A "múltat végképp eltörölni" mindig is zseniális stratégiai taktika volt a politikában is és az üzleti életben is."
Most valós múltbeli diktatúrákról, egykori egyházi tevékenységekről, meg még az orwelli regények világáról beszélünk? Kicsit ez most sztem túlzott párhuzam, jelenleg csak egy böngészőről beszélünk, aminek a története azért elolvasható a Wikipédián, meg még gondolom lesz pár blog, amit ha nagyon akarnak a felhasználók, azért megtalálhatnak, ráadásul a "múltat eltörölni" manapság egy ennyi éven keresztül létező program esetében elég nehézkes lenne. Nyilvánvaló, hogy megtalálható lesz archívumokban. Nem kell ahhoz mocskos módon, könyvégetésszerűen eltörölni a történelmet, hogy a zzzemberek szépen lassan felejtsenek ilyen jellegű dolgokat, az ember már csak ilyen, alkalmazkodik ahhoz, ami van (mivel olykor nem tud jobbat), meg jön egy új generáció, stb., jönnek más progik, aztán halvány emlékeiben nyilván felsejlik pár emberkének, hogy volt ilyen is, de azért remélhetőleg nem a Prestós Opera volt az utolsó használható böngésző :D - vagy ha igen, akkor dühönghet az a pár júzer, de az Opera attól nem fog nagyobb részesedést elérni, hogy gonoszan hahotázik a markába, hogy muhaha, eltöröltem a múltat, és közben nem csinál semmit. :DDD Most érted, ilyen alapon akkor is ugyanúgy elfelejtődne az Opera összes régi hasznos szolgáltatása, ha az Opera egyszerűen lehúzta volna a rolót, és befejezte volna a fejlesztést. Szóval a dolgok egyszerűen kifakulnak, ha nem tartják napirendben, de ez azért most egy kicsit egyszerűbb sztori, mint az orwelli világ, egy kicsit túlságosan beleélted magad a fantáziavilágba, ez ma már a zzzinternet világa, mindennek van nyoma. :D De a lényeg, hogy ebből az egészből önmagában az Opera nem profitál, szóval rohadtul ki kell találnia valamit, amitől egyedi lehet, és amivel meg tud tartani júzereket (és nem a kedvenc "ezüstcsillag"-jellegű felhasználóikra gondolok, hanem tudatosabb felhasználókra), különben tényleg semmivel sem különb, mint a Chrome, SŐT. Egyelőre ott tartanak, hogy le vannak tőlük maradva használhatóságban. Ami azért már kőkemény, a Chrome-nál is butábbnak lenni. :DDD :DD

Most a másik részt, tehát az érvelésedet a monolitikus kernelről, a Chrome túlzott erőforrás-zabálásáról nem értem olyan tekintetben, ha a Presto forráskódjának minőségét akartad alátámasztani, mert aztán pont Te is említést tettél a bedrótozottság hátrányairól, mintha kvázi egyetértenél, hogy nem feltétlenül jó oldalai vannak, ergo nem olyan százas, hogy csodálatos az a kód. :D Az össze-vissza drótozott, rugalmatlan kód simán működhet atomstabilan, de ettől még nem biztos, hogy rá lehet fogni, hogy szép a kódja. :) Na de továbbra sem tudjuk, mert nem láttuk a Presto forráskódját. :DDD Egyszer valami Opera-fejlesztőnek választ kéne adnia, hogy ha volt komoly programozási tapasztalata más területen is, akkor hogyan ítéli meg a Presto egykori forráskódját, mennyire volt az még bármennyire is átlátható.

"Jobs bácsit már nem tudjuk megkérdezni, hogy a jobb felső sarok helyett miért a bal felső sarokba kerültek OS X-ben az ablakvezérlők. Nyilván ez sem valami spontán idiotizmus eredménye, hanem komoly tudományos kutatásokon és tanulmányokon alapul. Erősen kétlem..."
Hát ez tényleg degeneráltság, de biztos van, akinek meg ez jön be, feltételezem, így alakult ki. Vagy balkezes volt, aki tervezte, vagy mittudomén. :D Amúgy Ubuntuban is az új alapértelmezett skinben bal oldalra kerültek ugyanígy asszem 10-es változattól felfelé vagy mikortól 11.akárhányasig az ikonizáló, előző méret/full screen és bezáró gombok, rohadt idegesítő, azt is mindig váltanom kellett. Mondjuk az aktuális verzióknál nem tudom, hogy van. Szóval ők is átvették ezt a baromságot. :D

"Az Opera volt az egyetlen, ami elmentette a checkboxok állapotát is. Erre még a híres LastPass sem képes."
No de miért állítasz nagy meggyőződéssel téves dolgot? :DDD A LastPass képes rá, erre még én is emlékszem (aztán lásd Longley screenshotját), pont ez az egyik lényege, hogy mindent megjegyez, ez szimpatikus is önmagában. Emiatt kényelmes a használata. Valahogy mégsem akaródzik nekem használni, ezzel a kétes felhőbe feltöltős módszerrel, nem tetszett a bullshit a honlapjukon, erről korábban beszéltünk is dqdb-vel, hogy egy kicsit kevésbé marketingfosra is vehették volna a dumát. :)

Sk8erPeter

(#21040) Sk8erPeter válasza slashing (#21000) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Hát pedig szöges ellentéte annak amit mondasz az amit az opera csinál, mivel pont a felhasználóbázisukat üldözik el annak reményében hogy majd szereznek helyette sík hülyéket akiknek minden mindegy. De őket már régen elvitte az FF meg Chrome meg az IE."
Én nem állítanám, hogy az FF-felhasználók ne lennének tudatos felhasználók, csak megelégszenek a lassabb GUI-val is, és sokan közülük fanboy-ok - ami mondjuk annyiból érthető is, hogy rengeteg nagyon hasznos kiegészítő található Firefoxhoz, és még ha jópár változáson esett is át ez a böngésző is, legalább nem egy kiherélt fostalicska lett belőle. Ez azért mindenképpen érdeme. Van pár kiegészítő, ami miatt párszor előveszem a Firefoxot, mert azok pótolhatatlanok, és nem találtam még rájuk igazi alternatívát más böngészőkre. Ilyen például a Video DownloadHelper, ami nagyon bejövős, meg a DownThemAll, aztán biztos van még pár, ami most hirtelen nem ugrik be.

"Azt meg nem tudod megmagyarázni egyetlen indokkal sem, hogy egy könyvjelző sáv megszüntetését milyen praktikum vezérel és miért jobb egy szar (szó szerint) kiegészítő helyette."
A könyvjelzősáv nem szűnt meg. :DDD Már bekapcsolható, bár asszem a stabilban még mindig nem, azt nem használom. Abban amúgy annyiból igazad van, hogy valami degenerált idióta vadbarom a Blink-motorra váltáskor kitalálta, hogy igazából nem is kell könyvjelzősáv, mert a felhasználók tök jól ellesznek a Stash-sel meg a Speed Diallel, meg Discoverrel. Komolyan kezeltetnie kellene magát annak az embernek. Nem tudom, mégis mi az anyjára számított. Lényeg a lényeg, először kerülő megoldásként elkezdtek fejleszteni egy rettentő nyomorult és bénán sikerült fostalicska extensiont, ami ki akarta váltani a bookmark managert, de inkább ne tették volna ilyen formában, mert az ember csak kiábrándult a fejlesztőkből. Aztán rájöttek, hogy ez tarthatatlan, és bevezették mégis a könyvjelzősávot... elvileg a régivel ekvivalens lesz tudásban (nick, description, blabla), ha végre ezek a töketlenek képesek lesznek végre befejezni.

"Mert az utolsó lap bezárása = a böngésző bezárásával azt sem lehet egyetlen ész érvvel sem megmagyarázni."
Őőő, speciel de. :D Más szemszögből, bizonyos esetekben meg kényelmes is tud lenni, hogy amikor bezárod az utolsó lapot, akkor bezártad magát a programot is, mert végül is miért ne lehetne akár feltételezni, hogy amennyiben az utolsó lapot is bezártad, akkor immár nem akarsz böngészni. Jó, jó, igen, tudom, ne nekem magyarázd, vannak más felhasználói szokások, és így meg úgy. Az értelmes megoldás az lenne, ha ezt opcionálissá tennék, de néhány vezetőnek annyira korlátolt a gondolkodása, hogy ilyenekre maguktól nem jönnek rá. Meg nyilván nehéz lenne ezt implementálni programban, NYILVÁN... :U (NEM.) Szóval hidd el, ezek a dolgok engem is idegesítenek, de önmagában az az érv elég gyenge, hogy direkt azért idegesítik a felhasználóikat, hogy különbözzenek a többi böngészőtől.
Inkább csak simán különbözni akarnak, de nem sikerül nekik egyedivé válni, ahogy például a régi Opera épp a rendkívüli testreszabhatóságával és innovativitásával, teljesen egyedi újításaival lett egyedi. Mondhatni, hogy a mai böngészők megszokottá vált dolgait ők alapozták meg, és az a durva, hogy ez nem is elfogultság és nem túlzás. Kezdhetjük akár a többfüles böngészés kialakításával, aztán ha folytatnám a listát, valszeg óriási lista jönne ki belőle, a gond igazából az, hogy a mai böngészők ennek a rettentően kiherélt változatai.

Sk8erPeter

(#21041) Sk8erPeter válasza gzbotii (#21035) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Most hirtelen nem vágom, mi nálad a para, de amit mindenképp kipróbálhatnál, az a YouTube Center.
Amikor csako említette a Chrome topicban, kipróbáltam, és azóta nélkülözhetetlenné vált számomra. :D

Ki lehet vele erőltetni, hogy melyik formátumban legyen lejátszva, be lehet állítani, hogy a füleken egyszerre csak egy példányban futhasson a YouTube lejátszója (tehát másik fülön kattintasz a videóra, hogy induljon el, akkor az épp játszódó fülön szünetelteti a lejátszást), kierőltethető, hogy melyik legyen az alapértelmezett minőség a lejátszásnál (ez óriási hiányossága alapból a YouTube lejátszójának), és még rengeteg dolgot tud, lásd ezt a listát:
https://github.com/YePpHa/YouTubeCenter/wiki/Features

Sk8erPeter

(#21042) brd válasza Sk8erPeter (#21039) üzenetére


brd
nagyúr

Amúgy Ubuntuban is az új alapértelmezett skinben bal oldalra kerültek ugyanígy asszem 10-es változattól felfelé vagy mikortól 11.akárhányasig az ikonizáló, előző méret/full screen és bezáró gombok, rohadt idegesítő, azt is mindig váltanom kellett.

Ajjaj, ez valami fertőző elmebetegség lehet a fejlesztők/CEO-k között, az Androidban is a 2.3->4.0 (vagy 4.1?) között valahol valaki megőrült, és a dialógusablakok OK és Cancel gombjait felcserélte. :W Ami alapból persze nem lenne baj, ha a jó irányba módosítottak volna, de minden épelméjű rendszerben a bal az OK, a jobb a Cancel, és esetleg beállítható a fordítva működés.

The only real valuable thing is intuition.

(#21043) Rimuru válasza brd (#21042) üzenetére


Rimuru
veterán

Annyira szeretem hogy Windows alatt minden fordítva van, mindig mégsét akarok nyomni. :U A többibe nem szólok bele mert nekem nincsenek. :N

Vigyázat, csalok!

(#21044) Penge_4 válasza Sk8erPeter (#21039) üzenetére


Penge_4
veterán

"Nem kell ahhoz mocskos módon, könyvégetésszerűen eltörölni a történelmet, hogy a zzzemberek szépen lassan felejtsenek ilyen jellegű dolgokat, az ember már csak ilyen, alkalmazkodik ahhoz, ami van (mivel olykor nem tud jobbat), meg jön egy új generáció, stb."

Én sem mondtam mást. Sokszor elég csak feledésbe taszítani valamit, az is eltörlésnek minősül. Ma pl. hány mérnök tudná a jelenlegi technológiával reprodukálni a piramisokat?

"az Opera attól nem fog nagyobb részesedést elérni, hogy gonoszan hahotázik a markába, hogy muhaha, eltöröltem a múltat, és közben nem csinál semmit."

Attól nem is, de a piaci részesedés eddig sem azon múlott, hogy mennyire jó egy adott termék.

"akkor is ugyanúgy elfelejtődne az Opera összes régi hasznos szolgáltatása, ha az Opera egyszerűen lehúzta volna a rolót, és befejezte volna a fejlesztést."

De akkor nem tudták volna megindokolni, hogy miért nem adják ki a forráskódot. Elvégre döglött cég, döglött projekt. A Netscape is így tett anno.

"De a lényeg, hogy ebből az egészből önmagában az Opera nem profitál"

Nem is, hanem a részvényesek és a menedzsment. Előbbi elvtelen pénzéhes befektetőkből áll, utóbbi pedig már elég komolyan lecserélődött. Lars-ot szerinted mi érdekli jobban? A pénz, vagy az, hogy csődbe megy-e az Opera? Merthogy a kettő csak érintőlegesen függ össze. Rengetegen szedték meg magukat abból, hogy cégekből sajtolták ki amit csak lehetett, majd csődeljárás. Utána újabb cégeket kebeleztek be, amikkel ugyanezt tették. Ezt hívják karvalytőkének.

"Te is említést tettél a bedrótozottság hátrányairól, mintha kvázi egyetértenél, hogy nem feltétlenül jó oldalai vannak, ergo nem olyan százas, hogy csodálatos az a kód."

A tényeket eddig sem vitattam, csak más irányból világítom meg a dolgokat. Szimpatizálok a "Ne javítsd meg, ami jól működik." filozófiával annak ellenére, hogy támogatom az ésszerű fejlődést. Sajnos a ciklikus profit miatt a fejlődés sokszor nem ésszerű, hanem kényszer. Egy szoftvernél pedig ez hatványozottan igaz. Még egy fogyasztási cikknél lehet hivatkozni tradíciókra (bár ott is estek bele nagy cégek hasonló hibába, lásd: New Coke), de szoftvernél nem igazán.

"Egyszer valami Opera-fejlesztőnek választ kéne adnia, hogy ha volt komoly programozási tapasztalata más területen is, akkor hogyan ítéli meg a Presto egykori forráskódját, mennyire volt az még bármennyire is átlátható."

Sem Hallvord búcsúpostja, sem az Ilya Shpankovval folytatott privát levelezésem nem arról árulkodik, hogy olyan ótvar lett volna a Presto kódja. Pedig Hallvord azért nem mehetett át Edward Snowdenbe a My Opera blogon. És még így is voltak diszkrét megjegyzései, amik pont az ellenkezőjét erősítették meg a hivatalos álláspontnak, miszerint a Presto elavult, átláthatatlan bughalmaz volt.

Az átláthatatlant annyiból még megértem, hogy a Google, Microsoft, Apple és egyéb multik által támogatott oktatásban szocializálódott fiatal programozók teljesen más elvet sajátítottak el. Ami nem feltétlenül rosszabb vagy jobb.
Pl. egy Trabant nem lesz attól jobb, hogy nem tudja vezetni az, aki botváltós kocsiban tanult meg vezetni.
Ugyanakkor a Concorde-hoz sem értett rengeteg pilóta. De ettől még senki nem mondaná róla, hogy szar volt, mert a mai napig nincs alternatívája.

"Ubuntuban is az új alapértelmezett skinben bal oldalra kerültek ugyanígy asszem 10-es változattól felfelé "

Ezért használok Kubuntut. Ubuntu támogatottság és aktív fejlesztési ütem, plusz egyebek, mint DEB csomagformátum, APT csomagkezelő és sudo jogosultságkezelő (tudom, ez minden Linuxnál testreszabható, de mégiscsak jobb, ha azokat kapja hozzá gyárilag az ember, amik a legjobban tetszenek neki) + KDE, szóval a Unity és a többi marhaság nem jön a pozitívumok mellé.

"No de miért állítasz nagy meggyőződéssel téves dolgot?"

Mert a checkboxokat nem emelte ki, csak a formokat (beleértve a captchás bejelentkezéseknél is, viszont lehet törölgetni is a szerkesztésnél). Meg mivel én sem szimpatizálok vele, csak átfutottam, hogy mégis mit tud.

(#21045) LonGleY válasza Penge_4 (#21044) üzenetére


LonGleY
veterán

Meg mivel én sem szimpatizálok vele, csak átfutottam, hogy mégis mit tud.

Eszerint nem volt túl sikeres az átfutásod. Vannak néha formok, amiket nem eszik meg, de amit igen, ott minden login infót ment checkbox-ostul. Az, hogy nem pirosítja be, nem oszt vagy szoroz a működésén.

[ Szerkesztve ]

(#21046) gzbotii válasza Sk8erPeter (#21041) üzenetére


gzbotii
veterán

Az volt, mint regebben is: YT atallt HTML5-re ami a nem kokorszaki HW ellenere sem, nem tett jot a videok lejatszasanak. Akadozott, stb...
Es mint linkeltem fennebb, hol Flash hol HTML5 volt ujra.
De remelem ez megoldja a problemat.

Edddig en Magic Action for YouTube -ot hasznaltam, amiben be tudtam allitani, hogy mindig fHD -ban induljon a video, stb.

De a YouTube center szerintem most megoldja a problemat.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#21047) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Sziasztok!

Egy régóta fennálló bosszantó problémához kérném a segítségeteket. Nevezetesen, hogy az Opera 12.16 (x86) hordozható változata a beállítások egy részét elfelejti. Például minden indításkor elsődlegesnek kiválasztja a Google-t és a gyorshívóra is visszahelyezi a keresőmezőt, de nem is ez a legnagyobb baj, hanem a kiegészítők közül a NotScripts, mert az minden beállítást elfelejt a következő indításra. Tudtok-e rá módot, hogy az Operának ez a szenilitása megszűnjön?

A választ előre is köszönöm!

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#21048) Sk8erPeter válasza Rimuru (#21043) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Annyira szeretem hogy Windows alatt minden fordítva van, mindig mégsét akarok nyomni. :U"
Annyira szeretem, hogy Linux alatt minden fordítva van, mindig mégsét akarok nyomni. :DDD
Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? :D

Sk8erPeter

(#21049) Sk8erPeter válasza Penge_4 (#21044) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Attól nem is, de a piaci részesedés eddig sem azon múlott, hogy mennyire jó egy adott termék."
Egyetértek, de az Operának egyelőre nem látom, mitől nőne említésre méltóan a piaci részesedése, ha lényegi változások borzalmasan lassan történnek, és még mindig nem érték el a Chrome/Chromium szintjét sem tudásban, egyedi újítások meg egyelőre nincsenek az új, Blinkes Operában. Erre utaltam.

"De akkor nem tudták volna megindokolni, hogy miért nem adják ki a forráskódot. Elvégre döglött cég, döglött projekt. A Netscape is így tett anno."
Ezt most nem értem. Miért lettek volna kötelesek kiadni a Presto forráskódját attól még, mert mondjuk lehúzza a rolót a cég (ha ezt az esetet feltételezzük)?

"Nem is, hanem a részvényesek és a menedzsment. Előbbi elvtelen pénzéhes befektetőkből áll, utóbbi pedig már elég komolyan lecserélődött. Lars-ot szerinted mi érdekli jobban? A pénz, vagy az, hogy csődbe megy-e az Opera?"
Nem látom még mindig ebből az érvelésből, hogy mitől és miből profitálnának a részvényesek és a menedzsment a jelenlegi stratégiával, ha a felhasználóbázis nem nő, a bevételük sem, viszont állítólag a fejlesztők száma közben nőtt?

"Sem Hallvord búcsúpostja, sem az Ilya Shpankovval folytatott privát levelezésem nem arról árulkodik, hogy olyan ótvar lett volna a Presto kódja. Pedig Hallvord azért nem mehetett át Edward Snowdenbe a My Opera blogon. És még így is voltak diszkrét megjegyzései, amik pont az ellenkezőjét erősítették meg a hivatalos álláspontnak, miszerint a Presto elavult, átláthatatlan bughalmaz volt."
Milyen diszkrét megjegyzései voltak, ha már beszélünk róla? :) Amúgy sztem itt senki sem mondta, hogy a Presto pusztán átláthatatlan bughalmaz lett volna, de mint kiderült az Opera bejelentéseiből, egyszerűen már nem érte meg karbantartani, megújítani a motort, a kompatibilitási problémákat könnyebb volt a Chromium forkolásával megoldani, na de ezt ti is tudjátok. Ettől függetlenül ezek szerint pusztán a renderelőmotor cseréje önmagában nem volt elég, a kód nagyon nagy részét ki kellett dobni a kukába, mert nem volt igazítható az új motorhoz, ez utalt a túlzott bedrótozottságra, nem igazán volt moduláris, nem mintha azt akarnám állítani, hogy a modularitás erőltetése minden esetben előnyös lenne (pl. igen, ez mehet a teljesítmény rovására is adott esetben).

"Az átláthatatlant annyiból még megértem, hogy a Google, Microsoft, Apple és egyéb multik által támogatott oktatásban szocializálódott fiatal programozók teljesen más elvet sajátítottak el."
Hogy micsoda? Ezt fejtsd már ki légyszi, mert nem értem. Az általad említett cégek hogy jönnek egyáltalán az átláthatatlanság fogalmához? Szerinted ők közvetve hülyítik a fejlesztőket, vagy miről beszélsz? Vagy már ebbe is mindenféle elvadult gonosz háttérüzelmeket látsz bele, hogy a tanárok titkon lepaktálnak a rohadék szemétláda multikkal, és az ő csúf gonosz világuralmi törekvéseiknek megfelelően átláthatatlanná teszik a kódokat? :DDD
Ez most nálam kiakasztotta a bullshitjelzőt. :D
A Google és Microsoft publikus API-jai teljesen jól átláthatók (az Apple cuccairól nem tudok nyilatkozni, nem is vágyom a megismerésükre), a dokumentációk jók - bár ez saját tapasztalatom szerint jobban jellemzi a Google-doksikat -, szóval tényleg nem tudom, mire gondolsz...

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#21050) dqdb válasza Sk8erPeter (#21048) üzenetére


dqdb
Topikgazda

[link]
Az 1.01 :D

Badman 4ever: valószínűleg megsérült egy elszálláskor a profilodban pár fájl, és az okozza a problémát. Én a helyedben nem a hibát keresném meg, hanem törölném a problémás profilt.

daninet: sajnos a letöltéskezelő ennyire primitív az új Operában. Rendszeresen visszatérő kérdés, amit a fejlesztők eddig minden alkalommal ignoráltak (és a topikban rendszeresen visszatérő téma, hogy a fejlesztők ignorálják a rendszeresen visszatérő témát :P).

Kimondottan torrentre elméleti síkon már kitaláltam workaroundot, de még várok az implementációval, hátha megjön az eszük. Ez arról szólna, hogy egy extension a torrent kiterjesztésű URL-ek letöltése helyett az uTorrent web UI-ba hívna be (chrome.webNavigation API és némi content script).

Általánosabb megoldásra is van ötletem, de ezzel még inkább várok, mert sokkal több munka. Ez egy pluginből és egy extensionből állna. Beállítható URL szabályok teljesülése esetén aktivizálódna a plugin, ami feldobna egy open-save-cancel ablakot, és teljes egészében ő kezelné a letöltést. De ez sem lenne tökéletes megoldás, mert olyan letöltésekre, ahol egy PHP vagy másmilyen script adja vissza a fájlt, vagy az egy HTTP POST eredménye, nem ugrana. Ha az Opera támogatja majd a jövőben a streamsPrivate API-t, akkor készíthető az O12 tudását hozó megoldás (az I]opera.exe-t és opera.pak fájlok patchelése árán).

Mint látható, engem is roppantul zavar, de az is látható, hogy igazán jó megoldást nem sikerült találni, csak félmegoldásokat. Ezek megvalósítása ráadásul sok időt igényel, és az egész energiabefektetés mehet a kukába, ha Norvégiában meggondolják magukat.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.