Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20851) fatal` válasza #27441408 (#20850) üzenetére


fatal`
titán

Gondolom nem százas a működése, emiatt aztán a stabil buildben megnövelték a minVersiont a manifestben. Beta meg mivel beta ezért leszarják, ha emiatt hiba van.

A classic jópár hete kapott frissítést, és security upgradet kapott ugyanúgy, mint az asztali.

[ Szerkesztve ]

(#20852) #27441408 válasza fatal` (#20851) üzenetére


#27441408
törölt tag

kommentekből látszik elég sokan nyomják a bétát, gondolom mert nem mindenkinek van android 4...

Végleg mikor állnak le a régi operákkal ?

(#20853) LonGleY válasza #27441408 (#20852) üzenetére


LonGleY
veterán

Már leálltak. Az, hogy kapott még egy biztonsági fixet, nem jelenti, hogy bármilyen egyéb szempontból fejlesztenék még.

(#20854) M_AND_Ms válasza LonGleY (#20846) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

"Az offroad mód sem véletlen került bele az újba."
A régiben (Opera Mobile) is ott volt, csk lánykori néven Turbo. Mellesleg jobb és okosabb volt, mint az újban az Off Road:
1. A Turbonál nem volt különbség az elkészült oldalakban két üzemmód között. Az OffRoad-nál viszont nagyon máshogy néznek ki.
2. A Turbo beállítható volt, hogy pl Wifi-s kapcsolat esetén automatikusan kapcsoljon ki, mobilnetnél meg be. Az OffRoad-nál megint nincs ilyen.
Ezekből is látszik, hogy az Opera nagyon eltévedt mind a desktop, mind a mobil világban. Funkcionálisan visszaléptek majdnem 10 évet. Most meg megy a kapkodás és a havi verziószám váltás. Szar ez így.

Tehát, nálam marad még mindig az Opera Classic (ez lett a Mobile új neve)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#20855) LonGleY válasza M_AND_Ms (#20854) üzenetére


LonGleY
veterán

Mindenki Classic-ozik, ez nem is kérdés.

Az elkészült oldalban most is különbség van a Mini és a Classic renderelése közt. A Turbo sosem volt alternatívája a Mini adatspórolásának.

(#20856) #51736960


#51736960
törölt tag

sziasztok,

felraktam androidra a legújabb operát, hol lehet elérni az advanced beállításokat?
van néhány gomb, de semmi több, még a verziószámot se tudom megnézni :(
az "opera:config"-ra semmi nem jön be.

szerk: még a kedvencekhez se tudok hozzáadni semmit, hová tűntek a funkciók????????

[ Szerkesztve ]

(#20857) #51736960 válasza #51736960 (#20856) üzenetére


#51736960
törölt tag

bocs kicsúsztam a szerk időből, a kedvencek hozzáadását megtaláltam :)
az advanced beállításokat továbbra is keresem.

(#20858) #27441408 válasza LonGleY (#20855) üzenetére


#27441408
törölt tag

Tényleg nem kötekedésből de nem mindenki..... fogadjátok el, hogy azért szép számmal vannak már akiknek az új opera bejön, ilyen olyan okokbol.

(#20859) LonGleY válasza #27441408 (#20858) üzenetére


LonGleY
veterán

Pl. hozzá nem értés stb.

(#20860) #27441408 válasza LonGleY (#20859) üzenetére


#27441408
törölt tag

te nem bírod ki kötekedés nélkül ? Na mindegy ez van.... én azért itt ott láttam véleményeket, hogy szeretik az új opcsit is, szóval a mindenki Classicozik NEM IGAZ,. pont, csak erre akartam rávilágítani.

[ Szerkesztve ]

(#20861) LonGleY válasza #27441408 (#20860) üzenetére


LonGleY
veterán

Nyilván túlzás. De tök mindegy is. Használd egészséggel!

(#20862) M_AND_Ms válasza LonGleY (#20855) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

"Az elkészült oldalban most is különbség van a Mini és a Classic renderelése közt"

Nálam az új mobilos Opera-nál van különbség a "sima" és az offroad-os között. Classic-nál nincs (legalábbis elenyésző - ritkán használom, mert általában wifi közelben böngészek)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#20863) LonGleY válasza M_AND_Ms (#20862) üzenetére


LonGleY
veterán

Épp erről beszélek én is. Hogy a mini féle spórolás most már az új verzióban van - és épp ezért nem lesz külön olyan, hogy Mini. Legalábbis így logikus.

(#20864) brd válasza #27441408 (#20858) üzenetére


brd
nagyúr

Mint pl.? Átestek lobotómián?

The only real valuable thing is intuition.

(#20865) M_AND_Ms válasza LonGleY (#20863) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Én nem a minit hiányolom, hanem az elfelejtett funkciókat.
Ahogyan, itt mindenki.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#20866) fatal` válasza #51736960 (#20857) üzenetére


fatal`
titán

Classicot tedd fel. .)

(#20867) ottoyes


ottoyes
senior tag

Üdv!
Ha töröltem az előzményeket,akkor annak annyi,vagy valamilyen trükkel elő tudom csalogatni? :F
Ez a még Operás igazi Opera...a presto..
Köszi! :R

Ottoyes

(#20868) AtHoS válasza ottoyes (#20867) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Hacsak nem volt mentésed, akkor törlés után nem tudod visszapakolni

read-only mode on the forum

(#20869) ottoyes válasza AtHoS (#20868) üzenetére


ottoyes
senior tag

Az szomorú... :(
Köszi..

Ottoyes

(#20870) whiskeys


whiskeys
őstag

hol lehet beállitani hogy ne kelljen minden oldalnál az illesztést manuálisan beállitani?

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#20871) Sk8erPeter válasza dqdb (#20819) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"induláskor megnézem, hogy fut-e az adott telepítésből launcher.exe vagy opera.exe. Ha igen, akkor itt befejezi futását a launcher"
Mármint nem a launcher2.exe? :P

Amúgy köszi, kicseréltem. :) Ezek szerint ez már akár a Windows-crash-re is fel van készítve, ha jól értem (most nem tudtam megnézni a kódot, de köszi az energia-befektetést! :K).
Most azért nem kapcsolom ki vadul a főkapcsolóval,hogy leteszteljem. :DDD De ha majd előfordul ilyesmi, akkor kiderül, bár ezek szerint ez megoldva.

A 19-es verziójú Operánál én egyetlen újdonságot (??) látok, hogy most már kiírja az Opera-menüben a Downloads és History menüpontok fölött, hogy "Signed in as ...@gmail.com", szóval elméletileg be vagyok jelentkezve, de természetesen ez valójában nem működik, mert ugyanúgy kiírja, hogy "Connection to the synchronization server is temporarily unavailable. Will try again soon.", és azóta még többször cseszeget ezzel a hibaüzenettel, csak nem értem, minek. :DDD Legalábbis én úgy emlékszem, a 18.x verzióknál még ezt sem írta ki ott a menüben - persze simán lehet, hogy csak nem vettem észre. De persze ettől még nem történt érdemben semmi, igazából nem is értem, most minek kellett major verziót ugrani. Úgy néz ki, ráálltak tényleg a Chrome/Chromium verziószámozására, hogy picit inkább marketingszagúak legyenek a számozások (az átlagfelhasználó azt gondolja, minél nagyobb a verziószám, annál jobban bizonyíték erejű, hogy itt aztán hú de nagy iramban történik bizony a fejlesztés), bár a Chrome/Chromium-változatok között lehet, hogy még így is több érdemi változás történik. :DDD Igaz, csomószor ott is inkább vicces az egész, mert a security és bugfixek, meg minimális újítások kétlem, hogy indokolnának major verzióváltást.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#20872) AtHoS válasza whiskeys (#20870) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Beállítások -> Weblapok fül ?

read-only mode on the forum

(#20873) #27441408 válasza brd (#20864) üzenetére


#27441408
törölt tag

Mert pl minden weboldallal kompatibilis, kieg-ek nélkül rettentő gyors, stb...

(#20874) brd válasza #27441408 (#20873) üzenetére


brd
nagyúr

Ezt a Chrome is tudja, minek az Opera? Bár már kezd egész normális lenni, főleg, ha dqdb okosságait figyeli, ill. magáévá teszi valaki. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#20875) #27441408 válasza brd (#20874) üzenetére


#27441408
törölt tag

mert aki szereti az operát ezért azért, az nyílván nem szerette, hogy a pressto, sok weboldalt nem jol kezelt de nyílván mivel szereti a böngészőt nem akar mást használni. :)

[link] egészen elől van az opera...

(#20876) LonGleY válasza #27441408 (#20875) üzenetére


LonGleY
veterán

Nyilván...

Mivel megszerettem bizonyos feature-öket, így bármikor váltok, ha valahol ezeket a funkciókat megkapom és kialakul a komfortérzet. :] Egyelőre az új Opera és a Chrome/CoolNovo ugyanolyan esélyekkel indulnak.

(#20877) AtHoS válasza #27441408 (#20875) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ez szerintem nem igazán így van..persze vannak fanatikus felhasználók, akik annak ellenére sem használnak más programot, ha az jobb, kényelmesebb, használhatóbb a megszokotthoz képest.

Viszont relatíve kevesebben vannak azokhoz képest, akik az előbbinek épp az ellenkezőjét vallják. Miszerint, akkor használnak egy programot, ha az számokra kényelmesebb, jobb, használhatóbb mint hasonló társai.

Nyilvánvaló, hogy mindenkinél más preferenciák számítanak, így itt sem lehet általánosítani.
Na meg ugye, mi van akkor, ha egyik versenytárs sem nyújt többet a másiknál egyéni preferencia alapján. Itt jöhet képbe az érzelmi vonal

Én elég rég óta Opera-t használok annak ellenére, hogy voltak/vannak oldalak, melyek nem úgy jelennek meg vele ahogy kellene. Szerencsére nagyon kevés ilyen oldallal futok össze, de oda meg pontosan megfelelő az aktuális IE. Mivel Opera-ból max. két kattintással el lehet érni a problémás oldalt IE alatt (nagyon kivételes esetben csak címsor másolással), így igazából ez sem probléma számomra.

A blink-es opera viszont sokkal több negatívumot jelent számomra, mint pozitívumot, így egyelőre 12.xx-et használok...még egy darabig. Szerencsére nem kell kapkodjak, még működik rendben a "jó öreg" presto motoros böngésző. Közben meg ugye kalapálják a blink-est. Majd, ha a pozitívumok többet nyomnak a latban számomra, mint a negatívumok, akkor jöhet esetleg a váltás.

read-only mode on the forum

(#20878) dqdb válasza #27441408 (#20873) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Mert pl minden weboldallal kompatibilis
Ebben az esetben szóljál az Operával, hogy minek erőlködnek browser.js támogatással az új változatban is, hiszen az alapból kompatibilis mindennel. Vagy nem.

AtHoS: fejlesztői laptopon már 2 hónapja átálltam az új változatra, az asztali gépen ellenben nem akaródzik. Hiába ülök én mindkét gép előtt, mégis annyira eltérnek a szokásaim munkahelyi és otthoni felhasználás terén, hogy míg az egyik helyen tökéletesen megfelel (= szanaszét patchelve + saját unpacked bővítmények + user JS + user CSS), addig a másik helyen még kevés.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20879) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Opera vs Superantispyware problémám van

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#20880) LonGleY válasza ledgeri (#20879) üzenetére


LonGleY
veterán

Cache ürítésen elgondolkoztál már?

Honnan tudjuk, hogy mi lehet, ha még azt sem írod, hogy milyen jelzést kaptál rá?

[ Szerkesztve ]

(#20881) ledgeri válasza LonGleY (#20880) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Semmi különös jelzést nem kapok, csak itt megáll..
Csak azért kérdeztem, hogy hátha "két program összeakad" probléma... (Igazából egy fájlig ment eleinte, azt gondoltam az lehet a mumus, azt kitöröltem, azóta kapom a fenti helynél való megállást...)
Chache ürítés, meglesz, csak sok az átnézendő megnyitott fül...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#20882) Sk8erPeter válasza dqdb (#20878) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

A kedvenc "ezüstcsillagunk" visszatért... ;] :DDD

Sk8erPeter

(#20883) fatal` válasza Sk8erPeter (#20882) üzenetére


fatal`
titán

:DDD :DDD

(#20884) #27441408 válasza Sk8erPeter (#20882) üzenetére


#27441408
törölt tag

jó olvasni a , kérjük vissza a presstonkat című műsort, meg az én beza nem frissítek , és beintek-et. :C

(#20885) LonGleY válasza #27441408 (#20884) üzenetére


LonGleY
veterán

Nem mindenki elvakult fark. Amúgy meg nem kötelező.

(#20886) whiskeys válasza AtHoS (#20872) üzenetére


whiskeys
őstag

illesztést nem találok

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#20887) AtHoS válasza whiskeys (#20886) üzenetére


AtHoS
nagyúr

12.xx verziót használsz?

Ctrl+F12 -> Weblapok fül -> lap nagyítása mező mellett jobbra egy checkbox-ba pipa, ami bekapcsolja az Illeszkedést

Szerk
Egy kis infó, bár nem most készült az ismertető, de jól látható a checkbox [link]

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#20888) atillaahun


atillaahun
veterán

Sziasztok, azt játssza most a munkahelyi 12.16-ös Operám, hogy miután belépek itt az MA-n azonnal kijelentkeztet, így nem tudok hozzászólni sehol (most Chrome-ról vagyok). Otthon érdekes módon semmi baja.
Mi a franc történhetett vele? Cookie-ra gondoltam, de engedélyezve van automatikusan mindenhol. :F
Nálatok nem volt még ilyen?

[ Szerkesztve ]

(#20889) atillaahun válasza atillaahun (#20888) üzenetére


atillaahun
veterán

Már a Dropbox sem enged be. :O

(#20890) fatal` válasza atillaahun (#20888) üzenetére


fatal`
titán

Töröld a sütiket és a cachet.

(#20891) whiskeys válasza AtHoS (#20887) üzenetére


whiskeys
őstag

12.16

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#20892) whiskeys válasza whiskeys (#20891) üzenetére


whiskeys
őstag

bocsi, lejárt az 5 perc... sikerült. köszike. :)

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#20893) Enton


Enton
addikt

Ebben az opera 17+-ban vissza lehet hozzni valahogy a megnyitott fülek mellé dupla kattintással új fül előhozatalt vagy csak az ablakméretet lehet így már állítani, és nincs mód az új fül nyitásra ezen régi módon?

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#20894) dqdb válasza Enton (#20893) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Nem lehet. Gyakori kérés, ami süket fülekre talált eddig.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20895) dqdb


dqdb
Topikgazda

[link]
Egy ideje megy a favágás ezerrel, csak észrevehetnék már végre, hogy nem maguk alatt kellene ezt tenni. Mindent megtesznek a fanbase leépítésére, csak nem értem, ez miért jó nekik.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20896) Sk8erPeter válasza dqdb (#20895) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát ez valami elképesztő. Komolyan, egyre megdöbbentőbb dolgok történnek az Opera háza táján. Komolyan elgondolkodtat, hogy vajon tudom-e én ezt a céget még valaha komolyan venni, a döntések mögé nem valami degenerált idiótákat képzelni. A My Opera olyan gyűjtőpont volt az Opera fanoknak, ami összeterelte őket, amitől egy helyen voltak az Operával kapcsolatos tippek/trükkök/patch-ek/ajánlások/stb., ami pörgette az Opera oldalának látogatottságát, és az ilyenek igencsak fontosak annak érdekében, hogy egy összeverbuválódott közösség ne forgácsolódjon/hulljon széjjel. Most komolyan mindenféle külön-külön blogokon, FB-os csoportokban és hasonlókban lesznek széjjelszórva az Operával kapcsolatos fontos dolgok? Aztán ember legyen a talpán, aki abból tud érdemben szűrni, hogy mit érdemes követni?
Megdöbbentő.

Nem elég, hogy a nagy "megújulást" követően zuhanórepülésbe kezdett az Opera, és rosszabbnál rosszabb döntéseket hoztak, borzasztóan kommunikálták a változásokat a - még - kitartó (!) felhasználók felé, egyre nevetségesebb ütemre lassultak le a fejlesztések annak ellenére, hogy úgy tűnt az elmondásukból, mintha az agilis szoftverfejlesztésre állnának át - legalábbis az újítások minél gyorsabb kiadására -, most még kirúgják a lábát a My Operát kedvelő blogolóknak is. A régi linkek 2014 márciusától 404-es HTTP-kódot adnak vissza. Remek.

Sk8erPeter

(#20897) LLKobe válasza Sk8erPeter (#20896) üzenetére


LLKobe
veterán

Sajna ez van... Már egy ideje nagyon gondolkodom hogy keresek egy másik böngészőt... A 12.16 tényleg kezd elavulni, az új opera meg... Hagyjuk :(

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#20898) Wolverine válasza LLKobe (#20897) üzenetére


Wolverine
félisten

Nekem is ez a bajom. Meg az, hogy sajnos a Wand pótolhatatlan... :(

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#20899) LLKobe válasza Wolverine (#20898) üzenetére


LLKobe
veterán

Épp most tesztelgetem a foxot, egész frankó. Az irodai notimon gyorsabbnak érzem mint a 12.16-os operát.
Kíváncsi vagyok mit produkál majd otthon az SSD-n. Ott érezhetően tetű lassan indul az opera :(

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#20900) fatal`


fatal`
titán

Lassan annyira lesz*rom őket, hogy még a kedvencekből is kiveszem a topicot.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.