Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20801) fatal` válasza Predator2 (#20800) üzenetére


fatal`
titán

Én már akkor váltottam, amikor kijött a 15-ös Opera, mert a 12.1x-et nem fejlesztik már.

Beconfigoltam egy rókát, aztán úgymaradt. De gondoltam már rá, hogy beállítok egy CoolNovot és használom pár napig, hátha meg tudok barátkozni vele, mert a róka irdatlan lassú.

(#20802) LonGleY válasza Predator2 (#20800) üzenetére


LonGleY
veterán

A Firefox nem lesz Blink alapú. Se WebKit.

A Samsung-al teljesen új motort fejlesztenek, ez pedig a Servo.
Még az a programnyelv (Rust) is új, amivel hegesztik. :]

colomb2: Jah, közben meglett.

[ Szerkesztve ]

(#20803) Rimuru válasza fatal` (#20801) üzenetére


Rimuru
veterán

A 24-es meglepően gyors, Chromium után is. 2-4 verzióval ezelőtt nem ezt mondtam volna. :DDD

LonGleY: Servo? Látom gyorsabb voltál.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#20804) sdfasdc


sdfasdc
csendes tag

Sziasztok!
Tudom motort váltottak, de valaki világosítson már fel, hogy akkor ez azt jelenti, hogy a O12.16 már nem kap soha többé frissítést?
Nem tetszik nekem, ami most az operanál történik. Azt hiszem kénytelen leszek áttérni a coolnovo-ra vagy a firefox-ra
Egyáltalán van esély arra, hogy valamikor olyanná váljon az opera százhuszonnyolcas verzió, ami hasonlít a 12.16-ra? Az eddig látottak alapján az új opera olyan lesz mint a chrome, viszont akkor nem érdemes tovább az operával bajlódnom :( :O

(#20805) LonGleY válasza sdfasdc (#20804) üzenetére


LonGleY
veterán

Jön még 1-2 fix, de változni már nem fog. Ahogy a 12-es alapú mobilos verzió (Classic) se.

Egyébként a váltás érthető, nem volt már élhető a Presto. Maga az áttérés egyelőre fájdalmas, de a két cég (Google és Opera) nagyon sokat profitál egymás munkájából. A WebKit-et se véletlen kezdték el könyörtelenül lekaszabolni, és még mindig tart a Blink fölöslegektől való megtisztogatása. Minden Chromium verzióra szépen gyorsul a motor, és itt most ez a lényeg. Nem tartom elveszettnek az Opera projectet, de láthatóan sok-sok türelemre lesz szükség, hogy meglássuk, mi születik belőle. Valószínűleg nem válik belőle svájci tank, mint a v12, viszont kurra gyors lesz, amire a foltozgatott, tákolt Presto semmilyen turbófeltöltővel sem lett volna képes.

[ Szerkesztve ]

(#20806) Sk8erPeter válasza dqdb (#20792) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát ez gázos, tényleg nagyon elkeserítően - nem - halad az Opera fejlesztése, a beígért húdegyorsakleszünkmostmáraztán ellenére.

"ahogyan közben már rájöttél: ha több Windows alatt állítottál be jelszavakat, akkor több Windows kell ezek dekódolásához."
Jaja, vágom, ahogy írtam is neked, facepalmoztam is egyet saját balgaságomra.

"* mielőtt még megkérdeznéd: ha készül egyszer ilyesmi, akkor nem én leszek az, aki megírja :P"
A francba! :DDD
Pedig milyen szép lenne szinkronban tartani a Chrome-os és Operás jelszavaimat. :P

Amúgy igazából a jelszavak összefésülését lehetne akár időzíteni boot környékére is, ütemezett feladatként (azért olyan rettenetesen sokszor nyilván nem változnak ezek a jelszavak), és akkor még azzal sem kell foglalkozni, hogy a böngészők ne legyenek megnyitva egyszerre. Igaz, a Chrome szintén indulhat a Windows-zal együtt, arra nem árt figyelni.
Na mindegy, igazából tárgytalan, mert az összefésülésre szolgáló progit neked sem lesz időd megírni, és nekem sem. :DDD

Sk8erPeter

(#20807) Sk8erPeter válasza sdfasdc (#20804) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

A 12-es vonal bugfixeket, security patch-eket fog még kapni, lásd dqdb hsz.-ét:
http://prohardver.hu/tema/opera_bongeszo_2/hsz_20721-20721.html

Sk8erPeter

(#20808) fatal` válasza LonGleY (#20805) üzenetére


fatal`
titán

Mobilon pl. nagyon is élhető volt, sőt, az új Opera teljességgel használhatatlan. Egy lassú, funkciószegény fos az egész, gyakorlatilag bármit előbb használnék.

(#20809) LonGleY válasza fatal` (#20808) üzenetére


LonGleY
veterán

Egyetértünk.

[ Szerkesztve ]

(#20810) Sk8erPeter válasza fatal` (#20808) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Lassú? Na ez speciel szerintem pont nem igaz. Pedig tudod, hogy nem vagyok nagyon az új vonal híve, de én most már sokkal kevesebbet nyafogok, mint az elején, úgy látszik, fordult a kocka. :DDD

Sk8erPeter

(#20811) Sk8erPeter válasza Sk8erPeter (#20791) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

A launcher2.exe nincs felkészítve nem várt crash-ekre. :P Konkrétabban: előbb sajnos előfordult egy olyan eset, amikor arra kényszerültem, hogy erőszakosan kapcsoljam ki a gépet, a bekapcsológomb hosszan való nyomvatartásával, miközben az Opera is meg volt nyitva; legközelebbi indítási kísérletre a launcher2.exe egyáltalán nem töltötte be az Operát (többszöri kísérletre sem, bevallom, eközben nem néztem a processek között, mi történik, épp nem volt időm ilyenekre), csak a sima launcher.exe indította el. Gondoltam szólok, hátha van ötleted ilyen esetre is. :)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#20812) LonGleY válasza fatal` (#20801) üzenetére


LonGleY
veterán

Szimpatikus ez a CoolNovo, lehet megint nekifutok egy másik fiókommal, hogy ne kutyulja magát a Chrome-al (véletlen szinkronizáltam a fő accommal, de legalább megkapta a Chrome is a szimpla, átlátszó tetejű CoopNovo alapskint :]).

Ha már Chromium alapok... A Torch-al találkozott már valaki? Nem akarok offolni, de az aktualitás kedvéért jó lenne megemlíteni a pár működő címet még.

[ Szerkesztve ]

(#20813) M3oH válasza LonGleY (#20812) üzenetére


M3oH
addikt

Coolnovot használtam jó ideig, nem rossz chrome alternatíva. De a fejlesztés elég hullámzó. ill. néhány újdonsága sem tetszett túlzottan (pl: saját letöltés vezérlő). Visszaálltam FFre (palemoon).

(#20814) fatal` válasza Sk8erPeter (#20810) üzenetére


fatal`
titán

Mobilon?

Akkor kapcsold be a tördelést és zoomolj bele csipentéssel teljesen mondjuk egy index főoldalba. Aztán várj 1,5 órát amíg betördeli.

Konkrétan az egyetlen app, ami képes megakasztani a Nexus 4-et :D Egy trágyadomb az egész.

A PC-s Opera gyors.

[ Szerkesztve ]

(#20815) dqdb válasza Sk8erPeter (#20811) üzenetére


dqdb
Topikgazda

A launcher2.exe nincs felkészítve nem várt crash-ekre.
De, pont az, hogy fel volt készítve arra, hogy elszáll az opera.exe, de arra nem, hogy az egész gépet kikapcsolod közben :DDD Ha fut az Opera, akkor létrehoz egy lockfile nevű állományt a profilba, ami kilépéskor törlődik. Ezt a CreateFile API hívás FILE_FLAG_DELETE_ON_CLOSE paraméterével érik el, aminek hatására akkor is törlődik a fájl, ha a létrehozó folyamat elszáll vagy kilövi valaki, csak akkor nem, ha az egész Windows megáll valamiért :D Javítva, tölthető.

AtHoS: frissítettem a Speed Dial patchet, most már be lehet vele állítani fix indexképeket.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20816) Sk8erPeter válasza dqdb (#20815) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Világos. :D Valóban olyanformán téves volt a megfogalmazás. :D

"Javítva, tölthető."
Mármint hogyan javítottad?

Sk8erPeter

(#20817) Sk8erPeter válasza fatal` (#20814) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ja, hogy mobilon, sorry, akkor félreértettelek, azt hittem, az asztaliról beszélsz, így másodszor elolvasva már világos. Igazából nem is vágtam, hogy mobilra is kijött a Blink-alapú Opera, azt hittem, egyelőre a régi Prestós motorral maradt meg, a mobilos részt egyáltalán nem követem. Akkor viszont nem vágom, miért ennyire feltűnően lassú, ezen mit tudtak elkúrni. :F

Sk8erPeter

(#20818) fatal` válasza Sk8erPeter (#20817) üzenetére


fatal`
titán

A mobilos hamarabb kint volt, mint az asztali változat, először a classicot teljesen eltűntették a playről. A borzalmas értékelések miatt aztán visszakerült. :D

A Chrome tördelni sem tud, éppen ettől tűnik gyorsabbnak, mert erős eszközön egyébként nincs vele baj. Kivéve, hogy háromszor jobban eszi az aksit, mint bármelyik másik böngésző.

(#20819) dqdb válasza Sk8erPeter (#20816) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Mármint hogyan javítottad?
Így :P Röviden: induláskor megnézem, hogy fut-e az adott telepítésből launcher.exe vagy opera.exe. Ha igen, akkor itt befejezi futását a launcher. Ezután ha létezik a lockfile, akkor nem kódolom a fájlt, mert a profilmappában található lehet a frissebb.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20820) AtHoS válasza dqdb (#20815) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Köszi, jó hír :R

Más

Telepítettem melóban a legújabb _45-ös java-t (XP 32bit)

Azóta pl. cib belépési oldalon ezt kapom:

12.15b1748
"Az Ön böngészöje nem támogatja a Java kisalkalmazások futtatását."

18.0.1284.5
"A bővítmény nincs támogatva"

De FF 21.0 is....lehet nem Opera lesz a ludas? Frissítettem 24.0-ra, de ugyanaz
"Az Ön böngészöje nem támogatja a Java kisalkalmazások futtatását."

IE 8.0.6001.18702 viszont nem poblémázik :F

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#20821) Tibe


Tibe
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy Windows 8.1 rendszer és Opera böngésző amiből kimásolgattam a wand.dat-ot és a speddial.ini-t még Win7-alól. Be szerettem volna tenni Win8 alá de hiába másolom be, nem használja sajna.... mit csinálok rosszul?

Thx

(#20822) Rimuru válasza Tibe (#20821) üzenetére


Rimuru
veterán

Melyik Operát raktad fel Win8-ra?

Vigyázat, csalok!

(#20823) Tibe válasza Rimuru (#20822) üzenetére


Tibe
aktív tag

A legújabbat 17-est, de azt hiszem Win7-en is azt használtam már.

(#20824) Tibe


Tibe
aktív tag

Nah hülye voltam, szal a lényeg. Win8.1 oprendszer Opera 12.16-tal sok jelszóval, sessionnel stb... ezeket kéne átvinni vhogy az új 17-es Operába, hogyan lehetséges ez? Köszi!

Tibe

(#20825) Wolverine válasza Tibe (#20824) üzenetére


Wolverine
félisten

Az O17-ben nincs haszna a Wandnak, mert nem használja a régi jelszókezelőt. Szerintem nem tudsz importálni.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#20826) Tibe válasza Wolverine (#20825) üzenetére


Tibe
aktív tag

:( fenébe

(#20827) erdoke válasza Tibe (#20826) üzenetére


erdoke
titán

Ha szeretnéd az újat használni, akkor exportáld ki a régiből a jelszókat, és a fontosabb oldalakra másold be a szöveg fájlból. A többit raktározd el egy védett zip-be, és ha kell, de nem emlékszel, megvan.

A legjobb aláírás a héten

(#20828) dqdb válasza Tibe (#20826) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Wand nincsen, csak egy sokkal butább jelszókezelő (csak a jelszót menti el, a form többi elemét nem, nincsen master password), de lehet importálni a jelszavakat. Azt azonban tudnod kell, hogy a jelszavakat tartalmazó Login Data fájlt nem tudod úgy hordozni, mint a wand.dat-ot, másik gépen/másik operációs rendszeren/Windows újratelepítés után használhatatlanná válik. Általam készített megoldás itt.

Ha a régi O12 profilból csak a kérdéses fájlok vannak meg, és nem a teljes profil mindkét mappával, akkor telepítsd fel az O12-t (lehet USB-s is), és a létrejövő profilba másold be a fájlokat. Ezután a régi profilodat így lehet importálni (hordozható profilnál mindkét mappa ugyanoda mutat). Figyelem: az O17 teljes profilja törlésre kerül ilyenkor.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20829) chab7


chab7
addikt

Na áttértem chromiumra :O Elegem lett hogy nem tudom az operán a weblapokat (némelyiket) rendesen használni, lassúak és van az a képelmosós bugom is görgetésnél.
Elsőre ami rögtön legjobban hiányzik mert használtam az a fülek csoportosítása. Meg néhol máshogy jelennek meg dolgok mint megszoktam, szöveg, vagy épp gombok - mint itt a hozzászólás írásnál is - de ez még elfogadható.
Viszont ha lesz végre linuxos új opera akkor szeretnék arra majd visszatérni.
Telefonon marad az opera mert androidra nincs alternatívája, a chrome az memóriazabáló és még csak nem tud belenagyításra tördelni sem. Csak így a szinkronom nem lesz meg, de lehet erre is létezik valami, nem néztem még utána.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#20830) gzbotii válasza Wolverine (#20825) üzenetére


gzbotii
veterán

Kar, hogy nincs egy olyan sync rendszer, mint amit megszoktam Chrome-ban :(((

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#20831) tyan


tyan
senior tag

Ez mi ez? Opera 17.0.1241.45, Windows 7 32 bites rendszeren. Előző verzsönöknél nem volt gond.

(#20832) tyan válasza tyan (#20831) üzenetére


tyan
senior tag

Amint látható elég rendesen össze van kutyulva az oldal. Eddig nem tudtam rájönni az okára...

(#20833) Orlin


Orlin
addikt

HitmanPro.Alert másnak sem megy Operában?
17-es stabil van fent Windows 8.1-en,de nem jelenik meg a hitman kis ablaka böngésző megnyitásánál.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#20834) Ndruu válasza LLKobe (#20738) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

A youtubeos probléma megoldása: le kell tiltani a Youtube Autoplay Killer kiegészítőt.

A microsoftos oldalak nem töltenek be probléma megoldása: átváltás a 32 bites verzióra, ahogy mondtad is, vagy a 32 bites verzió mappájából áthúzol egy fájlt a 64 bitesébe. Megoldás leírása itt.

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#20835) Predator2


Predator2
addikt

Megjelentek új verziók minden csatornában és sehol egy komment :F

Opera 19-en csak én sírtam el magam?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#20836) fatal` válasza Predator2 (#20835) üzenetére


fatal`
titán

Én nem raktam fel, mit csináltak vele? :)

(#20837) dqdb válasza fatal` (#20836) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Semmit.

Két újítást találtam, a chrome.proxy.* API támogatás és a témakészítés (opera://flags-ben kapcsolható be). A régóta ígért nagy változásoknak nyoma sincsen.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20838) M3oH válasza Predator2 (#20835) üzenetére


M3oH
addikt

Miután nagyjából nulla változás, nem sok újat tudunk mondani. a sírás meg megvolt a 15nél :)

(#20839) mexel válasza M3oH (#20838) üzenetére


mexel
veterán

Sírás azóta is van csak már nem nyilvánosan :DDD :O

(#20840) F34R


F34R
nagyúr

Tud itt valaki segiteni nekem ? torolten a myopera.com-s fiokomat, igen am de ezzel nem torlodott az email igy oda meg mindig jonnek levelek. Contact mail.t nem talalok ahhoz meg hogy a forumra beirjak myopera-s account kell :((( .

(#20841) fatal` válasza dqdb (#20837) üzenetére


fatal`
titán

Akkor majd szóljatok, ha kijött az Opera 50. Addigra talán használható lesz.

Méghogy gyorsabb lett a fejlesztés. :DDD Jó vicc.

(#20842) #27441408


#27441408
törölt tag

hello, a webkittes mini mikorra várható ? a playen azt írják a mini még csak a 7.5-ös verzionál jár. köszi

(#20843) LonGleY válasza #27441408 (#20842) üzenetére


LonGleY
veterán

WebKit, de amúgy még csak nem is az, hanem Blink.
Opera Mini meg nem hiszem, hogy egyáltalán lesz.
Az új böngészőben van integrálva az offroad mód,
ezért nincs szükség még egy böngészőre.

A bóvli készülékek is kihullanak, csak pár év kérdése.
Arra meg minek újabb böngészőt gyártani... Bőven elég
feladat a 3-4 platformon egyet-egyet fenntartani.

[ Szerkesztve ]

(#20844) #27441408 válasza LonGleY (#20843) üzenetére


#27441408
törölt tag

Más opera fórumokon meg állítják, hogy kizárt, hogy az opera beszünteti a minit ami ugye bárhova telepíthető :)

blink-es (boldog vagy??) mini meg állítólag tervben van.... szintén operásoktol tudom innen onnan...

ezért nincs szükség még egy böngészőre.

miért ne lenne, ezt is operások mondták a mininek teljesen más a célja mint a rendes nagy kliensnek, a minit bármien tgelefonra felteheted (szinte)

egyébként maga az opera ajálja, hogy a minit használja az akinek az új opera nem működik.

[ Szerkesztve ]

(#20845) #27441408 válasza #27441408 (#20844) üzenetére


#27441408
törölt tag

szóval én is nehezen tudom elképzelni, hogy beszüntesse a minit az opera, mert még vannak és lesznek buta telefonok amiken működik. És ha jól tudom szép pénz az operának a mini.

(#20846) LonGleY válasza #27441408 (#20845) üzenetére


LonGleY
veterán

A régi motorral már nem foglalkoznak. Tényleg nem sok idő, és a legbutább telefon is elfuttatja a most még erőforrásigényesebbnek számító appokat. Az offroad mód sem véletlen került bele az újba. Innentől fogva nem sok értelmét látom + 1 böngészőnek. De egyelőre csak találgathatunk, és az asztali sincs olyan szinten, hogy új projectbe kezdhessenek.

[ Szerkesztve ]

(#20847) #27441408 válasza LonGleY (#20846) üzenetére


#27441408
törölt tag

Nekem tetszik az asztali , most is az van fenn. Na mindegy, akkor majd meglátjuk, egyenlőre törődnek vele 15 napja volt mini frissítés (kb)

(#20848) #27441408


#27441408
törölt tag

Megmég azt nem értem, a mobil browser bétáját minek frissíti még az opera ? álítolag van már stabil, de csak android 4től , de még kinn van annak a bétája is, sőt fejleszrették is nem is olyan régen. De ha már van stabil minek a bétát gyúrni ? Amúgy érdekes mert az újban lévő motor csak 4-es androidtol jó de a beta elindul 2.3-on is.

(#20849) fatal` válasza #27441408 (#20848) üzenetére


fatal`
titán

A béta a következő verzió bétája...

(#20850) #27441408 válasza fatal` (#20849) üzenetére


#27441408
törölt tag

És, hogy hogy műxik 2.3-on is mikor a stabil csak 4-esen ? Elvileg ugyan az a motor pöfög bennük nem ?

De jó tudni, ha elindul a telefonomon, ezekszereint biztonsággal használhatom a betát is mert frissül....

Egyébként azt írta itt valaki, hogy a régi motort kidobták, ehhez képest a play szerint pár napja kapott frissítést az opera classic is.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.