Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20151) melan


melan
senior tag

Sziasztok!
Szeretnék váltani 12-es Operáról a legújabbra, és a frissítést már minden egyes megnyitáskor erőlteti... nincs is ezzel gond, látom, hogy gyorsabb az új, csaképp én annyira belaktam már a régit, hogy macerás az átállás. A levelezésemet átköltöztettem a natív Opera Mailra, viszont a könyvjelzőket, meg a jelszavakat (ez a fontosabb) nem tudom, hogyan vihetném át! Ebben kérem a segítségeteket! A jelszavakat a (wand fáljt) már lementettem, de nem tudom, hogy az új kezeli e (olvasásaim alapján nem, valamint mentettem el tesztképpen jelszót az újjal, de nem lett wand fájl).

Szóval, hogyan lehetne a jelszavakat átvinni az újra?

Köszönöm a segítséget előre is!

(#20152) LonGleY válasza melan (#20151) üzenetére


LonGleY
veterán

Az újban nincs Wand. És könyvjelző-kezelés sem.

Viszont a jelszavaid átültetheted a LastPass-ba.
Az Operáék is ezt linkelték Wand alternatívaként.
Az egy kieg., ami egy online service-hoz kapcsolódik.
Jóféle, és cross-platform, nameg "cross-böngésző".

Én még 12-zöm, de eszem ágában sincs akármelyik
böngésző beépített jelszókezelőjét használni emellett.
Igaz, nálam fontos az, hogy Ch, Fx és Op alatt is
ugyanazok legyenek a jelszavaim, bárhol - erre tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#20153) dqdb válasza melan (#20151) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Wand nincsen, csak egy gagyi jelszókezelő, aminek problémája van azokkal az esetekkel, amikor több jelszót mentesz el egy oldalhoz. A jelszófájl nem a régi alapkulccsal vagy mesterjelszó esetén az abból származtatott kulccsal, 3DES algoritmussal titkosított wand.dat, hanem egy SQLite adatbázis, amiben bármiféle minimális titkosítás nélkül clear text tárolják a jelszavakat (ahogyan Chromiumban is, ez onnan örökség és egyben ökörség). Rövidtávú terveik nincsenek ennek a leváltására, maximum a fenti több jelszavas hiba javítására (a Desktop Team Blogon kommunikáló kevés fejlesztő egyike nem értette, hogy az új megoldás miért probléma ...).

Wand alternatíva lehet, ahogyan LonGley is írta, a LastPass. Ha nem szeretnél online megoldást, akkor a másik alternatíva a KeePass + chromeIPass párosa.

Könyvjelzők sincsenek, Opera 15 és 16 alatt az a hivatalos mondás, hogy ott van a gyorshívó és a stash. Az előbbibe így tudod importálni a korábbi könyvjelzőket. Opera 17 alatt lesz ismét könyvjelző, de azt még előzetesként sem adták ki.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20154) Wolverine válasza dqdb (#20150) üzenetére


Wolverine
félisten

Ah, elnéztem, hogy Nextről van szó :B

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#20155) melan válasza dqdb (#20153) üzenetére


melan
senior tag

Köszönöm a kimerítő választ Neked is és LonGley -nak is!

(#20156) Black Plague válasza LonGleY (#20152) üzenetére


Black Plague
tag

Az újban nincs Wand. És könyvjelző-kezelés sem

A Nextben hogyan van megoldva akkor a könyvjelzők impotálhatosága ???
Pl FF könyvjelzők vagy ie könyvjelzők ??? Egyébként meg mi ez az agyrém hogy nincs lehetőség a könyvjelzők kezelésére ???

(#20157) LonGleY válasza Black Plague (#20156) üzenetére


LonGleY
veterán

Olvass vissza talán úgy kemény 3 hozzászólást!

Kérdőjelből pedig elég egy is, ami előtt viszont nincs szóköz. Ezt csak azért írom, mert ez ugyanúgy irritáló, mintha végig mindent nagybetűvel ordibálnál.

[ Szerkesztve ]

(#20158) Black Plague válasza LonGleY (#20157) üzenetére


Black Plague
tag

Azért mert az ember nem úgy kezd egy HSZ-t hogy igen elolvastam az ediggi hszeket meg blablabla attól még így van és egy éretelmesnek tünő nem okoskodó nagyképű tudálékos válszra vártam de mint sejtettem az offban okoskodók mindig hamarabb jönnek De ettöl függetlenül még agyrém hogy nincs egy ocska Chrome utánzat böngészőben egy könyvjelzőkezelő csak buherálás után ...
Ez csak NEKED :W :W :W

(#20159) LonGleY válasza Black Plague (#20158) üzenetére


LonGleY
veterán

Még az is legyen a mi hibánk.

(#20160) attisx válasza Black Plague (#20156) üzenetére


attisx
addikt

Behányja az összeset a gyorshívóra. Ami több száz bookmark + gyenge gép + lassú net kombó esetén garantált agyvérzés a júzer számára...

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#20161) rinaldo


rinaldo
csendes tag

Sziasztok, van arra valami megoldás, hogy Opera használata esetén mikor youtube videot akarok lejátszani, ne kelljen minden video inditasa utana ra kattinttani arra, hogy "run adobe flash player" hanem automatikusan futtassa a bővítményt, a beállításoknál az van beállitva h automatikus futtatás. Opera 15.0.1147.153 használok

(#20162) dqdb válasza rinaldo (#20161) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Ctrl+F12 > Websites (bal oldalt második) > Plug-ins (jobb oldalt második) > vagy állítsd át Run automatically értékre (legfelső), vagy vedd fel a www.youtube.com-ot kivételként

Csak angol nyelvű O16 telepítésem van, így nem ismerem a pontos magyar fordítást.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20163) zileut


zileut
tag

Az Opera Mail-ben be lehet állítani, hogy az beérkező leveleknél valamiféle hangjelzés is legyen?
Előre is kösz!

(#20164) atillaahun


atillaahun
veterán

Egy fülön jobb gombbal kattintva, majd Rendezés-t választva, az ott megjelenő dolgokat nem lehet valahogy gyors gombokra vagy mozdulatokra berakni? A függőleges meg a vízszintes elrendezés lenne nekem a lényeg. :U

(#20165) Penge_4 válasza atillaahun (#20164) üzenetére


Penge_4
veterán

Vertikálisan: Shift+F6
Horizontálisan: Alt+F6
Maximalizálás: Ctrl+Shift+F5

Ezek az eredeti 9.2x kompatibilis billentyűparancsokban voltak, ezeket szoktam használni is, de bármilyen sajátot beállíthatsz nekik itt: Ctrl+F12->Advanced->Shortcuts

(#20166) Orlin


Orlin
addikt

Hmmm érdekes nekem a Next frissülni akart,(frissült is lehet) de sem a desktop team oldalon nincs nyoma új Operábak sem a verzió nem frissült :D

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#20167) Sly-1


Sly-1
tag

Hali!

Itt az uj developer ag az operanal, az Opera 17 szerepeben!

[link]

Lassan vege a nyarnak, igy felgyorsul a fejlesztes nem sokara...

Van mar benne egy kezdetleges Bookmark Bar annak akinek szuksege lenne ra.
Flags-nel kell bekapcsolni (Quick Access Bar), de meg nem mukodik elmeletileg...

[ Szerkesztve ]

(#20168) fatal` válasza Sly-1 (#20167) üzenetére


fatal`
titán

Még nem működik, ahogy a smooth scroll sem. :) Ellenben legalább gyárilag jól működik a pin tab, nem úgy, mint chromeban. Nem lehet bezárni középső klikkel sem.

(#20169) Orlin


Orlin
addikt

Alakul :)
Be lehet állítani már a start oldalt is :C

Valamint a napokban találtam pár kiterjesztést ami másnak is hasznos lehet:

Favourite Sites

Egészen igényesen néz ki és akár ki is válthatja a mappába zsufólósdit.Gondolom még fejlesztik,hogy több "csoportot" is létre lehessen hozni.
[link]

Search in YouTube

Hasznos lehet ha egyből a youtube-on akarunk keresni.Jobb klikk és ennyi :)

[link]

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#20170) dqdb


dqdb
Topikgazda

Mókás, hogy meg sem említik a changelogban, hogy engedélyezték a declarativeWebRequest és declarativeContent API használatát :)

Hangosan gondolkozás: lehet készíteni egy olyan toolt, ami az O12-féle urlfilter.ini fájlból egy JS fájlt készít, köré kell rakni egy minimalista kiterjesztést, ami a szabályokat a declarativeWebRequest API-n keresztül regisztrálja. Ezzel a régi működést lehet elérni úgy, hogy
1. nem kell a háttérben folyamatosan futnia a kiterjesztésnek egy külön folyamatban erőforrást pocsékolva
2. a szabályok értelmezését natív kód hajtja végre

Ha szükség van a jobb klikk > Block Content menüpontra, akkor az első pont ugrik, de a második továbbra is áll.

Ha engedélyezik a fileSystem API-t is egyszer, akkor egy külön tool nélküli önjáró kiterjesztéssel megoldható a régi tartalomblokkolás.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20171) fatal` válasza dqdb (#20170) üzenetére


fatal`
titán

"Ha engedélyezik a fileSystem API-t is egyszer, akkor egy külön tool nélküli önjáró kiterjesztéssel megoldható a régi tartalomblokkolás."

Kérdés, hogy van-e rá szükség. Ha jól tudom az adblock plus chrome kiegje kompatibilis az O15-16-17-tel, és lényegesen többet tud, mint a régi, Operás tartalomblokkoló.

(#20172) dqdb válasza fatal` (#20171) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Mint lehetőséget vetettem fel, amúgy egyetértek veled.

"Any chance of Opera Interigated Mail - Returns? PLEEEEAAAAASSSSEEE!"
"Not in this and another year, afaik. Rather, never."

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20173) Penge_4 válasza Orlin (#20169) üzenetére


Penge_4
veterán

Az első mivel jobb, mint a Speed Dial? Mert szerintem baromság. Ott is megadhatod a kedvenc oldalaidat és az legalább szép.

A második meg no comment. Szánalmas ágyúval verébre módszer, amit itt már ki is fejtettem.

(#20170) dqdb: És ez a generált JS mennyivel fog több erőforrást zabálni a RegExp miatt, mint a régi, jól bevált maszkos módszer?

"Ha szükség van a jobb klikk > Block Content menüpontra, akkor az első pont ugrik, de a második továbbra is áll."

Nem lenne, ha normálisan megcsinálnák a DevTools-t és ki lehetne másolni a CSS útvonalakat is, nem csak az Xpath-ot.

"Ha engedélyezik a fileSystem API-t is egyszer, akkor egy külön tool nélküli önjáró kiterjesztéssel megoldható a régi tartalomblokkolás."

A beta.html5test.com szerint már engedélyezve van. Nem lehet, hogy valami kapcsoló alatt van elrejtve? Experimental WebKit features vagy Experimental Extensions, vagy hasonló?

(#20171) hunfatal: "és lényegesen többet tud, mint a régi, Operás tartalomblokkoló."

Annyival nem, amennyivel többet zabál. 150-200 körül önmagában.

(#20174) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Sziasztok!

15.0 Operával hogyan tudom megoldani, hogy kezdőlapként ne az utoljára böngészett oldalt hozza be, hanem a gyorshívót?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#20175) fatal` válasza Penge_4 (#20173) üzenetére


fatal`
titán

"Annyival nem, amennyivel többet zabál. 150-200 körül önmagában."

Ez rajtad kívül nem sok embert érdekel. Mellesleg ez bőven túlzás és legalább van fehérlista.

(#20176) Orlin válasza Bjørgersson (#20174) üzenetére


Orlin
addikt

Úgy tudom sehogy még.

penge!
Még szerencse,hogy nem te szabod meg,hogy milyen kiterjesztések legyenek...

Abba nem mennék bele,hogy számomra miért jó stb.De é használni fogom mindkettőt mert számomra hasznos és azért osztottam meg mert lehet másnak is. :)

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#20177) LonGleY válasza Orlin (#20176) üzenetére


LonGleY
veterán

Nem, nem az.

(#20178) dqdb válasza Bjørgersson (#20174) üzenetére


dqdb
Topikgazda

O15 és O16 alatt így lehet, az O17 már tartalmaz rá beállítási lehetőséget. Az O12-ben indulásor megjeleníthető ablak nem létezik, az ezt firtató kérdésre még nem érkezett válasz az Opera fejlesztőitől.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20179) Bjørgersson válasza dqdb (#20178) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Köszi! Azért érdekes, hogy egy ilyen beállítást csak úgy kihagynak belőle..

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#20180) Sk8erPeter válasza Penge_4 (#20127) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Mivel alul mutatja, így nem tartottam szükségét, hogy ott a szerkeszthetetlen computed styles-ban is mutassa."
Azt hittem, a korábbi részletes kifejtés alapján ez egyértelmű, de nem az a lényeg, hogy szerkeszthető vagy sem. A Chrome fejlesztői paneljében a stílusok a Computed Styles-nál betűrendben, szétbontva látszanak, ha lenyitod a definiált stílusokat, láthatod, hogy melyik fájlokban, melyik sorban meghatározott CSS-szabályok vonatkoznak rá, és pontosan hogyan történik ezek felülbírálása, melyik jut érvényre (áthúzva látszik a másik fájlban lévő meghatározás is, de a lényeg, hogy lehet tudni róla, hogy ott is definiálva van az elemre vonatkozó másik szabály, amit esetleg felülbírált az utána következő). Ez alul nagyon nem így látszik (ergo a Dragonfly-ban ez nem elérhető), hanem a definiálás sorrendjében, blokkokra szétbontva (például attól függően, hogy két különböző helyen definiált stílus vonatkozik egy elemre), ezzel sokat adott esetben nem lehet kezdeni, el kell kezdeni görgetni és keresgélni, hogyan is történt a stílus felülbírálása. Tudom, hogy nem nagyon hajlasz a Dragonfly alternatíváinak elfogadására, de hidd el, nagyon hasznos tud lenni ez (ami szintén nincs sajnos Dragonfly-ban). Ilyen lehetőség egyébként a Firebugban is van régóta...

"Úgy, hogy Dragonfly-ban van expand shorthands toggle, míg Chrome-ban azt kapod, amit a fejlesztők megálmodtak neked, nincs opciód."
Ez úgy, ahogy van, f@szság. Nem is értem, hogy nem fedezed fel az ellentmondást abban, amit állítasz. Pont ezelőtt eggyel magyaráztam el, hogy a Dragonfly helyetted okoskodik, megmondja, hogy márpedig ő átállítja a padding:5px 5px 5px 5px; stílusdefiníciódat padding:5px-re, és kész, aztán majd esetleg szétbonthatod az ÖSSZES helyen az expanddel, de az már teljesen más, mint amit beírtál eredetileg, ahelyett, hogy azt csinálná, amit mondtál neki: a Chrome fejlesztőpanelje pontosan ezt csinálja, nem akar helyettem gondolkodni, összevonni shortcutba, megmarad egyszerűen padding:5px 5px 5px 5px;-nek az, amit így beírtam, és ezzel elégedett lehetek; mert ha valahonnan például copy-paste-elek, és azt akarom, hogy ez a stílusdefiníció így is maradjon, és ne alakítgassa át önkényesen valamilyen módon (ahogy a Dragonfly teszi, vedd már észre!), vagy ha nekem épp így tetszik, mert olyan hangulatom van, vagy ez a preferenciám, akkor engem ne bírálgasson már felül.
Pont az Opera Dragonflynak ezt a hülyeségét kellene utálnod, ha már állítólag nem szereted, ha egy alkalmazás helyetted okoskodik... :N

"Ezt nem értem. Eddig akárhány helyen ganéztam a CSS-t, mindenhol volt element.style a Dragonfly-ban is az ID és Class nélküli tageknél."
Hát azt nem tudom, hogy csináltad, vagy nem kevered-e inkább, mert eddig nem volt, többek közt pont ez volt, amit nagyon utáltam mindig is a Dragonflyban azontúl, hogy csak egyetlen példányban indítható.

"Duplaklikkre megnyitja a HTML formátumú szerkesztést. Utána duplaklikk a tag <> közötti betűin és kijelöli az egész taget."
De könyörgöm, a zárótaget nem változtattad meg ezzel még mindig... :W

"A nyitó tag szerkesztésénél valóban megváltozik a zárótag is, de a zárótaget nem tudod szerkeszteni."
Hogyne tudnád már szerkeszteni, megnyitod HTML-szerkesztés-módban, és átírod...

Sk8erPeter

(#20181) Sk8erPeter válasza dqdb (#20134) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"DNA-8751 - Disappearing text in Google search"
:DDD Ez mi volt? :D Beírtál a keresőbe valamit, és eltűnt a szöveg? :D Azért az kemény.

Tetszetős viszont, hogy az Opera értelmes üzemmódba kapcsolt mostanság, és normálisan kommunikálnak a felhasználóikkal, nem demagóg f@szkalapok módjára.

Sk8erPeter

(#20182) Sk8erPeter válasza Penge_4 (#20135) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Tök jó ez a natív UserJS/UserCSS megoldás."
Milyen natív UserJS/UserCSS? :F Nem az új, Opera >=15-ről beszélünk már egy ideje?

Sk8erPeter

(#20183) Sk8erPeter válasza dqdb (#20136) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Ezt olvasd el, így a jövőben könnyebb lesz olyan specifikációkat megértened, ahol formalizálják a szabályokat, mint a content_script blokknál."
Jót linkeltél neki... :DDD Nem hiszem, hogy van olyan személy, aki egyáltalán nem érti a JSON-t, és pont ettől a formalizált szövegtől értené meg... :N

Sk8erPeter

(#20184) Sk8erPeter válasza Penge_4 (#20137) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Amúgy meg régen a scripteket is jobban megírták, hogy magában a scriptben írt át az ember boolean meg integer értékeket a kikommentelt dokumentáció alapján, de mivel ezeket a kiegészítőket úgy tervezték, hogy a beállítások oldalon lehessen elvégezni a beállításokat, kétlem, hogy ilyen szépen lenne a kód megvalósítva."
Óóóó, a réééégi jóóó dóóóógook.... :D :W Hagyjuk már ezt a blablát. :DDD (Mostanában úgy sírod vissza a régi dolgokat, mint valami megkeseredett nyugdíjas. Nyilván van egy csomó minden, ami miatt érdemes sírni, de könyörgöm, azért mindenbe ne magyarázzunk már bele ilyeneket...) Valóban remek lenne, ha egy egyszerű átállításhoz szkriptfájlokat kéne buzerálnia mindenkinek, ahelyett, hogy lenne egy tisztességes beállítási lehetőség kezelhető grafikus felületen...
De ez, hogy "régen a scripteket is jobban megírták", egyszerű bullshit, régen is olyan undorító hányadék tákolmány kódok születtek, hogy rossz volt nézni. Ahogy a net is tele van gyökérségekkel. Manapság legalább már vannnak olyan fórumok, mint a stackoverflow, ahol az egetverő butaságok nagyobb eséllyel kiszűrődnek, legalább van esély arra, hogy a gyökér kódok fikázásának nyoma és hatása legyen. Szóval ez az idézett állítás egyszerűen hülyeség, sorry.

====================

(#20139) dqdb :

"A fejlesztés nem arról szól, hogy mindent tudsz fejből, hanem arról, hogy amit napi rutinnal használsz, azt tudod fejből, amit ritkábban, annak tudod, hogyan tudod gyorsan elérni/hol van a leírása, amit szinte soha, azt meg tudod fogalmazni angolul, és gyorsan meg is tudod találni a Google-Bing párossal. 30-40 MSDN fül, 4-5 Stack Overflow fül, 2-3 CodeProject fül, pár fejlesztői blog, további 15-20 fülön későbbi olvasásra félrerakott érdekesség, így néz ki nálam tipikusan a munkahelyi Opera profil."
Ezzel teljes mértékben egyetértek.

Használd a szerkesztés funkciót 5 percen belül illetve egy hsz-en belül nyugodtan címezehetsz másoknak is mondanivalót.

[ Módosította: Qru ]

Sk8erPeter

(#20185) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Sk8erPeter légy szíves használd a szerkesztés gombot!

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#20186) fatal` válasza philoxenia (#20185) üzenetére


fatal`
titán

Különböző hozzászólásokra válaszolt, tudtommal ilyenkor nem feltétlen kell összefűzni a kommenteket, legalábbis a javítsuk a prohardvert topicban nemrég volt szó erről.

(#20187) Armahun


Armahun
addikt

Akinek nem tetszik az új, az használhatja a régit ugye.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#20188) fatal` válasza Armahun (#20187) üzenetére


fatal`
titán

A MEGA sosem működött a régi Operával (amikor még nem létezett az új, akkor sem).

(#20189) Sk8erPeter válasza philoxenia (#20185) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Tisztelettel megjegyzem, hogy ez azért meglehetősen vicces, hogy ebben mennyire változtatgatjátok személyenként újból és újból a moderátori állásfoglalást. Legutóbb a "Javítsuk a Prohardvert!" topicban pontosan arról beszélgettünk, hogy régen állandóan mindenkire rászóltak a moderátorok amiatt, hogy írjanak inkább egyetlen áttekinthetetlen óriáshsz.-t, ahelyett, hogy külön címeznék, VÁLASZKÉNT annak, akinek a hsz. szól, épp a visszakövethetőség miatt, de mostanában szerencsére változott a dolog, és erre jössz, és bebizonyítod, hogy mégsem így van. Legalább egyszer áruljátok már el nekem kérlek, mert komolyan érdekel, hogy miért jobb az, hogy születik egyetlen gigantikus hsz., amiben a válasznak az előzménye a Prohardver jelenlegi kialakítása miatt nem visszakereshető, csak ha külön linkelem a hsz.-t (abban az ominózus gigahsz.-ben), és ráadásul még maga a hsz. nehezen is áttekinthető? Nem bírja el az adatbázis? (Nyilván de.) Netán az a plusz ~70px zavaró? Vagy mondjuk egy láthatóan PH!-függőt, a szabályokkal tisztában lévő felhasználót vádolnátok hsz.-gyűjtögetési céllal?
Utóbbira: a külön hsz.-ekben mindenkinek írtam valami érdeminek szánt kommentárt, vagy épp rákérdeztem valami fontosra, nem csak valami odaböffentés szerepelt bennük. Eleve feltételezhetitek, hogy ennyi ittlét után - meg egyébként sem motivál - nagyon nem a rangvadászat a célom. Ezenkívül az alapelvekben egész pontosan ez szerepel: "Egy hozzászólásra mindig a Válasz linkkel írj, hogy mindenki láthassa mire és kinek válaszoltál. Ha 1-2 szavas választ szeretnél adni több hozzászólásra is, akkor próbáld meg egy hozzászólásba összegyűjteni a mondanivalódat."
Nos, az első kiemelt rész épp azt támasztja alá, amit én alkalmaztam (egyértelműen követhető, mire és kinek válaszoltam), a második kiemelt rész pedig nem áll fenn, mivel nem 1-2 szó szerepelt a válaszokban. Ergo ez alapján pont a szabályok figyelmen kívül hagyásával történt jelen esetben a moderáció. Tényleg érdekelne, ilyen dolog miatt minek kell fegyelmezgetni adott topicok aktív látogatóit, fenntartóit (értsd: akik miatt pöröghet a topic)? Pont az ilyen figyelmeztetgetések miatt sokan elkövetik azt a hibát is, hogy amennyiben egy hsz.-re még a szerkesztési időn belül érkezik még válasz, akkor az előző hsz.-ükbe passzírozzák a válaszukat, így az nagyon könnyen elsikkadhat, fel sem tűnik adott esetben annak, akinek címezték a választ (vagy csak jóval később). Igaz, a topic aktív látogatói között van olyan, aki hangot emelt a külön címzett hsz.-ek ellen épp a "Javítsuk a Prohardvert!"-topicban (nevet nyilván nem említek), így feltételezhető, hogy ő szólt az ügyben, de ez most teljesen mellékes.
Bocsánat, hogy ide írtam a választ, de ez a topic publikus, így legalább más is "tanulhat" az esetből, hogy mi az oka az ilyenek miatt történő moderációnak.

Szerk.:
(#20186) hunfatal :
Köszi, hogy Te is megemlítetted! Na, például amikor kb. ennyit írok válaszként, akkor megértem, hogy emiatt nem kell külön hsz., de más esetben teljesen logikátlan a fentival kapcsolatos moderáció.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#20190) LonGleY válasza Sk8erPeter (#20189) üzenetére


LonGleY
veterán

Engem sem zavart, hisz nekem is így átlátható, és mobilon is így könnyebb olvasni! Nagy ritkán én is bevetem.

[ Szerkesztve ]

(#20191) fatal` válasza Sk8erPeter (#20189) üzenetére


fatal`
titán

Azért említettem meg, mert régen nekem is szóltak emiatt, viszont már többször olvastam, hogy nincs gond evvel (más moderátor).

Aztán ott van még az is, hogy mobilon nem olyan egyszerű összefűzögetni a hozzászólásokat.

A szerkesztés miatt meg külön utálom, amikor egy későbbi hozzászólásra egy korábbiban válaszolnak, teljesen követhetetlen.

Ha meg az előzményt is elolvasnám (mert pl. régi kommentre válaszol valaki és már nem emlékszem), akkor meg külön jó, ha külön válasz van, mert kattintható az előzmény, ellentétben az összefűzött kommentekkel, amikor nekem kell írogatni a címsorba, hogy az előzményt el tudjam olvasni rendesen.

Itt jegyezném meg, hogy szerintem, aki rangvadászat miatt nem szerkeszt, az meg fogja várni az 5 percet és utána fog válaszolni a következő kommentre.

[ Szerkesztve ]

(#20192) Sk8erPeter válasza LonGleY (#20190) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Örülök, hogy nem csak én látom így a helyzetet, hanem ti is hunfatallal (és még egy páran vannak így ezzel a többszázezer júzerből). Az egészben a vicc az, hogy egy valóban tök felesleges moderálásból lett több, a topic szempontjából tök felesleges offolós hsz., amivel sokkal több problémája lehet annak, aki "köpött", meg a moderátoroknak is, szóval valóban remekül elérte a célját a fegyelmezés... :D

(#20191) hunfatal :
most direkt egybeírom az előző hsz.-emmel, nehogy kapjam a savazást megint valami kedves moditól... :D
Teljesen egyetértek az általad is leírt szempontokkal.
Röviden összefoglalva tehát a fenti moderációval kapcsolatos valóban rettentő meggyőző szempontokat (tehát ami mellett a moderáció kiáll hibásan): átláthatatlanság, technikai problémák mobilon, előzmények visszakövethetetlensége, fórumok elrondítása (a gigantikus, több címzettnek szóló, kényszeresen egybef×sott hsz. gusztustalansága), a(z adott esetben láthatóan addikt) felhasználók tök felesleges szekálása, szimpla hangulatrontás. Előny? Hacsak nem valóban 1-2 szavas válaszokról van szó (amit az alapelvek említenek), akkor nem tudok ilyenről egyáltalán.
Majd azért erre a kedves óvóbácsikhoz rohanó illető igazán reagálhatna, ha ezt olvassa, és van egy kis vér a pucájában.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#20193) chab7 válasza Sk8erPeter (#20192) üzenetére


chab7
addikt

Én is egyetértek veletek, totál baromság ez az összevonósdi. Sokszor én is lemaradok valamiről amit előttem szerkesztettek. Persze alkalmazom is, mert "belénkverték" de visszakövethetőbb egy beszélgetésfolyamat ha a "válasza erre" útvonalon visszakattintgathatjuk a beszélgetést.

És hogy ne csak off-al toljam tovább a szekeret:

Mikor lesz már linuxos opera 15 :W (már kipróbálnám mert folyton csak olvasok róla)

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#20194) fatal` válasza chab7 (#20193) üzenetére


fatal`
titán

15 szerintem soha :D Talán majd 18.

(#20195) chab7 válasza fatal` (#20194) üzenetére


chab7
addikt

Akkor 18, úgy értettem ennek az új "csoda" operának linuxos változata. :DDD

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#20196) ottoyes válasza Sk8erPeter (#20192) üzenetére


ottoyes
senior tag

Ne mérgelődj,én is így látom..na ez pont olyan semmilyen hsz..ezért inkább csak olvasok.

Ottoyes

(#20197) B@ldrick


B@ldrick
aktív tag

Üdv. Még nem állítható be valahogy - mondjuk a 17-nél - hogy a gyorsítótár ne a lemezre hanem memóriába menjen? Köszi.

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌Ubuntu • OpenMediaVault • XPEnology ▌

(#20198) whiskeys


whiskeys
őstag

annyit szivtam az operával, hogy chrome lett felrakva helyette.

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#20199) dqdb


dqdb
Topikgazda

Mókás 12.16 probléma: az egyik hordozható telepítésemben ha a címmezőbe első karakterként kis h betűt írok be, akkor azonnal összeomlik a böngésző. Ha második vagy sokadik karakter a h, vagy nagy H, vagy az abc bármely másik betűjével kezdem (igen, mindet kipróbáltam ...), akkor minden rendben van, de a kis h betűre bármikor reprodukálhatóan elszáll ez a profil :)

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20200) fatal` válasza dqdb (#20199) üzenetére


fatal`
titán

Nincs h betűre beállítva valami kereső, ami az instant miatt valamiért omlasztja?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.