Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12001) Penge_4 válasza vv5204 (#11999) üzenetére


Penge_4
veterán

Ismert bug.

(#12002) vv5204 válasza Penge_4 (#12001) üzenetére


vv5204
senior tag

Ennek örülök. Örülök?
Minden rosszban van valami jó. Minden rosszban? :)

(#12003) Pano válasza Penge_4 (#11995) üzenetére


Pano
addikt

Egyszer kell átvinni, mivel Firefoxban alapból ki is írja a jelszavakat annyira nem nagy dolog szerintem, ha tényleg át akarsz állni.

Erre gondoltam én is és kezdtem el. Csak hát iszonyat sok jelszó van, nem olyan egyszerű :)
Amúgy mint ha úgy láttam volna, hogy az Opera a jelszavakat nem szinkronizálja, jól láttam?

(#12004) Penge_4 válasza Pano (#12003) üzenetére


Penge_4
veterán

Egyelőre nem, de 11-ben megnyílt a Link API, szóval csak idő kérdése, hogy valaki írjon mindent szinkronizáló alkalmazást, ami ráadásul kompatibilis lehet az XMarks-szal, a Google-val és bármivel, amivel a készítője kompatibilissé tette.

(#12005) Pano válasza Penge_4 (#12004) üzenetére


Pano
addikt

Értem, köszi szépen!
Még egy kérdés: Milyen urlfiltert érdemes manapság használni, vagy ezt az adblock++.css-t?

(#12006) F34R válasza Pano (#12005) üzenetére


F34R
nagyúr

Vagy NoAds

egyébként erősen ajánlott

(#12007) Penge_4 válasza Pano (#12005) üzenetére


Penge_4
veterán

A kettő nem fedi 100%-ban egymást.

Az urlfilterrel
domaineket (például: *.adverticum.*)
webcímeket (például: *facebook.*/plugins/widgets/like.php*
vagy közvetlen képeket, scripteket, stb.-t (például: http://www.example.com/banners/idegesitobanner.gif)

tudsz blokkolni.A hosts fájlhoz hasonlóan teljesen blokkol, nem csak elrejt. Viszont hátránya, hogy
1: Nincs fehérlista, tehát ha például blokkolod a doubleclick.net domaint, akkor nem tudsz anélkül Trailereket nézni az IMDb-n, hogy ott ne kapcsolnád ki oldalspecifikusan a teljes gyári tartalomblokkolót, akkor viszont ott minden reklám megjelenik, mivel az egész www.imdb.com domain alatt ki van kapcsolva.

2: Gyakran teszik a reklámbannereket fix szélességű DIV-ekbe, ami azt jelenti, hogy ha blokkolod a bannert ott marad a helyén egy üres fehér négyzet.

Ezt kiegészítendő készültek olyanok, mint

block-external UserJS: Ez a külső scripteket blokkolja. A külső scriptek 99%-a reklám, vagy valamilyen statisztikai script, amik szükségtelenek az oldal működéséhez. Viszont van, ahol külső domainekről hívja be az oldal a saját scriptjeit, ilyenkor gondot okozhat. A népszerűbb oldalak (Facebook, Gmail, Twitter, MySpace, stb.) alapból benne vannak a fehérlistában, amit te is bővíthetsz, viszont ha túlzottan "webkettes életet élsz", akkor minden második kedvenc oldaladon gyárthatod hozzá a fehérlistát. Ha viszont inkább hírportálokat olvasol, vagy ilyesmi, akkor erősen ajánlott.

Adblock+: Ez Opera 10.60 fölött érvényét vesztette. Volt hozzá egy kis .exe is, de ez nem települt sehova, vagy ilyesmi, csak arra szolgált, hogy mivel a JavaScript nem tud írni a fájlrendszerbe, ez a bináris bele tudja írni az általad felvett szabályokat az Adblock+.css fájlba, hogy neked ne kelljen értened a CSS-hez, hogy tudd bővíteni.

Volt hozzá egy harmadik fájl, egy adblock.js, ami pedig arra szolgált, hogy értelmezze a CSS-ben megadott szabályokat, ugyanis oldalspecifikus szabályok voltak. Tehát például:
HTML[class="www.w3schools.com"]>BODY>CENTER>TABLE>TBODY>TR>TD[align="center"]>DIV

Ez a www.w3schools.com hiánya esetén komoly problémákat okozhat, mert konkrétan nincs speciális ID vagy Class, ami által behatárolod, tehát például egy weboldalon lehet, hogy a teljes tartalmat eltünteti. Ezt megelőzendő került bele az oldal, így csak azon az egyetlen oldalon alkalmazódik a szabály.

De például egy AdBanner DIV Class-t nyugodtan tilthatsz egy általános CSS-ben is a display: none !important; tulajdonsággal.

NoAds: Az Opera 10.60-tól a Local Storage kibővült egy úgynevezett UserScripts Storage funkcióval, amivel különböző userJS-ek tárolhatnak információkat. Ez a cucc ötvözi az Adblock+-t (ezúttal .exe, különálló userJS és különálló CSS nélkül), valamint a block-externalt és harmadik funkciója, hogy képes importálni a Firefoxos Adblock Plus-hoz tartozó filterlistákat.

Hátránya, hogy Local Storage, tehát az exportálás körülményes és ha előzeteseket használsz, akkor nem is túl stabil.

De ha értesz valamennyit a webfejlesztéshez, akkor mindenképp ezt ajánlom, mivel a felvett szabályokat a UserJS megléte esetén (amely magában foglalja a korábbi adblock.js funkcióját is) tárolhatod felvett szabályokat, így nem vesznek el, valamint a JS-be közvetlenül beleszerkesztheted a domaineket, amelyeket fehérlistára kívánsz tenni.

Figyelem!

Ez nem egyenlő az urlfilterrel, mivel CSS, illetve JavaScript alapon működik, így a scripteket és a statikus útvonallal rendelkező tartalmakat RegExp-pel kiütheted, viszont a CSS része (tehát a DIV-es blokkolás) csak elrejti a DIV-eket, nem blokkolja.

A képek így nem töltődnek be, de a scriptek és a beépülők igen. Tehát először blokkold a DIV tartalmát, aztán ha ott marad az üres DIV és zavar, akkor használd a NoAds-ot, hogy eltüntesd az utána maradt üres helyet.

(#12008) Pano válasza Penge_4 (#12007) üzenetére


Pano
addikt

köszi a kimerítő választ :)

(#12009) Schanyee


Schanyee
senior tag

Helo

Történt egy kis baleset. Véletlenül kitöröltem a profilomat, meg a leveleimet. Sikerült visszahozzam a leveleimet, meg a könyvjelzőket, meg az előzményeket. A jelszókat sajnos nem, de hát ez van. Ami viszont probléma, az egyik, hogy elfelejtette a magyar helyesírásellenőrzést, de annyira, hogy a szótárak hozzáadása és törlése listában semmilyen nyelv nem jelenik meg.

A másik, hogy véletlenül megjelenítettem a menüsort és ezzel eltűnt a piros opera gomb, cserébe van menü. Ezt hogyan lehet visszatenni, hogy ne legyen menüsor, csak az opera gomb?

(#12010) Schanyee válasza Schanyee (#12009) üzenetére


Schanyee
senior tag

Lejárt az időlimit, a menüsávot eltűntettem, de még mindig nem tökéletes: nem csak egy sima opera logó van ott, hanem oda is van írva mellé, hogy menü, na még azt szeretném eltűntetni :D

(#12011) F34R


F34R
nagyúr

Sziasztok

Újra elővettem az Operát egy kis pihenő után:)
Szükségem lenne néhány dologra :urlfilter, wot, noads ezeket már megoldottam
Viszont mosz jönnek a problémák: Mivel elég széles az a skála , ami hozzátartozik az internetezési szokásaimhoz , a sima Opera már nem tudja ellátni.
Észrevételek : eggyes IPB fórummotornál nem képes autómatikusan beléptetni ha lenyomod a bill.kombinációt (A mező üres marad és érvénytelen jelszó/felhasználó utal többszöri próbálkozásra is :(
Szükség lenne még egy letöltésvezérlőre is mert (hotfile, fileserve, filesonic és társai a "trendi"
fájlmegosztók 10-15%-al lassabban jönnek mint Firefoxnál.) Használtam Oget-t , de mikor jobb klikk letöltés Oget-re megyek csak html-t tölt le a .rar helyett , egyszóval vmi olyasmi megoldás kellene hogy amikor én akarom akkor a választott vezérlő 100%-ban ugyanazt tudja mint a böngészős megfelelője ( az általam írt eset 70%-ot ha tud )

*Lehetséges olyan dolog., hogy a nyitott weboldalakat tab-ról mentem könyvjelzőbe (mittudomén 20 nyitott tabot is?)

Opera 10.63 stabil

Köci :D

[ Szerkesztve ]

(#12012) fatal` válasza Schanyee (#12010) üzenetére


fatal`
titán

Az új buildekben mindben oda van írva hogy menu, ha nincs akkor az maximum valamelyik skin lehet.

(#12013) fatal` válasza F34R (#12011) üzenetére


fatal`
titán

"Szükség lenne még egy letöltésvezérlőre is mert (hotfile, fileserve, filesonic és társai a "trendi""

JDownloader

(#12014) Penge_4 válasza F34R (#12011) üzenetére


Penge_4
veterán

IPB-nél beléptet, a hiba nálad van.

Letöltésre: [link] - Ezzel még tökölni sem kell, mert beírod a captcha-t előre, majd a script végigpörgeti magának a 30 percet és elindítja a letöltést. Sajnos csak egyet lehet betárazni, mivel lejár az a rohadt session. ;]

Nem jönnek lassabban, csak az Opera átlagol a letöltésvezérlők meg ugrálnak. Ha nem hiszed próbáld ki stopperrel.

oGet helyett használj JDownloadert.

Könyvjelzőkezelőben (Ctrl+Alt+B vagy Ctrl+Shift+B) jobbklikk->Bookmark all opened webpages

[ Szerkesztve ]

(#12015) Penge_4 válasza Schanyee (#12009) üzenetére


Penge_4
veterán

- Húzd újra az egész böngészőt, akkor csinál egy dictionaries könyvtárat a profilodban és benne egy dictionaries.xml fájllal.

- Jobbklikk->Testreszabás->Megjelenés->Stílus->Csak gombképek

(#12016) dqdb válasza Penge_4 (#12015) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Vagy éppen törölnie kell a dictionaries.xml-t, ha nulla byte hosszú, vagy sérült. Ezután frissítéseket kell keresni (még akkor is, ha tudod, hogy nem lesz), majd ezután lehet próbálkozni ismét a szótárak hozzáadásával.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#12017) AtHoS válasza fatal` (#12012) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Vagy esetleg:

- jobb klikk a nagy O-n, majd Appearance/Megjelenés
- a feljövő ablak középső részén a style/stílus értékét átállítja Images only/Csak kép -re

read-only mode on the forum

(#12018) Schanyee válasza Penge_4 (#12015) üzenetére


Schanyee
senior tag

Így már jó a gomb.

A dictionaries megoldást pedig kipróbálom ha lesz időm.

Kösz, mindenkinek aki írt!

(#12019) F34R válasza Penge_4 (#12014) üzenetére


F34R
nagyúr

IPB 3-s nál nem csinálja a régebbieknél jó, JD-t nem szeretem javas-lassú és nem minden működik benne , Stopper megvolt sajnos többször lefutottam ezt a kört , főleg fileserve-nél és mediafire-n :(
session-ra meg ott a reconnect :D

Szóval majd megbírkózok velük

(#12020) brd


brd
nagyúr

Ezen az oldalon a "SIDE MENU" (bal oldalon, függőlegesen) vajon miért nem működik Operával (több verzióval is próbáltam)?

The only real valuable thing is intuition.

(#12021) dqdb válasza brd (#12020) üzenetére


dqdb
Topikgazda

/*
Copyright © MaXimuS 2002, All Rights Reserved.
Site: http://maximus.ravecore.com
E-mail: maximusforever@hotmail.com
Script: Static Slide Menu
Version: 6.6 Build 34
*/

NS6=(document.getElementById&&!document.all)
IE=(document.all);IE4=(document.all&&!document.getElementById)
NS=(navigator.appName=="Netscape" && navigator.appVersion.charAt(0)=="4")
OP=(navigator.userAgent.indexOf('Opera')>-1)

A kiemelt részek alapján én inkább azt mondanám, csoda, hogy megy egyáltalán valamelyik böngészőben ;]

A kódot végignézve browserfüggő gányolás az egész kód. Átírva a fenti érzékelést úgy, hogy az OP változó kivételével mindegyiket false-ra állítom át, azt pedig true-ra, akkor ugyan a látványos sliding hatás elmarad, cserébe a menü látszódni fog.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#12022) Pierre75


Pierre75
senior tag

Van egy öregecske OS-em, amit újratelepítek. Azt tudom, hogy a könyvjelzőket a bookmarks.adr-ban tárolja az Opera, de a jelszavakra elég a wand.dat mentése vagy mást is kellene?

[ Szerkesztve ]

(#12023) AtHoS válasza Pierre75 (#12022) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Az első hozzászólásban elég sok okosság van, köztük ez is:
Bővebben az Operás profilokról, hogy melyik fájl mit tárol, mit célszerű menteni és mit nem.

read-only mode on the forum

(#12024) Ombi5


Ombi5
őstag

Megtudom adni opera alatt,h a gyorsitotar konyvtar (cache) masik meghajton helyezkedjen el es ott dolgozzon?

(#12025) brd válasza Ombi5 (#12024) üzenetére


brd
nagyúr

Bemásolod címsorba: opera:config#UserPrefs|CacheDirectory4

dqdb: Köszönöm! Ezeket hol tudod állítgatni így, ahogy mondod?

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#12026) dqdb válasza brd (#12025) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Egy dedikált user JS-sel például megoldható, amelyik a BeforeScript eseményre rátapadva megdolgozza a scriptet.

Én a következőt műveltem (ideiglenes megoldás):
1. elmentem az oldalra
2. megnyitottam a középső frame-et külön fülön [link]
3. infó panelen megnéztem az oldal által betöltött külső JS-eket, rákattintottam a másodikra [link]
4. áttúrtam a forrást, majd felül Apply Changes gomb
5. ezután visszamentem az eredeti oldalra, és újratöltöttem

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#12027) dqdb válasza dqdb (#12026) üzenetére


dqdb
Topikgazda

// ==UserScript==
// @include http://www.descent2.de/*
// ==/UserScript==

opera.addEventListener(
"BeforeExternalScript",
function (e)
{
if (e.element.src != "http://www.descent2.de/scripts/ssm.js")
return;

opera.defineMagicVariable("NS6", function (curVal) { return false; }, function (newVal) { });
opera.defineMagicVariable("IE", function (curVal) { return false; }, function (newVal) { });
opera.defineMagicVariable("NS", function (curVal) { return false; }, function (newVal) { });
opera.defineMagicVariable("OP", function (curVal) { return true; }, function (newVal) { });
},
false);

A user JS-ek közé valami.js néven mentsd el (az a lényeg, hogy ne valami.user.js legyen a neve).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#12028) kovaax


kovaax
őstag

Továbbra is egy kalap szar az Opera nálam... Amint a képen látszik, IE-vel megy a hup, Operával nem. Ami nem látszik: miután "elakad" az Opera, onnantól kezdve semmit sem képes tölteni, míg IE és FF lazán működik... Szerintem van valami hálózati probléma, amit nem képes kezelni, hülyét kap tőle. Lehet nem szereti a proxynkat, vagy a tűzfalat, vagy a franc se tudja mit. Az "elakadás" egyébként linux alatt is megvan, csak ott ha megtalálom, hogy melyik fül akasztja meg az egészet, és azt leállítom, akkor a többit tudom folytatni. Vindóz alatt csak az Opera újraindítása segít. Azt, hogy 5-6 óra után biztosan beszarik, azt igazán linux alatt nem tudtam reprodukálni. De ez az egy fülön valami hiba megakasztja az összeset, ez linux alatt és vindóz alatt is egyformán megvan. Az otthoni linuxos "hálózatom", meg a munkahelyi vindózos annyira különböző, hogy csak az Operával lehet baj...

-=- There's no place like /home -=-

(#12029) F34R válasza kovaax (#12028) üzenetére


F34R
nagyúr

Crunchbang alatt nekem megy az oldal, lehet a Proxy- a baja

(#12030) kovaax válasza F34R (#12029) üzenetére


kovaax
őstag

Amint az látszik a képen, ugyanarról a gépről néztem egyszerre Operával és IE-vel. Bár azt tényleg nem írtam, hogy mindkettő böngésző ugyanazt a proxy-t használja.

-=- There's no place like /home -=-

(#12031) Penge_4 válasza kovaax (#12028) üzenetére


Penge_4
veterán

Ha már proxy, nem ez a baja véletlenül? (3. bekezdés 2. mondat).

(#12032) kovaax válasza Penge_4 (#12031) üzenetére


kovaax
őstag

Egy pillanatra megörültem, de aztán a proxy mesterünk azt mondta, hogy webproxynk van...

-=- There's no place like /home -=-

(#12033) fatal` válasza kovaax (#12032) üzenetére


fatal`
titán

Ilyet szarul beállított ISA okozott nekem Chromenál és Operánál régen, de a megoldásra nem emlékszem már, mert több, mint egy éve volt.

(#12034) kovaax válasza fatal` (#12033) üzenetére


kovaax
őstag

Az ISA már stimmel... :W

Mondjuk valószínűleg nem módosítanák a cég proxyját, hogy boldogan tudjak Operázni...

És a másik probléma, hogy ha valahol elakad egy fül, akkor ne akadjon el az összes? Mert ez linuxon is megvan, mondjuk ott sokkal ritkábban.

-=- There's no place like /home -=-

(#12035) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Üdv.!

Már 10.63-nál is csinálta, ezért frissítettem 11 betára, de ott is megvan ez a bug. Konkrétan a CPU konstans terheléséről lenne szó:

Fura, hogy nem mindig csinálja. Van erre valami orvosság?

[ Szerkesztve ]

sweetlou6.wordpress.com

(#12036) AtHoS válasza Sweet Lou 6 (#12035) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Flash-t használó oldalak szoktak ilyet okozni. Flash player körül kellene keresned a megoldást

read-only mode on the forum

(#12037) Sweet Lou 6 válasza AtHoS (#12036) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

már gondoltam erre, de flashblock van minden oldalon, meg linuxon amúgyis pluginwrapper van (külön folyamatban fut).

sweetlou6.wordpress.com

(#12038) Schanyee


Schanyee
senior tag

Újabb kérdésem lenne.
Mivel nem ment fel az xp, ezért win 7-em van most. A problémám pedig, hogy minden indítás előtt reklamál, hogy kellenek a rendszergazdai jogok az operának (ha nemet nyomok el se indul). Van erre valami megoldás? Már vagy 3-szor letöröltem, meg újraraktam, de semmi.

(#12039) dqdb válasza Schanyee (#12038) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Valószínűleg lejött frissítés (a 10.63-at telepítetted fel, vagy korábbi verziót?), és azt szeretné telepíteni induláskor. Hagyd neki, és legközelebb már nem fog ezzel zargatni.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#12040) brd válasza dqdb (#12026) üzenetére


brd
nagyúr

Igen, ez a 3-4-es pont érdekelne, hogy hol, miben nézed/módosítod ezeket ideiglenesen (és egyszerűen) úgy, hogy az Opera a weben lévő script helyett az általad módosítottat használja?

The only real valuable thing is intuition.

(#12041) dqdb válasza brd (#12040) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Ctrl+F3-mal behoztam az oldal forrását (ami egy oldal esetén a HTML forrás, míg CSS/JS esetén önmaga), és ott lehet szerkeszteni is a tartalmát, nem csak megnézni.

A fenti manuális megoldás ismertetése után dobtam össze az eggyel alatta lévő user JS-t (tehát vagy ideiglenesen kézzel trükközöl, vagy használod a scriptet), ami lényegében ugyanezt a módosítást végzi el a problémás JS-en.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#12042) brd válasza dqdb (#12041) üzenetére


brd
nagyúr

Jaaaaaaaa, hogy így tulajdonképpen a cache-ben lévő file-t lehet szerkeszteni, és azt is használja, ha újratöltöm az oldalt, ééééééétem'. :R

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#12043) Schanyee válasza dqdb (#12039) üzenetére


Schanyee
senior tag

A legújabbat tettem fel. A másik pedig, ha nem adom meg neki a jogokat el se indul, szóval értelemszerűen mindig az igenre kattintok, hogy megadom.

(#12044) Schanyee válasza Schanyee (#12043) üzenetére


Schanyee
senior tag

Közben rájöttem valszeg a windows volt a hibás. Feltettem egy régebbi operát, azzal nem csinálta ezt a problémát, majd frissítettem és azóta sem csinálja szerencsére.

(#12045) Sweet Lou 6 válasza Sweet Lou 6 (#12035) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Na ez a random CPU terheléses bug azóta nem jelentkezett. Már egészen megbarátkoztam vele (anno sokáig Operás voltam), csak egy dolog zavar: a Facebookon a smooth scroll elég rossz, darabokban görgeti. Ti olvastok Desktop blogot, stb.t, ezt említette már más is? Ha igen akkor ez a Carakanban bug vagy feature?

sweetlou6.wordpress.com

(#12046) Penge_4 válasza Sweet Lou 6 (#12045) üzenetére


Penge_4
veterán

Ha darabos alatt olyat értesz, mint ez, akkor igen, de nem Carakan bug, hanem CSS bug, a fixed elementek esetén szar a smooth scroll.

(#12047) Sweet Lou 6 válasza Penge_4 (#12046) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Igen, ilyesmi. Amit Te linkeltél az még lassabb, de a Facebook is hasonló.
Kösz az infót :R

sweetlou6.wordpress.com

(#12048) AtHoS


AtHoS
nagyúr

NoAds-al komplett oldalt hogyan lehet blokkolni? Lehet egyáltalán?
Ha nem lehet akkor, mivel lenne a legcélszerűbb?

pl. a www.669.hu oldalt kellene, de úgy, hogy ne is jöjjön be egyáltalán. Egyik barátom gyerekei játszogatnak rajta, aztán van ott 18+ játék is

read-only mode on the forum

(#12049) Penge_4 válasza AtHoS (#12048) üzenetére


Penge_4
veterán

Nem lehet.

Beépített urlfilter.ini De parental controlhoz javaslom olvasgass itt.

De erre az esetre a hosts fájl a legjobb.

(#12050) AtHoS válasza Penge_4 (#12049) üzenetére


AtHoS
nagyúr

"De erre az esetre a hosts fájl a legjobb"

Na ez lesz a megoldás, mivel böngészőtől független :R

read-only mode on the forum

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.