Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) yossarian válasza yossarian (#4983) üzenetére


yossarian
aktív tag

nem szokott senki se google maps-et használni? :)

(#5002) frankie!


frankie!
őstag

Korábban a jegyzeteket szabadon lehetett húzogatni, akárcsak a könyvjelzőket. Most ez miért nem működik?

(#5003) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Szerintem a legjobb böngésző persze csak Linux -alatt mondjuk Puppy -val diszt. összeállításban ha Adobe Flash animació ki van kapcsolva (van GIF animáció is monjuk csak nem használják) amúgy meg a Seamonkey.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#5004) cousin333 válasza frankie! (#5002) üzenetére


cousin333
addikt

Egyéni rendezést kell beállítani a könyvjelzőknél (is), különben maga rendezi magának :)

"We spared no expense"

(#5005) frankie! válasza cousin333 (#5004) üzenetére


frankie!
őstag

Igen, azoknál működik is, ellenben a jegyzetekkel. Itt hiányzik a legördülő view menü, ami a amott megvan. NEm tudom eddig volt-e, de eddig működött.

(#5006) Sk8erPeter válasza cousin333 (#5000) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Na, ez lehetséges.
Kellett volna írnom még egy hozzászólást, és akkor enyém lett volna az 5000.! :DDD

Wolverine: miért változtattad meg az avatarodat??? :Y :O Pedig a korábbi olyan jó volt... :U :(

Sk8erPeter

(#5007) localhost válasza Sk8erPeter (#5006) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Péter kérlek segíts, automatikus tárcsázás (adsl-ben) nem vagyok otthon: itt

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#5008) Wolverine válasza Sk8erPeter (#5006) üzenetére


Wolverine
félisten

Hosszú.

van még valakinek gondja a Gmaillel? Nem akar betöltődni... :( (ha megkerülöm a betöltőoldalt, akkor bejön, de egyébként elakad...)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#5009) localhost válasza Wolverine (#5008) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Nincs és sosem volt, illetve ma reggel azt mondta egyetlenegyszer (soha korábban) hogy ideiglenesen nem elérhető a postaládám. Frissítés és 2 sec múlva jó volt, azóta is az.

Bocs Péternek!!!! : ez a korrekt link!

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#5010) brodorics


brodorics
csendes tag

volt ilyen nekem is, beléptem (ha másképp nem ment akkor ie-vel) aztán beállítottam az egyszerű html nézetet, most már betöltődik. van egyébként ami zavar, ha levél megy nagyobb, akkor a feltöltése alatt ha valamit akarok csinálni lefagy a böngésző. egyébként nagy rajongó vagyok még akkor kezdtem mikor angol nyelvű volt.
opera forever
ja egy másik: két gépre is telepítettem az új verziót az egyiken a google, míg a másikkon az Ask lett a kereső alapból erre tud valaki megoldást? köszi

[ Szerkesztve ]

(#5011) cousin333 válasza brodorics (#5010) üzenetére


cousin333
addikt

"ja egy másik: két gépre is telepítettem az új verziót az egyiken a google, míg a másikkon az Ask lett a kereső alapból erre tud valaki megoldást? köszi"

Mire? Hogy hogyan fordulhatott ez elő, vagy, hogy hogyan lehet átállítani? :)

Az Ask a Gyorshívó alapértelmezett keresője, friss telepítésnél tehát azt tudod használni, míg az alapértelmezett kereső (címsorból) a Google. Ha korábbi Opera telepítésre (pl. 9.27) teszed fel az újat, akkor az átveszi a beállításokat az előző változatból.

Átállítani úgy tudod, ha például a gyorshívó keresőmezőjébe jobbkattintasz (beh szép is a magyar nyelv...), majd kiválasztod a Keresőmotorok kezelése pontot. Itt megnyitod szerkesztésre a neked szimpatikus keresőmotort és a Részletekre kattinva kiválasztod, hogy melyik legyen az alapértelmezett és a gyorshívós keresőmező.

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#5012) cousin333 válasza frankie! (#5005) üzenetére


cousin333
addikt

Másold át a nézet gombot a könyvjelzők panelről a jegyzetekhez. Nem működik minden opciója, de speciel a név szerint és az egyénileg rendezés igen.

"We spared no expense"

(#5013) localhost válasza brodorics (#5010) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Kérek legközelebb használd a VÁLASZ gombot annál az üzenetnél, amire válaszolsz, mert "volt ilyen nekem is, " például nekem nem világos, hogy melyik hozzászólásra volt válasz.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#5014) Casanova*


Casanova*
veterán

szasztok! több honlapon nem jegyzi meg a jelszót az operám. néhol a felhasználónevet se.mindig is így volt. nálatok mindent megjegyezz, mint a firefox...?

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#5015) Wolverine válasza Casanova* (#5014) üzenetére


Wolverine
félisten

Egy olyan oldal van, ahol néha van gondom ezzel, a többi esetben még nem tapasztaltem problémát.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#5016) frankie! válasza cousin333 (#5012) üzenetére


frankie!
őstag

Na végre! Köszönöm szépen, így már jó.
Azt nem lehetne valahogy megoldani, hogy egyes mappákban egyénileg, másokban név szerint rendezzen? :U

(#5017) cousin333 válasza Casanova* (#5014) üzenetére


cousin333
addikt

Beállítások, Mágus rész ki van pipálva? Ha igen, akkor nincsen beállítva, hogy adott oldalakon ne jegyezze meg a jelszót?

Jó hír mindenkinek, hogy a Gmail már Opera alatt is az új felülettel jön be minden trükközés nélkül!

"We spared no expense"

(#5018) Casanova*


Casanova*
veterán

ki van pipálva. néhol megjezzi,néhol nem.pl. myvipet,iwiwet nem. na mindegy. nem érdekes. :DDD

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#5019) Wolverine válasza cousin333 (#5017) üzenetére


Wolverine
félisten

Nekem eddig nem volt gond, de most a betöltés csík 1 mm-rel a vége előtt megáll és kész... innen viszont elérem a fiókomat. (innen nem)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#5020) frankie! válasza Wolverine (#5019) üzenetére


frankie!
őstag

Nekem működik mindkettő, de miben jobb az új?
A levelezővellel a gmail fiókból a letöltött levelek duplázására van valami remény, hogy megoldják?

(#5021) yossarian válasza yossarian (#5001) üzenetére


yossarian
aktív tag

megpróbálná valaki más is, hogy nála is így működik-e, vagy csak nekem kell esetleg máshogy beállítani valamit?
köszi előre is

(#5022) Sk8erPeter válasza localhost (#5007) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát ez meg hogy jön ehhez a témához? :Y :D Na mindegy, mindjárt megnézem...

Szerk.: (#5008) Wolverine: kár, hogy nem osztod meg a történetet, pedig tényleg jól nézett ki az az avatar... De mindegy.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#5023) frankie! válasza yossarian (#5021) üzenetére


frankie!
őstag

Nálam működik, remekül. ;)

(#5024) yossarian válasza frankie! (#5023) üzenetére


yossarian
aktív tag

hmm ez érdekes, jó lenne tudni mi van neked másképpen beállítva...
nekem a google mapsben nem is kis kézre változik az egérmutató hanem marad nyílként, és a jobb klikkre meg a kép mentése menüt hozza fel.

(#5025) frankie! válasza yossarian (#5024) üzenetére


frankie!
őstag

Nekem se változik kézzé, de tudom rendesen "vinni" mindenfekl bal gombbal. Jobb gombra nekem is az a menü jön el..
Különben szinte minden alapbeálításon van.

(#5026) localhost válasza Sk8erPeter (#5022) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Nem #5007-es mert ott elrontottam a linket, hanem #5009!!!!

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#5027) yossarian válasza frankie! (#5025) üzenetére


yossarian
aktív tag

na, hát akkor neked se működik!
Természetesen én is tudok zoomolni meg egyebek, de pont az lenne a lényeg, hogy a jobb klikkre ne a kép mentése menüt hozza fel, henm a google maps saját menüjét, ahol kezdő, ileltve célpontot tudsz megadni neki.
És ez lenne a kérdés, hogy van-e egyáltalán valaki akinek ez működik, illetve tudja, hogy mi lehet a hiba.

(#5028) frankie! válasza yossarian (#5027) üzenetére


frankie!
őstag

Hát igen, korábban ezt nem használtam.:) Viszont a a T-online térkép az jó, és ott is tudsz részletes útvonalat létrehozni. Itt csak a saját létrehozott kereső nem működik, ami pedig hasznos lenne.

(#5029) Sk8erPeter válasza localhost (#5026) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Tudom, de ahogy elnéztem, már megoldódott a probléma. Kíváncsi vagy még valamire? :F
Egyébként láttam az #5009-et is, félreértetted a kérdésemet: hogy kapcsolódik az "Opera böngésző" topichoz ez a kérdés? Szóval csodálkoztam, hogy ezt a kérdést miért itt tetted fel, miért nem priviben.

Sk8erPeter

(#5030) localhost válasza Sk8erPeter (#5029) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Sebaj! :( halleluyah! :DD

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#5031) Wolverine válasza Sk8erPeter (#5022) üzenetére


Wolverine
félisten

Saját kérésemre levették, nincs történet.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#5032) brodorics válasza localhost (#5013) üzenetére


brodorics
csendes tag

kösz-köszi és bocsi már remekül működik :B

(#5033) Wolverine


Wolverine
félisten

A Yahoo Mail megjavult hirtelen :)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#5034) Sk8erPeter válasza Wolverine (#5031) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nagyon rejtélyes vagy... :DDD De ha ennyire titkos az ügy oka, akkor nem erőlködöm tovább. :U (Bár nem igazán értem, mi azon annyira komplikált, hogy miért akartad levetetni az avatarodat, de mindegy.)

Sk8erPeter

(#5035) frankie!


frankie!
őstag

Néha (ha pl. lassabban épül fel az intenetkapcsolat) a szinkronizáció leiltva felirat jelenik meg, és az ikon szürke mellette. Hogy lehetne rábírni, hogy a kapcsolat létrejöttekor erőltesse a szinkronizációt?

(#5036) Bali27


Bali27
addikt

Hát ja.. Az Operám nekem is elfelejtette a jelszavakat, ezért váltottam FFra.. MOst visszatérek Operára, vagy esetleg kipróbálom a maxthont, vagy a flockot, mert a FF is egy Fos..

(#5037) Yodafon


Yodafon
senior tag

Hello

Frissítettem az Operát a 9.51-re a 9.5-ről, és megdöbbenve tapasztaltam, hogy az ÖSSZES könyvjelzőm eltűnt. Ez miért lehet? Hol menti el az Opera a könyvjelzőimet? Valamint az összes pluginem is eltűnt. Olyan mintha most raktam volna fel először az Opot. Valamint azt meg lehet oldani, hogy az az eszköztár ahol a fülek vannak az alatt az eszköztár alatt legyen ahol a címet írom be? Ezt hol kell beállítani? Légyszi segítsetek. A gépem egy Win 98 SE.

Köszi.

I'm gangsta!

(#5038) Bali27 válasza Yodafon (#5037) üzenetére


Bali27
addikt

Én tudjátok mit tapasztaltam? Utálom a FFot, de pl a guru3d.com-ot mig az opera 12mp alatt töltötte be, addig a 3.01es FF 7 mp alatt:(

(#5039) cousin333


cousin333
addikt

Új előzetes!

Opera 9.52 b10092

"We spared no expense"

(#5040) cousin333 válasza Yodafon (#5037) üzenetére


cousin333
addikt

Ha beírod a címsorba, hogy opera:about, akkor milyen elérési utakat ír ki pl. a könyvjelzőknek?

Érdemes megnézni a telepítési mappát (c:\Program Files\Opera\profile), vagy az -alapból rejtett - dokumentumok, application data mappákat.

A könyvjelzőket amúgy az opera6.adr fájlban tárolja, szóval ha megvannak a gépeden (ami valószínű), akkor erre keress rá, csak ne felejtsd el bekapcsolni, hogy a rejtett mappákban is keressen.

"We spared no expense"

(#5041) Bali27 válasza cousin333 (#5039) üzenetére


Bali27
addikt

Na ja.. Javitva a stabilitás meg a Gmail.. Nem jönnek rá ezek hogy a jelszavakat meg hülyén kezeli???

(#5042) Wolverine válasza Bali27 (#5041) üzenetére


Wolverine
félisten

Nézd, nálam csak egyetlen ilyen problémás oldal van, és az esetek 50%-ában ott is jó a Mágus :U Nem biztos, hiogy könnyen kideríthető egy ilyen hiba eredete.

szerk: egy kérdés: be lehet valahogy állítani, hogy a sikeresen befejeződött letöltéseket automatikusan törölje a listából?

[ Szerkesztve ]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#5043) Bali27 válasza Wolverine (#5042) üzenetére


Bali27
addikt

Nálam az Ikariam(oline játék..) Esetleg kipróbálnád nálad is hogy ha valamit beálitasz, és mondjuk van egy opera restart, utána müxik e? A régi Opera müködött rendesen.. Kár volt leszedni..

(#5044) zsolt501 válasza Bali27 (#5043) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nekem a 9.51-es verzióval vista alatt tökéletesen megy.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#5045) celf


celf
őstag

Sok a hulyen megirt oldal... egyre tobb weblapba botlok ami nem tud mit kezdeni az operaval :(

[ Szerkesztve ]

(#5046) #41133696


#41133696
törölt tag

Opera 9.51 alatt, hogyan lehet beállítani, hogy ne a C:-re pakolja a gyorsítótárat, és ne oda cache-eljen?

(#5047) celf


celf
őstag

krizis alakult ki: egyik pillanatrol a masikra nem tudom tobbe becsukni a kozepso egergombbal a tabokat. vajon az egerem ment tonkre ?? wheel mukodik rendesen.

(#5048) #41133696 válasza celf (#5047) üzenetére


#41133696
törölt tag

Firefoxnál sem, meg IE-nél sem?

[ Szerkesztve ]

(#5049) celf válasza #41133696 (#5048) üzenetére


celf
őstag

nincs felupgradelt IE a gepemen, szoval nemtudom, firefoxot meg nem akarok felrakni.
de mar targytalan, illetve rajottem, hogy a mouse wheel kopott el egyszeruen. erosen benyomom es reagal. szoval szoftver kizarva.
strapa mauz kell basszus. hiaba logitech :U

(#5050) cousin333 válasza #41133696 (#5046) üzenetére


cousin333
addikt

opera:config#UserPrefs|CacheDirectory4

"We spared no expense"

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.