Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20651) anorche1


anorche1
őstag

Sziasztok!

Van arról bármilyen infó hogy mikor jön az új opera linux -ra?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#20652) LonGleY válasza anorche1 (#20651) üzenetére


LonGleY
veterán

Nincs.

(#20653) dqdb


dqdb
Topikgazda

"We haven't planned this, but we still have issues with servers for synchronization. Therefore synchronization is not going in O18. Once we will have working servers, you will be able to start using sync even with O18, as the code is in place."
[link]

"Where are tab stacks, multiline tabs, tab previews ... etc?"
"In O19 or soon after you might expect some very nice tabs enhancements.. At least I'm very keen to see them in the product, prototypes looks very very promising. "

[link]

"Any word on the possibility of vertical tabs coming to v18, or will I need to keep waiting for at least the next round?"
"Not O18, but probably soon after"

[link]

"How about the Opera Dragonfly?"
"yeah, we have a ton of work to do. And we are aware of problems with current developer tools. But thanks for nagging "

[link]

"Also I miss simple link selection (text inside link's anchor) - it's dragging"
"Same here We are starting to work more on the blink side, so we will have this fixed at some point, hopefully."

[link]

"QAB will stay like it's today, more or less, for O18. Future changes will income though, rather for sure."
[link]

"Every time I use a search engine on another site, such as youtube or rogerebert.com, that engine is automatically added to my search engine list and has to be manually removed. I do not want any search engine added to my list unless I add it myself."
"Thank's, we will have a look on that."

[link]

anorche1: nem tesznek ígéretet az időpontra, dolgoznak rajta, és majd megjelenik, ha elkészülnek vele. FreeBSD port viszont valószínűleg nem lesz.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20654) anorche1 válasza LonGleY (#20652) üzenetére


anorche1
őstag

:(

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#20655) Predator2 válasza dqdb (#20653) üzenetére


Predator2
addikt

még mindig úgy érzed, hogy o19 vagy o20-ra lesz egy használható böngészőnk?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#20656) dqdb válasza Predator2 (#20655) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Még bizakodom, de korrigálnom is kell egyben. Mivel az O18-ban eddig újdonságok helyett csak polírozást kaptunk, így annyira lelassult a fejlődés üteme, hogy inkább O20-O21 környékére tenném azt az állapotot, aminél nekem már valószínűleg nem lesz hiányérzetem (vagy kapok natív funkciót, vagy sikerül megoldani kiegészítővel). Most a lassúság oka vagy az, hogy párhuzamosan dolgoznak több nagyobb szabású feature-ön, és még egyik sem készült el annyira, hogy a developer csatornába beférjen, és egyszerre kapunk hamarosan sok jóságot, vagy nagyon visszavágták a fejlesztőcsapat méretét, akik elegendő erőforrás hiányában nem képesek csodára, és sose lesz ebből jó böngésző.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20657) Johnny194


Johnny194
aktív tag

Üdv!
Oper 12 legfrissebb verzióját használom, a Facebook teljesen szét van esve, meg sem jelenít dolgokat. Mi lehet a gond?

Hogy kell az aláírást szerkeszteni?

(#20658) dqdb válasza Johnny194 (#20657) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Nálam 12.16 alatt minden rendben van a megjelenítésben (az, hogy használhatatlanul lassú bármiféle görgetés az oldalon, már más téma). Nem lehet, hogy valamilyen reklámszűrő (vagy éppen hiánya) kavar be nálad?

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20659) Johnny194 válasza dqdb (#20658) üzenetére


Johnny194
aktív tag

köszi,közben clean install segített
amúgy most a legújabb opera (akár a next) mennyire használható 12.16-hoz képest?

Hogy kell az aláírást szerkeszteni?

(#20660) chab7 válasza anorche1 (#20651) üzenetére


chab7
addikt

Jöhetne már mert ugyan meg fogom sima böngészésre hagyni a 12-t is, de facebook,gmail...és társainak nem szeretnék más böngészőt feltenni (FF/chrome) hanem az menne az új operán, mert a mostanival olyan ramaty, hogy már alig járok ezekre az oldalakra, inkább csak telefonon kliensből.
(Lehet ez a céljuk, hogy erre kényszerítsenek? :U )

(#20659) Johnny194: Annyira, hogy ha visszaolvasol látnád, hogy csak erről megy a téma hónapok óta ;) Saját tapasztalatom nincs, mert linuxra még nincs, de az itteni hsz-k miatt teljesen képben vagyok ;)

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#20661) rétisün válasza Johnny194 (#20659) üzenetére


rétisün
veterán

nem próbálgattam a közbeeső verziókat (12.16-tól 16-ig) csak a 16-ost, de azt kell mondjam, hogy semennyire :( pont olyan dolgok hiányoznak, amik miatt annak idején az operát kezdtem használni IE, firefox helyett.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#20662) LonGleY válasza rétisün (#20661) üzenetére


LonGleY
veterán

Nem is volt köüztük más, csak a 15-ös. Ezeket el kell felejteni, és visszatérni rájuk a 20-as verzió magasságában.

(#20663) rétisün válasza LonGleY (#20662) üzenetére


rétisün
veterán

ezt nem tudtam, pár napja tettem csak fel a 16-ost, előtte (meg mióta feltettem, azóta is) elvoltam/vagyok a 12.16-al, csak sajnos win8 alatt nem az igazi :(

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#20664) Johnny194 válasza LonGleY (#20662) üzenetére


Johnny194
aktív tag

köszi a válaszolat!
12.x-et fejlesztik még?

Hogy kell az aláírást szerkeszteni?

(#20665) LonGleY válasza Johnny194 (#20664) üzenetére


LonGleY
veterán

Nem, de nem is lenne sok értelme. Vagy ez, vagy az. A Presto-val nagyon sokat kéne foglalkozni, hogy szinre hozzák, de már átnyergeltek közben Blink-re és újrakezdték az egész böngésző-építést. Az Androidos vonalon egyébként még feltűnik néha 1-1 update a 12-eshez (pont a napokban is volt egy), de azok már csak apróságok.

[ Szerkesztve ]

(#20666) <MZ/X>


<MZ/X>
őstag

Feltettem én is a 15-ös verziót, és ha jól látom nem én kaptam tőle kisebb szívszédülést...konkrétan egy beállítást se találtam. Ez kb. egy hónapja volt, azóta történt valami változás? Ami fontos lenne, hogy legyen operapref.ini, sessionok, könyvjelzők, testreszabhatóság. Vagy tudtok ajánlani valami más böngészőt?

Original's never fit - Socket 370

(#20667) M3oH válasza <MZ/X> (#20666) üzenetére


M3oH
addikt

Túl sok változás nem történt, ha egy hónapja nem nyerte el tetszésed, most sem fogja. Kell ennek az operának még pár hónap, hogy kiforrja magát. Másik böngésző helyette a Firefox. Addonokkal nagyjából régi opera állapotot össze lehet hozni.

(#20668) dqdb válasza LonGleY (#20665) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Desktop szinten az oldalkompatibilitást elősegítő browser.js-t frissítik néha, de abból is 3 hetes a legutolsó darab. Most ez vagy azt jelenti, hogy azóta nem rontottak el egyetlen népszerű oldalt sem, vagy azt, hogy a Linux userek duplán megszívták.

<MZ/X>: aki a 15-öt látva rosszul lett, annak a 16-ot sem ajánlom, a leendő 17-et sem, kizárólag a legutolsó 18-as developer buildet (mert annál frissebb nincsen ...), és azt is úgy, hogy az opera://flags oldalon alaposan körülnéz, és bekapcsol még fejlesztés alatt álló feature-öket is. Stabilitási probléma nincsen, csak tudásbeli, de azt használva már egy kicsit finomabban csiszolt kőbaltát érezhetsz a magadénak.

operapref.ini
Ez volt már a 15-ben is, JSON formátumú Preferences fájl a profilodban.

sessionok
Hivatalos kommunikáció: erre jó a speed dial folder, elmentheted bele az összes megnyitott fület, és egyszerre meg tudod őket nyitni.

könyvjelzők
Hivatalos kommunikáció: a 18-ban készen van az API, elvileg tud mindent, amit a régi, Quick Access Bar néven van könyvjelzősáv. De ... nincsen bookmark manager, nickname beírási lehetőség, bookmark panel, a QAB helye is fix, nem tudod a könyvjelzők címkéit elrejteni, stb. Chrome bookmark bővítményekkel a helyzet némileg javítható.

testreszabhatóság
Hivatalos kommunikáció: vannak témák, azokkal le tudod cserélni a speed dial háttérképét :) Majd egyszer talán ...

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20669) fatal` válasza dqdb (#20653) üzenetére


fatal`
titán

Letöltésekről és a speed dial testreszabásáról gondolom nincs még semmi info. :(

(#20670) dqdb válasza fatal` (#20669) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Letöltés: semmi reakció a kérdésekre, legutoljára tegnap kérdezett rá valaki az egyik topikban.

Speed Dial: ígérik, hogy készül. Addig van ez, a hétvégén igazítottam rajta kicsit, a legutolsó developer buildet is támogatja.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20671) dqdb


dqdb
Topikgazda

Az Opera 18-ba szinte biztosan bekerül a könyvjelzők támogatása a Quick Access Bar révén (más módon, mint panel, manager, biztosan nem). A mai developer buildben már eléggé stabilnak érezték, hogy alapértelmezetten az opera://flags oldalon bekapcsolva legyen.

A keresők beállításán is módosítottak, most szebb in-place felületen lehet továbbra is nem módosítani az alapértelmezett keresőket :(((

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20672) chab7 válasza dqdb (#20668) üzenetére


chab7
addikt

Inkább utóbbi, mert én szívok vele linuxon rendesen. Jöhetne már az új linuxra is - még ha oly kőbaltaszerű is, de legalább néhanapján tudnék fészbúkolni meg dzsímélezni is (rendesen).

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#20673) Johnny194 válasza M3oH (#20667) üzenetére


Johnny194
aktív tag

én is firefox-ra nyargaltam át, de sok minden nem volt olyan jó, úgyhogy most a 12.16-ot nyúzom.
ha a facebook menne rendesen...

Hogy kell az aláírást szerkeszteni?

(#20674) pászka


pászka
aktív tag

Azt nem tudja valaki hogy a levelezőt visszapakolják-e valamikor? Nekem nagyon hiányzik belőle, és nem tudom mással helyettesíteni hozzászoktam. Tudom hogy külön telepíthető de valamiért az nem működik rendesen valamint nekem fontos hogy be legyen építve a böngészőbe.

AMD Ryzen 5 5600x // ASUS TUF GAMING B550M-E WIFI // ASUS GeForce Dual V2 RTX 3060 12GB OC GDDR6 // G.Skill 32GB /3200 Aegis DDR4 RAM Kit (4x8GB) CL16 (F4-3200C16D-16GIS)

(#20675) dqdb válasza pászka (#20674) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Azt nem tudja valaki hogy a levelezőt visszapakolják-e valamikor?
Körülbelül nulla az esélye. Ez egy Opera alkalmazott válasza volt valamelyik blogbejegyzésnél, sajnos elfelejtettem elmenteni a hozzászólás címét.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20676) rétisün válasza dqdb (#20675) üzenetére


rétisün
veterán

úgy tűnik, egyre inkább azon dolgoznak,hogy minél kevesebben válasszák az operát, vagy akik eddig használták, továbbra is az operánál maradjanak.

kicsit talán korai leírni az operát, de kár érte......

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#20677) Sk8erPeter válasza dqdb (#20653) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Köszi az infókat! A rettenet zavaró opera:// protokollos szarságról, amire már sok szót vesztegettem, nincs esetleg hír? :D Nálam folyton előjön a para, iszonyat zavaró. Kerülő megoldásként már rájöttem legalább arra, hogy az egyből beillesztett címnél, ha látom, hogy már megint az opera belső lapjain akarja megnyitni az URL-t tök indokolatlanul, amit paste-elek a címsorba, nyomok egy Ctrl+A, Ctrl+X, Ctrl+V, Enter kombót, akkor legalább már jól nyitja meg... :U (magyarul berakom a címet, majd kivágom, újra beillesztem, Enter)
Kár, hogy a jelszavak a portable-változatnál nem mennek az Operában más OS alatt...ez egy iszonyat gyökérség. Bár biztos paráznak tőle, hogy akkor feltörhető lenne, de nehogy már ne tudják megoldani.

Gondolom a felpattanó window.prompt() ablakban a minden egyéb böngészőnél tapasztalható alapértelmezett szöveg kijelölése működésről sincs hír, hogy Operában is legyen már így, ne maradjon kijelöletlenül... :(
Azt ugye mindenki utálja, ha egy böngésző tök másképp működik, mint az összes többi (lásd régen Internet Explorer), ilyen jellegű dolgokban, szóval ne az Opera akarja már ilyen baromságokkal megváltoztatni a szokásokat, mert nem fog belőle jól kijönni... :)

Szerk.: ezt az opera:// protokollos hülyeséget bármikor tudom reprodukálni sajnos (jelenlegi verzió: 18.0.1277.0), nyomok egy Ctrl+N-t, és egyből Ctrl+V-vel paste-elek egy URL-t, ezt kapom, ha rögtön Entert is nyomok:

Opera - internal opera:// protocol stupidity

Írtad, hogy nálad ez ritkábban jön elő mostanság, hogy csinálod? :D
Nálam elég következetesen tapasztalható ez az idiótaság.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#20678) daninet válasza Johnny194 (#20673) üzenetére


daninet
veterán

Az semmin nem megy rendesen.. majdnem szégyen kategória, hogy egy ekkora vállalat ilyen kókány erőforrásigényes oldalt használ. Szerencsére egyáltalán nem használom már, a chat fut windózból, meg se kell nyitnom. És egyébként azt kell mondjam, hogy Operában majdnemhogy jobb, mert nem működik egy csomó dolog ami más böngészőben bosszant :D

Most pl ha facebook-ot görgetem gyorsan (görgővel vagy oldalsávval) bedarálja a zenét ami más ablakban szól. :F
De csak a facebooktól, direkt megnyitottam egy jó hosszú oldalt sok gif-el képpel, és ott nem. Pedig erőforrás van, i7 8giga ram SSD-ről fut... :U

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#20679) Sk8erPeter válasza daninet (#20678) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Egyetértek, a Facebook tényleg egy kókány erőforrás-igényes fos oldal, pedig most nem "learohadéknagyvállalattal"-kiabálás jegyében mondom ezt, hanem mert tény. Rendesen felpörög a laptopventi, ha már egymás mellett megnyitok mondjuk 3-4 Facebook-oldalt, zabálja a memóriát, CPU-intenzív, sorolhatnám. Gagyi fos generált tákolmány kód.

Sk8erPeter

(#20680) lacoka007


lacoka007
tag

Üdv opera 12.16-os verziót használok, és előjött egy hiba. Mikor netezek, és egy képnél jobb egérgomb klikk kép megnyitása, az istenért se nyissa meg, egyből menteni akarja a képet. Ez nem volt idáig. Mi lehet a hiba, vagy beállítási lehetőség. A segítséget előre is köszönöm.

Ha rövid a karod, akkor dobd el a francba!

(#20681) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Milyen módszerrel lehet O12-ből O18-ba a fixált gyorshívó eszköztárra importálni mappázott könyvjelzőket?

read-only mode on the forum

(#20682) daninet


daninet
veterán

Play Music-ot használja valaki? 12.16-ban nem jelennek meg a feltöltött zenék :F

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#20683) dqdb válasza AtHoS (#20681) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Ajánlott még Opera 12-ben elrendezni úgy a Quick Access Bar tartalmát, ahogyan Opera 18-ban látni szeretnéd.

Megoldás 1
1. Mentsd el a régi Opera 18 profilodat, mert minden el fog veszni belőle (én szóltam)
2. Ha az Opera 12-t az alapértelmezett helyre telepítetted, akkor add ki ezt a parancsot:

launcher.exe --presto-small-prefs-dir=%APPDATA%\Opera\Opera --presto-large-prefs-dir=%LOCALAPPDATA%\Opera\Opera

Ha nem, akkor módosítsd úgy, hogy a small mappa a roaming, a large a local mappára mutasson. Ha hordozható Opera 12-t frissítenél, akkor mindkét mappa ugyanoda mutasson, a hordozható telepítés profile mappájára.

3. Várjál, amíg elindul az Opera 18. Nemcsak a könyvjelzők, hanem még további beállítások (jelszavak, keresők, nyitott fülek) is átkerülnek az új változatba.

Megoldás 2
1. Opera 12-ben exportálod a könyvjelzőket HTML formátumban.
2. Chrome-ban vagy Chromiumban importálod azt.
3. Átmásolod a Bookmarks fájlt a Chrome vagy Chromium profilmappájából (Chrome esetén az alapértelmezett helye a %LOCALAPPDATA%\Google\Chrome\User Data\Default) az Opera profilmappájába (menü > About alatt megjelenik a mappa helye)

A Windows Explorer és FAR Manager tökéletesen kezeli a környezeti változókat, gondolom a Total Commander és társai is képesek rá, ezért a sok %, így legalább a felhasználónév miatt nem kell a parancsokat módosítani.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20684) AtHoS válasza dqdb (#20683) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Köszi az infót :R

Előbb melóban fogom kipróbálni :DDD ott XP van. O18-ban nincs semmi beállítás eszközölve, mert eddig nem igazán használtam, de most ezt a fixált könyvjelző sávot gondoltam kipróbálom. Viszont a könyvjelző importálót nem tudtam működésre bírni, mivel nem kínált egyetlen könyvjelzőt sem importálásra. Pedig Stabil O16-al nyitottam a telepítést, ami a gyorshívót szépen át is emelte, a bookmarks fájl is elég méretesnek tűnt a profil mappájában és a nyitott füleket is átvette.

read-only mode on the forum

(#20685) grabber


grabber
addikt

Hello!

Még kitartottam,de most már nem nagyon akarok tovább várni.Egyre többet laggol és fagyogat az opera 12.16.
Újra nem akartam rátérni,mert chrome alapú.

Melyik böngészőt tudjátok javasolni,hogy ugyanilyen operát kapjak mint a régi?Melyik hasonlít rá a legjobban(tudás,kinézet ilyesmi)

(#20686) Sk8erPeter válasza Sk8erPeter (#20677) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Még egy kérdés, ami felmerült:
a jobbklikkes "Go to web address" opciót vajon szándékozzák egyáltalán megcsinálni úgy, hogy új tabon is megnyitható legyen, ne csak az aktuális lapon (ami rettentő zavaró)?

Tudom, a Desktop Blogon kéne kérdeznem "közvetlenül", de hátha látta valaki erről a szót a kommentek közt.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#20687) Penge_4 válasza Sk8erPeter (#20686) üzenetére


Penge_4
veterán

A vicc az egészben, hogy Chrome-ban szinte minden új lapon nyílik meg, miközben ott működik a középső klikk a környezeti menükön. Operában sikerült ezt is elcseszniük vagy áthozniuk a 12-ből, hogy itt nem működik a középső klikk a környezeti menün. Pedig a legjobb megoldás az lenne, hogy alapból aktuális lapon nyílik (nekem a target="_blank" felülírós Open is hiányzik), de lehet középsőklikkel és jobb klikkel is módosítani, nem csak Ctrl-lal és Shifttel.

(#20688) dqdb válasza grabber (#20685) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Újra nem akartam rátérni,mert chrome alapú.
Akkor ezzel kizártad a teljes Blink/Webkit vonalat. Maradt az Internet Explorer és a Firefox. Az első önmagát zárja ki, így Firefox az egyetlen javaslat. És tucatnyi extension.

Sk8erPeter + Penge_4: rendszeresen előkerülnek az ilyen finomságok a blogon, általában észre sem veszik az őket, vagy ha igen, akkor maximum értetlenkedés a reakció. A legújabb kedvencem az, amikor egy input type=text mezőben állok:

Ctrl+Shift+Enter: O12 új fülben nyitja meg a form.submit() végeredményét, O18-ban nem történik semmi
Shift+Enter: O12 új fülben nyitja meg a form.submit() végeredményét, O18 új ablakban

Rengeteg ilyen apróság hiányzik az új változatból, sok kényelmi funkció kissé máshogyan működik, és ezt nem értem. Ezeket szinte nulla idő lett volna implementálni, csak össze kellett volna őket gyűjteni az O12-ben megvalósítottakat. Már írom a listát ilyenekből, hogy hamarosan egy nekifutásra egy user JS segítségével pótoljam a hiányosságokat.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20689) AtHoS válasza dqdb (#20683) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A Megoldás 1-et választottam és eddig úgy tűnik, hogy rendben vannak a dolgok. Könyvjelzők átkerültek, gyorshívót a patch-oddal testreszabtam, így már használható is. Viszont remélem előbb utóbb bekerül a sidebar is az újítások közé, mert 768 pixel magas monitorral a quick access bar is túl sok helyet foglal :(

szerk
CIS-ben azért kellett kicsit matatnom, hogy ne kérdezgessen mindegy egyes oldal megnyitásakor a patcholt opera.exe-re

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#20690) AtHoS válasza AtHoS (#20689) üzenetére


AtHoS
nagyúr

No azt hiszem erősen várom az oldalsáv kialakítását könyvjelzőkezelés szempontjából, mert ma direkt erőltettem az O18 használatát (ha már sikerrel átraktam a könyvjelző bejegyzéseket a könyvjelzősávra), ahol a böngészés ment flottul, nem tapasztaltam problémát, viszont könyvjelzőkből visszahozni az elmentett oldalakat totálisan kényelmetlen. Ez van...

read-only mode on the forum

(#20691) dqdb válasza AtHoS (#20690) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Reménykedhetsz, mert az utóbbi időben inaktív Haavard is megerősítette, hogy a QAB csak a kezdet.

"I think it's pretty clear now, that the "bookmarks" everyone was asking for will never be anything else than this QAB."
"No, this is just the first step."

[link]

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20692) AtHoS válasza dqdb (#20691) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ez mindenképpen jó hí :)

Viszont az előbb beleszaladtam a megszokásokból adódóan itt ph!-n linkelési hibába.
O18 alatt a címsorból másolva a webcímet a http:// előtag nem másolódik, így sikerült rögtön két linkelést is elszúrnom, mivel megszokásokból kifolyólag a link beillesztésénél automatán töröltem a linkbekérő mezőből az ott lévő http:// szöveget és így a ph! motor ennyit helyettesített csak be http// a cím elé, tehát működésképtelenek lettek a linkek.

Lesz még mit szokni úgy érzem

read-only mode on the forum

(#20693) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Hogyan tudnám alapértelmezetté tenni, hogy uT kliennsel induljon mindig, ha rákattintok a letöltésre?
Az "emlékezzen választásomra, és ne mutassa újra ezt az ablakot" nem lehet bepipálni :(

(#20694) rétisün válasza DeathAdder (#20693) üzenetére


rétisün
veterán

nálam így lett jó:

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#20695) Kuruc2


Kuruc2
senior tag

Mit csináljak ha a kikapcsolás ellenére is csipog az üzenethang fészen?

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#20696) DeathAdder válasza rétisün (#20694) üzenetére


DeathAdder
veterán

Ez így szuper :C
Köszi!

(#20697) grabber válasza dqdb (#20688) üzenetére


grabber
addikt

Az nagy baj?Már túl sok van a google-ból és nem vált be nálam a chrome,főleg az opera helyett anno.
Ha Firefox vagy Chrome közül kéne választani?Ha annyival jobb,használom azt.Csak az új opera még messze nem elég jó és ne tudom mivel lesz több a chrome-nál.

(#20698) Csontikka válasza grabber (#20697) üzenetére


Csontikka
aktív tag

Sziasztok,

valaki meg tudja mondani azt, hogy hol lehet kitörölni a "felhasználó neveket, email címeket" amiket az opera eltárol egy adott oldalra való bejelentkezéskor?

Böngészési adatok törlése már megvolt, a mentett jelszavakat ki is törölte, csak éppen a felhasználói neveket ugyanúgy felkínálja ahogy elkezdem begépelni.

Opera 16.0.1196.80

Köszi,

(#20699) Sk8erPeter válasza Penge_4 (#20687) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"A vicc az egészben, hogy Chrome-ban szinte minden új lapon nyílik meg, miközben ott működik a középső klikk a környezeti menükön."
Ez érdekes, mert nálam nem működik Chorme-nál sem a középső klikk a context menüben, most direkt kipróbáltam, oldalon jobb klikk például egy linkre, középső klikk valamelyik menüpontra, semmit nem csinál. Nálad ez hogyan lehetséges, hogy működik? :D

De a lényeg, hogy ez nagyon gáz, hogy a "Go to web address" Ctrl-ra nem nyitja új lapon a címet. Ráadásul ezt működőképessé tenni aztán igazán nem egy nagy gond.

(#20688) dqdb :
"Ezeket szinte nulla idő lett volna implementálni"
Igen, én is pont erre gondoltam, hogy megdöbbentő, hogy pont az ilyen dolgok hogyhogy nincsenek kész, amik rövid ideig tartó buzerálást igényelnek, mivel ezzel máris több igényt ki lehetne elégíteni úgy, hogy valaki nekiül, és megcsinálja ezeket a dolgokat pár óra alatt.
Például a bizonyos egérgomb- és billentyűzet-lenyomások lekezelése event handlerekben ne mondja már nekem senki, hogy valóban sokáig tart... ráadásul ahogy mondtad, ez speciel pont olyan, ami még a régiből is migrálható lett volna tisztességes kód esetén (bár tudjuk, a Presto kódjának minősége így látatlanban is minden mást ver... ;];] Bocs, Penge_4 :DDD), igazából arra is kíváncsi lennék, legalább valami method stubok vannak-e addig is, amíg ezt a rettenetesen bonyolult problémát sikerül megoldaniuk...

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#20700) Rimuru válasza Sk8erPeter (#20699) üzenetére


Rimuru
veterán

Chromium, Linux és megy rendesen. :P

Vigyázat, csalok!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.