Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20251) LonGleY válasza B@ldrick (#20249) üzenetére


LonGleY
veterán

Arra való az SSD, bakker... Hogy sok kis fájllal dolgozzon, és gyorsuljanak tőle a programjaid, nem arra, hogy kíméld a megalapozatlan híresztelésektől tartva - mert akkor mi értelme, hogy a gépedben van egyáltalán? Különben is, a legtöbb becsült élettartam is évekre elegendő, ráadásul nem úgy dobja fel a talpát, mint egy rendes HDD, hanem egyszerűen csökkenni kezd némileg a hibátlanul felhasználható szektorok száma. Én már egy éve használom úgy, hogy Opera 12.x nyomorgatja, ráadásul a szimpla böngésző letöltéseket is simán arra nyomatom, jó sok TB adatmozgatást generálva már. Természetesen 100 %-on van az állapota (Samsung 830 Series, ami mondjuk ilyen szempontból egyébként is kiváló a nagyobb csíkszélességnek köszönhetően).

[ Szerkesztve ]

(#20252) atillaahun


atillaahun
veterán

Valami nagyon mókolással meg lehet azt csinálni hogy a gyorstárcsázók ne ilyen görgetős módszerrel jelenjenek meg, hanem oldalanként lehessen őket léptetni (lehetőleg oldalra)?
Elég sok van már és folyton keresgélni kell hogy hol van amit akarok. :(
Sokkal kezelhetőbb lenne, ha lenne egy-egy képernyő jobbra és balra is, úgy már tudnám nagyjából tematizálni hogy hova miket raknék. Pl. meló, privát meg egyebek, és lehetne így léptetni mint az Androidon az asztalt. :U

(#20253) LonGleY válasza atillaahun (#20252) üzenetére


LonGleY
veterán

Mappázás? Már ha nem 12.x-ről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#20254) atillaahun válasza LonGleY (#20253) üzenetére


atillaahun
veterán

Hááth, nem hangzik valami jól, akkor meg elfelejteném mik vannak a mappákban ha nem látszana egyből.
Egyébként igen, 12.16-om van. Létezik ennél újabb is? Pedig fel szoktam rakni a frissítéseket. :F

[ Szerkesztve ]

(#20255) LonGleY válasza atillaahun (#20254) üzenetére


LonGleY
veterán

Ez a mappázási lehetőség az újakban van.

Azért annyira nem lehet vészes a szortírozás, ha téma szerint csoportosítod a linkeket. Látszik is, hogy mit tartalmaznak a gyüjtők (felosztott thumbnail).

A 12.x-hez nem tudok ilyesmi kiegészítőt, amivel ilyen szempontből bővíthetnéd a SD tudását - attól még lehet, hogy van. Szerintem a legegyszerűbb az oldalmenü használata, azon belül pedig a linkeké. Igaz, én személy szerint nem szeretem (ezért is nem hiányzik az újakból).

[ Szerkesztve ]

(#20256) B@ldrick válasza LonGleY (#20251) üzenetére


B@ldrick
aktív tag

Most az indokolatlan nyektetésről van szó amit nyugalomban, üresen is végez a session-jén. Miért kell ciklikusan írnia (cache áthelyezve másik meghajtóra), a többi böngésző ilyen nem csinál.

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌Ubuntu • OpenMediaVault • XPEnology ▌

(#20257) LonGleY válasza B@ldrick (#20256) üzenetére


LonGleY
veterán

Nálad HDD-n se kerregett önmagában, de biztos elsiklott fölötte a figyelmem. Persze, érthető, hogy plusz terhelést kár bevinni, de én úgy vagyok vele, hogy elsősorban a böngészés az, ahol előjön az SSD előnye, akkor hülye leszek pont annál nem kihasználni (vagy csak félig).

(#20258) atillaahun


atillaahun
veterán

Letöltöttem Operához az In-place translator kiegészítőt. Annyit tesz, hogy kijelölök bárhol szöveget akkor felhoz egy kis ikont, amire rákattintva lefordítja. Na most ez kb. minden oldalon működik kivéve itt az MA-n.
Valami ötlet, hogy mi baja lehet? :(((

(#20259) fatal` válasza atillaahun (#20258) üzenetére


fatal`
titán

Reklámszűrő szabályaid között nézz körül, mert nálam itt is működik az MA-n.

(#20260) chab7


chab7
addikt

A végén még azért fogom hagyni az operát a sunyiba, mert még mindig nincs linux verzió az újból. (Bár hozzá teszem, a régi verziók még mindig jobbak ;] linuxos pc és mobil változatok ;)

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#20261) atillaahun válasza fatal` (#20259) üzenetére


atillaahun
veterán

Adblock Plus van fent, de abban nem igazán látok ilyen beállítást. Oda csak kivételeket lehet hozzáadni, de az a fordítóra nincs hatással. Arra gondoltam még hogy az oldal egyedi beállítása lehet ezért felelős, de ha nálad megy akkor nem tudom mi miatt lehet különbség. :(

(#20262) dredbiro


dredbiro
senior tag

Sziasztok!
Hogyan lehet beállítani a gyorshívón az ablakok számát vízszintesen ? A legfrissebb verzióról lenne szó :R

Good hunting,STALKER !

(#20263) daninet


daninet
veterán

Találkozott valaki 12.16 alatt az egér kurzor laggolásával? Csak opera alatt jelentkezik, mikor húzom az egeret, és egy szöveg miatt a mutató átvált kijelölő mutatóra, majd vissza. Nálam megtörik az egér sebessége olyankor, és eléggé idegesítő. De chromeban jó, szóval programfüggő. Azt is észrevetem, hogy akkor jelentkezik, mikor bedugok egy egeret a gépbe ami addig nem volt, és touchpad helyett azt használom. De utána már touchpad is így viselkedik. :F

mod: és most veszem észre, a kiterjesztett képernyőhöz is köze van :F

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#20264) daninet válasza daninet (#20263) üzenetére


daninet
veterán

Grr grr pont lejárt a mod mire meglett a megoldás :U Az intel videodriver szarakodik.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#20265) dqdb válasza dredbiro (#20262) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Ctrl+görgő a megoldás, de a vízszintes felbontástól függetlenül maximum 5 elem lesz soronként. Ha ez kevés, akkor jön a gányolás, vagy a várakozás a beígért testreszabásra.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20266) dredbiro válasza dqdb (#20265) üzenetére


dredbiro
senior tag

Köszi :R

Good hunting,STALKER !

(#20267) SPAAACE! válasza LonGleY (#20257) üzenetére


SPAAACE!
csendes tag

"...a böngészés az, ahol előjön az SSD előnye, akkor hülye leszek pont annál nem kihasználni (vagy csak félig)"

Ez igaz, viszont hozza kell tenni, hogy a ramdisk meg gyorsabb, mar csak ezert sem artana egy beallitasi lehetoseg, hogy trukkozes nelkul is at lehessen helyezni ra a gyorsitotarat.

(#20268) SPAAACE!


SPAAACE!
csendes tag

Egyebirant mas dolgom epp nem leven leirom, en hogyan orvasoltam a problemat atmenetileg:

eloszor is athelyeztem a cache mappat ramdisk-re, a "mklink /d" paranccsal, ami az esetemben igy nez ki:
mklink /d "C:\Users\vadgesztenye\AppData\Local\Opera Software\Opera Stable\Cache\" "E:\opera.cache"

amire figyelni kell: #a cmd rendszergazdai jogusultsagokkal fusson, #az opera ne fusson a parancs kiadasakor #a forras megadasanal kell "\" a vegere, a celnal nem #a forrasmappat a parancs kiadasa elott "el kell tuntetni" (torles/athelyezes/atnevezes - en siman toroltem) #a cel mappat elobb letre kell hozni

ha minden rendben ment a "...\Opera Stable" mappaban letrejott egy "Cache" mappa, egy kis nyillal a jobb also sarkaban (mint a parancsikonoknal), es innentol fogva az altalunk megadott konyvtarba fog pakolni.

az en esetemben a ramdisk tartalma minden leallasnal torlesre kerul (mert itt tanyazik a win temp mappa is), ezert keszitettem egy batch fajlt a kovetkezo tartalommal:
mkdir E:\opera.cache
mklink /d "C:\Users\vadgesztenye\AppData\Local\Opera Software\Opera Stable\Cache\" "E:\opera.cache"
majd ezt behuztam a startmenu "Startup" mappajaba.

ezzel a cache kilove, viszont az "...AppData\Roaming\Opera Software" mappaban most is igen komolyan tevekenykedik, ezert a fenti modszerrel "atraktam" a komplett "Opera Stable" mappat a D:\ meghajtora (ami esetemben HDD), viszont itt az eredeti mappat torles helyett athelyeztem.
!ez utobbit csak sajat felelossegre, nem tudom tud-e komolyabb hibat okozni, de nem vallalok felelosseget erte, a "Cache" mappa athelyezese eseten a legrosszabb ami tortenhet, hogy az operanak ujra le kell toltenie a benne levo cuccokat. (hiba eseten siman ujra letrehozza a Cache mappat az alapertelmezett helyen es minden megy tovabb.)!

ezutan a Resource Monitor (asszem eroforras figyelo magyarul) nem mutatott tobb irast a C:\ meghajton az opera reszerol.

kicsit korulmenyes, de mukodik, mindenesetre orulnek ha vegre visszakerulne a beallitasok koze a cache mappa athelyezese.

(#20269) Orlin


Orlin
addikt

The Next channel is getting closer to release
013. augusztus 21., szerda 8:52:58

This is a stabilization update to the Next channel which is now getting closer to final release. Enjoy:
Highlights
Update chromium to 1547.57
Off road mode works completely
Updated translations

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#20270) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Nincs valami könnyen állítható reklám blokkoló ami a youtube-on vagy főkép a USTREAM-en tíltja a videó elötti reklámot!?
Ustream-en agyvérzést kap tőle az ember...

thx!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#20271) nagybella


nagybella
csendes tag

Üdv mindenkinek.
11.61-es verziót használok régóta, probléma mentesen. De most, egyik napról a másikra, eltüntette a könyjelzők kb. felét. Nem abc sorrendben, hanem innen is, onnan is. De csak, a könyvtárazott könyvjelzők közül. Egy ideje csinálta, hogy ha rögtön az indítás után gördítettem le a könyvjelző listát, nem volt benne minden. De egy pillanattal később, már rendesen ott volt mind. Sajnos a könyvjelző mentésem, kb. egy éves. Ez mondjuk, az én hibám. Az operával nem csináltam semmit. A firefox-ot frissítettem, az pedig lefrissítette az adobe kiegészítőket. Más változtatás nem történt a gépen.
Talán valaki járt már így, és tud segíteni. Előre is köszönöm.

(#20272) Dot


Dot
őstag

Hali!

Battlefield 3-hoz van valami pugin? Nagyon nem akar indulni! Nem szeretnék 3. böngészőt is felrakni! (IE-vel se akar indulni)

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#20273) LonGleY válasza Orlin (#20270) üzenetére


LonGleY
veterán

YT-on nem láttam reklámot mióta.. AdBlock Plus. Az, hogy milyen Opera alá kell, te tudod. Az újhoz nem tudom, van-e már, vagy jó-e a Chrome-os.

(#20274) #27441408 válasza Orlin (#20270) üzenetére


#27441408
törölt tag

MIVEL INGYEN NÉZED ENNYIT KIBÍRHATNÁL....

[ Szerkesztve ]

(#20275) Orlin válasza #27441408 (#20274) üzenetére


Orlin
addikt

Köszönjük Emese...

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#20276) Sk8erPeter válasza Orlin (#20275) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Olykor-olykor benéz a topicba, és valami hasonlóan rettenetesen hasznos kommentárral gazdagítja a fórumot... ;] :DDD

Sk8erPeter

(#20277) fatal` válasza #27441408 (#20274) üzenetére


fatal`
titán

Őstag létedre igen hasznos kommentekkel járulsz hozzá a topic szakmaiságához, köszönjük.

(#20278) dqdb válasza fatal` (#20277) üzenetére


dqdb
Topikgazda

A túloldalon lusta vagyok belépni, úgyhogy itt válaszolok: eddig még nem volt Operás részről reakció az Open/Save kérdésekre. Az utóbbi pár buildnél mindig felteszem, hátha jön válasz.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20279) AtHoS válasza SPAAACE! (#20268) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A ramdsik szoftver amit használsz nem tud mappa létrehozást? softperfect pl. tud, az fut nálam

Nálam mondjuk az SSD 2 partícióra van osztva (120GB-os, így elfér rajta sok minden). Opera-t alapból a D partíció főkönyvtárába telepítem (D:\Opera mappába). Az első indulás után kilépek a progiból, majd szerkesztem a D:\Opera\operaprefs_default.ini fájlt, amibe a [System] alá beszúrom ezt a sort: Multi User=0 ; If enabled Opera will use Windows profiles to store individual user settings

Innentől egyetlen profil mappa lesz csak (az is a D:\Opera\profile útvonalon) és nem kell az AppData\Local és AppData\Roaming részen szórakozni. Persze ilyenkor egyetlen profil van csak használatban, de ez nekem pont megfelelő is.

Én beállításokból módosítottam ramdiskre az alábbi mappákat (természetesen mklink-el is megfelelő):
- cache
- opcache
- temporary_downloads

Mklink-kel az icons mappát irányítottam ramdsikre, mert ehhez nem találtam lehetőséget a beállításokban.
Ezt mondjuk "csak" azért irányítottam át, mert képmegosztós oldalakon nézelődve elég sok fölösleges képet betárolt ide. Bár most ránézve rendben lévőnek tűnik. Lehet valamelyik előző verzió gyerekbetegsége volt vagy csak profil probléma :B Minden esetre haverom apjánál rendszeresen több 100 megányi hülyeséget pakolt az icons mappába, aztán jött a telefon, hogy nincs hely a winyón (mondjuk tényleg elég szűkre is lett szabva ott a C partíció alapból)

Viszont kedden újraraktam a win8-at (volt 1-2 érdekes jelenség, aztán brd is rendszer visszaállítást javasolt..de ez már egy másik történet). SSD kímélésből és a 16GB memória miatt pagefile-t átdobtam HDD-re és lekorlátoztam 1 GB-ra. A fenti Opera kialakítással nagyban böngészve egyszer csak azt vettem észre, hogy megakad az Opera oldalak betöltésekor és közben kerreg a winyó, mint az állat. No el is kezdtem nézelődni az erőforrás-figyelővel, ahol nyilvánvalóvá vált, hogy az Opera használatakor a HDD-t terheli erősen 2000 KB olvasási és írási sebességek mellett.
Kikapcsoltam teljesen a pagefile-t (az ajánlottak ellenére), így azóta megszűnt a jelenség.

Szóval vannak körülmények, mikor visszanyalhat a fagyi :DDD

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#20280) Wolverine


Wolverine
félisten

Kérdés a 12-es verzióval kapcsolatban: mi okozhatja azt, hogy az opera iszonyatosan lassan tölti be a scripteket a weblapokon, illetve egyes oldalak redirectjeit nem hajlandó kezelni (Gmaillel szenvedek)?

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#20281) fatal` válasza dqdb (#20278) üzenetére


fatal`
titán

Köszi. Lusta vagyok írni az oldalukra :D

(#20279) AtHoS: Az új Operában nincs ini file, a régin meg át lehet írni a cache elérési útját az opera:configban.

[ Szerkesztve ]

(#20282) karldergroße


karldergroße
senior tag

Nem tudom, foglalkoztok-e itt az androidos Operával, ami az opera mobile utódja, de azért megkérdezem: miért lehet az, hogy egy ideje, mindenféle beállítás-változtatás nélkül ez az androidos (új, ha jól tudom 15-ös) opera a facebooknak csak a lebutított változatát nyomja (mint az Opera Mini), miközben előtte ugyanazt a grafikus felületet lehetett látni, ami az androidos facebook-kliensnél van, illetve még mindig elérhető az androidos gyári böngészővel.
KÖszönök minden segítséget előre is.

(#20283) LonGleY válasza karldergroße (#20282) üzenetére


LonGleY
veterán

(#20284) SPAAACE! válasza Orlin (#20270) üzenetére


SPAAACE!
csendes tag

Hali!

Ustream-en gozom sincs, de youtubon a Ghostery kiegeszito minden reklamot blokkol, nalam neha elofordult, hogy blokkolt 1-2 teljes oldalt is, bar az elmult 1-1.5 honapban nem futottam bele ilyen hibaba, ha megis elofordulna a cimsor mellett levo kis kek szellem ikonra kattintva atmenetileg szuneteltetheted, majd egy frissites es az oldal betolt.

#20279 AtHoS

Dataram ramdik free verziojat hasznalom abban nincs ilyen funkcio, lehet fogok adni egy probat a softperfect-nek.
Opera 15-ot hasznalok, abban kb semmit sem lehet beallitani, ezert szorakoztam mklink-el.
A pagefile nalam alapbol ki van kapcsolva, szoval beakadassal nem talakoztam, viszont az ...AppData\Roaming mappaban bongeszes alatt szinte folyamatos 2-3 Mb/s irasi/olvasasi sebesseg figyelheto meg, bar a HDD-nek kb nincs mas dolga szoval "egyenlore maradhat".

(#20285) LonGleY válasza SPAAACE! (#20284) üzenetére


LonGleY
veterán

Az egyelőre "n" nélkül írandó.

[ Szerkesztve ]

(#20286) fatal` válasza LonGleY (#20285) üzenetére


fatal`
titán

Kivéve, ha tortát szel. :D

Illetve egyenlőre a sorozatgyilkos fogja darabolni a hulláját. :)

[ Szerkesztve ]

(#20287) daninet


daninet
veterán

Youtube szöveg szétesésre van valami megoldás? 12.16

Csak youtube, csak az első legörgetés szórja szét, ha legörgetsz annyira, hogy nem látszik és visszagörgetsz akkor már jó.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#20288) Rimuru válasza karldergroße (#20282) üzenetére


Rimuru
veterán

Nem kapcsoltad be a rally módot? (képen off-road módon szerepel)

Vigyázat, csalok!

(#20289) karldergroße válasza LonGleY (#20283) üzenetére


karldergroße
senior tag

Köszi!

(#20290) karldergroße válasza Rimuru (#20288) üzenetére


karldergroße
senior tag

Nem, de közben megjavult...

(#20291) melan


melan
senior tag

Sziasztok!
Opera mailt használok, és sehogysem tudom orvosolni a problémámat. Imap, gmail: minden levél háromszor jelenik meg. Utánaolvasva próbáltam kikapcsolni mappákat (jobbklikk a fiókon, imap mappák, ott kiszedni a pipát), de mindig visszarakja az opera. Valaki tudja a megoldást?

(#20292) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Üdv mindenki!
Mivel erős hardware-n is folyton szétfagyott a FF, letöltöttem az Operát, s láss csodát, semmi lassulás, villámgyors, csak a Könyvjelző importáló gomb inaktív... Vajon miért?

(#20293) Orlin


Orlin
addikt

A Dev-hez nem is jön a héten frissítés vajon?!
Szerintetek a következő stabilban már esz könyvjelző sáv?

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#20294) dqdb válasza Orlin (#20293) üzenetére


dqdb
Topikgazda

A Dev-hez nem is jön a héten frissítés vajon?!
99%, hogy nem.

Szerintetek a következő stabilban már esz könyvjelző sáv?
100%, hogy nem.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20295) Sk8erPeter válasza dqdb (#20294) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Tudnám, mit tudnak tökölni annyit a könyvjelző-kérdésen. Bár a fejlesztésben mindig vannak meglepő buktatók, meg hatalmas kérdőjelek, legjobb megoldásokon való agyalások, de azért ez nem tűnik olyan szinten összetettnek. Plusz kíváncsi lennék, vajon mi az oka, hogy átmenetileg nem vették át a Chromium megoldását (pl. kukába való kib@szás helyett), aztán migrálták a saját megoldásukba. Mondjuk ahogy már kiderült, az volt a degenerált buta gyökér elképzelés, hogy könyvjelzők úgysem kellenek. Na de akkor, amikor rájöttek, hogy mégis, vajon miért nem rakták vissza a Chromium-félét? Ilyen mértékben elágazott egy ponton a kód? Ennyire másképp akarták megoldani, hogy úgy voltak vele, hogy nem éri meg visszarakni? Na mindegy, ez csak agyalás, de kíváncsi lennék az okokra, de főleg a háttérben folyó fejlesztési megfontolásokra, bár ezt nyilván nem fogják megosztani (csak elferdítik némi marketingszagú kamudumára, ami mostanra szerencsére javult, és nem annyira átlátszó hazug demagógia, és beszélnek tervekről is, emberi nyelven, nem magát szakembernek képzelő marketinges blablájával).

(#20286) hunfatal :
"Illetve egyenlőre a sorozatgyilkos fogja darabolni a hulláját. :)"
Túl sok Dextert nézel? :D

Sk8erPeter

(#20296) Penge_4 válasza Sk8erPeter (#20295) üzenetére


Penge_4
veterán

"Na de akkor, amikor rájöttek, hogy mégis, vajon miért nem rakták vissza a Chromium-félét?"

Gondolom azért, mert a Chromium-féle is egy fos. Csak nevet és URL-t tárol, egy vicc az egész. Ők meg már csak a Bookmarks.db-ben található oszlopok alapján is szeretnék visszahozni a nickname-et, a description-t, a created_date-et, visited_date-et és a Trash-t is.

Meg gondolom lesz "sort by" funkció is.

(#20297) Sk8erPeter válasza Penge_4 (#20296) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Jaja, ez mind igaz (bár kód szintjén nem tudhatjuk, mennyire "fos" a Chrome megoldása, nem lehetett volna-e azt továbbfejleszteni), csak a hőbörgések visszaszorítása érdekében átmenetileg felhasználhatták volna. :D Aztán nagy hírveréssel bejelenthették volna, hogy királyok vagyunk, kész van a saját verziónk. Mondjuk lehet, hogy a migrálással nem akartak tökölni, meg teljesen más megközelítést alkalmaznak eleve, nem tudom.
Mondjuk én a WebKit/Blink vonalra történő átállás óta nem használom egyáltalán az Operát, sztrájkolok. :D Majd ha jobb lesz, akkor visszatérek, addig is krómozok.

Sk8erPeter

(#20298) fatal` válasza Sk8erPeter (#20295) üzenetére


fatal`
titán

Nem, 10 percet láttam az első részből. :D Ez sokkal régebbi szöveg nálam, Dexter még nem is létezett akkor. :D

(#20299) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Nos, látom bajos a könyvjelző 15-ösön, feltettem a 12-t. Ez is fasza. Behúzta a Firefox bookmark-okat. Tetszik.
Kérdésem: alap nagyítás 100%-on van. Ha CTRL + görgetéssel nagyítok, kicsinyítek, akkor a böngésző újbóli megnyitásakor az adott oldal újra 100%-on nyílik meg. Ezzel nem lehet kezdeni vmit, h ne felejtse el? Van olyan oldal, ami nekem 150%-on jó, van amelyik 200%-on...
Másik: ha most felteszem a 15-öst, behúzza a könyvjelzőket a 12-ből?
Még vmi: torrentet töltök le, megkérdezi, h mivel nyitom meg és megjegyzem-e minden ilyen alkalomra a választást? És nem enged pipálni, inaktív. Miért?

[ Szerkesztve ]

(#20300) fatal` válasza zolikaDB (#20299) üzenetére


fatal`
titán

- Oldalspecifikus nagyítást nem tudom, nem használok nagyítást.
- Nem, az új operában nincsenek könyvjelzők, majd egy későbbi verzióban lesznek.
- Ctrl+f12 -> haladó -> letöltések -> keresőbe torrent -> szerkesztés -> megnyitás az alapértelmezett alkalmazással -> ok

Címsorba opera:config -> keresőbe torrent -> bittorrentnél lenyitod, hogy mutassa az összeset -> Enablenél pipa ki -> mentés -> böngésző újraindít

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.