Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20301) smog86


smog86
senior tag

Menüsor van ebben az Operában? Most akartam átállni rá Firefoxról.. erre kiderül hogy nincs kedvencek, menüsort meg sehol nem találom hogy lehetne beállítani... :o

(#20302) LonGleY válasza smog86 (#20301) üzenetére


LonGleY
veterán

Bal oldali ALT gomb megnyomása?
Így legalább nem foglal helyet.

[ Szerkesztve ]

(#20303) zolikaDB válasza smog86 (#20301) üzenetére


zolikaDB
veterán

Opera 12-t probald, at tudod tenni a konyvjelzoket. Sokkal gyorsabb, mint a FF.

(#20304) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Lenne három kérdésem, remélem tudtok segíteni;

1) Adblock Plushos nincs olyan hunfilter, mint pl. Firefoxhoz?
2) Meg lehet valahogy oldani, hogy az új lapon megnyitott képek a képernyő közepén legyenek esetleg szürke háttérrel, mint Firefoxban?
3) A gyorshívó hátterének tudok saját képet beállítani?

Most váltottam és ez a két dolog hiányzik. :)

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#20305) LonGleY válasza Bjørgersson (#20304) üzenetére


LonGleY
veterán

1. Manuálisan hozzáadható (Chrome alatt is):
http://pete.teamlupus.hu/hufilter.txt

A többi engem is érdekelne.

(#20303) zolikaDB: Sokkal gyorsabb, mint a FF.

Sajnos ez ma már elég sok oldal esetében nem igaz. Ha eddig nem volt Opera 12 felhasználó, nem most buzdítanám a kiismerésére.

[ Szerkesztve ]

(#20306) dqdb válasza Bjørgersson (#20304) üzenetére


dqdb
Topikgazda

1) Adblock Plushos nincs olyan hunfilter, mint pl. Firefoxhoz?
De, van. Ezt a címet add hozzá egyéni szűrőént.

2) Meg lehet valahogy oldani, hogy az új lapon megnyitott képek a képernyő közepén legyenek esetleg szürke háttérrel, mint Firefoxban?
Sokan kérik a Desktop Team Blogon, talán megvalósítják. Van egy Image Autosizer nevű bővítmény, azzal elvileg lehet a háttérszínt állítani, gyakorlatilag nálam ez a funkciója nem működött.

3) A gyorshívó hátterének tudok saját képet beállítani?
Opera 15 és 16 esetén sehogyan. Opera 17 esetén témát kell hozzá készíteni (elvileg támogatja az Opera 12 témáit).

Off 1: na, még ilyet se láttam. Az Opera oldaláról telepítettem egy bővítményt, és kiírta, hogy nem biztonságos forrásból származik :D

Off 2: Lehet, hogy topik címébe be kellene írni, hogy a kérdés feltevője jelezze a verziószámot is, mert így sokszor a szöveg alapján kell kibarkochbázni, hogy Opera 12 vagy 15 a kérdés alanya (ami ugyebár lényegében két külön böngésző ugyanazon néven).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20307) LonGleY válasza dqdb (#20306) üzenetére


LonGleY
veterán

Most nézem, hogy a hufilter.txt át van irányítva az általad megadott új címre. Szerencsére így is működött még.

(#20308) Bjørgersson válasza dqdb (#20306) üzenetére


Bjørgersson
félisten

1) Köszönöm!
2) Nekem már az is elég lenne, ha középre igazítani a képet háttérszíntől függetlenül.
3) 15.0 van nekem telepítve, weboldalról töltöttem le, azt hittem ott a legfrissebb verzió érhető el. 17-et honnan tudok tölteni és miért nem található meg a weboldalon? :F

(#20305) LonGleY: Köszönöm neked is!

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#20309) fatal` válasza dqdb (#20306) üzenetére


fatal`
titán

Évek óta hibás az sg-n a szűrőlista, azt hittem már rég kijavították (saját listát használok hufilter+ajnasz+saját szabályokkal).

(#20310) Wolverine válasza Bjørgersson (#20308) üzenetére


Wolverine
félisten

Mert a 17 a fejlesztői (alpha) változat.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#20311) Bjørgersson válasza Wolverine (#20310) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Akkor azzal gondolom nem sokra mennék. :)

Még egy kérdés, meg lehet oldani, hogy a torrent fájlokat egyből megnyissa és ne mentse?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#20312) dqdb válasza Bjørgersson (#20311) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Akkor azzal gondolom nem sokra mennék.
Többre lehet menni vele, mint az Opera 15-tel, de elvileg hibásabb is lehet annál, valamint némelyik új funkció még félkész állapotban van (de legalább már létezik).

Még egy kérdés, meg lehet oldani, hogy a torrent fájlokat egyből megnyissa és ne mentse?
Az aktuális Opera 17.0.1232.0 building bezáróan sehogyan. A letöltés helyett megjelenő Open/Save ablakra már kétszer rákérdeztem, nem válaszolt rá egyik Opera fejlesztő sem, a következő buildnél ismét felteszem a kérdést. A problémára nagy általánosságban van egy eléggé gányolós megoldási ötletem, torrent esetén speciálisan egy relatíve kulturált megoldásom, de addig nem lépek, amíg nem jön hivatalos megerősítés, hogy nem terveznek ilyen funkciót.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20313) Bjørgersson válasza dqdb (#20312) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Komolyan nem értem egyébként a fejlesztőket miért hagynak ki alapvető funkciókat egy böngészőből.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#20314) dqdb válasza Bjørgersson (#20308) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Nekem már az is elég lenne, ha középre igazítani a képet háttérszíntől függetlenül.
[link]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20315) Wolverine válasza Bjørgersson (#20311) üzenetére


Wolverine
félisten

Futtathatod telepítés után, de bugos lesz.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#20316) fatal` válasza Bjørgersson (#20311) üzenetére


fatal`
titán

Nem.

Viszont uTorrentben be lehet állítani, hogy egy bizonyos mappából automatikusan adja hozzá a torrent fájlokat és törölje le az eredeti helyről, így nem marad szemét a letöltés könyvtárban.

Ezt egyébként a Chrome sem tudja, ami így a 29-es verzió környékén igen röhejes, szerintem teljesen alap dolog lenne.

[ Szerkesztve ]

(#20317) petrusz82


petrusz82
aktív tag

Szeretném megkérdezni találkoztatok -e olyan problémával, hogy minden flash dolognál ez van:

Az Opera verzió a 12.16, a flash verzió pedig a legújabb. Ha a telepített programoknál uninstallálom a flasht, akkor megjelenik ugyan a tartalom, és nem csak a szürke háromszög látszik, viszont itt nincs animálás.
Amint visszatelepítem a flasht, megint a képen látható eredmény fogad minden weboldalon.

Remélem tudtok segíteni!

(#20318) Rimuru válasza petrusz82 (#20317) üzenetére


Rimuru
veterán

pipa ki, lap alján mentés, vagy a turbót kapcsoltad be azért van így
opera:config#UserPrefs|EnableOnDemandPlugin

Vigyázat, csalok!

(#20319) petrusz82 válasza Rimuru (#20318) üzenetére


petrusz82
aktív tag

Köszönöm, működik!

Látom alapértelmezésben is pipa nélkül van, nem tudom miként kerülhetett bepipálásra az opció.

(#20320) Bjørgersson válasza dqdb (#20314) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Köszönöm!

Minél tovább használom az Operát, annál jobban megy tőle el a kedvem így Firefox után. Egyszerűen nem tudom megérteni a fejlesztőket hogyan hagyhatnak ki bizonyos funkciókat egy böngészőből. A korábbi verziók is ilyen foghíjasak?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#20321) Rimuru válasza Bjørgersson (#20320) üzenetére


Rimuru
veterán

(#20322) zolikaDB válasza Bjørgersson (#20320) üzenetére


zolikaDB
veterán

Gyors, de buta... Youtube, egérrel rámegyek a hangerőgombra, semmi nem történik. Rákattintok és megjelenik a csúszka, ami normál esetben már akkor is mutatkozik, ha fölé megyek az egérrel. Ez így nem tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#20323) Bjørgersson válasza zolikaDB (#20322) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Van egy-két dolog, ami tetszik benne, viszont nagyon sok dolog hiányzik. Lehet nem sokáig fogom használni. :(

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#20324) fatal` válasza Bjørgersson (#20320) üzenetére


fatal`
titán

Tedd fel a 12-es verziót. :)

(#20325) LonGleY válasza Bjørgersson (#20323) üzenetére


LonGleY
veterán

Az Operához mindig is kellett türelem. A Stabil verziókra mindig sokat kellett várni. Most egy kicsit még többre... :] 20-as verziónál alább nem adom az újbóli próbát.

(#20326) Bjørgersson válasza fatal` (#20324) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Holnap megnézem, köszi a tippet. :)

(#20325) LonGleY: Na de 5 verziót? :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#20327) fatal` válasza LonGleY (#20325) üzenetére


fatal`
titán

A 20-asnál hamarabb én is csak a dev verziókat fogom megnézni. Amíg nem kerül be az oldalsáv, könyvjelzők, letöltéskezelő, addig biztosan nem fogom használni.

(#20328) chab7 válasza fatal` (#20327) üzenetére


chab7
addikt

Én meg még ezt sem tudom megnézni, mert nincs windowsom :(
Hónapok óta csak olvasok itt a dolgokról de kipróbálni nem tudom. Lassan érlelődik hogy visszatérjek valamelyikre FF/Chrome. Jajj neeeeee.
Pedig ez a 12-es Opera klassz, csak már annyi nyűg van rajta (gmail pl már szinte csak androidon használom mert operában tetű) és ezt már nem fejlesztik, amit fejlesztenek azt meg én nem tudom használni, de ha tudnám is szar visszalépés lenne.
Kezd elfogyni a türelem.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#20329) fatal` válasza chab7 (#20328) üzenetére


fatal`
titán

Én Windowson vagyok, de már váltottam FF-re.

Mondjuk a gmail helyett ott a beépített levelező, de mostanra már egyéb problémák is vannak és egyre csak több lesz sajnos. :(

(#20330) Rimuru válasza chab7 (#20328) üzenetére


Rimuru
veterán

Az a baj hogy nincs is normális alternatíva. A legtöbb Webkit alapon megy. Amúgy helyes kis böngésző Dwb, elvileg az is majd Blink alapú lesz.

Vigyázat, csalok!

(#20331) Penge_4 válasza Rimuru (#20330) üzenetére


Penge_4
veterán

Ez a screenshot elég meggyőző. Kár, hogy GTK alapú.

Viszont ezek hasonlóak, mint a Rekonq, Midori meg a többi. Születik egy csomó ilyen kisebb webkit fork, pár hasznos funkcióval, de nem lesznek elég népszerűek és nem is fejlődnek tovább. Vagy a fejlesztők a saját preferenciáik alapján rakják össze és utána azt csiszolgatják éveken át. De egyik esetben sem lesz a régi Operához fogható funkcionalitású.

(#20332) Kuruc2


Kuruc2
senior tag

12-es operát használok. A problémám az hogy csipog a fész. Van ilyen fiókbeállításoknál hogy hang kikapcsolása, ezt ki is kapcsoltam, egy ideig jó volt, aztán újraindítás után megint adja ahangot üzikor, pedig hangbeállítás kikapcsolva. mit lehet tenni?

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#20333) Rimuru válasza Penge_4 (#20331) üzenetére


Rimuru
veterán

Pontosan az van amit írsz, ennek a projektnek is az elindítója nem ér rá és nincs is sok ember aki beszállt volna.

Kuruc2: Jobb gomb webhely beállításokon belül valahol tudod oldalspecifikusan állítani a hang lejátszását (azt hiszem, telefonról írok)

Vigyázat, csalok!

(#20334) Kuruc2 válasza Rimuru (#20333) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Megnéztem, de nem találtam hangra vonatkozó opciót. :(

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#20335) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Ez az adBlock szinte semmi nem blokkol, az Időkép meg nem műxik. :N

szerk.: Az Időkép Firefox-szal sem megy. :DDD

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#20336) Kuruc2


Kuruc2
senior tag

nekem szuperül szuperál az adblock operában. csak be kell lőni a megfelelő szűrőket.

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#20337) Wolverine válasza Bjørgersson (#20335) üzenetére


Wolverine
félisten

Nekem az időképpel nincs gondom Opera alatt (általában, konkrétan most nem néztem), a beépített blokkolót meg szép lassan megtanítottam mindenre és nem bíztam magam premade listákra... :)

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#20338) LonGleY válasza Bjørgersson (#20335) üzenetére


LonGleY
veterán

Szinte mindent blokkol, és megy az időkép. De pontosítsunk: Adblock Plus (mindhárom böngésző alatt). Az alapvetően beállított listákkal + hufilterrel, és "néhány nem tolakodó hirdetés engedélyezése" nélkül (az Opera 12 alatti kiegészítőben nincs ilyen opció). Screenshot @ Chrome

[ Szerkesztve ]

(#20339) LonGleY válasza LonGleY (#20338) üzenetére


LonGleY
veterán

ups, itt pont engedélyezve van véletlen a képen...

(#20340) Orlin


Orlin
addikt

Kint,van a friss Dev kiadás!A könyvjelzőket javították!Lehet rendezni ,mappázni!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#20341) fatal` válasza Orlin (#20340) üzenetére


fatal`
titán

Na végre. Azért az oldalsávos könyvjelzőkezelés még hiányzik. :)

(#20342) Orlin válasza fatal` (#20341) üzenetére


Orlin
addikt

Közben kint van a stabil is :)

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#20343) chab7


chab7
addikt

Na sikerült megkukkolnom egy ismerős windowsos gépén ezt az új operát :C (de inkább :W )
Viszont csak 15-ös, és nem találok sehol frissítési lehetőséget a programon belül. Csak az új verzó letöltésével és felültelepítésével lehet frissíteni vagy van valahol eldugva benne frissítés funkció?

Amúgy ebben semmit, de az égvilágon semmit nem lehet beállítani :W ez tényleg a full hülyék böngészője lett. Pl arra nincs egy opció, hogy az oldalakat 125% -ra nagyítsam és az legyen az alapértelmezett.

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#20344) lck válasza Orlin (#20342) üzenetére


lck
senior tag

Valami érdemleges változásról tudtok benne ? Azon kívül hogy - szerintem - az oldalbetöltéseknél többet homokórázik ?

[ Szerkesztve ]

(#20345) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Ezt nem értem. Ha a legújabb Opera van telepítve, egy böngészővel sem látok semmi Időképen, ha viszont a 12-es, akkor minden böngészővel megy hibátlanul. A 12 viszont nagyon lomha nálam és úgy érzem, hogy egy Opera kinézetű Explorert használnék.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#20346) fatal` válasza Bjørgersson (#20345) üzenetére


fatal`
titán

Adblock filter okozza.

Nem lomha a 12 sem, az IE pedig messze nem olyan lassú, mint régen volt.

Az FF-nél pl. az összes gyorsabb :D

(#20347) LonGleY válasza fatal` (#20346) üzenetére


LonGleY
veterán

A 12 azért elég sokszor lomha, viszont az IE tényleg nem szidható, indulásban és renderelésben most konkrétan toronymagasan vezet a többi előtt.

(#20348) Bjørgersson válasza fatal` (#20346) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Na de az Operás adBlock miért barmolja szét a FF-ot is? :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#20349) fatal` válasza Bjørgersson (#20348) üzenetére


fatal`
titán

Nem barmolja szét, hanem szar a hufilter. De már nem emlékszem melyik szűrőt kellett kivegyem, hogy jó legyen. De még az is lehet, hogy nem abban volt a hiba.

[ Szerkesztve ]

(#20350) Sk8erPeter válasza LonGleY (#20347) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"A 12 azért elég sokszor lomha"
A sokat emlegetett parás oldalaknál sajnos igen, mint a Gmail, Facebook, stb., de egyébként én még mindig rácsodálkozom néha, amikor újból előveszem, hogy mennyire gyors pl. a Chrome-hoz képest. Pedig van, aki szerint a Chrome a gyorsabb, de szerintem akkor is nekem van igazam. ;]

Sk8erPeter

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.