Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19351) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Üdv Fórumtársak!

Hogyan tudom megnézni egy weblaphoz elmentett jelszavamat?

Fingom nincs, hogy mi volt de a jelszókezelőben nem írja ki, hogy mi a jelszó.

Vagy csak én vagyok bamba. :(

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#19352) dqdb válasza Vangelis (#19351) üzenetére


dqdb
Topikgazda

[link]
Ha használsz mesterjelszót, akkor szedd le, különben ez a tool nem fogja tudni megnyitni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19353) Sk8erPeter válasza dqdb (#19346) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Az igen, szépen belementél. :)

A bookmarkokkal kapcsolatos megnyugtatást nem láttam, hogy említették, ez hol olvasható?

A Chrome-ban egyébként a GET-metódusra állított formok mezőin jobb klikkelve lehet rákattintani az "Add as search engine..." gombra, és akkor be lehetett állítani kulcsszót. Na most ezt egy az egyben átvette az Opera Next is, de már csak onnan is látható, amire gyanakszol, hogy ezen javítani fognak, mert jelenleg hiába kattintasz rá, egyáltalán nem működik:

Opera Next 15 - YouTube - Add as search engine...

No de az alapján, amit írsz, nem is meglepő, ha kiszedték/kikommentezték a hozzá tartozó felületek kódját.

Sk8erPeter

(#19354) Vangelis válasza dqdb (#19352) üzenetére


Vangelis
nagyúr

thx!

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#19355) dqdb válasza Sk8erPeter (#19353) üzenetére


dqdb
Topikgazda

A bookmarkokkal kapcsolatos megnyugtatást nem láttam, hogy említették, ez hol olvasható?
Ilyet nem írtam, mert ilyet nem mondtak :DDD Még csütörtökön az volt a diplomatikus válasz a Desktop Team Blog-on, hogy jelenleg speed dial és stash van. A keresőket és a linket erősítették meg.

A Chrome-ban egyébként a GET-metódusra állított formok mezőin jobb klikkelve lehet rákattintani az "Add as search engine..." gombra, és akkor be lehetett állítani kulcsszót. Na most ezt egy az egyben átvette az Opera Next is, de már csak onnan is látható, amire gyanakszol, hogy ezen javítani fognak, mert jelenleg hiába kattintasz rá, egyáltalán nem működik:
Igen, ezt a menüponot én is megtaláltam már, és tényleg nem működik. Ha egy Chromium profilból átmásolod a Web Data fájlt az Operába, akkor megjelennek az abban található keresők is az alapértelmezettek mellett (így nem teszteltem, csak a táblába beszúrással, de 100%, hogy így van).

No de az alapján, amit írsz, nem is meglepő, ha kiszedték/kikommentezték a hozzá tartozó felületek kódját.
A beállítások ablakban repült /* és */ közé, a hozzáadást nem néztem külön, de most hogy írod, nem rémlik, hogy belefutottam volna.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19356) Sk8erPeter válasza dqdb (#19355) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ja, sorry, most látom, a bookmarkokkal kapcsolatos egyik mondatodat félreértettem: "Az importálásnak számos nyoma van (a nyelvi fájl Opera-specifikus részében kizárólag az importálással kapcsolatos szövegek vannak a bookmarkat illetően), az biztosan lesz, említették is."
Az utolsó tagmondat maradt meg a hsz. végére, sok volt az infó, ezt rosszul parse-oltam be. :DDD

"Igen, ezt a menüponot én is megtaláltam már, és tényleg nem működik."
Igazából ez a Chrome-ban már ezer éve van. :DDD Nem tudom, azt ismered-e, használtad-e annyit a Chrome-ot, hogy ezzel megismerkedj, az egyedi keresőmotorok kezeléséhez egész értelmes felület van ott is a chrome://settings/searchEngines oldalon, kíváncsi vagyok, ehhez hasonlót fognak-e kialakítani Operában is (ezt is lemásolva), vagy egyedit készítenek, na meg ami szintén érdekel, hogy vajon lesz-e lehetőség POST-metódussal elküldendő formokhoz készíteni keresőt (asszem ezt Te is említetted, hogy Chrome/Chromiumban csak GET-metódusra állított formokhoz lehet keresőt készíteni, bár vannak oldalak, ahol bejön az a módszer, hogy a HTML-kódban inspector segítségével egyszerűen kézzel átírod a POST-ot GET-re, és úgy is működik, mivel a szerveroldali kódban helyenként a $_REQUEST tömböt használják PHP esetén, ekvivalensét ASP.NET-ben, és így tovább).

Sk8erPeter

(#19357) Penge_4 válasza Sk8erPeter (#19356) üzenetére


Penge_4
veterán

"bár vannak oldalak, ahol bejön az a módszer, hogy a HTML-kódban inspector segítségével egyszerűen kézzel átírod a POST-ot GET-re, és úgy is működik"

Egyszerűbb megoldás, hogy simán bepróbálod a POST-os részt egy ? vagy & karakter segítségével hozzátoldani a string első részéhez. Nekem így sikerült anno működésre bírnom 1-2 keresőt.

A levelező viszont nagyon bassza a csőröm. Még annyit se voltak hajlandók mondani, hogy a különálló változat karban lesz-e tartva, vagy kiadták és onnantól elfeledetté válik majd az egész.

Ha valahogy kezelné a cookie-kat (így a cookie-t igénylő hírcsatornákra is fel lehetne vele iratkozni) és lenne normális MIME type kezelés az Operában (amivel közvetlenül küldhetem az RSS címét az M2-nek), akkor talán még hasznos is lenne ez a különálló változat olyan szempontból, hogy a böngészőnek akkor nem kéne futni folyamatosan és nem függene egyáltalán a böngészőrésztől a kliens. De enélkül, így ebben a formában ráadásul, hogy egy letiltott böngészős teljes értékű böngészőt kaptunk... nem sok reményt fűzök hozzá. Így viszont szopás lesz a fiókjaimat kezelni, nem beszélve a feedjeimről...

(#19358) Predator2 válasza fatal` (#19292) üzenetére


Predator2
addikt

És kb mikorra várható az első végleges verzió? a bétát kipróbáltam eddig tetszik ;]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#19359) fatal` válasza dqdb (#19346) üzenetére


fatal`
titán

A letöltéskezelőről nem találtál semmit? (Lesz-e open and run, tempbe letöltés) Nálam jelenleg ez a prioritás (a keresők és a smooth scroll mellett), amíg ezt nem csinálják meg addig biztosan nem váltok, mert ezt borzalmasan rühelltem a Chromeban is (meg azt, hogy nem lehetett beállítani, hogy az utolsó fül bezárásakor ne zárja be a böngészőt, de ezt már megoldották, illetve Chromenál a CoolNovoban is be lehet állítani).

(#19360) M_AND_Ms


M_AND_Ms
addikt

A megjelenéskor frissítettem az új androidos Operára. Azóta viszont számomra eltűnt a Play-ből, csak az Opera Beta, meg a Classic van.
A pc-n nézve a Play oldalát megtalálom az Opera-t, de úgy hogy nem kompatibilis az én telefonommal. Ellenben azt is írja, hogy telepítve van.
Akkor ez most hogy? A múlt héten még kompatibilis volt? Most meg már nem?
Ezek itt a nagy kérdések.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#19361) Rimuru válasza M_AND_Ms (#19360) üzenetére


Rimuru
veterán

Azóta kivehették a kompatibilis készülékek listájáról.

Vigyázat, csalok!

(#19362) M_AND_Ms válasza Rimuru (#19361) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

A Beta meg az maradt... nagy itt a kavarás.

A "duplaklikk a tabok melletti üres területre új tabot nyit" funkció sem működik :(( Mikor lesz ebből a Next-ből, Present? :O

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#19363) chab7 válasza M_AND_Ms (#19360) üzenetére


chab7
addikt

Az úgy volt hogy az eddigi béta lett a sima opera, ami már csak 4-es androidtól érhető el. Az új béta meg alatta is. Most így jártam én is, hogy a bétából jött opera volt fent a Defy-n, de visszajöttem cm10.1-ről cm7-re és most a sima opera nekem is nem elérhető csak a béta (de az meg kell a halálnak, olyan szar még), na meg a classic -hálistennek visszatették - az legalább totál használható.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#19364) Sk8erPeter válasza Penge_4 (#19357) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Egyszerűbb megoldás, hogy simán bepróbálod a POST-os részt egy ? vagy & karakter segítségével hozzátoldani a string első részéhez."
Hogyhogy "bepróbálod", és ez miért egyszerűbb? Ha a HTML-kódban egyszerűen próba gyanánt átírod a formnál a method="post"-ot method="get"-re, annál egyszerűbb nem nagyon van. :)
Így a form elküldése után egyből az URL-ben lesz query stringként az összes bekattintott, begépelt mező értéke, így az kimásolható, és a megfelelő szöveg(ek) a keresendő stringhelyettesítővel (mi legyen a keresendő szöveg, Chrome-ban %s-t kell ide írni) egyből kicserélhetők. Így ezt sokkal könnyebb lesz "bepróbálni", mivel egyből query stringként adódik hozzá a jelenlegi címhez (? után, & karakterekkel elválasztva).

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#19365) M_AND_Ms válasza chab7 (#19363) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

A régi normál OPEra lefrissült a webkitesre, beállításokat átvéve. Időközben kijött a Clasic, amit önállóan telepítettem szűz állapotban. Most eltűnt a webkites Opera alól az alkalmazás a Play-en. Tehát nem fog már frissülni, max eltávolíthatom. A Classicra meg rakhatok újra minden beállítást (nem használok Link-et mert nekem nem jött be)
Kavarnak ezek, csak nem tudom minek.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#19366) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Biztos lemaradtam valamiről, mert most tartunk a 15-ös Operánál (jelenlegi Next), aztán volt a 14-es, Androidhoz, de mi van a 13-as változattal? Azt sikerült skippelni, vagy csak nekem maradt ki valami?

Szerk.: sorry, legközelebb keresek, mielőtt kérdezek:
https://en.wikipedia.org/wiki/History_of_the_Opera_web_browser#Version_15
"The version identifier 13 was skipped, thought to be for reasons of superstition, while 14 was used to refer to a WebKit-based release of Opera for Android."

Szóval a lényeg, hogy babonából hagyták ki a 13-as verziószámot, most már legalább tudom az indokát. :DD

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#19367) LonGleY válasza Sk8erPeter (#19366) üzenetére


LonGleY
veterán

Sokan ki szokták hagyni.

(#19368) amadeus11


amadeus11
senior tag

Működő Smooth Scroll az új Operához :

[link]

Remélem , hogy karácsonyig fogom tudni használni a 12 es verzát , addigra meg bőven kiadhatnak egy használható változatot . Szerintem rajta lesznek az ügyön .

There is a star

(#19369) M_AND_Ms


M_AND_Ms
addikt

A webkites Operához most, hogy vannak a kiterjesztések? Több régi operást hiányolok és nem tudom feltenni az amúgy is manuálisan telepítendő Imagus-t.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#19370) fatal` válasza M_AND_Ms (#19369) üzenetére


fatal`
titán

Chromeos extek (egy részük) mennek. Régi operás kiterjesztések nem, de van hozzájuk azt hiszem valami converter szerűség.

(#19371) daninet


daninet
veterán

Az oldal felezést hogy tudom kikapcsolni? Volt egy force closeom és most minden tabomat felezve jeleníti meg más tabokkal. :F

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#19372) M_AND_Ms válasza fatal` (#19370) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Ezt találtam: Add Chrome Web Store Official extensions in Opera 15

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#19373) dqdb válasza M_AND_Ms (#19372) üzenetére


dqdb
Topikgazda

[link]
Kényelmesebbeknek egy másik megoldás :) Arra ügyelni kell, hogy csak olyan extension fog működni, amely kizárólag az Opera által támogatott API-kat használja (ami jelenleg jóval szűkebb, mint a Chrome sajátja).

Tegnap a Stylish-t és a Tampermonkey-t telepítettem ilyen módon, mindkettő szépen megy, be tudtam importálni a user CSS-eket és minimális módosítással a user JS-eket is alájuk.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19374) M_AND_Ms válasza dqdb (#19373) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Igen, ez jó! Köszönöm!

Próbálok beleszokni ebbe az új Operiumba, de a bookmarkok nagyon hiányoznak. Nem tudom elképzelni, hogy gondolták.
Továbbá hiányzik a "Beillesztés és ugrás (CTRL-B)" és a "Gyors vissza".
Hol tudok importálni a speedialt?
Hogyan tudom alkalmazni a mentett jelszavakat?

És mikor lesz ebből kényelmes és konfigurálható böngésző? :F :O
Így hirtelen ennyi...

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#19375) Sk8erPeter válasza dqdb (#19373) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Tegnap a Stylish-t és a Tampermonkey-t telepítettem ilyen módon, mindkettő szépen megy, be tudtam importálni a user CSS-eket és minimális módosítással a user JS-eket is alájuk."
Nem rossz. :)
Lassan úgy szabod át az opera.pak-ot, meg úgy pakolod bele a User CSS-eket és User JS-eket, hogy faragsz belőle egy régi Operát. :D

(#19374) M_AND_Ms :
beillesztés és ugrás már most is van, ez most ott készült screenshot, a címsorra jobb klikkelve:

Paste and go

nem meglepő, mivel a Chrome-ban is ezer éve ott van.
Úgy emlékszem, dqdb kutakodásaiból az derült ki, hogy gyors előre és vissza is lesz majd vélhetően.
Speed Dial, jelszavak: mivel ezek szinkronizálódnak, ez megoldott kérdés lesz, mivel ahogy volt is szó róla, lesz Opera Link.

Én amúgy a mostani, kicsit már biztatóbb jelek alapján arra következtetek, hogy a 15-ös még nem, de a 16-os környékén lehet, hogy már egész használható lesz a böngésző, bár nyilván még mindig nem fogjuk visszakapni a most jól megszokott konfigurálhatóságot... Na meg nagyon jó kérdés, hogy a teljesen alapvető bookmarkokkal végül is mi lesz! Remélem, hogy észhez térnek ebben a kérdésben is, mivel akkora a feléjük áramló fikaáradat, hogy annak nem tudom, képesek-e ellenállni.:D

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#19376) Sk8erPeter válasza Sk8erPeter (#19375) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ja, mondjuk lehet, hogy a paste and go-nál keyboard shortcutra gondoltál, az Chrome-nál például nincs, nem testreszabható... :W

Így defaultból most az Opera Next 15-nél sincs, viszont dqdb leírta a módszert, ahogy a Preferences fájl módosításával elvileg testreszabható:
http://prohardver.hu/tema/opera_bongeszo_2/hsz_19307-19307.html
http://pastebin.com/echF5zLr

Sk8erPeter

(#19377) M_AND_Ms válasza Sk8erPeter (#19375) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Igen megvan. Trükkös, mert csak akkor van ott, ha a vágólapon egy linknek értelmezhető adat van (pl: http://-vel kezdődik). Amúgy "Beillesztés és keresés".

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#19378) Sk8erPeter válasza M_AND_Ms (#19377) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Amúgy "Beillesztés és keresés""
Nem. Ez a szöveg (Paste and search) akkor van, ha a vágólapon nem URL van, hanem valami másik string.
Opera Next 15 - Paste and search
Amennyiben URL van a vágólapon, akkor "Beillesztés és ugrás" (Paste and go) a szöveg, pontosan ugyanúgy, ahogy a Chrome-nál is.
Opera Next 15 - Paste and go

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#19379) M_AND_Ms válasza Sk8erPeter (#19378) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Nem ezt írtam én is? :F

(a helyesírás ellenőrző is igen érdekes. Pl.: a fenti "írtam" szó szerinte helytelen. A "tartam" szót ajánlja fel. - az "ajánlja" is hibás szerinte)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#19380) Sk8erPeter válasza M_AND_Ms (#19379) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ohh, bocsánat, most még egyzer elolvastam, amit írtál, előbb teljesen félreértettem, azt hittem, az "Amúgy "Beillesztés és keresés"." mondat egy korrekció akart lenni. :B Sorry, my fault. Üldözési mánia. :DDD

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#19381) LonGleY


LonGleY
veterán

Fú, de kra elegem van a 12-es Operából... Egy retkes gmail-t nem bír normálisan lekezelni, hiába kattintok a levélre, csak várok és várok, befagy másodpercekre az egész felület. Ugyanez Facebook-on, meg az egyéb összetettebb oldalakon...

Nekem már az is mindegy, hogy első körben hány feature-t tartalmaz a v15, a stabilra egyből megy az upgrade. Idáig jutottam: gyűlölöm a Presto-t asztali böngészőmotorként. Utólag egyre inkább belátom a lépésük értelmét.

[ Szerkesztve ]

(#19382) Sk8erPeter válasza LonGleY (#19381) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Még egy párszor elmondhatod, hogy mekkora szarnak tartod a Prestót, meg hogy milyen király lesz a WebKit, de továbbra sem azért váltottak WebKitre, mert a Presto egy szar lett volna, vagy lassú. A Presto gyors. Oldal-inkompatibilitások lehetnek, de ez mint említettem vala korábban, a webfejlesztők sara is.

Mondjuk Haavard ezt nálam sokkal jobban kifejti, hogy mik lehetnek az okok, úgyhogy inkább olvasd el, amit ő leírt:
http://my.opera.com/haavard/blog/2013/02/13/webkit

Sk8erPeter

(#19383) LonGleY válasza Sk8erPeter (#19382) üzenetére


LonGleY
veterán

A háttérindokok nélkül írtam, hogy most épp
felbosszantott megint. De elolvasom, köszi!

(#19384) Penge_4 válasza LonGleY (#19381) üzenetére


Penge_4
veterán

A WebKit addig stabil, amíg tolják a szekerét... [link]

Persze olyan usereknek mondhatja az ember, akik tökéletes mintapéldányai a fogyasztói társadalomnak és a mottójuk az, hogy "mindegy, hogy működik és mi az ára, a lényeg, hogy működjön".

Csak előbb vagy utóbb vissza fog nyalni a fagyi és akkor majd ők koppannak a legnagyobbat. A WebKites böngészőkkel azért működnek látszólag jól az oldalak, mert a szőnyeg alá söprik a problémákat. Én már régebben is megmondtam, hogy ugyanaz, mint az IE, csak ez esetben a házi szabványokat "de jure" módon is szentesítik. De ettől még a helyzet ugyanaz. Lapátolják a szart a szőnyeg alá.

(#19385) LonGleY válasza Penge_4 (#19384) üzenetére


LonGleY
veterán

Na, attól az emberfajtától messze állok. Viszont a Presto már most rossz.

(#19386) Penge_4 válasza LonGleY (#19385) üzenetére


Penge_4
veterán

Ezek szerint mégsem állsz olyan messze tőle, ha ez a véleményed.

A Presto-nak két nagy hibája volt. Az egyik abból eredt, hogy idealista, aktivista hevülettel írták meg, ezáltal túl szigorúan értelmezte a szabványokat. Pl. az sem rég került bele, hogy <b><i>Foo</b></i> formában is formázza meg a szöveget, illetve a lezáratlan tagek lezárása sem sokkal korábban, amit majdhogynem XML-i szigorral értelmezett.

A másik hibája pedig pont abból adódott, hogy gőzerővel majmolni próbálta a többieket.

Képzelj el egy USS Enterprise-t, amely túlmutat azon, hogy holmi porszem méretű bolygó körül keringjen. De mivel a potenciális utasai arra vannak kondicionálódva, hogy elavult bolygókhoz ragaszkodjanak (ahelyett, hogy felfedeznék a galaxist) a tervezők úgy döntenek, hogy átvesznek pár dolgot a Boeing 787-ből. Nyilvánvalóan sosem lesz olyan, mint egy eredeti Boeing, továbbá a merőben eltérő struktúrák miatt még azt a részét is elszarják, ami USS Enterprise szintre emelte. Mindezt ostoba divatkövetési szándékkal, mert az embereknek csupán 1%-a látja benne a fantáziát, a maradék 99% inkább Boeinggel utazik, mert csak az érdekli őket, hogy "Ez elvisz A pontból B-be x idő alatt." Nincs fantáziájuk, nem látják benne a lehetőségeket, emiatt a tervezők is ultimátumra kényszerülnek. A kevés user miatti erőforráshiány miatt nem tudják karbantartani többé az Enterprise-t, az elmúlt években elszart hibrid hibáit pedig már képtelenek kijavítani és felesleges is lenne, mert a kettő merőben eltérő irányvonal, amit nem lehet ötvözni, így inkább úgy döntenek, hogy átállnak a jelenlegi legjobb utasszállító gépre a csillaghajóról.

(#19387) LonGleY válasza Penge_4 (#19386) üzenetére


LonGleY
veterán

Szeretem, használom, tisztelem, de tény, hogy most nem annyira használható (a webfejlesztők, irányzatok stb. miatt - ez mindegy is ilyen szempontból). Azzal, hogy ez most jobban zavar, mint bármiféle ideológia, nem hiszem, hogy átnyergelnék a dumb, nemtörődöm userekhez. Pillanatnyilag előnyére tud változni, a jövőt meg nem látjuk.

Vannak sokkal súlyosabb területek, ahol nem arról van szó, hogy a tehetősek hogyan utazgatnak, hanem a szaros kis sárgolyónk fennmaradása a tét a következő pár évtizedben, amit még simán megélünk. Jóval pesszimistább vagyok ahhoz, hogy pont a böngészőmotor-jövőkutatás frusztráljon, amellett, hogy egyébként érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#19388) #27441408 válasza LonGleY (#19387) üzenetére


#27441408
törölt tag

like az átlátszó részre :)

(#19389) stfx


stfx
aktív tag

Opera 12.15 x64-et hasznalok, es par napja nem tolti be a http://prohardver.hu/index.html oldalt, csak egy ures oldalt kapok. Minden mas aloldala (/forum /tudastar stb) betoltodik rendesen. Toroltem a disk cache-t, amit nem is hasznalok, visszaraktam a 12.14-es verziot, de ugyanaz a hiba a fooldallal. Opera nexttel persze megy, de en arra nem tervezem az upgradet. Valakinek valami otlete, hogy mit probaljak ki, teljes gyalu es ujratelepites nelkul?

(#19390) LonGleY válasza stfx (#19389) üzenetére


LonGleY
veterán

Pedig nincs ilyen baja. Tűzfal check, esetleg beépülő cuccokat irts! Vaaagy... marad az újrahúzás.

[ Szerkesztve ]

(#19391) dqdb


dqdb
Topikgazda

[link]
Ez egy Opera 15 extension, ami az Opera 12 jól megszokott nagyítását utánozza le, azaz a nagyítás mértéke fülenként és nem site-onként állítható, és az új fülben nyitott linkekre öröklődik. A klasszikus billentyűparancsokkal lehet állítani a nagyítás mértékét (Num +, Ctrl+Num +, Num -, Ctrl+Num -, Num *), UI nem készült hozzá. Nagy hiányossága a bővítménynek, hogy az Opera újraindítása után elvesznek a beállított nagyítások (ennek kiküszöbölésére ötletem van, de nem lesz szép megoldás).

Mivel a gyári zoom nem állítható bővítményen keresztül (én CSS propertyt használok a nagyításra), ezért az Opera menüben található nagyításfunkciók ettől az extensiontől függetlenül működnek.

A teljes GitHub repository itt érhető el.

Remélem, gyorsan a múltté lesz ez a fejlesztés, mert megvalósítják natívan ezt a működést. Optimista vagyok, így az Opera oldalára fel sem töltöm :)

----
Szépen tud fagyni az Opera 15 is, ha kicsit megdolgoztatja az ember. Néha elfelejti az oldalak végét betölteni, ezzel a linkkel nálam nem nagyon akar boldogulni. A gyorshívóba néha soronként 4, néha soronként 5 elem van, néha oldalakat renderel rosszul, majd görgetés közben véletlenszerűen átméretezi őket :U

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19392) Penge_4 válasza dqdb (#19391) üzenetére


Penge_4
veterán

Ctrl+görgőt nem tudod hozzácsapni?

"ennek kiküszöbölésére ötletem van, de nem lesz szép megoldás"

Ezt hogy érted?

"Néha elfelejti az oldalak végét betölteni, ezzel a linkkel nálam nem nagyon akar boldogulni."

Vége alatt a hozzászólásdobozt érted csak, vagy hozzászólásokat is kihagy? Mert utóbbi nagy gáz lenne, előbbi viszont blog.hu hiba.

(#19393) dqdb válasza Penge_4 (#19392) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Ctrl+görgőt nem tudod hozzácsapni?
Telhetetlen :DDD Ha van rá esemény, akkor igen, majd megnézem.

"ennek kiküszöbölésére ötletem van, de nem lesz szép megoldás"
Ezt hogy érted?

Nincsen arra nézve esemény, hogy kiléptek a böngészőből. Ilyenkor újraindul a tabok számozása is, és a localStorage tartalma értelmetlenné válik. Valami tabId és url kombinációt tervezek, ha megcsinálom egyáltalán. Ez most annyit tud, amennyire nekem szükségem van, ezt a hibát túlélem.

Vége alatt a hozzászólásdobozt érted csak, vagy hozzászólásokat is kihagy? Mert utóbbi nagy gáz lenne, előbbi viszont blog.hu hiba.
Most bejött jól, előtte 15 percig azt játszotta, hogy az egyik hozzászólásod fejlécénél vágott, miközben 12.15 alatt jó volt minden.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19394) stfx válasza LonGleY (#19390) üzenetére


stfx
aktív tag

Tudom hogy nincs ilyen baja, meg a nyeremenyjatek alatt siman betoltotte a fooldalt, semmit nem installaltam azota es megse megy.

(#19395) Predator2


Predator2
addikt

Pár gondolat:
Legalább az új operával használható a FB. A 12-15-el egy fél óra után használhatatlanul belassul.
Ami még gond szerintem a régivel h nem lehet önálló böngészőként használni. Kell h legyen mellette egy FF mert sok lapot nem jelenít meg vagy tévesen vagy 1231231x más baja van. remélem ez a másikkal megszűnik még ha az elején butább is lesz mint a régi.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#19396) dqdb válasza Penge_4 (#19392) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Ctrl+görgőt nem tudod hozzácsapni?
Hozzácsaptam, felkerült az új változat. De nem fogsz teljesen örülni neki, mert a Ctrl+görgő eseményt jelenleg az Opera teljesen lenyelni, nem lehet elkapni. Amíg ezt nem javítják ki, addig a Ctrl+Shift+görgő működik (én csak azt nézem, hogy a Control le legyen nyomva, a Shift miatt az Opera ezt nem nyeli le).

"ennek kiküszöbölésére ötletem van, de nem lesz szép megoldás"
Nem lett, de működik :D

Ezt hogy érted?
Nincsen rendes session API, nem lehet megkülönböztetni azt, hogy egy fület a felhasználó zár be, vagy a programból lépnek ki (cserébe a folyamat visszaállításakor a visszaállított fülekről nem jön létrehozás esemény, csak a felhasználó által nyitottakról). Kicsit féloldalas az API működése itt (nemcsak az Operában, Chromium örökség).

Remélem, hogy azért futottam bele billentyűzettel kapcsolatos anomáliákba, mert készül rá az Opera konfigurálható megoldása:
1. az összes Ctrl+szám billentyű lenyomását el lehet kapni keydown eseményben, kivéve a Ctrl+5-öt
2. ha Ctrl+Alt+valami billentyűzetkombinációt nyomsz le, akkor nem mindegy sem a billentyűk lenyomási sorrendje, sem a felengedési sorrendje, mert bizonyos esetekben teljesen feleslegesen megjelenik a menü

Egyre omlósabbnak tűnik az Opera 15.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19397) ZCoyote válasza stfx (#19389) üzenetére


ZCoyote
őstag

Ugyanez a gond nálam is. Win 8 x64 alatt böngészési adatok törlése után sem javult meg. Viszont lefuttattam a Ccleaner-t és az úgy néz ki megjavította.

Romani ite domum.

(#19398) #27441408 válasza dqdb (#19391) üzenetére


#27441408
törölt tag

Szépen tud fagyni az Opera 15 is, ha kicsit megdolgoztatja az ember. Néha elfelejti az oldalak végét betölteni, ezzel a linkkel nálam nem nagyon akar boldogulni. A gyorshívóba néha soronként 4, néha soronként 5 elem van, néha oldalakat renderel rosszul, majd görgetés közben véletlenszerűen átméretezi őket

Nekem ilyen gondja nincs, még a stabilnak mondott opera napi 5 ször összecsuklott, a next nálam teljesen simán megy. Igaz nem tartok nyitva 200 fület 1szerre.

A linkedet is teljesen simán problémamentesen behozza.

[ Szerkesztve ]

(#19399) dqdb válasza #27441408 (#19398) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Fél óra múlva nálam is behozta a linket rendesen, akkor nem akarta, pedig a 12.15 vitte abban az időablakban is.

A 12.15 x64 nálam sokakkal ellentétben atomstabil, a laptopomon a kiadás óta tegnapig folyamatosan ugyanaz a példány futott kilépés nélkül (pedig a Flash többször is kiesett alóla). A 15 egy rakás fagyáshoz nem vezető apróbb hiba mellett ugyanazon a gépen főleg nemdeterminisztikus fagyások művel, volt, hogy induláskor dőlt össze, volt, hogy csak pár fül fagyott meg, volt, hogy a teljes böngésző.

De tudok reprodukálható módon üres profillal is összeomláshoz vezető utat, elég hozzá egy privát ablakot nyitni és abban Google keresést indítani:

Ctrl+Shift+N > Go to Speed Dial > F8 > g space abc és huss (igazából már az első betű után szállni fog).

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19400) fatal` válasza #27441408 (#19398) üzenetére


fatal`
titán

Nekem nem omlik a stabil Opera, maximum 2-3 hetente egyszer. Mondjuk én sem 500 fülön böngészek.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.