Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19401) #27441408 válasza fatal` (#19400) üzenetére


#27441408
törölt tag

Passz nekem rendszeresen összecsuklott még ez talán 2-3 szor ráadásul 1 azon oldalon, és azért nem csak 2 weblapot nézek meg 1 nap tehát nyúzva van , igaz állt 2 füllel 1ikbe netezek a másikba webrádio vagy youtube szol.

dqdb nálam teszi a dolgát, annyi volt hogy a lementett gyorshívó könyvjelzőket nem jegyezte meg de ezt is megoldottam letöröltem, ment vele a barátja a stabil opera, majd regpuci, a next vissza és teljesen jó,,, ha nem tudnám hogy béta fel se tűnne...

igaz én ha nem használom kikapcsolom tehát nem reggel be aztán este vagy csak napok mulva meg ki.

[ Szerkesztve ]

(#19402) LonGleY válasza #27441408 (#19401) üzenetére


LonGleY
veterán

Jó, hát a youtube és egyéb flash-kezelés olyan amilyen, YT-ot már nem is nézek 12-es Operán. Nem a böngésző hibája, hogy nem kezelhető rendesen.

(#19403) #27441408 válasza LonGleY (#19402) üzenetére


#27441408
törölt tag

Csak csendben megsúgom ebbe a YT is teljesen jó ;) Eddig én nagyon megvagyok elégedve az új irányzattal, az ősoperások lekopnak, de ha ügyesen marketingelnek, én még nem mondanám az opera végét... a powerek megüresedett helyét , szerintem megtölthetik olyanokkal mint én,,,,

[ Szerkesztve ]

(#19404) LonGleY válasza #27441408 (#19403) üzenetére


LonGleY
veterán

Az újban jó, persze, a Chromium-ban dolgoztak vele eleget, és a Flash Player-t is ahhoz igazítják.

(#19405) fatal` válasza LonGleY (#19402) üzenetére


fatal`
titán

Nálam a youtubebal sincs semmi gond, bár extendtube fent van, kicsit ki van pucolva (pl. nincs reklám). Igaz én nem zenét hallgatok rajta, csak néha megnézek 1-1 videót. El nem tudom képzelni ki hallgat zenét youtubeon abban a fos minőségben.

De a flash úgy önmagában egy rakás szar, függetlenül a youtubetól és az operától.

[ Szerkesztve ]

(#19406) #27441408 válasza fatal` (#19405) üzenetére


#27441408
törölt tag

Például én.....

(#19407) brd válasza LonGleY (#19402) üzenetére


brd
nagyúr

Szerintem semmi baj a flash-kezeléssel, nem tudom, mit csinálsz szegény böngészővel, nem is emlékszem, mikor borult flashtől az Opera, pedig legalább 3 helyen használok különböző Operákat (de 12.15 mind). Talán valamelyik extension/userjs lehet a bűnös.

The only real valuable thing is intuition.

(#19408) LonGleY válasza brd (#19407) üzenetére


LonGleY
veterán

50 %-ban HTML5 alapon jön be a szerencsétlen videó, akad, nagyíthatatlan. Nem csak a YT oldalon, bárhol máshol, ahol be van ágyazva. Néha meg flash alapon működik (ahogy máshol is), ez teljesen random. Full letisztult telepítés, friss Flash-el, Adblock Plus-al, Facebook Ad Blocker-rel és finomított keyboard/mouse/gesture/menü beállításokkal. Ezen kívül 5.12-es Comodo IS van kizárólag tűzfal aktivitással. és ez már a 2. win telepítésem, ahol így viselkedik. Alig várom, hogy lecserélhessem...

Az már más kérdés, hogy be se akar jelentkezni a YT accomba, miután pár hete változtattak valamit.

[ Szerkesztve ]

(#19409) fatal` válasza LonGleY (#19408) üzenetére


fatal`
titán

Ez a bug nekem is előjött, töröld a youtubehoz tartozó sütiket és jó lesz.

(#19410) brd válasza LonGleY (#19408) üzenetére


brd
nagyúr

Kuki törlés, ahogy a topictárs írja, talán segít, én mondjuk egyik általad írt hibára sem emlékszem, hogy mostanában (pár hónapon belül) tapasztaltam volna.
Ez az x64, vagy az x86 Opera egyébként? Én utóbbit használom.

Ha már YT: vajon melyik elmebeteg, és miért találta ki, hogy az eddig jól működő "letöltés/előrecache a háttérben" funkciót kinyírja, és helyette minden seekelésnél (olyan pozícióra, ami a sáv szerint már régen letöltődött) újrakezdi a letöltést az aktuális pozíciótól? :W

The only real valuable thing is intuition.

(#19411) fatal` válasza brd (#19410) üzenetére


fatal`
titán

Én is x86-ot használok és nálam előfordult az említett bug.

A második felére:

Na ezt már én is észrevettem, azt hittem az extendtube kavar be, de ezekszerint nem..

(#19412) LonGleY


LonGleY
veterán

A CCleaner-ben rögzítve volt a YT cookie megtartásra, jó
régóta bent lehettek.. Most egyből ment a belépés, köszi!

Egyébként Opera x64.

[ Szerkesztve ]

(#19413) Wolfskin


Wolfskin
őstag

sziasztok,
ha az opera egyik napról a másikra, minden állítgatás és előjel nélkül:

1. ...nem jeleníti meg a képeket, ikonokat
2. ...nem blokkolja többet a youtube-ot (extend tube/autoplay)
3. ...nem tölti be a gmail.com oldalt ("301 Moved - The document has moved here, de ott sincs)
4. ...minden megnyitott lap helyett az oldalon fehér alap, fenn fekete csík, rajta szöveg: "a megjeleníteni kívánt képeknek hiányzik egy ALT kódja" (vagy valami hasonlót, miközben egy másik opera usb simán fut)

mindezt 12.10-es usb változatban 2013 júniusában.

ilyenkor az interneten állítanak valamit??? :DDD
vagy az általam "hirtelen operahalálnak" nevezett jelenség ütött be? :Y

ha már az operaprefs ini törlése sem segít és másik operába akarom költöztetni a lelkét a beállított billentyűparancsokat hogyan tudom egyben átemelni? ez lenne talán a legfontosabb, a többi kérdés asszem úgyis költői :F

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#19414) dqdb válasza Wolfskin (#19413) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Nem lehet, hogy valami tartalomszűrést sikerült véletlenül belőni? Töröld le a profilodból az urlfilter.ini-t, hátha segít. A másik ötletem az, hogy az egyik kiegészítő állt nagyon fejre.

Ha ez nem megy, akkor a teljes profil törlése ajánlott a korábbi mentése után, és a fontos fájlok visszamásolását szépen sorban tedd meg. Az operaprefs.ini-t semmiképpen se hozd vissza, de a bookmarks.adr, notes.adr, search.ini, speeddial.ini és wand.dat jöhet, valamint az egyedi billentyűzetbeállítások (keyboard mappa), egérmozdulatok (mouse mappa) és eszköztárak/menük (toolbars mappa). Az override.ini talán még mehet, ez tartalmazza az oldalspecifikus beállításokat.

a beállított billentyűparancsokat hogyan tudom egyben átemelni?
A profilod alatt a keyboard mappában van az általad szerkesztett .ini fájl. Ezt másold át az új példányba, és a beállításoknál válaszd ki (Ctrl+F12 > Advanced > Shortcuts).

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19415) Wolfskin válasza Wolfskin (#19413) üzenetére


Wolfskin
őstag

és újra nem lehet a gmail feladó kis fülecskéből kopizni... (plusz pont a google csapatának, hogy a fejlesztés jegyében ezt is plusz kattintás/plusz legördülő kis ablak mögé rejtették, így nagyban hozzájárulva egy modernebb életminőséghez :R )

miért lepődök meg még ilyesmin?

az opera felhasználói élményt nagyon képletesen szemlélteti a Tajtékos napok című könyv/film. :DDD

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#19416) dqdb válasza Wolfskin (#19415) üzenetére


dqdb
Topikgazda

újra nem lehet a gmail feladó kis fülecskéből kopizni...
12.15-ben és 15-ben is megy a másolás.

plusz pont a google csapatának, hogy a fejlesztés jegyében ezt is plusz kattintás/plusz legördülő kis ablak mögé rejtették, így nagyban hozzájárulva egy modernebb életminőséghez
Én is szeretem a l'art pour l'art módosításokat, mert ezek azok. Haszna nincsen, több helyed nem lesz, cserébe kényelmetlenebb lesz.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19417) #27441408


#27441408
törölt tag

Még jó hogy tegnp dícsértem, mai első indulásnál a kedvenceket ismét elfelejtette. :DDD

(mielőtt valaki megjegyzi tudom,hogy (elvileg)nem napi használatra tervezett tesztverzió)

[ Szerkesztve ]

(#19418) #27441408


#27441408
törölt tag

ott van a szinkronizálás mint lehetőség, de nem működik , legalábbis nekem nem jó. :)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#19419) attisx válasza #27441408 (#19418) üzenetére


attisx
addikt

„Slow dial”

Muhaha!!! :DDD :DDD :DDD

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#19420) #27441408 válasza attisx (#19419) üzenetére


#27441408
törölt tag

tessék?

(#19421) attisx válasza #27441408 (#19420) üzenetére


attisx
addikt

Csak a linked alatti kommentekre reagáltam: több száz könyvjelző importálása után a „Speed dial” „Slow dial”-é változik...

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#19422) LonGleY válasza attisx (#19421) üzenetére


LonGleY
veterán

:]] Legalább leszoknak az ilyen jellegű fölösleges gyűjtögetésről az emberek.

[ Szerkesztve ]

(#19423) fatal` válasza LonGleY (#19422) üzenetére


fatal`
titán

Vagy az Opera használatáról. :D

(#19424) Sk8erPeter válasza LonGleY (#19422) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Milyen "fölösleges gyűjtögetésről" beszélsz? :F Korábban kifejtetted, hogy baromságnak tartod a könyvjelzőket is, akkor jó hosszan reagáltam, hogy miért is nem az, arra nem válaszoltál érdemben, úgyhogy annál sem sikerült kideríteni, tulajdonképpen mi is az érdemi megjegyzésed ezzel kapcsolatban.A Speed Dial is felesleges gyűjtögetés szerinted? Ahogy a könyvjelzők is? Attól még, mert Te nem használod, nem biztos, hogy az, lehet, hogy revideálnod kéne az álláspontodat. :) (Ilyen alapon én a magam céljára eddig sem hiányoltam az M2 beépített levelezőt (amit ki fognak szedni), de sosem mondtam, hogy "felesleges", mivel sokaknak meg nagyon hasznos volt.)

Sk8erPeter

(#19425) Sk8erPeter válasza LonGleY (#19387) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

(#19385) LonGleY
"Viszont a Presto már most rossz."
+

"de tény, hogy most nem annyira használható"

Könyörgöm, fejtsd már ki egyszer legalább, hogy a Presto miért is lenne rossz (nem az). :O Eddig csak azt a két fergetegesen meggyőző érvedet láttam emellett, hogy a Facebook, Gmail relatíve lassú vele, ennyi. De a Presto nem rossz böngészőmotor, még egyszer mondom.

Az OFF részre: a világgal kapcsolatos általános pesszimizmusod/negatív meglátásaid abszolút irrelevánsak a topic szempontjából, ez egy böngészővel kapcsolatos fórum, épp arra való, hogy az Opera "lelkivilágát" elemezzük, amibe annak böngészőmotorja is beletartozik. Az viszont nagyon is releváns, szóval van értelme róla itt beszélni.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#19426) LonGleY válasza Sk8erPeter (#19425) üzenetére


LonGleY
veterán

Hogy jön ez most ide?

A Presto szerintem sem rossz böngészőmotor. De attól még agyfaszt kapok tőle sokszor, annyira nem visz pár oldalt. Ennyi volt az összes mondandóm. Az, hogy ez miért is alakult így, jól tudjuk, már átbeszéltük.

A Speed Dial meg, ahogy én értelmeztem, a sok beimportált könyvjelzőtől lett lassú, nem pedig a Speed Dial elemektől. Ez utóbbit én is használom természetesen. Amúgy a könyvjelzőket is, sőt, gyűjtögető is voltam, de miután egyszer nem sikerült az átemelés egy újabb verzióba, HTML-be exportáltam a linkjeim. Azóta se nyúltam hozzá... :] Na, majd kipróbálom ezt a profil-importálást.

[ Szerkesztve ]

(#19427) Sk8erPeter válasza Penge_4 (#19384) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nekem is eszembe jutott már, amiket írtál, vagy talán már beszéltünk is róla, nem emlékszem, de egyetértek. A rapid fejlesztést sokszor ezzel igazolják, hogy bugfixeket sokszor újabb bugok kreálása árán készítenek. Mondjuk a szoftverfejlesztésben nyilván sokszor így van, hogy kijavítasz egy hibát, gyártasz egy újat. De mintha itt vegyülne a dologba némi tudatosság is. :DDD

http://blog.methvin.com/2013/02/tragedy-of-webkit-commons.html
"jQuery Core has more lines of fixes and patches for WebKit than any other browser."
Ez a mondat mondjuk elsőre nem teljesen egyértelmű, melyik verzióra vonatkozik. Feltételezem, az új, 2.x változatokra, amelyikben kidobták az IE 6/7/8-ra vonatkozó supportot, mondván, most már foglalkozzunk végre használható böngészőkkel. :D Igaz, egyes vállalati környezetekben sajnos még a mai napig nehézkes az átállás ezekről a szutykokról, ezt sajnos sokan megerősíthetik... :(
Ebből is feltételezem, hogy a 2.x-re gondolt, mivel az utolsó bekezdés ez:
"When we started our jQuery 2.0 cleanup to remove IE 6/7/8 hacks, we were optimistic that we would also be able to remove some bloat from lingering patches needed for really old browsers like Safari 2. But several of those WebKit hacks still remain. Even when they have been fixed in the latest Chrome or Safari, older WebKit implementations like PhantomJS and UIWebView still don't have the fix. We've had to put back several of these as users reported problems with the beta. It's starting to feel like oldIE all over again, but with a different set of excuses for why nothing can be fixed."

De pl. az 1.x-es változatok közül a legkésőbbi jQuery 1.10.1-nek a kódjában érdemes csak rákeresni az "IE" kulcsszóra, hát nem gyenge, mennyi bugfixet, memory leakkel kapcsolatos bejegyzést, egyebeket tartalmaz; és hát igen, WebKites javításokat is bőven, de előbbiből több van.

Amúgy azért gyökér Opera bugok szintén vannak, pl. itt van egy, amibe korábban belefutottam (utólag derült ki, hogy bugról van szó):
http://stackoverflow.com/questions/6084766/changing-button-text-with-javascript-doesnt-work-in-opera-11-11-for-input-ty

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#19428) Sk8erPeter válasza dqdb (#19399) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"De tudok reprodukálható módon üres profillal is összeomláshoz vezető utat, elég hozzá egy privát ablakot nyitni és abban Google keresést indítani:
Ctrl+Shift+N > Go to Speed Dial > F8 > g space abc és huss (igazából már az első betű után szállni fog)."

Ez jó, és tényleg. :DD Ezt hogy sikerült felfedezni?

Sk8erPeter

(#19429) Sk8erPeter válasza LonGleY (#19426) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Hogy jön ez most ide?"
Mi hogy jön ide? Az, amiről te magad írtál, az hogy jön ide? Hát azt inkább magadtól kérdezd meg. :DDD

Attól még, mert agyf@szt kapsz tőle, nem kell lépten-nyomon azt hangoztatni, hogy így szar a Presto böngészőmotor, meg úgy szar. Te éppen ezt csináltad, ergo téves dolgokat állítottál nagy hévvel. Én éppen erre reagáltam, hogy attól még, mert a Facebooknál, meg a Google-nél nem adnak supportot a jelenlegi Operára, vagy egyes oldalakon mondjuk tákolmányok miatt nem működnek oldalak, vagy épp a Presto motor valamilyen nyűgje miatt nem megy, attól még nem azt jelenti, hogy az egész motor úgy szar, ahogy van. :) No, de lezárhatjuk a témát felőlem, de nehéz volt reakció nélkül hagyni a nem is tudom hányadik leszarozásodat. :)

Na, azóta megint szerkesztetted, kibővítetted a hsz.-edet. :DDD

"A Speed Dial meg, ahogy én értelmeztem, a sok beimportált könyvjelzőtől lett lassú, nem pedig a Speed Dial elemektől."
Ez most melyik változatokra vonatkozik? A könyvjelző milyen összefüggésben van a Speed Diallel?
És az a megoldás szerinted, hogy akkor az emberek ne könyvjelzőzzenek? :DDD

"gyűjtögető is voltam, de miután egyszer nem sikerült az átemelés egy újabb verzióba, HTML-be exportáltam a linkjeim. Azóta se nyúltam hozzá... :]"
Remek, most aztán alátámasztottad, miért is hülyeség a könyvjelzők gyűjtése, mert neked valami nem jött össze, aztán most már nem is érzed igényét a módosításának... :)
Csak felhívnám a figyelmedet, hogy lehet a könyvjelzőknek pl. nickname-et is adni, amivel pl. jóval gyorsabban megtalálhatók egyes oldalak.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#19430) LonGleY válasza Sk8erPeter (#19429) üzenetére


LonGleY
veterán

Szerinted ha a gyakorlatban, a támogatás sajnálatos hiánya mellett nem teljesít jól bizonyos oldalakon (mert nem), akkor mi is a következtetés? Tisztelem azt, hogy milyen elvek mentén folyt a fejlesztés, csak sajnos van pár dolog, ami keresztbe tesz. De ha zavar ez a megfogalmazás, nem kell rajta lovagolni. Ettől még nem lesz használható a gmail opera alatt stb. Nekem mindössze ennyi bajom van.

[ Szerkesztve ]

(#19431) Sk8erPeter válasza LonGleY (#19430) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

OK, látom ismét kiszedtél pár dolgot az eredeti hsz.-edből, úgyhogy az arra vonatkozó választ én is kiszedem.

"mi is a következtetés?"
Az Operánál is megírták az okát, nyilván van értelme a váltásnak, de nem azért, mert a Presto szar volt (ahogy írtad), tehát nincs értelme szarozni sem.
Az új böngészőjük viszont a régihez képest egy kiherélt szar lett, ha már szarozunk (de az tény, hogy gyors!) - de majd lesz jobb is, reméljük. Már erről beszéltünk, hogy a sok, eddig igen kitartó Opera-felhasználónak az tetszett a legjobban ebben a böngészőben a gyorsasága mellett, hogy agyonkonfigurálható volt, és olyan szolgáltatásokat biztosított, amiket más böngészők egyáltalán nem, vagy csak a böngészőt lassító extensionök használatával volt biztosított. Az Operánál közöltek egy-két megnyugtató információt, miszerint ki fogják bővíteni a jelenlegi Nextet, tehát remélhetőleg szép lassan sikerül ismét felfejlődni arra a szintre, hogy ne csak egy buta böngésző legyen.

A könyvjelzőket pedig hadd gyűjtögesse, aki szeretné - remélhetőleg ezt az Opera későbbi változatai nem fogják megakadályozni úgy, mint a 15-ös.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#19432) LonGleY válasza Sk8erPeter (#19431) üzenetére


LonGleY
veterán

Ezt már mind megbeszéltük, teljesen egyetértek. Csak eredendően sokkal pozitívabb voltam az új Opera kapcsán, és lám, jönnek is a hírek erről-arról az újrakreált funkcióról. A könyvjelzőkkel meg szokásokkal sincs bajom, attól függetlenül, hogy elsőre általában nem tudok korrektül fogalmazni. Nem fogom szarozni a Presto-t, tudom, hogy nem az, ennek ellenére számomra felüdülés az új motor. Nem úgy persze mobilon, mert a WebKit eredet miatt az oldalakon nem lehet végiggörgetni / zoom-olni homályosodás, kockásodás nélkül, és ez alól egyik WebKit-es sem kivétel. Ott még mindig kincs a Presto.

[ Szerkesztve ]

(#19433) Sk8erPeter válasza LonGleY (#19432) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Okostelefonon mondjuk egyelőre nem nagyon szoktam netezni, szóval azt nem tom.

Hát vannak előnyei, abban egyetértünk, csak az a kérdés, hogy vajon mennyi időbe fog kerülni, hogy újból visszakerüljenek a nagyon kedvelt funkciók. De a mostani tendencia, a megnyugtatások mondjuk pozitívak, meg a múltkori kutakodások is adnak okot bizakodásra, a testreszabható billentyűkombók is tök jók, s a többi, csak egyelőre azt nem fogtam fel igazán, hogy például a könyvjelzőket miért is kellett kiszedni, ha már a Chromium támogatta, és ha már annak egy változatát forkolták. Erről még nem igazán láttam értelmes indoklást az Opera blogon. Megpróbálták, vajon ez mennyire fog bejönni, mennyire alakíthatják át a júzerek agyát, hogy szeressék meg a párszáz hierarchikusan rendezett könyvjelző helyett a párszáz okádékul ömlesztett könyvjelzőt, és azt várták, hogy majd megsimogatják a buksijukat? Vagy ezt mégis hogy? :D (Persze a kérdés költői, csak még most is meglep.)

Sk8erPeter

(#19434) LonGleY válasza Sk8erPeter (#19433) üzenetére


LonGleY
veterán

Ez valóban érdekes így... De valószínűleg az átlagjuzereket gondolták ezzel megregulázni, akik csak annyi könyvjelzőt raknak el, amennyi a Firefox könyvjelző-sávjára elfér. Ennél a faja használatnál az Opera épp elég, és ezért is vált hirtelen szimpatikussá nekem is, hogy végre lesz mit telepítenem a juzerekhez, és nem azt kell okítanom nekik, hogy miként tudják kikerülni az FX ocsmány speed dialját. De nekem is több kell ennél... és addig nem is fogok áttérni, amíg egy véletlen del gomb nyomásra kitörlődik a speed dial legelső eleme...

(#19435) dqdb válasza Sk8erPeter (#19433) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Megpróbálták, vajon ez mennyire fog bejönni, mennyire alakíthatják át a júzerek agyát, hogy szeressék meg a párszáz hierarchikusan rendezett könyvjelző helyett a párszáz okádékul ömlesztett könyvjelzőt, és azt várták, hogy majd megsimogatják a buksijukat?
Simogatják azt, csak gondolatban fémbetétes bakanccsal :)

"Thank you for implementing Slow Dial, aka Wait Dial, aka Tear Your Hair Out Dial in the shiny new Opera 15.

So, I imported a single folder (with nested folders inside it) containing a total of 223 bookmarks from my old bookmarks in 12 to shiny new 15. IT TOOK OVER FIFTEEN MINUTES.

Then I went to the Slow Dial page, waited a little while for it to load, and then clicked on the resulting folder. The Slow Dial page greyed-out, and I waited. And I folded my arms and waited. And I scratched my nose and waited.

Finally, the Slow Dial folder opened and the first several thumbnails became visible. I wanted to look at a particular page, so I began to enter letters into the search box.

A letter appeared.

Not too long thereafter, another letter appeared.

I waited a bit, and a third letter appeared.

I folded my arms and waited.

In stages, first about nine thumbnails appeared, and after a while these pared themselves down to three thumbnails. The page I wanted was among them!

I clicked on the thumbnail and was taken straight, at lightning speed, to that page on the internet.

Will the wonders of new technology never cease?"
[link]

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19436) Sk8erPeter válasza dqdb (#19435) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ez jó. :DD Jó a lezárás is.

Sk8erPeter

(#19437) #27441408 válasza fatal` (#19423) üzenetére


#27441408
törölt tag

Olyanokbol mint én werbuválhatnak új tábort ha ügyesek, nem mindenki vágyik a flancaira az operának, legyen gyors , stb.

Legalábbis, ha fasza extrákat kap, jöhet feljebb szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#19438) fatal` válasza #27441408 (#19437) üzenetére


fatal`
titán

Nem fog feljebb jönni, mert nincs mögötte milliós marketing, mint a google mögött. Aki nem vágyik semmire annak ott az IE10, ami benne van a rendszerben. Még az is többet tud, mint az új Opera.

(#19439) #27441408 válasza Sk8erPeter (#19425) üzenetére


#27441408
törölt tag

A presto nem rossz csak xar, :DDD a fél web nem jó vele stb, milyen érdekes az új operával ilyen gond nincs.

(#19438)

Egyenlőre..... a véglegesig még gondolom tehetnek be dolgokaT.

A marketingre kéne ráfeküdniük, meg reklámozni hogy saját közösségije van az operának stb....

[ Szerkesztve ]

(#19440) LonGleY válasza #27441408 (#19439) üzenetére


LonGleY
veterán

Azzal egyetértek, hogy jelen állapotában nem tökéletes, de nem kell szítani a dolgot, nem a Presto hibája alapvetően (csak már jó ideje kellett volna valami változás, nem most kéne kapkodniuk). Nem annyira meglepő, hogy jobb a WebKit-tel, mert mindenki azzal foglalkozik és arra fejleszt.

A "véglegesben" nem nagyon lesznek "dolgok". Azok majd a következő verziókkal jönnek remélhetőleg, elvileg viszonylag rendszeresen.

---

"egyelőre"

[ Szerkesztve ]

(#19441) Rimuru válasza fatal` (#19438) üzenetére


Rimuru
veterán

Olyan sok jót mondanak erről az IE10-ről egyszer már ki kéne próbálni, oh wait...

Vigyázat, csalok!

(#19444) Rimuru válasza #27441408 (#19442) üzenetére


Rimuru
veterán

Elhiszem de még mindig nincs Linuxra. ;]

Vigyázat, csalok!

(#19445) Sk8erPeter válasza Rimuru (#19441) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Olyan sok jót mondanak erről az IE10-ről egyszer már ki kéne próbálni, oh wait."
:D
Próbáltam, fejlesztés szempontjából már jónak mondható, legalábbis pl. amit eddig próbáltam JavaScript-fejlesztésnél, annál nem kellett különösebb trükközéseket bevetni, szerencsére rájöttek, hogy nem fog menni úgy, ahogy eddig hozzáálltak (mondjuk ez már az IE9-nél is igaz volt).
Felhasználói szempontból ami értékelhető, hogy szerintem kifejezetten gyorsnak mondható (legalábbis én nem raktam még tele szutykokkal), használható böngészgetésre, de hosszú távon továbbra is pontosan ugyanolyan fos a felülete, és pont ugyanannyira nem tartalmaz igazán hasznos feature-öket, mint eddig. Igaz, annyiból jobb, mint a Chrome, hogy itt legalább oldalra is dokkolható a könyvjelzősáv. :DDD

Ha ki akarod próbálni, itt van ingyé' virtuális gép:
http://www.modern.ie/en-US/virtualization-tools#downloads

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#19446) Rimuru válasza Sk8erPeter (#19445) üzenetére


Rimuru
veterán

Köszönöm, de ezen a gépen szerintem senki sem akar Windows XP fölött futtatni bármit is, főleg nem virtualizálva. Slackware is 1 hétbe került mire felraktam, igaz nem ment folyamatosan de mikor gépnél voltam a háttérben ette a procit rendesen.
Igazából az új Operát várom már Linuxra is, hogy utána rájöjjek érdemes maradni a réginél. ;]

Vigyázat, csalok!

(#19447) fatal` válasza Sk8erPeter (#19445) üzenetére


fatal`
titán

Plusz tud letöltéskor közvetlen a tempbe tölteni és megnyitni :D

Meg van RSS.

(#19448) Sk8erPeter válasza Rimuru (#19446) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ja, nem is általános használatra gondoltam, csak írtad, hogy lehet, hogy már ki kéne próbálni, gondoltam egy próbát megér. :)

(#19447) hunfatal :
Ja, tényleg. :D Még a végén kihozzuk, hogy az IE10 már jobb, mint a Chrome. :DDD (na jó, azért az túlzás lenne)

Sk8erPeter

(#19449) Penge_4 válasza Sk8erPeter (#19428) üzenetére


Penge_4
veterán

Ilyen bug már volt a régiben is.

(#19430) LonGleY: "Szerinted ha a gyakorlatban, a támogatás sajnálatos hiánya mellett nem teljesít jól bizonyos oldalakon (mert nem), akkor mi is a következtetés?"

Emberfüggő. A parasztbácsi valószínűleg azt fogja mondani, hogy a Ferrari/Lamborghini egy rakás szar, mert nem tudja vele megközelíteni a tanyáját, bezzeg a Zetor...

Aki viszont igyekszik objektíven gondolkodni és több szempontot figyelembe venni, az beismeri, hogy hát igen, le kéne már aszfaltozni normálisan a tanyára vezető utat. Majd (és itt jön a lényeg) eldönti, hogy jelenleg mekkora az esély rá, hogy a tanyájára vezető utat leaszfaltozzák, illetve ő mennyire szeretne elköltözni onnan egy aszfaltozott tanyára és ez alapján egyéni preferenciája alapján eldönti, hogy mi a fontosabb neki. Egy baromi jó böngésző, vagy a banki/közösségi, akármilyen oldalai.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.