Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20751) AtHoS válasza Sk8erPeter (#20748) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Gondolom a 18.0.1284.2 verzióban sem javítottak ezen [link]

read-only mode on the forum

(#20752) szildavid90


szildavid90
aktív tag

Opera és Opera Developer között mi a különbség? Opera Developer az fejlesztő valami, de hogy lehet és mit fejleszteni? Jobb mint a sima Opera?

(#20753) AtHoS válasza szildavid90 (#20752) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Fejlesztői verzió, ami ha összeomlik vagy netán valami nem működik úgy benne ahogy kellene, akkor ne lepődj meg.

Ez lenne a leg instabilabb verzió, itt jelennek meg az "újdonságok". Ezt követi stabilitás szempontjából a Next, majd a következő fázis a stabil kiadás.

Szóval a Developer-rel vigyázz, mindennapos használatra nem ajánlott

read-only mode on the forum

(#20754) szildavid90 válasza AtHoS (#20753) üzenetére


szildavid90
aktív tag

Azt gondoltam, hogy lehet valahogy fejleszteni vagy valahogy segíteni a fejlesztést ezért nevezték fejlesztőnek. Akkor így simán lehetne béta nevű is, úgy már tudtam volna miről van szó egyből. :)

(#20755) Wolverine válasza szildavid90 (#20754) üzenetére


Wolverine
félisten

A Dev inkább az alpha, és a Next a béta.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#20756) dqdb válasza Sk8erPeter (#20746) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Chrome-ban legalábbis nincs Login data-fájl.
Csak akkor nincsen, ha rossz helyen nézted. Íme, itt találod: %LOCALAPPDATA%\Google\Chrome\User Data\Default\Login Data

Miközben ahogy dqdb leírta, elméletileg "az adott OS telepítésből származó infókkal titkosítják a fájlt", ergo ha én pl. Windows 8-on telepítettem a portable (!) Operát, akkor a Windows 8-as telepítésből származó infókkal titkosítják a fájlt, így Windows 7-en egyáltalán nem kellene tudnom használni (ami már kitárgyaltuk, hogy vicc portable esetén), ami korábban igaz is volt, de most már felfedezgetek bizonyos oldalakat, ahol felkínálja a jelszót, és egyre kevésbé értem, hogyan lehetséges ez...
Nos, az infót felajánlja, csak a dekódolás nem történik meg, ennyi :DDD

Nyomtam egy checkoutot a teljes Chromium projektre, hogy megnézzem, jó volt-e a tippem. Nos, igen.

A jelszókezelő forrása a chrome\browser\password_manager mappában található, magáért az adattárolásért a login_database* fájlok felelnek. A jelszavak titkosításáért (LoginDatabase::EncryptedString) és dekódolásáért (LoginDatabase:: DecryptedString) felelős függvényeknek mindhárom platformon saját implementációja van. Ez OSX (login_database_mac.cc) és Posix kompatibilis OS (login_database_posix.cc) alatt maximum öt idézőjellel nevezhető "titkosításnak", mert a két iránya egyszerűen UTF16 formátumúra alakítja át és vissza a szöveget :U Ezzel ellentétben Windows alatt (login_database_win.cc) sajnálatos módon van tényleges logika is, amely a components\webdata\encryptor\encryptor_win.cc fájlban található Encryptor::EncryptString és Encryptor:: DecryptString függvényeket hívja meg, amelyek az általam is tippelt CryptProtectData és CryptUnprotectData Win32 API hívásokat használják az összes korlátoltságukkal (ezek az API hívások amúgy megfelelőek sok célra, de pont arra, amire itt használják, nem lenne szabad). Ennek az Encryptor osztálynak van OSX (encryptor_mac.mm) implementációja, az az Apple Keychainre épül, és van Posix (encryptor_posix.cc) változata is, amely az általam javasolt módon fix jelszóval (peanuts :D) titkosítana (ha be lenne kötve a jelszótároláshoz).

És akkor jöjjön egy rövid összefoglaló a végére a lényegről. A következtetések Chromiumra vonatkoznak, de a közös kódbázis miatt valószínűleg Chrome és Opera esetén is élnek (Mac hiányában és linuxos új Opera hiányában a kijelentések egy része csak feltételezés a részemről).

Nem hordozhatóak a jelszavak:
1. ugyanazon számítógép, ugyanazon Windows telepítés, másik felhasználó
2. ugyanazon számítógép, másik Windows telepítés
3. másik számítógép
4. ugyanazon számítógép, OSX telepítés és Windows telepítés
5. a jövőben ugyanazon számítógép, Linux telepítés és Windows telepítés

Hordozhatóak a jelszavak:
1. ugyanazon számítógép, ugyanazon Windows telepítés, Chrome/Chromium/Opera között
2. két OSX-en futó Chrome/Chromium/Opera között felhasználótól, telepítéstől és számítógéptől függetlenül
3. a jövőben két Linuxon futó Chrome/Chromium/Opera között felhasználótól, telepítéstől és számítógéptől függetlenül
4. a jövőben OSX-en és Linuxon futó Chrome/Chromium/Opera között felhasználótól, telepítéstől és számítógéptől függetlenül

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20757) AtHoS válasza dqdb (#20756) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Akkor így ebben a formában nem sok értelmét látom a jelszókezelőnek. Még egy OS crash után is bukováré van, ha nem lehet helyreállítani az OS-t. Szóval átlag felhasználó, aki 2-3 havonta újratelepít b.szhatja a leendő szinkronizálással együtt :F

read-only mode on the forum

(#20758) LonGleY válasza AtHoS (#20757) üzenetére


LonGleY
veterán

Vagy nornális külső programot használ rá, ahogy eddig is.

(#20759) AtHoS válasza LonGleY (#20758) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Eddig Én pl. az O12 jelszókezelőjét használtam teljes megelégedéssel. Ill. hazudok, mert legalább 1 oldalon nem működik vele a belépés, de már keresem a megfelelő jelszókezelő progit, hogy ezzel ne szívassanak majd a webkites verzióban, ha így maradna. Bár a váltáshoz még normális könyvjelzőkezelést is meg kell oldaniuk, addig marad O12

read-only mode on the forum

(#20760) LonGleY


LonGleY
veterán

Tudtok mondani az Opera 12 alá normális reklámblokkolót?

Az AdBlock Plus hozzáadott listánként kb. 10 másodpercig nyúzta szerencsétlen böngészőmet indulás után, és erre csak most jöttem rá, mikor 1-ről 4 darabosra bővítettem a filterlistát. Bakker, hogy fél éve legalább így használom, hogy alig akar elindulni. Kinyírva. De reklámokat se nézegetnék. :]

(#20761) fatal` válasza LonGleY (#20760) üzenetére


fatal`
titán

A beépített miért nem jó?

(#20762) erdoke


erdoke
titán

Nexthez nincs olyan plugin, ami betölti a képet, ha a linkjére viszem az egér mutatót?
Olyan keveset böngészek PC-n, hogy majdnem kielégíti az igényeim a 18-as Next. Persze a komplett O/A Link helyreállítása még nem esne rosszul.

A legjobb aláírás a héten

(#20763) mexel


mexel
veterán

Milyen alternatív jelszókezelő megoldások léteznek (?) pl más böngészőkhöz? Mert én is a beépítettett használtam, és ha mentem valahová pendrive-on vittem az operámat és bárhol tudtam használni. Új rendszereke csak átmásoltam és már ment is. Az újjal ez nem fog menni. Ez is egy ok volt amiért operát használtam.

(#20764) LonGleY válasza fatal` (#20761) üzenetére


LonGleY
veterán

Azért, mert nem kívánok mindent egyesével hozzáadogatni. Az ABP-nél a pár listát belőve sehol sem jelenik meg reklám, legyen az Facebook, Prohardver vagy random külföldi letöltőoldal. De ha a listákat beágyazhatom a definíciói közé (és nem lassul be tőle), akkor príma, ki fogom próbálni!

---

mexel: Password Safe vagy KeePass lokálisan, LastPass a felhőben, kiegészítővel (vicces, hogy az Opera is ez utóbbit ajánlotta).

[ Szerkesztve ]

(#20765) szildavid90 válasza LonGleY (#20764) üzenetére


szildavid90
aktív tag

Én sima Adblockot használok és az mindent blokkol fajinul. Szerintem jobb mint az ABP sokkal. Chromban is azt használom és még sosem csalódtam benne.

(#20766) LonGleY válasza szildavid90 (#20765) üzenetére


LonGleY
veterán

Miben jobb? Sebességben jobb?

(#20767) szildavid90 válasza LonGleY (#20766) üzenetére


szildavid90
aktív tag

Jobban kiszedi a reklámokat mint az ABP és nem neked kell egyesével kiszedni hanem magától kiszed minden reklámot. 2 napja vagyok kb. Opera felhasználó, de ha csak sima ABP lenne én nem is használtam volna az Operát tovább.

(#20768) LonGleY válasza szildavid90 (#20767) üzenetére


LonGleY
veterán

Közben kipróbáltam. Azért ez is hozzáad 5-10 mp leakadást az Opera indításához, de legalább működőképes. Pofás egyébként, nem tudtam, hogy ugyanazokat a listákat tudja használni.

Viszont megpróbálkoznék a beépített blocker kiegészítésével is, hátha kevésbé akaszt...

[ Szerkesztve ]

(#20769) fatal` válasza LonGleY (#20764) üzenetére


fatal`
titán

Fogod az abp listát azt belerakod, kitörlöd azokat, ahol regex van, mert azt nem támogatja és kész.

Meg NoAds a CSS blokkoláshoz.

(#20770) erdoke válasza erdoke (#20762) üzenetére


erdoke
titán

Szóval nincs. :(

A legjobb aláírás a héten

(#20771) LonGleY válasza fatal` (#20769) üzenetére


LonGleY
veterán

Ok, kösz! Hogy lehet a NoAds ikonját eltávolítani a felületről?

(#20772) AtHoS válasza erdoke (#20770) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Chrome bővítmények között is nézz szét, bár azok közül sem működik mind Opera alatt

read-only mode on the forum

(#20773) dqdb


dqdb
Topikgazda

Szóval, új Opera, hordozható profil, jelszavak, szívás ...

Készítettem egy egyszerű alkalmazást a valódi hordozhatóság megteremtésére. Ez a program a launcher.exe körül képez egy réteget: induláskor a hordozható formában tárolt jelszavakat átalakítja az Opera által kezelt, hordozhatóságot megakadályozó formátumba, majd kilépéskor ennek az ellenkezőjét végzi el.

Telepítéshez a programot a launcher.exe mellé kell másolni, és a jövőben azzal kell futtatni az Operát.

A hordozható formában tárolás alatt jelenleg a titkosítatlanul tárolást kell érteni, ez amúgy megegyezik a Chrome/Chromium Linux és OSX alatti megoldásával ... Van ötletem a mesterjelszó megvalósítására tényleg biztonságos módon, de ez inkább később, mint hamar várható a szabadidőm függvényében.

Jövőbeni frissítések itt, forrás itt.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20774) fatal` válasza LonGleY (#20771) üzenetére


fatal`
titán

Szerintem sehogy. Még átrendezni sem lehet őket. Ha nincs a beállításaiban ilyen, akkor sehogy.

(#20775) LonGleY válasza fatal` (#20774) üzenetére


LonGleY
veterán

Opera 12-nél sem? Ez fura.

[ Szerkesztve ]

(#20776) fatal` válasza LonGleY (#20775) üzenetére


fatal`
titán

Abban sem, sosem lehetett. Nagy baromság volt már abban is, de, hogy a Chromeos verzióban miért kellett letiltani, mikor ez alapból benne van azt sosem fogom megérteni.

(#20777) LonGleY válasza fatal` (#20776) üzenetére


LonGleY
veterán

Ez a regex kivétel elég munkás, illetve eléggé sok van belőle. A hufilter is többnyire erről szól, plusz kategórianevekkel is tele van. Úgy látom, ez is plusz egy dolog, ami miatt a v12 felejtős. :/

Lehetséges erre külső programot használni, vagy ehhez mindenképp a böngészőnek kell belepiszkálnia az oldalakba?

[ Szerkesztve ]

(#20778) dqdb válasza LonGleY (#20777) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Lehetséges erre külső programot használni, vagy ehhez mindenképp a böngészőnek kell belepiszkálnia az oldalakba?
Létezik erre teljesen külön megoldás (AdMuncher), Internet Suite részeként (Kaspersky), de szerintem a böngészőbe épített megoldás a legjobb a hordozhatatlansága ellenére. Az előbbieknél a https kapcsolatok macerásak (vagy nem kezeli őket, vagy be kell épülnie a folyamatba annak minden problémájával, nem tudom, hogy az AdMuncher tudja-e), a DIV-ek blokkolása szintén macerás lehet dinamikus oldallétrehozás esetén.

Igazán jó megoldásnak egy, az új Operában a declarativeWebRequest API-ra épülő bővítményt látnék. Itt a szabályok felvételét-regisztrálását a bővítmény végezné, csak ez a része lenne a blokkolásnak JS-ben megírva (ráadásul ezt nem minden böngészőinduláskor kellene megtenni, hanem csak változtatáskor), de a feltöltött szabályrendszert már teljesen natív kóddal a böngésző kezelné, amely a hagyományos string- (kezdődik, végződik, tartalmazza) és URL-ellenőrzéseken túl a reguláris kifejezéseket is támogatja.

Ok, kösz! Hogy lehet a NoAds ikonját eltávolítani a felületről? Opera 12-nél sem? Ez fura.
Ez azon ritka esetek egyike, amikor az O17 többet tud, mint az O12: el lehet benne rejteni az ikont :) Átrendezni ott sem, O12-nél is kérték az emberek, most is kérik, de süket fülekre találnak a kéréseik :U

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20779) LonGleY válasza dqdb (#20778) üzenetére


LonGleY
veterán

Átmenetileg megelégedtem az urlfilter.ini kiegészítésével, így most nem a felület betöltése után, hanem előtt akad le az Opera (egy kicsit kevesebb ideig, mert valószínűleg nem kapott annyi definíciót, mint amit a kiegészítők behúztak), de sebességben úgy néz ki, egyik megoldás sem jobb a másiknál.

Ha az új funkció adott (lesz), akkor már csak egy erre épülő megoldást kell megvárni. Ez szinte semmiség az Opera fejlődésére várakozván. :]

[ Szerkesztve ]

(#20780) Zoli133


Zoli133
őstag

Üdv!
Adtam ma egy esélyt az új opera-nak, nagyon zavaró nyűgje így 1 nap után nincs, legalábbis a 15-höz képest jobb. Viszont munkahelyemen FF-et használok (Linux alatt lassú az opera), ahol a címsáv jobb oldalán van a frissítés gomb, amit nagyon megszoktam. 12-esben még oda is tudtam tenni a frissítés gombot, de az új opera alatt nincs valami megoldás erre?

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#20781) dqdb válasza Zoli133 (#20780) üzenetére


dqdb
Topikgazda

"I don't think we have said that there can't be a customizable interface. It's just that other things are considered more important right now."
[link]

Ez Haavard volt, és a hivatalos reakció, szóval nem mostanában lesz ez megvalósítva. A címsortól jobbra (vagy a címsoron belül jobb oldalt) csak a bővítmények ikonjai lehetnek jelenleg. Ha megoldás számodra egy bővítmény, ami oda is kitesz egy gombot (a címsortól balra található blokk az sajnos fix jelenleg, így két újratöltés gomb lesz az eredménye), és vállalhatónak tartod az összes hátrányát (+1 Opera folyamat, +10-20 MB memóriafoglalás), akkor összedobom.

LonGleY: Ha az új funkció adott (lesz), akkor már csak egy erre épülő megoldást kell megvárni. Ez szinte semmiség az Opera fejlődésére várakozván. :]
Az új funkció adott, nem lesz, hanem van, ráadásul a stabil O17 ágon is él, ellentétben a Chrome-mal, ahol béta állapotú. Nem néztem végig az összes kiegészítőt, csak az ABP-t, az még nem támogatja a legfrissebb buildjében sem.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20782) Zoli133 válasza dqdb (#20781) üzenetére


Zoli133
őstag

Ne fáradj vele, pláne így, hogy még nem is tudom marad e véglegesnek vagy visszatérek a 12-esre. Inkább megszokom az egér mozdulatot hozzá.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#20783) AtHoS válasza dqdb (#20778) üzenetére


AtHoS
nagyúr

AdMuncher https-t nem tud szűrni

read-only mode on the forum

(#20784) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Opera 17-hez létezik olyan kieg amivel hasonló "hatást" lehet elérni mint O12-ben a személyes adatok beszúrása menüvel? Nekem ez is nagyon hiányzik belőle.
Vagy kénytelen leszek külső progival pótolni?
Későbbi verziókban tervezik, hogy majd bekerül?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#20785) Zoli133 válasza Zoli133 (#20782) üzenetére


Zoli133
őstag

Eszembe jutott mi az ami hiányzik, tényleg nincs a 17es operához adobe plugin vagy én néztem el valamit?

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#20786) fatal` válasza Zoli133 (#20785) üzenetére


fatal`
titán

Benne van a flash. Talán a reader is.

(#20787) Zoli133 válasza fatal` (#20786) üzenetére


Zoli133
őstag

Bocsi, felületesen írok kora reggel. A flash megy is a reader hiányzik nálam.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#20788) Sk8erPeter válasza dqdb (#20773) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Na, most tudtam kipróbálni végre.
Az az érdekesség, hogy az épp általad és AtHoS által is említett 18.0.1284.2 verzióban az első feltételezés ellenére valamit mégis javítottak a 18.0.1277.0 verzióhoz képest a jelszavak kezelésében (a changelogot mondjuk nem volt kedvem átfutni), ugyanis a korábbi panaszaim ellenére itt már legalább az adott OS-hez kötődő (!) jelszavakat felajánlotta ELEVE (és a 18.0.1284.2 verzióban NEM ezt a kettőt mutatta Windows 8 alatt - amit nem is értek, hogy honnan jött PONT ez a kettő darab jelszó, amikor sok volt elmentve (erre van tipped? :F) -, hanem az összeset, amit ott elmentettem, és ugyanez igaz volt a Windows 7-es változatra, csak ott a 7-ben elmentett jelszavakat mutatta értelemszerűen (mármint a hordozhatatlanságot bizonyítva)), még mielőtt kipróbáltam volna a launcher2.exe-det.
A lényeg tehát, hogy mindkét OS alatt az épp ott elmentett jelszavakat mutatta (portable, mi?). DE már ez is fejlődés, mert legalább mutatta (bár már eleve vicc, hogy meg lehet jeleníteni bármilyen mesterjelszó nélkül bárki számára (hacsak nem patch-eljük ugye), de ezt is már átrágtuk). Direkt készítettem screenshotot mindkét OS alatt az opera://settings/passwords oldalról (még a launcher2.exe NÉLKÜL elindítva az Operát), hogy tudjam, melyikben kábé milyen jelszavak vannak.

A launcher2.exe-t kipróbáltam, azzal indítottam az Operát (bemásolva a launcher.exe mellé), és pontosan ugyanaz történt. Ugyanúgy az OS-hez kötődő jelszavakat mutatta, tehát igazából nem változott a dolog.
Most ennek tulajdonképpen félreértettem a célját? Először úgy értelmeztem, az a cél, hogy valóban hordozható legyen a dolog. Vagy csak nálam nem működik úgy, ahogy "kellene", mármint ami az eredeti cél volt?

Ha valami a kifejtésben nem volt érthető, mert bonyolultan fogalmaztam, akkor kérdezz nyugodtan.

Szerk.:
ja, és amúgy köszi az erőfeszítéseket! Jó, hogy valaki foglalkozik ezzel, ha már az Operánál nem teszik.
Én meg lusta voltam egyelőre írni az Opera Desktop Team blogon, de majd megteszem, hátha a cseszegetéstől előbb-utóbb foglalkoznak a problémával.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#20789) Sk8erPeter válasza dqdb (#20756) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

" >> Chrome-ban legalábbis nincs Login data-fájl.
Csak akkor nincsen, ha rossz helyen nézted. Íme, itt találod: %LOCALAPPDATA%\Google\Chrome\User Data\Default\Login Data"

Ezt nem tudom, hogy sikerült benéznem, elég tompenyó lehettem, bocs... :W

"Nos, az infót felajánlja, csak a dekódolás nem történik meg, ennyi :DDD"
Nekem ez azért nem volt olyan egyértelmű, mert itt egészen pontosan kettő jelszót ajánlott fel, hogy miért ennyit, és hogy miért ezeket, azt egyszerűen nem értem. Most hogyan lehet az, hogy ez a kettő felajánlásra került, de az összes többi nem? Ezt a kettőt dekódolta, a többit nem? Miért pont így, miért pont ezeket? Vagy ezeket eleve dekódolni sem kellett, mert úgy kerültek be a táblába? :DDD De igazából nem lenne túl logikus, nyilván csak hülye kérdés, de azt nem értem, hogy egy ilyen információhalmaz az én elképzelésem szerint vagy teljes mértékben feldolgozásra kerül (akár rosszul is), vagy egyáltalán nem, és akkor vagy mindennek meg kellene jelennie (akár rosszul), vagy semminek, kettő közti út nem egészen világos, hogyan lehetséges.

"Hordozhatóak a jelszavak:
1. ugyanazon számítógép, ugyanazon Windows telepítés, Chrome/Chromium/Opera között"

Hümm, ez elgondolkodtatott, ezek szerint megoldható lenne akár, hogy lokálisan "szinkronizálva" legyenek a Login Data információi a Chrome és Opera között folyamatosan, mármint azzal a kikötéssel, hogy a két böngésző mondjuk nem fut egyszerre (hogy ne ugyanoda akarjanak írni, és a fájl ne legyen zárolva a másik elől)?

Egyébként ez tényleg nem túl f@sza, hogy platformfüggő a titkosítás módja. Mennyivel értelmesebb lett volna egy platformfüggetlen titkosítási módszert kitalálni, alkalmazni, bár tudom, ez túl nagy elvárás a részemről. Persze erről most nem az Opera tehet, hanem az ezek szerint ilyen értelemben "remekül" kitalált Chromium project fejlesztői.

Amúgy örülök, hogy van a topicban rajtam kívül még legalább egy kocka. :DDD Mondjuk ahogy elnézem, überelsz, de ennek én személy szerint nagyon örülök.:DDD Mármint azért, mert így legalább nem csak felszínes infókat tudok meg, hanem alaposabb kutatás-nyomozás eredményeit, meg a motorháztető alatti működés módját, legalább részlegesen.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#20790) Sk8erPeter válasza Sk8erPeter (#20788) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

http://my.opera.com/dqdb1/blog/2013/10/13/portable-passwords-launcher2

"on Windows they are encrypted using the CryptProtectData Win32 API function
[...]

On Opera startup launcher2.exe copies Login Data database from the Portable Passwords subfolder to your profile, and encrypts all passwords to their non-portable form. After these operations it starts Opera with launcher.exe.

On Opera exit launcher2.exe decrypts all passwords from their non-portable form to the Portable Passwords subfolder."

Most esik le, mivel ez a helyzet, nyilván csak úgy fog mentődni a profile\data\Portable Passwords könyvtárba kilépéskor, ha most átnyergelek a másik OS-re is, és ott is megnyitom az Operát a launcher2.exe-vel. :W Előbb még ezt nem tettem meg, úgyhogy kicsit korábban írtam a hsz.-t, mint hogy gondolkoztam volna.
Mindjárt át is megyek W7-ről 8-ra, aztán jelentkezem az eredménnyel.

"That is relatively clear: Chromium uses the wrong API function to encrypt passwords. If you reinstall your Windows, all passwords are lost. [...]"
Kis kötekedés: ha bejelentkezett Google-fiókkal szinkronizálja a jelszavait is (ld. chrome://settings/syncSetup), akkor elvileg nem. :P

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#20791) Sk8erPeter válasza dqdb (#20773) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hohóóó, nagyon fasza, működik! :K Köszi, dqdb!
Így már valóban hordozhatóak a jelszavak.
Most tesztelgettem. Eredetileg Windows 8 alatt telepítettem az Operát. De végül is mindegy.
Windows 7 alatt indítottam el először a launcher2.exe-t (itt volt jóval kevesebb jelszó, mint Windows 8 alatt), aztán újraindítottam, elindítottam a Windows 8-at (dual boot módban van fent, de tök mindegy), ekkor ott is elindítottam a launcher2.exe-t, így most már az eddig Windows 8 alatt tárolt jelszavakhoz hozzácsapódtak a Windows 7 alatt tárolt jelszavak is. Aztán visszamentem Windows 7-re, hogy minden rendben van-e továbbra is, és már Windows 7 alatt is láttam a Windows 8 alatt elmentett jelszavakat. :)

Szóval pont azt csinálja, amit kell neki. :) Az összes shortcutot meg is változtattam a launcher.exe-ről launcher2.exe-re. :K

Sk8erPeter

(#20792) dqdb


dqdb
Topikgazda

Ma újabb developer build jött, és ezzel együtt az a kellemetlen meglepetés, hogy még a stabil O18-ban sem lesz bekapcsolva a Quick Access Bar :U Mivel ez lett volna az O18 egyetlen nagyobb újítása, így kijelenthető, hogy megy a helyben topogás ...

"Which means that Opera 18 will be moved to Next without the QAB feature. "
"Correct."

[link]

Sk8erPeter: ahogyan közben már rájöttél: ha több Windows alatt állítottál be jelszavakat, akkor több Windows kell ezek dekódolásához.

Hümm, ez elgondolkodtatott, ezek szerint megoldható lenne akár, hogy lokálisan "szinkronizálva" legyenek a Login Data információi a Chrome és Opera között folyamatosan, mármint azzal a kikötéssel, hogy a két böngésző mondjuk nem fut egyszerre (hogy ne ugyanoda akarjanak írni, és a fájl ne legyen zárolva a másik elől)?
Simán, elég egy olyan egyszerű program, ami a logins tábla sorait összefésüli (bár a Linux és Windows közötti átmenet, valamint a launcher2.exe jelszómódosítása kicsit elbonyolítja a helyzetet). Amúgy a launcher2.exe funkcionalitása megvalósítható* Chrome-hoz és Chromiumhoz is, csak az Opera-specifikus kódot kell lecserélni (profil megkeresése, Opera futtatása) kell lecserélni, a fő logika, azaz a jelszavakkal babrálás maradhat változatlanul.

Kis kötekedés: ha bejelentkezett Google-fiókkal szinkronizálja a jelszavait is.
Valószínűleg ez az oka, hogy nem nyúlnak hozzá a mostani megoldáshoz. A felhasználók többsége nem találkozik a hibával, mert vagy szinkronizálja a jelszavakat, vagy nem is tudja, hogy a profilja túlélheti az újratelepítést, így nem fektetnek bele több energiát.

* mielőtt még megkérdeznéd: ha készül egyszer ilyesmi, akkor nem én leszek az, aki megírja :P

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20793) w333 válasza dqdb (#20792) üzenetére


w333
félisten

Ez a "Quick Access Bar" a könyvjelzősáv ? :U
Nagyon várom már az Opera 18 stabilt, de csak a könyvjelzősáv miatt ! ;]

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#20794) Wolverine válasza w333 (#20793) üzenetére


Wolverine
félisten

Igen, az. Nem lesz benne a jelek szerint az O18-ban, szóval ne várd ;]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#20795) fatal` válasza dqdb (#20792) üzenetére


fatal`
titán

Ennyit a gyorsabb fejlesztési tempóról. Semmi fejlődés nincs.

(#20796) Rimuru válasza fatal` (#20795) üzenetére


Rimuru
veterán

De legalább 2 év múlva már 50.x felett lesz és lehet rá élvezni verni a mellüket. :U Helyzetjelentés felhasználói szemmel mióta nem Operát használok: Chromium alap szerintem jobb mint a Webkit, de buta böngészők (mindegy melyik :DDD), Firefox jelenleg egész használható (vimperatorral).

Vigyázat, csalok!

(#20797) chab7 válasza fatal` (#20795) üzenetére


chab7
addikt

És még csak linux verzió sincs :W
Érik az átnyergelés másik böngészőre :O csak találjak olyat aminek normális androidos változata is van, szinkronizáció nekem fontos.

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#20798) Rimuru válasza chab7 (#20797) üzenetére


Rimuru
veterán

Chromium, Firefox, telefonon a Firefox kicsit érdekes, de a Chrome fejlődik.

Vigyázat, csalok!

(#20799) fatal` válasza chab7 (#20797) üzenetére


fatal`
titán

Én nem szinkronizálok, szerencsére. Opera Classicot használok droidon, PC-n meg rókát, mert nincs más.

(#20800) Predator2 válasza fatal` (#20799) üzenetére


Predator2
addikt

ha jól emlékszem ők is gondolkodtak rajta, hogy Chrome alapú böngészőre váltanak.

Én is gondolkodtam/gondolkodom, hogy vissza megyek rókáékhoz.

Hunfatal miért váltottál amúgy ilyen hamar? Még használható a 12.15-12-16-os verzió is.

Sajnos szerintem úgy néz ki amit dqdb írt igaz lesz.

Kevesen vannak és az "új " böngészőből soha nem lesz már normális amit megszoktunk presto esetében.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.