Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Az Operába van beépített torrentkliens is vagy mi a szösz? :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#6002) S W A T válasza cellpeti (#6001) üzenetére


S W A T
senior tag

Igen

A polgármesteri hivatal is alátámasztotta Mónika létezését, üvegcsont betegségét és a gyűjtést. Esztergályos Cecília is segít, video: http://href.hu/x/9x9v Ha Te is segítenél: http://href.hu/x/9wol <<< "Peace, Love, Empathy" by Kurt Cobain >>>

(#6003) cellpeti válasza S W A T (#6002) üzenetére


cellpeti
veterán

Jó ez a kliens,vagy érdemes azért külsőst használni(uTorrent)?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#6004) S W A T válasza cellpeti (#6003) üzenetére


S W A T
senior tag

Nem szoktam torrentezni :DDD amennyít meg használtam arra tökkéletes volt legalább nem kellett klienst keresgélni.

A polgármesteri hivatal is alátámasztotta Mónika létezését, üvegcsont betegségét és a gyűjtést. Esztergályos Cecília is segít, video: http://href.hu/x/9x9v Ha Te is segítenél: http://href.hu/x/9wol <<< "Peace, Love, Empathy" by Kurt Cobain >>>

(#6005) Penge_4 válasza petrusz82 (#6000) üzenetére


Penge_4
veterán

Ilyen például a Barátikör oldala.

No comment... Tehát akkor csak a fos oldalakon csinálja, úgyhogy nem az Opera hibája.
Nem tudsz mit tenni. Vagy írsz hozzá userscriptet (a magyaropera blogon linkelt a múltkor valaki myvipes scripteket Operához, egy magyar srác csinálja, ha írsz neki, lehet hogy megoldja erre is).

(#6006) Penge_4 válasza cellpeti (#6003) üzenetére


Penge_4
veterán

Max ha nem vagy tag zárt oldalakon (ahol nem kockáztatnám meg, mert nem igazán bízom benne, hogy jól küldi az adatot a trackernek), csak nyitottakról (TPB, Mininova...stb) töltesz. Akkor is, ha nincs nagy igényed.
Nagyon gyenge torrentkliense van. A torrentet egészben tudod csak letölteni, ha több fájl van csatolva a torrentfájlhoz, nem tudod kiválasztani egyenként.

(#6007) cellpeti válasza Penge_4 (#6006) üzenetére


cellpeti
veterán

Köszönöm a tájékoztatást! :C

Tigris, tigris, csóvafény...

(#6008) Ndruu válasza cellpeti (#5999) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Könyvjelzőnek elmented az oldalt és legközelebb ha beírod a címet a címsorba, akkor emlékzeni fog rá, azt nem felejti el.
Egérmozdulatok: Eszközök - Beállítás - Haladó - Billentyűparancsok - Egérmozdulatok engedélyezése, aztán Szerkesztés és ott tudod beállítani.

kép1 és kép2

Harrrr!!!!

(#6009) cellpeti válasza Ndruu (#6008) üzenetére


cellpeti
veterán

Értem,de a sütiket nem jegyzi meg sehol,pedig mindig mondom neki,hogy mentse el.

Olyat nem tud az Opera,hogy feldobja,ha torrentet akarok megnyitni,hogy melyik progival tehetem ezt,ez nagyon jó lenne,mert nincs sok kedvem lementeni,majd onnan megint berakni a kliensbe :S

Tigris, tigris, csóvafény...

(#6010) Penge_4 válasza cellpeti (#6009) üzenetére


Penge_4
veterán

Ctrl+F12->Haladó->Letöltések, itt kiveszed a pipát az Opera által kezelt fájltípusok eltrejtése mellől és megkeresed a .torrent kiterjesztést. Itt kiválasztod, hogy mindig az alapértelmezett programmal nyissa meg. Ezután címsorba: opera:config majd Enter

BitTorrent (Enable mellől kiveszed a pipát), majd Save. Nem kell újraindítani sem.

(#6011) cellpeti válasza Penge_4 (#6010) üzenetére


cellpeti
veterán

Megoldottam,köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#6012) South Velen


South Velen
addikt

(#6013) doc


doc
nagyúr

azt mondja meg nekem valami plz hogy hogyan tudok billentyukombinacioval a fulek kozott elore-hatra kozlekedni a fulek sorrendjeben
tehat ugyanaz kellene nekem, mint FF-nal a CTRL+PgUp/PgDn
ha beallitom hogy sorban lepkedjen es ne mutassa a tablistat, akkor a ctrl-tab megy elore, de hatrafele nem tudok...

(#6014) L3zl13 válasza doc (#6013) üzenetére


L3zl13
nagyúr

ctrl+shift+tab ?

Egyébként meg egér jobb gomb+görgő fel/le.

[ Szerkesztve ]

Aki hülye, haljon meg!

(#6015) cellpeti


cellpeti
veterán

Nekem nem magyar :O
Ho lehet azt beállítani,hogy magyar legyen?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#6016) L3zl13 válasza cellpeti (#6015) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Tools/Preference/General fülön language.

Aki hülye, haljon meg!

(#6017) cellpeti válasza L3zl13 (#6016) üzenetére


cellpeti
veterán

nem lehet betölteni :O

Tigris, tigris, csóvafény...

(#6018) doc válasza L3zl13 (#6014) üzenetére


doc
nagyúr

ctrl+shift+tab nem megy, mar probaltam, de rajottem hogy miert, radefinialtam mar valami a ctrl+shift-re, szoval koszi, nelkuled nem jottem volna ra :D
az egeres megoldassal meg az a baj, hogy akkor egerhez kell nyulni, azt meg nem szeretem...

(#6019) Penge_4 válasza doc (#6018) üzenetére


Penge_4
veterán

Ctrl+F12->Advanced->Shortcuts->Enable single-key shortcuts pipa be, majd az 1-es és 2-es billentyűkkel lépkedhetsz. Hátránya, hogy akkor nem működik, ha a kurzor valamelyik textboxban, formban vagy a címsorban van.

(#6020) doc válasza Penge_4 (#6019) üzenetére


doc
nagyúr

koszi! :R

(#6021) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Én külső zene lejátszót és videó lejátszót szeretnék használni,ezt hol tudom beállítani? :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#6022) Douwe


Douwe
csendes tag

Nálam (9.64) a gyorshivónál az egyes lapokat jelőlő számok vastagabbak lettek. Ezt nem lehetne valahogy vissza állítani?

[link]

(#6023) Penge_4 válasza cellpeti (#6021) üzenetére


Penge_4
veterán

Ctrl+F12->Haladó->Letöltések->Hide file types opened with Opera mellől pipa ki, majd kikeresed a kívánt fájlformátumokat -> Szerkesztés és itt a megnyitás beépülővel helyett megnyitás alapértelmezett alkalmazással.

(#6024) Penge_4 válasza Douwe (#6022) üzenetére


Penge_4
veterán

opera6.ini törlése nem segít?

(#6025) cellpeti válasza Penge_4 (#6023) üzenetére


cellpeti
veterán

Köszi!
Jó lassan küldi ki a lejátszónak az biztos! :W

Tigris, tigris, csóvafény...

(#6026) kalasz


kalasz
tag

Üdvözlet Mindenkinek!
Hogyan tudom meg azt oldani, hogy az opera beállításai ne két helyen "Felhasználónév\Local Settings-Application Data-Opera-Opera..." és "Felhasználónév\Application Data-Opera-Opera..." legyenek telepítve, hanem csak itt lehessen meg találni "Felhasználónév\Application Data-Opera-Opera...". Adat mentésnél elég macerás a dolog mert nem igazán tudom mikor melyiket kell lementeni.
Válaszokat előre is köszönöm
Üdv kalasz

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#6027) cellpeti


cellpeti
veterán

Azt,hogy lehet engedélyezni,hogy több Opera is futhasson egyszerre?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#6028) copin


copin
őstag

Most telepítettem fel a foxit reader-t (régóta szemezek vele) és a böngetőben nyitja meg a fájlokat. Adobe, balra el...

#6027 Gondolom a chrome-os megoldás érdekel. Tudtommal olyat (fülenkénti folyamat?) nem támogat.

[ Szerkesztve ]

(#6029) cousin333 válasza kalasz (#6026) üzenetére


cousin333
addikt

Ezt tudtommal az operációs rendszer szabja meg elsősorban.

Az opera:config részben a profil mappát meg tudod változtatni arra, amire akarod, itt: opera:config#UserPrefs|OperaDirectory. Én személy szerint a lehető legtöbb mindent az Opera Linkre bízok. Így egy friss telepítést követően csak belépek, és már meg is jönnek a könyvjelzőim, jegyzeteim és keresőmotorjaim. A böngészőt meg újra és újra kézzel beállítom, a leveleket meg IMAP-al kezelem a Gmail-ről. Így az új telepítés tényleg tiszta lesz, és nem terheli meg egy esetleges hiba a profilban.

Amúgy itt van, hogy mit hol találsz.

"We spared no expense"

(#6030) cousin333 válasza cellpeti (#6027) üzenetére


cousin333
addikt

Mire kellene pontosan? Több Opera ablak legyen megnyitva? Húzd a tabot a címsávra, és csinál neki egy újat.

copin: Foxit tényleg nagyon jó. Kicsi és gyors. Néha bele szoktam gondolni, hogy ez a PDF olvasók Operája :K

"We spared no expense"

(#6031) Douwe válasza Penge_4 (#6024) üzenetére


Douwe
csendes tag

hol találom az opera6.ini -t?

(#6032) Penge_4 válasza cellpeti (#6027) üzenetére


Penge_4
veterán

Feltelepítesz egy 10-et, egy 9.63-at, egy 9.64-et, ha mégtöbb kell, akkor nézegetsz az archívumban, még az Opera 3.0 is fellelhető. :DDD

(#6033) Penge_4 válasza Douwe (#6031) üzenetére


Penge_4
veterán

XP-n:
C:\Documents and Settings\User\Application Data\Opera\Opera\profile\opera6.ini

Vistán:

C:\Users\Username\AppData\Roaming\Opera\Opera\profile\opera6.ini

(#6034) kalasz válasza cousin333 (#6029) üzenetére


kalasz
tag

Köszi a gyors választ.
Egyébként mit értesz ez alatt "Én személy szerint a lehető legtöbb mindent az Opera Linkre bízok."?

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#6035) cellpeti


cellpeti
veterán

sziasztok!

a sütiket még mindig nem hagyja bent az oldalba,erre van megoldás?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#6036) Douwe válasza Penge_4 (#6033) üzenetére


Douwe
csendes tag

az opera6.ini törlése után is ugyan olyan maradt

(#6037) kalasz


kalasz
tag

Hali!
A 10-es Operának van már magyarított változata?

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#6038) cousin333 válasza kalasz (#6037) üzenetére


cousin333
addikt

Persze. Ezen az oldalon, jobb oldalon jobb oldalt van az aktuális nyelvi fájl. Valamelyik heti előzetesnél a telepítő is magyar volt.

Mivel ez még nem végleges változat, előfordul, hogy 1-2 dolog nincs lefordítva, ne a nagy része okés.

Opera Link: Az Opera szinkronizációs szolgáltatása. Regisztrálsz a közösségi honlapon (ami mellesleg mától magyarul is elérhető!), vagy a File menü Synchronize with My Opera pontját választva. Itt találsz egy leírást róla.

A lényeg, hogy egy netes tárhelyen is el lesznek mentve a könyvjelzőid, illetve még néhány beállításod (pl. jegyzetek, gyorshívó bejegyzések, keresők, gépelt előzmények). Így egy friss telepítést követően csak be kell jelentkezni, és már be is töltődnek ezek a dolgok. Ha meg két gépet használsz, akkor mindkettően bejelentkezel, és ha az egyikben hozzáadsz egy könyvjelzőt, akkor az rövidesen a másikban is megjelenik.

Szóval egyszerre biztonsági mentés (azért legyen egy sajátod is), másrészt szinkronizálható más PC-s Operával vagy Opera Minivel (illetve később Opera Mobile-al).

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#6039) Penge_4 válasza Douwe (#6036) üzenetére


Penge_4
veterán

Akkor nincs több ötletem.

(#6040) kalasz válasza cousin333 (#6038) üzenetére


kalasz
tag

Köszi a leírást. Be reggeltem de állandóan "Sikertelen szinkronizálás" szöveggel leáll.
Más. Hol tudom még megadni a látogatott lapok számát a "Beállítások > Haladó > Előzmények ablak" kivételével, mert ott csak előre megadott értékek közül tudok választani.
Előre is köszi a választ.
kalasz

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#6041) Penge_4 válasza kalasz (#6040) üzenetére


Penge_4
veterán

50000 nem elég? :)
Egyébként opera:config -> User Prefs -> Max Global History Lines

(#6042) kalasz válasza Penge_4 (#6041) üzenetére


kalasz
tag

Elég az 50000, de én csökkenteni akartam csak nem találtam meg, hogy hol kell.
Így aztán köszönöm a választ. :R :R

A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

(#6043) szimcsi


szimcsi
senior tag

Hol tudom beállítani, hogy melyik legyen az alapértelmezett böngészőm? kösz.

XP

(#6044) Penge_4 válasza szimcsi (#6043) üzenetére


Penge_4
veterán

Ctrl+F12->Haladó->Programok->checkbox be majd böngésző újraindít.
A Részletek-nél kiválaszthatod, hogy melyik protokoloknál tegye alapértelmezetté magát.

(#6045) mizu_


mizu_
tag

Sziasztok!

Több opera is van a gépemen, hogy tudom mindegyiket frissíteni, mert a telepítő mindig csak az utoljára telepítettet látja?
Előre is köszi!

(#6046) h_143570 válasza mizu_ (#6045) üzenetére


h_143570
addikt

Ezt csak a Classic Instaleres valtozattal tudod megtenni. Vagy ha ugyan az a verzio van, akkor frissiteted az egyiket majd atmsolod minden telepitesi helyre, a profile es mail konyvtarak kivetelevel.

(#6047) cousin333 válasza mizu_ (#6045) üzenetére


cousin333
addikt

Szerintem elegendő, ha megmutatod neki a már meglévő telepítés könyvtárát. Ha mégis elront valamit, akkor nem szóltam :B

"We spared no expense"

(#6048) cousin333 válasza kalasz (#6040) üzenetére


cousin333
addikt

Próbáltál azóta szinkronizálni? Én tegnap telepítettem Windowst, és az Opera telepítést követően gond nélkül szinkronizáltam.

"We spared no expense"

(#6049) csoli31


csoli31
aktív tag

Szevasztok!
Volna nekem és a nővéremnek bajunk ezzel a böngészővel! Én nem tudok belépni a gmail-emra mert bedobja a belépési oldalt (akár hányszor írom be a címemet). A nővérem meg egyik email címére sem tud belépni. :W Remélem tudtok segíteni, mert nem akarok váltani böngészőt, mert nagyon megtetszett. :K

"Amikor a néma ember megszólal": http://www.youtube.com/watch?v=5J0D1cHARMc

(#6050) h_143570 válasza csoli31 (#6049) üzenetére


h_143570
addikt

Elsokorben 9.64 fel. Masdok korben konyvjelzoket elment es a profil konzvtarat torol.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.