Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20901) Penge_4 válasza dqdb (#20895) üzenetére


Penge_4
veterán

Magyarázhatnék megint a karvalytőke működéséről, de a végén még rám lenne sütve, hogy paranoid állat vagyok. ;]

(#20902) slashing


slashing
senior tag

Csak nálam sokasodnak egyre az olyan oldalak amiket végül más böngészővel kell megnéznem mert a régi opera nem tölti be egyes részeit nem játssza le a beágyazott videót stb?? Lehet a várt 1 v 2 évig használhatóság már most váltásra kényszerít :(

(#20903) LLKobe


LLKobe
veterán

Bezony, nem vagy egyedül...

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#20904) Sk8erPeter válasza Penge_4 (#20901) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ha emlékeim nem csalnak, nem csak Te voltál annak idején a váltáskor szkeptikus az Opera jövőjét illetően... ;] Bár az igaz, hogy a legborúlátóbb károgó talán Te voltál közülünk, szkeptikusok+anyázók közül. :DDD

De vigyázz, mert jön az "ezüstcsillag", és "bebizonyítja" neked az ellenkezőjét... ;]

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#20905) #27441408 válasza Sk8erPeter (#20904) üzenetére


#27441408
törölt tag

Akinek baja van tudom ajánlani a Maxthon-t

de csak mert szépen hívtál ;)

[ Szerkesztve ]

(#20906) LLKobe


LLKobe
veterán

Ahogy sejtettem... SSD-ről opera 5 mp alatt indul el, firefox 0,5. Asszem ebből átállás lesz...

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#20907) slashing


slashing
senior tag

Nah felraktam egy új verziót néhány kiegészítő ami nincs de csak egy lenne fontos nekem mégpedig a
snap link.

Ezt hogy tudnám telepíteni úgy hogy mégis elfogadja?

(#20908) kisi


kisi
aktív tag

Sziasztok!

Akadt egy kis problémám az Opera 12.16 böngészővel, és ez már nem a legelső eset. Legutóbb csak a böngésző újratelepítése oldotta meg.

Ha a Prohardver.hu-t meg akarom nyitni , némi töltögetés után (40~100kilobite környéke) egy pillanatra felvillan az oldal képe, majd egy üres lapot mutat.
A sütiket, gyorsítótárat töröltem, a személyes adatok törlése szintén megtörtént. Itt csak a jelszókezelő, a postafiók, illetve a Delete settings all data c. pont nincs kipipálva.

A hibakonzolt megnyitva kb 20 figyelmeztetés van bene, hasonló szöveggel.

[2013.10.31. 20:38:46] JavaScript - widget://wuid-4f571191-097a-0d1f-05ae-55200dd7b781/background.html
Event thread: focus
Update!!!

Szerintetek valahogy működésre lehetne bírni az Operát, vagy újra kell raknom?

[ Szerkesztve ]

(#20909) AtHoS válasza kisi (#20908) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Csaó!!! Mizu veled? Kösz a pent :R

Béla hívott lőni szombaton MVSC mellé kispuskás lőtérre, de ma kiderült, hogy melózom :(

Mennyire laktad be az Opera-t?
Egy operaprefs.ini törlés a profil mappából általában meg szokta oldani a problémákat, viszont, ha eléggé belenyúltál a lelkivilágába pl. jobbklikk menük, könyvtárak áthelyezése, cache konfigurálás, stb... akkor előferdülhet, hogy ezt újra be kell majd állítani. jelszó, postafiókok, könyvjelzők megmaradnak

Első lépésben telepítsd portable módban a 12.16-ot és nézd meg azzal mit produkál. Ha rendben van, akkor egy biztonsági mentést kellene lőni a profil mappáról opera:about oldalon láthatod hol a profil mappa. A mentést követően kilépve az Opera-ból le kell törölni a profile/operaprefs.ini fájlt, majd indítani az Opera-t, ami létrehoz egy új fájlt. Ezt követően ismét rendben kellene működnie és jöhet újrakonfigolás

read-only mode on the forum

(#20910) Sk8erPeter válasza kisi (#20908) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem ártana letiltani néhány widgetet, aztán kiegészítőt, és meglátni, mi a helyzet, úgy megszűnnek-e a hibajelzések... :)

Sk8erPeter

(#20911) kisi válasza AtHoS (#20909) üzenetére


kisi
aktív tag

Szia!

Iszonyat sok meló, pár napja jöttünk vissza Frankfurtból, 6.án megyünk Hannoverbe. Hannover alatt Google építés- szóval 2 oda vissza út lesz külföld az építés- bontás közt. A többit privátban, nemsokára.

Nincs nagyon belakva, egy-két dologtól eltekintve alapbeállítások. Mentek, aztán törlök, meglátjuk, mit mond rá.

Sk8erPete: Widget, kiegészítő nem fut, ilyen téren az alap dolgok vannak csak.

[ Szerkesztve ]

(#20912) kisi válasza kisi (#20911) üzenetére


kisi
aktív tag

Sajnos az operaprefs.ini törlése nem jelentett megoldást a problémára, viszont a portable 12.16 megjeleníti a prohardver.hu-t
Kieg/stb egyedül az avast modulja van, megpróbáltam letiltani, de úgy is csak üres oldal az eredmény.
A hibakonzolt is ugyanúgy teleszórja a sárga háromszögekkel.

(#20913) Zoli133


Zoli133
őstag

Látván a sok negatív tapasztalato, gondoltam írok pár sort pozitívan, hogy legyen ilyen is. Már kezdem megszokni a 17-et, gondoltam írok is, hogy megszokás után milyen remek lett, de miközben kezdtem megfogalmazni rájöttem, hogy nem megy. YT videók állandóan megállnak, könyvjelző a közeljövőben sem várható. Személyre szabni szinte teljes lehetetlenség...

Legalább megpróbáltam, de sajnos nem jött össze.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#20914) Wolverine válasza kisi (#20908) üzenetére


Wolverine
félisten

12.15 és Gamepod, de tegnap óta nálam is ez van. Most nem a főoldalt nyitom meg, hanem rögtön a fórumot. Ez működik.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#20915) kisi válasza Wolverine (#20914) üzenetére


kisi
aktív tag

De miért csak a Ph lapcsalád főoldalaival csinálja? O-o

(#20916) Wolverine válasza kisi (#20915) üzenetére


Wolverine
félisten

Szerintem a hirdetés csinál valamilyen átirányítást, ami miatt meghal.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#20917) mexel


mexel
veterán

Ilyen jelszókezelés, hordozhatóság összehozható valmilyen másik böngészőben?

Nagyon mérges vagyok hogy megszűnt az opera (az új az nekem nem az), semmi mást nem használtam soha, ez volt ami mindenben megfelelt.

[ Szerkesztve ]

(#20918) LonGleY válasza kisi (#20911) üzenetére


LonGleY
veterán

A privátot szerintetek mire találták ki?
Nem nemsoká, hanem alapból...
Attól még mert offnak jelölitek, ugyanúgy
olvasható és rohadtul irritáló.

[ Szerkesztve ]

(#20919) brd válasza mexel (#20917) üzenetére


brd
nagyúr

Sajnos nem, legalábbis én minden jelenlegi szóba jöhető alternatívát megvizsgáltam, és el kellett szomorodnom.

The only real valuable thing is intuition.

(#20920) odrif


odrif
MODERÁTOR

Kicsit mostanában lemaradtam az Operával kapcsolatos hírekről.
Szóval akkor egy ideje a 12.16-os verziót leváltotta, egy 17 stabil, majd várhatóan már lesz 18 és 19-es verziószámú Opera.
Ennek ellenére az Opera fejlesztő csapata nem jó úton halad és nem sokan elégedettek az új Opera sebességével, megbízhatóságával.
Pedig én csak Opera alól használtam a netbankomat. Kár ezért a böngészőért.

20 éve a Prohardveren

(#20921) slashing


slashing
senior tag

én tegnap csináltam egy próba átállást ami úgy nagyjából sikerült is aztán a végén hogy akkor mi a fene legyen a könyvjelzőkkel kérdésnél, feltettem egy másikat is. Minek baszakodjak egy chrome utánzattal amire kevesebb a használható kiegészítő nem tudja még a könyvjelzőket sem kezelni stb... mikor használhatnám magát az eredeti chrome-t is.

Egyszerűen nincs értelme egy össze vissza tákolgatott chrome utánzatot használni mikor van belőle egy jól működő eredeti is ami bár a régi operához képest egy kalap szar de az új operához képest meg ég és föld...

(#20922) LonGleY válasza slashing (#20921) üzenetére


LonGleY
veterán

Nah jah.. vagy CoolNovo. Nekem az volt szimpatikus.

(#20923) Penge_4 válasza odrif (#20920) üzenetére


Penge_4
veterán

"és nem sokan elégedettek az új Opera sebességével, megbízhatóságával."

Ezzel a kettővel pont nincs baj. Ugyanis a sebessége és megbízhatósága a Hello World-ével vetekszik. Csak sajnos a tudása is. A memóriaigénye viszont teljesen ellentétes.

(#20924) Predator2 válasza Penge_4 (#20923) üzenetére


Predator2
addikt

Prestos operából sem fél év alatt lett az ami. Ennek is idő kell. Korai még temetni.

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#20925) slashing válasza Predator2 (#20924) üzenetére


slashing
senior tag

Jó de a Presto egy egyedi cucc volt aminek kellett az idő ez a mostani meg olyan mint a suzuki splash meg az opel agila, ugyan az csak más emblémával meg minimális külső tulajdonjegyekkel, mindez abban a fázisban hogy még csak nem is ugyan az hanem az eredetinek is csak a bétája :DD .

(#20926) Penge_4 válasza Predator2 (#20924) üzenetére


Penge_4
veterán

A Prestos Opera idején mások voltak a böngészőpiaci és úgy az egész IT ipari trendek.

Jelenleg a pusztulás, butulás, elhülyülés és egységsugarúsodás fázisát éljük. Az Operának pedig megszűnt a karizmatikus menedzsmentje, aki eddig széllel szemben pisálva fenntartotta a céget 15 évig.

Innentől vezetőségváltás lett, a profit került az első helyre és mentek a kukába a régi értékek, amiket 15 éven át képviseltek. Ez nem a váltással kezdődött, hanem Tetzchner lemondásával. Akkortól kezdték el az elején csak kicsiben, később egyre nagyobb léptékekben (widgetmotor, Unite) butítani.

És ha még csak butították volna. De mellette egyfajta hibridet próbáltak csinálni, megpróbálták Chrome-osítani, ami olyan eredményeket szült, ami egyáltalán nem illett bele a nagy teljes egészbe. Ezt a felhasználói felületen és a konfigurációs fájlokon is lehetett érezni. Akkor vajon mi lehetett a forráskód mélyén? Utána jöttek a javíthatatlan bugok és a folyamatos regressziók.

Mint mikor fogsz egy repülőgépet, leszereled a szárnyait, nagyobb kerekeket szerelsz rá, szarráhegeszted az egészet, majd rájössz, hogy gurulni még éppen fog, de sehogy sem fog átférni a felüljárók alatt, versenyképes pedig főleg nem lesz és akkor fogod az egészet, dobod a kukába és fogsz egy fapados Smart-ot, színre fújod és tetszőleges extrákat (bőrülések, klíma) pakolsz bele.

És megfeledkezel a lényegről. Hogy a szétbarmolt repülő egykor repült. Nem is akárhogyan. És köröket vert bármelyik sportkocsira. És minden hátrányával együtt egy egyedi és pótolhatatlan közlekedési eszköz volt még ha csak rétegigényeket is szolgált ki. Sokan féltek a magasba emelkedni, inkább csak gurultak.

(#20927) kisi


kisi
aktív tag

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget, végül csak sikerült működésre bírni.
Oeraprefs.ini törlése, sütik, és tárhely kombinációja végül megoldotta a dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#20928) Sk8erPeter válasza Penge_4 (#20926) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

A sportkocsis és repülős hasonlatokat nagyon szereted. :DD Az utolsó két bekezdés picit bullshit-szagúra sikerült (főleg az utolsó mondattal lezárva :P), de a "Jelenleg a pusztulás, butulás, elhülyülés és egységsugarúsodás fázisát éljük" mondattal egyet tudok érteni - bár sokszor átrágtuk -, manapság a szoftverfejlesztésben az igen egyszerű ember igényeihez való alkalmazkodás az alapvető "érték". Mari néni és Vér István is tudja kezelni, a mondat végére öt kérdőjelet, három felkiáltójelet (és pár négynégynégyet) odatévő felhasználónak se legyenek hülye kérdései, és akkor vélhetően több lesz a várható profit.
Szegény von Tetzchner számára is elég kínszenvedés lehet most végignézni az Opera vergődését. :D

Ez a bekezdésed viszont kérdéseket vetett fel bennem:
"És ha még csak butították volna. De mellette egyfajta hibridet próbáltak csinálni, megpróbálták Chrome-osítani, ami olyan eredményeket szült, ami egyáltalán nem illett bele a nagy teljes egészbe. Ezt a felhasználói felületen és a konfigurációs fájlokon is lehetett érezni. Akkor vajon mi lehetett a forráskód mélyén? Utána jöttek a javíthatatlan bugok és a folyamatos regressziók."
Most akkor a Chromium-forkolás utáni időszakról beszélünk, vagy ebben még benne van az azt megelőző időszak is? Csak mert ha a Chromium-forkolás utáni időszakról, akkor nem értem, milyen konfigurációs fájlokról van szó. :P Van a profile/data/Preferences JSON-formátumban, de mi a többi?
Milyen "javíthatatlan bugok"? Mármint honnan tudod, mi a javíthatatlan, és mi nem, és mi az, amit egyelőre (?) "csak" időhiány/vezetői töketlenség/fejlesztői leszaromság miatt nem javítanak? :)
Ha viszont a Chromium-forkolás előtti időszakról van szó (bár olybá tűnt, nem, de kicsit csapongó volt ez a rész), akkor milyen Chrome-osításra gondolsz? És ha erre, akkor az "Akkor vajon mi lehetett a forráskód mélyén?" kérdésed meglepő lenne, mert tudtommal látatlanban is mindennél jobbnak tartottad eddig a Presto forráskódját, amire amúgy semmiféle igazolás nincs. :D

Sk8erPeter

(#20929) LonGleY


LonGleY
veterán

A Chrome beüzemelésével kapcsolatos kérdéseimben ti tudtok esetleg segíteni? Elhagyom az O12-t, mert kiidegelnek a videolejátszás közbeni lapnyitás okozta fagyások és társaik. :s

(#20930) F34R


F34R
nagyúr

(#20931) Rimuru válasza F34R (#20930) üzenetére


Rimuru
veterán

Ismerjük. ;] Egyébként ezt én sem gondoltam volna... :(

Vigyázat, csalok!

(#20932) Orlin válasza F34R (#20930) üzenetére


Orlin
addikt

Ez viszont az új Desktop team oldal.
[link]

Kíváncsi leszek a böngésző sorsára is.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#20933) #27441408 válasza F34R (#20930) üzenetére


#27441408
törölt tag

kár érte :(

De a cikket olvasva ebben végülis lehet igazuk.

[ Szerkesztve ]

(#20934) Sk8erPeter válasza F34R (#20930) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Volt már, nem sokkal előtted. :)

Ha összetartó közösséget szeretnének, nem akarják, hogy az a kis összeszokott brigád szétforgácsolódjon az amúgy sem túl nagy relevanciával bíró Opera esetében, akkor nincs igazuk.
A gond épp az, hogy egyre több olyan lépésük van, ami kiábrándít sok-sok felhasználót, és most ebbe a My Opera blogok bezárása is beletartozik. Ezt pont akkor bejelenteni, amikor amúgy is már sokan más böngészők felé kacsintgatnak, kifejezetten buta döntés. Még ha 2014 márciusáig van is idő a cikkek áthelyezésére más-más blogokra.

Sk8erPeter

(#20935) #27441408 válasza Sk8erPeter (#20934) üzenetére


#27441408
törölt tag

ezer nagyobb és jobb blog szolgáltató van (tapasztalat én is blogolotam a myoperán) , ha már csak ezt nézzük meglehet érteni őket, hogy nem akarnak még ebbe is pénzt őlni...... maguk is írják van alternatíva.

a kék F betűssel sem nagyon versenyezhetnek stb stb....

[ Szerkesztve ]

(#20936) LonGleY válasza #27441408 (#20935) üzenetére


LonGleY
veterán

Ezzel kivételesen én is egyetértek. Nekem is kusza a cucc. Próbálkoztam vele, de nem teljesen értettem, hogy egy böngészőnek minek ilyen csatolt szolgáltatás, mint a Unite dolgai, meg a személyes blogtár. Nyilván más érzés, ha egyszer már megszoktad, használod, de igazából csak a pénzt viszi (nem mondom, hogy fölöslegesen, de valahol mégis). Ha tisztán azt nézzük, hogy most gyakorlatilag újraépíti magát a brand, szinte már érthető is a lépés. Én azért nem tartok attól, hogy a világ számára elidegenedne az Opera, mert bezárnak egy ilyen kis kuckót.

[ Szerkesztve ]

(#20937) dqdb válasza Sk8erPeter (#20934) üzenetére


dqdb
Topikgazda

egyre több olyan lépésük van, ami kiábrándít sok-sok felhasználót, és most ebbe a My Opera blogok bezárása is beletartozik
A hozzászólások alapján sok felhasználónál ez volt az utolsó csepp a pohárban, nem egy általam korábbról ismert nick mondta azt, hogy részéről ennyi volt az Opera. És ezt komolyan is gondolták, mert többen törölték is a My Opera accountjukat.

LonGleY: ne úgy tekints rá, mint egy általános, mindenkinek szóló szolgáltatásra (mert nem arra törekedtek), hanem egy olyanra, amely az Opera felhasználóknak adott valami pluszt. Ezt a fanbase ki is használta, a power userek a My Operán tevékenykedtek, bármire szükséged volt az Operával kapcsolatban, oda kellett menni, minden információ és tudás centralizáltan ott volt. Most ezt verik szét, ezért vannak egyesek jogosan kiakadva, és ezért lesz szívás az O12 mellett kitartóknak is ez a lépés, ugyanis a felhasznált tudásbázis egy része elveszik, másik része szétszóródik a neten. Egyes cégeknek az, hogy az eltökélt és hozzáértő felhasználót, valamint az általuk gyártott tudást a közelében tudja, vagyonokat megérne, az Opera egy ideje már nem ez a cég. Még az első O15 build kiadásakor sem emlegették ennyien a hozzászólásokban Jon von Tetzchner nevét, mint most, hogy a vállalat mostani lépései teljesen szembemennek az alapító és egykori CEO filozófiájával.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20938) LonGleY válasza dqdb (#20937) üzenetére


LonGleY
veterán

Ezzel is egyetértek. Ma mindenkivel - wtf..

[ Szerkesztve ]

(#20939) #27441408 válasza LonGleY (#20936) üzenetére


#27441408
törölt tag

Azért jó volt ez, a blogtér se volt rossz, csak már túl egyszerű volt.... minden más ingyenes blogrendszer ezer szer többet tud mint az operáé még ingyen is, bár kétségtelen volt benne valami feeling, hogyha megadtam a blog címet, akkor 1uttal rekiztem az operát is.

Attól énse tartok hogy ez a végső rossz lépésük, de azért hiányozni fog, amég használtam szerettem. ( csak aztán nyílván találtam jobbat)

Nekem van valami dolgom ezzel kapcsolatba? Már rég nem ott blogolok stb, csak fenn van a blog (amit addig írtam, de annak a sorsa nem izgat, mert máshol folytattam) akkor gondolom nem kell törölnöm magam vagy hasonló?

[ Szerkesztve ]

(#20940) LonGleY válasza #27441408 (#20939) üzenetére


LonGleY
veterán

Attól énse tartok hogy ez a végső rossz lépésük

Jah, mert lesz még egy pár... :DDD :(((

(#20941) #27441408 válasza LonGleY (#20940) üzenetére


#27441408
törölt tag

:C :C :C :DDD :DDD

dqdb

Akkor mond, a blogtérnek pl mi értelme, mikor ezerszer több tudású más szolgáltató érhető el szintén ingyen?

Mi értelme a közösségi hálójuknak mikor van facebook és ott is lehet opera csoport, satöbbi, gondolom nem két penny működtetniük a my operát.

[ Szerkesztve ]

(#20942) LonGleY válasza #27441408 (#20941) üzenetére


LonGleY
veterán

A felhalmozott tudás / leírások / összeszokás.

Hell, a tudásmanagement az egy külön iparág! Az ilyen összegyűlt anyagok a legértékesebbek. Sok cég örülne, ha ennyit foglalkoznának velük, (vagy mással, de legalábbis az ő platformjukon keresztül)...

Én is azt mondom, hogy szimpla juzer szemszögéből hasztalan egy ilyen léte, de az adott anyaggal együtt már máshogy fekszik a dolog. Minimum kiemelt helyen kellene archiválni az egészet.

Mi értelme a közösségi hálójuknak mikor van facebook és ott is lehet opera csoport

Azért a FB csoport/oldal és a rendes fórum/blog funkciók közti különbségei nem elfelejtendők! Egy normális blogger/fejlesztő nem FB-on szórakozik! Már a felvetés is nevetséges. (Persze, a blogger - ha olyan a téma - FB-on reposztol. De akkor sem az a fő platform!)

[ Szerkesztve ]

(#20943) #27441408 válasza LonGleY (#20942) üzenetére


#27441408
törölt tag

Egy normális blogger, nem 1 alapszintű opera blogon tolja, nekem nem voltak nagy igényeim e téren, de elég hamar kevés lett az amit az operablog adott, és mégcsak nem is számítok marha komoly bloggernek...

(#20944) LonGleY válasza #27441408 (#20943) üzenetére


LonGleY
veterán

Természetesen egyetértek. :]

De a viccet félretéve, ez való igaz. Én már fél nap alatt kinőttem, aztán le is lőttem. Ne gyűjtsön az is személyes adatokat. Ne egy böngésző.

[ Szerkesztve ]

(#20945) #27441408 válasza LonGleY (#20944) üzenetére


#27441408
törölt tag

2-3 hétig bírtam ott, inkább csak azért mertha megmutattam a blog címét máris kész volt az opera reklám, aztá rájöttem, hogy ennek számomra semmi értelme :DDD

Így inkább máshol folytattam.. :)

(#20946) Penge_4 válasza Sk8erPeter (#20928) üzenetére


Penge_4
veterán

"Most akkor a Chromium-forkolás utáni időszakról beszélünk, vagy ebben még benne van az azt megelőző időszak is?"

Természetesen a forkolás előtti. A sehova sem illő extensions belső lap, az INI néhol lecserélve yaml-ra, az extension API-ról te magad írtál, hogy mennyivel, illetve mennyi mindenben szarabb, mint a Chrome megoldásai, ez is egy utólag beletákolt csökevény eredménye, miközben a widgeteket meg elsorvasztották, amibe sokkal több potenciál volt (már az előtt tudott FileSystem API-hoz hasonlót (nem ugyanazt), mielőtt HTML5 working draft lett volna az egész.

Ezekből kiérződik nagyon, hogy valahol egy ponton a fejlesztési módszert és irányvonalat mintha teljesen megváltoztatták volna, aztán teljesen más módon kezdtek el fejleszteni.

"Mármint honnan tudod, mi a javíthatatlan, és mi nem, és mi az, amit egyelőre (?) "csak" időhiány/vezetői töketlenség/fejlesztői leszaromság miatt nem javítanak?"

Ezt pontosan nem tudhatom, de bármennyire is pénzéhesek, némi racionalitásnak kell lennie a döntésükben. Szóval ténylegesen megszenvedhettek a position: fixeddel és az NSL-lel.

"látatlanban is mindennél jobbnak tartottad eddig a Presto forráskódját, amire amúgy semmiféle igazolás nincs."

Azért valamelyest csak korrelál a forráskód minősége a mindent átfogó (erőforrásigény, response time, sebesség, stabilitás, telepítés előtti és utáni méret) felhasználói élménnyel, nem? + a rengeteg hasznos beépített dolog is közvetetten jó képet fest a forráskód minőségéről azáltal, hogy több feature = nagyobb komplexitás = nagyobb kockázat bugokra és biztonsági résekre is = bugosabb/lyukasabb szoftver vagy több ráfordított fejlesztői erőforrás.

"A gond épp az, hogy egyre több olyan lépésük van, ami kiábrándít sok-sok felhasználót, és most ebbe a My Opera blogok bezárása is beletartozik."

A paradox az egészben, hogy így egyszerűbbé válik az eddig is nagyon jellemző struccpolitikájuk gyakorlása, mert nem lesz egy közös (házon belüli) hely, ahol koncentrálódik a hardcore Operás tömeg.

(#20947) dqdb


dqdb
Topikgazda

A múltkori advanced settings mellé kaptunk* a mai developer buildben power user settings opciót, ahol ki lehet kapcsolni a keresőt a gyorshívón (ez jelenleg az egyetlen power user beállítás). Nem tudom legközelebb mi jön, ultimate settings vagy valami más :U

Az advanced settings kibővült egy opcióval (wow, már három darab beállítást takar), ahol a gyorshívó maximális oszlopszámát lehet megadni. Nem, nem az oszlopok számát, hanem a maximális oszlopok számát, ami ugyebár függ az ablak méretétől, hiszen a gyorshívó elemei nem méreteződnek át. Korábban ez fixen 5 volt, most nagyon eleresztették a gyeplőt, és 7 (a szédítő magasságra való tekintettel kiírom betűkkel is: hét) darab is beállítható soronként. Ha a mai két feature-t értették a gyorshívó régóta emlegetett testreszabása alatt, akkor a szánalmas szó a legfinomabb, ami eszembe jut.

A nap másik fontos híre, hogy a linkek szövegének nehéz kijelölhetősége nem bug, nem hiányosság, hanem feature by design:

"It works as intended. You must start the selection outside the links. Clicking on/inside the text node will start dragging the link."
[link]

* a bekapcsolása "rém" egyszerű, nem tudom hogyan sikerült megtalálnia az első megfejtőnek:
1. kilépés az Operából
2. a profilban található Local State fájl browser blokkját kell ezzel a sorral bővíteni a sorvégi vesszőre vagy hiányára ügyelve:

"always_show_power_settings": true

A blogon bevezetett Disqus borzalmas, egyszerűen követhetetlenek a kommentek :(

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#20948) amadeus11


amadeus11
senior tag

Próbálgatom az új Operát de még mindig nagyon nem gyere be . A kiterjesztések még mindig gagyik , alig lehet beállítani valamit , a reklámblokkoló kiegek rettent módon lassítják az oldalbetöltődést . Semmi nem szól amellett , hogy azt használjam . Használhatnék foxot +10 kieggel , de az se lenne gyorsabb mint a régi Opera , szóval egyenlőre marad . Talán jövőre váltok .. Vagy nem .

There is a star

(#20949) fatal` válasza dqdb (#20947) üzenetére


fatal`
titán

A plusz gomb gondolom még mindig nem kikapcsolható.

Ahogy nincs könyvjelzőkezelés sem. A letöltésekről még mindig nem tudni semmit? :D

(#20950) dqdb válasza dqdb (#20947) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Másik megoldás a power user settings megjelenítésére a következő billentyűzetsorozat: Ctrl+F12 Tab ↑ ↑ ↓ ↓ ← → ← → B A

[link]

hunfatal: A plusz gomb gondolom még mindig nem kikapcsolható.
Az csak patcheléssel megy továbbra is (de úgy működik).

Ahogy nincs könyvjelzőkezelés sem.
Van QAB, ami hivatalos kommunikáció szerint is csak az első lépés, de a blogkommentben felsorolt várható fejlesztések listáján nem szerepelt más könyvjelzős téma, mint nagyon közel megjelenő feature.

A letöltésekről még mindig nem tudni semmit?
Az elmúlt egy hétben is felemlegette valaki valamelyik release-nél, de semmi reakció.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.