Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19101) NickNév válasza fatal` (#19100) üzenetére


NickNév
csendes tag

Köszi, kipróbálom...fenébe :W :W :W

Zavarodott, mint egy svájci anarchista

(#19102) Penty válasza NickNév (#19099) üzenetére


Penty
tag

Nekem is ez volt a problémám. Állítólag azért nem lehet kiirtani a google-t, merthogy nehogy már valami third-party izé elállítsa a keresőt...
Én úgy oldottam meg, hogy a 12.14-es verziót raktam fel, sources.list fájlban meg kiiktattam az operás tárolókat.

(#19103) Sk8erPeter válasza Penty (#19102) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Állítólag azért nem lehet kiirtani a google-t, merthogy nehogy már valami third-party izé elállítsa a keresőt..."
Nem csak szimplán egy bug?

Sk8erPeter

(#19104) Penty válasza Sk8erPeter (#19103) üzenetére


Penty
tag

Annak idején én kerestem erre a választ, mert mocskosul idegesített, de valami oldalon azt olvastam, hogy szándékosan lett így megcsinálva a fentebb már említett okokból.
Ha jól tudom, akkor csak a default keresőket lehet beállítani, amik alapból az operában vannak.

[ Szerkesztve ]

(#19105) Sk8erPeter válasza Penty (#19104) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Jaja, emlékszem, de a magyarázatban lehet, hogy nem kell összeesküvés-elméleteket keresni, lehet, hogy egyszerűen "csak" ezt is sikerült elkúrniuk az újabb változat(ok)ban, mint még jópár dolgot, ami bugzik (amikről többek közt a topicban is lehet olvasni). De én is csak tippelgetni tudok, mindenesetre az általad talált magyarázat elég furcsa, mivel az, hogy a saját GUI-ján keresztül testreszabod az alkalmazást, az nem azt jelenti, hogy egy third-party extension vagy hasonló próbálnál elállítani a beállításokat. Na meg ezt azért a fejlesztők nyilván megfelelően tudják (tudnák, ha akarnák) korlátozni és ellenőrizni, hogy épp a felhasználói beavatkozásra történik a beállítás-módosítás, vagy pedig third-party kiegészítő hatására.

Sk8erPeter

(#19106) Sk8erPeter válasza dqdb (#19075) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Na, csak most tudtam kipróbálni a módosított userJS-t, de köszi, dqdb, ez is faszán működik. :) Igazából én mondjuk csak a prohardver.hu domain alatt használom a fórumot, szóval a többit nem ellenőriztem. Viszont a cikk és a hsz.-ek közötti váltás nagyon jó ötlet volt! :) És ez is jól működik, köszi ezt is! :K

"Igen, erre extensiont kell írni. Amikor megjelent az Extension API, megnéztem, aztán arra jutottam, hogy amíg működik a user JS-ek támogatása, addig minek szívassam magam plusz melóval :)"
Abszolúte megértem. Mondjuk végül is ha átírnád extensionként, akkor olyan sok módosítást szerencsére nem kéne végezni a jelenleg megírt fájlokon, ha jól emlékszem, amúgy is tök userJS-szerű a dolog (persze most lehet, hogy hülyeséget mondok, mert ezer éve próbálgattam, úgyhogy azóta lehet, hogy kissé fejlettebb lett a dolog), csak kvázi "be kéne csomagolni" az extension API-nak megfelelő felépítésű tömörített állományba (.oex). Nekem az extension API-val a problémám annak idején az volt, hogy épp a userJS-szerű örökségek és ökörségek miatt nem túl szép az egész; Chrome-ban ugyanezt sokkal jobban kitaláltnak éreztem. Ott eleve meg lehetett határozni, milyen külső libeket szeretnék használni (pl. jQuery, stb.), és mikor fusson le a kiegészítő kódja (pl. DOMContentLoaded és a többi), és még számtalan egyéb paramétert is könnyen be lehet állítani a manifest.json-ben.
Na majd egyszer rászánom magam, hogy újból megkukkantsam az extension API-t. :D

Sk8erPeter

(#19107) Sk8erPeter válasza Sk8erPeter (#19106) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ja igen, a Ctrl+Enter tényleg nem fasza. Igazából ha defaultból nem lehet felülbírálni, akkor esetleg érdemes lehetne defaultból más hotkey-t megadni neki. :B
Hmm, de az a fura, hogy Ctrl+Alt+Enterrel is ugyanaz a működés.

Most átírtam így:
"ctrl-alt-enter" : buttons.snapshotItem(n++), // send comment

Szóval ez is új tabot nyit elküldéskor. Na majd megnézem, mi van Shifttel.

A Ctrl+W felülbírálása zavaró még egy picit sztem, mert előfordul párszor, hogy az ember be akarja zárni a post megírása helyett végül a fület. Meglepő egyébként számomra, hogy ez viszont felülbírálható.

Amúgy sztem a kódban a tabok helyett jobb a szóköz, így mindenhol ugyanúgy fog kinézni. :P

Szerk.: bakker, most fogom fel, amit írtál:
"Ez régen nem volt így, akkor romlott el, amikor az Opera a Ctrl+Shift+klikk mellett a többi böngészőhöz hasonlóan bevezette a Ctrl+klikk támogatását is."
Szóval magyarul a Ctrl+Shift+Enterre is hiába fogom rakni. :D
Most mondjuk picit nem világos számomra, hogy ha a Ctrl+klikk támogatását bevezették, az miért csak a Ctrl+Enter, Ctrl+Shift+Enter, satöbbik lenyomásának felülbírálását "rontja el", miért működik viszont a többi hotkey helyesen.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#19108) harley


harley
senior tag

üdv

miért van az, hogy sok kép nem jelenik meg?

pl. az időképen az animációs időjárás és az utcakeresőben a térkép?

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#19109) virkir


virkir
veterán

Kezdő mobil operázóként kéne némi segítség.
Megpróbáltam megoldani afelugráló ipsos ablakmegszüntetést de már ott elakadtam, hogy nem találom az opera könyvtárat a megadott helyen. Nincs nálam mnt/sdCard/opera.
Hol bénázok?

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#19110) brd válasza virkir (#19109) üzenetére


brd
nagyúr

Hozd létre, mindegy, hol van. Sőt, ha rootolt a készülék, a belső Opera könyvtárba is teheted a file-t.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#19111) virkir válasza brd (#19110) üzenetére


virkir
veterán

Na mondom benazok.
A fentiek megvannak most a kovetkezo akadaly, kreten a bongi mert beirom cimsor opera:config utok enter erre telebacca /-kel majd kozli ne talalja a weboldalt. Pf... nem vazze mert nem is azt keresek.:-)
Tenyleg nincs adblock a mobilhoz mint a mobil FF-hoz?
Az sokkal egyszerubb csak tetulassu mobilon.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#19112) brd válasza virkir (#19111) üzenetére


brd
nagyúr

Tudtommal nincs (10 percig kerestem, nem találtam, szal' nincs). A //-ket nem tudom, mi teszi oda, én még nem találkoztam ilyen problémával, nem lehet, hogy a billentyűzet-software (ha nem a beépítettet, vagy Swiftkey-t használsz, mert egyik sem csinál ilyet)?

The only real valuable thing is intuition.

(#19113) dqdb válasza virkir (#19111) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Opera Mobile 12 vagy 14? Az a leírás a régi Presto motoros 12-re vonatkozott, a napokban megjelent 14-es borzalmon úgy olvastam, nem él ez a protokoll (még?).

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19114) fatal` válasza virkir (#19111) üzenetére


fatal`
titán

Te nem az új Operát használod? Abban nincs opera:config, se reklámszűrés.

A régi Opera Mobileban van opera:config. Reklámszűrő pedig vagy felmásolod a PC-s urlfilter.ini-t valahova és opera:configban beállítod, vagy pedig opera linkkel lehet szinkronizálni.

(#19113) dqdb: Szerintem nem is fog élni a piros o betűs chrome nevű borzalmon. Még link sincs, bár az készül.

[ Szerkesztve ]

(#19115) virkir


virkir
veterán

Koszi mindenkinek a segitseget.
Megneztem a 14-es kerult fel, hogy torne el a keze annak aki igy adta ki. Akkor majd asztalirol visszakeresem honnan tudnam leszedni a regebbit aztan majd jol megtiltom afrissitest.
Az ipsosokat meg kateterezzek meg surun.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#19116) Rimuru válasza virkir (#19115) üzenetére


Rimuru
veterán

Nem nagyon kell keresni: [link]

Vigyázat, csalok!

(#19117) virkir válasza Rimuru (#19116) üzenetére


virkir
veterán

Örök hálám. Épp most akartam kutakodni :D

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#19118) sekli


sekli
addikt

Elérhető a webkit alapú asztali Opera is már. [link]

(#19119) M_AND_Ms válasza sekli (#19118) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Jönnek a viharfelhők :((

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#19120) Sk8erPeter válasza sekli (#19118) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Kipróbáltam... katasztrófa!! Nem akartam hinni azoknak a híreszteléseknek, miszerint fullra lemásolják a Chrome-ot, de tényleg így történt! A legjobb dolog megszűnt, ami miatt az Opera igazán egyedi volt: a végletekig történő testreszabhatóság. Ezenkívül a fülváltásnál ugyanaz a fos viselkedés van, ami Chrome-nál, ha Ctrl+Tabot nyomsz, akkor egyszerűen jobbra tolódva váltogat a fülek között, Ctrl+Shift+Tabra pedig egyszerűen balra megy, azt' kész, aktív fül, meg ilyenek, mint régen? Ugyan már, kidobták a kukába az egészet... Most komolyan, akkor ennek már így mi értelme van? Meg tudja valaki magyarázni? Mi a francnak létezik még egy Chrome? :F
Ezenkívül WebKit miért egyenlő Chrome?

Egy pár screenshot elrettentésnek a "beállításokról":

szomorú vagyok... :(

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#19121) sekli válasza Sk8erPeter (#19120) üzenetére


sekli
addikt

Tényleg rémes. Az új szívecskés feature-nek nem látom értelmét, minden oldal tetejéről összegyűjti a bannerokat egy lapra... :DDD Tab stacking eltűnt, viszont a tabok felett megmaradt az egy pixelnyi sáv, hogy ne lehessen ott kattintani.

(#19122) Sk8erPeter válasza sekli (#19121) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Botrány... :( Tulajdonképpen tényleg a régi Operának a szívét vágják most ki, és dobják ki a kukába. Ezentúl SEMMI értelmét nem fogom látni, hogy az Operát használjam, ha tényleg ez lesz belőle.
Átvettek mindent, ami a Chrome-ban idegesítő, és kitöröltek mindent, ami az Operában a lehető legjobb volt, ami miatt teljesen egyedi volt a böngészőpiacon. Ez most nagyon felháborított, hogy végül valóban csináltak belőle egy Opera-felirattal ellátott Chrome-ot. :W Egyébként olyan tényleg, mintha egy-két színt megváltoztattak volna, és a Chrome feliratokat Search and Replace módszerrel átírták volna Chrome-ra, beletettek volna még három másik dolgot, és kész is az új Opera. :DDD
A szívecskés feature-nek meg én sem látom az értelmét, kábé egy másik kinézetű Speed Dial, hát remek. :D

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#19123) M3oH


M3oH
addikt

Hat ez egy skinelt chrome :) CSak meg fapadosabb. Ha a chrome bovitmenyei mukodnek rajta, lehet levaltom a chromet erre :P

(#19124) sekli válasza M3oH (#19123) üzenetére


sekli
addikt

Ebben sajnos van valami. Potenciálisan több Chrome felhasználót nyerhetnek, mint amennyi régi Opera felhasználót veszíthetnek.

(#19125) brd válasza Sk8erPeter (#19120) üzenetére


brd
nagyúr

Ezek a nyomingerek legalább a Chrome-ból az egyetlen jó dolgot is átvették (többszálas futás)?

sekli: Ki az a beteg, aki vált Chrome-ról egy rosszabb Chrome-ra, csak azért, mert piros a theme?

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#19126) sekli válasza brd (#19125) üzenetére


sekli
addikt

Idővel lehet jobb. És igen, több szálon fut.

(#19127) attisx válasza sekli (#19126) üzenetére


attisx
addikt

"Idővel lehet jobb."

Najah, így legalább minden újabb verziónál lehet melldöngetve hirdetni, hogy milyen szuper új fícsörök vannak benne... :DDD :(

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#19128) Sk8erPeter válasza sekli (#19126) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

De hogy lehet jobb, ha kidobták a büdös francba az egész Opera lényegét, és csináltak belőle egy Chrome-klónt? Úgy értem, így már végképp nem látom be, mi az, amivel többet tudnának mutatni, mint a Chrome. Ha eleve az lett volna a kiindulópont, hogy na most átállunk Webkitre, de a brutális testreszabhatóság megmarad (heh, a régiben még azt is át lehet szabni egy CSS-fájl módosításával, hogy nézzen ki az alapértelmezett képnézegető), akkor akár nagyot is üthetett volna a dolog. Így viszont tényleg csak egy fos Chrome-klón, amire nem igazán értem, mi lenne az indoka a mostani Chrome-felhasználóknak, hogy átváltsanak.
Tényleg az lesz, mint a Chrome-nál: az alapmotor egy gyors, nagyon kiherélt változat, amit aztán fel kell turbózni mindenféle extensionökkel, hogy végre használható legyen a böngésző, és máris egyáltalán nem gyors, hanem kifejezetten érezhetően belassul a sok retkes extensiontől.

Sk8erPeter

(#19129) M3oH


M3oH
addikt

Ha a chrome bovitmenyek es a szinkronizacio mukodik, akko en teszek vele egy komolyabb probat :) De ennyire nem hinnem, hogy kromosodnanak. Sk8erPeter pedig jol osszefoglalta dolgot, ha ez igy marad, a regi operasokat sztem elvesztik, ujakat pedig nem nagyon fognak szerezni.

(#19130) Sk8erPeter válasza M3oH (#19129) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

A bővítmények nem hinném, hogy működnének vele, legalábbis a jelen formájukban, ha megnézed, eleve chrome.* kezdetűek az API kódjai: http://developer.chrome.com/extensions/api_index.html
az fura lenne, ha Operában is így működne - igaz, a jelenlegi változtatások után már bármit el tudok képzelni... :DDD

Sk8erPeter

(#19131) sekli válasza Sk8erPeter (#19128) üzenetére


sekli
addikt

Nem arra gondoltam, hogy a mostani Operánál lehet jobb, hanem a mostani Chrome-nál. A webkitre váltás és az ezzel járó lebutítás pedig látszólag nem a maroknyi (<2%) Opera felhasználónak kedvez, hanem megpróbálnak a legnagyobb (>50%) felhasználói bázissal rendelkező böngészőre hasonlítani, hogy hátha idővel lesznek akik váltanak.

(#19132) Sk8erPeter válasza sekli (#19131) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Igen, értettem, hogy erre gondolsz, csak azt nem tudom elképzelni, hogy mitől váltanának a Chrome-felhasználók erre a klónra, ha az Opera lohol utánuk, és a sok-sok beállítási lehetőséget is szépen kimagozták.
A másik meg az, hogy eddig sem a Presto motor miatt nem váltottak a felhasználók a nagyobb böngészőkről Operára, hanem az Opera töketlensége és reklámozásának hiánya miatt... Ha magát a töketlenséget felváltja valami értelmesebb gondolkodás, ami a saját népszerűségüket is növelheti, akkor el tudom képzelni, hogy valakik váltanak (én már csak azért sem fogok, ha tényleg full Chrome-klón lesz :DDD), de önmagában attól, hogy lecserélték a motort, lemásolták a Chrome-ot, és kidobták a francba az Opera lényegét, még nem tudom elképzelni, hogy brutális népszerűségre tennének szert (a kezdeti hirtelen támadt érdeklődést az esetleges hírveréstől nem számítom ide, inkább a hosszú távú használatot).

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#19133) olivera88 válasza Sk8erPeter (#19122) üzenetére


olivera88
veterán

Látom a füleket se lehet csoportosítani az Opera 15 ben :( Vagy be kell kapcsolni valahol?

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#19134) Sk8erPeter válasza olivera88 (#19133) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Írta sekli, hogy a tab stacking eltűnt: [link]. Ezt is kidobták a francba, ahelyett, hogy opcionálissá tették volna. Na de innentől kezdve erre a Webkites változatra már tényleg úgy kell gondolni, mint egy Chrome-klónra, nem mint egy eleve full testreszabható böngészőre... :(

Sk8erPeter

(#19135) M3oH válasza Sk8erPeter (#19130) üzenetére


M3oH
addikt

Nem is gondoltam komolyan, hogy mukodni fognak vele, bar aztan ki tudja :) Mint laikus, gondolom tobb bovitmeny lesz a webkit miatt. Kivancsi vagyok, mit hozz a jovo.

(#19136) Sk8erPeter válasza M3oH (#19135) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát ha az extension API-t is lemásolják a Chrome-tól, akkor az biztos, hogy könnyű lesz migrálni egyikből a másikba... :D

Sk8erPeter

(#19137) M3oH válasza Sk8erPeter (#19136) üzenetére


M3oH
addikt

Latva a bongeszot magat, sztem erre semmi esely sincs :P

(#19138) Penge_4 válasza Sk8erPeter (#19128) üzenetére


Penge_4
veterán

"Úgy értem, így már végképp nem látom be, mi az, amivel többet tudnának mutatni, mint a Chrome."

Én sem. Ha reálisan próbálom nézni a helyzetet, arra a következtetésre jutok, hogy nem véletlenül nem épített még senki WebKit alapokra powerful böngészőt. A Maxthon jutott talán a legmesszebbre, de
1. Ott is csomó mindent kiheréltek, mikor átálltak Gecko-ról WebKit-re.
2. Egy összelegózott, összegányolt izé az egész.

Nem tudok programozni, így a Chromium forráskódja sem mondana semmit, viszont valószínűtlennek tartom, hogy egy nyílt forráskódú projektből, amit ráadásul a Google tol ezerrel ne lett volna legalább egy lelkes csapat a Földön, akik építettek volna rá egy böngészőt.

Tehát vagy nagyon nehéz, vagy egyenesen lehetetlen az alapok széttúrása nélkül Operásítani egy Chromium alapú böngészőt. (Ha már itt tartunk, Gecko alapokon sem sikerült).

Ráadásul a WebKit csak egy core, míg a Chromium (amire az Opera állt át) egy komplett alkalmazásplatform. Utóbbi azért már komplexitásából adódóan is jóval kevesebb mozgásteret ad. A fent említett Maxthon (szemben az ezernyi Chromium forkkal, mint Iron, ChromePlus, RockMelt és társai) a kezdet kezdetén a Tridentből nőtte ki magát, majd összelegózta a böngészőjét az elején Trident-Gecko váltós motorra, majd végül Trident-Gecko-WebKit-re, aztán végül a Gecko-t dobta, így a 3-as már csak Trident-WebKit alapon fejlődött tovább.

Szóval az Opera nem a WebKittel (ami a core jellege miatt szabadabb mozgásteret eredményezett volna ugyan, de nem jelentett volna önmagában lényegi ugrást a Presto-val szemben, sőt!) cseszte el, hanem azzal, hogy a komplett Chromium-ra építkezett. Így készen kapott egy puritán szart, ami bár alapjaiban jobb, mint a Firefox, de az egész böngésző az alapjainál megrekedt. Ráadásul sokkal erőforrászabálóbb, nagyobb és kevésbé bővíthető, butább kiegészítők vannak rá, még ha újraindítás nélkül is aktiválódnak.

Kéne szervezni egy Anon csoportosulást a 4chan-en "Operation Presto source code" néven arra az esetre, ha mégsem akarják kiadni. Ez az utolsó esély, mert a Firefoxban nem sok jövőt látok... A Chrome-ban meg még annyit sem, főleg annak fényében, hogy az egész Google a "butítsuk el az embereket minél jobban, hogy önként adják nekünk az adataikat és képesek legyenek őszintén örülni egy padding-behúzásos bugfixnek" trendet képviseli.

(#19139) olivera88 válasza Sk8erPeter (#19134) üzenetére


olivera88
veterán

Nem láttam. :W Ez szomorú de nagyon. A panel is eltűnt látom..

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#19140) dqdb válasza Sk8erPeter (#19128) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Ez egy katasztrófa. Eléggé nagy esélyét láttam, hogy eltolják, de rémálmaim sem gondoltam volna, hogy ennyire sikerül nekik. Körülbelül egy perc után a következőket vettem észre:
1. nincsen privát böngészéses fül, csak privát ablak
2. spatial navigation hiányzik
3. nincsen content blocker
4. a Ctrl+Tab egy agyrém
5. nem lehet beállítani, hogy a címsor a teljes címet mutassa
6. User JS, User CSS kuka
7. nincsenek toolbarok, státuszsor, panelek
8. a billentyűkiosztás nem módosítható
9. hol vannak a bookmarkok?

Ez egy vicc.

Egyetlen pozitívum, hogy a profilban mindent SQLite formátumban tárolnak, így végre az egységes lett (bár a bookmarks.db, favorites.db és stash.db mókásan mutat egymás mellett, hiszen körülbelül ugyanarra valók).

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19141) dqdb válasza dqdb (#19140) üzenetére


dqdb
Topikgazda

Egyetlen pozitívum, hogy a profilban mindent SQLite formátumban tárolnak.
Visszavonva, a beállítások JSON-ban vannak, mert az úgy egységes. Ráadásul az SQLite formátumú fájlok egy része .db kiterjesztést kapott, míg a többi nem.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19142) amadeus11


amadeus11
senior tag

Hát megjött... Túl korán is . A gyorshívón az elemeket egyenlőre nem lehet kicsinyíteni vagy nagyítani , csak görgetni ( boáh ) . A panel egy az egyben eltünt , reklámblokkolás eltünt , jegyzetek nincsenek ,wand nuku és a finomgörgetés katasztrófális , igénytelen és fárasztó a szemnek - talán ez a legeslegrosszabb az új kiadásban . De ez még nem végleges , változhat . Mindenesetre én is a Maxthon felé kacsintgatok . Az gyakorlatilag egy Chromiumból összetákolt Opera -mondjuk úgy is néz ki mint egy összetákolt valami ... :D

[ Szerkesztve ]

There is a star

(#19143) Penge_4


Penge_4
veterán

Aki még reménykedik, egy kis illúzióromboló a fejlesztői blogról:

--------------------------
Originally posted by thefreeman55:

i want all features of opera 12 back

I can say for sure that that is not going to happen. Have you seen some of the new stuff? The downloads experience should be much better now, for instance. We’ve focused on the core experience of web browsing.
---------------------------

A Chrome is a "core experience"-re gyúr már hosszú évek és ~30 verzió óta. Szóval akkor kicsi norvég kamikaze cég versenyre akar kelni a nagy Google óriással azzal, hogy majd kullog utánuk kicsivel lemaradva, de lényegében egy piros O betűs logós Chrome lesz az egész. Bocsánat, Chromium, mert az Opera továbbra sem fogja licenszelni sem a H.264-et, sem az MP3-at, de még beépített PDF olvasó sem lesz benne.

Lars Boilesen egy idióta. Hogy bízhatta rá Tetzchner élete munkáját erre a kreténre? Mert még ha csak simán profitorientált lenne... De ez már túlmutat azon, mert csődbe fogja vinni az egész céget. A megállapodásaik és a hirdetési platformjaik mennek a levesbe, ha az emberek át fognak állni Chrome-ra/Safaira mobilon is, mert az is csak egy klón lett. Mert hogy a desktop-ot kukázzák az még üzletileg talán jó döntésnek is bizonyulhatna. De az, hogy a mobilváltozatot is ugyanígy elcseszték az az egész céget csődbe fogja vinni.

(#19144) amadeus11


amadeus11
senior tag

Én azért még reménykedek . Ha Maxthonnál össze tudtak dobni egy használható böngetőt webkit alapokra , nekik is sikerülhet . Hacsak nem teszik azt , amit az androidos változattal . Gyakorlatilag Opera Mobile-t már nincs miért használni , mindegyik másik jobb , többet tud .

[ Szerkesztve ]

There is a star

(#19145) Penge_4 válasza amadeus11 (#19144) üzenetére


Penge_4
veterán

A Maxthon-t nem mondanám használhatónak. Egyébként meg az közös Trident-WebKit motoron alapul, az Opera pedig még mindig Chromium forkon. A kettő nem ugyanaz.

Nem mindegy, hogy Ferrari motor köré építek egy komplett autót (ami lehet akár egy terepjáró is), vagy fogok egy komplett Ferrari-t és átfestem, kicserélem a tükröket, a kormányt, a logót, az izzókat, de a "termékem" alapjául mindig a futószalagról aktuálisan legördülő Ferrari fog szolgálni. És minél több dolgot változtatok meg, annál több munkám lesz verzióról verzióra, szóval nem érdekem a dolgok mélyére nyúlni.

(#19146) Penty válasza Penge_4 (#19138) üzenetére


Penty
tag

Nekünk, linuxos operásoknak milyen alternatíváink vannak, ha az Opera lényegében egy Chrominum másolat lesz a jövőben? Milyen más lehetőségünk van, ami nem valami gagyi másolat, hanem valami rendes cucc? Ahogy elnézem a jelenlegi helyzetet nincs a piacon más olyan böngésző, ami felérne az Operával.
Mindenesetre elkezdek szemezgetni a Firefox böngészővel (ami itt Debianon Iceweasel néven fut), mert nem igazán látok más alternatívát, ha egyszer kiöregszik a jelenlegi Operám. :(

(#19147) Rimuru válasza Penty (#19146) üzenetére


Rimuru
veterán

Majdhogynem semmi. Szintén webkit alapú Konqueror, Midor (de ez hót buta), karakteres böngészők, de ezek nem igazi alternatívák.

Vigyázat, csalok!

(#19148) Badman 4ever válasza Penty (#19146) üzenetére


Badman 4ever
őstag

Az egyetlen esély, ha valaki a közeljövőben felkarolja a nyílt forráskódúvá tett Presto motort és épít rá egy Opera-klónt. Ennek esélyét növelheti, hogy most a jelenlegi power-user Opera tábor forrong és lehet van köztük pár programozó, fejlesztő, aki el tudja indítani a projektet.

Egyébként ahogy a funkciólistát néztem, talán az Avant volt eddig a legszimpatikusabb, de az is csak Windows-ra érhető el és akció közben nem láttam, úgyhogy lehet az se túl jó alternatíva.

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#19149) amadeus11


amadeus11
senior tag

Ahogy elnézem az a koncepció , hogy nem lesz oldalpanel . A gyorshívón van egy gyüjtőlap nevű gomb ez hivatott pótolni a könyvjelzőket (igaz ez már két kattintás , meg a teljes képernyőt lefedi , de ma ez a trend : minden legyen nagy és buta ) Ha már töltöttél le akkor a címsor mellett lesz egy letöltés gomb ahol látod az eddigi letöltéseket . Az előzményeket pedig bedugták a menübe ( vagy ctrl +h ) . Szal nagyon úgy fest , hogy oldalpanel se lesz . Nemtom alapból lesznek-e jegyzetek , de ezt egy kiegészítő megoldhatja . Ezt kár volt így kiadni . Egy buta Chrome böngésző Opera skinnel extentionök nélkül .

There is a star

(#19150) Penty válasza Rimuru (#19147) üzenetére


Penty
tag

Tehát akkor a Firefox sem lehet rendes alternatíva? Én régebben (még a 2-es verzió környékén) azt használtam Windows-on, majd mikor elkezdték a 3-as vagy 4-es verzió környékén átalakítani a dolgokat, amitől lassú és nehézkes lett az egész, átváltottam Operára. Azóta nem láttam és használtam Firefox-ot.

Az a baj, hogy a jelenlegi böngészőpiacon szerintem az Opera (volt) az egyetlen olyan szereplő, ahol nem a butításra és a "core élményre" mentek rá, hanem a felhasználók maximális kielégítésére. Ezt sikerült most egy ilyen Chrome szintű izévé alacsonyítani ezzel a webkites motorcserével. Kár érte!
Remélem azért majd vissza rakják a testreszabhatósági és kényelmi funkciók nagy részét.

"Az egyetlen esély, ha valaki a közeljövőben felkarolja a nyílt forráskódúvá tett Presto motort és épít rá egy Opera-klónt."
Nyilt forráskódú lett a Presto? Hol láttad ezt, Badman 4ever?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.