Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Szanaszét fagy az Operám... :( Ha hsz írás közben nyomok egy jobb klikket, akkor kapok egy 100%-os proci terhelést és vége. De úgy vettem észre, hogy ezt minden input boxnál megcsinálja. :(

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#1002) LukE válasza Gh0sT (#1001) üzenetére


LukE
veterán

az enyem koszoni jool van :)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1003) Gh0sT válasza LukE (#1002) üzenetére


Gh0sT
addikt

Felraktam egy új verziót, ami megodlotta a problémát, de valami kiment a fejemből. Használom ugye ezt a jelszavas CTRL+ENTER-es belépést mindenhova, aminek az lett az eredménye, hogy elfelejtettem néhány jelszavam. :(
Telepítés előtt módszeresen töröltem a korábbi Operát minden hülyeségével és így kukába küldtem néhány passomat. Namost azt kellene megtudnom, hogy ezeket hogyan lehetne visszanyerni. Elég lenne már annak a fájlnak a neve, amiben tárolódnak. Először megnézném, hogy nem írtam-e eddig felül, aztán ha megvan, akkor ki kellene találni valami okosat.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#1004) BigBadPlaYeR válasza Gh0sT (#1003) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Én pontosan ezért kapcsoltam ki a jelszótárolást. A leveleimet meg a BAT-en kívül nem bízom semmire, mert az tud back-up-olni.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#1005) LukE válasza Gh0sT (#1003) üzenetére


LukE
veterán

passz. en semmiben sem hasznalok jelszo-tarolast (''elfelejtett jelszo kuldese'' opciot ritkan latogatott oldalakon viszont eleg gyakran :D)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1006) Gh0sT válasza LukE (#1005) üzenetére


Gh0sT
addikt

Közben megvan a file neve: wand.dat.
Üröm az örömben, hogy már felülírtam, szóval szopás. :(

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#1007) cousin333 válasza Gh0sT (#1003) üzenetére


cousin333
addikt

Jééé, még van élet ezen a fórumon :).

Úgy látom, eső után köpönyeg, de másnak ;] még érdekes lehet: [link]

"We spared no expense"

(#1008) cousin333 válasza BigBadPlaYeR (#1004) üzenetére


cousin333
addikt

Pedig a jelszótárolás jó dolog, mindamellett igyekszem őket fejben tartani, tehát inkább csak kényelmi funkciókat szolgál. (Meg aztán más nem is használja a gépemet...) Persze a banki jelszót azért nem jegyeztetem meg vele... :)

Backupnak ott a Gmail fiók, az elég nagy, ha megtelik, akkor van még 98 meghívóm :U. Ha már itt tartunk, felmerült a Gmail-el kapcsolatban 1-2 kérdés:

- ha a webes felületről küldök levelet, hogyan érhető el, hogy az Opera levelezője az Elküldött levelek között tartsa számon, és ne a Fogadottak között, ahogy jelenleg csinálja?

- miért van az, hogy néha hiába kattintok a Gmail-ben egy levélre, gondolkozik egy kicsit, és nem csinál semmit (sokadszorra sem), más levelek ugyanakkor elérhetők (cenzúra? :U :D ).

"We spared no expense"

(#1009) LukE válasza cousin333 (#1008) üzenetére


LukE
veterán

ha webes felületről, akkor sehogy.
Passz. Néha nekem is bekattan, ilyenkor egy bezárás, újra kinyitás segít.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1010) doeme_A64


doeme_A64
csendes tag

Nektek működik az IWIW operával?
Én az új 9-est használom, de a keresés abszolút nem megy vele, néha ki is fagy.
Explorerrel jól megy, csak azt nem nagyon szeretem.

(#1011) musclemuseum


musclemuseum
aktív tag

Én 8.51-et használok még.
Az iwiw megy, bár néha kicsit széthullik az oldal.

Nekem mostanában az origo.hu-n hal be rendszeresen az opera. Nekiáll pörögni a winyó mint állat, és mikor ctrl-alt-del-lel néztem a folyamatokat, az opera memóriahasználata már 300mb fölött járt...
Máshol nincs gebasz, csak az origón. :F

People always talk about the weather...

(#1012) koxx válasza doeme_A64 (#1010) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

9-est használom én is, mostanában egyre többször lép ki hibaüzenettel. Iwiw se működik túl jól keresésnél, néha mintha nem reagálna a gombokra.

(#1013) cousin333 válasza koxx (#1012) üzenetére


cousin333
addikt

Pontosan melyik build? Preview 2?
Egy reinstall talá nmegoldaná a problémákat. Esetleg egy alapos nagytakarítás (cache, cookie-k, pluginek, history).

Az iwiw tetszőleges böngészővel is sz@rul megy :).

"We spared no expense"

(#1014) cousin333


cousin333
addikt

Próbálgatom (azaz a 8.51 mellett használom) a legújabb 9-es weekly build-eket. A legfrissebb már átmegy az Acid2 teszten, de sajnos, ha kjavítanak egy hibát, akkor lesz 2 másik helyette. Az egyel korábbi összeomlott a flash oldalaknál. Az újabb verzióban ezt kijavították, viszont például a PH fórum alsó régiója eléggé szétesik...:(

"We spared no expense"

(#1015) dbius


dbius
veterán

én vhol a 6-os verziónál kezdtem használni, és ahol csak módom van rá, operát használok. nekem nagyon bejött. tényleg van pár oldal, ami nálam sem jelenik meg helyesen, de hát semmi sem lehet tökéletes... a 9-re viszont akkor térek majd át, ha kijön a végleges.

(#1016) koxx válasza cousin333 (#1013) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

9.00 8219-et használtam, de visszatértem a 8-asra. Nem is tudtam, hogy megjelent a 8.53 [link]

(#1017) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Én egyelőre a 8.52-esnél tartok. Nálam az IWIW esett darabjaira, valamint a Vodafone MMS oldala. Viszont egészen a mai napig nem is vettem észre, hogy sok esetben gyorsabb, mint az Explorer. Hát igen, ha az ember csak Operát használ, nem lesz mihez hasonlítania. :)

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#1018) cousin333 válasza koxx (#1016) üzenetére


cousin333
addikt

Meg, de minek. 1-2 nyelv esetében problémák voltak a flash-el, és ezt javították. A magyar és az angol verzió nincs köztük: [link]. Tehát az 8.52 ugyanaz, mint 8.53.

Itt letölthető az aktuális legfrissebb 9-es release: [link]. De eddig egyik sem bugmentes...

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#1019) fradi81


fradi81
veterán

Hali
Egész jó ez a -es cucc, bár jobb klikknél nekem nincs adblock.
És pl a chat.hu-t nem szereti.
[kép]

moto g72, Ninebot d28e

(#1020) fradi81 válasza fradi81 (#1019) üzenetére


fradi81
veterán

F5 megoldja a problémát.
Hogy kell megjegyeztetni a bejelentkezési nevet jelszót pl a ph-hoz? Mert alapból nem jegyzi meg.

moto g72, Ninebot d28e

(#1021) cousin333 válasza fradi81 (#1020) üzenetére


cousin333
addikt

Tools, preferences, wand
Ha még nincs kipipálva, hogy jegyezze meg, akkor pipáld ki, és próbálj meg belépni a PH-ra, és akkor el fogja menteni. Ha nem, az azt jelenti, hogy korábban lebeszélted róla.Ekkor az előző dolgokat végigcsinálod, és a wand fülnél lesz egy passwords gomb. Itt megkeresed az adott oldalt, és kitörlöd a hozzá tartozó bejegyzéseket.

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#1022) cousin333 válasza fradi81 (#1019) üzenetére


cousin333
addikt

Ad blokkolni csak a 9-es tud (legalábbis menüből, mert file átírogatásával a 8-as is). És a Block content... menüpontnál, ami akkor jön elő, ha jobbclickelsz a lap egy üres területén (tehát nem magán az ad-on).

"We spared no expense"

(#1023) fradi81


fradi81
veterán

Hali
Van egy kis gond, most az Opera akarja kezelni a torrentet, amit le akarok tölteni, de én ezt nem akarom, van rendes kliensem. Hogy lehet ezt kilőni? Eddig ha rákattintottam egyre akkor megnyitotta a kliens, de most..

moto g72, Ninebot d28e

(#1024) fradi81 válasza fradi81 (#1023) üzenetére


fradi81
veterán

Fontos lenne, valaki esetleg ?

moto g72, Ninebot d28e

(#1025) Bash válasza fradi81 (#1023) üzenetére


Bash
őstag

Éppen nincs nálam torrent-barát kliens, de a MIME type beállításoknál van olyan opció, hogy az alapértelmezett programmal nyissa meg az adott kiterjesztéső fájlokat. Gondolom ez működik torrent fájlok esetén is.

http://bashtravel.com/

(#1026) fradi81 válasza Bash (#1025) üzenetére


fradi81
veterán

ott se sikerül sajna

moto g72, Ninebot d28e

(#1027) RedAnt válasza fradi81 (#1026) üzenetére


RedAnt
aktív tag

Eszközök/Beállítások/Haladó/Letöltések, Operához rendelt fájltípusok elrejtése mellől pipát kivesz, application/x-bittorrent-et kikeres, Szerkesztés, Megnyitás Operával helyett valami szimpatikusat kiválaszt.

╚╦╦╦

(#1028) Bash válasza RedAnt (#1027) üzenetére


Bash
őstag

Mintha én is ugyanezt mondtam volna. :U

http://bashtravel.com/

(#1029) fradi81


fradi81
veterán

Kösz mindkettőtöknek ;)

moto g72, Ninebot d28e

(#1030) RedAnt válasza Bash (#1028) üzenetére


RedAnt
aktív tag

tudom, de mégsem ment neki, ezért gondoltam, részletesebben kifejtem, úgy hogy biztosan működjön...

╚╦╦╦

(#1031) LukE válasza Bash (#1028) üzenetére


LukE
veterán

csak nem eleg szajbaragosan:)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1032) cousin333 válasza fradi81 (#1023) üzenetére


cousin333
addikt

Vagy a címsorba beírod: opera:config
Megkeresed a bittorrentes beállítást, és kiveszed a pipát a bittorrent engedélyezése pontból.

"We spared no expense"

(#1033) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Váááá, segítene valaki a cookiek engedélyezésében? Hol kell? Szerintem megcsináltam mindent, de a PH! is eltűnt az összes kedvenc témám és nem tudok hozzáadni, valamint más fórumra sem tudok bejelentkezni emiatt. :(

Egyik napról a másikra történt, és semmit nem változtattam. A helyzet Explorerrel ugyanez. Se kedvenc, se belépés másik fórumra. Hol keressem a hibát?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#1034) Bash válasza Gh0sT (#1033) üzenetére


Bash
őstag

F12 -> Enable cookies, de ha eltűntek a sütik két böngészőből is, akkor gyanítom nem ez a probléma. Esetleg rosszul beállított tűzfalad is tilthatja a cookie-kat, illetve meggondolatlan tisztogatásra tudok gondolni.

http://bashtravel.com/

(#1035) Gh0sT válasza Bash (#1034) üzenetére


Gh0sT
addikt

Engedélyezve van mindkét böngészőben az összes cookie. Az oprendszer (XP) tűzfalát használom. Nem tisztogattam semmit az utóbbi időben.

Hol keresgéljek még?

Van valami globális cookie kezeléssel kapcsolatos dolog?

[Szerkesztve]

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#1036) Gh0sT válasza Gh0sT (#1035) üzenetére


Gh0sT
addikt

Megoldva, user-error volt...

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#1037) fradi81


fradi81
veterán

Hali, egy kérdés. Tehát az opera 9-ben nincs java elvileg, de a windosra van installálva, ezért is mennek pl a chat oldalak. A chat.hu-n bejelentkezés után van egy javascriptes rész, amire ha rákattntok az nem jön be, de firefoxszal meg igen. Most akkor hogy van ez a Javás dolog, az operához külön kell szedni valahonnan?

moto g72, Ninebot d28e

(#1038) ~DD~ válasza fradi81 (#1037) üzenetére


~DD~
tag

A Java meg a JavaScript két különböző dolog. A javáho valóben kell lenni a gépen javának.. (asszem a sun.com-ról letölthető), viszont a JavaScriptet a böngésző egymaga is tudja értelmezni. Nyomd meg az F12-t majd a megjelenő menüben kapcsold be a JavaScripteket is. De más programok is blokkolhatják a Javát/JavaScripteket, pl: Kerio PF... Ha jól tudom.. :U de lehet h nem... :))

All of this has happened before, and will happen again.

(#1039) fradi81 válasza ~DD~ (#1038) üzenetére


fradi81
veterán

Köszi, de be van kapcsolva a javascript. fura

moto g72, Ninebot d28e

(#1040) cousin333


cousin333
addikt

Kijött az újabb heti build: [link]
Az egyik lényeges változás a Windows telepítő átalakítása. Letölthető a hagyományos installeres verzió is.

"We spared no expense"

(#1041) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Nagyon jó az új opera gyorsult is mert van olyan oldal ami olyan gyorsan jön be, hogy nem is látom az átmeneti képet a betöltés közben. Pozitívum a beépített google kereső és a magyarnyelvű ékezetes karakterek webcímek ismerete.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#1042) cousin333 válasza zoltanz (#1041) üzenetére


cousin333
addikt

A beépített Google (és még sok más) kereső ősrégi találmány. A főbb újítás inkább a saját kereső motorok gyors, és egyszerű hozzáadása.
Ékezetes domain-t használ valaki? :)

"We spared no expense"

(#1043) cousin333


cousin333
addikt

Fenn van a gépemen az Opera 8.53 illetve a legújabb 9-es build. Hogyan tudom a régi Opera leveleit átimportálni az újba is?
Lehetőleg olyan dolgot mondjatok, ami működik is, mert az import mail rész nem igazán akar (nem ajánlja fel az Import gombot, pedig megmutattam neki, ami kell). Mbs file-ok importálásánál megy a dolog, de nevetségesen kevés mail-t ismer (f)el (4-et a >10000-ből).
Ott lenne még a mail mappa másolása, de mi van, ha megváltoztattak valamit az új verzióban. Lehet, hogy úgy is működne, de ezt nem nevezném elegáns módszernek...
Valami ötlet?
Ha nincs több, akkor az import-export feature-okon is fejlesztenie kellene az Operának. Kellene egy import ablak, meg egy export ablak, amikben beállíthatod, hogy miket, honnan (pl. csak az elküldötteket, és csak egy adott címről), majd az így elkészült 1 (egy) darab file-t beimportálhatná egy másik Opera a saját kis fejlesztett formátumában...

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#1044) LukE válasza cousin333 (#1043) üzenetére


LukE
veterán

gyakorlatban passz, de szerintem lepj ki az osszes operabol, mentsd el a teljes opera konyvtaradat valahova (es ha a \document&settings\ -ben is vannak dolgai, azt is), es telepitsd ra a regire. eleg sok .ini-t a telepito felulirkal, nem biztos, hogy minden megmarad.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1045) LukE válasza cousin333 (#1042) üzenetére


LukE
veterán

ja, ekezetes domaint nemtom ki hasznal, de beutottem egy randob ekezetes domain 7.52-be, es behozta:)
(vagy legalábbis az www.ebéd.hu és www.pénz.hu is kihozott 1-1 oldalt, IE szerint nem léteznek)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1046) tusi74


tusi74
őstag

Itt az új heti frissítés:
[link]

(#1047) LukE válasza tusi74 (#1046) üzenetére


LukE
veterán

be kellene tiltani az ilyeneket(widget es baratai). Vagy minimum egy ''sulyosan karositja az on es kornyezete munkavegzeset'' feliratot rakni ra :D

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1048) cousin333 válasza LukE (#1044) üzenetére


cousin333
addikt

Végülis a régi mail mappában levő leveleket átraktam az újba. Erre felajánlotta, hogy átalakítja az új formátumra. Ez gyakorlatilag annyit jelentett, hogy hozzáadott 1-2 mappát.

"We spared no expense"

(#1049) cousin333 válasza LukE (#1047) üzenetére


cousin333
addikt

Az új buildet próbáltad már? A widgeteket egy fent középen levő állandóan látható gombbal lehet ki-be kapcsolni. Nem is olyan rossz ötlet. De nem mintha sokat használnám a közeljövőben... :)

"We spared no expense"

(#1050) cousin333 válasza cousin333 (#1049) üzenetére


cousin333
addikt

Az új buildben végre megoldották a legidegesítőbb bugot (ami korábban nem volt benne :) ), nevezetesen a PH fórum vége szétesett.

"We spared no expense"

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.