Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19151) Rimuru válasza Penty (#19150) üzenetére


Rimuru
veterán

Őszintén nekem soha nem volt szimpatikus a Firefox, de amúgy azért nem írtam mert te erre gondoltál. Talán az a legnagyobb tudású, de bármikor néztem voltak benne idegesítő dolgok Operához képest. Remélem egy pár évig el lehet majd húzni a váltást és addigra lesz egy normális böngésző akár közösségi alapon.

Vigyázat, csalok!

(#19152) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Úgy fest a könyvjelzőkezelésre marad ez a szív ikonos borzadály az Opera 15-ben:
The new Speed Dial with folder replaces bookmarks.
Haavard

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#19153) amadeus11


amadeus11
senior tag

Valószínű nem lesz beépített reklámblokkolás . Itt vannak a működő kiegészítők :
[link] (az újjal nyisd meg )
Nemtom a jegyzetek helyett az evernote-os valamit szánják ???
Az adblock plus tényleg kiszűr minden reklámot , de lassítja a betöltődést , " villog " az oldal , tönkre vágja a böngészési élményt pfff.. Úgy látszik tényleg komolyan gondolták . Egy fapados Chrome lesz , majd aki akar szórakozhat ilyen-olyan kiegészítőkkel . Hát nem tudom , de ha ráküldik a frissítést a 12. verziókra és egy profi böngésző helyett egyszercsak egy fapados chromehoz hasonlító szart kapnak a userek , még az idén lenullázza azt a 2 % -os piaci részesedést is a cég . Aztán jöhet a csőd . Az Opera Mobilnál már ez történik .

[ Szerkesztve ]

There is a star

(#19154) fatal` válasza amadeus11 (#19149) üzenetére


fatal`
titán

Na de hát ez így röhej, még egy könyvjelzősáv sincs. Mobilra elmegy, de ez egy PC verzió könyörgöm. Én addig fogom használni a presto verziót, ameddig lehetséges.

Legalább a letöltéskezelőt rakják rendbe...

(#19149) amadeus11: Az extek mennek elvileg, legalábbis chromeos abp működik, fent is van már az opera kiegek között.

(#19153) amadeus11: Opera Mobilenál is visszatették a playre a régit, classic néven. Ha minden így marad szerintem is lehúhatják a rolót.

[ Szerkesztve ]

(#19155) M3oH válasza fatal` (#19154) üzenetére


M3oH
addikt

Chromes ext-ek mennek mar a nexttel? Vagy felreertem?

(#19156) Rimuru válasza M3oH (#19155) üzenetére


Rimuru
veterán

Elvileg igen.
Csak ezért felrakok egy Wine-t azért kíváncsi vagyok rá.

Vigyázat, csalok!

(#19157) M3oH válasza Rimuru (#19156) üzenetére


M3oH
addikt

Kivancsian varom mukodik-e a dolog. Delelott meg nem reagalt a play. Meg a vegen a google szinkron is belekerul :)

(#19158) fatal` válasza M3oH (#19155) üzenetére


fatal`
titán

Elvileg igen, de nem a storeból, ha jól olvastam, hanem külön letöltve a fájlokat. De pl. az adblock plus, ami az opera ext tárából lejön az ugyanaz, mint a chromeos és nem egyezik a prestos verzióval, mert működik a bal klikkes menü.

(#19159) Penge_4 válasza Rimuru (#19156) üzenetére


Penge_4
veterán

"Csak ezért felrakok egy Wine-t azért kíváncsi vagyok rá."

Ha sikerül életet lehelned bele, akkor írd meg, hogyan. Nálam elindul az ablak, de minden szürke. Még a gyorshívó sem rajzolódik ki. Próbáltam XP-nek (default) és Windows 7-nek álcázva is.

(#19160) M3oH válasza fatal` (#19158) üzenetére


M3oH
addikt

Aham. Mert, olvastam, hogy az ext. tobbsege mukodokepes elvileg. Akkor a crxt kell leszedni, es bedobni nextbe. Este kiprobalom.

(#19161) fatal` válasza M3oH (#19160) üzenetére


fatal`
titán

Elvileg igen, de megerősíteni nem tudom, mert én marha gyorsan kiléptem ebből a borzalomból :D

Ami minimum kéne, hogy egyáltalán elkezdjem használni:

- Normális letöltéskezelő, amiben van tempbe töltés és megnyitás
- Cache méret beállítása
- Könyvjelzőkezelés
- Finomgörgetés

Ez a minimum. Aztán tudnám díjazni pl. a WAND-ot, azt nagyon szeretem, de anélkül még kibírom.

(#19162) stfx


stfx
aktív tag

Egyebet nem tudok mondani.

(#19163) M3oH válasza fatal` (#19161) üzenetére


M3oH
addikt

Hat nalam sem lesz alapertelmezett bongeszo :) Es most tudom, hogy keresztrefeszitenek paran, de nekem esetleges chrome alternativanak jo lehet a kesobbiekben.

(#19164) Rimuru válasza Penge_4 (#19159) üzenetére


Rimuru
veterán

Az jó, mert nálam már a telepítésnél bajok vannak, az elején meghalt az egész... 3.9.4-1-ARCH, wine-1.5.31 Wine hibaüzenetével te se mennél sokra de egy USB telepítést adhatsz hátha tovább jutnék.

Vigyázat, csalok!

(#19165) Debilon


Debilon
addikt

üdv!

- van arra valami mód, hogy a kijelölt szöveg másolásakor ne vesszenek el a formázások (főként a színes mondatok kellenének, hogy megmaradjanak)
ugyanaz a szöveg FF-ből beillesztve szövegszerkesztőbe megmaradnak a színes mondatok/smiley-k minden

Opera 12.15 b1748, W7 x64

- valamint, hogyha kijelölök egy szövegrészt, és a nyomtatásra megyek, akkor azt írja, hogy nincs elérhető nyomtató

ez mitől lehet?

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#19166) brd


brd
nagyúr

Jesus, megnéztem, ez az Opera theme Chrome-hoz nagyon gáz. :W Mit gondoltak ezek, shortolják a saját részvényüket?

The only real valuable thing is intuition.

(#19167) harley válasza harley (#19108) üzenetére


harley
senior tag

:F

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#19168) brd válasza harley (#19167) üzenetére


brd
nagyúr

Vírusirtó milyen van? Azt kikapcsolva is ez a helyzet?

The only real valuable thing is intuition.

(#19169) harley válasza brd (#19168) üzenetére


harley
senior tag

kaspersky
de eddig is jó volt vele.

"Olyan még nem volt, hogy ne lett volna valahogy" :)

(#19170) deter


deter
aktív tag

Pfff Opera 15. Vizuális fülek? Oldalpanel? Varázspálca? Beállítások menü? E-mail kliens? És akkor a többiről nem beszélve...

Ez lesz az új Opera oldala? Borzalom...

[ Szerkesztve ]

(#19171) amadeus11 válasza deter (#19170) üzenetére


amadeus11
senior tag

Nagyon valószínű hogy semmi ilyen nem lesz . Megcsinálják az Opera linket és megkapod a chrome extention-öket . A Desktop Team blogon még azt se merték odaírni alfa beta vagy céta , de látva a mobil verzió sorsát semmi jóra nem számítok. Szerintem pár hét múlva végleges . Még a nyári szünet előtt .
Az e-mail kliens külön fut tovább , az biztos nem lesz a böngésző része .

[ Szerkesztve ]

There is a star

(#19172) fatal` válasza amadeus11 (#19171) üzenetére


fatal`
titán

Állítólag könyvjelzők sem lesznek, az az ötlet, hogy ott vannak a mappák a gyorshívón azt kész. Ez valami zseniális, nagyon kemény anyagot tolhat, aki ezt kitalálta :D

"The all-new Opera for desktop is now out as an Opera Next version, Opera's channel for what used to be called beta."

Elvileg ezt szánták a bétának. Akkor bizony semmi jóra nem számítok.

[ Szerkesztve ]

(#19173) Rimuru válasza fatal` (#19172) üzenetére


Rimuru
veterán

Mobilon még nem is lenne rossz, de hogy ilyet kell vinni az asztali verzióba is... így hogy kipróbálni se tudom azért eltudom képzelni hogy mennyire lehet jó. :(

Vigyázat, csalok!

(#19174) fatal` válasza Rimuru (#19173) üzenetére


fatal`
titán

A mobilos verziót is lebutították az is egy fos lett. Remekül mutatja, hogy 3 nap alatt a classicot több, mint 100 ezren töltötték le.

(#19175) Rimuru válasza fatal` (#19174) üzenetére


Rimuru
veterán

Most csak a könyvjelzőkre reagáltam, azokat nem is lőttem fel mobilra. Nem elfogultságból mondom de szerintem használhatóbb mint a Chrome ezért van az fent másod (gyári letiltva) böngészőnek a Classic mellé (abból meg frissebb verzió került fel Play-re mint eddig volt, csak ezért raktam fel azt a Mobile helyett).

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#19176) brd válasza harley (#19169) üzenetére


brd
nagyúr

Akkor még USB módban (ez csak az adott könyvtárba helyez el dolgokat, a gépen lévőhöz nem nyúl) telepítve próbáld ki ugyanezt az Opera verziót, majd egy másikat is (12.14-12.15 biztos jól működik, sok helyen használom), és számolj be az eredményekről.
--
Új Opera: valaki legyen már oly' kedves, és lásson el ötlettel, hogy ez az új verzió miért lehet jó az Operának! Mert nem értem, és azt nem nagyon szoktam meg. :) Jó esetben mind a főfő, mind a készítők egyetemet végzett, széles látókörrel rendelkező egyének, hogyan tudják így elrontani a dolgot? :F

The only real valuable thing is intuition.

(#19177) fatal` válasza Rimuru (#19175) üzenetére


fatal`
titán

Ugyanazok a hibái vannak, mint a Chromenak:

- Használhatatlan letöltéskezelő.
- Cacheli a fél internetet a c-re.

Egyedül annyi a különbség, hogy van gyorshívó alapból és ez nem zárja be magát, amikor bezárom az utolsó fület.

A Chromeban meg van simított görgetés (flagsen), meg vannak könyvjelzők.

(#19178) deter válasza amadeus11 (#19171) üzenetére


deter
aktív tag

Ennek nem látom értelmét. Hacsak nem az volt a cél, hogy elküldhessék a fejlesztők 99%-át. De komolyan kire számítanak? Ez eddigi Opera felhasználók arcon köpése. Minek használjak egy portot, amikor így biztonsági és egyéb frissítéseket/fejlesztéseket majd csak jóval később kapom meg.

Arra van információ, hogy jelenlegi Opera mennyi ideig lesz még támogatott?

(#19179) M3oH


M3oH
addikt

Jelentem a crx-eket nyeli, mint a kacsa. 5-6 chrome ext. probaltam, mindegyik mukodott, nem allittom, hogy 100%ban, de igy hirtelen egyik sem crashelt.

(#19180) Penge_4 válasza brd (#19176) üzenetére


Penge_4
veterán

"Jó esetben mind a főfő, mind a készítők egyetemet végzett, széles látókörrel rendelkező egyének, hogyan tudják így elrontani a dolgot?"

Valószínűleg ugyanaz lehet az oka, ami miatt az egész világ úgy szar, ahogy van. Az emberek hajlamosak újra és újra elhinni, hogy a magas pozícióban lévő, tanult emberek azért mégiscsak okosabbak és nyilván mi vagyunk a buták, azért nem találunk logikus magyarázatot x vagy y dologra.

A valóság viszont ezzel sajnos ritkán van köszönőviszonyban.

(#19178) deter: "Arra van információ, hogy jelenlegi Opera mennyi ideig lesz még támogatott?"

Szerintem ameddig szokott. Vagyis amíg meg nem jelenik a final. De tekintve a feature set-et, itt egy ikon, ott egy padding és hipp-hopp, kész is a final.

(#19181) brd válasza Penge_4 (#19180) üzenetére


brd
nagyúr

Az világos, de a hülyeségben is van értelem, csak meg kell találni. Most mondjuk pl. valami ilyesmi lehet: milyen jól megy a krómnak, csináljunk mi is olyat, hátha legalább a 10%-át megszerezzük a részesedésének, már eljöhet a Linux Opera éve.

The only real valuable thing is intuition.

(#19182) Penge_4 válasza brd (#19181) üzenetére


Penge_4
veterán

De egy 10 éves hülyegyerek is felfogja, hogy miért nem tudott kitörni az Opera a marginális szegmensből, ahogy azt is, hogy miért tudta megőrizni stabilan azt a marginális felhasználóbázisát.

Ha a másolással bármit is el lehetne érni, akkor már az Iron, ChromePlus, Comodo Dragon közül valamelyik (vagy mindegyik) rég leelőzte volna az Operát.

Szerintem ott nézte be az Opera, hogy egy időben jókor jó lépéseket tett (ballot screen, Unite és társai), ami miatt a közösségi marketing felkapta (mivel sajátjuk nincs, csak 130 főt számláló marketingosztály) és megduplázta a piaci részesedését, ami megrészegítette őket. Aztán ahogy ezek az ingatag emberek elszállingóztak (mert nagyjából semmi sem kötötte őket az Operához, mindössze azért használták, mert az IE nem trendi, a Firefox meg már lassú/omlós volt) annak következtében, hogy nem ment normálisan Operával a Facebook és a többi retek és eközben megjelent a Chrome, ami tökéletesen kielégítette az igényeiket, az Opera Software főhadiszállásán levonták a Darwin-díjas következtetést: Az embereknek egyszerűség és minimalizmus kell.

Azt már nem fogták fel, hogy az a kitartó 1% azért tartott ki, mert az Opera a kompatibilitási problémák és a támogatottság teljes hiánya mellett olyasmit adott, ami a böngészőpiacon egyedülálló és pótolhatatlan (és még meg sem kísérelte senki igazán pótolni).

Hát kapják be! Majd meglátják, hogy az Opera felhasználók lehet, hogy kicsit sznobok voltak, de nem hasonlíthatók az Apple fanokhoz. Mert míg utóbbiak amíg a divathullám kitart, ők is kitartanak (ha kell, a híd alatt is a legújabb iPhone-t szorongatva), addig az Operások kitartó része a funkciók miatt tartott ki, amiket most teljes egészében elvettek és az alapokat szemlélve semmi olyan nem várható, ami a többiben ne lenne megtalálható.

Az Opera ezzel öngyilkos-merényletet hajtott végre, amit már aligha tud helyrehozni (maximum ha folytatja a 12.15 fejlesztését és kukázza a Blink-et, de ez nem fog megtörténni).

Méreténél fogva biztos ellavírozgat még valahogy (ahogy a Nokia se ment még csődbe), de ha eddig az Opera volt a böngészők Linuxa (a példában most piaci részesedést tekintve), innentől az Opera lesz a böngészők Solarisa vagy OS/2-je.

Ami mindennek a teteje, hogy az évek alatt tanulhattak volna belőle (Start Bar kiszedése, majd visszarakása, MDI elcseszése, majd megjavítása, display:none viselkedés), hogy a felhasználóbázisuk az apróbb változásokra is kifejezetten érzékeny. Legyen az bármilyen elborult funkció...

[ Szerkesztve ]

(#19183) Wolfskin válasza Sk8erPeter (#19092) üzenetére


Wolfskin
őstag

hú, itt aztán pörög a topic... :Y

"krómot, meg ff-t sose használnék"
Miért nem?

nem tudom. emocionális. egyszer kipróbáltam:
•nem tudják a tab váltást jobb klikk+görgetővel. ez alap.
•egyszer le akartam menteni valamit, és nem alapértelmezett, hogy felajánlja, hogy hova. csak beállítgatás után. egyébként lementi egy alapértelmezett könyvtárba (download). ne tegye.
•ezek után meg sem próbáltam testre szabni a felületét (operából elfér 15 tab egymás mellett és kb 8mm magasak. így sok nyitott oldal mellet sem fogy el a képernyő. csak belassul...
•plusz: agresszív, "multi" márkastratégia. nem szeretem.

nekem az avant brovser volt a kedvencem, csak elkezdték a dinamikus szélességű tabot bevezetni (igyekszik kitölteni a képernyő szélességét), amikor nem fix helyen van a bezáró gomb. így mindig ugrálni kell az egérrel, ha be akarod zárni. 30 oldal egyszerre zárása esetén ez lényeges. egyébként egy helyben tartod az egeret és csak klikkelsz. azóta lehet, hogy tudja már kezelni a kérdést, nem tudom, majd újra előveszem.

meg tudta kezelni az IE kedvenceit, így TCM alatt tudtam őket menedzselni

egyébként az IE zökkenőmentesen kezeli a gmailt, az opera meg nagyon nyűgösen. összevissza szétesnek a funkciók, a szövegszerkesztés sem működik, rettenetesen akad, új levél esetén 20x kell a szövegmezőbe kattintani, mire aktiválja stb.

operában az egyik legnagyobb előny ez a közösségi élet, hogy probléma esetén gyorsan van segítség.
mínusz: sajna elég gyakran kell...

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#19184) dqdb


dqdb
Topikgazda

"How long will you support the real Opera (i.e. 12.x) in terms of security patches?"
"Opera only supports the latest final version."

"We’re not sharing our feature roadmap at this time. Expect more rapid (and transparent) feature development to take place in the Opera Developer stream after the 15 release."

Lehet keresni az utódot, mert a 15 így fog megjelenni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19185) fatal` válasza dqdb (#19184) üzenetére


fatal`
titán

Kitöltöttem.

Szerintem nekem marad a mostani Opera, amíg lehet. Utána viszont fogalmam sincs, lehet, hogy visszatérek FF-re, de nagyon nem örülök neki. :(

(#19186) Penty válasza dqdb (#19184) üzenetére


Penty
tag

Én a Firefox és a SeaMonkey környékén nézelődöm jelenleg, illetve ezek Debianos verzióinál.

(#19187) LonGleY


LonGleY
veterán

Véleményem a tesztverzióról.

Opera Next 15.0.x

Az előzetes félelmek – és a mobilos térfélen történt visszalépések – után nagyon kellemesen csalódtam az új, Chromium alapon nyugvó Operában. A saját fejlesztésű Presto minden platformon a lomtárban landolt, eljárt felette az idő. Az új motor érezteti erősségét a komolyabb weboldalakon, és a Facebook sem akad már vele. A felület pazar, a Speed Dial jobb mint valaha; ez a rész mindig is erősebb volt a többinél. Amíg a Firefox-ban és Chrome-ban fintorral piszkálja az ember, addig itt még tovább is gondolták a dolgot, és megjelent a mappázhatóság, ahol egy mappát akár egy klikkel megtömhetünk az aktuális tabokkal, és ezeket egyben vissza lehet nyitni. Ez gyakorlatilag az eddigi legkényelmesebb munkamenet- és könyvjelzőkezelés egyben.

A másik "ősi" Opera fejlesztés, a mouse gesture (egérmozdulatokkal való irányítás) sem maradt ki a szórásból, igaz, egyelőre nem beállítható. Újdonság még a Stash, itt a kedvenceknek jelölt oldalak az aktuális tartalommal jelennek meg, mégpedig pontosan oda scrollozva, ahol az a lementéskor volt. Oldalfigyelés, termékösszehasonlítás pipa. Talán egy csoportosíthatóság ide is elkélne még.

Ezúton is ellentmondanék a fórumozóknak, akik állítják, hogy ez csak egy újabb WebKit/Chromium böngésző, különösebb fejlesztői munka befektetése nélkül. Munka ugyan még bőven van vele, és az extension-supportot is újra kell még gondolni a megváltozott környezet miatt, de használhatóságban és sebességben kibontakozni látszik egy régóta áhított Chrome+Opera összegyúrás.

A tesztverzió Opera Next néven elérhető 15-ös verziószámmal, ami a stabil változatoktól független beállításokkal települ, így Opera tulajként is bátran kipróbálható.

Az eredeti poszt a NeszeTools Facebook-os oldalán olvasható.

(#19182) Penge_4: Öngyilkos merénylet? Ez volt az egyetlen, amivel életben maradhattak, a Presto-val már jó ideje nem tudta tartani a lépést. Én is ős-Operás vagyok, és rendkívül érzékenyen érintenek a változások, de nem kéne baromságokat összehordani, azért mert nem nálad váltott be minden reményt elsőre egy TESZTverzió. Egy nagyon is előremutató, letisztult megoldás kialakulását figyelhetjük meg, amit számomra most már megnyugvás övez. A mobilos oldal nem ilyen rózsás, ott nekem is meg kell küzdenem a Classic vonalon egyelőre az újítások ellen.

[ Szerkesztve ]

(#19188) LonGleY válasza fatal` (#19177) üzenetére


LonGleY
veterán

A könyvtárazható Speed Dial az új könyvjelzőtár. Személy szerint évek óta nem nyitottam ki a normál Operán a könyvjelzőket, de még a Mobile verzióban sem.

Ezt a topikot most látom először, de egy kicsit nagyobb sötétség fogadott, mint amire a többi fórumtéma alapján számítottam. Lényeg a lényeg, a Presto-dolog nem volt tartható. Tény, meglepetés, bármi, akkor is meg kellett lépniük egyszer azt, aminek most minden Operás a részese lett.

A finombeállítások, egyéb feature-ök most tudnak csak a böngésző részévé válni. A folyamat elején vagyunk, ami alapján nem megítélhető még a végeredmény. Nem megy két perc alatt az átállás, és egy kicsit túlságosan is sürgeti a developereket a menedzser, de ettől függetlenül az irány jó. Egy hónapja még én is a fejem fogtam, fél hónapja elkezdtem felfogni a váltás értelmét, most pedig jönnek a kissé éretlen gyümölcsök, és igazából örülök nekik.

[ Szerkesztve ]

(#19189) Badman 4ever válasza LonGleY (#19187) üzenetére


Badman 4ever
őstag

(#19182) Penge_4: Öngyilkos merénylet? Ez volt az egyetlen, amivel életben maradhattak, a Presto-val már jó ideje nem tudta tartani a lépést. Én is ős-Operás vagyok, és rendkívül érzékenyen érintenek a változások, de nem kéne baromságokat összehordani, azért mert nem nálad váltott be minden reményt elsőre egy TESZTverzió.

Penge nincs egyedül, a Desktop Team bejelentő hírére reagáló több, mint 1000 hozzászólás háromnegyedében azon vannak fennakadva az emberek, hogy nem tetszik nekik az új verzió.

A másik, hogy a fejlesztők egyenesen kijelentették, hogy rengeteg funkciót nem fognak átemelni a 12.x vonalból.

[ Szerkesztve ]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#19190) Penge_4 válasza LonGleY (#19187) üzenetére


Penge_4
veterán

"azért mert nem nálad váltott be minden reményt elsőre egy TESZTverzió."

Nyilván elolvastad a Desktop Team-en a fejlesztői kommenteket és a Twitteren is és ebből vontad le ezt a felettébb helytálló következtetést, miszerint ez egy tesztverzió és a végleges majd merőben el fog térni.

A valóság viszont az, hogy ez egy feature complete béta. Átállnak rolling release-re ők is, tehát szarják majd a verziószámokat (már küszöbön a 16) és lesz bennük pár apróbb módosítás, akárcsak Chrome-ban, ahol 0.2-től 29-es verzióig bőven belefért volna egy normálisan verziószámozott böngésző 3 vagy 4 főverziójába.

Reagálva a többi ömlengésre:

"Ez gyakorlatilag az eddigi legkényelmesebb munkamenet- és könyvjelzőkezelés egyben."

Elárulod, hogy én hogyan tudnám ezzel kezelni a jelenleg 1943 db könyvjelzőmet, amiket a nickname és a description mezőket is aktívan használva kategorizáltam és látom át? Illetőleg a mentés dátuma/látogatás dátuma timestamp-ek is fontos szerepet töltenek be?

(#19191) fatal` válasza LonGleY (#19188) üzenetére


fatal`
titán

Én meg a speed dialt nagyon ritkán használom, ellenben a könyvejlzősávot és az oldalsó panelt igen. Mondjuk fogalmam sincs, hogy evvel hogyan kezelsz több ezer könyvjelzőt, mert a mappában további mappákat létrehozni már nem lehet.

A többi dolog pedig ugyanúgy fennáll: letöltéskezelő, cache, wand, clickes egérmozdulatok, konfigurálható billentyűparancsok, opera:config stb.

A hozzászólásod második felére:
Semmiféle folyamat nincs. Ez a végleges Opera 15 (funkciók tekintetében) és ez nem fejlesztés, hanem bődületes nagy visszalépés. Persze 20 verzió múlva lehet, hogy jó lesz, de addig mit használsz?

Evvel nem fognak talpon maradni, mert, aki minimal böngészőt akart használni, az eddig is megtehette a Chrome formájában.

Ha minden funkciót (vagy legalább a fontosabbakat) implementálnák a régebbi verzióból, akkor nagyon jó böngésző lenne. De erre az esély szinte nulla.

[ Szerkesztve ]

(#19192) LonGleY válasza Badman 4ever (#19189) üzenetére


LonGleY
veterán

Rengeteg funkció nem is kell.

Az 1000 ember rám nincs hatással, 15 éve Operát
használok, és ennek ellenére tetszik, amit csinálnak,
még ha rezgett is néha a léc. A Chromium előnyét
viszont kár tagadni.

hunfatal:

Nagyon sokan nem szeretik a Chrome felületét, ahogy én sem.
A Speed Dial-ja is szakadék. Több ezer linkkel az ember meg
exportáljon html-t, és nyitogassa onnan. Ennyi. Így is gondolom
5 % az, ami hiányozhat, ha egyszer törölnéd őket. Az nem egy
épeszű elvárás, hogy minden funkciót újra implementáljanak.
Többre viszont még én is várok, de ezen az extensionok is
segítenek majd. E-mail kliensük meg lesz külön. Én a mostani
buildből azt a következtetést vontam le, hogy továbbra sem
agyhalottak ülnek ám a developer részlegen, ellenben nagyon
sok kommentelőt (ezt most nem rátok értem)!

[ Szerkesztve ]

(#19193) fatal` válasza LonGleY (#19192) üzenetére


fatal`
titán

Speed Dialre van addon. A felülete 1:1 ugyanaz, mint az operáé, kicserélték a hátteret, meg a menü gomb átkerült a baloldalra.

"Több ezer linkkel az embert meg exportáljon html-t, és nyitogassa onnan."
Ezt gondolom viccnek szántad, de még annak is gyenge :D

"Az nem egy épeszű elvárás, hogy minden funkciót újra implementáljanak."
Az is egy épeszű elvárás lenne, hiszen a szoftverek általában nem visszafelé fejlődnek. De közel sem erről van szó, hanem arról, hogy legalább néhány alapfunkciót (mint a normális letöltéskezelés) implementáljanak. Ez így piros o betűs chrome néhány menüvel arrébbpakolva, speed diallel (van addon chromehoz) és egérgesztusokkal (szintén van addon). Ez így nulla, semmivel nem nyújt többet, mint a Chrome.

"E-mail kliensük meg lesz külön."
Pont az volt a lényeg, hogy nem külön van. Ha külön e-mail klienst szeretnék, akkor telepítenék egyet. :)

[ Szerkesztve ]

(#19194) LonGleY válasza fatal` (#19193) üzenetére


LonGleY
veterán

Van addon, ami úgy animált, ahogy. Egy fos mind. És mappázni se lehet bennük. Még a Speed Dial 2 az, ami szódával elmegy, de az is sokszor szétesik. Az Opera legnagyobb előnye, hogy az indítón történő frissítés (F5) a thumbnail-eket is frissíti. Aktuális tartalom egy natív felületen. Nem hiszem, hogy ennél bármelyik kiegészítő is jobbat tudna.

Nem szántam viccnek, az ilyen gyűjteményt amúgy sem árt néha backupolni. Keresni lehet html-en. Nehogy beadd már nekem, hogy több ezer link nálad egy aktív, folyamatosan változó, karbantartott valami. Túl sok ilyen gyűjtögetőt láttam már, hogy tudjam, alig pár morzsáját ismerik a kis szemétdombjuknak.

Pontosan erről beszéltem, nem visszafele fejlődnek. Ennek első lépése pedig a motorcsere. A Facebook, valljuk be, kezelhetetlen volt már a Presto-n. Egyenesen használhatatlan. A második lépés a mai igényekhez való igazítás. Közel sem azt mondom, hogy ez pont jó, ahogy, még erőteljesen hiányos. Viszont megint tudja azt, amit a tapasztalt UI-tervezőktől elvár az ember, és a funkcióbővítés pedig remélhető.

Az e-mail klienst nem sokan használták. Szerintem érthető a különpakolás, mert lehet, annak aki az e-mail rész jönne be, meg nem feltétlen használná böngészőként. Ez tudom, hogy nem a legnépszerűbb hozzáállás, de így más miatt van értelme.

És baxottgyorsan indul. :]

[ Szerkesztve ]

(#19195) fatal` válasza LonGleY (#19194) üzenetére


fatal`
titán

Akkor amíg nincs kész ne hívják véglegesnek, mert nem az.

Nem akarok mappázni a gyorshívón, az gyorshívó 10-20 kedvenccel, a többire a könyvjelzőkezelő való. Akkor ne legyen többezer, legyen 150, az teljesen normális. Átláthatatlan katyvasz lesz, lévén hiányoznak az almappák.

"Viszont megint tudja azt, amit a tapasztalt UI-tervezőktől elvár az ember."
Szarra sem mész egy ergonómikus UI-val, ha 3 funkciót tud összesen.

(#19196) dqdb válasza fatal` (#19195) üzenetére


dqdb
Topikgazda

[link]
Ezt hívják öngólnak? Fél év alatt eléggé nagyot fordult a világ Haavarddal ...

A legutolsó tweetjei alapján nem lesznek bookmarkok, csak importálni lehet majd őket.

LonGleY: tapasztalt UI-tervezőktől elvár az ember
Lehet, hogy szép az új UI, csak ezzel párhuzamosan a power userek számára sokkal fontosabb UX-et tolták el alaposan. Ezen hozzászólást az új Operában sokkal kényelmetlenebbül tudtam volna megírni, mert nincsen User JS, nincsen User CSS, nincsenek egyedi billentyűparancsok, a Ctrl+Tab máshogyan működik, nincsenek egyedi keresők, nincsen spatial navigation, cserébe folyamatosan az egér után kellett volna kapkodni, amihez hozzá sem értem az egész folyamat alatt (igen, még a Válasz linkre is billentyűzetről "kattintottam").

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#19197) LonGleY válasza dqdb (#19196) üzenetére


LonGleY
veterán

Majd lesz. Egyszerre nem lehet mindent, a váltás viszont muszáj volt. Biztos vagyok benne, hogy nem hagyják beállíthatóság nélkül a gesture-öket. Tuti, hogy a Speed Dial-nál nem csak pár háttérkép lesz elérhető. A user CSS meg más böngészőkben is kiegészítővel elérhető. Stb-stb.

Látszik rajta, hogy sok helyen direkt van még visszanyesve a funkcionalitás, mert így tudták időben kihozni az új bétát. Szóval csak türelem kérdése az egész, és közben a Blink is beérik, ami szintén nagyot dob a későbbi verziók gyorsaságán. Eddig is fél éveket kellett várni a tényleg stabil kiadásokra, most a gyorsabb kigördülés talán segít a folyamatos feature-implementáláson. Ezt én máshogy nem is tudnám elképzelni, csak fokozatosan haladva. Nulláról így lehet építkezni, és amit eddig öszeraktak, nagyon szépen, stabilan fut. Azért ez sem egy elhanyagolható tényező. A Chrome-nál és Firefox-nál a Speed Dial mindig is szar volt, itt meg egyből összeraktak egy kjó megoldást.

[ Szerkesztve ]

(#19198) fatal` válasza dqdb (#19196) üzenetére


fatal`
titán

Egyedi keresők vannak, legalábbis mintha láttam volna őket. Persze be kell másolgatni a linket a régi operából, ugyanúgy, mint chromeban...

(#19199) Penge_4 válasza dqdb (#19196) üzenetére


Penge_4
veterán

"Ezt hívják öngólnak?"

Inkább jó katonának. :D Persze azért önmagát nem tudja meghazudtolni.

Right-click link, then "Open" overrides "target=blank" - ezt ki is felejtettem a saját listámból. Pedig ez is hasznos tud lenni.

(#19198) hunfatal: Ráadásul a POST query-t nem kezeli.

(#19200) Sk8erPeter válasza LonGleY (#19188) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Ezt a topikot most látom először, de egy kicsit nagyobb sötétség fogadott, mint amire a többi fórumtéma alapján számítottam."
Ha ez a belépőd a topicba, akkor meglehetősen bunkóra sikerült. Nem gondolod, hogy sötétnek nevezni az embereket kicsit erős, csak azért, mert más véleményen vagy? Előbb talán inkább olvass vissza, és gondolkodj el azon, amiket az emberek írtak, mert a hozzászólásaidból úgy tűnik, azzal a feltett szándékkal érkeztél, hogy na most megmondd a frankót, de igazából érdemben nem nagyon reagáltál a felvetésekre, de a sértő megjegyzés azért kötelező volt...nem hiszem, hogy bárki magára vette volna, de így a hozzászólásodat egyből egy kicsit komolytalanul kezeli az ember (mert eltérő véleményre támadással reagálsz).

No, de ne ebben a stílusban folytassuk, mert az nem vezet semmi jóra. :)

"Lényeg a lényeg, a Presto-dolog nem volt tartható. Tény, meglepetés, bármi, akkor is meg kellett lépniük egyszer azt, aminek most minden Operás a részese lett."
No, akkor kérlek, vezesd le, hogy miért konkrétan a Prestót tartod az Opera fő szerencsétlenségi tényezőjének. Már itt is kifejtettem, hogy az Opera nevetséges részesedésének egyáltalán nem a Presto motor volt az oka, hanem az Opera megdöbbentő töketlensége. Utána jön minden más. A Presto motornak is voltak gyengeségei, de még egyszer mondom, nem ez volt az oka, hogy a mindenféle innovatív ötletek, meg faszán széjjelkonfigurálható böngésző ellenére egyszerűen nem sikerült kitörni a marginális szerepkörből. Most pedig olyan lépést tettek, amitől minden igazi Opera-kedvelő kimegy a fazonjából, pár dolog kivételével lemásoltak egy másik böngészőt. Tök jó. De azt elmagyarázhatnád, mitől tudnának a Google Chrome nyomába érni hosszú távon. Az nem jó magyarázat, hogy "majd kialakul".
Ebben a formában azoknak a felhasználóknak, akik épp az alapos testreszabhatósága miatt kedvelték az Operát, nem nagyon lesz értelme ragaszkodni a böngészőhöz, SŐT - lásd a mélységes felháborodást ebben a topicban, valamint a nemzetközi fórumokon, és az erre adott nevetséges hivatalos reakciókat. Így már bőven megvan az esélye annak, hogy amilyen dacosan lerázták magukról az érveket az Opera illetékesei, olyan dacosan fogják abbahagyni a használatát az Operának a megrögzött userek, vagy legalábbis ragaszkodnak a régi verziókhoz, ameddig lehet, aztán váltanak más böngészőre. Pl. én régóta nagyon szeretem az Operát, de időnként Chrome-ra váltottam, ergo nálam a Chrome az alternatíva, most azonban, hogy csináltak egy másolatot róla, semmi indokom arra, hogy majd a későbbiekben (amikor az Opera jelenlegi, még értelmesnek nevezhető változatai használhatatlanná válnak valamilyen oknál fogva) egy klónt használjak, hanem azt fogom használni, amit klónoztak, és amire nagy esély van, hogy a fejlesztőik jobban viszik majd azt a vonalat (Chrome); legalábbis jódarabig egészen biztosan.
Itt is elhangzottak még érvek bőven, meg itt. Remélem, érzed, hogy a "sötétség fogadott" kicsit nevetséges vélemény, főleg ahhoz képest a szirupos csöpögős marketingdumához képest, amit itt levágtál. Igazából elküldhetnéd a szövegedet a magyarországi képviseletnek, hátha kivesznek belőle pár mondatot a naiv felhasználók meggyőzésére. ;]
Magadat reklámozni a további lájkolók érdekében pedig talán nem itt kéne... :((( :W

"előremutató, letisztult megoldás" - hát igen, akár így is lehetne nevezni egy kiherélt böngészőt, amit mindenféle innen-onnan összekapart, böngészőt lassító extensionökkel kell használhatóvá tenni, végül is egész jól hangzik. De csupán az Opera lényegét dobták ki a kukába, tulajdonképpen nem tudom, ezen mit kéne tovább magyarázni.

Viszont azt Te megmagyarázhatnád, ha már leírtad, hogy mégis mi ebben a "régóta áhított Chrome+Opera összegyúrás"? Hol van ebben az Opera? A régen áhított összegyúrás az lett volna, ha meghagyják a rendkívüli konfigurálhatóságot (ami manapság egyik alternatív böngészőt sem jellemzi sajnos!), és belerakják a Chrome pozitív tulajdonságait is. NEM ez történt. Természetesen ez nagyon nehéz feladat lett volna, de én most arra reagáltam, amit leírtál, és ami nagyon vitatható.

"A könyvtárazható Speed Dial az új könyvjelzőtár. Személy szerint évek óta nem nyitottam ki a normál Operán a könyvjelzőket, de még a Mobile verzióban sem."
Ja, tehát ha Te nem használod, akkor az azt jelenti, hogy tök értelmetlen, biztos más sem használja? Gondolkozz már kicsit. :W

"A folyamat elején vagyunk, ami alapján nem megítélhető még a végeredmény. "
Akkor nézd meg a hivatalos reakciókat, pont nem így néz ki a helyzet. Nagyon is megítélhető, mi lesz a dologból. Ezt itt leírta Penge_4.

"A Chromium előnyét viszont kár tagadni."
Tehát arra az iszonyatos mennyiségű tőkére gondolsz, ami a Google rendelkezésére áll, és amit a rendkívül agresszív reklámkampányokra is tudnak fordítani? Csak mert konkrét igazi előnyt nem említettél. Sok mindenben nagyon jó a Chrome/Chromium, ezt szerintem itt senki nem vitatja, aki valamennyire is ismeri (sőt, majd alkalomadtán olvass vissza, itt kiveséztük a Chrome előnyeit az Operával szemben, túlzott hype-olás tehát kiikszelve), de ettől még ez nem azt jelenti, hogy "jobb", mint az Opera, vagy értelme lenne versenyeztetni, teljesen más jellegű igényeket szolgálnak ki, de vannak elvitathatatlan érvek az Opera mellett, amik itt a topicban már nem egyszer ki lettek fejtve.
Nem mintha teljesen ide kapcsolódna, de most csak hirtelen eszembe jutott egy dolog, miért van az, hogy már ezer éve könyörögnek a felhasználók a Google-nak, hogy ugyan legyen már az a nyomorult könyvjelzősáv dokkolható a buzinagy kijelzők korában oldalra is, a Google mégis magasról lefossa az igényeket? Nyilván más dolgok fontosabbak, de számtalan olyan feature hiányzik az általad egekig magasztalt Chrome/Chromiumból, ami más böngészőknél (még IE-nél is (!), meg FF-nál, Operánál) alapvető dolog. Nyilván vannak viszont ennek a böngészőnek is előnyei. Lássunk azért tovább az orrunknál is.

"Rengeteg funkció nem is kell."
Ja, hogy ezt majd Te fogod megmondani, mi az, ami kell egy böngésző felhasználójának, különösen az Opera-felhasználóknak? Te majd tudod, mi az, ami miatt mondjuk valaki akár már 10-15 éve pont ezt a böngészőt használja?

"Több ezer linkkel az ember meg exportáljon html-t, és nyitogassa onnan."
Erre kéne egy facepalm smiley.
Amúgy meg akárhogy erőszakoskodsz, attól még a könyvjelzőzés, annak normális rendezhetősége igenis kardinális kérdés a többi között. Chrome-ban is lehetséges ez, basszus, ne viccelj már. (Az mondjuk másik kérdés, hogy most elkúrták a Chrome-ban, hogy könyvjelző mentésekor be lehessen pötyögni a "Szerkesztés" menüpontnál a könyvtár nevét, amibe menteni szeretnéd.) Nehogy már Te eldöntsd, hogy aki rengeteg könyvjelzőt használ, az csakis egy idióta lehet. Egyrészt semmi közöd hozzá, valaki miért tart ennyi könyvjelzőt (rendetlenségből, vagy mert átlát a káoszon), másrészt a címsorba beírt kulcsszavak is egyből előhoznak bizonyos tárolt könyvjelzőket (ergo nem kell megint feltúrni, hol is van az adott oldal), harmadrészt nehogy már erre tényleg magyarázatot kelljen találni (most tényleg magyarázzuk el, mi a könyvjelzők rendszerezésének lényege? Ha gondolod, kérj meg rá, és elmagyarázom).

"Pontosan erről beszéltem, nem visszafele fejlődnek. Ennek első lépése pedig a motorcsere. A Facebook, valljuk be, kezelhetetlen volt már a Presto-n. Egyenesen használhatatlan."
HAHAHAHAHA :DD :)) Akkor már eljutottam odáig a hsz.-eid olvasásakor, hogy miért volt szerinted az első lépés a Presto cseréje a Te megközelítésedben. Mert a Facebook nem volt jó vele, ez óriási. :D (epic fail) Tényleg igen komoly szakmai alátámasztása a dolognak.
(Csak mondom, a hivatalos magyarázat nem egészen ez volt.)

"És baxottgyorsan indul. :]"
Ez aztán valóban rendkívül komoly érv. Ez körülbelül annyira értelmes érv, mint amikor valaki arra veri a nyálát, hogy a Windows-a nem 40 másodperc, hanem 30 másodperc alatt bootol. És akkor mi van? Ki nem sz@rja le, hogy mennyi idő alatt bootol? Nyilván van egy ésszerű felső korlát, de a lényeg akkor is az általános felhasználói élmény, a folyamatos használat során tapasztalt sebesség, a felhasználói felület, nem pedig az, hogy egy kevésbé lényeges feladatot mennyi idő alatt teljesít (jó, ha valaki 10 percenként kikapcsolja a gépét, az ne mást hibáztasson). Az pedig szintén ne legyen már érv, hogy de hát natívan ott van a Speed Dial. Tök jó, hogy ott van, örülünk, de attól még az Opera lényege továbbra is ki lett dobva a kukába. De nem úgy, hogy majd fejlesztenek, és meglesz egy csomó dolog a korábbiakból, hanem mint látható, egyszerűen teljes agymosás történt az Opera illetékeseinél, ezt Penge_4 valamelyik hsz.-ében elég jól megfogalmazta, meg dqdb öngólos példája is elég jó, egyszerűen megzakkantak, azt hiszik, a buta "legyen pár gomb, amit még megért az idióta júzer"-felfogás a jó irány, ami manapság sajnos elég jellemző. Nem, nem az.

"nagyon szépen, stabilan fut" - hát, mindjárt dobok egy hátast. Fantasztikus. Lemásoltak egy meglévő böngészőt, beleraktak egy-két saját dolgot, és jé, ez egész jól működik. Komoly eredmények.

===============================================

(#19199) Penge_4 :
ez nagyon jó. :DD

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.