Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97451) Idiofil


Idiofil
aktív tag

Sziasztok,
A következő kérdés eldöntésében kérnék segítséget:
A mostani Lumia 735öt akarnám lecserélni. Túl lassú, bugos.
Kiszemeltek: Iphone 5s, SE, 6, 6s. Csak új jöhet szóba.
Tudom, hogy nagy a szórás, úgyhogy inkább leírnám, hogy mire használnám, illetve mire abszólút nem:

Amire használnám:
-Minél gördülékenyebb általános használat ( böngészés, menüben lépkedés, stb)
-Céges és privát email fiók minél jobb kezelése
-Zenehallgatás
-Hébe-hóba fényképezés
-Messenger/Viber

Amire nem használnám:
- játék
-selfie

Ezen használatoknál számít-e a hardveres előny (pl 2 GB ram, jobb, erősebb proci, grafikus vezérlő, stb) vagy annak milyen területen van, mert a 2 véglet között van ~ 100e HUF különbség), így nem szeretném megfizetni feleslegesen.
Illetve olyan 1-1,5 évig tartanám meg. Egy 5S még teljesen normálisan használható lesz 1-1,5 év múlva?
Előre is köszönöm.

"Those who want respect, give respect"

(#97452) lezuvius válasza Idiofil (#97451) üzenetére


lezuvius
őstag

Ha eleg a 4colos kijelzo, akkor SE-t valaszd, viszont ha nem akkor az i6s-t. Ezzel a kettovel minimum 2-3 evig nem lesz gondod, ugyhogy szerintem megeri a felarat.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#97453) Rottweiler89 válasza hans989 (#97448) üzenetére


Rottweiler89
aktív tag

Köszi az ajánlatot, de Droid vonalon maradnék. :K

AeroCool Hexform, Gigabyte B550M K, AMD Ryzen 5 3600+Thermalright Assassin King 120 SE, 2x8GB Corsair Vengeance RED DDR4 3200Mhz, Sapphire Pulse RX 6600 8GB, Micron 2450 256GB, Micron 3400 512GB, Kioxia Exceria 960GB SATA3, Fractal Design Anode Bronze 650W, MEETION K9320 RGB, THE G-LAB Kult Helium

(#97454) Idiofil válasza lezuvius (#97452) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Köszönöm az infót.
Hát én is arra gondoltam, hogy időállóbb az SE vagy a i6s, viszont szerintem nem volt még telefonom 1.5 évnél több ideig, így nem cél 2-3 évig megtartani.
Így a ~85k (5s) és a ~145 (SE) vagy a ~180 (i6s) árkülönbséget nem tudom, hogy megéri-e.

A kijelzőméret talán a legszűkebb keresztmetszet. A 6/6s méret tökéletes, talán az 5s/SE egy kicsit karcsú. Így pl a +100e HUF nem tudom, hogy megéri-e a kicsit nagyobb kijelzőt. :/

"Those who want respect, give respect"

(#97455) Roland93


Roland93
aktív tag

Sziasztok!

Két telefon között gondolkozom, az egyik a Samsung Galaxy S7 edge a másik pedig a iPhone 6s.
Eddig csak iOS-t használtam (6 éve), jelenleg iPhone 5-öm van. Igazából azt sem tudom hol tart most az android az iOS-hoz képest.

Ti melyiket ajánlanátok és miért?

A választ előre köszönöm! :)

(#97456) A guru válasza Roland93 (#97455) üzenetére


A guru
addikt

Ha szereted az IOS-t és elégedett vagy vele akkor inkább maradj azon de ha unod vagy valamit nem szeretsz benne akkor gyere droidra. Megbízható jó rendszer főleg egy S7 edgen.

(#97457) Blackmirror válasza Idiofil (#97454) üzenetére


Blackmirror
senior tag

Az nem éri meg ha neked nem elég a 4-es kijelző , felesleges akkor kis telefont venni.
Viszont ha elég akkor a legjobb vétel az SE, felesleges kiadni plusz pénzt a 6-osokért.
Nézegesd meg jól őket és dönts

iPhone X@R, iPad Pro

(#97458) Handball94 válasza Idiofil (#97451) üzenetére


Handball94
aktív tag

Ha nem elég a 4-es kijelző, és IOS kellene, akkor szerintem vegyél egy "sima" 6-ost.
Ha elég, akkor SE.
Szvsz nem nyújt sokkal többet a 6s, 5S-t már nem vennék.

(#97459) Idiofil válasza Handball94 (#97458) üzenetére


Idiofil
aktív tag

@Handball94, Blackmirror: Köszönöm a válaszotokat. Lehet próbáltam magamat meggyőzni, hogy elég a 4 col....de sikertelenül. Már csak akkor az a kérdés, hogy 6 vagy 6s :)

"Those who want respect, give respect"

(#97460) zsola32


zsola32
őstag

sokat tipródtam az elmúlt néhány napban, úgy tűnik a Huawei P8 Lite lesz a befutó.
ha nem mondtok ellene semmi rosszat, hétvégén megveszem, a Lumia 630 megy az apróra

(#97461) Handball94 válasza zsola32 (#97460) üzenetére


Handball94
aktív tag

:K jó választás

(#97462) Ájvé válasza zsola32 (#97460) üzenetére


Ájvé
veterán

Nem rossz, de én ezt választanám: Xiaomi Redmi 3 vagy ha LTE B20 800 Mhz fontos akkor Vernee Thor (ami most nincs EU stockon). Ez utóbbiba a kamera nem túl jó talán, egyébként ennyiért elég jó.

[ Szerkesztve ]

(#97463) lezuvius válasza Handball94 (#97458) üzenetére


lezuvius
őstag

En is azt hittem, hogy nem nyujt tobbet annyival a 6s de most, hogy hasznalok egyet mar teljesen mas velemenyen vagyok. Sima 6-nal ereztem nemi bizonytalansagot egy pici lassusagot a csucs droidokhoz kepest de a 6S-nel mar semmi ilyesmi nincs. Elkepesztoen folyamatos a rendszer, minden animacio/attunes roccenesmentes es az appok azonnal nyilnak meg. Szerintem boven megeri a felarat.

[ Szerkesztve ]

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#97464) Cry0


Cry0
őstag

Sziasztok
nem pont a témához tartozik
de van egy Samsung Galaxy S6-om kb fél éve vettem használtan szlovákiából szármozik és olyan kérdésem volna hogy nincs meg a garancia jegye viszont a samsung azt mondta hogy a számla is jo ha rajta van az imei száma nos így szlovákiába is elfogadnák ?
illetve ha valami baja lesz megéri kiküldetni ?

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#97465) Vinous_89


Vinous_89
tag

Több topik és hozzászólás átolvasása után szeretnék én is egy kis segítséget kérni Tőletek!

Telefonváltás előtt állok, lassan 4,5 éves Nokia 500-asomat cserélném le olyan készülékre, amely
- dual simes,
- a két sim mellett egy micro sd kártyát is befogad (opcionális),
- 2 gb ram
- 16/32 GB tárhely,
- megbízható akku és üzemidő (nem szeretném minden este etetni a készüléket),
- jó kamera (elő és hátlapi).

Jelenleg három készülék van a választékon:
- Lenovo Vibe K5 Plus
- Huawei P9 Lite
- Xiaomi Redmi Note 3

A Lenovoról nincs túl sok infóm, a múlt heti Mobilarena cikken túl egy-egy külföldi tesztet sikerült elolvasnom, az ott hallottak és látottak alapján tetszik a készülék. A Huawei P9 Lite még friss készülék, de ezzel az a bajom, hogy vagy 2 sim-et, vagy 1 sim 1 micro sd-t kezel. A Xiaomiról eddig jót olvastam, viszont érdekelne, hogy, a magyar nyelvű android mennyire megbízható, mennyire frissül a rendszer, bármilyen későbbi hiba esetén a garanciális feltételek kinél és hogyan érvényesíthetőek, végül pedig hol lenne érdemes megvásárolni a készüléket (eustock vagy más, magyar forgalmazónál). :F

(#97466) batai15 válasza Vinous_89 (#97465) üzenetére


batai15
félisten

Lenovo alapból kilőném, mert a 3ból ez van nálam utolsó helyen.
Redmi note 3 esetében is sd v simet tudsz bele tenni.
Meg mondom őszintén hogy a muira ráérne egy erős rework, szoktam olvasni a topikot, és ha egy hibát javítanak kettő újat hoznak.
Viszont erősebb mint a p9 lite akkuban is jobb. Én mégis a p9 liteot ajánlom az említett okok és b20 megléte, nfc miatt.
Meg mondom őszintén ha a redmihez lenne nyitott bl, meg custom romok mint régebben akkor menne rá egy cm és lenne egy tökéletes telefonom, de sajnos a miui körül nem mennek a legjobban a dolgok.
P9 litebol expansyson van 3gb verzió, 15 ezerrel drágább mint a redmi note 3 pro.

[ Szerkesztve ]

(#97467) #70516736 válasza Vinous_89 (#97465) üzenetére


#70516736
törölt tag

Csatlakozom az elöttem szólóhoz.
Volt xiaomi telóm (note 4g)
Ha csak használni akarod a telót akkor huawei, ha minden héten a romokkal akarsz szórakozni akkor xiaomi

[ Szerkesztve ]

(#97468) Viktor0610 válasza #70516736 (#97467) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nono!

Nem kell minden héten a ROM-mal szórakozni a Xiaominál sem. :P

Ha a heti frissítésű ROM-ot teszed fel, akkor persze, de van stabil ROM-juk is, ami ritkábban frissül. ;)

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#97469) mateus


mateus
senior tag

Ha valaki jó akksival rendelkező telót keres, ajánlom az A3 2016-ot, brutális amit tud.
Most tolt egy 8 órás SoT rekordot, úgy h még maradt 5% benne
(Folyamatos szinkron, gps bekapcsolva, fényerő 50% automata, programok is vannak fent szép számmal, igaz ezt 90%ban wifivel, mobilnettel azért max 6 óra jönne össze. Ugyanilyen felhasználással az LG G2-m max 4 óra SoT-ot tudott)
Emellett pörgős rendszer, jó fényképező;)

[ Szerkesztve ]

(#97470) ad4m1337


ad4m1337
aktív tag

Hali!

Segítenétek telefont választani?

- Max 5.2"
- Kijelző lehetőleg IPS
- Legyen alapvetően gyors
- Ára használtan legyen 100k alatt

Jelenleg G2 -m van, imádom, de kezd lassulni szegény (bár ez a kisebb gond), meg nem bővíthető és nekem nem elég 13gb...

(#97471) lezuvius válasza ad4m1337 (#97470) üzenetére


lezuvius
őstag

Nexus 5x 32gb-t es Htc M9-t tudom ajanlani.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#97472) Ájvé válasza Vinous_89 (#97465) üzenetére


Ájvé
veterán

MIUI 8 global ROM-ba lesz alapba magyar nyelv, ez pedig hivatalos gyári ROM. Felteheted a stabilt is (majd, mert MIUI 8 béta állapotba van csak) és akkor csak használni kell majd.
EUstock megbízható, szerviz partnerük a Wayteq aki jelenleg a Xiaomi telefonok hivatalos importőre, ennél jobb feltételekkel máshol sem kapod meg főleg nem ennyiért (edigital is Wayteq-en keresztül értékesít, úgyhogy mindegy).

(#97473) hans989 válasza Ájvé (#97472) üzenetére


hans989
tag

Már régebben is meg szerettem volna kérdezni:
MIUI Global és a MIUI csájna-english ROM között van különbség? Melyiket éri meg felrakni, amennyiben nem fontos a magyar nyelv megléte?

Főként azért érdekel, mert mind a Xiaomi, mind az EUstock egyre szimpatikusabb számomra, és bő 1 hónap múlva diploma osztóm is lesz, így aztán erősen gondolkodom egy Redmi 3 vagy 3 Pro-n :DD

(#97474) ad4m1337 válasza lezuvius (#97471) üzenetére


ad4m1337
aktív tag

Na fene a Nexust el is felejtettem :) Köszönöm!

(#97475) htomi85 válasza Idiofil (#97454) üzenetére


htomi85
tag

Szia,
Egy cipőben járunk, én is 735-öt fogok cserélni.
Most vettem asszonynak egy SE-t, így össze tudom hasonlítani.
Elég a 4 col, én kizártam a 6s-t. Igaz, egész nap monitor vagy ipad is van a kezem alatt.
Mivel én nem szoktam frissíteni csak ha egy musthave app nem indul, 5s-t veszek magamnak másfél évre.

[ Szerkesztve ]

(#97476) DS39 válasza mateus (#97469) üzenetére


DS39
nagyúr

A J5 2016 még jobb lehet, ott nagyobb az aksi jóval, igaz kicsit nagyobb a kijelző is.

[ Szerkesztve ]

(#97477) JamesHolden


JamesHolden
aktív tag

Sziasztok,

Mit ajánlanátok az alábbi feltételek alapján?

- Best-buy max. 140.000 Ft-ig
- Függetlenül újonnan gyártói garanciával
- Android max 5"
- Általános felhasználás mellett fontos multimédia (leginkább fotózás, tehát erős fényképezőgépe legyen)
- Lehetőleg DualSIM-es

Lenovo Z90 Grey-hez mit szóltok? Esetleg más alternatíva ebben az ársávban?

Köszi :R

(#97478) Ájvé válasza hans989 (#97473) üzenetére


Ájvé
veterán

Van kínai meg global ROM ezek hivatalos ROM-ok. Különbség hogy a globalba google play is van, többet nem tudok mondani, én is MIUIHU-t használok csak igazából, de valószínű globalra át fogok térni majd (lehet nem is lesz sok választás).
A kínai ROM-ba kínai meg angol nyelv van, ez mellett nincs google play se alapba.
MIUI 8-al lesz globalba magyar nyelv egyébként, most csak MIUIHU-ba van csak.

[ Szerkesztve ]

(#97479) hans989 válasza Ájvé (#97478) üzenetére


hans989
tag

Köszönöm az infót :R

(#97480) lezuvius válasza JamesHolden (#97477) üzenetére


lezuvius
őstag

Szigoruan 5"-ig Htc M9 ès Sony Xperia Z5c-t tudom ajànlani.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#97481) zsola32


zsola32
őstag

tegnap végül megvettem a Huawei P8 lite-ot, elsőre nagyon tetszik, köszi a segítséget...

(#97482) Humbucker


Humbucker
senior tag

Használtan akarok venni egy Samsung Galaxy A5 2016-ot. Garanciás, de mit nézzek meg a telefonon mielőtt megveszem, nehogy megbánjam?

(#97483) kisbarack


kisbarack
aktív tag

Sziasztok! Az érdekelne, ha aktívabban szeretném fotózásra használni a telefont, melyiket lenne érdemes venni? Lehetőleg tepsit sem szeretnék. A samu note sorozattal kacérkodom, de várom a tanácsokat, ötleteket! :-)

Defy/+, Lg F6, Xiaomi Redmi 3 pro, Huawei P 10, P30, P40 Pro

(#97484) kerxy válasza Humbucker (#97482) üzenetére


kerxy
senior tag

Én azt nézném, hogy hivatalos gyártói gari van e rá, vagy gsm boltos (akkor talán nem éri meg megvenni használtan), esetleg ha függő, hogy a részletek rendben vannak... Tárcsázóban *#0*# beírása után tesztelheted hogy minden rendben van vele.

(#97485) Viktor0610 válasza kisbarack (#97483) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

"Lehetőleg tepsit sem szeretnék. A samu note sorozattal kacérkodom, de várom a tanácsokat, ötleteket! :-)"

A Note sorozat nem tepsi? :P

Egyébként Samsung Galaxy S6, LG G4, Huawei P9, stb...

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#97486) Humbucker válasza kerxy (#97484) üzenetére


Humbucker
senior tag

ha beírom mit kell kidobnia?

(#97487) keszo válasza Humbucker (#97482) üzenetére


keszo
őstag

Ne legyen rootolt, mert akkor ugrott a gari hiába a gyártói papír.

Attila

(#97488) Humbucker válasza keszo (#97487) üzenetére


Humbucker
senior tag

és azt honnan tudom megállapítani hogy root-olt-e vagy sem?

(#97489) keszo válasza Humbucker (#97488) üzenetére


keszo
őstag

Én úgy jártam a tabommal (kintről jött számlás garis ) hogy jelezte van frissítés de nem tudta telepíteni. Be vittem samsung szervizbe ahol elfogadták a gariját de pár napon belül visszaadták egy kísérőlevéllel hogy mivel rootolt a készülék nem csinálják meg. Lefényképezték a kijelzőjét (talán a recovery-ben ) hogy a Knox 1-es áll.

Attila

(#97490) kerxy válasza Humbucker (#97486) üzenetére


kerxy
senior tag

Ha beírod, akkor feljön a test menü, meg fogod látni :) Azokon végig mész, ha ott hibát találsz, egyértelmű...
Knox-ot is valóban nem árt ellenőrizni, Google Play-ban Phone Info nevű programmal például, vagy recovery-ből :)

(#97491) Sk8erPeter


Sk8erPeter
nagyúr

Sziasztok!

Android-okostelót szeretnék venni, eredetileg ilyen 60 ezer max. kerettel szerettem volna, de azóta tologatom a keretet, ha nagyon muszáj, és úgy látszik, hosszú távra az... :D
Agyaltam a Huawei P8 Lite-on (ami egyébként olcsóbb az Expansyson, mint a Vodafone-nál hűségidővel, ami egy rossz vicc), de elbizonytalanított a nem túl meggyőző akksi, meg a nem olyan jó fényerő, plusz az OTG hiánya, aztán felmerült a Xiaomi Redmi Note 3 (pl. EUStock-ról), itt viszont érdekesnek találom, hogy microSD-kártyával nem bővíthető a tárhely, meg van a nem frissülő szoftveres para, bár az gondolom áthidalható, felmerült a Lenovo P70 is (pl. Speedshopról), mondjuk azon alapból régi Android van (túlélhető), jött a Lenovo ZUK Z1 (pl. EuStock-ról), a Huawei Ascend G7 (pl. Expansysról), most meg már eljutottam oda, hogy fogalmam sincs, melyiket kéne, milyen szempontok alapján. Esetleg mást ezeken kívül?
Tudtok egy kicsit segíteni, útbaigazítani?
Köszi szépen előre is!

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#97492) #81562624 válasza Sk8erPeter (#97491) üzenetére


#81562624
törölt tag

Személyes véleményem, hogy hosszútávra csak felső kategóriás telefont érdemes venni. A másik dolog, hogy ebben az 50-70 ezres ársávban nem lesz tökéletes telefon újonnan.
A felsoroltak közül én a Huawei P8 Lite-ot venném a megadott összegből. Amúgy most én is gondolkozom a készülékcserén, de fogalmam sincs melyiket... :F Egyelőre várom a P9 Lite szolgáltatói kínálatba való bekerülését + mobilarena tesztet, aztán meglátom még. Amúgy az LG G4-en is gondolkozom erősen, de az kicsit már nagy lenne + most is LG-m van (ami tökéletes működésű, de szeretnék mást is kipróbálni...) :)

[ Szerkesztve ]

(#97493) Ájvé válasza Sk8erPeter (#97491) üzenetére


Ájvé
veterán

MIUI 8-al global ROM-ba bekerül a magyar nyelv, így friss és magyar nyelvű rendszere lesz, úgyhogy ez idővel megoldódik.
Redmi Note 3 memóriája bővíthető, de a második sim slot rovására.
Ha most kell kérd magyar nyelvvel, ha pedig kijön rá a stabil MIUI 8-as egyszerűen gépről fel lehet rá tenni fastboot módban, így lesz frissülő rendszered magyar nyelvvel.

(#97494) kerxy válasza Sk8erPeter (#97491) üzenetére


kerxy
senior tag

Ezek közül én a ZUK Z1-et venném, ennyiért. Majdnem félévig használtam azt a készüléket, nincs vele semmi hiba, akksi brutál jó, míg P8 literól ez nem mondható el...

(#97495) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

Sziasztok!
LG F6-ot milyen telefonra érdemes lecserélni?
60 000 környékén gondoltam. Lehetőleg legyen benne infra is, mint ebben volt (Elég sűrűn használtam).
Valamint sokáig bírja egy feltöltéssel.

[ Szerkesztve ]

(#97496) DS39 válasza gyenesmartin (#97495) üzenetére


DS39
nagyúr

Xiaomi Redmi 3: jó aksi, jó hardver, van infra, és az árnak is megfelel.

[ Szerkesztve ]

(#97497) Ricardo válasza DS39 (#97496) üzenetére


Ricardo
félisten

Feltéve, hogy nem fog neki hiányozni a B20.

(#97498) Snooker147


Snooker147
tag

Sziasztok!

Telefon vásárlás előtt állok, ebben szeretném a segítségeteket, véleményeteket kérni. Sony Sp-t cserélem le, jó kis telo volt, de nagyon eljárt felette az idő.
Tavalyi telok közül a Nexus 6P ami sanszos, sok rosszat nem olvastam róla,nincs optikai képstabilizátor kb ennyi. A 32gb-os verzió 150k.ért elérhető.
Idei készülékek közül az LG G5 ami jó választásnak tűnhet, és szépen megy le az ára, 162k-ért láttam az előbb gyártói garival. Samsungok nekem nem tetszenek, és az áruk is nagyon magas.
Ajánlhattok persze mást is, fontos szempont a jó kijelző,a kamera,anyaghasználat.

[ Szerkesztve ]

(#97499) A guru válasza Snooker147 (#97498) üzenetére


A guru
addikt

Lg v10 huawei p9/mate 8 esetleg.

(#97500) lezuvius válasza Snooker147 (#97498) üzenetére


lezuvius
őstag

Nexus 6p-t nyugodt szivvel tudom ajanlani, mert egy remek keszulek.
G5-rol kulfoldi forumokon elegge rosszakat olvasok (illesztesi hiba,gyenge akku...) helyette inkabb a P9-t vagy Mate 8-t ajanlanam, amiknek mar szepen megy le az aruk ha nem a Nexus 6p mellett dontenel.

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.