Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9501) psg5


psg5
veterán

Sziasztok, újra!

Tipo vagy Lumia 610 vagy mini2 ?
Esetleg 4. ebben az olcsó szegmensben?
Nokia 5230-at váltaná. Gyors legyen, szép kijelzővel.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#9502) Švejk válasza psg5 (#9501) üzenetére


Švejk
őstag

Ezek alapján Lumia 610, mert gyorsnak nagyon gyors, és mivel WP-hel minimum WVGA kell, a kijelzője is szép. Viszont a rendszer sokkal zártabb, a 256 RAM röhejesen kevés. Ha én választanék, a Mini II lenne a befutó.

(#9503) DS39 válasza psg5 (#9501) üzenetére


DS39
nagyúr

Androidos vonalon a Mini 2, de mivel tegnap írtad hogy az offline navi és a fényképező neked szempont, ezért a Lumia 610-zel járnál a legjobban. :K

(#9504) psg5 válasza Švejk (#9502) üzenetére


psg5
veterán

Köszi. Ez a mini 2 egyre vonzóbb, bár kicsit nagyobbat szerettem volna, de a többi sem nagyobb, sőt és ha csak ennyit szánok rá...

F.K.T.

(#9505) psg5 válasza DS39 (#9503) üzenetére


psg5
veterán

Picit változott a dolog, mert a nokia 5230-asat sim nélkül is be tudom fogni navira, így nem feltétel, hogy az új is tudja.

F.K.T.

(#9506) DS39 válasza psg5 (#9505) üzenetére


DS39
nagyúr

hát igen, ha megtartod jó lehet külön navi eszköznek. ebben az esetben a Mini 2.

(#9507) psg5 válasza DS39 (#9506) üzenetére


psg5
veterán

Köszi, valszeg ez lesz. Gio-hoz képest milyen? Az egész jól sikerült Samunak.

F.K.T.

(#9508) Švejk válasza psg5 (#9507) üzenetére


Švejk
őstag

A Gio béna, és régi. Akadozós, lassú, a Minihez képest, de önmagában is. Miért? A proci órajele megegyezik, de egy sokkal öregebb darab van a Gioban.

(#9509) DS39 válasza psg5 (#9507) üzenetére


DS39
nagyúr

a Gio-hoz képest jobb, mert a Gio ARMv6-os, a Mini 2 ARMv7-es procit tartalmaz, emiatt jobb az appok kompatibilitása, és a rendszer is gyorsabb vele.

egyébként érdekes hogy a Samu vhogy elfelejtkezett a Gio-ról és annak nincs utóda, pedig el tudnék képzelni egy Gio 2-t is. (1-1,2 GHz-es proci, vmi jó GPU-val 768 MB RAM, 5 MP-s kamera, vaku, 3,5-3,7 col, ICS vagy JB)

[ Szerkesztve ]

(#9510) psg5 válasza Švejk (#9508) üzenetére


psg5
veterán

Köszi mindkettőtöknek. Mert fiamnak Gio van és egész jól szuperál, bár tény, hogy sokszor nem veszett gyors.
Bár kinézetre a tipo talán szebb, de hajlok a mini 2 felé. Kár hogy a galaxy ilyen kerekdedes formavilág, jobban jön be a kockásabb, igaz a tipo sem az a négyszögletes...

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#9511) Sasu007


Sasu007
csendes tag

Sziasztok!

Köszönöm az eddigi segítséget!
Közben nézelődtem én is és arra jutottam, hogy lehet, hogy tudnám kicsit szűkíteni a keretet.
A HTC Amaze 4G X715e is megtetszett és ez is 8mp kamerás és 1,5 mh kétmagos procis.
Szerintetek jó választás lenne?
(Továbbra is a jó képek/videók készítése és tűrhető aksi a főbb szempont, a keret 70 ezer körül lenne, kártyafüggetlenül).

Köszi előre is!

Üdv.:Sanyi

(#9512) szucsi válasza dokee78 (#9500) üzenetére


szucsi
őstag

Szia, ezeket én is néztem, de a gingerbread meg az a sok rémség amit a fórumban olvasni róluk, eltántorítottak. Lehet, hogy várok a 2013-as modellekre.

(#9513) btudos válasza szucsi (#9512) üzenetére


btudos
veterán

A Sony modellekre van ICS, Go-ra lesz JB is.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#9514) szucsi válasza btudos (#9513) üzenetére


szucsi
őstag

Igen, közben utánaolvastam. A go lesz a megoldás, remélem jól sikerül rá a JB.

(#9515) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok!
Új belépő leszek a Telenornál.
Max 60K-ig milyen telefont ajánlanátok? Akku üzemidő a lényeg.Nem nagyon nyomkodnám, csak jó ha kéznél van, ha eltévednék a világban.
190cm magas vagyok, tehát nagy a kezem.Ne legyen apró a kijelző. Ismerősőmnek Sony Xperia U van, az kb elég, de ha picit nagyobb az sem baj.
2 napot menjen el. Telenornál kapható legyen.

[ Szerkesztve ]

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#9516) btudos válasza Ace Ventura (#9515) üzenetére


btudos
veterán

Milyen felhasználásra keresel telefont? Így elég sok lehetőség van. Feltöltőkártyásan vennéd?

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#9517) psg5


psg5
veterán

Telenor One Touch S-ről mi a vélemény?
Nem találtam mobiarena-s, prohardveres tesztet róla.

F.K.T.

(#9518) dokee78 válasza szucsi (#9512) üzenetére


dokee78
félisten

Milyen rémségek?

(#9519) DS39 válasza psg5 (#9517) üzenetére


DS39
nagyúr

az eredeti nevén Alcatel One Touch 995.

Ace Ventura: akku idő szempontjából az nem túl jó választás, ott borítékolható a napi töltögetés. G300, Blade 3, abban elég jó aksi van a hardverhez mérten.

[ Szerkesztve ]

(#9520) Ace Ventura válasza btudos (#9516) üzenetére


Ace Ventura
addikt

2 év előfizetéssel.
Semmi extra nem kell.Néha netezni, ha éppen nem vagyok gépközelben.Meg normális hangminősége legyen ha beszélek.Az akku a lényeges gyakorlatilag.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#9521) psg5 válasza DS39 (#9519) üzenetére


psg5
veterán

Köszi, így már találom. Érdemes gondolkodni benne? Elég csábító az ára a hasonló kategóriásokhoz képest.

F.K.T.

(#9522) pit stop válasza DS39 (#9519) üzenetére


pit stop
addikt

Ilyen használattal xperia U is elmegy 2 napot, ellenkezőjét honnan vetted?

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#9523) DS39 válasza pit stop (#9522) üzenetére


DS39
nagyúr

hardveréhez viszonyítva alulméretezett az aksija, ezért írtam, persze ha nem nyomkodod 5 napig is elmegy, de egy okostelefont az ember úgy is fog nyomkodni, még ha most azt is írja hogy nem. ;)

psg5: a topikjába olvass bele, mennyire kell számolni bugokkal vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#9524) Wa2x_ válasza psg5 (#9521) üzenetére


Wa2x_
veterán

Igen, jó kis teló, és szép képeket csinál. :K

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#9525) psg5 válasza Wa2x_ (#9524) üzenetére


psg5
veterán

Köszi, és úgy olvasom elég gyors is. Most olvasom a topikját. Nem tudom a mini 2 -höz képest megéri-e a nagyobb árat.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#9526) Wa2x_ válasza psg5 (#9525) üzenetére


Wa2x_
veterán

Annál mindenképp jobb..

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#9527) pit stop válasza DS39 (#9523) üzenetére


pit stop
addikt

Nekem az van és 0-24 wifi/3G-vel push mail, fb szinkronnal, telefonálás, kis yt., kis játékkal egy nap.
Ha Sony kiterjesztett készenlétet beállítja - amit simán használhat tervezett használat alapján, alaphangon lesz 2 nap.
Újdonság varázsába még lehet többet nyomkodja, de ha más lefoglalja nem ezt nyomkodja :)

Érdemes körülnézni de ebből a szempontból ezt a készüléket nem írnám le.

[ Szerkesztve ]

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#9528) DS39 válasza pit stop (#9527) üzenetére


DS39
nagyúr

elhiszem, de ha vki kifejezetten a hosszabb üzemidőre hajt, nem az Xperia U az első ami az ember eszébe jut hogy ajánlja. (ha toltak volna bele egy 1500-1600-as aksit, más lenne a helyzet)

maga a telefon (képességekben) persze simán veri az általam írtakat.

(#9529) psg5 válasza Wa2x_ (#9526) üzenetére


psg5
veterán

Hasonló tudású, de akár drágább okosok melyikek jöhetnek szóba a One touch 995 mellé? Melyek a konkurenciái?

F.K.T.

(#9530) Wa2x_ válasza psg5 (#9529) üzenetére


Wa2x_
veterán

Grand X IN, S Advance, Xperia J, Lumia 800, HTC 8S, Xperia Go, Galaxy Ace 2, Xperia U, Xperia Sola

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#9531) dokee78 válasza psg5 (#9529) üzenetére


dokee78
félisten

Xperia U vs Xperia Sola

Miért az Alcatelt választod?

[ Szerkesztve ]

(#9532) psg5 válasza dokee78 (#9531) üzenetére


psg5
veterán

Köszi mindkettőtöknek, akkor valszeg a Telenor/Alcatel lesz, mert árban semmi nem veszi fel vele a versenyt, valamint a Telenornál nincs is mindegyik konkurens.

F.K.T.

(#9533) dokee78 válasza psg5 (#9532) üzenetére


dokee78
félisten

Xperia Sola?

(#9534) psg5 válasza dokee78 (#9533) üzenetére


psg5
veterán

Sola: 35.000.- és nincs is a Bónusz programban, míg az alcatel a Bónuszban 13.500.-Ft. Egyenlőre ezért választanám az Alcatelt, de ha van alternatíva szívesen veszem.
Pedig nagyon tetszik a Sola...

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#9535) dokee78 válasza psg5 (#9534) üzenetére


dokee78
félisten

Mondj alternativákat a telenortól.
Néztem a listájukat,de az nekem kínai.

(#9536) psg5 válasza dokee78 (#9535) üzenetére


psg5
veterán

Amelyeket ajánlottátok, az mind minimum 15.000.--el drágább, így nehezen találok alternatívát.
Ebben a listában az XS-es oszlop alattiak jöhetnek szóba (bár ebben a Bónuszprogram nincs benne, vagyis maradhat még ki belőle, de ez az alap, de csalóka mert itt az alcatel is még 21.900.-, de Bónusz programmal még kevesebb, de az csak belépés után nézhető...) innen kellene, xs oszlop alól, ha ebből indulok ki, akkor úgy 22.000.-ig és majd megnézem a Bónuszban az mennyi.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#9537) Kalid


Kalid
csendes tag

Sziasztok!
Nem tudnátok nekem valami olcsób,de jó telefont?
Pl.:olyan 40000 körüli árban...
A választ priviben kérném.
Köszönöm :R :R

XBOX 360-PC-Tab A legjobb nap!

(#9538) DS39 válasza psg5 (#9536) üzenetére


DS39
nagyúr

ebben a listaban a blade 3, g300, az alternatíva de azokat az alcatel veri hardverben.

(#9539) Ace Ventura válasza DS39 (#9519) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Blade 3, vagy xperia miro amit kinéztem.Melyiket, és miért?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#9540) DS39 válasza Ace Ventura (#9539) üzenetére


DS39
nagyúr

Blade 3, nagyobb kijelző, (de még nem tepsi), nagyobb felbontás, 480 x 800 pixels, 4.0 inches (~233 ppi pixel density) a Miro 320 x 480 pixels, 3.5 inches (~165 ppi pixel density), hardveresen ugyanaz, de a Blade-ben 1 GHz-en megy a proci, az akku nagyobb kicsit, bár azt a +100mAh-t elviszi a nagyobb kijelző.
(a Miro javára a vaku, ill. az előlapi kamera írható, ha ez esetleg fontos, bár a nemzetközi specifikációkban a Blade 3-nál is szerepel előlapi kamera, a Telenoros verzióban valamiért nincs)

[ Szerkesztve ]

(#9541) toldy


toldy
őstag

Sziasztok, szeretnék venni másik telefont, de max 45k tudnék rászánni, használt is szóba jöhet.
kijelző min 3,2" ha 4" feletti az sem gond, jó lenne ha a kamera az használható lenne, és legyen vaku is, függetle ( vagy esetleg vodás legyen) a korábbi még SE xperiák milyenek a Ray és az Arc S néztem, ezeken kívül még mit tudnátok ajánlani? ( droidos telót) köszi. :R

Az élet nem habostorta.

(#9542) Bocaa


Bocaa
senior tag

megéri várni amíg lesz a trémobilnál is lumia 620 vagy a lumia 800 se olyan rossz választás helyette?

"itt olyan vihar van hogy elfújja az fps-em "

(#9543) btudos válasza Bocaa (#9542) üzenetére


btudos
veterán

Én megvárnám a 620-at. Hiába nem annyira szép, de sokkal többet ad a WP8 mint a 7.8.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#9544) psg5 válasza DS39 (#9538) üzenetére


psg5
veterán

...s ha a három közül kellene választani és az ár nem számít?:

Blade 3
G300
one touch s

F.K.T.

(#9545) dokee78 válasza psg5 (#9544) üzenetére


dokee78
félisten

Milyen kritériumok a fontosak?
Filmre navira játékra One Touch S

(#9546) quailstorm válasza psg5 (#9544) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A ZTE Blade 3 meg a Huawei G300 közt leginkább csak a design dönthet, mert 99% ugyanaz a kettő. Az Alcatel OT-995 egy kicsit régebbi, de erősebb és fejlettebb SoC-vel van ellátva, és bugos, nem bugos szoftver, annyira előrébb van nyers erőben hogy ez nem kérdés. Meg főzöcskével is többet lehet belőle kihozni, van miből. Attól még a másik kettő is jó telefon, legalábbis az ilyen kósza ötletedhez képest, mint a mini2, biztosan jobb. 2.3.6-os androidba szerintem már nem érdemes beruházni. Tipo legalább GYORS ICS gyárilag, és CM10 meg van rá/lesz rá még jobb. mini2 teljesítményben a tipo 66-70%-át hozza, a régebbi, butább és ocsmányabb rendszer ellenére...

(#9547) psg5 válasza dokee78 (#9545) üzenetére


psg5
veterán

Minőségi, modern kinézet (jó ez szubjektív, de akkor is) és jó anyag használat.
Gyors megjelenítés, office (excel) alkalmazások használata (oké ez inkább android függő), kiegészítő fényképezés, strapabíróság, karcolás jól tűrés, fényben is látszódás. Kb ennyi.
Bár egyenlőre a Blade-et nem látom a Bónusz programban...

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#9548) dokee78 válasza psg5 (#9547) üzenetére


dokee78
félisten

Volt nálam 1 napig Alcatel engem nem győzött meg.
Hiába erősebb és jobb hardverileg,nekem a tesóm G300-a jobban tetszik.
Blade3 vs G300-ról még annyit,hogy a Blade3 bár ugyanaz,de nincs vakuja.

(#9549) psg5 válasza quailstorm (#9546) üzenetére


psg5
veterán

Köszönöm mindegyikőtöknek újfent, bár ahogy látom kinek-melyik.
Na akkor vagy a G300 vagy a One Touch S. De hogy mi fog dönteni azt nem tudom, a legrosszabb, hogy valszeg a G300 nincs a Bónuszban, de ha bekerül tuti jobb áron lesz, de nem tudni mikor. Ha ugyanabban vagy jobb árban lesz, mint a One Touch akkor nem is kérdés, hogy az lesz.

F.K.T.

(#9550) musli26


musli26
tag

Mikor várható ,hogy csökkenni fogna a telefonárak?
Mikor várható új telefonok kb.(T-mobile)?

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.