Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10251) pit stop válasza q2w3 (#10249) üzenetére


pit stop
addikt

Várni kell még de lesz valami erősebb remélhetőleg. Htc-nél m4, xperiánál P utód, galaxynál esetleg ha IV-hez kiadnak egy normális minit.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#10252) Dhampir válasza q2w3 (#10249) üzenetére


Dhampir
félisten

Vagy csak én érzek így és mindenkinek bejön a minél nagyobb annál jobb mentalitás?

Nem, de van aki szeret "lapátolni". :)

Számomra max. 4,3" az elfogadható méret. Azon felül jobb egy táblagép, de ez csupán privát véleményem.

(#10253) dokee78 válasza q2w3 (#10249) üzenetére


dokee78
félisten

Sony Xperia L :K

Xperia L (C210X)
1 GHz Qualcomm Snapdragon MSM8227 vagy MSM8627
Andreno 305 grafikus gyorsító
3,5 vagy 3,7 inches, 480 x 854 (FWVGA)

[ Szerkesztve ]

(#10254) q2w3 válasza dokee78 (#10253) üzenetére


q2w3
senior tag

Ez jól hangzik, bár a felbontás kicsit furcsa, de ha a programokat nem zavarja akkor nem gáz :D

(#10255) Quasi_modo válasza q2w3 (#10254) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Nem olyan furcsa az a felbontás, 16/9. Több típusnál is alkalmazták. (nem olyan soknál)

valami

(#10256) ace_ventura


ace_ventura
tag

Sziasztok,

Jelenleg egy független Nokia 3120 Classic telefont használok sok éve, szép és jó, kb. 5 naponta kell tölteni, fotó/video olyan-amilyen, beszélgetés hangok jók. Ez a 2. mobilom, kitartóan nyűvöm, kissé már karcos az öreg harcos. :DDD
Tehát első Androidos független mobilomat venném, nem vagyok egy állandóan újabb típust hajkurászó, csak legyen atomstabil működésű, tartós darab. Felhasználási célok: telefonálás/rendelkezésre állás, zenehallgatás, WEB böngészés, youtube, doksik olvasása, esetleg alkalmanként egyszerűbb játékok, videók nézése.

Elsődleges szempontok:
- Hosszú készenléti idő
- Jó beszédhang minőség
- Minimum ICS elérhető legyen
- Kijelző képe 16M legyen, színhű legyen, oldalról is látható legyen (S-IPS, Super LCD preferált, Amoled nem igazán, esetleg Super Amoled+)
- Ne legyen túl nagy, zsebben kényelmesen elférjen, kijelző max 4 col (?)
- Zenei hangzás fülessel minimum közepes, nem baj ha jobb
- SD kártya bővíthetőség, vagy minimum 16 GB saját ROM (emiatt kiesett az Xperia U)

Másodlagos szempontok:
- Masszív összeszerelés, lehetőleg karcálló üveg
- Min. 5 MP, tűrhető hátlapi kamera - lehetőleg gyors expozícióval, LED villanóval
- HD videókat lejátszon, HDMI kimenet legyen
- Wi-Fi hotspot, DLNA
- Tűrhető multitask (min 768 MB RAM (?))

Árszínvonal: 50 - 65 kHUF

Egyelőre nem írom meg, hogy miket néztem ki, megvárom, hogy ezek alapján nektek mi jön ki. :P
Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#10257) DS39 válasza dokee78 (#10253) üzenetére


DS39
nagyúr

csak már lenne kapható. :D

(#10258) freddyadu válasza Imy (#10226) üzenetére


freddyadu
senior tag

Na ugyanezt sz*ptam be én is...
Nem baj kezdem elölről!
Illetve egy kérdés:
SGS Advance T-től 60-ért vagy SGS3 Mini pár napos független 2 év garral 65-ért?
Melyik éri meg jobban szerintetek?

(#10259) st6969 válasza mobilefan (#10209) üzenetére


st6969
őstag

OK, köszönöm. Soha nem volt okostelefonom, így nincs tapasztalatom, valahol megpróbáltam elindulni :) Előtte sokat olvasgattam a fórumot.
Ezek alapján jócskán visszaveszek az igényekből. Maradjon akkor közepes üzemidő, de az elfogadható fotóminőség és jó gps mindenképp kellene. A keret nagyjából 50ezer max. ha ennyiért nem megy, akkor lemondtam róla. Lehet valahol részletfizetésre?

(#10260) Zebu


Zebu
addikt

Ezek közül ti melyiket választanátok:
- Sony xperia SL
- Sony xperia J
- Samsung galaxy ace 2
- Motorola razr i
- Motorola razr max

(#10261) Wa2x_ válasza ace_ventura (#10256) üzenetére


Wa2x_
veterán

Ace 2, S Advance

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#10262) kelekyle válasza freddyadu (#10258) üzenetére


kelekyle
őstag

Sgs3 mini.

Xbox: MarkokaZj33 █ Steam: kLe

(#10263) dokee78 válasza q2w3 (#10254) üzenetére


dokee78
félisten

Nem furcsa az a felbontás,másrészt legalább van miből elvenni a Home vissza és menü gomboknak.

(#10264) Zebu válasza Zebu (#10260) üzenetére


Zebu
addikt

Sony Xperia U?

(#10265) pit stop válasza Zebu (#10260) üzenetére


pit stop
addikt

xperia SL veri mindet - Motókkal egy szinten lenne csak ott meg support nincs.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#10266) Zebu válasza pit stop (#10265) üzenetére


Zebu
addikt

És milyen igazad van! Köszi! :)

(#10267) DJGABI


DJGABI
addikt

üdv! Mostanában nem nagyon követem a használt droidos felhozatalt, 30-40k között van valami dualcore vas? Optimus 2x-en kívül? Nincs különösebb preferenciám, egy gyors felsorolást kérnék. Köszi.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#10268) Wa2x_ válasza DJGABI (#10267) üzenetére


Wa2x_
veterán

Ace 2, Xperia U, S Advance

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#10269) maggi1886076 válasza Wa2x_ (#10268) üzenetére


maggi1886076
addikt

advence, ace2? az nem nagyon van 40 alatt.csak az u!

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#10270) geckowize


geckowize
őstag

Hello!
Jelenleg egy Desire S (nem mindig kifejezetten) boldog tulaja vagyok es mar vannak nagyon idegesito dolgok, ami ismerettsegi korben sgs3, Hos mellett, nagyon lassu mar Hozzajuk kepest, ami persze ertheto hw ugyileg. Megjegyzem, nem gyari rommal.hasznalom, de igy se vagyok tulzottan elegedett vele.
Majus vegen jar le husegnyilatkozat es tudnek venni telenornal XS dijcsomagban telot venni, de oszinten megmondva nincs olyan szerintem ami meg realis osszegert cserebe nagy Eloreugrast jelentene, foleg htc vonalon (Desire X meg vmilyen szempontbol Visszalepes is lenne + Tuti nem lesz ra JB). Nem vagyok hajlando 100kt kolteni egy hosra / sgs3ra, viszont a DS Szintjenel sem adnam alabb. 50 Korul gondoltam, 60at meg vhogy kieroszakolnek, de sgs3miniert sokallom, annak ellenere nagyon tetszik kulsore. Ha realisan Akarom nezni, ugy nez ki hogy jelenleg kb Az egyetlen alternativa egy sgs2 hasznaltan, amitol tartok, mert a hasznaltakkal eddig mindig volt vmi gebasz, aztan telenornal most ha tudok.ujonnan telot, miert ne (csak hat ott sgs2 90k korul Van...) Sgs4 lenyomhatja Az arakat majus vegeig?

(#10271) raziel01 válasza geckowize (#10270) üzenetére


raziel01
veterán

Ha már úgyis 2 év rabságot ír alá az ember akkor érdemes 0% THM-el mellé venni valami jó telót. SGS3 például.

(#10272) Wa2x_ válasza maggi1886076 (#10269) üzenetére


Wa2x_
veterán

Használtan.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#10273) matyi19


matyi19
őstag

Sziasztok!
Ha minden a terv szerint alakul, sikerul egy masik telefont vennem...
Jelenleg harom telefont talaltam, ami tetszik es szamomra elerheto aron van:
SGS2, iPhone 4S, HTC One S. A harom telefon kozul melyiket ajanlanatok, es miert??
(vagy esetleg mas telefon ebben az arkategoriaban??)
Ha pedig van valamelyikkel szemelyes tapasztalatotok, megkoszonnem ha irnatok rola par mondatot :)
Koszonom!!

Ha lenne most meglenne a penzem, a HTC-t valasztanam!

(#10274) ADAM1337 válasza matyi19 (#10273) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

one s, de a krait magos S4-es.

(#10275) geckowize válasza raziel01 (#10271) üzenetére


geckowize
őstag

Hat 68k + 12x5600 = 130k-140k, ez qrvasok penz, ki nem adnek telefonert ennyit, se reszletben, se egeszbrn, de amint irtam, 100kt sem. Egyszeruen nem szeretnek 60knal tobbert telefont venni, mert 1 ev alatt kevesebb mint feleert lehet eladni.

(#10276) Imy válasza freddyadu (#10258) üzenetére


Imy
veterán

Én reggel fél7-kor tudtam venni feketét. (hajnali 4 körül jött a levél, hogy érkezett telefon a webshopba)

De már megint nincs semmi sem, még fehér sincs.

(#10277) freddyadu válasza Imy (#10276) üzenetére


freddyadu
senior tag

Na jó Neked!
Nekem meg így vennem kellett egy SGS3 minit...
Majd egyeztetünk, hogy szuperálnak!

(#10278) Imy válasza freddyadu (#10277) üzenetére


Imy
veterán

Miért nem vártál vele? Drágább, de nem tud többet így ránézésre....

(#10279) biroatis válasza Švejk (#10245) üzenetére


biroatis
tag

Én szintén ezek közül választottam, S3 ra lett belőle de nem bántam meg egyáltalán nem veszed észre a "gyengébb minőségű anyagot" főleg ha tokban van!!!!

www.expertnet.hu//Samsung Galaxy S6 (gold) 6.0.1//Samsung UE40F7000//Xbox360 250GB

(#10280) maggi1886076 válasza Imy (#10278) üzenetére


maggi1886076
addikt

a ram tobb benne.az sem rossz telo.

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#10281) Imy válasza maggi1886076 (#10280) üzenetére


Imy
veterán

Mini az advancehez képest:
8gr-al olcsóbb
256Mb-al nagyobb RAM
újabb android, ami jön az Advancera is

Szóval minimális a különbség.

(#10282) matyi19 válasza ADAM1337 (#10274) üzenetére


matyi19
őstag

Persze, ha olyat veszek akkor csak S4-el venném...

(#10283) matyi19


matyi19
őstag

véletlen...

[ Szerkesztve ]

(#10284) ADAM1337 válasza matyi19 (#10282) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Én azt venném mérete miatt is a 4s ezek mellett törpe telefonnak számít a netezés filmezés pl. én már nem tudnám elképzelni 4,3col alatt.

(#10285) matyi19 válasza ADAM1337 (#10284) üzenetére


matyi19
őstag

Mondjuk nekem azzal nem lenne bajom, nekem a 4,3 col a felső határ, annál nagyobb nem kell.

(#10286) RaZroX


RaZroX
addikt

Üdv! Szeretnék Április környékén beújítani egy erősebb Androidos telóra. Olyasmi érdekel ami vagy JB-vel jött ki vagy ki jön rá a hivatalos frissítés. Elsősorban HTC és Sony érdekel.
Árral kapcsolatban annyit, hogy lehetőleg minél olcsóbb legyen.

This is the way

(#10287) ace_ventura válasza Wa2x_ (#10261) üzenetére


ace_ventura
tag

"Tehát első Androidos független mobilomat venném, nem vagyok egy állandóan újabb típust hajkurászó, csak legyen atomstabil működésű, tartós darab. Felhasználási célok: telefonálás/rendelkezésre állás, zenehallgatás, WEB böngészés, youtube, doksik olvasása, esetleg alkalmanként egyszerűbb játékok, videók nézése.

Elsődleges szempontok:
- Hosszú készenléti idő
- Jó beszédhang minőség
- Minimum ICS elérhető legyen
- Kijelző képe 16M legyen, színhű legyen, oldalról is látható legyen (S-IPS, Super LCD preferált, Amoled nem igazán, esetleg Super Amoled+)
- Ne legyen túl nagy, zsebben kényelmesen elférjen, kijelző max 4 col (?)
- Zenei hangzás fülessel minimum közepes, nem baj ha jobb
- SD kártya bővíthetőség, vagy minimum 16 GB saját ROM (emiatt kiesett az Xperia U)
Másodlagos szempontok:
- Masszív összeszerelés, lehetőleg karcálló üveg
- Min. 5 MP, tűrhető hátlapi kamera - lehetőleg gyors expozícióval, LED villanóval
- HD videókat lejátszon, HDMI kimenet legyen
- Wi-Fi hotspot, DLNA
- Tűrhető multitask (min 768 MB RAM (?))
Árszínvonal: 50 - 65 kHUF
"

Köszi a választ!

Nyilván az SGS Advance lenne a jobb, de nem hátrány az Super Amoled kijelző? Nem fog veszíteni a fényerejéből 1-2 éven belül, vagy ez már nem jellemző ezekre ez OLED kijelzőkre?

Tehát a preferencia sorrendem:
1) Samsung I9070 Galaxy S Advance 8GB
2) Samsung Galaxy Ace 2 I8160

Ami még felmerült bennem, bár ezek némelyike csak 1 magos, de vajon számít-e:
3a) Sony Ericsson Xperia Arc S LT18i
3b) HTC Desire S
4a) HTC Rhyme
4b) HTC One V t320e
5) Sony Xperia neo L Mt25i
Sony Xperia go St27i - nyomi kijelző miatt kilőve
Motorola DEFY Plusz - ezt a support hiány miatt fájó szívvel kilőttem

És ami a kis kijelző ellenére még szimpatikus:
+1 Sony Ericsson Xperia Ray St18i

Ti melyiket választanátok?

(#10288) Tewe013 válasza RaZroX (#10286) üzenetére


Tewe013
őstag

Sony Xperia P? 70ezer környékén van.

(#10289) RaZroX válasza Tewe013 (#10288) üzenetére


RaZroX
addikt

Hmm szerintem az lesz! :)

[ Szerkesztve ]

This is the way

(#10290) porse


porse
senior tag

Ha már erre jártam..
Ismerősöm apjának kellene egy droid, egy lumiától kiborult.

30-35 körül.
vaku, ne hányd el magad a képektől minőségű kamera.
kompakt méret, de 3,5 kijelző minimum.
nem lofitty 150 mb belső memória a programoknak, legalább fél / 1 giga.
Netezés, email, sok telefonálás.
S lehetőleg ismerje fel ez a program, [link]

Én elsősorban valami samsungra gondoltam mert...
De nyitott vagyok, mert nem nekem lesz :D

[ Szerkesztve ]

... szerintem.

(#10291) quailstorm válasza ace_ventura (#10287) üzenetére


quailstorm
nagyúr

S advance jó ahogy van, és elérhető rá a Jelly Bean. Ace2-őn én is használtam leaket, az se rossz. Képernyő TFT, az ugye nem bomlik el, de a belső tárhely az csak 1GB, már amit te is használhatsz. És ez appok számára root nélkül nem bővíthető. Viszont már meg lehet oldani hogy nyom nélkül eltakarítsd, egy esetleges képernyő gariztatás erejéig. Bár erre alighanem nem lesz szükség.
HTC desire S és Rhyme sem elvetendő, gyengébb, de számodra nem sokkal, teljesen smooth élményt tud adni, de gyanítom lehet rárakni a CM10.1-et mivel "régiek". Költségkímélő és kis kompromisszumos megoldás.
One V se nem erős, se nem olcsó. Őszintén szólva túlárazott szar, főleg a 800x480-as videó, és az adreno 203 rágatott be...
Ray, Arc érezteti veled a RAMhiányt, bár nem rossz az sem, persze CM10.1 ajánlott arra is, gyári 4.0.4 nem lett elég jó. Komolyabb játékoknál lehet számítani a RAM elfogyásának tüneteire, mint ahogy a sok weblapnál is.
Üzemidő az 1 nap, nem kell részleteznem gondolom.
Xperia P-t még megnézheted, valamivel drágább, de az 1GB RAM jó dolog.
(#10290) porse: appokkal baj lesz ilyen áron... Xperia Miro, régi Ace használtan, olcsón, HTC desire, Samsung Galaxy Xcover. Viszont ha raksz egy link2sd-t a telóra, meg egy CM-et, akkor no problem.

[ Szerkesztve ]

(#10292) demars


demars
addikt

Sziasztok!

Telovásár előtt állok! A mobilarena tesztjeit végigolvastam... 3 telót néztem ki, árban kb együtt mozognak!

samsung galaxy s advance
samsung galaxy s3 mini
htc desire x

Most jön a nagy kérdés... Melyiket?

Nekem az advance jön be leginkább, már meg is rendeltem volna t-mobilnál, de csak fehérben van egy ideje a webshopban! ( itt van 10% kedvezmény meg házhoz is hozzák )
Néhány szakmai érvet, tapasztalatot várok! Mindennapi használatra szánt telefon kell! ( ami ugye annyiban fog eltérni az eddigi szokásaimtól, h ezeken lesz internet, s valószínűleg többet használom ezt a funkciót is )

Segítséget előre is köszönöm!

Üdv: demars

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#10293) Imy válasza demars (#10292) üzenetére


Imy
veterán

HTC-t ne (nincs gorilla glass, kevesebb belső memória, nincs HD videófelvétel, fényképezőgép is gyengébb)

S3 mini amennyivel drágább nem nyújt többet, mint az advance.

Nekem 3 ismerősömnek advanceje van, van akinek december eleje óta. Volt akinek egy esést, és zsebben hordást, nyúzást elviselt, meg sem látszik rajta. A telefonnal pedig maximálisan meg vannak elégedve.

Én hétfő óta vártam rá, s ma reggel tudtam venni. Kérj értesítőt, és nézd minimum óránként leveleidet, főleg reggel korán. És pár nap alatt meg lesz, max 1 hét. ;)

(#10294) matyi19 válasza Imy (#10293) üzenetére


matyi19
őstag

"Én hétfő óta vártam rá, s ma reggel tudtam venni. Kérj értesítőt, és nézd minimum óránként leveleidet, főleg reggel korán. És pár nap alatt meg lesz, max 1 hét. "

XXI. században ilyet :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10295) demars válasza Imy (#10293) üzenetére


demars
addikt

Köszi!

Én is hétfő óta lesem.. kértem értesítőt is, de fehérnél is küldi... :F
Valahogy a fekete jobban tetszik, mivel hosszú távra tervezem a vételt... nem szeretnék olyat venni aminek a színe nem tetszik!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#10296) demars válasza matyi19 (#10294) üzenetére


demars
addikt

Sajnos ez van!
Naponta 2x chatelek a t-mobilos ügyintézőkkel... már azt is kérdeztem, h lehetne-e előre lefoglalni telót... ;]
sajna NEM :O

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#10297) kertsa


kertsa
senior tag

Még mindig van 3 hetem, hogy újra lekössem magam 2 évre a T-nél.. Az Optimus L9 nekem tetszik és elég is volna mindenre amire használnám. Viszont az S3 is megnyerő, és nem sokkal volna több 2 évre, 24 havi részletre. Megérné ezt a kis többletet? Képes arra, hogy havi 1400 Ft-al többet nyújtson? :) Ha vigyáznék rá, márpedig a mostani 2 éves telefonom is újszerű(külsőre), akkor tudná tartani a tempót több, mint 2 évig?

(#10298) mobilefan


mobilefan
aktív tag

Srácok szerintetek, Lumia 800 vagy Lumia 900 ?
2 közt vacilálok.
Nem tudom megéri-e a többlet pénzt a 900 ?
Néztem már teszteket is de nem tudom...
Akku idő mondjuk az döntő lehetne,mert arra harapok :))
Viszont jó a 4,3 kijelző is de a 3,7 meg kényelmesen elfér mindenhol...
Egyszerűen nem tudok dönteni.... :F :U

-

(#10299) HuMarc válasza mobilefan (#10298) üzenetére


HuMarc
addikt

Egyik sem. Lumia 620. Bár ártól függ, amit nem írtál.

[ Szerkesztve ]

(#10300) Deck


Deck
titán

Szerkesztve..

[ Szerkesztve ]

PS5

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.