Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67701) w333 válasza Humbucker (#67700) üzenetére


w333
félisten

Ízlések és pofonok ... nekem pl. pont a lekerekítettség nem tetszik :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#67702) batai15 válasza Humbucker (#67700) üzenetére


batai15
félisten

Mind2 ronda.

(#67703) Humbucker válasza batai15 (#67702) üzenetére


Humbucker
senior tag

Szerintem meg egyszerű, és szép, mitől ronda?

(#67704) batai15 válasza Humbucker (#67703) üzenetére


batai15
félisten

Hát maga az egész összkép. Hátlap totál jellegtelen . Előlap szintén. De hát mindenkinek nem tetszhet nem?

(#67705) szkorhetz válasza w333 (#67682) üzenetére


szkorhetz
őstag

Dehogynem, meghívóval 105 a hivatalos oldalról a 64es. Az OPO topikban minden le van írva és elég segítőkészek is szoktunk lenni. :)

(#67706) norbert1998 válasza batai15 (#67704) üzenetére


norbert1998
veterán

Pacsit ide :DDD

(#67707) batai15 válasza norbert1998 (#67706) üzenetére


batai15
félisten

😄 high five!

(#67708) csaba1203 válasza sb (#67692) üzenetére


csaba1203
addikt

Értem.Akkor tényleg marad,amit írtál Moto G nem rossz kis telo stock droiddal. :K

(#67709) csaba1203 válasza m3tr0 (#67695) üzenetére


csaba1203
addikt

Tré-nél nem igazán láttam olyat,talán Alcatel Idol S2 mini.Viszont Tesco-ban van sajátmárkás az pont 30000 nézzétek meg hátha bejön.

(#67710) mikesgabor válasza Humbucker (#67703) üzenetére


mikesgabor
aktív tag

Szerintem is szebb az S3 mint az S4 de azért az sem világbajnok.
Amik nekem eddig baromira tetszettek az a HW G300 és a HTC Sensation.Na azok baromira szépek voltak.(szerintem)
Ami most elég szép az szerintem az S5mini.Baromi jól néz ki bár még élétben nem volt szerencsém látni.

[ Szerkesztve ]

(#67711) Flind válasza mikesgabor (#67710) üzenetére


Flind
senior tag

Szerintem az S4 Mini sokkal jobban nézett ki mint az S5 Mini (nagytesónál ugyanez).
Nekem a HTC One Mini tetszett még anno külsőre nagyon, úgy hogy az összes többi HTC-t rondának tartom.
Most meg az Xperia Z3 Compact, ha a Z4 Compact megkapja a Z3 ívelt fémkeretét, esetleg még egy kicsit kisebb kávát, tényleg be fogok pisilni. :B
Persze ez az egész dolog ízlés kérdése, csak beszálltam a megbeszélésbe.

(#67712) Veron válasza w333 (#67665) üzenetére


Veron
őstag

Ha valami értelmesebb felbontású kijelző lenne az Ace 4-ben, már rohantam is volna megvenni. Minden smakkol azzal a telefonnal, kivéve kijelzőt. :N

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#67713) Viktor0610 válasza Veron (#67712) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Abban az árkategóriában szerintem teljesen rendben van a kijelző. Az sokkal inkább zavarna, ha ilyen készülékem lenne, hogy nincs benne közelség-érzékelő. :(((

Főleg annak ismeretében teljességgel érthetetlen lépés ez a Samsungtól, hogy az első három Ace-készülékben van... :F

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#67714) Veron válasza Viktor0610 (#67713) üzenetére


Veron
őstag

Igazad lehet, de az LG G2 Mini kijelzője jobb, pedig hasonló a HW.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#67715) voyager4.4 válasza ADAM1337 (#67697) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Általános használatra Lumia 530

Kamera: Lumia: fixfókusz 5 megapixel
E1: fixfókusz 3 megapixel

Skype szempontjából mind1, egyikben sincs előlapi kamera...
Üzemidő is hasonlóan alakul.

no fate but what we make

(#67716) Viktor0610 válasza Veron (#67714) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Hát a G2 Mini az nem az Ace 4 "ellenfele", persze, hogy jobb a kijelzője. ;)

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#67717) Veron válasza Viktor0610 (#67716) üzenetére


Veron
őstag

Pedig árban és HW-ben is hasonlók, de nem vagyok annyira benne ebben a biszniszben. :)
Akkor mi a G2 mininek megfelelő Samsung?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#67718) voyager4.4 válasza Veron (#67717) üzenetére


voyager4.4
senior tag

S4 mini

no fate but what we make

(#67719) greg77


greg77
csendes tag

Sziasztok!
Segítségetek kérem dual-SIM-es okostelefon választásnál.
Méret: 4"-5" között. (Most egy Motorola Defy+-om van, az nagyon kézre és zsebre áll (3,7" képátló), viszont eljárt felette az idő, meg az igényeim is változtak ...)
Felhasználás célja: FB, Viber / Skype, GMail, alap net böngészés.
Egyéb igények: gyors működés (Android: min. 1 GB RAM), normál / hosszabb üzemidő (nagyobb akksi), esetleg strapabíróbb (nem nyitható-csukható tokban, hanem pl. zsebben hordanám), HD felbontás (ha már nagyobb a kijelző).
Dual-SIM, mert: flotta előfizetés az egyik kártyán, mobilnet a másikon (utánaszámoltam, így kedvezőbb - a részletekbe nem mennék bele).
Van rá max. 50-55eFt.
4G-t mennyire erőltessem a fenti célokhoz?
Kinéztem: Xiaomi Redmi 1S / Honor 3C / DooGee DG 800 / DG 850. Persze bármi érdekel, akár az itthon szélesebb körben forgalmazott márkák közül is (Samu, LG, Sony stb.). Windows Phone-os megoldás is szóba jöhet, nyitott vagyok rá.
A Nagy Fal mögül nem rendelnék, lehetőleg hazai forgalmazótól vásárolnék (de jó indokkal meggyőzhető vagyok )
Javaslataitokat köszönöm!

(#67720) jeni válasza greg77 (#67719) üzenetére


jeni
félisten

Szia

Edigitalos boltban érdemes keresned,vagy az emag,hu (bár innen vett cuccokra kétlem,hogy itthoni garancia van rá) oldalról. Egyébb computers boltok is árulnak. pl.:aquacomp,Ipon ismertebbek közül.
GSM boltot nem mondom,mert nem vagyok benne biztos,melyik árul gyári garisat.
Flotta csomagban a Vodafone kínálatban is tudsz keresni,viszont jó esély van arra,hogy ott nem kapod meg kártyafüggetlenül.
Jelenleg kettőről tudok ami androidos vonalon két kártyás.
Huawei Honor 3C (2GB RAM-ellenben alul a menü gomb nem világit,ellenben elől 5MP és hátul 8MP Sony-Telemax Mobile Soulition hivatalos gari-ezt vettem meg a gyereknek-ezért tudom hova szól a garancia)
és a
Xiaomi Red S1(erős vas-de kevés 1GB RAM-hamar elfogyhat)
Samsung ,az LG ,a Huawei ,stb.. mobilok közt nem tudom melyik amik két kártyások!

Lumia oldalról elvileg a 530-630 vonalon léteznek két kártyás mobilok,de egyet se láttam még olyat.

A jelzett weboldalokon rátudsz keresni.

(#67721) CactuS válasza w333 (#67599) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Kiszenvedtük, Samu Ace 4, de gyártói 2 év garanciával.

Köszönöm mindenkinek a türelmét és a segítségét. :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#67722) Devas válasza greg77 (#67719) üzenetére


Devas
őstag

Nézd csak ezt

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#67723) terrel


terrel
csendes tag

Hali!
Segítsetek kérlek nagyon FONTOS!
Holnap lejár a hűségidőm a T-Mobilenál és még ma szeretnék náluk újat kötni telefonvásárlással együtt!
Samsung S-Advance telóm volt idáig ami sokszor lefagyott meg bajok voltak vele.

Új kiszemeltjeim amik árban beleférnek a keretbe:
Huawei Ascend P7 69k
Samsung Galaxy S IV 79k

Mivel nem akkor nagy az árkülönbség ezért kérnélek titeket melyiket ajánlanátok?
Legfőképp netre kamerázásra játékokra lenne használva.

Melyik stabilabb? Melyikre várható tovább android frissítés?
Samsung nem szervízigényesebb és több szoftver gondja van?
Kérlek segítsetek pro vs kontra.

(#67724) terrel válasza terrel (#67723) üzenetére


terrel
csendes tag

72k-ért még hozzátenném a listámhoz : Sony Xperia Z1 Compact + Y40 AKG fejhallgató

Természetesen nem a fejhallgató miatt kelült fel, csak még ez van számomra megfizethető áron!

(#67725) w333 válasza CactuS (#67721) üzenetére


w333
félisten

Nincs mit ... jó kis telefon az ! ;)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#67726) rasurosenpai


rasurosenpai
tag

LG G2, G3 beat és G3 között gondolkodom.
Legtipikusabb használati mód:
Tömegközlekedésen állva böngészés, navigáció (egykezes),
Tömegközlekedvésen ülve filmezés, Duolingo, navigáció (kétkezes).
Sport (futás) navigáció és zene/rádióhallgatás (karpánton vagy zsebben).
Séta: Zsebben, zenehallgatás (navigációs)
Facebook/levelezés/skype/telefonás + egyéb kommunikáció.
A G2-es tűnik ezek alapján ideálisnak, de nem cserélhető az akkuja és nem bővíthető sd kártyával, viszont már 72k körül kapható, ami jó ár/érték. Minden másban megfelel.
A G3 bővíthető SD-vel, cserélhető az akkuja, viszont nagyobb, és az akku - ha jól olvastam nem tart ki annyi ideig a kijelző miatt. Viszont nagyobb, és tartok tőle, hogy nem tudnám már egy kézzel használni tömegközlekedésen. 96k körül viszont jó az ára.
Ott van még a G3 Beat 60k körüli áron, gyengébb procival és kevesebb rammal, 60k körüli áron, majdnem G2 méretben, de cserélhető akkuval, bűvíthető SD kártyával. Ez a konstrukció viszont nem tűnik túl időtállónak.
Telót most legalább 2 évre tervezek venni. Ti mit ajánlotok?

(#67727) Alter


Alter
tag

Sziasztok!

Édesapámnak kéne néznem valami telefont, jelenleg egy samsung galaxy s2-je van t-mobilos. Jó lenne ugyanilyen méret, vagy kisebb. Használt is jöhet.
kb 50.000 ft lenne a határ.

Amin eddig gondolkoztam, de más ötlet is jó lenne:
Samsung Galaxy Ace 4
LG G2 mini
Nexus 4 bár ez kicsit nagyobb
Iphone 4 vagy 4s

Tud esetleg valaki segíteni? :)

And all the other voices said, Change your mind , You're always wrong.

(#67728) atosan válasza Alter (#67727) üzenetére


atosan
addikt

Android fronton, ha nagy a Nexus4, akkor a G2 mini :K

Maine coon

(#67729) BK87


BK87
senior tag

Sziasztok.
Szeretném a jelenlegi Xperia P telómat cserélni. Amiket eddig néztem az a SAMSUNG Galaxy S3 Neo, és a 2014-es Moto G. A nagyobb 1.5 giga RAM miatt gondolkodtam el eddig az S3 Neo-n, de elég sok képet, videót láttam arról, hogy a keretről lekopik a festék és elég csúnya lesz. Tényleg annyira kopik a keret? A moto g leginkább a dual SIM miatt érdekelne, csak nem tudom, hogy mennyire lenne elég a Lollipop-nak az 1GB RAM. Melyik a jobb választás ezek közül, esetleg valami más alternatíva, ebben az árkategóriában? Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#67730) atosan válasza BK87 (#67729) üzenetére


atosan
addikt

Samunál a ram különbözetet megeszi a gyári launcher, gyorsabb a Motorola, arra biztos lesz 5.0, viszont nincs benne magyar nyelv, de úgy tudom megoldható. Tehát Moto G.

Maine coon

(#67731) xmaas válasza terrel (#67724) üzenetére


xmaas
őstag

Azok kozul egyertelmuen a Z1compact arra jonn majd biztosan 5.0 android frissites

(#67732) Andrewtaylor válasza BK87 (#67729) üzenetére


Andrewtaylor
csendes tag

Szia én is nézegetem a note 3 neot de szerintem csak pletyka,hogy lejön a keretről a festék...
Ne válaszd a moto g-t 1gb ram nem elég a mostani s3-amba se amit lefogok cserélni.
Vagyis moto g-t ne válaszd!!!
Samsung a helyes döntés. :K :K :K

[ Szerkesztve ]

Lg g3

(#67733) Andrewtaylor


Andrewtaylor
csendes tag

Sziasztok!
Melyik telefont vegyem?(ezek közül) vagy Mit ajánlotok 100e Ft körül?
-Nexus 5
-Samsung galaxy note 3 neo
-Samsung galaxy s5 mini
Kínait ne írjatok!
Köszönöm

Lg g3

(#67734) #16514048 válasza Andrewtaylor (#67732) üzenetére


#16514048
törölt tag

Csak az a különbség, hogy a Motorolán nincs Touchwiz meg annyi bloatware, ami zabálná a RAM-ot. Én a Moto G-t választanám, támogatottsága is jobb.

(#67735) Maxell014


Maxell014
senior tag

Sziasztok
Szeretnék venni egy telefont a T-nél, az ACE 4-et néztem ki. Az szerintetek korrekt vagy abban az árban van most jobb is náluk ?

(#67736) quailstorm válasza Andrewtaylor (#67732) üzenetére


quailstorm
nagyúr

S3 nem mérce, annál RAM zabálóbb teló az éleben nincs :DDD

(#67737) atosan válasza Andrewtaylor (#67732) üzenetére


atosan
addikt

Nem vagyok szaki, de azért ez durva. :W

Maine coon

(#67738) csaba1203 válasza Maxell014 (#67735) üzenetére


csaba1203
addikt

:K

(#67739) voyager4.4 válasza Andrewtaylor (#67732) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Nem pletyka... az összes samu keretéről jön le a festék (kivéve Alpha :DDD ) Múltkor kiállított darabon is láttam már nyomát a kopásnak !!! és nem 20k-s pocket neo volt !!!

no fate but what we make

(#67740) Andrewtaylor válasza atosan (#67737) üzenetére


Andrewtaylor
csendes tag

Utálod Samsungot ami négyet jelenthet:
1.őrült apple fan vagy megértem (nekem ipad air van az apple jól tud szoftvert összerakni)
2.Nem telik jó Samsung cuccokra ezért leszólod (ez nem jó dolog) :( :( :(
3.Szereted a kínai telókat amik köztudottan lehallgatnak szeresd ez nem az én bajom.(most azzal fogsz jönni, hogy a motorola nem is kínai de az megvette a lenovo,lehet hogy a Lenovo megbízható,de kínai.) vagy (ezzel fogsz jönni hogy az amerikaiak is ezt csinálják)

[ Szerkesztve ]

Lg g3

(#67741) Rula válasza Andrewtaylor (#67740) üzenetére


Rula
tag

A G2-t még a Google készítette nem?Nem. :( Illetve ez csak 3 ok volt. :DDD :DDD
Illetve ő az S3 Neo-ról beszélt míg te a Note-ról.
A moto G 2-n nincs TW , hanem gyári droid, ami nem szívja annyira a ramot. Szerintem ne ítélj úgy el egy telefont, hogy nem is használtad.
Utólag :"örült apple fan vagy" eléggé samsung fannak tűnsz.

[ Szerkesztve ]

(#67742) motoflug válasza Andrewtaylor (#67733) üzenetére


motoflug
őstag

Bár a note 3 neo eléggé rendben van (a kopásról nem tudok),én az S5 minit vagy az N5-öt venném ezek közül.

[ Szerkesztve ]

(#67743) ricspusk válasza Andrewtaylor (#67740) üzenetére


ricspusk
csendes tag

bocs, de a Samsung a drágább szegmensben is tud rosszat alkotni tehát sztem kár volna ezt pénzhez kötni.
Szerintem a Samsungnak egyszer összejön egy jó telefon egyszer nem.

no nono

(#67744) renji00


renji00
aktív tag

Sziasztok ! Tudnátok ajánlani nekem egy nagy akku kapacitású telefont (internetmegosztás/masszív használat) , nagy kijelzővel , viszonylag normális hardverrel (android) ? Maximum 55 ezer forintom lenne rá.

Xiaomi Redmi 1S-t illetve Wayteq Talk 5H-t nézegettem de nem nagyon értek ehez , Windows phone használó vagyok csak hamar merül és nincs olyan alkalmazás amit igazán szeretnék.

(#67745) ricspusk válasza renji00 (#67744) üzenetére


ricspusk
csendes tag

Olyat nem nagyon fogsz találni ami tényleg nagyon sokáig birja de vannak opciók akku bővitésre....

no nono

(#67746) atosan válasza Andrewtaylor (#67740) üzenetére


atosan
addikt

Bocsi, egyik sem talált. Almát még nem fogytam\próbáltam, Előző telóm Samsung volt, ami most azvasszonyé, alsóbb kategória, de ez sikerült nekik, nincs vele gond. Hogy van e pénzem, az a tényen nem változtat, hogy a Samu saját megoldásai ram zabálók, ellenben egy csupasz rendszer röhögve elmegy 1 giga ramon.
Eredetileg azt kérdezték, melyik volna jobb választás, leírtam szerintem melyik és hogy miért, erre felkaptad a vizet.

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#67747) Andrewtaylor válasza Rula (#67741) üzenetére


Andrewtaylor
csendes tag

Az elírás az egy kicsi hiba. :D :D :D
Nem vagyok apple fan csak ipadjuk jó.
Samsungot bírom,de nem mindenük jó ahogy ezt mindeki tudja.
Elolvastam azt hittem note 3 neoról beszél.

Lg g3

(#67748) renji00 válasza ricspusk (#67745) üzenetére


renji00
aktív tag

Tudnál esetleg készülékeket ajánlani? Ezesetben elég a nagyobb kijelző csak akku bővíthető legyen.

(#67749) magyarzsuzsa


magyarzsuzsa
újonc

Sziasztok,

Nagy dilemmám van, gondoltam segítséget kérek, hátha nektek vannak jó ötleteitek.

Okostelefon vásárlásra adtam a fejem viszont nem tudok dönteni melyik legyen. Ami fontos számomra:

- minél hosszabb üzemidő
- GPS /mindegy hogy fizetős vagy ingyenes, csak legyen használható ha kell/
- min 8 megapixeles kamera, ami használható képeket készít /mert nem mindig van nálam fényképezőgép/
- gyors internetezési lehetőség
- bővíthető memória
- ha lehet nem nagy kijelzős
- szeretnék rajta filmeket nézni pl utazás közben

Nokia 1020 és Sony Z3 compact között vacilálok, de bármi más ötletet meghallgatok. A nokiával az a gondom, hogy nem bővíthető és az online filmnézés /divix/ nehézkes ha egyáltalán lehet. Nem bővíthető a memória, ronda csempék :)
A sony viszont veszettül melegszik a felhasználók szerint és így gyakran kikapcsol.

Ha már kiadok nem kevés pénzt olyat szeretnék, amit használni is tudok. Jelenleg egy nokia C7 telefont használok és még mindig telefon, csak már kezd fagyogatni néha illetve az internet elég lassú rajta. Viszont szép képeket és jó videókat csinál.

Szóval ne fogjátok vissza magatokat, minden ötletet szívesen meghallgatok. Nem ragaszkodom a felsorolt 2 modellhez, lehet más is ajánlani.

Köszi a segítséget :R

(#67750) maczera válasza renji00 (#67744) üzenetére


maczera
aktív tag

Esetleg a THL 4000 megfelel? Akkumulátor: 4000 mAh

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.