Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47501) -Faceless- válasza Brekecs (#47500) üzenetére


-Faceless-
őstag

A Z1c a jelenleg kapható egyik hanem legerősebb androidos telefon, szóval igen csak észre lehet venni a különbséget. Azt mindenkinek magának kell eldönteni megér-e neki ennyit, én speciel nagyobb készüléket vennék, de ez mindenkinek a maga szája íze.

(#47502) towelie


towelie
csendes tag

szevasztok!

kérdés: ma melyik az az okostelefon(4*cpu,2gbRAM), ami leginább alkalmas a víz alatti használatra? s4active?, Z?, Z1?, Z1c?

kösöznöm

s4active

(#47503) -Faceless- válasza towelie (#47502) üzenetére


-Faceless-
őstag

Csak személyes vélemény, de ha strapabírás miatt kell a vízállóság akkor S4 active-on kívül nem igen van más, ha meg azért mert lehet vele villogni, vagy hobbiként esőben szoktál telefonálni, akkor Z1, vagy Z1c attól függően mekkora méret jön be jobban.
Nem bunkózás miatt mondtam így, csak elöl hátul üveg felület a legkevésbé sem nevezhető strapabírónak.

(#47504) HuMarc válasza towelie (#47502) üzenetére


HuMarc
addikt

Vízalatti használatra valószínűleg egyik sem. Ezek a modellek legfeljebb egy merülést bírnak ki, és igazából nem is víz-, inkább csak cseppállóságról beszélhetünk. Na jó, talán az S4 Active kibírna egy merülést, de sós vízbe azt sem tenném.

[ Szerkesztve ]

(#47505) -Faceless- válasza towelie (#47502) üzenetére


-Faceless-
őstag

Gondolom videó felvételre kellene, vagy fotózásra. Inkább vegyél egy használt / új Gopro Hero3+-t olyan felvételeket lőhetsz vele kb. akárhol, hogy a mobilok elbújhatnak mellette. És mondjuk a megmaradt pénzből veszel egy éppen aktuális best buy telefont a Moto G-t, vagy egy Lumia 525-öt.

[ Szerkesztve ]

(#47506) TCr


TCr
veterán

A főnökömnek jelenleg egy Nokia C7 telefonja van.
Most szeretne váltani, a kiszemelt áldozatok:

iPhone 4S
Samsung Galaxy S3 (esetleg S4)

Van rá valamilyen mód, hogy ezekre a telefonokra egyszerűen át lehessen másolni a névjegyzék tartalmát (500+ név) és az sms-eket?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#47507) cognac


cognac
csendes tag

Sziasztok!

Telefont készülök venni, igazából 2 modell között gondolkodom, ez pedig az Xperia SL vagy SP. Nem vagyok nagy szakértő, csak cikkek alapján tudok levonni következtetéseket, szóval ezért kérdeznélek benneteket, hogy szerintetek melyik a "jobb"? Kicsit használtban gondolkodom, mert az SP újonnan drága nekem, SL meg már nem kapható (csak gsm boltokban, aranyáron).
Amit látok hogy az SP erősebb hardverben, jobb az akksija, viszont nincs rajta HDMI csatlakozó, a háttértára jóval kisebb, így sd kártya pótlás kellhet bele. Kamera ügyileg mekkora különbség lenne köztük, van valakinek tapasztalata e 2 telefon terén? Azért ez is egy fontos dolog lenne számomra, hogy jó legyen amennyire csak lehet. Persze nyilván nem profik ezek sem, csak a kategóriában legalább ne a legrosszabb legyen. Az S/SL-ről végülis jókat írt a "ma", az SP-ről kicsit rosszabbat. Illetve kicsit ehhez kapcsolódó (lehet hülye) kérdés, hogy ha vesz fel valaki videót, akkor be lehet állítani, hogy ne a belső (kicsi) memóriára vegye, hanem sd kártyára (mert ott ugye jóval több lehet a hely)? Köszönöm szépen előre is ha ki tudtok segíteni! Üdv.

Ui.: Ja meg még egy dolog, hogy gondolom a Sony-nak is van hozzá a telefonhoz normálisan használható szoftver, amivel lehet teló-pc közt szinkronizálni üzeneteket/számok/média anyagot, de mennyire jól használható az? Teljesen kiszolgálhat, vagy vannak hiányosságai? Nokiánál elégedett volna az Ovi Suite-tal... :)

[ Szerkesztve ]

(#47508) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Sziasztok!

Vennék egy Androidos telefont, így azok után, hogy nálam az egész rendszer lejáratta magát a samu által a laggolásával, bugosságával. Úgy gondoltam biztosan fejlődött az évek alatt és már normálisabb lesz.

Lesz most egy ZTE Blade III-am kezdésnek. Mit szóltok hozzá? Jó lesz az nekem, úgy hogy hozzá vagyok szokva az iPhone-ok zökkenőmentes működéséhez?

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#47509) maggi1886076 válasza BlackSoft (#47508) üzenetére


maggi1886076
addikt

szenvedés lesz :D

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#47510) BlackSoft válasza maggi1886076 (#47509) üzenetére


BlackSoft
addikt

Miért? :DDD

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#47511) maggi1886076 válasza BlackSoft (#47510) üzenetére


maggi1886076
addikt

A 2 rendszer nem összehasonlítható. Android is jó, a közép,felső kategóriában.

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#47512) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Ha használtan vennék okostelefont adásvételivel, akkor IMEI számot kell egyedi azonosítóként a szerződésben feltüntetni?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#47513) maggi1886076 válasza AxBattler (#47512) üzenetére


maggi1886076
addikt

Igen. Mi mást tudnál?Imei rajta van a dobozon, a telefonon is...

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#47514) w333 válasza Bkrisz9 (#47494) üzenetére


w333
félisten

Én Júniusban vettem a N4 -t 94k volt, Aug. már csak 87k :K
Szerintem a N5 is nyár végére kb. 80k lesz ;)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#47515) AxBattler válasza maggi1886076 (#47513) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi! :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#47516) XanD3R


XanD3R
aktív tag

Sziasztok!

Baratnomnek kellene egy uj telefon. Szeretnenk kikerni a velemenyeteket.
Ezek a feltetelei:

Memoria 8GB + es bovitheto
Kijelzomeret: 4-4.5"
Árkategória: 50 ezer korul
Hol vennéd meg? : Tmobil (eco mix (ez a jelenlegi elofizetese) esetleg meg garancias hasznalt telefon is szoba johet
Android
Elfogadhato fenykepezo + vaku

(#47517) edem96 válasza XanD3R (#47516) üzenetére


edem96
senior tag

Samsung Ace 3?

Az áram alatt lévő kábel ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása. {NOKIA Lumia 630 Dual Sim Bright Green}

(#47518) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Tudom nem szabadna, de ha összehasonlíthatnánk az LG G2-őt és a Wayteq Talk 5h-t, akkor sebességben, wifiben, gps-ben, kijelző láthatóságban és kamerában összehasonlíthatatlanul jobb az LG?

F.K.T.

(#47519) Rolly válasza psg5 (#47518) üzenetére


Rolly
veterán

összehasonlíthatatlanul a négyzeten szerintem :)

(#47520) psg5 válasza Rolly (#47519) üzenetére


psg5
veterán

Köszi.

F.K.T.

(#47521) BlackSoft válasza maggi1886076 (#47511) üzenetére


BlackSoft
addikt

Nekem igazából csak VIBER-hez kell első sorban, ha ott megállja a helyét, akkor no problem :K

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#47522) HF77


HF77
őstag

üdv
nézegetek okostelókat mivel épp készülök venni...
belebotlottam nagyon jó áron lévő Kína okostelefonokba!! Nekem nem sokat mondanak a márkák amiket ott hirdetnek, de nagyon baráti áron vannak, nagyon jó specifikációval megáldott készülékek..
a kérdésem az lenne, mennyire megbízhatók ezek a telefonok???? (mondjuk találok köztük Lenovo vagy zte készülékeket is..)

köszönöm :)

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#47523) g0dl


g0dl
addikt

Tanácsot kérnék. Egy Androidos készülék kiválasztásához.

A keret <100 ,de az sem baj, ha csak 50 ;)

A szempontjaim
- min 1GB RAM , esetleg több
- microsd bővíthetőség
- hosszú sw támogatottság ( lesz kitkat rá) , és rendes közösségi rom kínálat (cyanogenmod pl.)
- nem kell nagy képernyő (min 4" max 5")
- hosszú akkuidő (ilyen okostelefon tudom, hogy nincs ;) )
- nem elvárás a 4-8 mag
- hazai (gyors) beszerezhetőség -- amúgy szimpatizálnék a kínai készülékekkel

Igazából érdekelne a tapasztalat, hogy az 1GB-ról 1,5-2GB-ra ugrás mennyire éri meg?

(#47524) quailstorm válasza g0dl (#47523) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A RAM biza sajnos megéri, eléggé elfajult már a droid, pláne ha átrajzolt gyártói felületet visz.

Azt nem írtad új-e vagy használt.

(#47525) g0dl válasza quailstorm (#47524) üzenetére


g0dl
addikt

Én újban gondolkozom (eddig sgs-volt 512MB RAM-mal)

[ Szerkesztve ]

(#47526) norbert1998 válasza g0dl (#47523) üzenetére


norbert1998
veterán

ramból tényleg nem ártrana 1.5 2 giga, nem rossz az egy sem, de ki tudja, meg ha tudsz rá ennyit szánni...
a helyzet az, hogy árban fölfelé haladva: nexus 4, galaxy s4 mini(a tuti az, hogy az sp forumában volt egy srác, aki s4 miniről váltott sp-re, és áldja az eszét érte, jó értelemben), ascend g700, s3 lte, xperia zr, zl, ascend p6, xperia z, optimus g pro.
ebből szívem szerint az ptimus g pro-t választanám, de az már naygon a felső határ, ha lentebb megyünk, akkor a z szériából csemegéznék

(#47527) s4tch válasza g0dl (#47523) üzenetére


s4tch
veterán

Hongmi itt volt egy hét alatt. Nagyon jó.

(#47528) g0dl válasza norbert1998 (#47526) üzenetére


g0dl
addikt

"s4 miniről váltott sp-re, és áldja az eszét érte"

Ezt nem értem, az s4 miniben több RAM van.

Az optimus G pro nekem már túl nagy. ( mikor vettem, az sgs-t is annak gondoltam)

[ Szerkesztve ]

(#47529) kali válasza g0dl (#47528) üzenetére


kali
legenda

meg sok más tekintetben is jobb, nem is értem az írt nagy különbséget az sp javára...

[ Szerkesztve ]

(#47530) mikersz1 válasza g0dl (#47528) üzenetére


mikersz1
senior tag

Talán az adreno 320 miatt, meg a touchwiz zabálja a ramot eléggé.. De egyébként nem tűnik rossznak az S4 mini.

[ Szerkesztve ]

(#47531) norbert1998 válasza g0dl (#47528) üzenetére


norbert1998
veterán

én meg nem is használtam s4 minit, nem tudom alátámasztani vagy cáfolni, de sp-m viszont van, és jó is. az az adreno 320 ezen a hd-n állat, legalábbis én 57-ért vettem prepaidben, annyiért biztos állat.

(#47532) eddieke666


eddieke666
tag

Sziasztok!

Valaki tudna ajánlani boltot,ahol normális áron lehet kapni Nexus4-et,természetesen normális garanciával.
A segítséget előre is köszönöm.

(#47533) norbert1998 válasza eddieke666 (#47532) üzenetére


norbert1998
veterán

http://gsmotthon.hu/mobiltelefon/lg-nexus-4-e960/blackezen az oldalon le van írva mi miért és hogyan alakul drágaságra

(#47534) eddieke666 válasza norbert1998 (#47533) üzenetére


eddieke666
tag

Köszönöm a választ,de nem értem mi a különbség a Full Box és az Original Box között.

(#47535) norbert1998 válasza eddieke666 (#47534) üzenetére


norbert1998
veterán

na ez egy jó kérdés...

(#47536) -Faceless- válasza eddieke666 (#47534) üzenetére


-Faceless-
őstag

Full Box teljes doboz minden tartozékkal bolti garival. Original Box teljes doboz tartozékkal gyári garival.

(#47537) sfefe


sfefe
őstag

Sziasztok!

Melyik telo lenne jo pl: bongeszos jatekok nyomkodasahoz?

koszike

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#47538) norbert1998 válasza sfefe (#47537) üzenetére


norbert1998
veterán

valami nagy és erős :DD note 4, majd ha jön?
nem, amúgy viccet félretéve, mindegyikkell lehet

[ Szerkesztve ]

(#47539) eddieke666 válasza -Faceless- (#47536) üzenetére


eddieke666
tag

Értem és köszönöm a választ.Akkor már csak az nem tiszta hogy mindkét csomaghoz 1+2 év forgalmazói garancia van írva.Akkor most forgalmazói vagy gyártói garancia van a csomaghoz?

Valaki vásárolt már náluk?Csak azért kérdezem,hogyha esetleg probléma van a telefonnal postai úton is fel lehet küldeni a készüléket szervízbe?

(#47540) kali válasza eddieke666 (#47539) üzenetére


kali
legenda

ennél a típusnál, mindegyik verzióra csak bolti garit írnak.
a leírásuk szerint a hu jelölés takarná a gyártói garanciát, olyat pedig nem látni adott készüléknél - más típusú készülékeknél igen, azoknál külön jelzik is a gyártói garit.

[ Szerkesztve ]

(#47541) eddieke666 válasza kali (#47540) üzenetére


eddieke666
tag

Igen látom,ezért nem értem a 11000 Ft árkülönbséget.

(#47542) cyberkind


cyberkind
félisten

Heló!

40.000 Ft-ig milyen androidos telefont ajánlanátok?
Játék csak Angry Birds és hasonlók lesznek, Telenorba lenne vásárolva, és újonnan, 2-3 évig lenne használva.

Köszi. :R

Paranormal Cocktivity

(#47543) -Faceless- válasza eddieke666 (#47539) üzenetére


-Faceless-
őstag

Én nem tudom a részleteket csak korábban kérdeztem egy másik modellről. Akkor emailben azt mondták, hogy gyártói garancia ennyit tudok.

(#47544) kali válasza eddieke666 (#47541) üzenetére


kali
legenda

light = csak készülék, 1 év bolti garival, 0% áfás (használt) számlával
full = gyári kiegészítőkkel együtt, 1 év bolti garival és 2 év szoftveres garival, 0% áfás (használt) számlával
original = gyári kiegészítőkkel együtt, 1 év bolti garival és 2 év szoftveres garival, 27% áfás számlával

az "i" hivatkozásra kell helyezni a kurzort, és kiírja az infókat.
amelyik telefonnál van gyártói gari, ott "hu" kiszerelés is szerepel, és az információs hivatkozásra is gyártói garit ír, nem pedig forgalmazóit!

[ Szerkesztve ]

(#47545) norbert1998 válasza cyberkind (#47542) üzenetére


norbert1998
veterán

galaxy ace 2

(#47546) HF77


HF77
őstag

ZTE V956
vélemény..??
köszi

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#47547) g0dl válasza g0dl (#47523) üzenetére


g0dl
addikt

Még annyi, hogy a galaxy Core, Core Plus, és Ace3 telefonok mennyire gyengék?
Azért tapogatózok az alsóbb régiók felé is, mert a mostani kínálatban nem látok felül jó ár/érték arányú készüléket. Magyarul túl vannak árazva szerintem.

(#47548) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Sziasztok melyiket vennétek ti ?
xperia z 75k vagy htc one 84k
Lényeg:
-a gyorsaság (jelenleg xperia s-em van és nem vagyok megelégedve vele)
-zene minőség, ezzel az eggyel meg vagyok elégedve az xperia s-el
-üzemidő
-hangminőség ez nagyon negatív az xperia s-ben se engem nem hallani rendesen se én nem hallok, zsúfolt utcán esélytelen telefonálnom úgy hogy tisztát halljam, (z1-et próbáltam az jó volt de a z-t még nem telefonálásban)
-kamera csak néha néha, de pl az S-en a 4.1.2-be akkora egy rakat kamera soft-ot raktam a 4.0 után...
-gps valamint endomondot használok sokat úgy hogy közbe zenét hallgatok róla, (xperia s-en pl a runtastic kifagyott ha zenét hallgattam közben.)
Hirtelen ennyi, ami egyből megfogott a Z-ben hogy már 4 magos valamint a vízállóság se egy rossz dolog, kesztyű mód van a Z-ben nem nagyon jártam utána valamint a htc-ben ?

(#47549) norbert1998 válasza ADAM1337 (#47548) üzenetére


norbert1998
veterán

z,z,z,z miindenképpen z

(#47550) Bkrisz9 válasza norbert1998 (#47549) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Mertis? A One jóval erősebb.

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.