Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43701) L.C.S. válasza Tomszy1 (#43691) üzenetére


L.C.S.
tag

Nekem tizenöt év alatt tíz készülékem volt az utolsó kivételével mindegyik előfizetéses. Ha tehettem egy évre, ha nem két évre kötöttem, de 40 ezer forintnál többet nem vagyok hajlandó telefonra költeni. A tíz mobilból kettőt idő előtt elloptak, egynek véletlen betörtem az üvegét és csak egy adta meg magát másfél éves korában a többi kihúzta az előfizetéses időszakot. Szervizbe egyet sem vittem. Szerintem ezt a szerviz dolgot túlmisztifikálják, vannak olyanok, akik a legkisebb hibával is rögtön szervizbe rohannak, míg mások, mint én is, csak használják a telefont. A telefonok tervezett avulása szerintem nem több mint két év, ha másfelet kihúz, akkor már megéri ilyen kínai dolgokat venni. Arról nem is beszélve, hogy pozitív kínai garanciás tapasztalatokról is lehet olvasni.

(#43702) Krisz79


Krisz79
őstag

Idol ultra Vs Idol S Vs Idol X.
60 Vs. 65 Vs. 75. ért kapnám.
Véleményetek szerint melyikbe gondolkodjak?
Mind mellett szól valami.
Az ultra : vékony, jó hátlap.
Idol S: méretben,tudásban megnyerő. frissebb android.
Idol X: kicsit nagy már,okosabb,erősebb, 5", nem tetszik a narancssárga hátlap.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#43703) Viktor0610 válasza Krisz79 (#43702) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ezek alapján én a középsőt választanám. A narancsszín engem is zavarna... :)

Xiaomi 13T

(#43704) keelahselai


keelahselai
újonc

Sziaszok, telefon guruk!

Szeretném lecserélni régi (és gyűlölt :D) Xperia X8-asomat valami jobb telefonra. Számítástechnikában nagyon otthon vagyok, de telefonok terén nem, ezért kérnék egy kis segítséget. Maximálisan úgy 40 ezer forintot szánnék a telefonra. Két készülékkel szemezgetek már egy ideje, az egyik a Nokia Lumia 520-as, a másk pedig az LG Optimus L5 II. Szolgáltató a T-Mobile lenne Dominó csomagban, mivel szeretném megtartani a jelenlegi számomat.

Ezeken kívül szívesen hallgatom a javaslatokat, ha tudtok még jó okostelefont ebben az árkategóriában. Főleg telefonálásra kéne, nem szoktam telefonon játszani, ill. netezni. Főbb szempontok: legyen jól kezelhető (ergo tudjon különbséget tenni a görgetés és a kiválasztás között, mert a mostani telóm nem tud), az aksi ne merüljön le olyan hamar, és legyen elegáns. :)

Köszi a tippeket előre is!

(#43705) thefreeman válasza Krisz79 (#43702) üzenetére


thefreeman
aktív tag

Az Idol Ultrán nincs 3,5 jack szerintem ez elég nagy hátrány lehet.

(#43706) -Faceless- válasza Krisz79 (#43702) üzenetére


-Faceless-
őstag

Az idol S gyorsabb játékok terén, igen sokkal. Az idol X-nek meg rohadt szép kijelzője van, és prémium érzetet kelt.
A te döntésed, hogy melyik a fontosabb. Ezt senki nem fogja megmondani neked.

Az idol Ultrát szerintem hagyjuk közel sem egy kategória...

#keelahselai Szerintem várj még egy kicsit, mire behozza az Lg F6-ot, és a Lumia 525-öt. A L520 sokkal jobb, mint az L5 II, de fölösleges most rá költeni hiszen az utódja éppen most érkezik több memóriával, és állítólag jobb kamerával. Ha maradnál az android mellett, akkor pedig F6-ot mondnám, mert elég frankó kis masina nem véletlenül népszerű.

[ Szerkesztve ]

(#43707) fntastic válasza -Faceless- (#43706) üzenetére


fntastic
aktív tag

T-nél lesz F6? Vajon mennyiért? :)

(#43708) R_Betis válasza Viktor0610 (#43692) üzenetére


R_Betis
csendes tag

Azt mondták, hogy a Sonyhoz lehet kötni ps3 kart, és úgy játszani vele, ezt meg lehet tenni a Nokiánál is? Ill. bármilyen joystickot rá lehet kötni? Vagy ez hogy működik?
Illetve hogy tévére ki lehet vinni valahogy a telefon képét?

(#43709) -Faceless- válasza fntastic (#43707) üzenetére


-Faceless-
őstag

Én feltöltőkártyásan 50 köré tippelek. Szerintem az Ace 3 kategóriájában lesz. XS-el pedig olyan 30-40 szerintem, de ez a jövő zenéje, én meg csak tippelek.
De hogy az L5 II-nél százszor jobb az hétszentség.

#R_Betis "Bármely" jóféle androidos teló képes kezelni hasonló joystickeket, már száz meg egy féle adapter van hozzá aprón mindenütt, de nem tudok róla, hogy a windows ezt támogatná, úgy bármikor is.

[ Szerkesztve ]

(#43710) pit stop válasza R_Betis (#43708) üzenetére


pit stop
addikt

Sonynál ez biztos egyszerűbb és megoldható. Sonyval tudod irányítani PS-t elvileg (még csak olvastam róla, azért írom így). De ha TV is Sony, akkor úgy együttműködnek mint az Apple cuccok oda-vissza.
Ultrát nagyon dícsérik akinek van, és ha PS-ed van végképp Sonyt mondanám :K

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#43711) R_Betis válasza pit stop (#43710) üzenetére


R_Betis
csendes tag

A TV LG, nem tudom, hogy működne-e.
Akkor lehet hogy inkább a Sonyt fogom választani.
Nokia mellett, egyedül a kamera szólt, mivel drágább készülék.
Valószínűleg így a Sony Z Ultrát fogom választani. Kérdés, hogy fér majd el zsebbe, most még kabátban oké, de melegebb időkben... :D

(#43712) crisy


crisy
csendes tag

Sziasztok! Telenornál vennék telefont, két versenyző maradt: Sony Xperia L és a Samsung Galaxy Ace 3.
Használat: net, néha filmek, zene, pdf, jegyzet, telefonálás, viber, kis office (munka miatt) Mindkettőt azonos áron kapom előfizetéssel, két év hűséggel.

Melyiket válasszam?

(#43713) norbert1998 válasza pit stop (#43640) üzenetére


norbert1998
veterán

egyébként az volt a cél, hogy a 60 ezres és a százhatvanezres árkazegória mit tud.

(#43714) norbert1998 válasza crisy (#43712) üzenetére


norbert1998
veterán

ace 3at, sokkal szebb a kijelzője

///bocs az offért\\\

(#43715) mikersz1 válasza norbert1998 (#43714) üzenetére


mikersz1
senior tag

Nem baj, már megszoktuk. :U
A szerkesztés gombot mikor tanulod meg használni?

(#43716) shagy


shagy
tag

Sziasztok

Jelenleg egy huawei ascend g300-am van. 40-50 között keresek utódját.
4-4,3" kijelző között.
A komolyabb feltétel, hogy jó legyen a támogatottsága, magyarul gyakran legyen rá friss szoftver... az sem baj, ha nem gyári, sőt... Ezt megelőzően egy ZTE Blade-em volt... tehát ha jó underground támogatása van, az a legjobb... :D

- shagy

(#43717) -Faceless- válasza shagy (#43716) üzenetére


-Faceless-
őstag

Akkor ha szeretsz romolni, ennyiért én Lg L9-et mondanám, már a cm11 készü rá. Nagyobb, de valamit valamiért. Ennyiért, így nekem másik nem jut eszembe.... (majd kiegészítenek mások is)

(#43718) shagy válasza -Faceless- (#43717) üzenetére


shagy
tag

azt mondod tegyek még inkább hozzá egy pénzt?... ráadásul az is eszembe jutott, h mi lenne ha végre szabadulnék a 512 ramtól... akkor egyértelműen nyúlós lesz a dolog? vajon mennyire?

nagyobbat nem szeretnék, a 4,3 is már kompromisszum számomra...

[ Szerkesztve ]

- shagy

(#43719) mikersz1 válasza shagy (#43718) üzenetére


mikersz1
senior tag

Xperia M kicsit 50 fölött van. Romokat nem szoktam figyelni, kérdezz rá a topicjában

(#43720) Tomszy1 válasza L.C.S. (#43701) üzenetére


Tomszy1
tag

Szia, mesélnél még a telefonról? Hol vetted? Volt vele bármi gond? Lenovo és társait és megnézted döntésed előtt?

(#43721) pècsimunkás válasza shagy (#43718) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Melyik szolgáltatónál vagy? Mert a trémobilnál az Ace 3 LTE 52.000.-Ft dominó kártyára,az kicsit több mint a keret. A méret és a telefon viszont jó,normális garanciával.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#43722) -Faceless- válasza shagy (#43718) üzenetére


-Faceless-
őstag

Manapság, a legnépszerűbb telefonok, amelyekre romokat is készítenek csúcskészülékek, és 1-2 irdatlan jó ajánlat. Az a baj, hogy ennek az igénynek ebben az árkategóriában nem igen felel meg semmi más az L9-en kívül.

De ha föladod a szoftver frissességét, akkor máris könnyebb a dolog. Talán még kicsivel többért (~52 partneroban) Xperia L, ahhoz is készítik a cm11-et, de drágább, és nem is annyira népszerű, mint az L9. Szóval nem dúskál romokban, de cserébe kapsz Snapdragon 400-at, és teljesítményben kárpótolhat.

Viszont akkor fölmerül, hogy külföldi rendeléssel játszik-e egy Motorola Moto G, már 4.4 fut rajta, és a 8 GB-os modell 50-55 körül mozog, de ha van kint ismerős még olcsóbban is megúszhatod. Jah és annyira népszerű, hogy a következő minimum 3 évben nem lennél rom híján. (A moto G a vékony keret miatt akkora, mint egy 4.3-as telefon, max 1-2 mm-el szélesebb)

Szóval van az L9 nagy, olcsó, de sok rom. Xperia L jó méret, gyors, de kevés rom. Moto G csak 8 giga tárhely, drágább, de iszonyat sok rom garantált frissítéssel.
A te döntésed, hogy melyik a fontosabb.

Az xperia M egyáltalán nem népszerű, és a kijelzője is gatra. Az ace 3 elmegy, de akkor már inkább az L-et venném.

#sanchy Ezeknél egy új alsó kategóriás telefon is jobb. Az első hozzászólás szerint. Mennyiért? Szolgáltató? Használt / új? Mire használnád (első okos telefon, de zenehallgatás, vagy ilyesmi van-e)?

[ Szerkesztve ]

(#43723) sanchy


sanchy
aktív tag

Sziasztok!

Gondolom már rég lerágott csont, de én még csak most vagyok hajlandó ún. okostelót venni. Viszont nem kívánok túl sokat rááldozni.

Adott két telefon: LG Optimus Black P970 és Alcatel OT-995.

Melyiket érdemesebb megvenni, és miért? Minél több a vélemény, annál könnyebben tudok dönteni!

Előre is köszi a segítséget!

Mi oda megyünk be, ahonnan más csak menekül!

(#43724) sanchy


sanchy
aktív tag

Senki semmit?? :(

Mi oda megyünk be, ahonnan más csak menekül!

(#43725) sanchy válasza -Faceless- (#43722) üzenetére


sanchy
aktív tag

15ezrem van rá.... És használtan akarok venni, nagyrészt netezés miatt. Ja és legyen benne wifi :D

[ Szerkesztve ]

Mi oda megyünk be, ahonnan más csak menekül!

(#43726) Krisz79 válasza sanchy (#43725) üzenetére


Krisz79
őstag

Én 15ért nem láttam itt OT 995-t.
Serintem az a 15 inkább 20-23 közt lesz.
Sok sikert hozzá!

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#43727) sanchy válasza Krisz79 (#43726) üzenetére


sanchy
aktív tag

:D nem is itt találtam :D

Egyébként pedig a kérdésem nem ez volt... :R :R

[ Szerkesztve ]

Mi oda megyünk be, ahonnan más csak menekül!

(#43728) -Faceless- válasza sanchy (#43727) üzenetére


-Faceless-
őstag

Ilyen olcsón csak csalódnál az okostelefonokban, mert ilyen idősen használhatatlanok ezek az egyébként is lassú telefonok. Próbálj meg keresni Huawei y300-at, vagy lumia 520-at használtan őket lehet a legolcsóbban beszerezni, és ezeket még használni is lehet.

(#43729) sanchy válasza -Faceless- (#43728) üzenetére


sanchy
aktív tag

oksa, köszi a tanácsot, de ha mégis választani kellene a kettő között??? Akkor melyik?

Üdv

Mi oda megyünk be, ahonnan más csak menekül!

(#43730) -Faceless- válasza sanchy (#43729) üzenetére


-Faceless-
őstag

Őszinte leszek, teljesen mindegy. Ugyanolyan rossz mind2.

(#43731) MurdR válasza -Faceless- (#43730) üzenetére


MurdR
veterán

Azért egy OT995 netezésre még tökéletes. Feldob rá egy Dolphint vagy Opera minit, és hasít.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#43732) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Sziasztok!

Kellene nekem kizárólag használt vonalról valami 20-30 ezres készülék. Semmi extrára nem kell csak átlagos dolgokra, kis internetezés/facebook/viber és persze telefonálás.

Előre is köszön a válaszotokat!

(#43733) norbert1998 válasza mikersz1 (#43715) üzenetére


norbert1998
veterán

mobilon voltam és nagyon hulla fáradt, egyszerűbb volt, mint a összevissza ugrálni a kurzorral. Ezelőtt meg azért offoltam, mivel nagyjából semennyi fórum tapasztalatom nem volt.
De mégegyszer, elnézést! ;)

[ Szerkesztve ]

(#43734) -Faceless- válasza B-L-A-C-K (#43732) üzenetére


-Faceless-
őstag

Méretre mennyi a max.?

(#43735) Mentior


Mentior
csendes tag

Sziasztok szükségem lenne egy kis segítségre telefonválasztás ügyében.

- Árkategória. 60-70.000

- Használt vagy új? Új

- Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan gyártói garanciával, esetleg előfizetésre egy szolgáltatónál?
Mo-n, MInd a 2 opció játszik (szolgáltató voda)

Esetleg használtan az aprón? Ugye nagyon nem mindegy, mert az árak teljesen különbözőek.
Nem

- Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont?
Hosszabb minima 2 év

- Mire használnád?
Navigáció (google-os), filmezés a vonaton haza (nem kell orbitális nagy képernyő jelenleg ezt az igény 1 sony ericsson Xperia Ray is tökéletesen kiszolgálja), mp3 - esetleg rádió, e-mail, telefonálás, sms, viber, fényképezés (vaku opcionálisan kellene - rosszabb esetben megalkuszok vaku nélkülivel)

- Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?
Apple termék nem kell rossz tapasztalat

Valamelyik márka fanja vagyok, olyat szeretnék
Sony-k voltak eddig a kedvencek, Apple terméket 1 alkalommal próbáltam de nagyon nem jött be.
Nyitott vagyok egyéb termékekre csak ne legyen gagyi

Előre is köszönöm a segítséget!

(#43736) B-L-A-C-K válasza -Faceless- (#43734) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Mind1

(#43737) -Faceless- válasza B-L-A-C-K (#43736) üzenetére


-Faceless-
őstag

Xperia Sola, esetleg P, ha találsz ennyiért, galaxy S advance, Zte Grand X IN

#Mentior Sony Xperia SP, Galaxy S III, Huawei P6 vodánál. Függetlenül pedig maximum Moto G expansysról.

[ Szerkesztve ]

(#43738) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

Szerintetek melyiket érdemesebb megvenni:

Nokia Lumia 820 vagy Lumia 625?

Vonatozás közben szoktam telefonon filmet nézni, azt olvastam hogy a 625ösön nemigazán jó a 4,7" hoz kevés a 480x800 felbontás. Tényleg akkora a különbség a 820 4,2as és 625 4,7es kijelzője között?

(#43739) csmat


csmat
senior tag

Sziasztok!

Valamilyen strapa telefont keresnék (bár igazábol nincs szükségem a strapabíróságra)
Úgy 60.000 Huf-ért, da a múltkor volt egy teszt valami evolevóról..az több volt ha jól emlékszem..
amin gondolkodom az a Lenovo s750, csak sokan panaszoknak rá, hogy eldobálja a jelet..
Nem ragaszkodom a 2 simhez (de nem is hátrány), viszont minimum 2 erős mag jó lenne!

(#43740) -Faceless- válasza csmat (#43739) üzenetére


-Faceless-
őstag

Galaxy Xcover II most elég jó árban van. Messze áll egy erőműtől, de a célnak megfelel.
B-telnél most van 61-ért, és akkor még egy viszonylag normális gari is van rá.

[ Szerkesztve ]

(#43741) csmat válasza -Faceless- (#43740) üzenetére


csmat
senior tag

Köszi!

Igen ezt is néztem, de nem tűnik sokkal erősebbnek, mint a jelenlegi Defym..
Egyébként ebben az árban, egy nem strapa telefon sokkal erősebb?
Sonynak is volt pár vízállója a Z-n kívül, talán V?
Várható valami új, ami mostanság fog kijönni és strapa lesz?

kicsit sok a kérdésem asszem :P

(#43742) Tomszy1


Tomszy1
tag

Ha csak azt neznetek, hogy melyik okostelo kameraja csinalja a legszebb kepet (arkorlat 50000, max kicsivel tobb) illetve kijelzo 4.3 es afelett, akkor mit tennetek meg befutonak? Elolvastam az y300 tesztet, az xperia L tesztet, L9 tesztet.. azonban mindegyikben fikkantottak a kamerat. Erdemes mindenkepp 4 maggal rendelkezo gepet valasztani? Nem egyszeru valasztas ez nekem :)

(#43743) -Faceless- válasza csmat (#43741) üzenetére


-Faceless-
őstag

A strapatelefonok köre sokkal sokkal kisebb, mint a normáloké nem is lehet tudni mikor fognak kihozni. Különben ez a vízállóság alig, ha jelent valamit, mert az egyetlen haszna, ha víz alatt fotózol. A valóságban a telefonok 90% vízlepergető bevonatot kap.
Különben igen úgy kb. fényévekkel gyorsabb nála egy xperia L, ami ráadásul még olcsóbb is. Az xperia V meg lehet hogy vízálló, de aksi gondja van, és a kijelző elég passzosan van belenyomva a fémkeretbe, ami nem szereti a hőmérséklet változást.

#Tomszy1 nem véletlenül van a fórum elején a kérdéssor, mert ilyen szövegekbe teljesen belekavarodok mire a végére érek...
Amúgy a legolcsóbb kamerás telefon az S Advance, S II Plus, Lumia 720. 60 ezer alatt ezek, de ha gondolod használtan kaphatsz Galaxy S II-t, vagy 4xHD-t mindkettőnek jobb a kamerája.

[ Szerkesztve ]

(#43744) Devas válasza kory24 (#43738) üzenetére


Devas
őstag

820:
-Amoled kijelző (4,3")
-Clearblack kijelző
-Teljes navi alapból
-Iránytű
-Dupla LED villanó
-1 giga RAM
-Zeiss optika
-NFC
-Nokia Glance
-irányérzékelő szenzor

625:
-nagy akksi
-IPS kijelző (4,7")
-Gorilla Glass

Azt hiszem ezek az előnyök a másikhoz képest. A 625 képernyőjéhez már kicsi az a felbontás szerintem, ha jól emlékszem 199 ppi csak. Mondjuk ezt egy film esetében nem fogod érzékelni.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#43745) Devas válasza Tomszy1 (#43742) üzenetére


Devas
őstag

Nokia Lumia 720? Bár ez nem android, de nem is volt megkötés.

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#43746) Fredo78


Fredo78
aktív tag

Az expansys-nál 70e Ft a Motorola Razr i. Szerintem méltatlanul kevés szó esik róla itt pontosabban semmi. :)
Van ennek oka? oké egymagos (ami mostanában már szentségtörés) de a többi tulajdonsága kiemelkedő

(#43747) -Faceless- válasza Fredo78 (#43746) üzenetére


-Faceless-
őstag

Semmilyen tulajdonsága nem kiemelkedő manapság. Nem tudom mire gondolsz. Ha arra, hogy keskeny oké tényleg az, de most 30 ezerrel olcsóbban kapni 2-3-szoros teljesítményt.

(#43748) w333 válasza Fredo78 (#43746) üzenetére


w333
félisten

Mivel intel atom proci van benne, sok alkalmazás nem kompatibilis vele :(

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#43749) motoflug válasza Fredo78 (#43746) üzenetére


motoflug
őstag

Ennyiért jobbat kapsz ár/érték arányban. Viszont,ha nagyon bejön a külső, akkor az más kérdés.

(#43750) csmat


csmat
senior tag

És milyen bluetooth-os kihangosítót/ headsetet ajánlotok? olyan is lehet, amit csak 1 fülbe lehet belenyomni és ott lifeg. Kocsiba kellene, esetleg valami olyan, amibe nem hallatszik bele a szél zúgása, ha le van húzva az ablak..

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.