Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-04 10:31:59

LOGOUT.hu

Fontos: aki HAGYOMÁNYOS telefont szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves!
Aktuális: Karácsonyi telefonajánló 2023 (cikk), Milyen telefont vegyek 2023-ban karácsonyra? (videó)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#130751) Viktor0610 válasza apple87 (#130750) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Gondolom, mert egy sima megrendelés nemigen illene a topikba.
Én is megrendeltem. :))

Én még nem kaptam ilyen mailt. :(

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T

(#130752) MrBrown26 válasza #33762560 (#130741) üzenetére


MrBrown26
kezdő

Én tőlük rendeltem a p9 lite-omat, mert a xiaomishopon 4hétre ìrták akkor a telefont, amit akartam.... De.... A btel is mire kiküldte a jó telefont... Na az is volt 4hét... Elvileg,akkor volt valami költözés és elkeveredett a rendelés, de amikor megkaptam nem olyat küldtek és a dobozon volt egy sárga cetli, amin elsőre volt ìrva egy samsung átfirkálva p9lite-ra a nevem meg amiket telefonon beszéltünk. Nekem nagyon amatőrnek tűntek akkor... Hátha javultak már 1.5év alatt

(#130753) Gabonetta válasza DS39 (#130728) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

Akkor nekem nagyon meg kell majd szoknom... 😐

(#130754) Dave™ válasza apple87 (#130750) üzenetére


Dave™
nagyúr

Szia, igen. Nem nagyon hiszek benne, de kis esélye van hogy teljesen automatizált a folyamat és végig megy.

(#130755) rasotamas válasza Dave™ (#130749) üzenetére


rasotamas
veterán

Meg tudod mondani, pontosan mikor adtad le a rendelést? Nekem 20:18-kor jött a "Megrendelését sikeresen leadta, annak státuszáról pedig e-mailben küldünk értesítést." email, tehát nem az mint neked.

Szerk: illetve regisztrálva vagy-e náluk, mert én nem.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#130756) thomson7575


thomson7575
tag

Még mindig 70k-ért van kint. Vicc :DD Most már tényleg komolyabban el lehet kezdeni reménykedni, hogy hátha.

Siemens C35 -> Sony Ericcson T220 -> Samsung U600 -> Galaxy mini -> Lumia 520 ->Galaxy S4 mini -> Huawei P8 -> iPhone 6s -> iPhone XS

(#130757) Dave™ válasza rasotamas (#130755) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nem voltam regisztrálva, 20:29-kor jött az első email (de már egy ideje kosárban volt ha ez számít), trans-o-flex és kp módot választottam. A második email mai, 8:36-kor.

[ Szerkesztve ]

(#130758) Shoo


Shoo
senior tag

Hali!

Ti milyen telefont ajánlanátok munkatelefonnak?

A lényeg a hosszu üzemidő és hogy elfogadható képeket tudjon csinálni. Méretbe nem szeretném, hogy nagyobb legyen egy iphone x-nél vagy épp egy s9-nél. Először egy iphone se-n gondolkodtam, de az talán már kicsi lenne és nem szeretnék két rendszert használni, ráadásul androidos telefonban találok sokkal olcsóbban is. Nem lenne gond ha az esőt is birná.

Előre is köszi a segítséget!

Szép napot!

Galaxy S9; Galaxy Watch; Galaxy Note 8; Dex Station; Asus Zenpad 8.0

(#130759) Viktor0610 válasza Dave™ (#130757) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én csak egy mailt kaptam. :O

No mindegy, hátha. :B

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T

(#130760) Faith


Faith
aktív tag

Üdv!

Lenne három kinézett készülék ami szimpatikus.

Samsung Galaxy A8
Honor 10
Honor View 10

30 ezres ugrások vannak a készülékek között kb. Fontos a viszonylag hosszú üzemidő tehát egy napot bírjon ki intenzívebb használat mellett is illetve minél jobb fotós képességek amik számítanak.

Tehát a kérdés, hogy pl az A8-hoz képest a Honor 10 nyújt-e annyival többet a felsorolt kritériumokban, hogy megérje a plusz összeget és ugyanígy a View 10 a sima 10-hez képest.

Köszönöm a segítséget!

(#130761) Tomek979


Tomek979
tag

El is tűnt a mate 10pro mocha brown...

[ Szerkesztve ]

(#130762) Dimaj válasza Tomek979 (#130761) üzenetére


Dimaj
aktív tag

Végre, legalább nem kapnak percenként 5000 rendelt darabot belőle :))

(#130763) Zeth


Zeth
csendes tag

Sziasztok!

Anyukámnak szeretnék telefont vásárolni. Két telefont néztem ki, a Meizu M6 Note-ot és a Xiaomi Redmi 6-ot.
Ahogy látom a Meizu specifikációban jobb, de mint márkában a Xiaomiban jobban megbízok Ti melyiket javasolnátok?. Az Eustockról rendelném, és magát az üzletet se nagyon ismerem,szóval róluk is kéne némi információ.
Előre is köszönök minden segítséget! :)

(#130764) Ájvé válasza Zeth (#130763) üzenetére


Ájvé
veterán

Eustock megbízható bolt, sokan rendeltek már tőlük, én is rendeltem és rendben volt. Ha a vásárlástól el akarsz állni az probléma lehet esetleg mivel Szlovákiába kell visszaküldeni a csomagot.
Ahogy írtad is Meizu M6 Note jobb (kamerában is), de Redmi 6 újabb és támogatás is jobb a Xiaominál.

[ Szerkesztve ]

(#130765) s4tch válasza Zeth (#130763) üzenetére


s4tch
veterán

Nem tudom, mennyi idős édesanyád. Az enyém 60 fölött van, és irigyli a Meizumban meglévő "könnyített" (nagy ikonos, nagy betűs) üzemmódot. Amúgy a Meizu is megbízható, és biztos vagyok benne, hogy a leendő tulajnak pont az nem szempont, hogy épp frissítik-e pár havonta a telefont, vagy nem. Én a Meizut venném, abból is a sima M6-ot; a Note idősebb női kézbe túl nagy szerintem.

(#130766) Zeth válasza s4tch (#130765) üzenetére


Zeth
csendes tag

Szerintem nem zavarná hogy nagyobb lesz a telefon mint ami most van (5" Huawei). Inkább az érdekli hogy megbízatóan működjön.

Ájvé
Pont ez a dilemmám, hogy ismeretségi körömben egy Meizu sincs, Xiaomi meg már egyre több, és mindenki szereti nagyon. De ha azt vesszük mit kínál a Meizu, annyiért kimeríti a Best buy fogalmát.
A frissítés annyira nem lényeg. Mondjuk ha jól tudom ők meg inkább a Flymeot frissítik inkább , mint sem a Droidot

[ Szerkesztve ]

(#130767) rasotamas


rasotamas
veterán

Na megjött az email a megrendelés törléséről. :(((

https://tinyurl.com/rasoapro

(#130768) mlado


mlado
csendes tag

Sziasztok!
Telefon vásárlás előtt állok. 2 db érdekelne. A feleségemnek és nekem.A kérdésem az lenne, hogy a feleségemnek néztük a p20 lite ot. Ezt most Bluetooth fulhallgatoval 70.000 lenne. Megér ez ennyit? Internet, viber, messenger, illetve futasnal polar órával használná. Elvárás lenne azért a normális fénykép minőség. És legalább 2 évig használható legyen. Kérdés ajánlott e ennyiért vagy van jobb alternatíva ezen az áron?
Masik kérdés Huawei p20 4/64 GB és a Mate 10 pro 6/128 gb közül melyiket választanátok?Film, net, viber, gyorsaság, kamera a szempont. És ugyanúgy 2 évig élvezhető jó telefon legyen.
Köszönöm a válaszokat.

(#130769) yanna


yanna
őstag

Hát nem.
"Tisztelt ügyfelünk!
A megrendelésben szereplő termék árának megjelenésekor informatikai hiba miatt az ár tévesen szerepelt az termék oldalán.
A hiba észlelésekor a megrendelést az ászf vonatkozó bekezdése alapján töröltük."

(#130770) Viktor0610 válasza rasotamas (#130767) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nekem is. :O

Ha Dave™ megkapja, akkor szomi leszek! :(

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T

(#130771) rasotamas válasza Viktor0610 (#130770) üzenetére


rasotamas
veterán

Pont Dave miatt ezt válaszoltam:

Tisztelt alza,

Tájékoztatásukat köszönöm. Amennyiben minden érintett esetében elállnak a vásárlástól megértem a dolgot.
Viszont tudok olyan érintettről, akinek visszaigazolták a megrendelését, holott ő később rendelte meg a terméket mint én.
Amennyiben ő megkapja a meghirdetett áron, úgy kénytelen leszek fogyasztóvédelmi feljelentést tenni.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#130772) troland26 válasza Viktor0610 (#130770) üzenetére


troland26
őstag

nem kapja meg senki sajna ...

(#130773) diegho válasza rasotamas (#130771) üzenetére


diegho
nagyúr

Senki nem kapja meg és senkinek nem igazolták vissza.

(#130774) T. I. válasza Tomek979 (#130761) üzenetére


T. I.
senior tag

A legnagyobb LOL, hogy a termék alzás adatlapján, illetve véleményező fórumán egyetlen bejegyzés volt: egy tatabányai arc reggel megrendelte, és érdeklődött, hogy mikor szállítják ki neki.

(#130775) rasotamas válasza T. I. (#130774) üzenetére


rasotamas
veterán

Ja, azt láttam :D

https://tinyurl.com/rasoapro

(#130776) Ájvé válasza Zeth (#130766) üzenetére


Ájvé
veterán

Alapvetően Meizu is egy jó márka ha erre gondoltál, csak nem annyira ismert. Szóval nyugodtan meg lehet venni mert jó készülék.

(#130777) Zeth válasza Ájvé (#130776) üzenetére


Zeth
csendes tag

Akkor megnyugodtam. Amúgy köszönöm szépen a segítséget! :)

(#130778) Dave™


Dave™
nagyúr

Mindenki megnyugodhat, én is megkaptam a levelet. Ha már nektek nem jó, legalább másnak sem, értem én :) Mondjuk nem értem miért gondolja bárki, hogy ha törlik a hiba miatt a megrendeléseket akkor majd én kivételezettként megkapom.

(#130779) Dimaj


Dimaj
aktív tag

Hol lehet vajon beszerezni ma legolcsóbban a xiaomi note 5 telefont, amit lehet fizetni utánvéttel? Gondolom így csak itthonról lehet, mert külföldről bankkártya fizetés szokott lenni csak.

(#130780) fil


fil
őstag

Mit ajánlanátok az alábbi igényekhez a jelenlegi Honor 6 utódjának.

- lehetőleg "egykezes" méretű legyen (nem nagy a kezem)
- legyen NFC
- legyen ujjlenyomat olvasó (Igazából ez ami a mostaniból leginkább hiányzik)
- lehetőleg masszív (nem rajongok az üveg hátlapért és az ívelt képernyőért amire nem lehet normálisan üvegfóliát tenni)
- fényképezésre van célszerszámom, így az nem prioritás
- 100e-nél sokkal többet nem szívesen adnék érte
- lehetőleg nem MTK procis
- minél kevesebb gyári bloatware legyen rajta (legjobb az AndroidOne ,de ez meg nagyon leszűkíti a választékot)

(#130781) Norbi. válasza fil (#130780) üzenetére


Norbi.
őstag

Samsung S7? Honor 9? (ezek üveg hátlaposak)
Vagy Nokia 8. (ez lehet picit több, mint 100, viszont AndroidOne)

[ Szerkesztve ]

(#130782) maczera válasza Dimaj (#130779) üzenetére


maczera
aktív tag

Talán a Firsphone? Itt válogathatsz a lehetőségek közül.

(#130783) Dimaj


Dimaj
aktív tag

A xiaomi telefonokat hol gariztatjak ha baja van/lesz?

(#130784) Viktor0610 válasza Dimaj (#130783) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A vásárlás helyétől függ.
WayteQ, vagy az adott bolt magyar, európai, kínai partnere.

Xiaomi 13T

(#130785) Dimaj válasza Viktor0610 (#130784) üzenetére


Dimaj
aktív tag

Wayteq szervize hol van Magyarországon , ahova el kell küldeni ,ha baj van a telefonnal ? Az eustock wayteq garancia papírt ad számlával , vagy miben másabb mint egy magyar bolt terméke ? A garancia papír minden készülék dobozában mellékelve van nem?

más : 75k ért mi a best buy modellek most? [link] ez esetleg? Ahogy nézem jobb mint a note 5 4/64

[ Szerkesztve ]

(#130786) thomson7575


thomson7575
tag

Valaki (akár tapasztalatból) tudna ajánlani egy nyomógombos készüléket olyan 15 ezer forintig. Egy idősebb hölgynek kéne, aki csak telefonálásra használná. Nem muszáj bazi nagy nyomógombjai legyenek, de azért parányiak se. Eddig egys kis utánajárással egy Nokia 216 lenne célkeresztbe.
Ha valakinek esetleg lenne jobb tippje, vagy tapasztalata e téren azt nagyon szívesen fogadom :R

[ Szerkesztve ]

Siemens C35 -> Sony Ericcson T220 -> Samsung U600 -> Galaxy mini -> Lumia 520 ->Galaxy S4 mini -> Huawei P8 -> iPhone 6s -> iPhone XS

(#130787) Viktor0610 válasza thomson7575 (#130786) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ez a te topikod.

Xiaomi 13T

(#130788) thomson7575 válasza Viktor0610 (#130787) üzenetére


thomson7575
tag

Igen, csak most ugrott be, hogy én nem is jó helyre irkálok :DD
Köszi :)

Siemens C35 -> Sony Ericcson T220 -> Samsung U600 -> Galaxy mini -> Lumia 520 ->Galaxy S4 mini -> Huawei P8 -> iPhone 6s -> iPhone XS

(#130789) yanna válasza thomson7575 (#130786) üzenetére


yanna
őstag

(#130790) Fernet


Fernet
senior tag

Sziasztok!

Telefon váltás előtt állunk és eddig a Redmi Note 5 (4/64) tűnik befutónak több teszt és vélemény elolvasása után.

Az egyik telefon ami helyett jobbat keresnék egy Vernee Apollo Lite, gondolom itt nem kérdés, hogy megéri-e. (Vernee-nek elég gyenge a kamerája, frissítéseket sem kap, stb).

A másik teló egy Samsung Note 4, itt viszont dilemmázok, hogy érdemes-e. Ebben a telefonban a jó kamerát szeretem, szép képeket csinál. Viszont már ez sem kap frissítéseket a 6-os droid óta. Mi a véleményetek?

Vagy van valami más ajánlat 60e ft környékén? Fontos a nagy kijelző (5,5"-6"), szép képeket csináljon és az üzemideje megfelelő legyen. Játék másodlagos szempont. Illetve 2-3 évig azért szolgáljon ki. Csak új jöhet szóba.

Köszi előre is.

(#130791) trebrona válasza Dimaj (#130785) üzenetére


trebrona
nagyúr

[link]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#130792) jokerman7


jokerman7
csendes tag

Üdv
Jelenleg egy Huawei Nova-t használok de nem vagyok vele megelégedve (előtte kb egy éve egy honor7et használtam az is lassult néha azért cseréltem le erre de nem igazán volt jó dontes...) mert nagyon sokat lassul szaggat stb mintha sok éves telefon lenne és nagyon megnehezíti a napjaim... Lényeg a lényeg szeretném most lecserélni. Jelenleg 3 opcióval szemezek, a P20 a Honor10 és a PocoF1. Mind a 3hoz kb 110 körül jutnek hozzá(p20 telekom miatt). Az lenne a kérdésem a 3 közül melyik a legjobb választás illetve ezeken kívül mit lenne érdemes néznem. Nincsenek nagy igenyeim csak annyi hogy ne legyen hatalmas és kb 2 évig gond nélkül vigyen at a mindennapi használatokon.

Válaszokat köszönöm.

(#130793) gabor128


gabor128
aktív tag

Sziasztok,

Telefonvásárláshoz kérnék segítséget hogy milyet!
Elolvastam itt a leírásokat, de még így is elég bizonytalan vagyok.

Most egy Nokia X6-om van feltöltőkártyás. Csak telefonálásra meg sms-re használom néha, de időnként nagyon kellett volna a net, GPS, vagy jó minőségű fotó. Meg néhányszor már a fejemhez vágták hogy őskori telefonom van. Ezért akarok váltani. Az okostelefonokhoz viszont nem konyítok. A trendekkel sem vagyok tisztában.

Röviden leírnám mire használnám.
-Telefonálás, sms, internet, GPS, fényképezés, zene. Esetleg youtube menjen rajta akadás nélkül.
-Játékok nem érdekelnek.

Használtan szeretnék majd venni 50-100k között. Nem kell a legújabb, mert úgysem tudom profin kezelni. Viszont ne fagyogasson, ne akadozzon. Egyszerű legyen kezelni. Legyen hozzá support, vagy alkalmazás tár ha kell.
Méretre ne legyen óriási. Zsebben férjen el.
Strapabíró legyen, hosszútávra. Legalább 5-10 évet bírjon már ki.

Ahogy elnéztem vagy Androidos, vagy iOs jöhet szóba, mert ezek elterjedtek.
Az egyik kolégámnak vagy egy iphone 6-ja, amit dícsér. Az szerintetek jó választás lenne, vagy másikat nézzek?

Kösz előre is!

(#130794) Ájvé válasza gabor128 (#130793) üzenetére


Ájvé
veterán

5-10 évet nem bírnak ki ezek a telefonok, valaki nagyon kitartó 3 esetleg 4 évet húzhatja, de ennyi idő alatt elavul, belassul, napi használta is szinte alkalmatlan lesz. Ha meg eleve ilyen hosszú időre tervezel ne vegyél használtat. Egyrészt nem tudod hogy használták előtte, másrészt eleve régebbi modellt veszel még kevésbé várható ez az egyébként is extrém hosszú élettartam.
A másik hogy nem tudom neked mi nem nagy, ma már ott tartunk hogy 150 mm hosszúság alatti telefonok már kompaktnak mondatók, szóval írd le méretben (legalább képernyő átló pl 5" vagy 5,5"). Bár valószínűleg mindegy is mit válaszolsz erre, mert majdnem minden készüléket nagynak fogsz találni.
Amúgy jó hogy üzemidőt nem hoztad fel, mert az is bizony csúfos lesz a mostani készülékedhez képest.
Ha jó az iPhone 6 akkor vedd azt, bár 5 évig azzal se valószínű hogy húzhatod, még ha esetleg szervizbe megoldod az akkucserét, se.

(#130795) MrBrown26


MrBrown26
kezdő

Sziasztok, szeretnék egy telefont venni 100-110 ezer ft-ig.

P9 lite-ot váltana, már ez se egykezes, úgyhogy méretben akár 6"-col is lehet, a kamera fontos lenne elsődlegesen, de az üzemidő is legyen kb 2nap normál használat mellett. Ha lehet tokot meg fóliát ne kínából kelljen rendelni hozzá 4hét várakozással. Játszani nem nagyon szoktam, de nem baj, ha esetleg egy hearthstone elmegy rajta. (Bár az elmegy a mostanin is) Pár napon , max 1héten belűl lenne a vásárlás.

Most a telekomnál van akció és a p20 4+64gb verzióra azt ìrják, hogy bövíthető, ez igaz ? Ami amúgy 96ezer lenne a másik meg a mate 10 pro ami 106ezer. A kettő közül melyik lenne a jobb döntés hozzáértő szemmel ? Vagy esetleg ezeken kívűl ilyen árba lehet más alternatíva is ?

(#130796) maczera válasza MrBrown26 (#130795) üzenetére


maczera
aktív tag

Itt egy összehasonlítás. Nem egyértelmű, hogy melyik a jobb. Mindenesetre a Mate 10 Pro valamivel nagyobb és az akkuja is nagyobb.

(#130797) Sgr_A válasza maczera (#130796) üzenetére


Sgr_A
addikt

és abban 6gb ram van, meg nincs notch

[ Szerkesztve ]

(#130798) BK87


BK87
senior tag

Sziasztok. Le szeretném cserélni a Moto X Style telómat valami újabbra, ebben kérném a segítségeteket, hogy az alábbi telók közül ti melyiket vennétek:
Honor View 10 6GB RAM/128GB 389 euro (euróban vannak az árak, mert Szlovákiából vagyok)
Huawei Mate 10 Pro 6GB RAM/128GB 423 euro
Xiaomi Mi 8 6GB RAM/64GB 445 euro
Huawei Nova 3 (4GB RAM/128GB) 399 euro
Xiaomi Mi Mix 2S 6GB RAM/64GB 452 euro
LG V30, 4GB RAM/64GB 417 euro
OnePlus 5T 6GB/64GB 452 euro
Ti melyiket vennétek a felsorolt mobilok közül? Én a Mate 10 Pro felé halylok, mert az tűnik nekem a legkerekebb megoldásnak a többihez viszonyítva. Esetleg valami más alternatíva, ami jobb ezeknél ebben az ársávban? Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#130799) #33762560 válasza gabor128 (#130793) üzenetére


#33762560
törölt tag

Ha tényleg ilyen hosszútávra tervezel jó választás lehet egy iPhone és az iOS. :K Ha tízet nem is, de 5-6 évet simán ki lehet vele bírni szerintem.
Mondjuk én nem kísérteném a sorsot, a 6 -os amúgy sem a legjobban sikerült iPhone, de egy megkímélt 7 -est is ki lehet fogni 100 környékén, talán egy nagyon picivel felette..

(#130798) BK87 a Mate 10 Pro és a Mi 8 közül hoznám ki a győztes, de azt hiszem én is a Huaweit választanám. :K

[ Szerkesztve ]

(#130800) thomson7575 válasza gabor128 (#130793) üzenetére


thomson7575
tag

6-ot tényleg nem érdemes. Akkor már 6s amiben fényévekkel jobb vas van. Ha nem zavar a kis képernyő akkor az SE telitalálat.
Használtan én a helyedben nem vennék készüléket, főleg ha hosszú távra tervezel a 2 év gari miatt.
SE 95k környékén van 2 év gyári garival, a 6s az 130k körül.

Siemens C35 -> Sony Ericcson T220 -> Samsung U600 -> Galaxy mini -> Lumia 520 ->Galaxy S4 mini -> Huawei P8 -> iPhone 6s -> iPhone XS

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Milyen okostelefont vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.