Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18701) t72killer válasza netpeti98 (#18698) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az induló fiók rendszergazdai. Én a korlátozott fiók híve vagyok, mert mi van, ha egy kártevő "megtanul klikkelni" az OK-ra? A jelszót megszerezni már jóval macerásabb.

Nálam alapból úgy van belőve a win8, hogy a korlátozott fiók automatikusan bejelentkezik (van jelszó, de a "control userpasswords2"-ben megadtam) - jelszót csak a biosba és az admin módhoz kell írni.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#18702) szaki26a válasza blattida (#18699) üzenetére


szaki26a
aktív tag

Pont ezert irtam a fizetos CIS-t, mert van hozza support. Illetve amikor baj van a kezi viruseltavolitasi ajanlatuk is jol johet.

(#18703) blattida válasza szaki26a (#18702) üzenetére


blattida
nagyúr

Oké, csak a hsz-ed alapján olybá tűnt, mintha a fizetős cis jobb lenne... :)

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#18704) szaki26a válasza netpeti98 (#18698) üzenetére


szaki26a
aktív tag

Gyakorlatilag ami kattingat az elvileg zart uac kepernyon annak a korlatozott fiok sem problema. Az ennyire szofisztikalt virusok nincsenek raszorulva a fiokod engedelyeire.

(#18705) szaki26a válasza blattida (#18703) üzenetére


szaki26a
aktív tag

Az is. Bar en nehezen gondolkodom otthoni user fejevel. :) Support nelkul szoftvert nem csak nem veszek, de nem is hasznalok ilyen komoly feladatra. A biztonsag nem jatek ;)

(#18706) t72killer válasza szaki26a (#18705) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Mire jó a célzott support egy privát usernek? Nekem személyszerint elég, ha jól működik a termék és rendszeres frissítések érkeznek hozzá. Persze ha egy 100+gépes gépparkot kezel az ember, akkor fontos a központi menedzsment és a profi terméktámogatás.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#18707) Dhampir


Dhampir
félisten

(#18692) dbius és (#18694) t72killer

Köszönöm szépen a válaszokat!

Sajnos most utólagosan látom, hogy félbehagytam egy mondatomat.

Szóval egy ízben valamilyen "pig" vagy más nevű (nem emlékszem rá pontosan), toolbar révén beszedett alkalmazást távolítottam el a Spybot segítségével egy felhasználó számítógépéről. Más ingyenes programok nem tudták kiszedni, csak a Spybot. Azóta jó emlékeket őrzök róla. "Immunizálni" is tudott.

[ Szerkesztve ]

(#18708) blattida válasza szaki26a (#18705) üzenetére


blattida
nagyúr

Mitől? Attól, hogy élőben kapsz távsegítséget? Azt (GeekBuddy) önmagéban is megveheted, nincs konkrétan köze a cis-hez.
Maga a program semmivel sem jobb, több, csak a supportban van eltérés, az pedig vagy fontos valakinek, vagy nem, tehát csak támogatás szempontjából jobb, másban nem, ezért nem igaz az, hogy a fizetős cis verziók jobbak lennének, mint az ingyenes.

t72killer
A központi kezelés fizetős comodoéknál, egyik változathoz sem jár.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#18709) szaki26a válasza blattida (#18708) üzenetére


szaki26a
aktív tag

Vitatkozhatunk meg par kort. A lenyegen nem valtoztat, szerintem a support resze ugymond a termeknek, es jobba teszi vagy rosszabba. Szerinted nem. Meggyozni ugy sem fogsz, es en se teged. Symantec hirhedten rossz supportja nalam resze a vasarlasi dontesnek, es a termek megitelesenek. Te onmagaban csak a termekre vagy kivancsi. En ezt a hozzaallast ismerem, de megerteni nem fogom. 6-7000 egysegsugaru user biztonsagaert felelek. Mas a szempont rendszerem.

[ Szerkesztve ]

(#18710) t72killer válasza szaki26a (#18709) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"6-7000 egysegsugaru user biztonsagaert felelek."

Ez természetesen más nézőpont, mint amikor az ember a saját kis rendszerét barkácsolja otthon, 1 max 2-3 gépre.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#18711) Ra's al Ghul


Ra's al Ghul
senior tag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy jó helyen járok -e de azért megkérdezem.
Egy eredeti Windows 8 -ra milyen vírusirtó programot ajánlotok? (Nem kell, hogy ingyenes legyen.)

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#18712) t72killer válasza Ra's al Ghul (#18711) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A kollégák használnak Avastot, Comodo IS-t, Kasperskyt, Bitdefendert, AVG-t, Avirát. Én személy szerint Trustport-ot használok (AVG+bitdefender motor egyben). Ezek közül a CIS ingyenes, a többi fizetős.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#18713) Fire/SOUL/CD válasza szaki26a (#18709) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Csak egy cégnevet kérnék, persze PRIVÁTBA...
(Sec-perc rövidre zárom ezt a 6-7K user dolgot. Thx! :R (Admin terminátor a becenevem... ;] ))

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#18714) choco01


choco01
addikt

Sziasztok!
Azt honnan lehet tudni hogy melyik AV milyen motort vagy kinek a motorját használja? :Y
Köszi! :R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#18715) mrszitya válasza choco01 (#18714) üzenetére


mrszitya
senior tag

A gyártók általában beszámolnak róla pl. sajtóhírben/blogbejegyzésben a saját oldalukon, ha szerződést kötnek egy másik AV-céggel, akitől technológiát vesznek - de van aki titkolja, illetve nagyon nem reklámozza. Egyesek a support/faq rovatban is megemlítik.
Olyan is előfordul azért - ritkán, hogy a program felületén is feltüntetik (pl. Hitmanpro) a motorokat.

Google egyébként legtöbbször segít: XXX engine (pl. Bullguard engine)

[ Szerkesztve ]

(#18716) meno00


meno00
csendes tag

Szerbusztok! :)
Én személy szerint, Avast-ot használtam egész pc-s pályafutásom alatt, mostanáig.
Elkezdtem én is tesztelgetni a Vírus irtókat, és a Kaspersky-vel kezdtem.
Az a problémám vele , hogy csak gagyi 90 napos licensek vannak hozzá, úgy veszem észre.
Magáról, a programról, az a véleményem, hogy elég szépen fut vele a gép, nem
húzza, és nem zörög állandójan :) lehet hogy egy teljes licenc alatt jobban lefogja a gépet?

Zsírkréta ! Mi a péró van ?

(#18717) mrszitya válasza choco01 (#18714) üzenetére


mrszitya
senior tag

Azt hozzáteszem még, manapság jóformán mindenki a Bitdefenderrel köt szerződést (pl. Emsisoft, Bullguard, Trustport, GData, F-Secure, stb.) :)

Itt egy árulkodó hosszú lista, most leltem rá:
http://www.av-comparatives.org/resources/av-vendors

(#18718) Fandango válasza meno00 (#18716) üzenetére


Fandango
veterán

Eloszor is ha elkezdted tesztelgetni a virusirtokat akkor mi az, hogy "csak gagyi 90 napos license van a Kasperskyhez", mi koze a kettonek egymashoz? :U (orulj neki, hogy egyaltalan van ilyen) Most tesztelsz vagy hasznalod a programot hosszu tavon?
Masodszor a megvasarolt license miert befolyasolna egy program gepterheleset?

A neved sugallja a stilusod, amit az alairasod is alatamaszt. Ez a gagyi 90 napos kijelentes nalam egy pillanat alatt kiverte a biztositekot. Remelem a jovoben nem lesz hasonlo megnyilvanulasod, mert akkor itt a forumon sok jora ne szamits.

[ Szerkesztve ]

(#18719) BigManus válasza meno00 (#18716) üzenetére


BigManus
addikt

Gagyi 90 nap?
Más ad 30 vagy 15 napot! Te ne tesztelgess, mert nem értesz hozzá, már az írásodból is látszik.
A helyesírásod is hagy némi kivetnivalót maga után...

Nem a győzelem a részvétel hanem a fontos...

(#18720) blattida válasza meno00 (#18716) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

Egy vagy több éves licencek is vannak hozzá, csak meg kell venni őket, ingyen nem dobják utánad. :N

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#18721) Orlin


Orlin
addikt

ESET Magyarország

Újabb trükköt eszeltek ki a zsaroló kártevők készítői. Megszerezve a helyi gépről a böngészési előzményeinket, egy általunk valóban meglátogatott konkrét oldal kapcsán jelenítik meg az állítólagos szerzői jogsértést, vagy mutatják a gép zárolását - és persze pénzt akarnak.

[link]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#18722) happyguy


happyguy
csendes tag

Panda Cloud futhat együtt MSE-vel? Úgy értem, megférnek e egymás mellett a gépen, vagy ha Pandát akarok, akkor az MSE-t törölnöm kell.

(#18723) Orlin válasza happyguy (#18722) üzenetére


Orlin
addikt

Szerintem nem.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#18724) dnsi válasza happyguy (#18722) üzenetére


dnsi
aktív tag

Csak az egyik mennyen, nem javasol kettő egy időben futása.

(#18725) meno00 válasza BigManus (#18719) üzenetére


meno00
csendes tag

Szerbusztok.
A helyesírásomra kitérve, némi poénnal kívántam kecsegtetni hozzászólásom,
ezért került az állandóan szó helyett az allandójan.
A nevet, úgy gondolom mindenki saját maga választhatja magának,
feltételeket kielégítő, trágár szavakat nem tartalmazó aláírással is egyaránt rendelkezem.
Nem egy Indián vagyok, hanem normális, hétköznapi ember.
Ne haragudjatok hogy nem vagyok tisztába vele, hogy a 90 napos licens jónak számít.
Mint írtam egy sima hétköznapi felhasználó vagyok, aki eddig csak avast-ot
használt, és azokhoz mindég több. de minimum egy éves licenset kaptam.

Szeretnélek kérni titeket, ne személyeskedjetek, mert nem ismerjük egymást,
és ti is tudjátok, nem vagyunk egyformák. Mindenkinek meg van a maga stílusa.

Elnézését kérem, minden fórumozónak, akit felzaklatott a megszólalásom.

És a negatív megszólalásoktól eltekintve köszönet a válaszért is.

Zsírkréta ! Mi a péró van ?

(#18726) t72killer válasza meno00 (#18725) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Semmi gond (részemről legalábbis:))). A legtöbb védelmi szoftver fizetős, és általában 30 napos próbaverziókat szoktak ingyen adni. Ha ingyenes megoldásra utazol, akkor egy lehetőség az Avast, jó, all-in-one megoldás a Comodo IS, illetve ott vannak még az ingyenes Avira és AVG antivírusok.

A helyesírásra meg javaslok egy ellenőrzőt - a legtöbb böngészőhöz van. SzerVUSZtok...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#18727) meno00 válasza t72killer (#18726) üzenetére


meno00
csendes tag

Köszönet a kielégítő válaszért.
Szeretném kérdezni még tőled, hogy védelem szempontjából szerinted kielégítő e az avast?
Vagy használjam a 90 napos kaspersky licenceket inkább? Lehet hogy ez így is teljesebb
program ?

Zsírkréta ! Mi a péró van ?

(#18728) motacilo válasza dnsi (#18724) üzenetére


motacilo
aktív tag

"mennyen" Nem rossz szó, kár, hogy a magyar nyelvben nincs ilyen! (menjen)
Bocs, de nem bírtam megállni!

(#18729) dnsi válasza motacilo (#18728) üzenetére


dnsi
aktív tag

Igaz :R

(#18730) t72killer válasza meno00 (#18727) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

SzVSz a Kaspersky jobb, de pl a teljesen ingyenes Comodo IS is ugyanolyan jó. Ha már fenn van, sztem használd ki a Kaspyt, amíg a licenszed kitart, ráérsz utána váltani.

Fentebb írta valaki, hogy Avast után elég sok szemetet talált. Személyszerint én is egy 3 hónapos licenszű Trustport-ot használok, Comodo tűzfallal (sajna a 3 hónapos promós oldal már nem él).

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#18731) meno00 válasza t72killer (#18730) üzenetére


meno00
csendes tag

Mire tudom a tűzfalat kihasználni igazából?

Zsírkréta ! Mi a péró van ?

(#18732) t72killer válasza meno00 (#18731) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Profi rendszervédelemre. A legtöbb modern falban van HIPS modul és viselkedéselemző, amik kiszűrik a gyanúsan tevékenykedő alkalmazásokat, még ha ezek át is jutottak a vírusirtó adatbázis alapú v heurisztikus vizsgálatán. Ezenkívül a comodo fal pl ad egy virtuális környezetet, ahol necces dolgokat lehet úgy csinálni (pl javás böngészés), hogy a fő rendszered érintetlen marad - illetve teljesen nyom nélkül tudsz pl netbankozni még akkor is, ha a fő rendszered fertőzött.

Progik sima ki/be-engedéséhez a win7/8 tűzfal ugyan elég lenne, de manapság jól tud jönni egy komolyabb fal.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#18733) choco01 válasza mrszitya (#18717) üzenetére


choco01
addikt

Wow,köszönöm pont ilyesmi listát kerestem! :R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#18734) meno00 válasza t72killer (#18732) üzenetére


meno00
csendes tag

Köszönöm a részletes felvilágosítást . :)
Szép napot! :)

Zsírkréta ! Mi a péró van ?

(#18735) musli26


musli26
tag

Sziasztok!
Letöltöttem a Bitdefender Total Security 2013.
A 30 napos próba(free) verziót.
Egy idő után a gépem elkezdett lassabb lenni.
(A gépem:Asrock B75M-GL R2.0 Core i3 3220 3.30Ghz Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz)
Később töltött be a Windows 7 Ultimate,később jöttek a programok stb.
Aztán lefuttattam az ESET Online Scanner-t, és talált 8db vírust!
Szeretnék másik vírusirtót.
Megbízható legyen és ingyenes.
Mit ajánlotok?
Kaspersky internet security 2013?
Avast?
Esetleg más?
Mellé mondjuk egy Comodo.
Vagy más?
Vélemény?
Köszi

[ Szerkesztve ]

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#18736) Mosanke válasza musli26 (#18735) üzenetére


Mosanke
senior tag

Ha a BDTS 2013 ennyit beengedett Nálad, akkor bármelyik másik még többet fog nem észrevenni.
Nem lehet, hogy a figyelmeztetések ellenére mégis engedélyeztél dolgokat és ezért lett a sok virusod?

(#18737) blattida válasza musli26 (#18735) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

Véletlenül nem a bd karanténjában találta azokat a kártevőket az eset online keresője?

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#18738) t72killer válasza musli26 (#18735) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez brutál, ennyit védelem nélküli géppel se szedtem össze az elmúlt fél évben :Y Különben biztonságosra van konfigurálva a win7-ed? Nem véletlenül crackekre és hasonlókra harapott rá az Eset, amit tudatosan töltöttél le?

Ha menteni akarod a rendszert, legelőször egy Kaspersky és egy Avira rescue-disk-es takarítást javaslok.

A bitdefender egy jó vírusgyalu, fogalmam sincs, hogy ereszthetett át ennyi szemetet ha frissítve volt. A kaspersky is jó, de nem szereti a comodót:( Ha Comodo tűzfalat szeretnél, akkor a legjobb megoldás a CIS.

De ahogy a kolléga is mondta, ha a BDIS nálad ilyen sok szemetet beengedett, akkor a többi védelmi szoftver is be fog legalább ennyit engedni. Érdemes átgonolni a windows és böngészőbeállításokat.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#18739) Qasam válasza musli26 (#18735) üzenetére


Qasam
aktív tag

Szia! Esetleg az lehet még, hogy a toolbarokra, vagy egyéb kéretlen alkalmazásokra jelzett az ESET, ezekre a Bitdefender nem reagál, mivel nem vírusok. Amúgy a Kaspersky nem ingyenes. Üdv

(#18740) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Hitman Pro 3.7.3 - Build 193

•IMPROVED: Detection of zero-day Urausy ransomware through forensic file clustering.
•FIXED: HitmanPro stopped working when it encountered a particular forensic cluster.
•UPDATED: Embedded white lists.

Na fiúk jövőhét péntekig búcsúzom, kis érettségi + szakmai országos döntő . :R

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#18741) choco01 válasza ƵøŁĭ (#18740) üzenetére


choco01
addikt

Sok sikert! :))

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#18742) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!

Panda Cloud Antivirus(ingyenes) és a Comodo Firewall jó kombó egy alacsonyabb teljesítményű gépre?
Egyáltalán mennyire használható a panda? Egy netbookra lenne alkalmi netezésre.

[ Szerkesztve ]

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#18743) blattida válasza ƵøŁĭ (#18740) üzenetére


blattida
nagyúr

Egy szekérrel! :K :R

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#18744) musli26 válasza t72killer (#18738) üzenetére


musli26
tag

Ezeket a vírusokat jelezte ki az Eset Online S 1órája a gépen:
DAEMONToolsPro520-0348.exe Win32/OpenCandy alkalmazás törléssel megtisztítva - karanténba helyezve
DeltaTB.exe módosult Win32/Toolbar.Babylon.A alkalmazás törléssel megtisztítva - karanténba helyezve
speedupmypc.exe Win32/SpeedUpMyPC alkalmazás törléssel megtisztítva - karanténba helyezve
Vélemény?

Dell SE2416H Asrock B75M-GL Core i3 3220 Corsair Vengeance 8Gb 1600Mhz Samsung SSD 850 EVO 250GB Chieftec CTG-450-80PB Samsung J5 2016 gold

(#18745) Qasam válasza musli26 (#18744) üzenetére


Qasam
aktív tag

Szia! Egyik sem vírus a három közül, hanem kéretlen alkalmazás. Ezekre riaszt az ESET, de csak akkor ha beraktad a pipát a "Kéretlen alkalmazások keresése" elé, vagy a telepítésnél ezt választottad.

(#18746) blattida válasza musli26 (#18744) üzenetére


blattida
nagyúr

Egyik sem vírus, én még kéretlen alkalmazásnak sem feltétlen nevezném őket, ezek semmik.
Gondolom az eset cucc jól kiemelt vörös kontúrral villogtatva üvöltötte az arcodba, hogy x űberbrutál kártevő fogja rommá pusztítani a géped, de szerencsére ott van neked az eset online scanner, ezért most megmenekül... :W

Annyira szeretem a biztonsági cégek hozzáállását, minden szarra riasztanak, minden átkozottul veszélyes és káros, szegény védtelen felhasználóknak mindenképp szüksége van a megoldásaikra, különben IT dögvész sepri el még az írmagját is a világmindenségnek. :((

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#18747) olivera88 válasza blattida (#18746) üzenetére


olivera88
veterán

:DDD

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#18748) alázógyík válasza blattida (#18746) üzenetére


alázógyík
őstag

"különben IT dögvész sepri el még az írmagját is a világmindenségnek." :C

Ez hatalmas! :DD

(#18750) blattida válasza Mikulásbá (#18749) üzenetére


blattida
nagyúr

Az, hogy az emberek nagy része azt hiszi, hogy a biztonsági programok vírusadatbázis alapú védelme elegendő, az az antivírus cégeknek köszönhető, illetve a félrevezető reklámjaiknak.
Azt minden épeszű, józan paraszti gondolkodású ember tudhatja, hogy csak adatbázis alapján már évek óta nem lehet igazán hatékonyan védekezni a különféle számítógépes kártevők ellen.
A nagy hatos, minden bizonnyal azon cégek közül került ki, akik proaktív képességek terén nem állnak a helyzet magaslatán (pld. symantec), bár azt is hozzá kell tenni, hogy a mintaszám sem túl nagy, illett volna legalább egy nagyságrenddel több kártevővel tesztelni.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.